Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Φλεβάρη-Μάρτη 2010 Νο 2!!!


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια,τι κανετε?Αχ εγω αγχωθηκα τωρα με τις δουλειες και τις ετοιμασιες..Χθες ξεπατωθηκα στις δουλειες,που ηταν και ο αντρας μου και κρατουσε τον μικρο λιγο..και σημερα με μεινανε οι λεπτομεριες,να στρωσω χαλια,τραπεζια και να κανω τις ετοιμασιες για τα φαγητα..

ΑΝΤΗΡΟΠΑΚΙ πολυ καλη ειναι η Νεφελιτσα σου,φτου φτου να μην την ματιαξω..Οταν την κανεις με την οδοντοβουρτσα,καθεται?Πολυ καλη ιδεα παντως..και εμεις στο ενα μειναμε αλλα γκρινα απιστευτη!!

ΗΑROULINI MOYνα'σαι καλα για την υποστιρηξη,σ'ευχαριστω..καλα οι δουλειες δεν τελειωνουν με τιποτα,ολο κατι βγαινει..Παλι καλα εχεις και γυναικα,κατι ειναι και αυτο..

ΜΙCHELANGELOοι δουλειες ειναι πονεμενη ιστορια,δυστυχως απο μας περνανε ολα..Εχει πιαστει σημερα η μεση μου απο την δεξια μερια μεχρι τον γοφο..Ασ'τα σαν σαραβαλο νιωθω...

Σας αφηνω κοριτσια γιατι ξυπνησε..φιλακια πολλα ζουζουνιτσες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 521
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα φιλενάδες, τι κάνετε; Εμείς μια χαρούλα! Ο μικρός κοιμάται κ γω μπήκα να δω τα νέα σας!Το πρωί κατέβηκα στην αγορά για δουλειες, πήγα και για καφέ στον παιδικό που δούλευα και είδα τα κορίτσια...έμεινε η πεθερά μου με το μωρό! Ευτυχώς έχω και βοηθεια όταν θέλω να πάω κάπου μόνη. Και χθες κάναμε βόλτα με τον Γιώργο οι 2 μας το απόγευμα και πάλι τον αφήσαμε κάτω στην πεθερά μου...

Dimi κουράγιο με τις δουλειές. Όπως είπε και η Χαρά, υπάρχουν και έτοιμα πράγματα που μπορείς να πάρεις, αν δεν προλάβεις. Κι εμείς κλαίγαμε στην παιδίατρο την προηγούμενη βδομάδα. Με το που μπήκαμε μέσα! Λες και ήξερε τι τον περίμενε! Ίσως η γκρίνια να είναι από το εμβόλιο...

Ανθρωπάκι μου όλο κόλπα της κάνεις της νύφης μου εεε;;; Φαντάζομαι γέλιο που θα έχει το "βούρτσισμα" του.... ενός δοντιού!!!!

Ελινάκι θα περιμένουμε νέα από τον παιδίατρό σας... αρχίσατε ήδη γιαούρτι; Εμείς 8 μηνών θα το δοκιμάσουμε. Μου είπε πρώτα να δοκιμάσω τα κανονικά φρέσκα, όχι τα παιδικά. Εσείς ποιο δίνετε;

Λιζέτα θα έχεις πολύ τρέξιμο τώρα ε; Δεν θα ξαναφύγετε δλδ; Τέλος οι δουλειές στη Σύμη; Καλή δύναμη!!! Νωρίς άρχισαν τα δοντάκια σας! Εμείς τίποτα ακόμα!

Χαρά μου όλα έτοιμα βλέπω τα της βάφτισης! Άντε κοντεύουν οι μέρες! Θα είσαι άψογη,είτε με 3 κιλά περισσότερα είτε με 3 κιλά λιγότερα. Εξάλλου θα είσαι η ευτυχής μητέρα της νεοφώτιστης!!!

Αυτά κορίτσια μου. Πάω να ετοιμάσω το φαγητό του αγοριού μου! Σας είπα ότι τον κούρεψα εεε; Όχι εγώ φυσικά, κομμώτρια! Φιλάκια πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!ΜΠΗΚΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΝΕΑΚΙΑ ΣΑΣ.ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΡΡΩΣΤΟΥΛΙΚΑ.ΑΥΤΟΣ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΘΑ ΜΑΣ ΤΡΕΛΛΑΝΕΙ.ΕΥΤΥΧΩΣ Ο ΣΤΕΦΑΝΑΚΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΡΡΩΣΤΗΣΕΙ!!!ΦΤΟΥ!ΦΤΟΥ!ΟΣΟ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΑΖΕΙ ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ.ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΚΑΙ ΜΠΟΥΣΟΥΛΑΕΙ ΠΙΑΝΕΤΑΙ ΑΠ ΤΟΝ ΚΑΝΑΠΕ ΑΠ ΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΑΠΟ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΚΑΙ ΣΗΚΩΝΕΤΑΙ ΟΡΘΙΟΣ ΚΑΙ ΠΕΡΠΑΤΑΕΙ ΓΥΡΩ ΓΥΡΩ ΤΟ ΣΚΑΤΟΥΛΙ :lol::lol: ΟΛΟΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΑΦΗΝΩ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΑΕΙ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΔΕΣΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΑ ΤΑ ΚΟΚΑΛΑ ΣΤΑ ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ ΤΟΥ!!!ΑΛΗΘΕΥΕΙ???ΕΣΑΣ ΕΧΟΥΝ ΑΡΧΙΣΕΙ ΚΑΝΟΥΝ ΒΗΜΑΤΑ ΠΙΑΝΟΝΤΑΣ???ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΩΡΑ 8,5 ΜΗΝΩΝ ΤΡΩΜΕ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ ΜΟΣΧΑΡΙ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑΟΥΡΤΑΚΙ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ.ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΤΟΥ ΠΑΙΡΝΩ ΤΟ ΝΟΥΝΟΥ ΝΟΥΛΑΚ ΜΕ ΓΕΥΣΗ ΜΗΛΟ-ΜΠΑΝΑΝΑ.ΑΥΤΑ ΤΑ ΝΕΑ ΜΑΣ.ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα έσκασε μύτη κ το δεύτερο δοντάκι :ymparty::ymparty::ymparty::D:D:D !!! Μια σχετική γκρινίτσα την έχουμε, αλλά είναι λογικό, οπότε υπομονή :P . Θα πάμε βολτίτσα το απόγευμα να ξεχαστεί κ να γιορτάσουμε το 2ο νεογιλο δοντάκι!!!

dimi150, επειδή κάνει μασας στα ούλα, την ανακουφιζει κ της αρέσει πολύ! Μάλλον ετοιμάζεται για το 2ο το μικρούλι σου, γιαυτό κ η γκρινίτσα!

παμε να ξαπλώσουμε λίγο

φιλάκια σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια,

γραψατε αρκετες σημερα! αντε επιστρεψαμε ολες... σχεδον!

σημερα πηγαμε καταστηματα μαζι με την Ναγια και την χαζογιαγια και βρηκαμε ρουχαλακια για την Ναγια και παπουτσακια και γενικως ολα τα αξεσουαρ! εφυγε και αυτο και πλεον δεν εμεινε τιποτα αλλο!!!

Η Ναγια μου εγινε περισσοτερο ιδιοτροπη με το φαγητο της... το κυριως γευμα... ενω πριν ετρωγε την ετοιμη σε βαζακι λαχανοσουπα, και προσφατα και την χορτοσουπα με γαλοπουλα και κοτοπουλο, πλεον δεν την τρωει, κλαει την φτυνει,... εκτοξευει παντου.... ουτε καν το μισο βαζακι απο τα μικρα βαζακια δεν τρωει και φυσικα πειναει νωρις και κλαιει και ιδιοτροπευει...φυσικα! τα υπολοιπα γευματα της τα τρωει... το θεμα μας ειναι το κυριως-μεσημεριανο γευμα... αντε και παλι θα τηλεφωνησω του παιδιατρου μας αυριο...

-πρωτο γευμα γαλατακι

-δευτερο δημητριακα (στο μπωλ με νερο)

-μεσημεριανο το ετοιμο βαζακι

-απογευματινο ετοιμο βαζακι φρουτου ή μπισκοτοκρεμα ή μπισκοτο φάρλεϋς λιωμενο

-βραδυνο γαλατακι

ολα τα πιο πανω τα τρωει εκτος απο το μεσημεριανο... δεν ξερω τι να κανω...

ο αντρας μου ηταν ετσι ιδιοτροπος με το φαγητο του μου'πε η πεθερα μου... και χειροτερα απο την Ναγια μαλιστα,... και δεν ετρωγε τα φρεσκα αλλα τα ετοιμα...οπως την Ναγια... σιγουρα ειναι κληρονομικο... ξερω κι εγω τι να κανω... οσο μα οσο κι αν την αφησω να πεινασει δεν προκειται να το φαει,... σφιγγει τα ουλη της τοοοσο πολυ,... σαν τα τεθωρακισμενα ουλη!!! ποση δυναμη! κι αν την κανω να γελασει και ανοιξει το στομα της και της βαλω μια πηρουνια... θα την εκτοξευσει!!! ακομη κι αν την βαλω την πιπιλα μετα απο την πηρουνια (το δοκιμασα 1 φορα αλλα ειναι επικινδυνο να πνιγει οποτε δεν το ξαναδοκιμαζω!) δεν ξερω τι αλλο να κανω! αλλη φορα θα της παραγγειλω take away.... delivery...καμια πιτσα, κανενα σουβλακι... μιας και της αρεσουν τα ετοιμα και μετα θα τα αλεσω... εχω την προαισθηση πως θα τα φαει!!!

σορρυ βρε κοριτσια με το μεγαλο ποστ αλλα ειμαι στεναχωρεμενη!!!

Τζενη μου ενδιαφερον αυτο που μας εγραψες για τα δοντακια! ας δοκιμασουμε τοτε!

καλοριζικο και το 2ο σας δοντακι! πραγματι αξιζει εορτασμος!!!

Ελινακι καλη βδομαδα σε ολες!

λετε για δουλειες... και ποιος τις φτανει!!!

Δημητρα μου αντε και ολα θα πανε καλα για αυριο!

Ποπη μου μεγεια το κουρεμα! και...καλη συνεχεια με τις βολτες!

Γωγω μου αυτο με τα κοκαλακια του μωρου ισχυει αλλα μονο για τις περπατουσες...ετσι ξερω...οχι για τα υπολοιπα... μεγαλωσατε!!! εμεις ακομη ειμαστε 7 μηνων!!!

ειμαι κουρασμενη... ψες κοιμηθηκα απο τις 9.30 και ξυπνησα στις 6 (παντα ξυπναω 6.30) και ξεκουραστικα πολυ! αντε σε λιγο θα παω για υπνο!

φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά ο καιρός εδώ ήταν τόσο χάλια (απίστευτες βροχές)..που δεν πήγαμε πουθενά. Ρίξαμε 1 ωραίο οικογενειακό υπνάκο όλοι μαζί το μεσημεράκι κ ξεκουραστήκαμε. Ευτυχώς το απογευματάκι κύλησε μια χαρούλα, χωρίς καθόλου γκρινίτσα!

Βρε Χαρουλίνη μου, ότι κ να πεις έχεις δίκιο. Λογικό είναι να στενοχωριέσαι. Πάντως εννοείται ότι δεν πρέπει να την πιέζεις, όσο κ αν σε αγχώνει όταν δεν τρώει αρκετό από το φαγακι της. Λες εαν της αλέσεις κανένα πιτογυρο να το φάει κ να γλύφετε η κυρία :lol: ? Μήπως να δοκιμάσεις ξανα τα φρέσκα, μην αλλαξε ξανα προτιμήσεις?

Πάντως άσχετα με την πλάκα, εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να φτιάξει η κατάσταση με το φαγάκι. Εαν το βάρος της είναι καλό, κάνε υπομονή, φάση είναι που θα πάει θα περάσει.

gwgw100, οτιδήποτε κάνει το παιδί σου από μόνο του, είναι στα πλαίσια της φυσιολογικής κινητικής του λειτουργίας κ ανάπτυξης, οπότε κ απολύτως φυσιολογικό, ακίνδυνο καθώς κ αναγκαίο (αναφέρομαι στην συγκεκριμένη συμπεριφορά). Με λίγα λόγια το μόνο που πρέπει να κάνεις εαν σηκώνεται κ περπατάει στηριζόμενο στα έπιπλα κ.τ.λ είναι το προσέχεις μην φάει καμιά τούμπα κ φυσικά να το καμαρώνεις!!!

φιλιά σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Μπήκα πάλι να σας "δω"! Τι κάνετε;

Καταρχήν... Δήμητρα χρόνια σου πολλά!!! Να είσαι πάντα χαρούμενη και ευτυχισμένη με την οικογένειά σου! Καλά να περάσετε σήμερα.

Χαρά μου υπομονή με το φαγητό. Κι εμάς έπεσε η όρεξή μας αρκετά. Ίσως είναι φάση πάλι και να της περάσει.

Γωγώ κι εγώ πιστεύω ότι είναι φυσιολογικό, αφού το κάνει από μόνος του και όχι υπό πίεση-παρότρυνση δικιά σας. Ο αδερφός μου περπάτησε κατευθείαν όταν έκλεισε τον 9ο μήνα, χωρίς να μπουσουλήσει. Από εκεί που απλά καθόταν, σηκώθηκε και στηριζόμενος έκανε μικρά βηματάκια και δεν έχει κανένα απολύτως πρόβλημα 28 χρόνια μετά!!! Τώρα αν θες να σιγουρευτείς και να μη το έχεις στο μυαλό σου, ρώτα τον παιδίατρό σας.

Εμείς δεν έχουμε δόντια ακόμα, ούτε μπουσουλάμε!Αλλά κάθε μέρα κάνει και κάτι και μας χαζεύει! Τώρα μπορεί όταν είναι ξαπλωμένος στο πλάι, αν πιαστεί από κάπου να σηκωθεί σιγά σιγά και με κόπο! Έχει πολύ πλάκα! Βάζει το άλλο χέρι και σπρώχνει με τον αγκώνα του ο δόλιος! Αυτά από εμάς.

Φιλάκια πολλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δημητρα μου χρονια σου πολλα!!!! ειναι ωραια να γιορταζεις τωρα που εχεις και το νινι σου!!!

Τζενη μου σ'ευχαριστω για τα ενθαρρυντικα σου λογια και την συμβουλη σου, αλλα πριν περιπου 5 μερες της δοκιμασα παλι τα φρεσκα...σε καμια 10αρια μερες θα δοκιμασω παλι...

το θετικο και σημαντικο ειναι πως το βαρος της και γενικα η αναπτυξη της ειναι μια χαρα!

Ποπη μου πως και επεσε η ορεξη του? εσενα τρωει?

σημερα εφαγε το μισο βαζακι...εννοειται απο τα μικρα...χωρις ιδιοτροπια...

να σας ρωτησω την γνωμη σας για κατι...

μια γνωστη μου μου ελεγε πως ουτε ο γιος της ετρωγε ΤΙΠΟΤΑ τις λαχανοσουπες, ουτε με κοτοπουλο,...ουτε τις φρεσκες αλλα ουτε και τις ετοιμες...

και του τα εκανε ολα σε στυλ ψητο σε ταψι στο φουρνο...δηλαδη... κοτοπουλο,πατατα, διαφορα λαχανικα, μαζι με νερο, λιγο ελαιολαδο, λεμονι και ελαχιστο αλατι... στο φουρνο...οποτε ψητο... μετα του τα αλεσε και τα τρωει ο κυριος. μετεπειτα οταν το ειπε του παιδιατρου το "εγκρινε".

οταν το ειπα σε διαφορες πεπειραμενες μαμαδες μου'παν καλυτερα να μην το δοκιμασω...τον παιδιατρο δεν τον ρωτησα ουτε καν του τηλεφωνησα μιας και σημερα εφαγε την λαχανοσουπα της...

λετε παλι να το δοκιμασω και αν της αρεσει τοτε ρωταω τον παιδιατρο... τι λετε?

σιγουρα τα υλικα ειναι τα ιδια αλλα ο τροπος μαγειρεματος διαφερει που φυσικα κανει και την διαφορα!!! αλλο το βραστο και φυσικα αλλο το ψητο!!!

ποια η αποψη σας???

ξεχασα να σας πω και κατι αλλο...... προσφατα σας ελεγα για τον υπνο της Ναγιας, που παλια κοιμοταν στις 8.30, μετα 9.30 μετα 10.30 μετα μας εσπαζε για να κοιμηθει στις 10.30 και μια φορα μονο στις 11.30..... εκει δεν αντεξα...

ανακαλυψα λοιπον το βιβλιο "κοιμησου παιδι μου" οπου το διαβασα μεσα σε 2 ωρες περιπου... και εφαρμοσα το προγραμμα-κανονες και το πρωτο βραδυ κοιμηθηκε μετα απο 15 λεπτα στις 8.45 δευτερο βραδυ στα 4 λεπτα στις 8.30 και τριτο βραδυ αμεσως στις 8.20.... εχει περιπου 1 ή 2 βδομαδες που πλεον κοιμαται στις 8.20 αμεσως!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΤΟ ΣΥΣΤΗΝΩΩΩΩ!!!!!!!

τα λεμε αργοτερα!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera manoules!

dimitra xronia polla :lol::lol::lol:

xtes pigame paidiatro gia embolio, ola kala kai den ekane pireto.

eimaste 71 pontous kai 7600kg. simera tou edosa mpiskotokrema xoris zaxari kai trela8ike!!

afou to exo taraksei to moro sta laxanika kai stis biologikes kremes , en8ousiastike.

8a ksekinisoume mosxari k kotopoulo kai mou eipe i giatros an 8elo na bazo traxana kai zimarika.

episis mou eipe na masaei o mikros kora psomiou i paximadi kala ola afta sas ta exoun pei kai se sas ?(xtes kleisame tous 7 mines) fobamai na tou doso psomi kai paximadia min pnigei.

popi mou kai se mas i giatros den afinei na trome paidika giaourtia dioti einai tigka sta glikantika.

tou edose giaourti katsikisio kai alesa mpanana alla tou ir8e bari. exo paraggeilei paidika giaourtia me gefsi axladi k mpanana apo katastima me biologika, otan mou ta feroun 8a sou tin marka.

gogo min anisixeis! afou ta kanei ta kolpa apo monos tou , xoris piesi , aplos 8a perpatisei grigora

haroullini 8a elega na rotiseis to giatro prin doseis psito, ipomoni fasi einai pou 8a paei 8a faei kapoia stigmi.

ali8eia otan koimatai 8.30 ti ora ksipnaei i nagia to proi?

oute emeis mpousoulame, edo me to zori ka8omaste! alla bgazoume ti glossa k ftinoume! kai den tou to exei ma8ei kaneis! :roll::roll: i etsi mou lene!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες!

Χαρουλίνη δυστυχώς δεν έχω ιδέα για το ψητό φαγάκι

Δήμητρα Χρόνια Πολλά για την γιορτούλα σου εχτές!!! Φαντάζομαι θα πέρασες υπέροχα, πρώτη γιορτή με το μπεμπάκι σου !!! Αλήθεια πως γιορτάσατε???

elinakki, υπέροχα μεγαλώνει το νινί σου!!! Σχετικά με το ψωμί, δεν της δίνω ακόμα κ δεν μου έχει πει κάτι ανάλογο η παιδίατρος, αλλά όπου ναναι θα της δώσω. Τα παξιμάδια λίγο τα φοβάμαι :? . Κάποιες φορές, ξεχωρίζω λίγο από το φαγάκι της (χωρίς το κρέας ή το κοτόπουλο) πχ πατάτα, καρότο, γλυκοπατάτα, κολοκύθι κ να της τα λιώσω με το πιρούνι. Της αρέσει περισσότερο, πατημένο με το πιρούνι από πολτοποιημένο κ έτσι ξεκίνησε να μασάει. Αλλά φυσικά το υπόλοιπο στο μουλτι για να φάει κ κοτόπουλο κ μοσχάρι.

Εμάς μας είπε σε 2 εβδομάδες ότι μπορούμε να ξεκινήσουμε ψαράκι συγκεκριμένα βακαλούδια. Γιαουρτάκι, δεν δίνω γιατί την θηλάζω, οπότε αντί αυτού, πίνει γαλατάκι. Για τον τραχανά δεν την είχα ρωτήσει το πότε, αλλά θα την ξεκινήσω τώρα (έτρεξαν κ οι δυο γιαγιάδες κ βρήκαν ωραιότατο χωριάτικο :lol: ).

Από κρεμούλες εαν χρειαστεί να της δώσω κάτι κάποια φορά, της δίνω βρώμη της holle με γαλατάκι δικό μου, ή μουσλι πάλι της hollle (από αυτή μπορεί να βάλω ελάχιστη καμιά φορά στην φρουτόκρεμα ή εαν είμαστε έξω)..

Γενικά με το φαγητό τα πάει καλά, αλλά ακολουθώ το ρυθμό της, στο <<πότε?>>, <<πόσο?>> κτ.λ. Δεν την πιέζω κ ξανά δοκιμάζουμε αργότερα εαν τύχη κ δεν έχει πολύ όρεξη εκείνη την ώρα ή απλά θηλάζει κ τρώει λίγο αργότερα.

Καλή ημέρα να έχουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια, δεν προλαβαίνω να μπαίνω πολύ λόγω πίεσης στην δουλεια μήπως και καταφέρουμε τίποτα. Μπράβο στα παιδάκια που έβγαλαν δοντάκια εμέις ακόμα τίποτα, θα πάω όμως να πάρω την οδοντόβουρτσα που λέγατε μήπως και βοηθήσει γιατί έχει σάλια και είναι ανάστατή. Χαρά μου υπομονή κι εμένα τώρα μετά απο 2 μήνες άρχισε να τρώει φαγητά όσο για το ψητό εγώ θα το έκανα, επέισης της δίνω ψωμάκι και της αρέσει πολύ. Όσο για περπάτημα τίποτα ακόμα ούτε μπουσουλάμε μόνο στεκόμαστε όταν την κρατάω.

Χρόνια πολλα στη Δήμητρα να χαίρεσαι το παιδάκι σου.

Πόπη μου φιλάκια πολλα.

Καλο μεσημέρι πάω για ξεκούραση γιατί κάνω δίαιτα και εξαντλούμαι πιο γρήγορα αφού ξυπνάω και 2 φορες το βράδυ. Σήμερα έχουμε παιδίατρο αντε να δούμε πήραμε κανένα πόντο γιατί τις τελευταίες φορές πήραμε με το τσιγκέλι 1 πόντο.

Πολλα φιλάκια σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια,ο Στεφανακος ειχε λιγη γκρινια και κοιμηθηκε λιγο κ ετσι μπηκα να σας διαβασω.χρονια πολλα κ απο μενα στα κοριτσια που γιορταζαν.ο μπαμπας μας ειναι λιγο αρρωστος και φοβαμαι μη κολλησει και ο μικρος.κατα τα αλλα ολα καλα τρωμε ολο μας το φαγητο καθε μερα και μεγαλωνουμε.σκεφτομαι να του βαλω και εγω λιγο τραχανα στη σουπιτσα του.η μαμα μου ειναι απο χωριο και ξερει και φτιαχνει οποτε εχω απο που να προμηθευτω φρεσκο πραμα :lol::lol: φιλακια σε ολες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!

Ελινακι ωραια τα νεακια σας... ολα τα μωρουλινια μας μεγαλωνουνε...!!!

σχετικα με τον τραχανα και το παξιμαδι... δεν μου πε τιποτα ο γιατρος αλλα δεν ειναι λιγο νωρις...μπας και πνιγει... εξαλλου ειναι και το σουσαμι επικινδυνο....πιστευω!

οσο για τα γιαουρτακια... δεν ξερω ποτε αρχιζουνε...

Ελινακι την Ναγια την ξυπναμε στις 7 για να την παρουμε στην νταντα. το σαββατοκυριακο που ειμαστε μαζι ξυπναει γυρω στις 8

Λαμπρινη μου κατα φασεις θα ξαναδοκιμαζω την φρεσκια χορτοσουπα! θα περιμενουμε νεα σου απο τον παιδιατρο!

Γωγω μου περαστικουλια στον αντρα σου και μας ενημερωνεις για τον τραχανα!

σημερα τηλεφωνησα του παιδιατρου... δεν υπαρχει κατι αλλο να την ταϊζω για μεσημεριανο... οσο για το ψητο παραξενευτηκε πολυ για το πως λιωνει μετεπειτα αφου ψηθει...

μετεπειτα απο το τηλεφωνημα εφαγε οοοολο της το βαζακι... για να δουμε αυριο!

αυτα απο μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λαμπρινή μου κ πάλι να σου ζήσει η μικρούλα σου κ να την χαίρεσαι!!! Είναι κουκλίτσα!!! Είδα πάλι τις φώτο από την βάπτιση!!! Έχει μεγαλώσει πολύ!!!

Λοιπόν σήμερα τελικά της έκανα το μοσχαράκι της με χωριάτικο τραχανά, γιατί κ εμείς τραχανά φάγαμε. Το μοσχαράκι δεν το τίμησε ιδιαίτερα έτσι, αλλά τον τραχανά τον έκανε ναααααα!

Δεν ξέρω τι με έπιασε σήμερα :-?? κ ενώ γενικά προσέχω κ έχω χάσει μέχρι τώρα 6 κιλά (τα της εγκυμοσύνης τα είχα χάσει από πιο πριν- σύνολο σχεδόν 15+) ΓΟΥΡΟΥΝΙΑΣΑ τόσο πολύ..Το τι έχω φάει δεν θέλω ούτε να το γράψω :oops: ... Αύριο δεν θέλω καν να ανέβω στην ζυγαριά x_x, 1 κιλό επάνω σίγουρα :( ..Κορίτσια δεν μπορούσα να σταματήσω να τσιμπολογάω ουφ ουφ, έφαγα μέχρι κ διάφορες σαβούρες μπισκότα, τσουρέκι .... Δεν μπορούσα να σταματήσω σας λέω :( ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΕΣ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΕΣ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΣΑΣ..ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΥΛΙΣΑΝ,ΤΕΛΙΚΑ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΑΓΧΟΣ ΕΙΧΑ ΤΙΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΜΕΡΕΣ,ΠΑΡΑ ΧΘΕΣ..ΧΘΕΣ ΗΜΟΥΝ ΣΕ ΜΙΑ ΑΦΑΣΙΑ,ΒΕΒΑΙΑ ΑΦΟΥ ΣΚΟΤΩΘΗΚΑΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΧΑΛΑΣΕ ΕΝΤΕΛΩΣ ΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΗ ΜΟΥ,ΗΜΟΥΝ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΜΟΥ,ΧΑΛΑΡΑ!!ΤΕΛΙΚΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΑ ΠΡΟΛΑΒΑ ΤΙΣ ΕΤΟΙΜΑΣΙΕΣ,ΗΡΘΕ ΤΟ ΣΟΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΟΙ ΚΟΥΜΠΑΡΟΙ ΜΑΣ ΚΑΙ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΤΟ ΠΡΩΙ..ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΒΑΛΑ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ ΜΟΥ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΟΥ ΘΑΝΟΥ,ΑΦΟΥ ΧΘΕΣ ΕΒΑΖΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΧΟΥΦΤΑ ΤΟΥ ΜΕΣΑ,ΚΑΙ ΛΕΩ ΚΑΤΣΕ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ,ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΦΟΥΣΚΩΜΕΝΑ ΤΑ ΟΥΛΑ ΤΟΥ ΤΑ ΠΑΝΩ ΕΙΔΙΚΑ....ΤΟΥΜΠΑΝΟ!!ΤΑ'ΠΑΙΞΑ..ΑΝΤΗΡΟΠΑΚΙ ΜΕΓΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΔΟΝΤΑΚΙ ΣΑΣ,ΣΙΔΕΡΕΝΙΟ..ΙΣΩΣ ΗΡΕΜΗΣΕΙ ΛΙΓΟ..ΧΑΡΟΥΛΙΝΙ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΜΕ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΖΟΡΙΚΟΣ ΚΑΙ ΙΔΙΟΙΤΡΟΠΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΝΩ..ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟΝ ΕΙΧΑ ΔΩΣΕΙ ΤΑ ΕΤΟΙΜΑ ΒΑΖΑΚΙΑ ΚΑΝΑ 2 ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΡΕΣΑΝ ΑΛΛΑ ΕΛΕΓΑ ΑΝΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥ ΜΑΘΩ ΣΤΑ ΕΤΟΙΜΑ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΜΟΣΧΑΡΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ,ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΚΑΝΩ ΓΙΟΥΒΑΡΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΞΕΓΕΛΑΣΤΕΙ..ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ..ΚΑΙ ΛΕΩ ΝΑ ΞΑΝΑΕΠΙΧΕΙΡΗΣΩ ΤΑ ΒΑΖΑΚΙΑ..ΤΑ ΕΤΟΙΜΑ ΑΥΤΑ ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ?ΠΑΝΤΩΣ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ,ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΦΑΣΗ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΤΟΥΣ ΦΤΑΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΙΟ ΤΟΥΣ ΤΑ ΠΟΥΛΑΚΙΑ ΜΟΥ..ΛΑΜΠΡΙΝΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΤΑ ΚΑΝΕΙ ΟΛΑ ΜΑΖΙ,ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ..ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΞΑΦΝΙΚΑ ΠΑΡΑΖΩΗΡΕΨΕ!!ΤΙ ΔΙΑΙΤΑ ΚΑΝΕΙΣ?ΠΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΜΑΣ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΧΑΣΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΚΙΛΟ..ΘΕΛΩ ΑΛΛΑ 10 ΚΙΛΑ ΝΑ ΧΑΣΩ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ ΑΛΛΑ ΚΟΛΛΗΣΑ ΤΩΡΑ ΠΑΛΙ..ΕΛΙΝΑΚΚΙΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΨΙΛΗ Ι ΖΟΥΖΟΥΝΑ ΣΟΥ Η ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ?ΝΑ'ΝΑΙ ΓΕΡΗ ΝΑ ΤΗΝ ΧΑΙΡΕΣΑΙ..ΠΟΠΑΚΙΜΕΓΙΑ ΤΟ ΚΟΥΡΕΜΑ..ΜΑΚΑΡΙ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΝΑ ΕΙΧΕ ΜΑΛΛΑΚΙΑ ΜΠΟΛΙΚΑ ΝΑ ΚΟΥΡΕΨΩ.. :cry::cry:ΓΩΓΩΚΑΙ ΜΕΝΑ ΤΟΣΟ ΕΙΝΑΙ Ο ΘΑΝΟΣ ΚΑΙ ΣΤΕΚΕΤΑΙ,ΚΑΝΕΙ ΒΗΜΑΤΑΚΙΑ ΓΥΡΩ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΡΚΟ..ΠΙΣΤΕΥΩ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ..ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΝ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΕΝΙΩΘΑΝ ΔΥΝΑΤΑ ΑΚΟΜΑ,ΔΕΝ ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΑΝΕ..ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΝΟΥΛΑΚ ΤΟΥ ΔΙΝΩ,ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΝΟΣΤΙΜΟ..

ΚΡΕΜΑ ΒΑΝΙΛΙΑ ΤΗΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ?ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΔΙΝΕΤΕ ΓΙΑΟΥΡΤΑΚΙ,ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΩΣ ΓΕΥΜΑ,ΕΤΣΙ?ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΣΧΟΛΙΑΣΩ ΚΑΜΙΑ..ΑΝΤΗΡΟΠΑΚΙ ΑΠΟ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΕΙΠΕΣ ΤΗΝ ΠΗΡΕΣ ΤΗΝ ΟΔΟΝΤΟΒΟΥΡΤΣΑ Η ΑΠΟ ΤΟ SUPER MARKET?ΘΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΕΓΩ,ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΤΟΝ ΑΡΕΣΕΙ..ΑΣΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΟΛΥ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑΣ ΧΘΕΣ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ,ΤΑ ΙΔΙΑ..ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΚΑΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΚΑΙ 3 ΚΙΛΑ ΠΑΡΑΠΝΩ ΘΑ ΕΙΜΑΙ..ΑΣΕ ΠΙΚΡΑ..ΕΥΤΗΧΩΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ ΕΝΙΩΘΑ ΠΟΛΥ ΧΑΛΙΑ ΤΩΡΑ..ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΟΥΛΟΥΡΑΚΙΑ,ΜΠΙΣΚΟΤΑΚΙΑ,ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΛΕΩ.. :cry::cry: ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΟΛΕΣ...ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΚΑΙ ΟΝΕΙΡΑ ΓΛΥΚΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας μανουλες! τι νεακια? :)

Τζενη μου εχασες δηλαδη 15+6 κιλα? μπραβο σου! αφου εχασες τοσα κιλα φυσικο ειναι να σε πιανει φαση που θες να φας διαφορες αηδιες ταυτοχρονα... ετσι ειναι...αλλα κοντρολαρε το οσο μπορεις! ;)

αλεσες κανονικα τον τραχανα φανταζομαι... για δευτερο γευμα το εδωσες?

Δημητρα μου να ζησεις ξανα! :) ωραια περασατε στην γιορτουλα σου και συ αγχωνοσουνα...ετσι συμβαινει γενικα συνηθως... :?

σιγουρα τα βαζακια ειναι οκ ΑΛΛΑ φυσικα και δεν συγκρινονται με τα φρεσκα! εχω σπουδασει περι διατροφης οποτε...γνωριζω...

σκεψου μονο ΠΩΣ διατηρουνται τα βαζακια τοοοσο καιρο στα ραφια των υπεραγορων... αφου "υποτιθεται" δεν εχουν συντηρητικα, χρωστικες ουσιες κτλ κτλ κτλ... :o

ή παλι που δεν φευγουν ευκολα απο τα ρουχα... :o

ή μετα το φαγητο της δινω νερακι και μενει η κιτρινιλα στην πιπιλα του μπιμπερο και παλι δεν φευγει... :shock:

εεε τι να κανουμε... κατα διαστηματα... ετσι χονδρικα καθε 15 μερες θα κανω προσπαθειες για φρεσκα... :?

τα συστατικα που γραφει στο βαζακι χορτοσουπας της τα εδωσα της Ναγιας σε φρεσκο "version" και τα φτυνει ενω στα βαζακια τρωει περιπου την μιση! πως γινεται αυτο??? για σκεψου τι μπορει να βαζουνε μεσα!!! :o:o:o

ΑΑΑ!!!χθες εφαγε οοοολο το βαζακι και σημερα τα 3/4 και ανοιγε καλα το στοματακι καθε φορα!!! αντε να δουμε ποσο θα κρατησει αυτη η φαση! :?

κρεμα βανιλια-ρυζαλευρο δεν την τρωει... δεν της αρεσει... τρωμε δημητριακα για δευτερο γευμα και επισης μπισκοτοκρεμα το απογευμα που τα λατρευει και τα 2!

γιαουρτακι δεν εδωσα ακομη...

Δημητρα μου για να ειναι φουσκωμενα τα ουλη σημαινει λιαν συντομως θα σκασει δοντακι! ισως και δοντακια! :D:D:D

αυτα απο εμας!

φιλουρες!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia ki apo mas!dimitra mou xronia polla!(kathisterimena ligo)eskase to dontaki mas :mrgreen: alla i mikri mou exei mia grinia allo prama!kai ta 2 xeria mes to stoma!tora orietai kai prepei na tin kano!filia se oles!ayrio paw gia to test pap kai proxtes ekopsa kai ton thilasmo kathos i despoinoula den epiane to stithos mou edo kai 2 ebdomades!ayta apo mas!filoures sta ninakia sas!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gai μου μαλλον ετοιμαζεται ισως ετοιμαζονται κι αλλα δοντακια στη σειρα να βγουνε!!! ατνε με το καλο! καλη επιτυχια για το τεστ αυριο!

φιλουρες!

παω για υπνακο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Τι κάνετε; Οι άντρες μου κοιμούνται και μπήκα να δω τα νέα σας. Μπήκα και το απογευματάκι αλλά με το που μπήκα, ξύπνησε το νινί και δεν πρόλαβα ούτε να διαβάσω! Φούσκωσαν κι εμάς τα ούλα μας τα κάτω αλλά προς το παρόν τίποτα! Βέβαια δεν είναι και πάρα πολύ πρησμένα αλλά φαίνεται η διαφορά όταν ανοίγει το στοματάκι του!!!

Χαρά αφού η ανάπτυξη της Νάγιας είναι καλή δεν χρειάζεται να ανησυχείς. Δεν είναι ό,τι καλύτερο τα βαζάκια αλλά απ'το τίποτα...είπαμε, κρατάει σιλουέτα! Αυτό για τα ψητά δεν το έχω ξανακούσει. Εμένα τρώει μεν αλλά η όρεξη έχει πέσει. Μπορεί να είναι από τα δόντια. Τρώει τα πάντα αλλά όχι όπως πρώτα. Σχεδόν το μισό στα φρούτα αλλά ευτυχώς τα λαχανικά τα τσακίζει! Όταν δν θέλει όμως...σφίγγει τόσο πολύ τα χείλη του...και νευριάζει! Έχει πολύ πλάκα!!!

Ιωάννα καλά αποτελέσματα να έχεις από το τεστ. Κι εγώ ήθελα να ρωτήσω αν πήγε καμιά!

Από τις υπόλοιπες πήγατε για τεστ παπ; Εγώ όχι ακόμα και θέλω να πάω. Πότε πρέπει; Εγώ μετά τον σαραντισμό είχα πάει απλά γαι εξέταση και από τότε τίποτα. Θέλω να κάνω και γενικές αίματος-ούρων...

Dimi γιατί καλέ μαλώσατε τέτοια μέρα; Δεν πειράζει, αυτά τα έχουν οι σχέσεις! Τουλάχιστον περάσατε ωραία!

Ελινάκι κι εμάς μας είπε να δίνουμε κόρα ψωμιού. Για φρυγανιά όχι. Μη φοβάσαι δεν πνίγονται! Κι εμάς μας δίνανε και τον άντρα μου και ειδικά τον κουνιάδο μου!!! Και τραχανά μου είπε και ζυμαρικά, ακριβώς όπως εσένα. Ήδη έχει 3 βδομάδες που του έβαλα ρύζι πρώτη φορά(πριν κλείσει καν 7 μηνες) και του έβαλα και μακαρονάκι κοφτό. Το ρύζι δεν του άρεσε όμως! Έριξα και μερικές σταγόνες λεμόνι κσι κάπως καλυτέρευσε γιατί σκέτο ήταν αηδία!!! Τον τραχανά μου είναι να τον δίνω απόγευμα στη θέση της μπισκοτόκρεμας. Εσένα; Απλά είπε να μην έχει αυγό. Αν πάρεις από σούπερ μάρκετ, πρόσεξε το γιατί κάποιες εταιρίες βάζουν. Εμένα έκανε η μαμά μου.

Λαμπρινή μου όλα καλά στη δουλειά; Γιατί υπάρχει αυτό το τρέξιμο και η πίεση; Φιλάκια στην Ειρήνη-Χρυσοβαλάντου. Είναι μια γλύκα!!!

Γωγώ περαστικά στον άντρα σου. Το μωρό φύλαξέ το όσο μπορείς, κρίμα θα είναι να κολλήσει ο καημενούλης. Αλλά δεν μπορούμε φυσικά να τα αποφύγουμε κι αυτά...

Τζένη σου αξίζει μια μέρα διατροφικής παρασπονδίας, μη στεναχωριέσαι! Ε μη γίνεις και κοκκαλιάρα!!!!!!

Έγραψα πολλά πάλι εεε;;; Άντε σας αφήνω, φτάνει για απόψε!!! Καλό βράδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αααα! Ξέχασα να σας πω ότι έκανα κορμό κατσαρόλας (για πρώτη φορά. Δεν είμαι και πολύ της κουζίνας!) και έγινε πολύ ωραίος. Είναι και πανεύκολος. Θα τελειώσει και από Δευτέρα ξεκινάμε σοβαρά διατροφή και γυμναστική (έχουμε στο σπίτι πολλά όργανα αλλά δεν τα τιμάμε εδώ και καιρό...) Έχει 10 μέρες που προσέχω λίγο αλλά πρέπει πιο πολύ! Θα φτάσω τα 52 κιλά που ήμουν στην ορκομωσία μου και μετά είμαι οκ... και πάμε για 2ο μπεμπέ!!!! :lol::lol::lol: Καληνύχτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΕΣ,ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΕΜΕΙΣ ΣΗΜΕΡΑ ΞΥΠΝΗΣΑΜΕ ΑΠΟ ΤΙΣ 7 ΚΑΙ ΚΟΥΤΟΥΛΑΩ ΦΥΣΙΚΑ..Ο ΘΑΝΟΣ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΠΑΡΚΟ ΤΟΥ,ΚΥΡΙΟΣ!!ΧΘΕΣ ΤΟΝ ΕΔΩΣΑ ΤΟ ΕΤΟΙΜΟ ΒΑΖΑΚΙ ΜΕ ΤΟ ΜΟΣΧΑΡΙ ΚΑΙ ΛΑΧΑΝΙΚΑ,ΚΑΙ ΤΟ'ΦΑΓΕ ΟΛΟ!!ΕΜΕΙΝΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΔΙΚΑ ΤΟ ΜΟΣΧΑΡΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΟ ΤΡΩΕΙ..ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ ΘΑ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΜΟΣΧΑΡΑΚΙ ΜΕ ΓΛΥΚΟΠΑΤΑΤΑ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΞΕΓΕΛΑΣΤΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΣΑΛΤΣΑ..ΛΕΩ ΤΩΡΑ ΕΓΩ..ΤΙ ΝΑ ΠΩ..

POPIΤΙ ΚΙΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ?ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΕΤΟΙΑ ΝΟΥΜΕΡΑ?ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ..ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΟΝ ΚΟΡΜΟ ΚΑΤΣΑΡΟΛΑΣ ΠΩΣ ΤΟΝ ΕΚΑΝΕΣ?ΜΑΛΩΝΑΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ,ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΓΙΑΤΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΜΑΘΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΤΟΥ ΝΑ ΜΕΤΡΑΝΕ ΤΙΣ ΜΠΟΥΚΙΕΣ ΟΤΑΝ ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ,ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ ΜΕ ΜΕΝΑ!!ΕΓΩ ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΓΕΜΑΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΜΟΥ ΠΛΟΥΣΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ΤΟΥΣ ΚΑΛΕΣΜΕΝΟΥΣ ΜΟΥ..ΚΑΙ ΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΒΓΩ ΑΣΠΡΟΠΡΟΣΩΠΗ ΣΤΗΝ ΜΑΝΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΔΕΛΦΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΛΕΕΙ ΜΕΤΑ,ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ?ΑΣ'ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΕ ΧΑΛΑΣΕ ΠΟΛΥ ΑΛΛΑ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΗΜΟΥΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ,ΣΕ ΑΦΑΣΙΑ..ΕΓΩ ΜΟΛΙΣ ΣΑΡΑΝΤΗΣΑ

ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΕΛΕΓΧΟ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΤΕΣΤ ΠΑΠ ΣΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ,ΜΟΥ'ΧΕ ΠΕΙ Ο ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ..ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ..ΤΩΡΑ ΞΑΝΑ ΣΤΟ ΧΡΟΝΟ..

GAIKAΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΜΕ ΤΟ ΤΕΣΤ ΠΑΠ,ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ..Σ]ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΣΟΥ..ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ,ΚΑΙ ΜΕΝΑ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ..ΕΛΠΙΖΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΣΚΑΣΟΥΝ ΟΛΑ ΜΑΖΙ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΓΛΙΤΩΣΟΥΜΕ ΛΙΓΗ ΓΚΡΙΝΑ..

ΗΑΡΟΥΛΙΝΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΓΙ'ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ,ΓΙ'ΑΥΤΟ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΝΟΣΤΙΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΤΡΩΝΕ ΤΑ ΑΤΙΜΑ.. ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΟ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΣΠΟΥΔΑΣΕΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΚΑΙ ΞΕΡΕΙΣ ΑΡΚΕΤΑ.Η ΝΑΓΙΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΕΤΟΙΜΑΤΖΙΔΙΚΑ,ΟΠΩΣ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ!!ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΔΕΝ ΤΑ ΘΕΛΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΑΥΤΑ ΤΑ ΕΤΟΙΜΑ ΚΑΙ ΣΚΟΤΩΝΟΜΑΣΤΕ..ΑΛΛΑ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΟΥ ΝΑ ΦΑΕΙ ΚΑΤΙ,ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?ΒΕΒΑΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΟΝ ΑΛΛΑΖΩ ΤΙΣ ΓΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΒΑΡΙΕΤΑΙ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΑΡΕΣΟΥΝ ΜΕ ΣΑΛΤΣΕΣ..ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΣΕ ΜΕΝΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ..ΛΕΩ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ..

ΣΑΣ ΑΦΗΝΩ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ..ΛΕΩ ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΝΩ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ ΜΕ ΛΑΧΑΝΙΚΑ ΣΗΜΕΡΑ,ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ...ΦΙΛΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηι βρε κορίτσια!

αααα ρε Πόπη :D !!! Αλήθεια υπάρχει κ κορμός κατσαρόλας??? Για πες για πες!...

Σιγά μην γίνω κ κοκαλιάρα :lol: Περασμένα μεγαλεία κ θυμοντας τα να κλαις :lol: ! Δεν μπορείς να φανταστεί πόσο δύσκολο μου είναι να κρατηθώ αυτές τις ημέρες..δεν ξέρω τι με έχει πιάσει...Άντε έλα να με μαζέψεις :lol::lol:

Ο γαμπρός μου είναι έτοιμος για δοντάκια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Μάλλον γιαυτό δεν θα έχει πολύ όρεξη για το φαγακι του, θα δεις..

Χαρουλίνη, οχι 15+6, αλλά σύνολο 16 απο όταν γέννησα, 9 που είχα πάρει στην εγκυμοσύνη + 6 που είχα δικά μου :lol: = 15). Ουσιαστικά δηλαδή 6 κιλά έχασα, εκτός από αυτά της εγκυμοσύνης που τα έχασα σχετικά γρήγορα.

Τον τραχανά δεν τον άλεσα. Έβρασα καλά το μοσχαράκι κ στο τέλος στο ζουμί του έβαλα κ τραχανά. Το καροτάκι κ το μοσχάρι κ.τ.λ εννοείτε το άλεσα, αλλά τον τραχανά της τον έδωσα έτσι. Επίσης από το σουσαμάκι της έχω δώσει λίγο κάποιες φορές σε στυλ σούπας. Της αρέσει πολύ, αλλά γινόμαστε λίγο χάλια έτσι, οπότε της δίνω λίγο έτσι κ το υπόλοιπο στο μουλτι με τα υπόλοιπα.

Πάντως κ εμένα κορίτσια, άρχισε να μην τρώει με την ιδια όρεξη αυτές τις ημέρες :| ..Φάση είναι θα περάσει :) .

Σήμερα κάτι την είχε πιάσει κ ξεκαρδιζότανε συνέχεια! ΕΙδικά με 1 κουκλάκι που περιπατάει κ τραγουδάει, το έβαζα στο τραπέζι κ μόλις αυτό έπεφτε κάτω, ξεκαρδιζότανε η μικρή μου μαϊμού. Με έλιωσε :x , είχε πολύ πλάκα! Πως μεγαλώνουν βρε παιδί μου τα άτιμα?

gai καλορίζικο το πρώτο σας δοντάκι :ymparty::ymparty::ymparty::ymparty: \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ , υπομονή με την γκρινίτσα μάλλον ετοιμάζεται κ το 2ο!

Κορίτσια την οδοντόβουρτσα την έχει στα Τζάμπο. Είναι ολόκληρη από σιλικόνη, κ την φοράτε στο δάκτυλο σας. Είναι πολύ μαλακή. Δεν έχει καμιά σχέση με τις παιδικές. Είναι ειδικές για βρεφάκια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια, τι γινεται?

σημερα ξεχωρισα,... για ακομη μια φορα ρουχαλακια της Ναγιας που πλεον ειναι μικρα! ποοοοσο γρηγορα περναει ο καιρος και ποσα καινουρια πραγματα κανουν τα μωρουλινια μας μερα με τη μερα!!!

ηρθε και η νονα σημερα και ετοιμασαμε καποια πραγματακια... ΤΑ ΠΑΝΤΑ ειναι ετοιμα!!! περασαμε πολυ ωραια!!!

Ποπη μου εκανα τεστ παπ μετα τις 40... καλυτερα κανε το και συ...και γενικες... καλα κανεις!

κορμο κατσαρολας??? δεν το εχω ακουσει ξανα!

τωρα που λεμε για φαγητο.... πρεπει να οργανωθω περι του τραπεζιου για τα μυρα... ουφ...δεν ξερω τι να μαγειρεψω...καμια ιδεα για κυριως φαγητο? και φυσικα κρεας!

Δημητρα φυσικα και το ετοιμο βαζακι δεν εχει καμια σχεση με το φρεσκο! για αυτο και το εφαγε! μπορεις να κανεις "μαφια" και να βαλεις μισο φρεσκο και μισο ετοιμο βαζακι! δοκιμασε στο κατω-κατω!

οσο για την διατροφη της Ναγιας πιστευω συντομα θα παιρνω την πιτσα και θα την αλεθω! και φυσικα θα την τρωει οοολη!!! μετα θα εχει σειρα ο γυρος, τα σουβλακια κτλ κτλ κτλ!!!

Τζενη παλι μπραβο σου για τα κιλα σου! στο συνολο ειναι 16 και παλι δεν ειναι λιγα και φυσικα δεν ειναι ευκολο!

οσο για το Τζαμπο... believe it or not δεν υπαρχει στην πολη μου... (το κοντινοτερο ειναι 30 λεπτα με το αμαξι) θα ανοιξει ακριβως πριν τα χριστουγεννα ομως στην πολη μου και φυσικα οοολοι τρελλαθηκαμε!

θα περιμενω νεακια σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera manoules, xepato8ika simera stis douleies alla teleiosa me ta xeimoniatika giati apo bdomada arxizo ta ma8imata k 8elo na eimai etoimi apo douleies.

Anakalipsa kai mia patenta k o andreas paizei monos tou. Ebala maxilaria giro giro stin kounia kai kouberta stin plati aplosa paixnidia kai paizei monos tou!!! tou arese toso poli i anexartisia tou afou otan piga na ton sikoso gia na fai tsantitike kai ton ebale na paixei ki allo!!!

an8ropaki efxaristo gia tis diatrofikes simboules, mpravo sou pou exases tosa kila kai pou 8ilazeis ti mikri sou akomi.

harroullini koimatai arketa i nagia mpravo, me to kalo i baptisi , ola na pane teleia. gia fagito pos sou fainetai xoirino gemisto rolo? nostimo, etoimo apo xasapi kai aresei.

lamprini xalara me ti diaita afou kourazesai kiolas na eisai geri na prosexeos to moro sou.

gai megeia to dontaki sas! kala apotelesmata stis exetaseis.

popi den pira akoma ta giaourtakia ki ego 52 8elo na ftaso! test pap ekana pano sto 6mino alla i giatros mou eixe pei pio prin k to amelisa ola kala omos. ksexasa na rotiso se poio gevma na dino traxana.

dimitra agoraki exo :roll::roll::roll: . dino gia apogematino diafores kremoules biologikes me dimitriaka i mpiskotokrema, krema banilia en tou exo dosei pote.

polla filakia se oles

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου! Τι κάνετε; Εμείς δεν είμαστε πολύ καλά... αρρωστήσαμε κι εγώ κι ο Γιώργος :( Εκείνος πιο πολύ. Έκανε και πυρετό. Εγώ έχω μπούκωμα στη μύτη και πονάει ο λαιμός μου και όοοοολο το κεφάλι μου! Από τον αυχένα και πάνω πονάει όλο! Τσούζουν και τα μάτια μου. Ευτυχώς το μωρό δεν κόλλησε, είναι μια χαρά.

Σήμερα είχαμε και μια βάφτιση και μετά τον άφησα στην πεθερα μου και κοιμήθηκα κανένα 2ωρο. Να σας πω...ήρθαν η μαμά μου να μας δουν και έβαλε το δάχτυλό της στο στόμα του Γιάννη μου και....τσιμπήθηκε από μια μυτούλα που έσκασε!!!

ΝΑΙ λοιπόν, πετάχτηκε το πρώτο μας δόντι! Δεν φαίνεται από πάνω, μόνο αν βάλεις το χέρι. Χάρηκα πάρα πολύ!! Και πιο πολύ επειδή είναι τόσο καλό μωρό που δεν έκανε τίποτα από γκρίνια, πυρετό κτλ ,μέχρι στιγμής τουλάχιστον. Πέρα από μια μικρή "ανορεξία" δεν είχε κάτι άλλο. Και έπαιζε συνέχεια και ήταν ευδιάθετος και είχε πάντα το χαμόγελο ο γλυκός μου. Είναι πολύ χαμογελαστός!!!

Χαρά τα μύρα τι είναι;;; Δεν το ξέρω αυτό...

Ελίνα εγώ δεν έχω facebook δυστυχώς. Είμαι φιλη σου όμως!!! ;) Κι εμένα κάθεται μόνος του, του αρέσει. Απλά μετά από κάποια ώρα θέλει να δει ότι είσαι εκεί και του δίνεις σημασία... κι ας μη σου δίνει αυτός!!!

Δεν θυμάμαι ποια κοπέλα είχε πει ότι το μωρό της φτύνει αλλά κι εμένα φτύνει... κάνει φούσκες με τα σάλια του. Έχει γέλιο αλλά είναι και λιγάκι "εκνευριστικό" όταν το κάνει την ώρα που τρώει! Γεμίζει όλο τον τόπο γύρω του... δλδ εμένα! (Δεν θυμώνω φυσικά!)

Ανθρωπάκι μου δεν χρειάζεται να ρθω να σε μαζέψω. Αφήσου και λίγο! Κορμάρα είσαι, δεν χρειάζεται να ανησυχείς!!!

Δήμητρά μου κι εγώ ετσι έιμαι. Αν δεν είναι γεμάτο το ψυγείο και τα ντουλάπια τρελαίνομαι. Οι αντιπαραθέσεις είναι μέρος της καθημερινότητας σε μια σχέση. Μη νομίζεις...κι εμείς αρπαζόμαστε και πολλές φορές για βλακείες!

Το τεστ κι εγώ το αμέλησα πολύ είναι η αλήθεια. Όλο λέω "αυτόν τον μηνα θα πάω" αλλά... μετά από την επόμενη περίοδο όμως θα πάω σίγουρα!

Λοιπόν σας αφήνω γιατί πείνασε το αγόρι μου. Θα μπω αργότερα ή αυριο και θα σας πω για τον κορμό κατσαρόλας!!! Άντε λιγούρες!!!! Όλες εκεί μείνατε εεε;;;

Σας φιλώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...