Μετάβαση σε περιεχόμενο

μανουλες που τα παιδακια τους θα πανε 1η δημοτικου


KA1

Recommended Posts

ΕΜΑΣ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΒΑΛΕΙ ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΓΛΩΣΣΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΑΡΚΕΤΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ.ΕΜΕΙΣ ΠΑΝΩ ΠΟΥ ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΓΡΑΜΜΑΤΑΚΙ ΞΑΝΑΓΥΡΙΖΟΥΜΕ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ.ΣΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΕΧΟΥΜΕ ΦΤΑΣΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΑΘΡΟΙΣΗ ΤΟΥ 10.ΕΓΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΤΗΝ ΒΑΖΩ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΛΕΞΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ,ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΤΗΣ ΖΗΤΑΩ ΝΑ ΜΟΥ ΤΗΣ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΕΠΙΣΗΣ ΤΗΣ ΒΑΖΩ ΝΑ ΜΟΥ ΓΡΑΨΕΙΣ ΤΙΣ ΑΘΡΟΙΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ 1 ΜΕΧΡΙ ΤΟ 10 ΑΝΑΚΑΤΕΜΕΝΕΣ.ΕΝΩ ΚΑΘΕ ΣΑΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΤΗΣ ΚΑΝΩ ΑΝΑΛΟΓΕΣ ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΜΕ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΣΤΙΣ ΦΩΤΟΤΥΠΙΕΣ.ΣΤΟ ΤΕΤΡΑΔΙΟ ΜΕ ΤΑ ΛΕΥΚΑ ΦΥΛΛΑ ΚΟΛΛΑΝΕ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΓΡΑΜΜΑ ΠΟΥ ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ ΑΦΟΥ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΠΡΩΤΑ ΖΩΓΡΑΦΙΣΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΟΥΝ ΑΠΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ Ή ΕΦΗΜΕΡΙΔΕΣ ΛΕΞΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΝΑ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΙΣ ΚΟΛΛΗΣΟΥΝ ΣΤΟ ΤΕΤΡΑΔΙΟ, ΤΗΣ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΜΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΕΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 295
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εμείς είχαμε κάνει τα πιο πολλα τη Πεμπτη αλλα είχαμε αφησει καποιες εκρεμότητες στο διαβασμα καλα μο εβγαλε το λαδι για να στρωθει . Βολευτηκανε τόσες ημερες και να πάλι εχουμε καθησιο Παρασκευη Σαββατο και κυριακη και Δευτερα αλλα αυτος θα κατσει και Τριτη βλεπετε εω κανονισει να παμε για εμβολιο .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια

εκει που αρχιζουμε να στρωνουμε αντε παλι τετραημερο με τις εκλογες αντε να δουμε ποτε θα κανουνε μαθημα κοντευουν τα χριστουγεννα,ο δικος μου τα παει ολο και καλυτερα χθες κανανε το ρ και ειχαν φωτοτυπια στη γλωσσα,αντιγραφη και ορθογραφια και φωτοτυπια στα μαθηματικα,κολαει μερικες φορες αλλα εχει βελτιωθει πολυ μπορω να πω και στο γραψιμο αλλα κυριως στο διαβασμα ,εσεις πως τα πατε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμάς η δασκάλα μας απουσιάζει απο την προηγούμενη Τρίτη την αντικαθιστούν άλλοι δάσκαλοι και κυρίως η δασκάλα της ένταξης άλλα το θέμα αίναι ότι η δική μας είχε ένα σύστημα να μην τα φορτώνει στο σπίτι έκαναν πολύ δουλειά μέσα στη τάξη και στο σπίτι μόνο αντιγραφή και ορθογραφία και κάθε Παρασκευή τούς έβαζε και φωτοτυπία . Αντ΄ιθετα η δασκάλα που αναπληρ΄ωνει τα προχωράει πολύ και τους βάζει αρκετά μέσα στη τάξη χτές είχαν αντιγραφη ορθογραφία και 2 φωτοτυπίες με συντελεστή δυσκολίας αν έμεπαινε για Σαββατοκύριακο καλά θα ήταν αλλά καθημερινή ; Χτες τελείωσε στις 12 το βράδυ είχε και λογοθεραπεία ο μικρός και κουράστηκε.

Σήμερα πο μίλησαμε τη δασκάλαμου είπε οτι ειναι πολύ καλός και προσπαθεί παρα πολύ αυτό με χαροποιησε ιδιαίτερα . Τωρα είμαστε στο Κ και έχει αντιγραφη ορθογραφία καιμια φωτοτυπία μια χαρά είναι . Παρασκευή και Δευτερα δνε εχουν μαθημα αλλα δεν έχουν και την Τεταρτη λόγω του πολυτεχνιου και ο Σταυρος την Τρτη έχει να κάνει και εμβόλιο οποτε δ νε θα παει καλα 5ημερο θα το κάνει .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια γεια σας

σημερα μιλησα με την δασκαλα και μου ειπε τα καλυτερα λογια,ο Νικολακης μου ειναι απο τους καλυτερους,προσπαθει πολυ,ειναι υπακουος και γενικα τα παει πολυ καλα,τελειωνει τις εργασιες του και την ορθογραφια απο τους πρωτους και δεν θελει να του κανει παρατηρηση η δασκαλα γιαυτο και δεν δινει αφορμες,ειμαι πολυ χαρουμενη και περηφανη για το βλασταρι μου

εσεις που χαθηκατε ολες;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλήμερα . Τι κάνετε μανούλες σήμερα που έχετε τα παιδάκια σας στο σπίτι ; καλά μιλάμε για πολύ καθισιό ο Σταύρος θα πάει σχολείο ξανά την Πέμπτη έχω κανονίσει βλέπετε να κάνουμε εμβόλιο τη Τρίτη και αφού την Τετάρτη δεν έχουμε μάθημα λόγω του πολυτεχνείου .Εμάς η δασκάλα μας ακόμα λείπει και αναπληρώνει η δασκάλα της ένταξης η οποία βρίσκει το Σταύρο πολύ καλό και το βλέπω και χτες ανταποκρίνεται μια χαρά έχουμε βέβαια τις εντάσεις μας αλλά με θετικά αποτελέσματα . Για την Τρίτη έχουν να κάνουν αντιγραφή και ορθογραφία τις λέξεις :σάκος ,σοκολάτα , πίνακας ακόμα μια φωτοτυπία γραμματικής με διάφορες ασκήσεις να συμπληρώσουν το σωστό γραμμα από τις λέξεις που τους λείπει να γράψουν κάποιες λέξεις ξανά αλλά με κεφαλαία γράμματα και να συμπληρώσουν το και και το έχει σε κάποιες προτάσεις . Ακόμα έχουν μια φωτοτυπία αριθμητικής με διάφορες ασκήσεις για το 6 και να γράψουν στο τετράδιο το 6 και το7 . Εντάξει έχουμε χρόνο να τα κάνουμε πιστεύω την Τρίτη να επιστρέψει η δασκάλα τους και να συνεχίσουμε το ίδιο δυναμικά .Καλά έχουμε κάτι μαμάδες που δεν ξέρω αν εγώ είμαι παράλογη αλλά αντιδρούν επειδή η δασκάλα μας η κανονική δεν τους βάζι πολλά στο σπίτι ενω μας είχε πει ότι τη περισσότερη εργασία τη κάνουν μέσα στη τάξη και για το σπίτι αφήνι ένα πρόγραμμα να μην φορτώνοται πολύ τα παιδιά επειδή πολλά έχουν και άλλες δραστηριότητες . Την Παρασκευή τους βάζει παραπάνω . Εν τω μεταξύ η δασκάλα της ένταξης επειδή η κοπέλα δν είναι όλες τις ώρες μέσα μαζί τους δεν έχει το χρόνο να τος βάλει πολυ δουλειά στη τάξη αρα αυτά τα ανου στο σπίτι με αποτέλεσμα τις καθημερινές να μην προλαβαίνουν για μένα θεωρώ οτιδνε πρέπει να κρίνουμε ακόμα αλλά να περιμένουμε αποτελέσματα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια γεια σας

αυριο αρχιζουμε παλι,χαθηκαμε παλι ολες,Βανια οι δυο μας μειναμε,η Ευη καπου πηρε το ματι μου οτι πρεπει να γενναει,

παντως και εγω ειμαι υπερ να εχουν και λιγη δουλεια στο σπιτι να μην χαλαρωνουνε τελειως,αντε καλα μαζεματα παλι στα βλασταρια μας

φιλιαααααα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες .Σήμερα είχα κανονίσει να πάμε να κάνει το εμβόλιο της ηπατιτίδας Α τη β δόση και να κάνει και ένα μαντού επειδή δν εξέρω αν ξέρετε το εμβόλιο της φυματίωσης που το κάνουν και καλά στα 6 δνε γίνετε και επειδή ούτε στα σχολεία θα γίνει αποφασίστηκε να γίνετε το μαντού κάθε 2 χρόνια αλλά να που απο τη Πέμπτη αρχίσαμε το βηχαλάκι και τη μπουκωμένη μύτη και κάθε ημέρα χειροτερεύαμε και έτσι είπα άσε το εμβόλιο και σήμερα δνε τον ΄λεστειλα σχολείο θα τον πάω στο γιατρό . Φοβήθηκα να μην ιδρώσει και αφου και αύριο δν εέχουν άσε είπα πιο καλά .Μου έκλεισαν και να περάσει ξανά απο επιτροπή γα την έγκριση των λογωθεραπειών στις 11/1 έχω διαπίστώσει ότι κάποιες φορές μπερδεύει το πα με το τα διαβαζοντας το τωρα δνε ξέρω αν είναι απο αφηρημάδα η αν όντως έχει πρόβλημα εκεινος μου λεει οτι δνε τα θυμαμαι και μπερδεύομαι θα δούμε θα πάω μετά να πάρω και τα μαθήματα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

βανια μου και ο δικος μου μερικες φορες μπερδευει τα γραμματα,στην αρχη μπερδευε το π με το τ και τωρα μερικες φορες το ι με το ε, εγω πιστευω πως το κανουν απο βιασυνη και δεν ειναι κατι ανησυχητικο,τι κανει ο Σταυρος σου ειναι καλυτερα σημερα;ο δικος μου χθες ειχε μονο διαβασμα και αρκετο κιολας και γκρινιαζε ηθελε να παιξει,καλα χαλαρωσανε τοσες μερες

οι υπολοιπες που χαθηκατε,εγω και η Βανια μειναμε μονο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε καλέ όντως οι δυό μας μείναμε άσε εμεις έχουμε πρόβλημα με τη δασκάλα μας πριν τις εκλογές ημέρα τρίτη τις πρώτες εκλογές η δασκάλα μας έφυγε τις τελευταίες ώρες μας είπαν ότι αρρωστησε . Την επόμενη μέρα είχαν εκλογές οι δάσκαλοι και δνε είχαμε μάθημα την πέμπτη δνε είχε έρθει είπαμε και εμείς ότι να επειδή είναι οι εκλογές δνε ήρθε θα πήγε να ψηφίσει . Αυτό συνεχίστηκε και την πόμενη εβδομάδα όλο αυτο το διάστημα αντικαθιστά η δασκάλα της ειδικής αγωγής αλλά δεν είναι αυτή η δουλειά της και μάθαμε προχτές ότι η δασκάλα μας κάτι σοβαρό έχει και δνε θα ξανάρθει και περιμένουν αντικαταστάτη . Τα πιτσιρίκια τα έχουν παίξει επειδή την είχαν συνηθίσει εν-τω μεταξύ ήδη έχουν δυο εβδομάδες την άλλη και τώρα θα έρθει καινουρια η καινούριος . Μακάρι να μην έχει κάτι σοβαρό η κοπέλα αυτό έχει σημασία όλα τα άλαλ διορθωνονται αλαλ δνε είναι και λιγο αυτο πρώτη δημοτικού καινα ξεκινάνε έτσι αλλα τη να κάνουμε ο παραγοντας υγεία είναι απρόβλεπτος .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βανια μου τι να πεις,καλα να ειναι η κοπελα και θα συνηθισουν παλι τα παιδια,μονο να ερθει γρηγορα αντικαταστατης γιατι οσο περναει ο καιρος συνηθιζουν κι αυτα και ξανα παλι αναστατωση απο την αρχη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα νεύρα μου τα χάπια μου και ένα ταξί να φύγω !Σε τι μπουρδέλο σχολείο είμαστε δνε μπορώ να καταλάβω !και χίλια συγνώμη για τη λέξη που μόλις χρησιμοποιήσα αλλά ειλικρινά νιώθω οτι μας μαζέψανε σε4 μια περιοχή μας έδωσαν ενα σπιτι το οποιο το πληρώνουμε χρυσό έχουν ένα σχολείο με κοντείνερ για να κάνουν μάθημα ξαφνικά απουσιάζουν οι δασκάλες ξέρουν ότι δεν εχει ιωση αλλά δνε κάνουν κάτι να καλύψουν το κενό απλά έχουν πρόχειρες λύσεις με αποτέλεσμα ο χαμένος να είναι τα παιδιά . Θυμάσται που σας ειχα αναφέρει οτι η δασκάλα μας έλειπε επειδή ήταν άρρωση ; ε λοιπόν η κοπέλα είναι έγκυος και έχει πρόβλημα με την εγκυμοσύνη της και ενώ το ήξεραν δνε έβερναν απο την πρώτη στιγμή αντικαταστάτη αλλά περιορίστηκαν στο να καλυψουν με τη δασκάλα ένταξης και χτες τελικα έφεραν μόνιμη αντικαταστάτη μια κοπέλα 22-25 πρέπει να είναι πρωτοδιόριστη δνε ξέρω τη δουλειά θα κάνει αλλα΄εγω παίρνω την κατάτσαση στα χέρια μου αρχίζω καικάνω μόνη μου δουλειά γιατί αν περιμένω απο αυτούς άστα ακομα τα παιδιά είναι στο 9 και σε άλλα σχολεία είναι στα νομίσματα .Αλλά το κορυφαίο πιο είναι ; μέσα στη τάξη αφήνουν ένα κουτί με όλα της χειροτεχνίας και με το που σχολάει το κλασικό τμήμα πηγαίνουν εκεί το ολοήμερο.Αποτέλεσμα καθημερινά χάνονται πολλά πράγματα τη μία τα μπλοκ την άλλη τα χρώματα την επόμενη η κόλλα έρχετε χτές ο Σταύρος και μου λέει ότι του πήρανε τη καλή τη ξύστρα σήμερα ότι του πήρανε το ψαλιδάκι . Ε πόσο να αντέξω πείτε μου πήξγα στο διευθυντή και το μίλησα σαφώς και μου είπε ότι έχω δίκιο και του είπα ότι πάω στο ολοήμερο να μιλησω με τις ανεύθυνες που φιλάνε τα παιδιά . Πρώτη εικόνα που μπαίνω μέσα :η δασκάλα του ολοήμερου ήταν έξω απο τη τάξη μιλούσε με τη σχολική τροχονόμο καιμέσα στην αίθουσα 20 πιτσιρίκια να γίνετε της τρελής να πετάνε πράγματα το ένα στο άλλο να τσακώνονται να γίνετε της τρελής και μάλιστα ένα κοριτσακι πήρε και δάγκωσε ένα άλλο επειδή λεει την λέρωσε με μπογιά . Αυτή πρόσπαθησε να δικαιολογηθεί οτι δνε μπορουν να τα κανουν κάτι επειδη μετα της 2 η κοπέλα η άλλη έχει 40 και λοιπόν τη πρέπει να γίνει ; εγω της την είπα μα και εδω που είσαστε δεν βλέπω να μπορείτε να χειριστειτε την κατάσταση !Προσπάθησε να μου πει οτι εχω δικιο και καλα αλλα απο την άλλη έλεγε οτι οταν είναι εκεινη κάνει δουλεια εγω της είπα οτι δνε με απασχολεί τη κάνει μια και το παιδί μου δεΝ πάει ολοήμερο . Μίλησα καιμε τον διευθυντή και μου είπε οτι θα χειριστε και ο ιδιος το θέμα και θα κοιτάξει να βάλει κάπου άλλου τα κουτιά ίσως σε κάποια ντουλάπα . Θα δουμε . :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω Βάνια τι είναι αυτά που διαβάζω? Ο σύλλογος γονέων δεν μπορεί να κάνει κάτι? Γιατί δεν απευθύνεσαι κι εκεί? Ευχομαι να πάνε καλύτερα τα πράγματα.

Κι εμένα η κορούλα μου πάει στην πρώτη Δημοτικού. Πάμε αρκετά αργά (τώρα τελειώσαμε και την αντίστροφη μέτρηση του 10) αλλά κάνουν πολλές επαναλήψεις στο σχολίο και η δασκάλα τους είναι πολύ καλή. Είμαστε ανάμεσα στα 800 σχολεία οπότε σχολάμε στις 2.00 και κάνουν πολλά πράγματα. Δόξα το Θεό πάμε καλά και έχουμε ένα καλό πρόγραμμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βανια μου τι πραγματα ειναι αυτα παλι,το χαος γιαυτο δεν θα αφηνα με τιποτα το παιδι στο ολοημερο και οπως παντα οι δασκαλες στην κοσμαρα τους,τι να πεις,τα εχουμε ξαναπει οτι ειναι ανευθυνοι,τουλαχιστον να βρεθει συντομα αντικαταστατης γιατι τα παιδια πρεπει να ξαναβρουν το ρυθμο τους

maria z καλως ηρθες στην παρεα μας,εμεις στα μαθηματικα ειναι στο 18 και εχουν παρει το δευτερο τευχος των εργασιων και στην γλωσσα στο Η,η μηλα και καμηλα και καθε μερα εχουν αντιγραφη και ορθογραφια και μια φωτοτυπια γλωσσα και μαθηματικα και διαβασμα στη γλωσσα αυτα που κανουν στο σχολειο,εσεις που εισται στη γλωσσα;πως τα παει η κορη σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα . Τελικά ήρθε αντικαταστάτρια είναι μικρή τουλάχιστον δείχνει ότι έχει όρεξη για δουλειά . Σήμερα εμάς δεν έχουν σχολείο κάνουν επαναληπτικές εκλογές οι δάσκαλοι . Τους έβαλε αντιγραφη ορθογραφία να γράψουν το 9 και το 10 και να κάνουν και δυο φωτοτυπίες της γλώσσας . Στη γλώσσα είμαστε στο είναι και στα μαθηματικά στο 9 και το 10 είναι πολύ πίσω τουλάχιστον ας βγεί η καθυστέρηση σε καλό . Τωρα όσο αφορά το ολοήμερο περιμένω να δω τη θα γίνει με την υπόσχεση που μου έδωσε ο διευθυντής εμένα το παιδίμου δν επάει ολοήμερο αλλά ειλικρινά λυπάμαι τις μαμάδες που αναγκαστικά τα στέλνουν , βέβαια υπάρχουν και κάποια σχολεία που λειτουργούν σωστά απλά έτυχε εμάς να είναι μπάχαλο . Εδω να φανταστείτε τη κάνουν . Εμείς είμαστε 2 σχολεία στην ίδια σχολική μονάδα η πρώτη δημοτικού λοιπόν του άλλου σχολείου τη Παρασκευή θα λείπει η δασκάλα του επειδή γιορτάζει και θα λείπει και τη Δευτέρα εντω μεταξύ όπως ανέφερα σημερα δεν έχουν μάθημα επειδή ειναι οι εκλογές όταν λοιπόν ρώτησαν οι γονείς τι θα κάνουν τα παιδιά την Παρασκευή και τη Δευτέρα αν θα έρθει αναπληρώτρια τους είπαν ότι θα μοιράσουν τα παιδιά στις άλλες τάξεις :o δηλαδή 5 παιδιά στη δική μας πρώτη άλλα 5 στη β τάξη και άλλα 5 στην άλλη και πάει λέγοντας .... βέβαια τους έδωσαν την εναλάκτική αν θέλετε μην τα στείλετε κρατήστε τα σπίτι !και όλα αυτά επειδή η δασκάλα έχει τη γιορτή της !Και μάλιστα η δασκάλα είπε ότι τους έχει δωσει δουλειά αρκετή λές και οι άλλες δασκάλες θα ασχοληθούν με την ύλη της πρώτης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera manoules..Exw kairo na sas grapsw edw giati distixos o xronos mou perioristike arketa teleftea alla apolamvanw kathe stigmh me to mwro mou kai prospathw na isoropisw ta pragmata me thn megalh giati zilevei para polu kai pianete apo kathe leksh pou tha pw...

To mwro to latrevei, me emena ta exei valei genikotera kai wres ,wres thimonei apo to pouthena kai paei kai klinete sto dwmatio ths :(:( Fisika ta perimena ola auta alla ksafniazome otan prosexei pragmata pou egw oute kan dinw simasia, telos panton sas epriksa...

Sto sxolio ta pame kala exei iremisei leei h daskala ths kai einai pio siggentromenh oso pernaei o kairos.

Exei mathei na diavazei arketa kala, mou kanei entiposh kamia fora pou diavazei asxeta pragmata pantou pinakides, afises, etiketes, ipotitlous oti vrei. Enthousiazete otan ta katafernei kai xerete otan ths leme mpravo...

Sto diko mas to sxolio eimaste kathe evdomada kai apo mia ekdromh.Thn perazmenh Tetarth pigan na doun mia parastash na to pw,h Xionath kai oi 7 notes.Girise kataenthousiazmenh kai gia 3 meres egrafe notes pantou kai mou eipe pos thelei na arxisei na paizei piano. Exthes pigane sto monastiri tou pater paisiou kai meta se ena eleotrivio gia na doun pos mazevoun tis elies kai meta pos ginete to ladi..Thn alh Tetarth tha pane sto theatro einai mia parastash pou anevazei h Karmen Rouggerh kai nomizw pos tha einai polu kalh..Ola auta einai telia ektos apo to gegonos oti sinexia zitane lefta apo to sxolio kai eimaste sto dose kai sto dose...Vevea fetos den tha mporw na trexw mazi ths sta diafora pou pigename mazi opote me volevei ligaki pou pigenoun me to sxolio... Filia manoules :-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα. Εμάς τελικά η δασκάλα που μας έφεραν φαίνετε πολύ σωστή έχει καλή αύρα και τα παιδιά είναι ευχαριστημένα μαζί της . Τα προχώρησε αρκετα τώρα κατά πόσο έχουν καταλάβει όλα τα προηγούμενα όλα τα παιδιά δνε ξέρω τωρα είναι στη γλωσσα στο ρ και στα μαθητικα τους έδωσε να κάνουν μια φωτοτυπία επανάληψης καιμάλιστα έχει να ανεβάινουν εως το 10 ανα 2 πράγμα που με την άλλη δάσκάλα δνε το είχαν κάνει και δνε ξέρω πότε το διδάχτηκαν . έχουμε και μια φωτοτυπία στη γλώσσα με το Ρ και να διάβασουμε καλή ανάγνωση αλλά και να μάθουμε ορθογραφία και αντιγραφή .

Την Τετάρτη θα πάνε θέατρο να δουν τον έμπορο της βενετίας τωρα επειδή διάβασα την υπόθεση δνε ξέρω κατα πόσο θα καταλάβουν τα παιδιά της πρώτης , θα προτιμούσα να τα πήγαιναν να δουν το disney on ays η τον αλαντίν που θα έρθει και αυτο στο παγοδρόμιο .Θα δουμε .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια γεια σας

ευη μου να σου ζησει ο μπεμπουλης σου ευχηθηκα και στο ποστ που ανοιξες,πως τα πατε,η κορη σου πως το πηρε,σε βοηθαει;

εσεις καλα τα πηγαινουν σε θεατρα,εμεις εδω παλι τιποτα,υπαρχει θεατρο στην κοζανη αλλα δεν βλεπω να τα πηγαινουν,επαρχια δεν εχουμε και πολλες επιλογες,τελοςπαντων,εμεις στη γλωσσα ειμαστε στο Γ,γ και ο δικος μου οπως λες κι εσυ Ευη διαβαζει πινακιδες,υποτιτλους στην τηλεοραση και οτι αλλο δει,τα παει ολο και καλυτερα

βανια μου ωραια αντε να μπουνε σε μια σειρα κι αυτα,ταλαιπωρια μαυτες τις δασκαλες

πολλα φιλια απο μενα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ, ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ, ΕΥΗ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ!!!! ΕΧΩ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΕΓΩ NA ΣΑΣ ΓΡΑΨΩ.ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟ Ρ ΗΜΙΚΡΗ ΕΣΤΡΩΣΕ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΤΗΣ ΒΑΖΩ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗΚΑ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΤΗΣ ΔΙΝΕΙ Ο ΔΑΣΚΑΛΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΠΙΤΙ .ΒΕΒΑΙΑ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ.ΒΡΗΚΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΚΑΙ ΤΗΣ ΕΚΤΥΠΩΝΩ ΕΡΓΑΣΙΕΣ.ΣΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΠΗΡΑΜΕ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΤΕΥΧΟΣ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΩΝ ΕΡΓΑΣΙΩΝ.ΚΑΙ ΟΙ ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΤΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΜΟΡΦΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ ΟΙ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΕΣ.ΣΤΗΝ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΛΑΘΗ ΔΗΛ ΑΛΛΑ ΕΛΕΓΕ Ο ΔΑΣΚΑΛΟΣ ΑΛΛΑ ΕΓΡΑΦΕ ! ΟΣΠΟΥ ΤΕΛΙΚΑ ΒΡΗΚΑ ΤΗΝ ΑΙΤΙΑ . ΕΠΙΑΝΕ ΤΗΝ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΠΛΑΝΗ ΤΗΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΣΕΧΕ ΤΙ ΕΛΕΓΕ Ο ΔΑΣΚΑΛΟΣ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΑΛΛΑΞΕ ΘΕΣΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΑΝ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΛΑΘΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΤΟΝΟ.ΕΥΗ ΜΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ Ο ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια γεια σας και καλο μηνα

εμεις σημερα τα πηγανε εκδρομη σε ενα παρκο εκει κοντα και για αυριο εχουνε παλι τα ιδια,εμεις εχουν φτασει στο Λ,λ και πλεον τα παει πολυ καλα και στο διαβασμα και στην ορθογραφια παιρνει Α και δεν κανει καθολου λαθη,ουτε και εγω Μπια δεν του βαζω επιπλεον στο σπιτι αυτα που τους βαζει η δασκαλα μονο δεν θελω να τον επιβαρυνω γιατι γκρινιαζει μετα,γιορτουλες θα κανουν τα δικα σας;ο δικος μου εχει εναν διαλογο και θα φορανε σκουφακια του αγιου Βασιλη και θα εχουν και τριγωνο

αυτα απο μενα πολλα φιλια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΑΣ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΓΙΟΡΤΗ ΚΑΙ ΘΑ ΠΟΥΝ ΠΟΙΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΗΣ ΠΡΩΤΗΣ ΔΙΟΤΙ ΣΥΝΗΘΩΣ ΠΟΙΗΜΑΤΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΤΑΞΗ ΤΑ ΜΙΚΡΟΤΕΡΑ ΜΟΝΟ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΓΙΑ ΣΤΟΛΕΣ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΚΟΜΑ,ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΛΟΓΙΚΑ ΑΡΧΕΣ ΤΗΣ ΑΛΛΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ ΛΟΓΙΚΑ ΘΑ ΜΑΣ ΠΟΥΝ.ΕΜΕΙΣ ΚΑΝΑΜΕ ΤΟ ΣΤ ΣΗΜΕΡΑ .ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΙΣ ΑΘΡΟΙΣΕΙΣ ΤΟΥ 10.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουπς! δεν αργησα ετσι?τι να κανουμε ανωτερα βια "τουαλετας'' βλεπετε!! :lol: Λοιπον εμενα το νηπιαγωγακι μου θα ειναι ντυμενο ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΑΣΤΡΟ της Βηθλεεμ!!!(τι αλλο να ηταν δηλαδης το παιδι το δικο μου???) :lol::lol: Θα απαγγειλει ενα μικρο ποιηματακι (τεσσερα τετραστοιχα) :o:o και πρεπει φυσικα να το μαθουμε κι αυτο συν τα διαβασματα με τις μεγαλυτερες που εχω!! :? Με βλεπω να καβαλαω μακρυ καλαμι να ντυνομαι Ιουστινιανος και βγαινοντας στους δρομους να φωναζω"Θεοδωρα,Θεοδωρα''!!! :lol::lol: Αυτο το εχω ξαναπει αλλα τωρα βλεπω να πλησιαζουν οι μερες...

Τα αλλα δυο στο δημοτικο δεν βλεπω να κανουν σπουδαια πραματα αντε καμια ψευτογιορτη και αυτο ηταν ολο! η Ε και η ΣΤ δηλαδη.Δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν τα βαζουν ολα τα παιδακια να τραγουδησουν μαζι, να πουνε ποιηματακια και να κανουνε κανα σκερτσακι, ετσι μωρε να τα καμαρωσουμε κι εμεις :?

Προχθες η Α δημοτικου πηγε εκδρομη στο Πολιτιστικο Παρκο στην Αθηνα...Σκετη αποτυχια ειπαν μικροι και μεγαλοι.Η διαδρομη ηταν 3 ωρες πηγαινε και αλλες 3 ελα.Καθησαν μια ωρα υποτιθεται τα παιδακια στο αγροκτημα ωπου ουτε καφετερια δεν ειχε μου ειπε ο αντρας μου, μονο ενα αυτοματο πωλητη για πεταμα...και τα παλιομικρουλια δεν εκαναν τιποτα.Υπηρχαν 3ηλιθιες με κατι βιβλια στα χερια που τους ελεγαν κατι ακαταλαβιστικα πραματα.Εμας μας ειχαν πει οτι θα εργαστουν στο αγροκτημα,θα φυτεψουν λουλουδια,θα ταισουν τα αλογα κριθαρι και σανο και αλλα...Αγγουρια!!!Το μονο αλογο ηταν ενα καχεκτικο πονυ που σου περνανε 5ε για να το καβαλησεις και χωρις φωτογραφια! :evil::evil::evil: Η βλακεια ειναι οτι περυσι ενω την πατησαν με αυτη την εκδρομη(φαινεται οι παλιοτεροι ηθελαν να γελασουν με τους νεοτερους) :shock: γιατι εφετος παλι διωργανωσαν την ιδιαααα??εεε??? :?::?: Τι να πω αυτες ειναι οι ηλιθιοτητες που γινονται....

Οσο αφορα τα τριτακια αυτα θα πανε χωρις συνοδια γονεων στην Νεμεα και στα αρχαια της....Καλυτερο παντως μου ακουγεται και τι εισητιριο μονο 8 ευρω οχι 20ε που εδωσαν τα πρωτακια και ηταν μια μ.....ια και μιση.Ελεος πια!!!Σας κουρασα με την πολυλογια μου ΕΕ :?: Απορω αν εχετε φτασει μεχρι τελους να το διαβασετε.Παντως οποια κοπελα εφτασε μεχρι αυτες τις σειρες....καλα να παθει :lol::lol::lol::lol: ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΑΣ ΑΓΑΠΩ ΠΟΛΥ ΟΛΕΣ ΣΑΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera manoules..

Koritsia exw provlima megalo me thn megalh mou, apo tote pou gennhthike to mwro kanei pragmata trela kai kontevei na trelanei kai emena...Ektos apo ta nevra ths pou einai monima kai sinexia fonazei, exthes htan to apokorifoma...Girnontas apo to sxolio (thn fernei o petheros mou) mou leei pos einai mouskema kai xalia( o petheros mou) epidi thn proigoumenh irthe pali vregmenh (eixan paiksei mpougelo ximoniatika) aporw aftes oi daskales ti kanoun??? Nomiza pos pali eixan vraxei me ta mpoukalia tou nerou alla pros megalh mou ekpliksh,ti vlepw :?::?::o:o:o:o:o:o:o:o:o

H malon ti mou leei giati egw apo makria nomizw pos einai pasalimenh me laspes alla molis thn kontevw mou erxete mia mpoxa kai mou leei sto afth giati ntrepotan kai ton papou ths " den prolava na paw stis gunnekies toualetes kai exesa pano mou"...

Ante pes pos thn epiase kopsimo kai ta ekane pano ths, apo thn mesh kai kato katalavenw pos htan xalia alla giati h mplouza ths htan mes sto skato kai genika apo thn korifh mexri ta nuxia htan ena xali kai miso...

Thn voutaw opos htan apo thn eksoporta katefthian sthn mpaniera gia apolimansh, ta petaksa ola ta rouxa epitopou sta skoupidia akomi kai to sfouggari pou thn etripsa to petaksa meta...

Kati mou vromaei emena pantos s'afthn thn istoria giati otan thn rotaw na mou pei leptomeries den mou leei kouventa... To afinw kai egw pros to paron gia na epanelthw pali se anipopto xrono mpas kai vgalw akrh..

To vradaki otan me to kalo mpenw sthn krevatokamara na ksaplosw vlepw sto komodino mou kapios na exei xaraksei me exmiro antikimeno olh thn epifania tou epiplou..O kapios katalavate vevea pios htan, na kai to deftero eggefaliko X(X( Trelathika alla siggratithika kai ths milisa irema alla h monh apantish pou pira htan pos den to ekane auth...Argotera vlepw pos kai h kounia tou mwrou einai xaragmenh pantou kai twra pite mou esois na mhn trelathw h gynneka :?::?::?: Shmera ths eipa pos einai timoria alla siga na mhn idrosei to afth ths, afiste pou exthes to vradi me katigorouse pos den eimai kalh mana kai oti mono gia ton mpempi niazome....

Eixe kamia sas paromia empiria me to megalitero paidaki ths??? Exw pelagosei den kserw pos na ferthw pleon...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...