Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Φλεβάρη-Μάρτη 2010 Νο 2!!!


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια, χάθηκα αλλα με την δουλεια δεν προλαβάινω. Η μικρή είναι μια χαρα μεγαλώνει κάνει τσα με το σεντόκι και έχουμε τρελαθεί καταλαβαίνει τα πάντα και επιτέλους εχει μια εβδομάδα που κοιμάται τέλεια συνεχόμενα, θηλασμό συνεχίζω αν και ψιλοκουράστικα και σκέφτομαι τον επόμενο μήνα να σταματήσω.

Χαρα μου Να σου ζήσει η Νεοφώτιστη να την καμαρώσετε όπως ονειρευτήκατε!

Ποπη μου μια χαρα στην επαρχία εμείς εδώ έχουμε τρελαθεί στην κίνηση και στο άγχος. Ο μικρούλης σου μια χαρα πολλα φιλάκια.

Gai τυχερούλα με τα κιλά κι εμενα η μικρή μου έτσι θέλει να ασχολείσαι συνέχεια μαζί της έτσι είναι όλα τα μωρακια.

Ελινακ super τα μαθήματα μπράβο αχρείαστα να ναι, μόνο να μην κουράζεσαι όσο γίνεται.

Dimi υπομονή με τα δοντάκια εμείς τίποτα ακόμη.

Φιλάκια πολλα σέ όλες ελπίζω να καταφέρω να ξαναμπω σύντομα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 521
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Popi σχετικα με τα μηχανήματα που ρώτησες είναι παθητική γυμναστική και πάω έξω σε ινστιτούτο το πήρα γιατί ήταν πολύ φθηνό μόνο 8 € την φορά για 6 φορες έχασα 2 πόντους και 1 κιλό αλλα μάλλον θέλει πολύ περισσότερη προσπάθεια. Γραφτείτε στο site Groupon & Golden Deal έχουν πολλες τέτοιες προσφορές.

φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες! Τι κάνετε; Εμείς πολύ καλά. Μόλις ξύπνησε το αγόρι μου! Του ετοιμάζω το φαγάκι του!!

Ελινάκι καλά κάνεις και πηγαίνεις στα μαθήματα αυτά. Είναι χρήσιμα και ενδιαφέροντα. Εμάς μας κάνανε στη σχολή ένα μάθημα -εργαστήριο πρώτων βοηθειών και ατυχημάτων- και ξέρω-θυμάμαι αρκετά. Αλλά για βρέφη δεν κάναμε πολλά, μόνο καρδιοαναπνευστική αναζωογόνηση. Για χτυπήματα κτλ όμως νομίζω είναι ίδια ε; Κάναμε και πρακτική σε μια κούκλα!!

Ιωάννα μου είσαι πολύ τυχερή με τα κιλά σου! Τι καλά να μπορούσα κι εγώ να τρώω και να μη βάζω κιλά... όντως το ότι γυμνάζεσαι μια ζωή παίζει σημαντικό ρόλο. Κι εμάς έτσι είναι το αγόρι μας. Όλο παιχνίδια και φωνές! Έχει ζωηρέψει πολύ... πράγματι όλα έτσι είναι, γιατί κάνοντας όλο και περισσότερες κινήσεις αποκτούν αυτονομία...και αυτοπεποιθηση νομίζω!

Λαμπρινούλα μπράβο σου για τα κιλά και που τα προλαβαίνεις όλα! και σπίτι και μωρό και δουλειά και γυμναστική!! Χρόνος για τη Λαμπρινη....υπαρχει;;; Περα απο την ωρα που περνάς στα μηχανηματα εννοώ! Λογικό να μη προλαβαίνεις με τόσο φορτωμένο πρόγραμμα. Φιλάκια στην κούκλα σου! Κι εμέις κάνουμε κουκου-τσα και σκάει στα γέλια όταν κρύβομαι και βγαίνω απότομα μπροστά του!!

Dimi σε καταλαβαίνω... είναι ωραίο να μπορείς να κάνεις μια βόλτα σε βιτρίνες και μαγαζιά και να μην είσαι "εγκλωβισμένη" σε ένα χωριό με καθόλου δραστηριοτητες. Ειδικά αν είχες συνηθίσει αλλιώς. Δεν οδηγείς; Αν είχες αυτοκίνητο θα μπορούσες να πας βόλτα με το μωρό ή είστε μακριά από την Θεσ/νικη; Βέβαια είναι και δύσκολο να είσαι μόνη με το μωρό στο αυτοκίνητο χωρίς άτομο πίσω... να ζητήσεις από τον άντρα σου κάθε μέρα να σε πηγαίνει βόλτα να ξεσκάς!!!

Κορίτσια είμαι πολύ χαρούμενη γιατί με την διατροφή που κάνω έχασα 2 κιλά!!! Τώρα ακόμα παίζει η ζυγαριά αλλά μέχρι Κυριακή που θα κλείνω 2 βδομάδες, σίγουρα θα έχει σταθεροποιηθεί στα 2 κιλά μείον! Και πιο πολύ χαίρομαι γιατί άρχισα να συνηθίζω σ'αυτό το πρόγραμμα και δεν πεινάω όπως στην αρχή! Μπαίνει μαλλον και το σώμα μου στη ρέγουλα αυτή!!

Ο μπεμπάκος μου πρέπει να βγάζει και το δευτερο δόντι! Έβαλα το χέρι μου και κάτι ένιωσα αλλά γκρίνιαζε και δεν κατάλαβα αν ήταν αυτό που ήδη έχει ή το διπλανό που περιμένουμε! Πάντως είναι πολύ φουσκωμενο το ούλο του!

Θα βάλω σε λίγο φωτό του Γιάννη κουρεμένου και κάτι άλλες που έβγαλα με το κιν μου από τα δείγματα του γάμου για να με δείτε νυφη. Βάλτε γυαλιά γιατί θα θαμπωθείτε από τη λάμψη!!!!!!! Χιούμορ!

Σας φιλώ όλες! Να μου ζουλήξετε μωρουδίστικα μπουτάκια και μαγουλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρες γειά!!!

Διάβασα τα νεάκια σας κ χαίρομαι που όλες είστε καλά κ τα μωρουδάκια μας μεγαλώνουν όμορφα!!!

Είμαι πολύ ενθουσιασμένη κ εγώ γιατί το έχω πάρει πολύ ζεστά με την γυμναστική :D !!! Τελικά κάνω τουλάχιστον 1,5 ώρα την ημέρα διάδρομο κ από την άλλη εβδομάδα θα ξεκινήσω κ κανα 15λεπτο ελλειπτικό. Ο διάδρομος είναι πολύ σούπερ, κάνω συνήθως 45 λεπτά το πρωί κ 45 το βραδάκι. Επίσης έχω σταματήσει κάτι παρασπονδίες που έκανα κ συνεχίζω πολύ προσεγμένη διατροφή!!!

Η Νεφελίτσα μεγαλώνει κ κάθε μερα μας κλέβει ακόμα περισσότερο την καρδούλα :x . Μας έχει χαζέψει τελείως!!! Με το φαγάκι τα πάμε πολύ καλά, αλλά τις τελευταίες μέρες γίνεται μια μικρή μάχη γιατί τα προτιμάει όλα σε μικρά κομματάκια (δεν τις αρέσουν πολύ στο μουλτι). Μπανάνα, μπρόκολο, καρότο (βρασμένο), ψωμί, πατάτα, ρύζια, κολοκύθι, αβοκάντο κ.τ.λ τις τα δινω άλιωτα, τα υπόλοιπα τα αλέθουμε. Θα σας βάλω φωτώ, που έχω καιρό να βάλω, να δείτε που μεγάλωσε η μικρή μαϊμού:) !!!

Λαμπρινή κ Πόπη μου, μπράβο για την προσπάθεια, θα γίνουμε κορμάρες!!! Πάμε δυναμικά κορίτσια και αντί για μαμάδες Μαρτίου-Φεβρουαρίου, θα γίνουμε Μ-α-ν-ο-υ-λ-ο-μάνουλα Μαρτίου-Φεβρουαρίου :D !!!

Πόπη ανυπομονώ για τις φωτό!!!!

Ιωάννα, δεν συζητάω καν για τα κιλά σου :lol: !!! Σούπερ, αλλά το πιο σημαντικό από όλα είναι ότι αθλείσαι καθημερινά, δεν υπάρχει καλύτερο πράγμα!!!

Κορίτσια πρέπει να είμαστε γερές κ δυνατές για εμάς αλλά κ τα μωρούλια μας!!!

elinakki πολύ καλά κάνεις κ κάνεις τα μαθήματα!!! Εγώ είχα κάνει 1 εξάμηνο στην σχολή (εργαστήριο-θεωρία) οπότε είμαι οκ, αλλά τον άντρα μου τον είχα στείλει πριν χρόνια κ τα είχε κάνει στο ερυθρό σταυρό. Κανονικά έπρεπε να γίνονται υποχρεωτικά στην βασική εκπαίδευση μαθήματα πρώτων βοηθειών, αλλά….

Φίλια σε όλες

Η φωτο είναι από την Δευτέρα που η Νεφελίτσα μου έγινε 8 μηνών, ετοιμαζόμασταν για τζαμπότσαρκα για να το γιορτάσουμε!

P10-11-10_190901.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερουδιααα!

επιτελους καταφερνω να σας γραψω... 2 φορες προσπαθησα σημερα, αλλα ...!!!

οσο για τα βαφτισια, η Ναγια ητανε παρα πολυ κεφατη εκεινη την μερα, κοιμηθηκε και το πρωινο πριν παμε εκκλησια οποτε ηταν στα high της!

η βαφτιση ηταν στις 11.30 το πρωι, και πηγαμε στην εκκλησια στις 11 ετσι για να εγκλιματιστει η Ναγια!

ολα μα ολα ητανε απο καιρο ετοιμα οποτε δεν υπηρχε το τρεξιμο, αγχος κτλ!πολυυυ σημαντικο!

οταν αρχισε η βαφτιση, η Ναγια εξερευνουσε τους πολυελαιους της εκκλησιας(μιας και εχει μανια με τα φωτιστικα!), το κοσμο, μετεπειτα το ευαγγελιο που βαστουσε ο Ιερεας και προσπαθουσε να το παρει! σε καποια φαση φωναζε δυνατα "εεεε"....οχι απο ιδιοτροπια, ουτε κλαψιμο...ετσι!

ο Ιερεας και η νονα ητανε πολυ καλοι μαζι της, εκλαψε ελαχιστο, και ουτε καν χρειαστηκε μετα να την ηρεμησω, μιας και ηταν ελαχιστο το κλαμα!.. ενα δειγμα θα ελεγα μιας και η Ναγια οταν κλαιει δεν κλαιει οπως τα υπολοιπα νινακια σε στυλ "ουα ουα" αλλα στριγκλιζει πραγματικα δυνατα... οποτε το γλυτωσαμε αυτο και πανω απ ολα για την ιδια!

ακολουθησε γευμα σε εστιατοριο,(κλειστου κυκλου...80 μεγαλοι και 30 μωρα) οπου η Ναγια ειχε τα κεφια της! "μιλουσε" δυνατα, χαμογελουσε,... λες και ηξερε τι γινοτανε εκεινη την μερα!

το θεμα μας ηταν η πριγκιπισσα!

η μπομπονιερα μας ητανε σελιδοδεικτης σε σχημα κορωνας και καστρου απο αλουμινιο με κρεμαστη φουντα στην ακρη... κατι χρησιμο και πρακτικο!

για τα μωρα αντι να δωσουμε γλυκα ατομικα δωσαμε ομπρελες(πραγματικες ομπρελες) με πριγκιπισσες Ντισνεϋ!

για τα αγορια δωσαμε ομπρελες με το αυτοκινητακι Μακ Κουϊν μιας και οι πριγκιπισσες θα ητανε πολυ... "γκεϊ"!!! εξαλλου τα αγορακια μας ηταν ελαχιστα!

οι ομπρελες ητανε κρεμασμενες σε δεντρο με μεγαλα κλαδια! μου το εφτιαξε το ανθοπωλειο οπου το ανθοπωλειο ειναι της νονας μου οποτε και φυσικα ειχα ιδιαιτερη μεταχειριση!!!

η τουρτα ητανε τελειααα! και σε εμφανιση (με κορωνα) αλλα και σε γευση!!!

ο κοσμος ητανε ευχαριστημενος... και με το φαγητο αλλα και με την διακοσμηση και τα γλυκα!

για την διακοσμηση, πηρα γλαστρουλες απο το τζαμπο, χρωμα φουξια και μου εβαλε το ανθοπωλειο μεσα λιγα φρεσκα λουλουδακια και απανω μια κορωνα πριγκιπισσας(απο τζαμπο) ωστε να την παρουν τα κοριτσακια και να την φορεσουν! και φυσικα και τα κοριτσακια ενθουσιαστηκαν!

ειχαμε και τραπεζι με γλυκα για τα μωρα, ητανε μια γλαστρα με κλαδια κρεμασμενα απανω πουγκια απο μας μαλλοους και σμαρτις, μαλλι γριας κτλ

περασαμε υπεροχα!!! πολυ... μαγικα!!!

οσο για τα "μυρα"... στην εκκλησια ο ιερεας εκτος του οτι βαζει λαδι στο μωρο, βαζει και μυρα με το βαμβακι. 3 μερες μετα οπου η νονα θα λουσει το μωρο, εδω περα το αποκαλουμε "τα μυρα" δηλ που θα τα "βγαλει". ... που θα ξεπλυνει το μωρο και τα ρουχα απο τα μυρα και απο το λαδι.

εδω περα εχουμε το εθιμο να καλουμε "υποχρεωτικα" στα μυρα τους νονους φυσικα, τους γονεις μας(του ζευγαριου) και τα αδελφια του ζευγαριου... εεε ειπα και στον παππου μου...και ερχονται ολοι στο σπιτι... οπου ολοι θα παρακολουθησουν που θα κανει η νονα μπανιο το μωρο (θα βγαλει τα μυρα ειπαμε! ;) ) και φυσικα αφου δεν χωρουσαμε ολοι μεσα στο δωματιο μπανιο πηγαμε το μπανακι στο υπνοδωματιο! τι να κανουμε! μετα ακολουθησε δειπνο....

η αλλη περιπτωση ειναι να πανε ολοι μετα για φαγητο εξω σε ενα εστιατοριο οπου φυσικα θα πληρωσουν οι γονεις του μωρου... αλλα επειδη δεν ειμαστε πλουσιοι,...αναγκαστικα καναμε το φαγητο στο σπιτι!

κυριακη ητανε η βαφτιση,... ηρθαμε σπιτι αργα απογευμα,... συγυρισαμε το σπιτι απο οοοολα τα πραγματα που φεραμε...(συνηθιζεται οι περισσοτεροι να φερνουν δωρο χρηματα και γενικα λιγοι ειναι αυτοι που δινουν δωρο κατι που αγορασαν και οχι χρηματα) δευτερα πηγα δουλεια κανονικοτατα, μετα δουλειες μαζι με την κοπελα και καποιες προετοιμασιες με τα φαγητα... την τριτη παλι δουλεια κανονικοτατα και μετα ολοκληρη μερα μαγειρευα!!!! τεταρτη παλι κανονικοτατα δουλειααα!!!

αυτο που αγχωνομουνα και που κουραστηκα ητανε τα μυρα παρα η μερα της βαφτισης!

δεν αντεχω αλλο να σας γραψω,... δεν μπορω ... απολογουμαι... θα αναφερθω για την καθεμια ξεχωριστα... ελπιζω αυριο!

παω για υπνο γιατι συνεχιζω να ειμαι κουρασμενη απο την περασμενη βδομαδα!!! χρειαζομαι αδεια... αλλα δεν γινεται!

φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου! Τι κάνετε; εμείς είχαμε παρέα και πριν λίγο φύγανε τα παιδιά. Οι αντρες μου κοιμούνται και ειπα να μπω να βάλω τις φωτό γιατί από προχθες δεν βρήκα χρόνο!

Χαρά όντως πολύ κουραστικό το πρόγραμμά σου και με τη δουλειά που πρέπει να πας καθημερινά... δυσκολά να βρεις χρόνο να ξεκουραστείς οποτε δεν χρειάζεται να απολογείσαι!!! Όλα ήταν τέλεια. Και πάλι να τη χαίρεστε τη μικρούλα σας!

Τζενη καλά παμε με τον διάδρομο εεεε;;; Το έβαλες στόχο να γίνεις μανουλομάνουλο;;;;

Σας βάζω φωτό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!

βλεπω ολες αρχισατε με την γυμναστικουλα... και καλα κανετε και πρεπει κ γω να αρχισω... αλλα... ολο δικαιολογιες ειμαι... εχουμε σπιτι ενα ελλειπτικο... πρεπει πρεπει πρεπει ....ουφφφφφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

egrafa egrafa k me petakse.

simera ksipnise o mikros ipie galataki k meta arxise na dinei filakia ston aera. ante meta na pas douleia.

haroullini einai exantlitiko na kaneis trapezia spiti eidika me moro! apo afta pou diabasa prepei na itan ola teleia k i nagia na to efxaristi8ike.

koritsia zilevo 8elo ki ego na ksekiniso gimnastiki molis teleioso ta ma8imata.

dimitra einai diskola ekei pou meneis to xeimona. edo stin a8ina exoume ta panta alla den exoume to xrono na ta kanoume. episis oi an8ropoi edo ta exoun paiksei apo tin piesi k ti gaidouria. prospa8o na pao bolta me to moro k pantou empodia pano sta pezodromia, aftokinita , mixanes ktl.

popo mou i kardioanapneftiki kai i pnigmoni einai diaforetiki gia paidi-moro -enilika. ta tsimpimata-travmata-egkavmata mas ta edeiksan genika.

popi to giaourti pou pira legetai natura plus alla o mikros den trela8ike.

lamprini oute ki emeis bgalame dontaki..

an8ropaki ta ma8imata 8elei o eri8ros stavros na ta balei sta sxoleia alla den ton afinoun logo xronou. ( eno i geologia, astronomia k botaniki einai poli pio xrisima fantazomai)

i nefelitsa asteri sto fai!!!! emena einai fobitsiaris . ta 8elei ola alesmena k ton traxana.allios mou kanei oti pnigetai, ti na kano fobamai!!

gai sou exo pei oti exo katagogi apo rodo??

polla filia se ola ta morakia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!!!!!!!!!!!!!!!εχω πολυ καιρο να μπω γιατι δεν προλαβαινω κ γιατι ειχε χαλασει ο υπ/στης..δεν σας ξεχνω ποτε ομως!!!διαβασα οσα μπορουσα κ χαιρομαι πολυ για ολες κ για τα ζουζουνακια σας!!! σας ευχαριστω πολυ για ολα για ακομη μια φορα!!!!ο Δημητρακης μου ειναι καλα κ εχει γινει κ αυτος ζουζουνακι!! ειναι 8800 σε κιλα κ 73 ποντους!! τρωςι πολυ!!! χαχαχα!!!! καλα παμε δοξα το θεο!!!!! αυτα προς το παρον , κλαιει..θελει κ αυτος να γραψει..χιχιχιχι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς την Εφούλα!!! Χαρηκα πολύ που ειστε καλά!!! Ούτε εμεις σε ξεχνάμε. Ο Δημητράκης έγινε σωστό αντράκι!!! Μεγάλωσε πολύ!!! φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Τι κάνετε; Εμείς πολύ καλά. Κάναμε εμβόλιο χθες. Είμαστε 8360 κιλά και 71,5 εκ. Έχουμε 2 δόντια αλλά έρχονται κι άλλα!!!

Έφη μεγάλωσε το αγοράκι σου! Χαίρομαι που είναι καλά! Φιλάκια!

Ελινάκι το γιαούρτι που λες είναι φρέσκο; Εμείς φρέσκο τρώμε αλλά ούτε ο Γιάννης μου τρελάθηκε...κάνει κάτι γκριμάτσες... θα συνηθίσουν, τι να κάνουμε;

Ανθρωπάκι πως πάει η γυμναστική;;; Εγώ συνεχίζω αλλά χθες είχαμε παρέα και παρεκτράπηκα λί\γο...έφαγα πίτσα! Δεν πειράζει, μια στο τόσο...

Καλέ πείτε μου πως μπαίνουν φωτό να βάλω... Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειααα!!!

σημερα πηγαμε γιατρο για το καθιερωμενο ραντεβουδακι...ολα καλα... μεγαλωσαμε και γιναμε κοπελες! τα ουλη κατω ειναι φουσκωμενα και αυξηθηκαν ακομη περισσοτερο τα σαλια οποτε και αναμενουμε για το 1ο μας δοντακι! ανυπομονω!

δικαιουμαστε και μεις γιαουρτακι, και σκετο αλλα και με γευσεις φρουτων,... απ'αυτα τα βρεφικα που υπαρχουν! να τα δοκιμασουμε!

θυμαστε που λυπομουνα που τρωει ετοιμες χορτοσουπιτσες... ε λοιπον αφου μονο και μονο ετοιμες σουπιτσες τρωει... το δερματακι της ΕΛΑΦΡΥΤΑΤΑ αρχισε να γινεται λιγακι πορτοκαλι σε ενα σημειο.... (γυρω απο το στομα) απο το πολυ καροτο στις σουπιτσες,... αλλιως απο την υπερβολικη ποσοτητας βιταμινης C! δεν ειναι συχνο φαινομενο αλλα συμβαινει... (το εκανα και στο πανεπιστημιο και το γνωριζα αυτο!) και συνεβηκε σε μας και αυτο ειναι η αρχη και απλα πρεπει να τρωει ΚΑΙ απο τα δικα μας φαγητα,... τα οποια τα φτυνει... ωστε να μειωθει η ποσοτητα της ετοιμης σουπιτσας! οποτε το σαββατοκυριακο που θα ειμαι σπιτι θα αρχισω τις διαφορες χημειες συνδυασμων...

Το Σ/Κ θα ηθελα να στολιζα δεντρο, αλλα δεν βολευει γιατι την κυριακη θα ειναι η γιορτουλα της Ναγιας!!! και φυσικα θα κανω λιγες προετοιμασιες...μονο λιγες... γιατι συνεχιζω να ειμαι συνεχως πτωμα! θα παμε και εκκλησια για να κοινωνησει την Ναγια η νονα για 2η φορα...

ΕΦΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ χαιρομαι για σας!!! κουκλακι ο Δημητρος! τα ματακια του ειναι τα δικα σου ε!

πολλα φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas ki apo mas!matakia efh kouklos o giokas sou!kalws mas brikes pali!emeis koritsia megalwnoume mera me ti mera mathainoume kai kati kaonourio!tora filame ton mpampa kai ti mama sta xeilh..kanoume agalitses kai perpatame kratwntas bebaia to trapezaki ,kapape kai oti allo brethei mprosta mas hehehehe!akoma den exw kataferei na paw ston fotografo gia tis foto :oops: filia se oles!pame gia nani :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia saw koritsia !!!τι κανετε?εμεις καλα, λειπαμε ολο το καλοκαιρι στο χωριο και τον αυγουστο που επιστρψαμε Αθηνα μετακομισαμε σε μεγαλυτερο σπιτι και τωρα συνδεθηκα με internet :) μου λειψατε πολυ!!!

Το μικρο ζουζουνακι μου το ονομασαμε Λουκα (το ονομα του πατερα μου) απο αναπτυξη καλα παμε ( 73 εκ υψος και 9500 γρ βαρος) , τον θηλαζω ακομη αλλα τα βραδια τον τελευταιο καιρο θελει να ειναι αυτοκολητος με το στηθος (φανταζομαι οτι δεν του φτανει)και σκεφτομαι σιγα σιγα να σταματησω τον θηλασμο, δεδομενου οτι απο την αλλη βδομαδα ξεκιναω δουλεια και θα χρειαστω ολες τις δυναμεις .Κατα τα αλλα τρωει απο ολα (εκτος αυγο ,ψαρι, σοκολατα) και απο το δικο μας φαγητο καμια φορα( δεν ριχνω μπαχαρικα και αλατι ελαχιστο) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΧΩ ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΜΠΩ..ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΑΙ Μ'ΕΧΕΙ ΤΡΕΛΛΑΝΕΙ..ΔΕΝ ΠΙΝΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑ ΤΟΥ,ΘΑ ΦΑΕΙ ΤΗΝ ΒΑΝΙΛΙΑ,ΟΚ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΗ ΜΕΡΑ ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΤΙΠΟΤΑ,ΠΑΛΕΥΩ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΝΑ ΦΑΕΙ ΚΑΤΙ..ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ!ΑΠΕΡΓΙΑ ΠΕΙΝΑΣ ΕΧΟΥΜΕ,ΜΑ ΟΥΤΕ ΤΟ ΓΑΛΑ ΤΟΥ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ?ΔΕΝ ΠΕΙΝΑΕΙ?ΕΣΚΑΣΕ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΤΟ ΔΟΝΤΑΚΙ ΜΑΣ..ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟ..ΤΙ ΝΑ ΠΩ..ΗΑΡΟΥΛΙΝΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΛΛΕΙΠΤΙΚΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ?ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ?ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ΠΟΥ ΛΕΣ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΟΜΑΤΑΚΙ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ,ΘΑ ΦΥΓΕΙ,Ε?ΠΑΝΤΩΣ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΟ ΑΚΟΥΩ ΑΥΤΟ..ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΕΣΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕΙΝΑΜΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ..ΕΛΙΝΑΚΙ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΚΑΤΙ ΟΤΙ ΠΝΙΓΕΤΑΙ ΤΟ ΑΤΙΜΟ,ΕΧΕΙ ΠΟΝΗΡΕΨΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟΥ ΤΑ ΑΛΕΘΩ..ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΤΕ ΘΑ ΜΑΘΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣΑΝΕ ΚΑΙ ΛΙΓΟ.ΑΝΤΗΡΟΠΑΚΙ ΠΩΣ ΠΑΕΙ Η ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ?AYΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΑ ΝΕΑ ΜΟΥ..ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ.ΦΙΛΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα καταφερα με την φωτο!!! γιουπι!!!

Μαρια76 καλοριζικο το καινουριο σπιτι! φιλια στον Λουκα σου! ευχαριστο το θεμα με το φαγητο του μικρουλη σου! μεγαλη υποθεση το φαγητο αλλα και ο υπνος για τα μικρα μας! αντε και τωρα να τα λεμε συχνα ε!

Δημητρα μου κανε υπομονη με το φαγητο... τι να κανεις,... ετσι κι αλλιως δεν εχεις αλλη επιλογη... μαλλον θα ειναι απο τα δοντια,... δεν υπαρχει αλλη λογικη εξηγηση πιστευω... εκτος αν του αλλαξεις τα φαγητα του... κατι διαφορετικο, αν και ειμαι σιγουρη τα δοκιμασες ολα, οποτε θα ειναι απο τα δοντακια!

εμας ειναι φουσκωμενα τα ουλη απο κατω, αλλα αναμενουμε μιας και αυτες τις μερες αυξηθηκαν ακομη περισσοτερο τα σαλια!

οσο για το ελλειπτικο δημητρα μου, εβαλα φωτο ειδικα για σενα! τα ελλειπτικα ανηκουν στην κατηγορια "αεροβικων μηχανηματων" οπως ο δρομος και το ποδηλατο αλλα το ελλειπτικο ειναι πολυ πιο δυνατο-δυσκολο απο το ποδηλατο και δρομο.

πραγματι, μονο εμεις οι 2 μας μειναμε απο γυμναστικη... μια κουβεντα ειναι ...ΑΛΛΑ...

το καλο ειναι πως η μια επηρεαζεται απο την αλλη,... υποσυνειδητα και με την καλη εννοια βεβαια! αντε να δουμε ποτε θα επηρεαστω κι εγω απο την γυμναστικη που κανετε!

οσο για το πορτοκαλι... ειπαμε ελαφρυτατα, φυσικα και θα φυγει απλα πρεπει να μειωσουμε τη ληψη καροτου...βασικα τις ετοιμες κρεμουλες...

πριν την αφησα για 1 ωρα.... και της εδωσα μακαρονακια με κοτοπουλο.... και τιποτα! ητανε και 1 ωρα πεινασμενη! μετα της εδωσα μια αλλη μαρκα ετοιμων χορτοσουπων που δεν εχει μεσα καροτο.. και της ερχοταν αναγουλα... μετα αλλη γευση και το εφτυνε... και στο τελος ουτε την παλια της χορτοσουπα (ετοιμη φυσικα) δεν ηθελε... εμεινε νηστικο το καημενουλικο μου!

αυριο θα της "αραιωσω" την ετοιμη χορτοσουπα με πατατα... για να δουμε...!!!

αυριο ειναι η γιορτουλα της Ναγιας,... οποτε και σημερα κανω διαφορες δουλιτσες!

θα περιμενω νεακια σας!

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε που ειστε??? :shock:

ελπιζω να ειστε ολες καλα και να απουσιαζετε απο το φορουμ γιατι βολταρετε! :P:P:P

σημερα πηγαμε εκκλησια και η Ναγια κοινωνησε για 2η φορα! περιττο να σας πω, μετα την Θεια Κοινωνια η Ναγια αμεσως μετα... δηλαδη μετα απο 5 λεπτα πεφτει τεζα για υπνακο!!! απο το μεθυσι...απο την Θεια Κοινωνια! ;)

η Ναγια σημερα εφαγε κοτοπουλο με πατατα και μπιζελακι!!! γιουπιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P

λετε να μας εκανε τη χαρη λογω της ονομαστικης της γιορτης???....!!! :)

θα κρατησουμε για λιγες μερες το ιδιο μενου και σιγα-σιγα θα προσθετω ενα-ενα κατι νεο λαχανικο. λοιπον... για πειτε μου ιδεουλες σας παρακαλω! ;)

σημειωση... κανουμε αποτοξινωση απο το καροτο και το κολοκυθακι της προκαλει αναγουλα! ;)

ολες οι προτασεις σας καλοδεχουμενες! :)

φιλια πολλα! :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

b]Xαρουλίνη μου!!! Χρόνια πολλά στην μικρούλα Νάγια για την γιορτούλα της!!! Της εύχομαι όλα τα καλά!!! Να την χαίρεστε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. Χάρηκα πολύ που ξεκίνησε να τρώει το φαγάκι της μανούλα της, φαντάζομαι θα σου εφυγε ενα βάρος. Τώρα ποιος σας πιάνει!!!

Κορίτσια η γυμναστική παει πολύ καλά. Κάνω 1-1,5 ώρα την ημέρα διάδρομο. Ακόμα δεν πρόσθεσα το ελειπτικο γιατί τρέχω με διάφορα κ δεν περισσεευει άλλος χρόνο αυτες τις ημέρες.

Βρήκα κ έκλεισα το μαγαζι για το τραπέζι της βάπτισης :D !!! Είναι σαν βγαλμένο από παραμύθι κ οι τιμές πολύ λογικές κ το φαγητό πάρα πολύ καλό!!! Χάρηκα τόσο πολύ :D κ μου έφυγε ένα βάρος !!! Ξεμπέρδεψα κ με τις μπομπονιέρες τις παιδικές (τις κοριτσίστικες). Είναι μουσικά κουτιά-μπιζουτίερες που επάνω έχουν νεράιδες κ μέσα εκτός από τα κουφέτα θα βάλω καραμέλες κ σοκολατάκια!!!

Η Νεφελίτσα αυτές τις ημέρες δεν έχει πολύ όρεξη για το φαγάκι της, μόνο στο γαλατάκι της δεν λέει ποτέ οχι. Η παιδίατρος μας είπε ότι ετοιμάζονται κ τα άλλα δοντάκια. Το πολύ σε κανα μήνα θα έχουν βγει. Τις φτιάχνουμε με τον μπαμπά της ένα μικρό play-area, όταν το τελειώσουμε θα σας βάλω φωτο.

dimi150, μάλλον από τα δοντάκια του είναι.. Κάνε υπομονή βρε κορίτσι, φάση είναι θα περάσει.

maria 76, καλώς όρισες κ πάλι κ καλορίζικο το καινούργιο σας σπίτι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geiaaaaa :lol: koritsakia moy!!!!!! Xaroylini moy na xairesai thn koroyla soy!!!k go ton baftisa stis 25 septembrh kai to onoma toy Dhmhtrios Nikolaos!! htan poly omorfa k to uema htan naytiko!! thalasino!!!\

bre koritsia pow bazoyme fvto?? peite moy.. :o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειαααααααα!!!

Εφη μου τελειες οι φωτο με τον Δημητρακο σου! να σας ζησει! παντα υγεια! πολυ χαριτωμενος!

Βρε Τζενακι μπραβο σου! 1-1.5 ωρες γυμναστικη!

αμα αρχισεις απο νωρις να οργανωνεις ολα περι της βαφτισης, οχι μονο θα τα απολαυσεις καθως θα τα κανεις αλλα και θα ξεγνοιασεις! ωραιες οι μπομπο σου!

η Ναγια εφαγε και σημερα κοτοπουλακι-πατατουλα-μπιζελι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...