Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΑΜΕ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ!!! Νο5


Recommended Posts

Καλημέρα!!!

Τί κάνετε? Για κιλά μιλάτε? :lol::lol: Μπράβο lolli !!Μόνο τόσα έβαλες? Εγώ τον πρώτο μήνα είχα βάλει 3!!! Είχα αρχίσει να τρώω όμως φαγητά που πάντα λόγω δίαιτας δεν έτρωγα :lol::lol: και πολύ τυρί(φέτα)!! Φυσικά τα έκοψα μετά .. :oops:

Νίνα μου πρωινή σήμερα ε? Εγώ κοιμόμουν απο εχθές στις 22:30 και ξύπνησα μια στις 05:30 και μετά 09:30!!! Χόρτασα ύπνο!! Κοιμήθηκα για όλο το Σ/Κ!!! :lol::lol::lol:

Δήμητρα περιμένω νέα σου!! Όποτε μπορέσεις να μ'ενημερώσεις.. ;)

Η Γιελήζ δεν μπήκε σήμερα? Το Μαράκι?? Άντε να συννενοηθούμε και ποια μέρα θα συναντηθούμε..Εγώ λέω αν βολεύει.. το Σαββατο το μεσημεράκι!Θα είναι και ποιο εύκολο για σένα Νίνα νομίζω να έρθεις..Να το συζητήσουμε και να κανονίσουμε..

Φιλιά σε όλους!!!!!!!!!! :kiss::kiss::kiss::kiss::-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 934
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλιμερα στην φιλιναδαααα....

εγο δεν εχο προβλιμα....για την ορα..η πρωι η μεσιμερι το ιδιο ινε....αλα η μαρακι που ερχετε για μια "δουλεα"..τα μπορεσι μεσιμερι???..για παρτυ δεν ερχετε??

γυελιζ..ιπε ποσ μποριν να μπι το σαββατοκιριακο.. :roll::roll: ΜΠΟΡΙ!!!!χαχαχα

και εγο περιμενο την διμιτρα να ξιπνισι....αλα βλεπισ εσι....η γαστρομενεσ κιμουντε πολι :lol::lol::lol::lol: δεν χορτενουν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφου γιοργο...δεν καθουρισεσ το βρακι...παλι καλα...

θιμασε που σου ελεγα ποσ ινε το πιο ορεεο πραγμα που τα δισ στην ζωι σου???

αντε..με το καλο να ερτη στην αγγαλια σασ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο Γιώργο συγχαρητήρια!!!

Όλα καλά λοιπόν..να ηρεμήσετε τώρα και να απολαύσετε την εγκυμοσύνη!! 180 παλμούς?? μπράβο..

Με το καλό να το πάρετε στην αγκαλίτσα σας τώρα!!!

Νίνα μου θα μας πει το Μαράκι πότε βολεύει και θα κανονίσουμε!!

Ναι η εγκυμοσύνη έχει και την υπνηλία της....Δήμητραααααααα...ξύπνα καλέ...περιμένουμε νέα!!!

:lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΕΜΕ ΠΟΛΥ ΧΑΡΗΚΑ , 180 ΠΑΛΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΙΟ , ΣΙΓΟΥΡΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΥΓΙΕΣΤΑΤΟ ΚΑΙ ΘΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ.ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΕΙΧΕ 117 ΠΑΛΜΟΥΣ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΒΡΑΔΥΚΑΡΔΙΑ , ΕΝΑΣ ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΜΕΤΑ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΕΜΒΡΥΑ 180 ΠΑΛΜΟΥΣ , ΤΟ ΙΔΑΝΙΚΟ.ΟΠΟΤΕ ΣΕ 7 ΜΗΝΕΣ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΕΝΑΣ ΤΕΛΕΙΟΣ ΧΑΖΟΜΠΑΜΠΑΣ.ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ .ΦΙΛΙΑ. :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια και αγόρι!!

Γιώργο μο πολύ ευχαριστα τα νέα σας..Εντελώς χαζομπαμπάς όμως..με το καλό να ΄ρθει στην αγκαλιά σας!

Χρύσα και Νίνα μου με βολεύει τέλεια Σαββατο μεσημέρι...

Δήμητρα έλα να μας πεις τα νέα σου!!

Εγώ ήρθα στο γραφείο τώρα να συγυρίσω λίγο και να ετοιμάσω τα του σχολείου!!!

Φιλάκια!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δαξι μαρακι....τοτε τα σινινοιτο και με την χρισα ..για την ωρα..και που τα βρετουμε!!! :roll::roll: ...επιδι εγο ξερο απο τεσσαλονικι..οπουσ ξερο και για την κιπρο,τα πρεπι να ερτο μαζι με την χρισα....αλιοσ βλεπο να σασ βρο σε κανενα χρονο :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωργο μπραβο..ευχαριστα.

Αχ οι χτυποι τις καρδιας...ακομα τους εχω στα αυτια μου....αλλα ειπαμε τα ονειρα μονο για μενα ειναι...

Τι κανετε σημερα?πως ειστε?

εγω πηγα τους αντρες μου βολτιτσα κ παιξαμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερούδια girls and boy!!!

Γιώργο πολύ χάρηκα με τα νέα σου!!!! Έτσι υπέροχη να είναι όλη η εγκυμοσύνη κ να το κρατήσετε στην αγκαλιά σας υγιές σε 7 (περίπου) μήνες! Όταν φώναξε ο γιατρός τον άντρα μου για να ακούσουμε την καρδούλα, ο άντρας μου δεν κατάλαβε τι άκουγε (λίγο το ξανθό μαλλί, λίγο το άγχος, λίγο η συγκίνηση... :?:?:? )... Βλέπεις στο προηγούμενο δεν την είχαμε ακούσει, ο γιατρός δεν ήθελε να βάλει το τρίπλεξ μέχρι να γίνει 12 εβδομάδων το εμβρυάκι... μόνο τη βλέπαμε... Με το που βγήκαμε έξω έβαλε τα χέρια στην κοιλιά μου κ τα πήρε μετά βίας για να οδηγήσει... :shock::shock::shock: Ε, ρε τι τραβάτε κ εσείς οι μπαμπάδες... Με τα δικά μου άγχη το ξεχνάω μερικές φορές!!!

Νίνα, μα δεν κοιμάμαι τόοοοοσο πολύ... Ξυπνάω 2 φορές το βράδυ κ μετά αργώ να ξανακοιμηθώ...

Είμαι κ εγω μέσα για συνάντηση, ε, μη με ξεχάσετε...

Χρύσα έχεις π.μ....

Φιλιά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dimitra......γελασα..και εγο και ο ανδρα μου!!!!..τιμιθικε ποσ ιταν αφτοσ οταν το ακουσε προτι φορα!!!! :lol::lol::lol::lol::lol: ..μονι διαφορα ομοσ ινε που ο δικοσμου δεν ανγιζε την κιλιαμου...φοβοταν να μιν του κανι κακο...τουν ιχε πι μια ιλιθια που αν αγιζι την κιλια μου τα προκαλεσι σισπασισ...και αφτοσ το πιρε δεδομενο!!!...μετα την γενα μου ιπε που λίπιτικε που δεν το ενιοσε να κουνιτε!!!....

αντε να σασ ζισι..και να το κρατατε υγιεστο στην αγγαλια σασ.... :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οταν ημουν εγκυος στον γιο μου κ καναμε την β επιπεδου κατουρουσε εκεινη την ωρα μεσα στο σακο...η γιατρος βασικα μας ειπε οτι εχει σηκωμενο πουλακι κ δεν καταλαβαμε τι εννουουσε....ωραια αισθηση...η καλυτερη β επιπεδου που εχω παει....θυμαμαι που ολη μερα ο γιος μου εκανε σαν εξωγηινακι στην κοιλια μου...παντου εξογκωματα κ οταν του τραγουδουσα κοντευε να βγει απο την κοιλια μου....συνηθως με τρομαζε με τις κλωτσιες...μακαρι να ξαναζησω αυτο το κλωτσιδη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ανδιθετα με σενα .χρισανθι..το βεπιπεδου ..δεν το θιμαμε με χαρα...η χιροτερι μερα τησ ζωισ μου ιτανε εκινι η μερα...χιροτερι!!!...μακαρι να μιν την ιχα ζισι!!!...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ανδιθετα με σενα .χρισανθι..το βεπιπεδου ..δεν το θιμαμε με χαρα...η χιροτερι μερα τησ ζωισ μου ιτανε εκινι η μερα...χιροτερι!!!...μακαρι να μιν την ιχα ζισι!!!...

Καλησπέρα κοριτσάκια και αγόρι....

Νίνα μου μια απο τα ίδια και εγώ με το Β επιπέδου... 27/4 μπήκα στο νοσοκομείο και 29/4 είχα ραντεβού για β επιπέδου... με έστειλαν απο το νοσοκομείο και μου έβγαλαν τους ορούς με τα παυσίπονα για να πάω... αυτό που περίμενα με τόση ανυπομονησία για 2 μήνες ήταν μία απο τις χειρότερες εμπειρίες που είχα...ακόμα και τώρα που σκέφτομαι τον πόνο που τράβηξα εκείνο το πρωϊ παθαίνω κάτι....

Μακάρι καμιά να μην ζήσει ποτέ κάτι τέτοιο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νινα μου κ γιεληζ....εχω δυο αλλες β επιπεδου που μου εχουν κοψει τα φτερα....η μια να παρω αποφαση να σταματησω την ζωουλα της μπεμπας μου κ η αλλη β επιπεδου να μου πουν οτυι δυστηχως εχει σταματησει απο μονη της η καρδια της....(ευτυχως δεν πηρα ξανα αυτη την αποφαση)

ΔΕΝ ΠΑΩ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ ΓΙΑ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ....το εχω πει κ στην γιατρο

22 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΩ ΥΠΕΡΗΧΟ....ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΚΟΜΑ.δεν θα ξυπνησω να παω.κ οτι κατσει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπορει να σας φιανεται παραξενο αλλα δεν θα παω....

την πρωτη φορα ουρλιαζα τι εχει το μωρο μου...πριν καν μου πει η γιατρος....

την δευτερη φορα παλι τα ιδια αλλαξε το χαμολο η γιατρος...κ της ειπα ξερω παλι προβλημα....κ μετα στο δωματιο που μου εκαναν την αμνιο παλι ουρλιαζα....5 γιατροι με κραταγαν να μου κανουν την αμνιο κ ξανα να γυρναω με αδεια αγκαλια απο το νοσοκομειο...

γιατι σε μενα?γιατι 2 φορες?γιατι?

καμια απαντηση δεν εχω κ ουτε θα εχω....εγω ποναω μονο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσάνθη μου να σου πω...και εγώ δεν θέλω να πάω...το φοβάμαι... φοβάμαι ότι θα ξυπνήσει μέσα μου πολύ άσχημα πράγματα...και δεν θέλω. Ακόμα δεν έχω ξεκινήσει καν τις προσπάθειες αλλά σκέφτομαι αν μείνω έγκυος να το συζητήσω με τον γιατρό μου κατευθείαν για αμνιοπαρακέντηση... σε μικρότερη εβδομάδα...έχω διαβάσει μπορεί να εντοπιστούν 97% των ανωμαλιών που μπορεί να έχει ένα έμβρυο..ξέρω επίσης ότι εχει και κάποιο ρίσκο... αλλά (όπως έχω ξαναπεί) με την γκαντεμιά που με δέρνει αν είναι να συμβεί το κακό, θα συμβεί έτσι κι αλλιώς...

Δεν ξέρω... το μόνο που εύχομαι για όλες μας είναι αυτή τη φορά να καταφέρουμε να κρατήσουμε γερά μωράκια στην αγκαλιά μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω θα κανω κ τροφοβλαστη....γιατι δεν θα αντεξω να περιμενω αμνιο...

εντωμεταξυ ο τροφοβλαστης ειναι μαπα....δεν δειχνει σχεδον τιποτε μονο καθαρα χρωμοσωμ ανωμαλιες τιποτε αλλο...δηλαδη την δισχιδη δεν την δειχνει...μωσαικισμο παλι βγαζει λαθος αποτελεσματα..α.πλα θα τον κανω για να δω αν ειναι χρωμοσωμ ενταξυ κ να μου φυγει το αγχος...την σπονδυλικη θα την τσεκαρει η γαιτρος απο την αυχενικη οποτε θα ειμαι σιγουρη....μετα αν ειναι καλα 16η εβδομα θα ξερω κ για δισχιδη 100%...αν τωρα βγαλει ο τροφοβλαστης μωσαικο θα περιμενω κ την αμνιο...θα χτυπαω κ ηπαρινη κ ο θεος μετα...εγω οτι ειναι να κανω θα το εχω κανει...δεν μπορω κ αλλα.

ας ελπισουμε να μας βοηθησει μονο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Τι μου θυμήσατε τώρα...Εγώ τη Β' επιπέδου την είχα απολαύσει..πού να ήξερα τι θα μου συνέβαινε ακριβώς μια βδομάδα μετά :( Μαλιστα είχαμε τρισδιαστατες φώτο και ήταν τόσο όμορφο το κοριτσάκι μας..είχα βάλει φώτο και στο μάμμυ, εσύ Χρύσα μου πρέπει να το θυμάσαι...

΄Ξέρω ότι σε επόμενη εγκυμοσύνη θα τρέμω μέχρι να περάσω την 22η εβδομάδα. Αυτές τις μέρες σκέφτομαι πολύ το κοριτσάκι μου, όχι πως έπαψα ποτέ να το κάνω αλλά τώρα πιο έντονα..Ίσως επειδη θυμάμαι την χαρά που είχα πέρσι τέτοιο καιρό, ίσως πάλι επειδή πλησιάζει ο γάμος και θυμάμαι τα όνειρα που κάναμε για να έχουμε παρανυμφάκι το παιδάκι μας...Γενικά είμαι πολύ ευαίσθητη αυτές τις μέρες, πλησιάζει κι ο γάμος και έχω αγωνία να πάνε όλα καλά και όσο σκεφτομαι εκείνη τη μερα συγκινούμαι..

Τεσπα...Νίνα μου θα κανονίσουμε για κάπου στο κέντρο..Θα στείλω και στη Χρύσα πμ το τηλ μου, θα βάλω τον ελληνικό αριθμό μου και θα συννενοηθούμε!Δήμητρα μου εννοείται πως σε θέλουμε στη συνάντηση...κι όποια άλλη κοπέλα μπορεί!!

Παρεπιπτόντως σήμερα είναι Κυριακή ε??Το ξεχασα...ξύπνησα πρωί πρωί να ετοιμάσω το προγραμμα για το σχολείο και σε λίγο θα πάω για καφεδακι σε μια φίλη, να την καλέσω και στο γάμο..Αφού ο καλός μου πηγε δουλειά και σήμερα..Τελικά το ταξίδι για το μήνα του μέλιτος το κάναμε πιο σύντομα γιατί έχω πρόβλημα με την άδεια που θα πάρω από το σχολείο. Θα φυγουμε τελικά 23 και θα γυρίσουμε 1/11, 10 μέρες δηλαδή αντί 14. Σας αφήνω τώρα...να σκέφτεστε θετικά..

Χρυσάνθη μου είσαι πολύ δυνατή, είμαι σίγουρη! όλα θα πάνε καλά!

Φιλάκια σε όλες!!!!!!!!!! :YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και αγόρι!!!!

Μαράκι μου το ελληνικό τηλέφωνό σου θα ισχύει?Αν ήταν κάρτα απο Ιούλιο άλλαξε ο νόμος και για να λειτουργήσει θα χρειαστεί να δηλώσεις τα στοιχεία σου σε ένα κατάστημα της εταιρείας!Θα σου στείλω το δικό μου το κινητό να είμαστε σίγουρες ότι θα βρεθούμε!!

Μάλλον είναι και ο καιρός που μας μελαγχολεί έτσι..

Η Β επιπέδου ήταν και για μένα πολύ άσχημη εμπειρία..Εκεί φάνηκε το πρόβλημα!! Για κάποιον λόγο όμως έχει διαγραφεί απο το μυαλό μου..Πραγματικά..Δεν θυμάμαι πολλά-πολλά ούτε και τί έλεγε ο γιατρός..Το μόνο που θυμάμαι είναι που μου είπε αύριο πρέπει να μπείς στο νοσοκομείο!Πρωί πρωί !!

Εγώ πάντως Β επιπέδου θα πάω να κάνω και αν μου επιτρέψουν θα πάω και ποιο νωρίς και στην 16-17η εβδομάδα για να δώ αν όλα πάνε καλά!!

Είμαι και αισιόδοξη όμως!!Πιστεύω ότι θα μας πάνε όλα καλά..

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα παιδάκια!!!

Χρύσα μου μπορείς να κάνεις και νωρίτερα Β επιπέδου αν θες αλλά μάλλον θα πρέπει να ξανακάνεις στις 22-24 εβδομάδες... Απότι μου είχε πει ο γιατρός μου μπορούν να ελέγξουν σωστά τις λειτουργίες όλων των οργάνων τότε. Τα νεφρά ας πούμε αρχίζουν να λειτουργούν μετά την 20η-21η εβδομάδα...και τότε το μωρό ρυθμίζει μόνο του την ποσότητα του αμνιακού υγρού....

Τέσπα ας έρθει με το καλό εκείνη η ώρα για όλες μας και όλα θα γίνουν.

Σας φιλώ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλιμερααααα....καλε...τη μελανχολια ινε αφτην?????????????

λιποννννννν.....τα ερτουμ μερεσ καλιτερεσ.....για ολεσ μασ....

καφεδακι τα μου κανι καμια?????.....ανιξα μονο ενα ματι μου....το αλο κιματε ακομα....ενα νεσσ μετριο θελο...παρακαλοοοοοοοο!!!!!!!!!!!!!!!!......

???με ακουυυυυυιιιιιιι κανισσσσσ?????.....μπα....τελοσ πανδον ...η εξιπετισι σασ ινε χαλιααααα!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

εγο τορα ξιπνισα..και εχο καλι διαθεσι....μετα απο μια νιχτα...ομοφφιιιιι...και κουραστικι.... :lol::lol::lol::lol:

ααα μαρακι...εγο μαζι με την χρισα τα ερτο ..τα σινανδιτουμε εξο απο τεσσαλονικι...ετσι κανονιστε εσισ..και εγο τα ακολουτισο...σαν καλο προβατακι!!!!...που ιμε!!!!

διμιτρα ..ενοιτε που και εσι ισε μεσα!!!!...αφου σου το ιπα τηλεφονικοσ!!! :lol::lol::lol::lol: να μιν χαιδεψο λιγο την κιλιτσα??? μπα και τα κολισο και εγο???....εεεε???που ξερισ...που ξερισ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...