Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΜΕ ΑΠΡΙΛΙΟ-ΜΑΪΟ 2011 !!!!!!!!


Recommended Posts

Ελενάκος, πολύ χαιρομαι που όλα είναι καλά... Μπραβο κορίτσι μου!

Σημερα έχω πολλές ναυτίες κι έχω κάνει ήδη 2 εμετούς....γι αυτό και το μενού έχοι μακαρόνια σκέτα κι αυτά με δυσκολία πάνε κάτω.....Δεν αντέχω άλλο αυτό το ανακατωμένο στομάχι! :mrgreen:

ο ανδρούλης μου μου έκανε δώρο κι ένα βιβλίο για εγκυμοσύνη για να διαβάζω και να ξεχνιέμαι... πολύ ωραίο είναι μου κρατάει καλη παρέα στο κρεβάτι!!!!

εκλεισα και ραντεβου για αυχενική διαφάνεια στις 18/10 ... και θα μου την δώσουν και σε dvd!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 908
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

belle mou s'euxaristw!eutuxws ola kala Panagia mou!! se katalavainw twra pia pou to ezisa me tous emetous apolutws!den paleuetai!sto tsak imoun na parw dramamini alla lew na rwtisw to giatro prwta.

Ki emena i koumparoula mou,mou ekane dwraki vivlio gia tin egkumosuni,pragmatika polu xrisimo.

Telika pou 8a tin kaneis tin auxeniki?? poso kostizei me to pap A?? popo!pisteuw oli mera meta 8a vlepeis to dvd!!ti wraia!! Ante me to kalo k ta kalutera apotelesma gia to mwraki sou!!!na einai gero!!! ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παλύ χαίρομαι που όλα πάνε καλά κοριτσάκι :)

να εισαι ήρεμη βρε- να μην στεναχωριεσαι γαιτι πανω απολα τωρα και απο εδω και μπρος ειναι αυτη η ψυχούλα μεσα σου!

κοριτσια εγω εκανα τον πρωτο κοιλιακο υπέρηχο στην 11η βδομαδα. απο τον κόλπο φαινεται πολυ καλυτερα αποτι στον κοιλιακο.

[smilie=love7.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koukida mou na sai kala!! pote 8a ksanadeis to mikrouli sou??logika kapou twra 8a ma8eis k to fullo e???:P :P

Sigoura kalutera fainetai me ton kolpiko uperixo alla k auto to "markoutsi" pou mas vazoun einai kapws...ase ntrepomai na eimai "tsitsidi" apo ti mesi k katw!gi'auto otan paw frontizw na foraw forema gia na nw8w pio aneta k na kruvei tipota.. :oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

oti kalutero se oles mas !! proswpika ematha otieimai egkuos 13 septemvriou me xoriaki 527...voithiste me ligaki ...sto giatro tha paw 24 septemvriou isws doume kati.. me teleytaia periodo 9 augoustou poso evbomadwn eimai?? sas eyxaristw...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ela nte!!! :lol: tipota pio kalutero den evriskan na ftiaksoun! ase lew 8a einai k o antras mou mesa ston uperixo k vlepw na tou anevainei to aima sto kefali molis dei to markoutsi pou 8a mpei!! :o :o xaxaxaxa! :lol::lol::lol:

exeis kanena proais8ima ti mporei na einai??? :?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

oti kalutero se oles mas !! proswpika ematha otieimai egkuos 13 septemvriou me xoriaki 527...voithiste me ligaki ...sto giatro tha paw 24 septemvriou isws doume kati.. me teleytaia periodo 9 augoustou poso evbomadwn eimai?? sas eyxaristw...

ME TO KALO K ESU CRYSTAL!!!NA EXEIS MIA YGIH K TELEIOMHNH GKUMOSUNH!! kalws ir8es sti parea mas!!! prepei na eisai 5 evdomadwn k 6 imerwn.toso se vgazei o upologistis! gia sigoura 8a sou pei o giatros ston uperixo!! sigoura 8a deis kati! sou euxomai na einai ola kala!!! to prwto sou paidaki k esena??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Crystal με το καλό το σπορακι σας!!!!

καλα τα λες Ελενα- τόσο ειναι -αυριο εισαι 6 βδ. υπολογιζουμε την τελευταια περιοδου ως 1η μερα της εγκυμοσυνης κ υπολογιζουμε τις εβδομαδες έτσι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ti kanete??? koukida douleueis i eisai k esu araxti sto spiti??

anemouli!!ti kaneis?? eutuxws ola kala!!k egw anupomonw ti Pempti stis 10 to vradu na pame n'akousoume kardoula!! :x exw tosi agwnia!makari na einai ola kala k dunati dunati!!gia ola ta mwrakia ennoeitai!!!

oi upoloipes pou eiste vre???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχουυυυ~! με το καλό η Πεμπτη κα ιη Παρασκευη!! θα ακουσετε το μωρακι σας!! Ανεμε θα συγκινηθεις πολυ- ετοιμάσου!!!!!

Ελενα ειμαι σπιτι με επαπειλουμενη αδεια, οποτε ειμαι μονο αραχτη κ τιποτα άλλο!!!!

Σωστα τα λες Ανεμε με τα τροφιμα-

αργοτερα που η μανουλα ισως χρειαστει σιδηρο(συμπληρωμα)θα πρεπει να αποφευγει τα γαλακτοκομικα για κανενα 2ωρο πριν/μετα απο την στιγμη που θα το πάρει.

επισης να μην τρωτε λαχανικα σε εστιατορια(γιατι δεν μπορεουμε να ξερουμε αν τα εχουν πλυνει σωστα).

και εγω με λιγο ξυδακι σε νερο τα πλένω ολα- και τα φρουτα ακόμη.

προσοχη στα καροτα- οχι πολλα.(εγω δεν ηξερα κ επειδη ειμαι γνωστό κουνελι- τα ετρωγα καθε μερα μεχρι που μου ειπαν να βαλω φρενο γιατι επιδρα στο νευρικο συστημα του μωρου -ειδικα στο 1ο τριμηνο που ειναι το πιο σημαντικο για την αναπτυξη του εμβρύου)

αναψυκτικό - φυσικο μεταλλικο νερο με ανθρακικο επιτρεπεται αποσο ξερω . εγω πινω σουρωτη (η ξινό νερο )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!!CRYSTAL ΚΑΛΩΣ ΜΑΣ ΗΡΘΕΣ!!!ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ!!!ΕΛΕΝΑΚΙ ΚΑΘΩΣ ΔΕΝ ΤΑ ΠΑΩ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ 6 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΚΑΙ 3 ΗΜΕΡΩΝ :lol::lol::lol:

ΑΝΕΜΟς ΚΙΕΜΕΙΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΘΑ ΠΑΜΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΚΡΥΒΩ ΟΤΙ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ ΛΙΓΑΚΙ...ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΩ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΜΕ ΜΑΛΩΣΕΙ!!!ΤΙΣ ΠΡΟΑΛΕΣ ΤΟΝ ΕΤΡΕΧΑ ΑΔΙΚΑ ΤΟΝ ΚΑΚΟΜΟΙΡΗ ΕΠΕΙΔΗ ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΞΕΠΡΗΣΜΕΝΟ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ!!!!ΟΛΗ ΤΗΝ ΥΠΟΛΟΙΠΗ ΜΕΡΑ ΕΙΧΕ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟ :roll::roll::roll: ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΑΚΙ ΦΟΒΙΤΣΙΑΡΑ!!! :oops::oops::oops:

Ο ΑΝΕΜΟΣ ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΩΣΤΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑ ΑΓΓΙΞΕΙ ΣΑΛΑΤΙΚΟ ΑΠ ΕΞΩ ΜΟΝΟ ΟΤΙ

ΠΛΕΝΩ ΕΓΩ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΙΣΧΥΕΙ ΜΟΝΟ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΒΓΕΙ ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΣΤΟ ΤΟΞΟΠΛΑΣΜΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ ΞΥΔΙ ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΑ ΕΓΩ ΤΑ ΣΑΠΟΥΝΙΖΑ ΟΛΑ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΛΕΤΕ ΕΧΕΤΕ ΔΙΚΙΟ ΘΑ ΑΡΧΙΣΩ ΝΑ ΤΑ ΠΛΕΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΞΥΔΑΚΙ ΤΟΥ ΘΕΟΥ!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΑΣΤΕ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΥ ΦΕΥΓΕΙ ΚΑΙ Η ΜΙΚΡΟΥΛΑ ΑΔΕΛΦΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΣΠΟΥΔΕΣ ΣΤΗΝ ΡΟΔΟ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΣΤΕΝΟΧΩΡΗΜΕΝΗ :cry: ΘΑ ΜΟΥ ΛΕΙΨΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ... :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Despoinaki mou prepei na eisai demeni polu me tin aderfoula sou!se katalavainw,k egw eklaiga me mauro dakru otan efeuge fantaros o aderfoulis mou. prwto etos einai?kali stadiodromia na exei!!einai k wraio nisi i Rodos 8a perasei wraia!

Koukida mou k egw me adeioula eimai k mallon 8a ti kratisw gia polu akoma.. :P :P

belle k happy pou eiste??

Ki egw me ksudaki ta eplena panta k to sunexizw!Oso gia ta karota prwti fora t'akouw!kai trww suxna..8a ta kopsw maxairi omws!

Giwrgo mou pws einai to Mariannaki sou??

Vre koritsia esas i koilitsa sas einai ligo prismeni?? emene nomizw ligaki i etsi 8elw na nomizw!hahaha! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!! Είδα το θέμα στα "ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ" και δεν κρατήθηκα!!!! Περιττό να σας πω ότι ακόμα κλαίω από συγκίνηση!!! Πριν ένα χρόνο περίπου τέτοιο καιρό υποψιαζόμουν κι εγώ ότι είμαι έγκυος!!!! Και ναι ήμουν!!! Είχα μπει κι εγώ στις Μανούλες Μαΐου 2010!!! και τώρα έχω στην αγκαλιά μου αυτόν τον υπέροχο μπομπιράκο 4 μηνών!!!

ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΙΑ ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ!!! ΔΙΑΝΥΕΤΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΤΗΝ ΟΜΟΡΦΟΤΕΡΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΣΑΣ!!!! ΖΗΣΤΕ ΤΟ ΟΣΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΚΑΙ ΜΗΝ ΧΑΛΙΕΣΤΕ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ!!!!

Να προσέχετε τα σποράκια σας!!!!!

Φιλιά πολλά!!!! σνιφ!!!

(ακόμα κλαίω!!!!)

post-9464-13873934994505_thumb.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω αν και ειμαι φουσκοκοιλιτσα ιουλιου θελω να σας πω να προσεχετε να ακουτε το γιατρο σας,να μην στεναχωριεστε και οτι χρειαστειτε η φουσκοκοιλιτσες ιουλιου ετοιμες να βοηθησουν αφου εχουμε περισσοτερη εμπειρια κατα 2 μηνες :lol::lol::lol::lol: georgia11a τι αγορινα ειναι αυτη??παναγια μου ζωη να εχει ειναι πανεμορφος,να τον χαιρεσαι,μπορει να στο εχω πει και 3 φορες σε διαφορετκα θεματα παντα :lol::lol::lol: ποτε θα παρω και εγω τον μπεμπακο μου αγκαλια!!!!ατελιωτο μου φαινεται αυτο το ταξιδι!!!!!!!!!!!Ευχομαι ολες να εχουμε μια πολυ καλη εγκυμοσυνη και τελιομηνη να κανουμε υπομονη και να απολαυσουμε το θαυμα που γινεται μεσα μας....φιλια σε ολες [smilie=angel13.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!!περιμενω το δευτερο μωρακι μου,ο μεγαλος μου ειναι 11,5 μηνων.ειμαι 6 εβδομαδων και 3 ημερωνκαι εχθες πηγαμε στο γιατρο και ακουσαμε την καρδουλα του.καλη εγκυμοσυνη ευχομαι σε ολες μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ ΜΟΥ!!!!ΚΑΤΑΡΧΑΣ ΝΑΙ ΕΛΕΝΑΚΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΔΕΜΕΝΗ ΓΕΝΙΚΑ ΜΕ ΟΛΕΣ ΜΟΥ ΤΙΣ ΑΔΕΛΦΟΥΛΕΣ ΑΛΛΑ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΜΙΚΡΟΤΕΡΗ ΚΑΙ ΠΙΟ ΧΑΙΔΕΜΕΝΗ ΜΑΣ!!!ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΗΣ ΕΤΟΣ ΚΑΙ ΔΥΣΚΟΛΕΥΕΤΕ ΝΑ ΑΦΗΣΕΙ ΤΑ ΑΝΙΨΑΚΙΑ ΤΗΣ!!!NEWMAMA ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΟΥ!!!ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΠΡΟΚΟΜΕΝΗ ΕΤΣΙ???ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ ΗΡΘΕ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ !!!ΘΑ ΜΕΓΑΛΩΣΟΥΝ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΕΜΕΝΑ!!!

ΠΩ ΠΩ ΓΕΩΡΓΙΑ ΤΙ ΠΑΙΔΑΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ!!!!!ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ!!!!ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΣΟΥ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ΕΛΕΝΑΚΙ ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΙΕΜΕΝΑ ΕΧΕΙ ΠΡΗΣΤΕΙ Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΜΟΥ !!!ΕΙΧΕ ΠΕΤΑΧΤΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΔΕΝ ΣΤΟ ΣΥΖΗΤΩ ΗΤΑΝ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΤΩΡΑ ΧΕΙΡΩΤΕΡΕΨΕ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ!!! ΑΣΕ ΤΙΣ ΥΠΝΗΛΙΕΣ [smilie=sleepy2.gif][smilie=sleepy2.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΕΣΑΣ ΑΛΛΑ ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ Ν ΠΕΡΑΣΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Η ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΩ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΟΥ... :x:x:x ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΣΚΕΨΗ ΜΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΚΛΑΜΑΤΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειαααα!! Τωρα ανακαλυψα αυτο το τοπικ!! Ειμαι και εγω εγκυούλα του Μαίου (μάλλον) και πρωτα ο θεος :D

Ειμαι 5 εβοδμάδων οποτε οπως υθπολογισα κι εγω μαζι σας θα παραλαβω το πακετάκι μου!!

Καλη εγκυμοσυνη σε ολες σας ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια με το καλό τα μωρακια σας και οι υπέρηχοι!!! Ειμαι στις Φουσκοκοιλίτσες καλοκαιριού και θελω να σας πω συγχαρητηρια και καλή υπομονή σε αυτο το πρωτο τρίμηνο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsakia mou ir8a k egw stin parea sas :D:D ..Tin paraskevi 17/09 ekana xoriaki k vgike 190.2 k ekana k alli mia deutera stis 20/09 k vgike 863.3..Avrio pempti 8a paw gia to 1o iperixo euxomai na pigainoune ola kala giati den exw ka8olou simptwmata :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Ελενάκος και σε όλες σας! Είμαι και εγώ μία από τις μανούλες που θα γεννήσουν Μάιο αν όλα παν καλά (?) Η τελευταία μου περίοδος ήταν 4/8 και πιθανή μου ημερομηνία είναι 11 Μαΐου 2011 αν όλα παν καλά. Και λεω έτσι γιατί στις 16/9 που πήγα στο γιατρό δεν ξέρω τί ακριβώς είδε (όχι σαφή μαλλον εμβρυακά στοιχεία, ούτε άκουσε καρδιά) μόνο το σάκο νομίζω είδε γιατί τα έχασα κιόλας, και μου είπε ότι πρέπει να με ξαναδεί σε μία εβδομάδα για να σιγουρευτούμε. Ας ελπίσουμε είπε να είναι νωρίς και μην έχει παλινδρομήσει. Ουφ, με έχει φάει η αγωνία όλες αυτές τις μέρες. Επιτέλους να έρθει το αύριο να δω τλι τελικά συμβαίνει. Να είστε όλες γερές δυνατές και με το καλό να υποδεχθείτε τα γλυκούλια μωράκια σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...