Μετάβαση σε περιεχόμενο

μανουλες που τα παιδακια τους θα πανε 1η δημοτικου


KA1

Recommended Posts

Tha sou pw pos kanw kai thn almhrh tourta....

Ta ilika einai ta eksis:

Psomakia tou tost xoris kora 2 paketa.

thn kavourosalata thn kanw monh mou me 2 paketa sourimi kavouriou exei sta katepsigmena psaria 200 g straggisto giaourti kai 200 g magioneza.

psilokovw to sourimi se poli lepta fetakia ena,ena kai meta ta anakatevw ola mazi.

merika fila marouliou

peripou 10 fetes kapnisth mprizola

Auga vraznena peripou 6

Garides vrazmenes kai katharizmenes miso kilo (pernw mia siskevasia apo ta lidl einai mia xara katepsigmenes)

Epipleon magioneza gia epalipsh

Nomates kai aggouri gia garnitoura

Ektelesh:

Stronoume 6 fetes tou tost, 3 kai 3 paraliles ths alifoume me voutiro kai meta stronoume ta fila apo trifera maroulofila kai apo epano tis fetes kapnisths mprizolas.

Vazoume ala 6 psomakia apo epano kai stronoume olh thn kavourosalata.

Vazoume alla 6 psomakia ,alifoume elafros me magioneza gia na kolisoun ta auga mas ta opia tha exoume kopsei me to idiko ergalio pou ta kanei fetakia kai tha valoume apo epano arketa pikna.

Alifoume olh thn epifania me magioneza kai sta plaina ths tourtas..

Se authn thn fash mporoume na thn filaksoume sto psigio kai na thn stolisoume thn epomenh mera, outos h alos ginete pio nostimh an traviksoun ligaki ta psomia mas.

Stolizmos:

Pernoume to aggouri mas kai to kovoume se polu lepta fetakia gia na stolisoume ola ta plaina mas giro, giro.

gia epano, kovoume thn ntomata kai ta agouria mas se pio xontra fetakia kai ta vazoume enalaks giro giro opos nomizoume emeis kalitera (thelei ligaki fantasia) kai sthn mesh rixnoume oles tis garides gia na kalifthei olh h epifania ths tourtas. an theloume mporoume na valoume kai kanena klonaraki anitho h kai fetakia lemoni h akomi na kanoume triantafila apo kapnistw solomo.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 295
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αχ κοριτσια ειπα να σας τα γραψω επειδη θελω να εκτονωθω . Χτες οΣταυρος ειχανε παει εκδρομη σε κατι αθλητικες εγκαταστασεις ειχε διαβασει για σημερα απο τηνΤεταρτη το μονο πο ειχε να κανει ηταν μια επαναληψη στο διαβασμα και να κανει επαναληψη στηξν ορθογραφια τις λεξεις :τα τι το τε . Μολις γυρισε επειδη ηταν κουρασμενος τον αφησα να χαλαρωσει επειδη χτες στις 4.00 ειχαμε και λογοθεραπεια και ηταν και εξουθενωμενο απο το παιχνιδι , οταν γυρισαμε περιπου στις 5 επρεπε εγω να πα για δουλεια και ετσι συμφωνησαμε με τον αντρα μου να του κανει εκεινος την επαναληψη .Λιγο πιν φυγω με πηρε η πελατισσα τηλ. να καθυστερησουμε για μιαμισηωρα το ραντεβου ετσι ειχα ην ευκαιρια να του κανω εγω την επαναληψη.Εκεινος ομως ηθελε να κατεβει κατω να παιξει με τους κολλητους που ηδη ειχαν κατεβει και μου ελεγε αρες μαρες κουκουναρες .Αντιδρουσε δνε ηθελε εκλαιγε και καποια στιγη επεσαν και καποιες ψηλες απο μενα οχι επειδη τα εκανε λαθος αλλα επειδη εκανε βλακειες .Καποια στιγμη καταλαβα οτι τζαμπα προσπαθουσα ηταν αλλου το μυαλο του ετσιειπα τελος το διαβασμα πηγαινε αδιαβαστος αφου δνεσε νοιαζει εσενα εμενα τη να με νοιαξει !εκεινος αρχιζ εκλαιγε και εκει πηρε το λογο ο αντρας μου και του ειπε κατεβα κατω να παιξεις αλλα μολις σε φωναξω θα ανεβεις και αν κανεις και σε μενα οτι κανεις και στη μανα σου να το ξερεις καθε λαθος θα σου σπαω και ενα παιχνιδι .Συμφωνησε το αγαθο μαλλον δεν ηξερε τι θα ακολουθησει.Πηγα για δουλεια και περασα και απο μια φιλη να πιω ενα καφε αφου ηξερα οτι το παιδι ειναι διαβασμενο και οτι δνε εχει κατι ιδιαιτερο και ηταν εκει και ο αντρας μου ειπα αντε , μαλιστα τον πηρα και τηλεφωνο 8 το βραδυ και μου ειπε οτι εκεινη την ωρα θα ξεκιναγανε .Πηγαινοτας στο σπιτι γυρω στις 9 ακουσα φωνες και κλαματα ανεβαινω πανω και τη να δω ; σπασμενα παιχνιδαια στο σαλονι τον αντρα μυ τρελλαμενο και το μικρο να κλαιει με αναφιλητα και εγω χαμενη ο ψυχραιμος διαιτητης που εβαλα τον μεγαλο να κατσει στη κουζινα να παιζει φυλλετικες και το μικρο να προσπαθωβ να τον ηρεμησω αλλα ματαια , εκελαιγε ο φουκαρας και να λεει πανε τα παιχνιδια μου .

Τον επιασα καναμε την ριμαδα την επαναληψη που 1000 φορες να ειχε παει αδιαβαστος και προσπαθησα να το δωσω να καταλαβει οτι ειναι υπευθυνος να πηγαινει διαβασμενος στο σχολειο , μετα πηγα στον ανρα μου ο οποιος περανει μεγαλο προβλημα με τη δουλεια και τοτυ ειπα οτι αυτη δεν ειναι λυση ι οτι εκανε ασχημ,α που το εσπασε τα παιχνιδια . Εκεινος βεβαια το επεζε αντρας και ελεγε τις γνωστες μαλακιες με συγχωρειτε αλλα ειμαι εξαλλη γιατι σημερα ο μικρος δνε ηθελε να παει σχολειο . Τωρα θα παω να το παρω και θα σας πω νεοτερα βεβαια δεν νομιζω να τον αφησω ξανα τον αντρα μου να διαβασει το παιδι .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Axxx vre Bania se katalavenw apolita , kai emena mou erxete wres ,wres na thn pniksw otan egw thn diavazw kai auth tragoudaei h xorevei pano sthn karekla alla prepei na thimomaste pos einai akomi paidakia mikra kai theloun na paizoun...An dw oti den siggentronete thn parataw giati outos h alos den sigratei afta pou kanei ta kanei mhxanika alla parola afta prepei na mpenoune oria giati alios tha mas kavalisoun...

Egw ths exw eksigisei xilies fores pos einai dikh ths euthinh na paei diavazmenh sto sxolio kai authn tha malonei h daskala ths an den kserei to mathima alla pera vrexei, ths pernw kapia paixnidia gia timoria h den thn afinw na dei paidika an den diavasei prota..Ti alo na kanw den kserw??? Einai sosto na vazoume timoria gia to diavazma????

Pantos o antras sou kata ti gnomh mou eprepe na diksei perisoterh psixremia idika an htan h proth fora pou ton diavaze, as mhn ksexname pos emeis eimaste oi enilikes kai prepei na singgratoume ta nevra mas giati den vgazoun pouthena telika oi fones..

Apo ekso vevea oloi eimaste idikoi, otan to zeis omos ante na to kaneis....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτο ακριβως λεω και εγω χωρις να βγαζω τον ευατομου απ εξω πολλες φορες με εκνευριζει αλλα προσπαθω να συγκρατω τα νευρα μου και οταν βλεπω οτι δνε μπορω τα παραταω .Αυτο ειπα και του αντρα μου χτες οτι ενταξει να μην ειναι τοσο απολυτως δνε θεωρω οτι με το να σπασουμε τα παιχνιδια θα εχει βρεθει η λυση το θεμα ειναι να κανουμε τα παιδια αμς να αγαπανε το διαβασμα και κατ΄επεκταση το σχολειο και οχι να το φοβουνται. Σημερα μιλησα με τη δασκαλα καιμου ειπε και αυτη το ιδιο οτι απλα ο Σταυρος ψαχνει για δικαιολογιες ποτε να ξησει το μολυβι επειδη δνε χει καλη μυτη ψαχνετ η γομα και ολα κατι τετοια προσπαθουμε να μην αποσπατε απο αυτο . Θα δουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βανια μου θα συμφωνησω με την ευη ο αντρας σου επρεπε να δειξει περισσοτερη ψυχραιμια,βεβαια εξω απο το χορο καλα ειναι να το λες αλλα πρεπει να σκεφτουμε πως εχουν περιπου ενα μηνα μονο που αρχισανε να διαβαζουνε και λογικο ειναι να μπερδευονται να κουραζονται και να εχουν το μυαλο τους στο παιχνιδι,και ο δικος μου ο αντρας στην αρχη που μπερδευε ο νικος το π με το τ ειχε νευριασει και αρχισε να λεει διαφορα πανω στα νευρα του πως δεν θα μαθει να διαβαζει ποτε κι αλλα τετοια αλλα ο νικος τα ακουγε και το πηρε κατακαρδα και μου ειπε μετα μαμα ο μπαμπας νομιζει οτι ειμαι ο χειροτερος μαθητης και στεναχωριοταν ωσπου να τον ενθαρρυνω και να τον ανεβασω ειδα και επαθα,παντως χρειαζονται την στηριξη μας και οχι φωνες και απειλες,το ξερω πως ειναι δυσκολο ανθρωποι ειμαστε και εμεις και τα νευρα δεν αντεχουν πολυ αλλα θελουν ενθαρυνση και πολυ στηριξη,το καλυτερο που εχουμε να κανουμε λοιπον ειναι να τα διαβαζουμε εμεις που εχουμε περισσοτερη υπομονη και κανενασ αλλος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κοριτσια και εγω με την Δημητρα τα ιδια παιρναω.την βαζω να γραψει σε προχειρο για να στρωσει το χερι της στο γραψιμο και φυσικα να αποστηθησει και τις λεξεις ορθογραφικα και αντι να γραφει ζωγραφιζει! δε οταν καθομαι να διαβασουμε μαζι χορευει,τραγουδαει ,αλλα της λες αλλα κανει με κανει να βγαινω απο τα ρουχα μου,με αποτελεσμα να να σηκωνομαι να φευγω και τοτε μου αρχιζει τα κλαματα,ξαναγυριζω και φαυλος κυκλος.τις περισσοτερες φορες συγκρατω τα νευρα μου αλλα ειναι και καποιες φορες που αρχιζω να τσιριζω!!!αυτος δε που δεν εχει καθολου υπομονη ειναι ο πατερας της οσες φορες εχει προσοπαθησει να την διαβασει τις περισσοτερες κατα λιγουμε σε γκρινια.υπομονη!!!!!!αισιοδοξο πως θα στρωσουν γιατι διαφορετικα οπως λεν'' τα νΕυρα μου τα χαπια μου και ενα ταξι να φυγω!!!!!!!!'''

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναι ενας φαύλος κύκλος αν τα πιεσουμε κλενε αν τα αφήσουμε χαλαρά αυτα το εκμεταλευονται και σε αυτη την ηλικια δεν μπορουν να κατανοησουν οτι ετσι θα ειναι απο εδω και στο εξης το προγραμμα τους .Εμεις για τη Δευτερα εχουμε μια αντιγραφη το :έλατε να παμε και το ιδι να ογραψει και ορθογραφια και μια φωτωτυπια επαναληψης στο τιτινα ελα πιτα με διαφορα μεσα . Επσιης πρεπει νακανουμε επαναληψη στην αναγνωση ωλων οσων εχει κανει για να τα θυμαται . Χτες λοιπον παρασκευη τα εκανε ολα ετσι σημερα το μονο που εχουμε ειναι να κανει αναγνωση τη γλωσσα μονο αυτο αφησε και να γραψει ξανα την ορθογραφια την οποια την ξερει απ εξω . :o και θα πει τη Δευτερα και η θα τη γραψει μιση η και εω δνε ξερω ακριβως αυτο δνε το καταλαβαινω .

Χτες μιλαγαμε οι δυο μας και μου ειπε οτι δεν θελει να παει σχολειο επειδη καθε μερα εκει παει και θελει να κανει και αλλα πραγματα !Μετραγε με το χερακι του και ελεγε καιμια και δυο μερες αμαν ποσες πια .... Η αληθεια ειναι οτι εμενα κλειστηκε αποτομα επειδη εδω που μενουμε καθε απογευμα μετα της 6 εβγαιναν και μαζευοτουνταν κατα τις 10,30-11 καθομασταν και εμεις μαζι βεβεια ξερετε εω ειναι ενα χωριο αλλη ζωη και ξαφνικα επιασε κρυο και κλειστηκαμε .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεκα μου χρονια πολλα να χαιρεσαι την Χριστινουλα σου να ειναι γερη και ευτηχισμενη,πως πηγε το παρτυ σας πως περασατε;οι ετοιμασιες ολα καλα; η μικρη πως αντεδρασε;να βαλεις φωτο να δουμε,περιμενω νεα

βανια μου σε καταλαβαινω φαντασου εμεις που ζουμε σε χωριο και εχουν μαθει να ειναι συνεχεια εξω τι γινεται ακομα και το μωρο ζοριζεται να φανταστεις,υπομονη θελει και θα στρωσουν μωρε που θα παει

μπια μου υπομονη,το εχουμε διαπιστωσει ολες οτι οι φωνες και τα νευρα δεν βγαζουν πουθενα παρα μονο αγχος και νευρικοτητασ μπορουν να προκαλεσουν στα παιδια μας

τα λεμε παλι φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε ευχαριστω κατερινα μου για τις ευχες

αχ κοριτσια μου εγω του μιλαω αποτομα πολλες φορες οταν με τρελαινει και μετα εχω τυψεις. μικρουλια ειναι ακομα αλλα περιμενουμε να συμπεριφερονται σαν μεγαλοι.

βαζω φωτο την μπουμπου μου, με φουστα tutu που εκανε η φιλεναδα μου η ισμηνη απο το αλο ποστ που μπαινω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα στο σχολειο μας ειχαμε εκλογες για ΔΣ εβαλα υποψηφιοτητα δνε ξερω αν θα βγω βασικα δεν το εχω πει σε κανεναν καποιοι γονεις με ξερουν απο το νηπιο απο εκει και περα εβλεπα καποιους αλλους γονεις να τρεχουν και να κανουν δημοσιες σχεσεις εγω ειμαι της αποψης να δειξουμε το εργο μας και οχι τον ευατο μας . Σήμερα στην ορθογραφια πηρε αριστα τα ειχε ολα σωστα , τωρα για αυριο δεν εχει σχεδον τίποτα μοομια αντιγραφη να γραψει καποιες φορες το ΟΧΙ και ακριβως το ιδιο εχει και ορθογραφια δεν ξερω αλλα μου φαινετε πολυ λιγο . Τεταρτη παραμονη 28οκτωμβριου εχουν σχολειο; ξερετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καληημερα

εμεις ειμαστε στο Σ,σ και ειχαμε αντιγραφη και ορθογραφια σαλατα,Τασος,Σιμος και μια φωτοτυπια μεχρι στιγμης περνει συνεχεια Α στην ορθογραφια και στις εργασιες του,και με το διαβασμα τα παει πολυ καλυτερα,την πεμπτη θα κανουμε παρελαση τωρα για αυριο βανια λογικα θα κανουν γιορτουλα και θα σχολασουν νωριτερα θα μας πουνε σημερα,συμφωνω μαζι σου για τον συλλογο δεν ειναι το θεμα να κανεις δημοσιες σχεσεις αλλα να κανεις κατι για το σχολειο και τα παιδια,σου ευχομαι να βγεις

Αλεκα μου να χαιρομαστε τους γιους μας,χρονια τους πολλα,η Χριστινουλα σου ειναι μια γλυκα δωστης ενα φιλακι απο μενα

φιλια σε ολλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia na xereste ta paidakia sas..

Emeis shmera den exoume sxolio einai o polhouxos mas opos kserete o Ag. Dimitrios kai mas enimerosan apo exthes pos thn Tetarth tha exoume giorth mia wra to proi kai meta spiti pali..Genika tha einai mia xalarh evdomada, eutixos giati eimai komatia :?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια

ευη μου σε ευχαριστω πολυ με το καλο να ερθει το νεο μελος

που χαθηκατε ολες δεν εχουμε μαθηματα αυτες τις μερες και χαλαρωσαμε;;;

βανια μου τι εγινε με τις εκλογες;

φιλια απο μενα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια . Τελικα στις εκλογες αναπληρωματικη βγηα η αληθεια ειναι οτι ισως σ καποιους να κακοφανκε τοοτι ειπα οτι εγω ειμαι υπερ της αναβαθμισης του πνευματικου επειπεδου των μαθητων και οχι να στεκομαστε στη βιτρινα , Ξερετε καποιοι επειμενον μονο στο να γινονται αγορες αλλα να 5 χρονια λειτουργιας του σχολειου και δεν εχουν δημιουργησει μια βιβλιοθηκη . Εμεις για αυριο εχουμε ενα φιλαδιο επαναληπτικο στα μαθηματικα και να γραψουν αντιγραφη και ορθογραφια τη λεξη ΑΕΡΑ ευτυχως τα καναμε απο τη τριτη και εχουμε ησυχασει μια επαναληψη θελουμε .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο σ/κ κοριτσια.πως πανε τα διαβασματα? ευτυχως δεν τα φορτωσε σημερα και στην φωτοτυπια που εδωσε ειπε οτι το κατεβατο με τις λεξεις και τις προτασεις που δινει δεν ειναι για γραψιμο και διαβασμα ολα. οπως κρινει η μαμα και μπορει το καθε παιδακι.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια γεια σας

εμεις σημερα δεν διαβασαμε τα αφησαμε για αυριο,ειχαμε να παμε σε γενεθλια,σημερα κανανε το κ ο κυριος με το καπελο και στα μαθηματικα κανανε προσθεσεις,στο σπιτι του βαζω να γραφει προτασουλες και διαβαζουμε παραμυθακια με τις λεξουλες που ξερει φυσικα τις αλλες τις διαβαζω εγω και τα παει καλα

βανια μου εστω και αναπληρωματικη προσπαθησε και εσυ να κανεις κατι και να περασεις την γνωμη σου

καλο σαββατοκυριακο σε ολους φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera manoules ti kanete??? xathikame vre koritsia, arxisan na stronoun ta vlastaria mas sto sxolio mou fenete kai to paratisame to themataki mas.....

Aurio telika ti tha ginei kserei kamia sas?? Sthn tv lene pos tha einai klista ta sxolia logo eklogon (ton daskalon) alla apo to sxolio den mas eipan tpt akomi :-??:-?? Shmera eipa ston pethero mou na rotisei thn daskala mas....

Pantos thn Paraskevh prhn tis ekloges den exoume kai thn Deftera episis, apo oso kserw toulaxiston....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερα

ευη μου και εγω αυτο ακουσα οτι αυριο θα ειναι κλειστα τα σχολεια και την παρασκευη αλλα και την δευτερα,ευκαιρια ψαχνουν παντως,με την εγκυμοσυνη πως τα πας κοντευει βλεπω εφτασε ο καιρος

εμεις φτασαμε στον κυριο με το καπελο στη γλωσσα στα Κ,κ και τον εχω τρελανει στις επαναληψεις για να τα εμπεδωσει καλα,καθε μερα τον βαζω να διαβαζει ολα αυτα που κανανε μεχρι σημερα

βανια,αλεκα και μπια που χαθηκατε;;πως τα πανε τα πρωτακια σας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κοριτσάκια .Είχα αρκετές δουλειές πλύσιμο χαλιών να βγάλω τα χειμωνιάτικα να πλύνω τα τελευταία καλοκαιρινά , ευτυχώς που είχε καλό καιρό και βοήθησε ο ήλιος .έχω και το στεγνωτήριο και τα χειμωνιάτικα τα βάζω εκεί.

Εμάς η δασκάλα δεν τους βάζει σχεδόν τίποτα μόνο μια αντιγραφή και μια ορθογραφία μόνο κάθε Παρασκευή τους βάζει ένα φυλλάδιο και μαθηματικά μια φορά την εβδομάδα .Σήμερα έλειπε η δασκάλα ους και την αντικατέστησε η δασκάλα της ένταξης και τους έβαλε για τη Πέμπτη αντιγραφή αλλά αρκετή μια φωτοτυπία και μάλιστα έχει και προτάσεις πο πρέπει να μάθει να της διαβάζει συλλαβιστά και ο Σταύρος τσίνησε γιατί σου λέει μέχρι τώρα δεν είχα τίποτα αλλά δνε πειράζει πρέπει να μάθει .

Αύριο δεν έχουμε σχολείο λόγω εκλογών εμας το ανακοίνωσε ο διευθυντής στη προσευχή τα πιτσιρικια φωναζαν και εκεινος έκανε πλάκα καλα λέε μην στεναχωριεστε τοσο πολυ και οταν ειπε και για τη παρασκευή και τη Δευτερα χαλαρα δνε σας λεω τι εγεινε ειπε λοιπον ο διευθυντης μην κλαίτε τόσο πολύ .Σε γενικέ γραμμές καλά τα πάει του αρέσουν πιο πολύ τα μαθηματικά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ,ΠΩΣ ΤΑ ΠΑΤΕ?ΕΓΩ ΑΚΟΜΑ ΠΑΛΕΥΩ ΝΑ ΤΗΝ ΣΤΡΙΜΩΞΩ ΓΙΑ ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΕΙΔΙΚΑ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ! ΤΗΝ ΑΦΗΣΑ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΠΙΕΣΩ ΕΤΣΙ ΠΗΓΕ ΜΙΣΟ ΔΙΑΒΑΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΠΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΔΑΣΚΑΛΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΚΑΙ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΑΝΤΙ ΝΑ ΣΤΡΩΘΕΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΟΥΣΕ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΤΟ ΕΑΥΤΟ ΤΗΣ ΜΕ Α ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΟΔΑΣΚΑΛΟΣ ΕΙΧΕ ΓΡΑΨΕΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ!!!!!! ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΝΕΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΒΕΒΑΙΑ ΜΠΕΡΔΕΥΕΤΑΙ ΛΙΓΟ ΣΤΗΝ ΑΝΑΓΝΩΣΗ ΣΕ ΞΑΠΟΙΑ ΚΕΙΜΕΝΑΚΙΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΒΑΖΕΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΟΥΝ!ΕΤΣΙ ΣΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ ΠΟΥ ΤΗΣ ΔΙΑΒΑΖΩ ΑΝ ΒΡΩ ΚΑΠΟΙΑ ΛΕΞΟΥΛΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΙΣ ΖΗΤΑΩ ΝΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμας η δασκλα μας ειναι αρρωστη και αναπληρωνε η δασκλα ενταξης η οποια τα προχωρησε πολυ και ο Σταύρος τσινησε σουλεει εγω ειχα λιγα και τωρα ; αλλα εμενα μουαρεσει πρεπει να μαθαινουν σιγα σιγα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια γεια σας

εγω καθε μερα του κανω επαναληψη τον βαζω και διαβαζει στο βιβλιο αυτα που κανανε ως τωρα και εχει βελτιωθει παρα πολυ,και η δασκαλα τους,τους βαζει καθε μερα αντιγραφη,ορθογραφια φωτοτυπια στη γλωσσα διαβασμα την σελιδα που εχουν κανει και 2 φορες την εβδομαδα φωτοτυπια στα μαθηματικα,εχει συνηθισει και δεν γκρινιαζει το προβλημα μας μονο ειναι να παρουμε αποφαση ποτε θα αρχισουμε να διαβαζουμε με τα ειναι ενταξει,τωρα καλα θα καθονται τοσες μερες θα χαλαρωσουν τελειως αν τους αφησουμε χωρις επαναληψη

μπια πλακα εχει η δικια σου,παντως ακομη δεν το εχουν παρει σοβαρα μας ελεγε και η κυρια τους οταν τους βαζει τιμωρια αυτα γελανε,αφου τα καταφερνει μωρε θα στρωθει καποια στιγμη

βανια μου η δικια σας σας βαζει λιγα ή η δικια μας βαζει πολλα;;που βρισκεσται εσεις; εμεις σημερα κανανε το Ν,ν

αυτα απο μενα πολλα φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς για τη Τρίτη έχουν αντιγραφή και έχουν και 2 φωτοτυπίες . Εμάς τα προχωρησε η άλλη δασκάλα είναι στο Σ μαθανε και το Χ τους έχει δωσει ολοκληρο κειμενάκι να μάθουν να συλλαβιζουν βέβαια είναι λίγο ακραίο η μια δνε έβαζε τίποτα και η άλλη τα πηγαινει πολύ γρήγορα . Πιστευω να μην τα περασουν στα γρηγορα θα δούμε . Εγω θα τομ βαλω τωρα να τα κανει τα γραφτα δνε μπορω να τον αφσω χαλαρό επειδη το εκμεταλλευετε , ορθογραφια δνε εχουν αλλα θα τον βαλω έγω να κάνει τις ιδιες λεξεις που έχουν αντιγραφη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...