Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Απριλίου και...κάτι ξέμπαρκες Μαρτίου 2010 Νο3!!


Recommended Posts

Κοριτσάκια μου,τι κάνετε??Πού χαθήκατε??Κυριακή και βολτάρετε?? :D Μπράβο σας!!! ;)

Εμείς χτες κάναμε το μεγάλο βήμα!!!Ο Βελισσάριος πήγε στο δωμάτιο του.Ήταν δύσκολη νύχτα για εμένα μόνο! :shock: Ο μικρός αμέσως κοιμήθηκε και ξύπνησε τις στάνταρ ώρες! :):) Εγώ πηγαινοερχόμουν συνέχεια,τον άκουγα βέβαια αλλά... :shock::shock:

Είχε και μπουμπουνητά χτες,ωραία μέρα διαλέξαμε!Σαν θρίλερ ήταν! :o:lol:

Ενώ ξεκινήσαμε πολύ καλά,έφαγε και φρουτόκρεμα και χορτόσουπα(έκανα άλλες αναλογίες!!! :P ).το ρυζάλευρο τί-πο-τα! :cry: Έκλαιγε,μου το έφτυσε στα μούτρα :o:o Και τελικά ήπιε 90 γάλα. :?:?:?:?:?:? Αμάν....έκανε και 4 φορές κακά..μήπως είναι πολλές??

Μπουνιτάκι,καλύτερα να της το δίνεις πιο αργά,εγώ τον ταίζω 8 και μετά 11.30-12.

Πήγαμε και εκκλησία σήμερα πάλι!Κύριος ήταν! :D:D

Αυτά,λέμε να ανάψουμε το τζάκι σήμερα!!!!!

Φιλάκιααααα!!! :-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 749
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα!!!! Μαρβέλ, εκεί χειμώνιασε κανονικά, ε; Εδώ ξανακαλοκαίριασε!!!! :lol: Αλλά είπαν από το βράδυ πάλι βροχές. Και δεν έβαλα πλυντήριο σήμερα, πότε θα στεγνώσουν παλι... :cry:

Μην αγχώνεσαι με το ρυζάλευρο, σιγά. Αρκεί που τρώει τα φρούτα και τη σούπα. Τα κακάκια του πώς ήταν; Αν είναι σκληρά μήπως ζορίζεται και γι' αυτό κλαίει; Ο πωπουδάκος είναι κόκκινος; Μου θύμισες τον δικό μου λίγο... :? Εμείς μια χαρά...μόνο γάλα πάλι! Αύριο θα του σταματήσω και το χαμομήλι για να δω αν έφτιαξε το εντεράκι του με το aptamil. Τώρα δεν μπορώ να καταλάβω γιατί του βάζω χαμομήλι στο γάλα και έτσι κι αλλιώς θα έκανε πιο μαλακά κακάκια. Για να δούμε...! Πάντως ή του αρέσει πολύ ή είναι πιο ελαφρύ γιατί αδειάζει το μπουκάλι σχεδόν πάντα και καμιά φορά κλαίει και θέλει κι άλλο!! :)

Αύριο θα κλείσω και ραντεβού για το εμβόλιο. Μάλλον την Πέμπτη που έχουμε μηνογεννέθλια. Γίνεται κι ο δικός μου 6 μηνών!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nα ΄μαι και εγω! Σημέρα είχαμε επισκέψεις και έπεσε σε κώμα τώρα η μπέμπα.

Πεπίτα και εγώ σήμερα που έβαλα πλυντήριο νωρις το πρωί ,τα μισά δεν στέγνωσαν και ας είχε ήλιο.

Η μπέμπα πάλι σημερα δεν εφαγε αχλάδι,3 κουταλιες.το παλευω.. και μετά γκρινιάζει :x

το χρώμα στα κακά έχουνε αλλαξει πάντως.και εσας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα μετά το μπάνιο,μέχρι να κοιμηθεί,έκλαιγε ασταμάτητα.

Δεν μπορούσα να τον αφήσω βρε κορίτσια,τον πήρα αγκαλιά και σε μισό λεπτό κοιμήθηκε.

Δεν μπορώ να τον αφήνω να σπαράζει. :cry::cry::cry:

Μπουνίτα,και εμάς έχουν αλλάξει χρώμα!!Αύριο τρώτε άλλο φρούτο?? :roll: Μπορεί να της αρέσει καλύτερα!!!

Πεπίτα,καλά ήταν τα κακά,κόκκινος είναι λίγο ο ποπός του,τόσες φορές που κάνει,του βάζω κρεμούλα.

Μπράβο με το γάλα!!Πόσο πίνει δηλαδή?? :roll::roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Του φτιάχνω 200 το πρωί, το μεσημέρι και το απόγευμα και 230 το βράδυ. Ειδικά το βράδυ θέλει κι άλλο! Αλλά δεν του φτιάχνω παραπάνω, είναι πολύ! Μήπως να αρχίσω να του τα ξανακάνω 5 τα γεύματα; Έτσι κι αλλιώς θα αρχίσουμε φρουτόκρεμα και φαρίν λακτέ οπότε πρέπει να τα κάνω 5. Εσείς τί πρόγραμμα έχετε; Εμένα ξυπνάει αργούτσικα ρε γμτ και δεν ξέρω πώς να του το κάνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλέ τι βροχή ρίχνει! :shock:

marvel κανονικά αυριο για τρίτη ημέρα πάλι αχλάδι πρέπει,αλλά λέω να κάνω την μπανάνα μπας και φάει!

α!Α!α! Δεν σας είπα... ανεβηκα στην ζυγαρια μετα απο πάρα πολύ καιρό! εδειξε 58.900! δηλαδη 4 κιλάκια ακόμη για να φτασω στα αρχικά μου!! :P να πάει καλά όμως... εγω γιατι νιώθω σαν χλαπάτσα? :ymsick:

......ας χτυπήσω να γαλακτομπουρεκάκι καταίφι τώρα.. οχι τιποτα αλλό αλλά για να δειξει αυριο 59.000 η ζυγαρια,να το στρογγυλέψω.χαχα 8-}

μόνο 3 γευματα κάνει ο μικρος πεπιτα? μηπως να τον ξυπνας πιο νωρις? μήπως θελεις να ανταλλάξουμε τα μωρά μας? :-p:)):^o:^o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι 3, 4 κάνει. Εσένα τί ώρα ξυπνάει; Δεν θέλω ανταλλαγή, ευχαριστώ! ;) Δεν τρώει πολύ, τρώει σχεδόν οριακά. Στα κιλάκια του είναι ακριβώς στο μέσο όρο. Φαντάσου ότι 5 μηνών δεν είχε φτάσει ακόμα τα 7 κιλά. Ελπίζω να τα έφτασε τώρα! 6.680 ήταν! Μπουμπουνίζει και βρέχει τουλούμια!!! [smilie=toothy2.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και να τον ξυπνάω μωρέ; Βέβαια, σκέφτομαι αν είναι να ανοίγω τα παντζούρια. Έτσι συνήθως ξυπνάει, αλλά κάνει; Αν θέλει κι άλλο το καημένο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ή δικια μου ξανακοιμάται μετα για καμά ωρίτσα ακόμη.Ρωτα καλύτερα την παιδιατρο.ο μπέμπης κουμανταρει την κοιλίτσα του αλλωστε! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πεπιτάκι,εγώ λέω να τον ξυπνάς.Θα σου πει και ο παιδίατρος αλλά καλύτερα είναι να κάνει 5 γεύματα και ας τρώει πιο λίγο σε ένα γεύμα. ;);)

Εμένα πάντως μου είπε να τον ξυπνάω! :D:D

Άντε να δούμε και σήμερα πως θα κοιμηθώ!!Θα συνηθίσω,που θα πάει! :?:?

Εδώ δεν βρέχει...χτες γινόταν χαμός! :shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ θα σας καληνυχτίζω και θα σας καλημερίζω μου βλέπω!

και ναι...σημερα εφαγε 1 μπανάνα!!! :D:D:D

δεν ξερω εαν ήτανε το φρούτο που τις αρεσε ή ότι ο μπαμπας μας ήτανε σπίτι και τον χάζευε!

Ηπιε και 20 ml νερο,μετά γάλα κι αφου εσκασε στο φαι....κοιμηθηκε 2 ωρες :mrgreen: τωρα ξυπνησε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! :):)

Είχαμε μια ήσυχη νύχτα χτες,κοιμήθηκε στις 9 και ξύπνησε στις 8. :):)

Αλλά...είχε μάθει μέσα στη ημέρα να κοιμάται με αγκαλιά,σήμερα λέω θα τον αφήσω να δούμε.Έφαγε,παίξαμε και όταν κουράστηκε,τον έβαλα στην κούνια και....ο πανικός :shock: .Έκλαιγε ασταμάτητα... :cry::cry::cry: Λέω πρέπει να μάθει,δεν ξέρω αν έκανα καλά,έκλαιγε 1 ώρα και 10 λεπτά και μετά από εξάντληση κοιμήθηκε μόνος του.... :cry::cry: Είμαι στεναχωρημένη,το βράδυ δεν το έχει αυτό,κοιμάται αμέσως.Δεν ξέρω,αισθάνομαι άσχημα,έκλαιγε πολύ και τον άφησα... :cry::cry::oops::oops::oops::oops:

Έφαγε όλη τη φρουτόκρεμα!Και τώρα κάθεται στο ριλάξ..ορεξάτος ξύπνησε.Αχ...

Μπουνίτα,μπράβο!!!!!!!!!!! :D:D:D Έτσι να συνεχίσετε!Εμείς ακόμα με το νερό...εκεί που έπινε λίγο,τώρα τίποτα... :?:?

Έβαλα και τα φαγητά μας. ;);)

Αυτά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμείς νωρίς ξυπνήσαμε σήμερα! Στις 8 είχε αρχίσει να μιλάει στα παιχνίδια του οπότε λέω δεν πρόκειται να ξανακοιμηθεί. Έφαγε στις 8:30 αλλά του έφτιαξα λιγότερο και θα κάνουμε 5 γεύματα σήμερα!! Αν συνεχίσουμε καλά θα είναι. Να μην τον περιμένει κι η πεθερά μου όταν παώ στη δουλειά 2 ώρες να ξυπνήσει! :lol:

Μαρβέλ, δεν συμφωνώ να τον αφήνεις να κλαίει! Μία ώρα είναι ΠΑΡΑ πολύ! Γιατί τον βασανίζεις; Έτσι νιώθει εγκατάλειψη! Τη μέρα δεν κοιμούνται εύκολα γιατί νιώθουν ότι χάνουν χρόνο από κοντά μας! Κι όσο μεγαλώνουν θα θέλουν να κοιμούνται λιγότερο. Έχουν ανάγκη από αγκαλίτσα. Σε λίγο καιρό δεν θα κάθεται πουθενά και θα αναπολείς αυτές τις στιγμές. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!

Mpounita έχεις πολύ πλάκα 'οπως τα γράφεις! Πάντως για να ξέρεις, εμένα μου εχουν μείνει 9 κιλά... και νοιώθω και εγώ χλαπάτσα όπως λες!! χαχα!! Μα καλά βρε παιδιά, όλες τα χάσατε τα κιλά εκτός από εμένα;; Χαχα!!

Pepita θα συμφωνήσω και εγώ μαζί σου!! Marvel είναι πολύ 1 ώρα να κλαίει το μωρό!! Άσε που καλό είναι να τα χαρούμε τώρα όσο μπορούμε γιατί μετά με την δουλειά και με τις υποχρεώσεις θα μεγαλώσουμε και δεν θα το πάρουμε χαμπάρι!

Εμείς, καμμιά αλλαγή! Ευτυχώς όλα καλά! :-)

Έχω χασει και τις φιλενάδες μου γμτ!! Izaki μου, Jona μου! Είστε καλά;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ!! Δεν έγραψε καμμία από εκείνη την ώρα;;;

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!! Ετοιμάστηκα και είπα να μπω να πω ένα γεια πριν φύγω!

Φιλάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!! 'Ωστε έτσι Όλγα, ε; Εμείς δεν είμαστε φιλενάδες σου;; :?:?:?

Τελικά εφάρμοσα το νέο πρόγραμμα χθες κι όλα μια χαρά. Του έφτιαχνα από 150 γάλα και το βράδυ 180 και το άδειαζε το μπουκάλι αλλά χωρίς να θέλει άλλο οπότε μια χαρά. Σε γάλα δηλαδή πρέπει να ήπιε 840ml περίπου! Ενώ πριν έπινε το πολύ 830. Μικρή η διαφορά, αρκεί που δεν πίνει λιγότερο. Και μάλιστα έτσι πεινάει στις 3 ώρες και δεν μου κάνει νάζια. Είμαστε έτοιμοι για τις κρέμες λοιπόν!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες και μωράκια!!!! :D:D

Εμείς καλά!!Κοιμήθηκε από τις 9 μέχρι τις 8.30!!Έχεσε,έφαγε,ξανάχεσε και τώρα κάθεται στην κούνια!!!Πολύ σκατόοοοο!!!! :o:o Ευτυχώς δεν μυρίζουν ακόμα!!!χαχαχα!!!! :lol::lol:

Τώρα πίνω καφεδάκι!!! ~o) Την Παρασκευή θα ζυγιστώ!!!Για να δούμε!!! :shock::shock:

Πεπιτάκι,μπράβο!!!Είδες τα ίδια πίνει!!!Εμένα τώρα πίνει 400 γάλα και 3 γεύματα φαγητό!!! :D:D

Άντε να ξεκινήσετε πάλι και εσείς!!!! ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα! ;)

τι μου κάνετε?Ολγακι τί κανεις?θα τα χάσεις μωρε και εσυ σιγά σιγα,ετσι κι αλλιως ένα χρόνο κανει το σώμα να επανέρθει!μεχρι το καλοκαίρι θα εχουμε προκοιλιακούς.... ΦΈΤΕΣ!!!!

Πεπιτάκι μπράβο ο μικρος!εκανε το πρόγραμμα απο μονος του!

Μαρβέλ σε όλα τα γεύματα συμπληρωνεις με γάλα?ρωτάω η άμοιρη να δω πότε θα ελλατώση το θηλασμό!

Να και τώρα που ηθελε να κοιμηθη,το μεμε θελει να πιπιλήση!πάλι καλά που αργω να γυρίσω στη δουλειά :|

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπουνιτάκι,όχι δεν του δίνω γάλα μετά γιατί τρώει καλά!!!Γάλα πλέον μόνο πρωί-βράδυ! :D:D

Με ξεθέωσε από το πρωί,κοιμήθηκε μόνο μισή ώρα!Έχεσε 4 φορές μέχρι τώρα! :o:o:o:o:o:o

Κοιμήθηκε και πάω για εγώ να ξαπλώσω όσο προλαβαίνω γιατί μετά θα πάω γυμναστήριο και για εξετάσεις θυροειδή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...