Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ - ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2010 Νο 3


Recommended Posts

γεια σας κοριτσακια μου...τα καταφερα και εκατσα στο λαπτοπι μου...τα εφτυσα σημερα, πολυ μαγειρεμα αλλα περασαμε πολυ ωραια..

ηρθε ο ανηψουλης μου που ειναι 2,5 χρονων και ταιζε την κοιλιτσα μου μπισκοτακια να τρωει η μπεμπα..χιχιχ!

το σπιτι βεβαια ειναι σαν βομβαρδισμενο..αλλα πρεπει να συνηθισω γιατι ετσι θα γινεται με τη ζουζουνα μες στο σπιτι..

anlou εγω ειμαι ειδικη με το ικεα..λοιπον για να γλιτωνεις τον 1ο οροφο θα πηγαινεις απο εκει που ειναι τα ταμεια...στο τερμα τους υπαρχει εισοδος για να μπεις κατευθειαν στο εισογειο...και ψωνιζεις απευθειας απο κατω...

εγω δεν πηγαινω ποτε πανω..παντα αναποδα το παω.

ελπιζω να ειστε ολες καλα! καλο βραδυ!φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 854
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κοριτσακια μπηκα και εγω λιγο να δω πως ειστε.... βασικα πιο πολυ για να μοιραστω μαζι σας καποιες σκεψεις μου, οχι και τοσο καλες!!!

Δεν ξερω γιατι αλλα σημερα ειμαι λιγο πριν την κριση πανικου...Με εχει πιασει φοβερο αγχος για την ωρα του τοκετου!!! εβλεπα και κατι στις ειδησεις που εγινε στην ιταλια και αυτο ηταν.... θελω να βαλω τα κλαμματα!!!!!! Τοσο καιρο φοβομουν μην γεννησω προωρα...πηρα κουτες χαπια για να κρατησω τον μικρουλη μου μεσα και να μπορεσει να μεγαλωσει αρκετα ωστε να τον κρατησω στην αγκαλια μου, και τωρα...αυτη την εβδομαδα θα κοψω τα χαπια γιατι μπαινω στον μηνα μου!Και φοβααααααααμαι!!!!! Φοβαμαι οχι τον πονο....αλλα μην κατι δεν παει καλα εκεινη την ωρα και παθω οτιδηποτε και τελικα δεν καταφερω να τον κρατησω στην αγκαλια μου....βλεπω κατι ονειρα πολυ ασχημα και η ψυχολογια μου δυο μερες τωρα ειναι υπο του μηδενος!!!!! Κοιταω παντου στο ιντερνετ και βλεπω οτι υπαρχουν πολλες γυναικες που ενιωσαν-νιωθουν σαν εμενα οταν πλησιαζει η ωρα...παρολα αυτα δεν μπορω να ηρεμησω!!!!

Και νιωθω οτι δεν μπορω να μιλησω σε κανεναν γιατι πολυ απλα θα με "κοροιδεψουν" και σιγουρα δεν θα με καταλαβουν!!!!Απλα τα γραφω εδω μπας και νιωσω εστω και λιγο καλυτερα, ετσι για να ξεσπασω λιγο, να εκτονωθω!!!! Σας καληνυχτω και ζηταω συγνωμη αν σας ζαλισα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia ti kanete?? prospathousa apo to apogeuma na grapso alla me evgaze e3o :S

anlou mou pisteuo oti auto to agxos to exoun oles oi gynaikes otan plisiazi o kairos ego exo ton fobo min genithi pio grigora to nini mou kai den exo etimasi ta pragmatakia tis :P kali mou an upirxe kapia upopsia sto na min paei kati kala o giatros sou tha to i3ere kai den tha se afine etsi min anisixis ola tha pane kala kai gia sena kai to moraki sou min kaneis asximes skepsis kai apofeuge na parakolouthis asximes eidisis :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!

Ανλού μου να ξεκινήσω με εσένα! Βρε μην σκέφτεσαι τίποτα άσχημο! Το σημαντικό είναι ότι είσαι ένα υγιές άτομο και δεν έχεις κάποιο πρόβλημα, οπότε και γιατί να σου προκύψει? Βγάλτο από το μυαλό σου! Σκέψου θετικά ότι όλα θα πάνε καλά, και έτσι θα γίνει! Μην φοβάσαι! Θα δεις εκείνη την ώρα που θα κρατάς τον αγόραρο σου θα τα ξεχάσεις όλα! Μη σκέφτεσαι αρνητικά! Αν υπήρχε κάποιο πρόβλημα θα στο είχε πει και ο γιατρός σου! Αφού όλα είναι φυσιολογικά δεν τίθεται αμφιβολία ότι όλα θα πάνε καλά! :kiss:

Μαμουνάκι μπράβο που τα περάσατε καλά! Ελπίζω η αδερφούλα σου να βοήθησε λίγο την κατάσταση! ;) Τι καλά μαγείρεψες? Εμένα έρχονται τα ανήψια μου και μου χαϊδεύουν συνέχεια την κοιλιά μου και την φιλούν! Σκέψου τι θα περάσει η ζουζούνα μου από αγκαλιές και φιλιά!

Μίρια γενικώς ήταν χάλια σήμερα το θέμα με το μαμμυ! :angry:

Κορίτσια έχετε συζητήσει με τους αντρούληδες σας αν θα μπουν μέσα την ώρα του τοκετού? Και αν ναι θα μπούνε ή όχι?

Λοιπόν επειδή μάλλον δεν είναι καμία τέτοια ώρα μέσα, σας φιλώ :kiss: και θα τα πούμε λογικά το απογευματάκι αφού δεν θα έχω λαπτόπι όπως λέει και το μαμουνάκι!

Καληνύχτα κουκλίτσες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΠΕΙ ΚΑΜΙΑ.BARBIE ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΜΟΥ.ΑΛΛΩΣΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΥΧΑΙΟ ΠΟΥ ΠΕΡΝΟΥΣΑΝ 6 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ ΑΛΛΑ ΕΠΡΕΠΕ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΟΣΟ ΜΥΑΛΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ.(ΕΧΟΥΝ 6 ΧΡΟΝΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ)ΠΑΝΤΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΚΡΗ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΟΥΛΗΣ ΜΟΥ.ΑΦΗΣΑ ΤΙΣ ΣΠΟΥΔΕΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΜΕΤΑΝΟΙΩΣΑ ΟΥΤΕ ΣΤΙΓΜΗ.Α!ΕΧΩ ΞΕΧΑΣΕΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΑΠΟ ΠΡΟΧΘΕΣ ΠΟΥ ΡΩΤΟΥΣΑΤΕ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΙΧΘΥΣ ΚΑΙ 31 ΕΤΩΝ. :laugh: ANLOU ΕΙΝΑΙ Η ΤΡΙΤΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΩ ΚΑΙ ΤΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΤΩΡΑ ΤΙΣ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΕΓΩ.ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΕΤΣΙ.ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΧΩ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΣ ΓΕΝΝΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΙΑ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΕΛΕΥΘΕΡΩΘΩ ΚΑΙ ΠΟΥ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΘΑ ΔΩ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΤΟ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΛΑ.ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΛΕΩ..ΦΟΒΑΜΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΚΑΙ ΥΠΟΣΧΕΣΟΥ ΜΟΥ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕ ΑΦΗΣΕΙΣ ΝΑ ΠΑΘΩ ΤΙΠΟΤΑ.ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ Ο ΚΑΙΜΕΝΟΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΑΦΗΣΩ ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ.ΘΑ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΓΕΝΝΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΣΤΑ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΙΑ.ANLOU ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ Η ΜΟΝΗ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΕΤΣΙ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΣΤΙΓΜΗ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΜΙΚΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ.ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΜΟΝΟ ΝΑ ΑΠΟΦΕΥΓΕΙΣ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΑΣΧΗΜΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ.ΣΚΕΨΟΥ ΠΑΛΙΑ ΤΗΝ ΓΙΑΓΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΤΙΣ ΤΟΤΕ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΟΥΤΕ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΟΥΤΕ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΟΥΤΕ ΤΙΣ ΑΝΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΤΩΡΑ.ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΜΑΜΜΥ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙ ΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ ΤΗΣ ΠΟΥ ΤΟΛΜΗΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ.ΔΙΑΒΑΣΕ ΤΟ ΘΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ "Η ΓΕΝΝΗΣΗ ΤΗΣ ΕΡΑΤΩΣ ΜΟΥ".ΑΠΛΑ ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ Ο ΤΟΚΕΤΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΣΘΕΝΕΕΙΑ ΝΑ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΑ ΑΠΛΑ ΣΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΜΑΣ ΜΕ ΤΙΣ ΚΑΙΣΑΡΙΚΕΣ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟΥΣ Κ.Λ.Π.ΤΟΝ ΕΧΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΤΣΙ.ΑΥΤΑ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΜΑΖΕΥΤΗΤΕ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΣΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΤΑ ΛΕΓΑΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα και απο εμένα!! :laugh: Ελπίζω να είστε όλες καλά και να περάσατε ένα όμορφο σαβκο.Εμείς δεν κάναμε κάτι ιδιαίτερο, πέρα απο το Ικεα.΄

Αnlou όλες οι ανησυχίες σου είναι φυσιολογικές.Και εγώ έχω κάποιες ανησυχίες κυρίως για το αν θα μπορέσω να ανταπεξέλθω απέναντι στον πόνο και μια ακόμη αν θα ανταπεξέλθω σωστά στις ανάγκες και στο ωράριο του μωρού...Έχω πολύ καιρό να ξενυχτίσω κτλ και εύχομαι ο θεός να με βοηθήσει...

Σχετικά με την ώρα του τοκετού ο αντρούλης μου θέλει λέει να είναι μέσα αλλα βρε κορίτσια εγώ δεν ξέρω...φοβάμαι μηπως αυτό μας επηρεάσει...ξέρετε σεξουαλικώς :blush: :laugh: Ποια είναι η γνώμη σας?Βέβαια θα ήθελα να είναι δίπλα μου και να μου συμπαραστέκεται...Του λέω να κάθεσαι δίπλα μου και όχι απο την κάτω πλευρά και αυτός λέει όχι.. :blink::P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ θα τρελλαθω..4 ωρες προσπαθω να μπω..μπαινω τωρα γραφω ενα κατεβατο και με πεταει εξω...γκρρρρρ :angry::angry::angry::angry::angry:

που ειναι το κουτι παραπονων??????

ανλου μου και γω εχω αρχισει και σκεφτομαι διαφορα αρνητικα τοσο για το μωρακι μου οσο και για μενα..ειναι η πρωτη φορα που θα μπω σε νοσοκομειο γενικοτερα..ειμαι και φοβιτσιαρα...

ομως επειδη ειμαι αισιοδοξη ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΖΩ, ΔΕΝ ΑΚΟΥΩ, ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ τιποτα ασχημο νεο ή γεγονος..

μολις εχω καποια αρνητικη σκεψη τη διωχνω μακρια, κανω την προσευχουλα μου και ηρεμω..

θελω επισης να πιστευω οτι η φυση μας εχει προετοιμασει να ειμαστε δυνατες στους πονους (τοσο πονο περιοδου τσαμπα τον εχουμε τραβηξει?)..κι οπως γεννησανε ολες θα γεννησουμε και μεις. ναναι γερα μωρακια και μετα ολα θαναι μακρινη αναμνηση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για το μαιευτηριο ο αντρουλης μου λεει οτι δεν θελει να μπει γιατι θα πεσει κατω και αντι για μενα θα κοιτανε να κανουν καλα αυτον, κι δε θελει λεει να δει το μωρακι να βγαινει απο...γιατι οπως λεει η leticia μετα δε θα μπορει να με δει οπως τωρα...

του εξηγω ομως οτι μεχρι να μπω χειρουργειο περνανε αρκετες ωρες, και προσπαθω να τον πεισω να μπει μεσα μεχρι πριν ξεκινησει ο τοκετος να μου κανει παρεα...θα βαλω και τη μαια μου να τον πεισει..ε μα πια..αντρες..ολα ετοιμα στο χερι τα θελουν.. :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα! Περνάνε οι μέρες! Λιγότερο από 2 μήνες και θα έχω στην αγκαλιά μου τη μικρή Ιλιάνα, τα κορίτσια μου και τον άντρα μου! Μια αγκαλιά που θα χωράει 4 αγαπημένα πρόσωπα!

Ο άντρας μου ήταν μέσα και τις δύο φορές και μάλιστα έκοψε τον λώρο. Ποιός θα τραβάει τις φωτογραφίες αν δεν είναι μέσα;;;; :)

Οπως και να έχει είναι η στιγμή που θα γίνετε οικογένεια και θα είναι πολύ τρυφερό αν τη μοιραστείτε. Αν για οποιονδήποτε λόγο δεν γίνεται, ε δεν χάθηκε και ο κόσμος! Καλά να είμαστε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΑΝ ΜΠΕΙ Ο ΑΝΤΡΟΥΛΗΣ ΣΑΣ ΜΕΣΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΝ ΒΑΛΕΙ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΠΑΠΑΚΙ ΣΑΣ ΘΑ ΚΑΘΕΤΑΙ ΣΤΟ ΠΙΣΩ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΛΑΙ.ΑΡΑ ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΤΕ ΟΤΙ ΘΑ ΔΕΙ ΤΟ ΠΑΠΑΚΙ ΣΑΣ ΝΑ ΑΝΟΙΓΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΣΑΣ ΘΕΛΕΙ.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΠΟΥ ΘΑ ΒΓΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΣΑΣ.ΑΥΤΟ ΘΑ ΣΑΣ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΣΑΝ ΖΕΥΓΑΡΙ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ ΠΟΛΛΑ.ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΑΚΟΥΣ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟΥ ΤΟΚΕΤΟΥ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙΣ.ΤΩΡΑ ΠΑΛΙ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ ΚΑΙ Η ΑΘΗΝΑ ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Διάβασα τα νέα σας και ομολογώ οτι με αγχώσατε αρκετά... :S

Πλησιάζει ο καιρός και γω χαμπάρι δεν πήρα.. :P Ούτε βαλίτσα ετοίμασα..μόνο τα ρουχαλάκια για τα μωρά έχω ετοιμάσει...μήπως πρέπει να ανησυχώ;;;; :P

Α και όσο για το φόρουμ...επειδή διάβασα κάποια παραπονάκια..είχα βγάλει εχθές μια ανακοίνωση αλλά προφανώς δεν την είδατε όλες. :( Σας βάζω link για να διαβάσετε.

http://www.mammyland.com/foroum/protase ... and#502146

Προφανώς δεν θα έχετε δεί και τον διαγωνισμό που παίζει...πάτε στο "Η δική σας άποψη μετράει" και θα το δείτε. Ή πατήστε εδώ:

http://www.mammyland.com/foroum/i-diki- ... -18#502713

Μέχρι αύριο θα είναι ανοιχτός οπότε όποια θέλει ας αφήσει απλά ένα σχόλιο κάτω απ' όλα τ' άλλα και θα συμμετέχει έτσι απλά...Μεθαύριο θα γίνει η κλήρωση. Τα δωράκια είναι οικολογικές πάνες και οικολογικό μαγιουδάκι...μιας και θα έχουμε γεννητούρια θα μας είναι χρήσιμα. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lena το σχολιο μου για το κουτι παραπονων το ειπα για πλακα! φυσικα ειχαμε ενημερωθει για τυχον προβληματα αυτες τις μερες..και ανυπομονουμε να δουμε τι καλο μας ετοιμαζετε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ, ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ!!!ΕΙΧΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟ MAMMY ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΣΩ ΤΟ ΠΡΩΙ!!!ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΝΕΥΡΙΑΖΑ!!!ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΛΟΥ ΜΑΣ, ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑΓΕΝΝΗΣΕΙ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ ΕΤΣΙ, ΔΕΔΟΜΕΝΟΥ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΕΙΣ ΞΑΝΑΖΗΣΕΙ!ΘΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΘΥΜΑΣΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ!!!

ΠΟΛΥ ΖΗΛΕΥΩ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΣΤΗΚΑΤΕ ΣΤΟ FACEBOOK, ΕΓΩ ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΚΑΤΑ!

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΧΘΕΣ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΚΙ ΕΚΑΝΑ ΜΠΑΝΑΚΙ ΣΤΗΝ ΘΑΛΑΣΣΑ, ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΗΤΑΝ, ΑΛΛΑΞΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΙΣ ΟΛΟ ΣΠΙΤΙ ΓΡΑΦΕΙΟ ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ!

ΒΛΕΠΩ ΟΛΕΣ ΕΧΕΤΕ ΨΙΛΟΕΤΟΙΜΑΣΤΕΙ, ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΡΓΗΣΕΙ ΜΑΛΛΟΝ ΑΡΚΕΤΑ!!!

ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΟΛΕΣ ΚΙ ΑΝ ΘΥΜΗΘΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΘΑ ΣΑΣ ΞΑΝΑΓΡΑΨΩ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ για τη μικρή δεν έχω κάνει το παραμικρό. Ούτε έχω μαζέψει τα ρούχα, ούτε έχω πλύνει το πορτ μπεμπέ και το καθισματάκι του αυτοκινήτου, ούτε έχω ετοιμάσει το κρεβάτι της. Πήρα όμως τηλέφωνο μια φίλη μου που της είχα δώσει βρεφικά ρούχα και μέσα στην εβδομάδα θα μου τα επιστρέψει. Οπότε δεν κάνω ψώνια για το μωρό, αλλά για το σπίτι.

Για την ώρα πηραμε επιπλέον έπιπλα για κάθε χώρο του σπιτιού και τώρα είμαι στη φάση που θα τα μοντάρω και θα μαζέψω τη ντουλάπα για να κάνω νέους χώρους.

Καλό σας βράδυ. Εμείς εδώ και μια εβδομάδα βλέπουμε τον μπαμπά μας κάποια λεπτά τη μέρα. Από αύριο θα είναι λίιιιιγο πιο χαλαρά και ίσως φάμε και παρέα αργά το απόγευμα. Ουφ! Πάω να τις κοιμησω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια,

τι κάνετε;; Με γεια το Νο3!! Έχω μερούλες να μπω αλλά ξεφύγαμε λίγο πάλι το σαββατοκύριακο με τον αντρούλη μου :blush::blush:

Τελικά δυστυχώς ανέβηκε το λεύκωμα στα ούρα μου όπως σωστά υπέθεσε ο γιατρός μου κ με είχε βάλει να κάνω εξετάσεις. Ευτυχώς η πίεσή μου είναι νορμάλ (ακόμα τουλάχιστον) και αποφεύγουμε την περίπτωση της προεκλαμψίας. Τα πόδια μου τούμπανο όμως σήμερα κ είμαι πολύ ανήσυχη :dry::dry::dry:

Εν τέλει πρέπει να τρώω ασπράδια αυγών, καθημερινά κρέας και να αποφεύγω το πολύ αλάτι. Ελπίζω να μη χειροτερέψει τι να πω..

Κατά τα αλλά το μωράκι μου είναι κινητικότατο και μόλις σήμερα έφτιαξα κ τις βαλιτσούλες μας :woohoo: :woohoo:

Βρε κορίτσια μου νιώθει καμία άλλη το μωρό να πιέζει χαμηλά στην κοιλιά ή να έχει σουβλιές που κ που μέχρι έξω στα γεννητικά όργανα;;

Τι είναι αυτό τώρα σημάδι ότι προχωράμε καλά ή ότι βιάζεται ο μικρός;; Να θυμηθώ να το ρωτήσω κ αυτό στο γιατρό..

Ανλού μου σε καταλαβαίνω απόλυτα. Έχω αρχίσει να έχω κ εγώ τέτοιες ανησυχίες κ ιδιαίτερα φοβάμαι για το αν θα τα καταφέρει το μωρό μου παρά εγώ. Δεν τον φοβάμαι τον πόνο απλά θέλω να είναι καλά ο μικρός όσο τίποτα στον κόσμο

Όσο για τον τοκετό κ εγώ κ ο άνδρας μου θέλουμε πολύ να βρίσκεται μέσα στο δωμάτιο κ γιαυτό πάμε κ μαζί στα μαθήματα ανώδυνιυο τοκετού. Εύχομαι πραγματικά να μην επηρεάσει την ερωτική μας ζωή αυτό αλλά να μας ενώσει ακόμα περισσότερο. Κ φυσικά δεν θα του επιτρέπουν να κοιτάει εκεί κάτω, αυτό μας έλειπε... Ούτε εγώ δε θα ήθελα να δω αυτό το θέαμα :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΘΗΝΑ ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ!!ΓΥΡΙΣΑΤΕ ΓΕΡΜΑΝΙΑ???ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΝΤΡΕΥΟΣΑΣΤΑΝ ΟΤΑΝ ΘΑ ΕΙΣΑΣΤΑΝ ΕΛΛΑΔΑ??ΑΝ ΝΑΙ, ΝΑ ΖΗΣΕΤΕ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ Η ΤΡΙΤΗ ΜΠΟΥΜΠΟΥ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου τι κάνετε? Βλέπω όλες είχαμε πρόβλημα με το μαμμυ αλλά πιστεύω ότι φτιάχτηκε!

Σταγόνα μου είσαι τότε πολύ τυχερή που έχεις αυτόν τον αντρούλη και σε βοηθάει!

Εγώ κορίτσια δεν με αγχώνει όπως σας έχω πει η γέννα αλλά το μετά, δηλαδή ο θηλασμός! Τι να πω δεν ξέρω δεν με φοβίζει καθόλου έχω ελπίδα ότι όλα θα πάνε καλά και ξέρω και από όλες τις μανούλες αυτό που μου έχουν πει ότι όταν αντίκρισαν το μωράκι τους τα ξέχασαν όλα και όποια ταλαιπωρία να είχαν υπέστει!

Εμένα ο αντρούλης μου δεν ξέρω αν θα μπει, μάλλον θα το αποφασίσει εκείνη τη στιγμή. Θα τον ξαναρωτήσω βέβαια γιατί θα πρέπει να πούμε και στο γιατρό! Της μιας αδερφής μου είχε μπει μέσα και στο δεύτερο παιδάκι καθόταν δίπλα στο γιατρό την ώρα που έβγαινε η ανηψιά μου και εκείνη την ώρα επειδή σταμάτησε η σύσπαση είχε μείνει το κεφαλάκι λίγο συμπιεσμένο στον κόλπο, οπότε εκείνη την ώρα τρελάθηκε αλλά αφού του εξήγησε ο γιατρός ότι δεν υπάρχει πρόβλημα και μετά από λίγο βγήκε ηρέμησε! Να φανταστείτε ότι κάθισε δίπλα του και όταν την έραβε και του λέει ο γιατρός ως καλαμπουρτζής που είναι το βλέπεις αυτό σε 40 μέρες θα το επισκεφτείς! :)

Stacey δεν πειράζει που δεν είσαι στο fb τα λέμε και από εδώ! Πότε σταματάς από την δουλειά εσύ? Μέχρι το τέλος θα δουλεύεις?

Λένα εσύ θα γεννήσεις και πιο νωρίς έτσι? Τι σου έχει πει ο γιατρός σου? Τα έχετε δει πρόσφατα έχουν πάρει θέση τα κοριτσάκια σου?

Αθηνά εσύ από ότι θυμάμαι είσαι στο εξωτερικό έτσι? Εκεί αντιμετωπίζουν τελείως διαφορετικά το θέμα τοκετού! Έχω δει ντοκιμαντέρ και μου έχουν πει και κάποιες γνωστές τις εμπειρίες τους! Άντε με το καλό και εσείς θα γίνεται 5 στην οικογένεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενίτσα εύχομαι κοριτσάκι να το αντιμετωπίσεις έτσι! Και εγώ νιώθω τις τελευταίες μέρες αυτές τις σουβλίτσες που λες χαμηλά! Οπότε είναι φυσιολογικό.

Σήμερα μπήκαμε και στον μήνα μας έτσι? Άντε με το καλό σε όλες!

Αθηνά κουράγιο! Φαντάζομαι θα είναι δύσκολο με 2 ζουζουνίτσες! Τουλάχιστον έχεις καμιά βοήθεια αφού ο αντρούλης σου λείπει τόσες ώρες? Έχεις και τις ετοιμασίες! Χαράς το κουράγιο σου! Εγώ εδώ τώρα μόνη μου είμαι και πάλι κουράζομαι! Φαντάσου εσύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ BARBIE!!!ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΘΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΑΠΟ ΕΔΩ!ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΤΑ ΝΕΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΜΠΩ!!!ΕΧΩ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΓΡΑΦΕΙΟ ΚΑΙ ΘΑ ΔΟΥΛΕΥΩ ΟΣΟ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΑ ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΒΑΡΙΕΜΑΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ, ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΞΩ ΚΑΙ ΛΕΩ ΑΦΟΥ ΘΑ ΚΛΕΙΣΤΩ ΜΕΤΑ ΛΙΓΑΚΙ ΓΙΑ ΤΟ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΙ ΜΟΥ ΑΣ ΔΟΥΛΕΨΩ ΤΩΡΑ!!!ΑΝ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΤΟ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ ΝΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΜΕΤΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΩΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stacey καλά κουράγια τότε! Εγώ δεν θα μπορούσα να δουλεύω πάντως ακόμα! Ήταν και ευκαιρία να σου πω για να ετοιμάσω τα πραγματάκια της μπέμπας και τα δικά μου. Αν δούλευα θα γύρναγα κομμάτια από τη δουλειά και δεν θα είχα κανένα κουράγιο για τα υπόλοιπα!

Λοιπόν κοριτσάκια σας καληνυχτώ! Πάω δίπλα στο σπιτάκι μου (τώρα είμαι στους γονείς μου) και θα τα πούμε αύριο το απογευματάκι πάλι!

Φιλάκια σε όλες τις μανούλες και τα μπεμπάκια! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Barbiera μέχρι στιγμής δεν έχουν πάρει θέση. Αύριο όμως έχω ραντεβού και έχω μεγάλη αγωνία να δώ αν γύρισαν ... τί καλά θεέ μου να πήραν θέση! :cheer:

Πήρα και τα αποτελέσματα σήμερα απο τις αιματολογικές που έκανα και είμαι πολύ χαρούμενη! Απο 29 αιματοκρίτη τον πήγα στο 33!!!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Αλήθεια εσείς πόσο έχετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

barbiepa η μόνη βοήθεια που έχω είναι ο παιδικός σταθμός. Περνάνε καλά εκεί και είναι δίπλα στο σπίτι μου. Το απόγευμα τις πήγα μια βόλτα στο πάρκο και μετά σπίτι! Είναι θέμα συνήθειας. Όπως είχα μάθει με ένα παιδί να τα βγάζω πέρα, έτσι έμαθα με τα δύο και τώρα ελπίζω να μάθω με τα τρία! Που θα πάει, θα τα καταφέρω!

Όσο για τον θηλασμό μην αγχώνεσαι. Όσο πιο χαλαρή είσαι, τόσο πιο εύκολο θα είναι. Μπορεί στην αρχή να έχεις κάποια θεματάκια, μπορεί και όχι. Θα τα δεις στην πορεία αυτά. Αρκεί να ακολουθήσεις τους τρεις χρυσούς κανόνες:

- Βάζουμε το παιδί στο στήθος όποτε θέλει και για όση ώρα θέλει. Ακόμα και αν ζητάει το στήθος 18 ώρες το 24ωρο.

- Δεν δίνουμε συμπλήρωμα, τσάι, χαμομήλι και δεν χρησιμοποιούμε θήλαστρο τις πρώτες μέρες.

- Ξεκουράζεσαι όσο περισσότερο μπορείς, τρως καλά, πίνεις πολλά υγρά και κλείνεις τα αυτιά σου σε συμβουλές που σε ωθούν να κάνεις κάτι διαφορετικό.

Κατάφερα να θηλάσω και τα δυο μου κορίτσια και ξέρω τι περνάει μια νέα μητέρα!

Λένα, εγώ έχω χαμηλό σίδηρο και παρόλο που παίρνω καθημερινά δεν έχει πέσει και δεν έχει ανέβει. Σταθερά στο 32 ή αλλιώς όπως το μετράμε εδώ, αιμοσφαιρίνη 10,6.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεεεερα!Τι κάνετε κορίτσια?Έχω μέρες να μπω,φαντάζομαι απουσίες που θα πήρα :lol::lol: .Φύγαμε μερικές μέρες διακοπές,μόλις γυρίσαμε φιλοξενήσαμε μια φίλη μου και όταν επιτέλους βρήκα χρόνο και προσπάθησα να μπω με πετούσε έξω!!Σας έπιασε η πολυλογία πάντως αυτόν τον καιρό,άντε μπράβο.Τα νέα μας είναι πολύ καλά,χθες είδαμε το κοριτσάκι μας και κάναμε και καρδιοτοκογράφο.Μας είπε ο γιατρός ότι είναι <μακρόστενο> μωρό,ψηλή και αδύνατη.Συγκεκριμένα 2.100 ήταν.Τα δικά σας αλήθεια πόσο είναι?Κατά τα άλλα κάναμε και τα τελευταία ψώνια και ετοιμαζόμαστε σιγα σιγα για τη μεγάλη στιγμή.

lena ο δικός μου αιματοκρίτης είναι 36,βέβαια παίρνω και 2 gynoTardyferon τη μέρα.Ελπίζω να πήραν θέση τα μωρά σου!

Τα νέα των υπόλοιπων κοριτσιών δεν τα έχω διαβάσει,δεν πρόλαβα ακόμα :( .Φιλάκια σε όλες :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lena έγραψε:

Barbiera μέχρι στιγμής δεν έχουν πάρει θέση. Αύριο όμως έχω ραντεβού και έχω μεγάλη αγωνία να δώ αν γύρισαν ... τί καλά θεέ μου να πήραν θέση! :cheer:

Πήρα και τα αποτελέσματα σήμερα απο τις αιματολογικές που έκανα και είμαι πολύ χαρούμενη! Απο 29 αιματοκρίτη τον πήγα στο 33!!!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Αλήθεια εσείς πόσο έχετε;

Επιτέλους μπόρεσα και μπήκα να δω τα νεάκια σας!

Εγώ δεν έχω κάνει τώρα πρόσφατα είχα 33,3 πριν ένα μήνα και θέλω να πάω αυτή την εβδομάδα για να κάνω γιατί τη Δευτέρα έχω ραντεβού στο γιατρό και θέλω να τις δει!

Τι έγινε πως πήγε η εξέταση στο γιατρό? Τι κάνουν οι μπεμπούλες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...