Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γειαααα σααααςςςς


NicoleG

Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια,

αν και ειμαι ηδη μερικες μερες μελος, πηρα επιτελους το θαρρος να συστηθω και γω...

με λενε Νικολετα, ειμαι 31 χρονων και σε λιγες μερες ξεκιναω την 1η προσπαθεια εξωσωματικης.

Πως φτασαμε ως εδω?

Λιγο πολυ μοιαζουν οι ιστοριες μας....

λιγο Συνδρ. Πολυκυστ. Ωοθκων.....λιγο μια κλειστη σαλπιγγα....λιγο 2 αποβολες....λιγο 2 αποτυχιες στη σπερματεχευση...λιγο η στεναχωρια...λιγο το αγχος... λιγο το μπλα μπλα των γυρο

λιγο πολυ απ'ολα δλδ.

.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλως ηρθες NicoleG !!!!

Ειμαι 27 χρονων και περιμενω διδυμακια απο εξωσωματικη. Αν θες μπες στο ΠΟΙΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΠΑΡΕΟΥΛΑ να τα λεμε και απο εκει!!!

Ευχομαι να ειναι η τελευταια και τυχερη σου προσπαθεια!!!! Εμεις ειμαστε εδω και τα λεμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλως ηρθες...να σου πανε ολα καλα με την εξωσωματικη και να ακουσουμε ευχαριστα συντομα,τρελενομαστε οταν ακουμε ευχαριστα :roll::roll::roll::roll: !!!Για οτι χρειαστεις ψυχολογικη υποστηριξη και τα λοιπα ειμαστε εδω!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου NicoleG

Καλως ήρθες και καλή επιτυχία στην εξωσωματική σου! Το mammyland είναι πολύ γουρλίδικο :D:D

Μια ερώτηση μόνο, αφού μένεις έγκυος πώς και πρέπει να κάνεις εξωσωματική? (επειδή γράφεις για τις 2 αποβολές)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

NICOLEG ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΚΙΕΓΩ ΑΝ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΑ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΜΑΛΛΟΝ ΓΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΑΛΛΑ ΔΟΞΑ ΤΟΝ ΘΕΟ ΟΛΑ ΠΗΓΑΝ ΚΑΛΑ...ΜΗΝ ΣΤΕΝΟΧΩΡΙΕΣΑΙ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΓΙΝΟΝΤΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΜΕΘΟΔΟ ΜΗΝ ΣΟΥ ΠΩ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ!!!ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΕΓΚΥΟΣ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να'στε καλα κοριτσια και καλως σας βρηκα.

samantha μου... στην πρωτη αποβολη ουτε που ηξερα πως ειμαι εγκυος και ειχα ανεβει σε τρακτερ :( ( ο ανδρας μου ειναι αργοτης)

και την δευτερη φορα παλλιδρομισε στη 5η βδομαδα.

Η γιατρος μου δεν θελει να ρισκαρω περισοτερο επειδη εχω και το Συνδ. πολυκ. ωοθ. και μια κλειστη σαλπγιγγα.

Απλα λεει πως ειναι καλα αμα τα καταφερω με εξωσωματικη και επειτα μπορει να μεινω και φυσιολογικα εγκυος...συμβαινουν και τετοια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

NicoleG προφανώς και δεν είμαι ειδικός αλλά αν έχεις μείνει 2 φορές έγκυος, τότε θα μπορείς να μείνεις ξανά χωρίς εξωσωματική. Πόσο καιρό προσπαθούσες και προσπαθείς??

Σου ξαναλέω, δεν είμαι ειδικός !! μην τα πάρεις τοις μετρητοις αυτά που λέω!! υποθέσεις κάνω όπως θα έκανα και αν ήμουν στην θέση σου :):):)

Ότι και να αποφασίσεις καλή επιτυχία και σύντομα μανούλα!! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΑΔΕΛΦΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΣΤΗΝ 5Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΕΜΕΙΝΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΕΓΚΥΟΣ ΚΑΙ ΠΗΓΑΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΙΕΜΕΙΣ ΣΥΝΔΡΟΜΟ ΠΟΛΥΚΥΣΤΗΚΩΝ ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΧΡΕΙΣΤΗΚΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΛΑΜΠΑΡΟΣΚΟΠΗΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΘΑΡΙΣΟΥΝ ΟΙ ΩΟΘΗΚΕΣ ΜΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 3 ΜΗΝΕΣ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ 6,5 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΚΑΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΩΝ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ Η ΑΔΕΛΦΗ ΜΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΞΑΝΑΕΜΕΙΝΕ ΕΓΚΥΟΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στα 2,5 χρονια περιπου προσπαθεια ειμαστε. Οκ, δεν ειναι και πολλα αλλα ουτε και λιγα. Παιζει και μεγαλο ρολο η ψυχολογια..και των 2.

Επαιρνα και κοντα 1 χρονο clomiphene αλλα τπτ. Ναι, πιστευω πως για πολλες γυναικες η εξωσωματικη ειναι η ευκολη λυση, χωρις να δοκιμασουν κατι αλλο. Αλλα και να σε φουσκωνουν με φαρμακα δεν ειναι και οτι καλυτερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

NicoleG εγώ αυτό που λέω είναι να μην μπεις άδικα στην διαδικασία της εξωσωματικής από την στιγμή που έχεις μείνει 2 φορές έγκυος σε 2μιση χρόνια.

Εγώ δεν έχω κάνει και δεν ξέρω λεπτομέρειες αλλά υπάρχει ειδικό τμήμα που μπορείς να ρωτήσεις τις άλλες κοπέλες.

Από την τελευταία φορά που απέβαλες, πόσο καιρό προσπαθείς? Έχεις κάνει εξετάσεις να δεις που οφειλόταν αυτό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ΧΛΟΜΙΦΕΝΗ ΕΠΑΙΡΝΑ ΚΙΕΓΩ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΕΙΔΑΜΕ ΟΤΙ ΣΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΤΑ ΕΠΑΙΡΝΑ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΤΙΠΟΤΑ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΚΑΙ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΩ ΑΛΛΕΣ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΥΝΕΒΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΛΦΗ ΜΟΥ Η ΟΠΟΙΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΕ ΣΧΕΔΟΝ 4 ΧΡΟΝΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

....τις κυστες τις ανακαλυψανε τυαχαια οταν ημουν 13. Στα 14 και 15 μου εκανα 2 επεμβασεις. Η μια κυστη μαλιστα, οπως μου ειχε πει ο γιατρος, ηταν οσο ειναι η γροθια ενος ανδρα! Για περιπου 10 χρονια επαιρνα αντισυλλιπτικα και αλλες ορμονες που δεν ξερω πως τις λενε εδω (μεναμε γερμανια τοτε). Καθως ηρθαμε στην ελλαδα προσπαθουμε με τη γυναικολογο μου να τις "ρυθμισουμε" καπως.

Το καλοκαιρι εκανα σαλπιγγογραφια και εκει ειδαν πως η μια ειναι εντελος κλειστη και η αλλη ηταν καποτε σε καλυτερη κατασταση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...