Μετάβαση σε περιεχόμενο

Για όσες πρέπει να βαρύνουμε ελάχιστα και όχι μόνο


IreneValadia

Recommended Posts

Βρε Μωρουδένια, γιατί τρως μόνο μακαρόνια ολικής άλεσης; Άλλα νηστίσιμα φαγητά δεν έχει;

exei mwre...alla gia eukolia kanw auto...giati den einai kala?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, αυτός κάνει τη δική μου νηστεία! Κι εγώ πάντα έτσι νήστευα, μόνο το κρέας! Τώρα εννοείται, ούτε λόγος για νηστεία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, αυτός κάνει τη δική μου νηστεία! Κι εγώ πάντα έτσι νήστευα, μόνο το κρέας! Τώρα εννοείται, ούτε λόγος για νηστεία!

e ennoeitai ....twra na trws auta pou xreiazontai... :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera koritsia den prolaba na grapso toses meres alla eftasa epiteloys ta eksinta ennia. kai eimai polu xaroumenh

exthes gala me fitness 1 frouto

1froyto

gioyrti me rizi (mpliax)

1 froyto

giaoyrti me rizi ksana mpliax

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

barbitsa!!! το γιαούρτι με ρύζι μου ακούγεται πολύ δελεαστικό! Εδώ και μια βδομάδα, τρώω ρύζι, πατάτες, μακαρόνια, ψωμί με τυρί, άντε και καμιά τυρόπιτα.

Δεν έχω όρεξη για τίποτα, μόνο που σκέφτομαι οποιοδήποτε μαγειρεμένο φαγητό, με πιάνει αηδία... Τελικά, πριν έκανα δίαιτα, τώρα θα χάσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΟΙΠΟΝ.............ΤΑ ΧΘΕΣΙΝΑ ΜΟY

MESIMERIANO:3 PIPERIES GEMISTES,3 ELITSES KAI 2 FETES KASERI SOGIAS

APOGEUMATINO:1 ALL BRAN BARS+1 PORTOKALI

VRADINO:1 KOMMATI SPANAKOPITA NHSTISIMI+1 POTIRI MPYRAS ME LIGA PATATAKIA :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anna maria thanai logo egkymosynhs ego den hthela na vlepo mprosta moy psaria k laxanika k eno pote den etroga glyka sthn egkymosynh ta rhmaksa k apo tote ta agapisa

ax moroydenia patatakia kai go thelo :oops::oops::oops:

exthes

avgo vrasto

1 froyto

mprizola mosxarisia apaxh pshth k koynoypidi

1 froyto

to idio me to mesimeri alla me mprokolo etsi gia allagh

ax meta ithela sokolatoyla poy etroge o allos mprosta moy alla den efaga kyria!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια...εγω εχω μπερδεψει τα μπουτια μου....λιγο η εγκυμοσυνη λιγο η πεινα...για να δουμε τι εκανα χθες

1 ψωμακι με μαρμελαδα

1 ποτηρι γαλα

1 κρυο σαντουιτς

1 γαλατακι μικρο κακαο

1 μεριδα μακαρονια σκετα

αυτα.....!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία, κάπως έτσι είναι και το δικό μου χτεσινό μενού. Ή μάλλον είναι πολύ χειρότερο. Είναι απαράδεκτο.

Χτες έφαγα:

Ένα νες σκέτο χωρίς γάλα και μία φέτα μαύρο ψωμί με βιτάμ και τυρί (το τοστ ούτε να το βλέπω).

Μία μπουκιά τυρόπιτα.

Μία τυρόπιτα.

Ένα φρέσκο χυμό πορτοκάλι.

Μερικές τηγανιτές πατάτες, ένα μαρουλόφυλλο (μεγάλο) και ένα σπιρτόκουτο φέτα.

Μία κούπα κρύο γάλα.

Σήμερα τα πήγα κάπως καλύτερα. Αλλά όλο ψωμί και τυρί, ζυμαρικά, χάλια, φρούτα και λαχανικά με το ζόρι, καλά, γλυκά, πατατάκια και τέτοια που λέτε, ούτε να τα βλέπω (ευτυχώς!).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον κοριτσιααα μια χαρα τα παμε!!1 :P

τα σημερινα μου...

πρωινο:-

mesimeriano:1 piato fasolakia+2 fetes kaseri sogias

vradino:1 spanakopita+75gr maurh sokolata

auta..... :D:D

filakiaaaaa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

a mia xara ta pame vlepo

avgo vrasto

froyto

mosxarisia mprizola apaxh pshth k xorta

froyto

2 paidakia kotopoyloy pshta 1 mpifteki mikroyli xoris ladi k xorta

teleia!!!! an eksereseis to mpifteki

a! ayto me th 1 mpoykia tyropita marese

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

k go fasolakia tha fao shmera!!

exthes

gala me fitness 1 portokali

1 fitness bar me sokolata xixi

1 giaoyrti activia me geysh fraoyla 1 frygania sikaleos

xymo apo 1 portokali

gigantes sto foyrno k feta

2 koytalies zele xoris zaxarh

ola kala alla eprepe na fao k salata me toys gigantes k xoris feta

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gia na doume ta simerina mas...

dystyxws logw treksimatwn...olh mera eksw...opote diamorfwthike kapws etsi to ftwxiko mou menu...

prwino:1 stafidopswmo

progeuma:1 all bran bars

mesimeriano:1 patatopita

vradino:4 kommatakia nistisimi pitsa(me fytiko kaseri,elies,piperies)

auta.... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ego extes ntroph moy eixa to moro to opoio ithele agkalitses kai den mafhse na magirepso na fao mesimeri k etsi magirepsa to apogeuma k efaga to frady to mesimeri omos peinaga kai idoy to apotelesma

to proi gala me fitness

dekatiano 1 aktinidio k ena kypelo zele

mesimeri gala me fitness k 8 kommatia sokolata :oops::oops::oops::oops::oops:

apogeyma nes me 1 zaxari 1 kafe!(kathe proi pino 1 nes me 2 zaxari)

brady stis 11 gyrisame spiti eixame paei gia kafe efaga

fasolakia me kreas k patates k kreas k feta k psomi :oops::oops::oops::oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kai egw simera ta skatwsa.....

mesimeriano:1 piato kritharaki mw 2 koutalies tarama

apogeumatino:1 all bran bars+1 feta pswmi me ligo tarama

vradino:1 mikro sakoulaki patatakia me rigani :oops: +2 fetes xalva :o

afhste..........laimargiaaaaaaaaaaaa :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax extes

gala me fitness

1 portokali k zele

1 tost me galopoyla tyri mayro psomi k eixa thn fainh idea na balo k ketsap

1 portokali

mpriam 1 megalo piato giati thn ora poy trogame eixa neyra k etroga asynaisthita k 3 kommatia sokolata

shmera tha prospathiso na kopso tis vlakeies giati to parakana.... :evil::evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλό μήνα σε όλες!! 🌺🌺🌺 Μωρέ εγώ επειδή φοβάμαι μην κάνω βλακείες από μόνη μου γι αυτό ρωτάω πάντα ότι δεν ξέρω! Αλλά βλέπω ότι και σε τόσο σημαντικά θέματα υπάρχουν διάφορες απόψεις και πολύς κόσμος μπερδεύεται.. Εσύ που το έχεις σπουδάσει το αντικείμενο σγρ ξέρεις καλύτερα!
    • @Kate1992@Θέτις Κ. πολλά πολλά συγχαρητήρια κορίτσια μου με το καλό!!! Καλούς διπλασιασμούς και μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη μ' ένα γερό μωρό στην αγκαλιά! Kate μου εγώ ενημέρωσα την κοπέλα που μου φτιάχνει τα νύχια γιατί υπάρχουν υλικά που δεν μπορεί να χρησιμοποιήσει σε εγκυμονούσες και ΌΛΑ πάνε μια χαρά μέχρι τώρα που είμαι 23+5! Ο γιατρός μου μου είπε ότι απλά θέλει μπαίνοντας στον 7ο να είναι καθαρά χωρίς κανένα υλικό! Θέτις μου πραγματικά προσεύχομαι για σένα αυτόν το μήνα! Ήρθε για να μείνει κορίτσι μου αυτήν τη φορά! Θα περιμένουμε τη χοριακή σου!
    • Έχετε αναφέρει πολλά θέματα και βαριέμαι να κάνω ξεχωριστή παράθεση στο καθένα! 1ον... όσον αφορά το σκυλί, γατί, πουλί και όποιο άλλο κατοικίδιο έχει ο καθένας, επειδή σπούδαζα κτηνιατρική... είναι λάθος να τα απομακρύνεις! Μετά μπορεί να σου βγουν προβλήματα στις συμπεριφορες και του ζώου και του παιδιού! Αν ο παιδίατρος λέει κάτι τέτοιο για ένα ζώο που είναι "καθαρό" και περιποιημένο (εμβόλια, αποπαρασειτώση και καθαρισμό) να αλλάξετε παιδίατρο!!!  2ον... εγώ ακόμα εκτός απο κάτι λίγα φορμάκια που μου έχουν φέρει διαφόρων μεγεθών απο ένα κοριτσάκι που μεγάλωσε πια... δεν έχω αγοράσει τίποτα και όπως έχω ξανά πει... ούτε πρόκειται πριν τον 7ο. Κατά τη γνώμη μου θα χρειαστούμε αρκετά ζιπουνάκια (~15) και καμιά 10αριά φορμάκια. Τουλάχιστον έτσι έχω διαβάσει και μου έχουν πει στα σεμινάρια που έχω παρακολουθήσει μέχρι στιγμής! 3ον... τελικά μάλλον έχω πολλή ευαίσθητη κοιλιακή χώρα που την αισθάνομαι συνέχεια την μπουμπού!!!😂 Βέβαια ακόμα είναι πολύ ακανόνιστες και οι ώρες και οι κινήσεις... Μετά τις 27 εβδομάδες αποκτούν μοτίβο! Καλημέρα και καλό μήνα κορίτσια μου!
    • Μα δε χρειάζεται να τα έχεις σε απόσταση καλή μου! Και να ξέρεις ότι είναι πολύ προστατευτικά με τα παιδιά! Δεν κινδυνεύει το μωράκι σου απο το σκύλο σου!!!
    • Κ εγω νομιζω είναι αρκετά. Αλλα σκέφτομαι τωρα Μηπως το 0-3 είναι μεγάλο για νεογέννητο; Η μαμα μ μου ειπε να τα παρω 0-3 😝
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...