Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Απριλίου και...κάτι ξέμπαρκες Μαρτίου 2010 Νο3!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 749
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το παπάκι κοιμάται εδώ και μία ώρα,μάζεψα λίγο το σπίτι,ο άντρας μου βλέπει αγώνα και εγώ χαλαρώνω!! :D:D

Πήγα γυμναστήριο,έκανα και τις εξετάσεις,την Παρακευή θα είναι έτοιμες!Πρέπει να κάνω και τεστ Παπ,περιμένω περίοδο αύριο οπότε θα πάω και γι'αυτό!!!! ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά που μου θύμισες το Παπ!!! Να το κάνω πριν ξεκινήσω δουλειά καλύτερα γιατί μέχρι να προσαρμοστώ θέλω να αποφεύγω τις άσκοπες μετακινήσεις :lol:

Εμένα ρε συ Μαρβέλ χέζει μια φορά την ημέρα αλλά ΤΑ ΠΑΝΤΑ! ΤΟ φανελάκι του γεμίζει μέχρι το σβέρκο! Τί πράμα κι αυτό; Σαν νεογέννητο! Λες να στρώσει ή θα με φάει η μπουγάδα; :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα μου το έκανε το ΠΑΠ όταν πηγα μετα την γέννα,στις 40 μερες εαν θυμάμαι και μου το εκανε τότε!

Νωρις δεν μου το έκανε? :shock: Λέτε να ξανακάνω? :cry:

Θα στρωσει πεπιτα,ασε που με τα φρουτα θα σφιξουνε και λίγο.

και εμένα η μπέμπα κορδελα το σκ@@@! :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Μπουνίτα είσαι σίγουρη ότι στο έκανε; εμένα δεν το έκανε τότε, μόνο χέρι μου έβαλε :o

Δεν θέλω να σφίξουν και πολύ τα κακάκια, μη μου ζοριστεί πάλι το πωπουδάκι του!!! :?

Αχχχχχχχ!!!! Σε 12 μέρες ξεκινάω δουλειάααααα!!!! :(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τσά! καλέ ταζάμ αργά πάμε!

πεπιτα μου το έκανε,με ειχε πάρει και τηλ να μου πει ότι όλα οκ με το αποτέλεσμα.

σήμερα εδωσα μηλο με λίγο μπανάνα στη μικρη,με το ζόρι το εφαγε.δεν τις αρεσει το μήλο τελικα....ξίνιζε τη μούρη της! :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!! :D:D

Μπουνίτα,αφού μόνο 3-4 μπαίνουμε πλέον... :?:cry:

Εμείς καλά είμαστε,πάλι δεν κοιμήθηκε ο μικρός!!! :shock::shock:

Τώρα περιμένω τον άντρα μου να τον κρατήσει να πάω γυμναστήριο...ουφ και βαριέμαι σήμερα,πονάει και η κοιλιά μου,περιμένω περίοδο... :roll::roll::roll:

Έφαγε καλά την φρουτόκρεμα,του αρέσει πολύ!Μήλο-αχλάδι σήμερα!! :D

Μπουνίτα,μην ανυσηχείς,μπορεί να μην της αρέσει πολύ!!!! ;)

Την χορτόσουπα δεν ήθελε πολύ σήμερα αλλά μετά από επιμονή έφαγε!!!χιχιχι!!! :D:D Νερό ακόμα τίποτα,μα δεν διψάει??? :roll::roll:

Πεπιτάκι μου,υπομονή!Έχεις λίγες μέρες ακόμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, μην μπαίνετε όλες μαζί ρε, μία μία! :lol::lol::lol:

Αύριο γινόμαστε 6 μηνών! [smilie=wav.gif]

Θα πάμε και γιατρούλη να κάνουμε εμβολιάκι και θα ξεκινήσουμε φρουτάκια και φαρίν λακτέ. Άντε να δούμε! Καλό βράδυ! Μήπως να πω και καλημέρα γιατί δε βλέπω να μπει καμιά μέχρι αύριο! χιχι! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα Πεπίτα! :P:D

Καλέ Μαρβέλ που είσαι?Μας εγκατέλειψες και εσύ?

Καλά και η συμπεθέρα μου μα τέτοιο κλάσιμο δηλάδή?Μπας και βρήκε άλλη νύφη?Συμπεθέρα εαν μας απατά ο γαμπρός να μας το πει... αλιμονό του!

Πεπιτάκι να τα 1000.... κάνατε το εμβολιάκια σας?

Σήμερα είχα επισκέψεις το πρωί...την πεθερά και την κουνιάδα.. ήρθανε αγκαζέ νωρίς-νωρίς =))

Είχανε να δουνε τη μικρή γυρω στο μήνα...ούτε σε αλλη πόλη να μένανε!

Λοιπον.....τι έφερε η πεθερα για δώρο στη μικρή.... ένα φανελάκι νούμερο για 18 μηνων :!::!::!: τεράστιο :!::!: τις λέω ΄΄μπαρντον?ποιος θα το φορέσει αυτο?΄΄ η μπέμπα κολυμπουσε σε αυτο! Λεει σε κανενα μήνα δε θα τις κάνει? [smilie=violent1.gif]

Δεν το συνέχισα...το μόνο που είπα ητανε ότι του χρόνου τετοια εποχη... και πάλι η μπεμπα θα ειναι 16 μηνων! [-(

Είπαμε είναι λίγο σούμο αλλά όχι και τόσο! [smilie=naka.gif]

ουτε να το αλλάξει δεν είπε... τι να πει κανείς! [smilie=mumum.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΑχα!!! Πλάκα έχετε!! Καλέ να, μπήκα και εγώ για να μην τα λέτε οι δυό σας!!! Xαχα!!

Δεν θα μείνω όμως για πολύ... γιατί κλείνουν τα μάτια μου! Νυστάζωωωωωωωωωωω!!!!

Θα πάρω το μικρό και το... μεγάλο μωρό μου και θα πάμε καμμιά ωρίτσα για ύπνο!!

Mpounitaki δεν θηλάζω πια! Από την μέρα που έγινε ο Χαρούλης 6 μηνών, δηλαδή από τις 26 Σεπτέμβρη, ξεκίνησα σιγά σιγά να του ελαττώνω τον θηλασμό...μέχρι που τελείωσε το γάλα όμορφα και ωραία και για αυτόν και για εμένα, εδώ και 2 εβδομάδες! Το έκανα επίτηδες έτσι ώστε όταν ξεκινούσα δουλειά να είχα τελειώσει με το θέμα του θηλασμού!! ;-)

Αυτά κοριτσάκια μου! Άντε, έφτασε κιόλας η Παρασκευήηηη!!!!! Γιούπιιιιιιιιιιιι!!! Καλέ, πώς περνάει έτσι ο καιρός;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!! :D:D

Είμαι ένα πτώμα...μου ήρθε περίοδος,πονάω και ο μικρός ξύπνιος από τις 6.30 και κοιμήθηκε στις 16.30 μέχρι 17.30.Τον τάισα τώρα και ήρθε και ο μπαμπάς του να αναλάβει λίγο!Αφού τον ξύπνησε το πρωί,γιατί κοπάναγε τις πόρτες! :shock::twisted::twisted:

Μπουνιτάκι,εγώ δεν σας εγκαταλείπω!!!Σας αγαπώ! :x:x:x

Σταμάτησες τον θηλασμό? :roll: Δεν το πήρα χαμπάρι!Πώς το πήρε ο Χαρούλης??Κοιμάται το βράδυ?

Σήμερα στη χορτόσουπα,ξέχασα να βάλω ελαιόλαδο :oops::oops: αλλά...το έφαγε και με πιο πολύ όρεξη,σχεδόν όλο και έκανε μμμμμμμμμμμμμμμμμ :P:P:P:P:P:P:P Τρέλα ήταν!!! :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D Πειράζει να μην του βάζω?? :roll::roll:

Το Πεπιτάκι έχει το απόγευμα γιατρό! ;);)

Για την πεθερά Μπουνίτα,ένα έχω να σου πω... =))=)) Αλλά εμείς σας περνάμε!!Μας έφερε

δώρο για 8+(χρονών όχι μηνών [smilie=banghead.gif] [smilie=banghead.gif] )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αααχ!!! Μόλις ξύπνησα!!! Ξεκουράστηκα λιγάκι!!

Βρε Marvelaki, τι έπρεπε να κάνω δηλαδή για να το πάρεις χαμπάρι;;; Χαχα!!

Μάλλον δεν θυμασαι τα σκηνικά που έγραφα 'οτι ο Χαρούλης μου επειδή δεν ήθελε μπιμπερό, ξεκινούσα να το θηλάζω... και μετά από λίγο τσουπ έβαζα και την πιπίλα του μπιμπερό στο στόμα του!

Να σου πω την αλήθεια, το πήρε πολύ cool ο Χαρούλης! Εκτός από καμμιά βδομάδα που παιδευτήκαμε έτσι μέχρι να συνηθίσει το μπιμπερό, μετά ούτε που ξαναζήτησε μεμέ!! :-)

Πάντως, με εξαιρεση ειδικές περιπτώσεις, σε μια συζήτηση που είχα με την μαία μου, μου έλεγε ότι το ιδανικό να θηλάσει ένα μωράκι είναι 6 μήνες! Ούτε λιγότερο γιατί δεν θα πάρει όλα τα θρεπτικά συστατικά που έχει το μητρικό γάλα, αλλά ούτε και περισσότερο γιατί μετά θα είναι πολυ δύσκολο για το παιδί να ανεξαρτητοποιηθεί!

Φιλάκια πολλά σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για 8 χρονων? Ωραίαααα! :D:D

Έχει όλο το απογευμα η μπεμπα που με εχει ξεκουφάνει με τις κραυγες της!

αύριο θα αρχιση και η δικιά μου το μεσημεριανο της... ξεκινάμε με πουρέ... να δούμε πως θα πάει,

Πάντως σήμερα αχλάδι με μισή μπανάνα το μισό έφαγε.

Μαρβέλ για το λάδι δεν ξέρω.

Ολγάκι παλι καλά μου υπενθιμίζεις τις ημέρες... είμαι εκτος τόπου και χρόνου.

Να σε ρωτησω....μετά απο πόσο καιρο αφου σταμάτησες το θηλασμο αδιαθετησες? :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Marvelaki, τι έπρεπε να κάνω δηλαδή για να το πάρεις χαμπάρι;;; Χαχα!!

Μή μας βαρεσεις!!! :D:D

Νόμιζα ότι το έβγαζες με θήλαστρο βρε για όταν θα έλειπες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι μου είπε να βαζω λιγο αλλά όταν θα ξεκινήσω με τα λαχανικά.

να βάλω λες και στον πουρέ?

θα βγάλω λιγο γαλα με το θήλαστρο για να τις τον κάνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα σου πώ αυριο εαν θα γινει τέλειο... θα μας το πει η μπέμπα ;)

Εμάς και στο μεσημεριανό μου είπε ένα-ενα να τα προσθέτω όπως την φρουτόκρεμα και τρεις μερες το ίδιο μενου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μή μας βαρεσεις!!! :D:D

Νόμιζα ότι το έβγαζες με θήλαστρο βρε για όταν θα έλειπες!

Γιατί να σε βαρέσω βρε Mpounita;;; Δεν μίλησα καν σε εσένα!!! Xαχα!!!

Αδιαθέτησα μόλις χθες!!!! Δηλαδή σχεδόν μισό μήνα μετά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας τσούπρες!

Συμπεθέρα μου παραπονάκια??? :-* Δεν το δίνω το παιδί μου εγώ αλλού βρε!Θέλω νύφη πρωτευουσιάνα!!Και αν κρίνω απ΄την γιαγιά της, θα έχει και τρελλή προίκα!! =))=))

Εχω μουσαφίρη κορίτσια απο την Δευτέρα...Είναι πολύ καλός μου φίλος κ παλιός συνάδερφος ο οποίος ζει στην Ισπανία..Αύριο το πρωί φεύγει..Και έναν μήνα να έμενε πάλι λίγο θα μου φαινότανε.. :(

Να είμαστε γεροί, το καλοκαίρι να πάμε εμείς!

Ο μικρός μου ψιλοπαιδεύεται με τα δόντια..γκρίνια, γκρίνια, γκρίνια....βυζί, βυζί, βυζί...

Το Σάββατο γίνεται 7 μηνών!Το μπισκοτάκι μου!Ο φαφουτάκος μου!

Μόλις ξεμπερδεψω αυριο θα μπω μπας και σας πετύχω.

Φιλάκια πολλά σε όλες και καλό βράδυ! :x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...