Μετάβαση σε περιεχόμενο

μανουλες που τα παιδακια τους θα πανε 1η δημοτικου


KA1

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες σας. Όντως αυτές οι εκδρομές είναι λιγο ηλίθιες ήθελα να ήξερα ποιός κανονίζει που θα πάνε γιατι ρε κορίτια όλα ατ πιτσιρικια που πήγαν στον έμπορο της βενετίας δνε άρεσε σε κανένα η που τα πάνε τα μικρά σε κατι μουσεία θυμαμαι πέρσι είχαν παει στο νήπιο το Σταύρο στο κυκλαδίτικο μουσείο να δουν τι ; είδαν τα πιτσιρίκια ένα άγαλμα γυμνο και φώναζαν :δεν φοραει βρακι χαχα να το πουλί του :lol: και η υπευθύνη του μουσείου έλεγε σουσου και έκανε παρατήρηση σε 5 χρονο παιδάκια που αυτά θε΄λουν παιχνίδι η δραστηρίοτητες χαρουμενες.

εβι μου με τη κόρη σου τη να πω σίγουρα όλα αυτά στρα κάνει επειδή ζηλεύει τη σχέση σου με το μωρό και κοιτάει να σε εντυπωσίασει να την δεις να τραβήεξι λαθος την προσοχη σου τωρα αν αυτη το κάνει με αυτό το τρόπο είναι η δική της άποψη . Κανονίσε μια μέρα να την πάρεις να είσια μονη σου μαζί της καιν πατε κάπου οι δυο σας να της εξηγήσεις οτι θελεις να περνατε περισσοτερο καιρό μαζι καν0οντα ςπράγματα αλλα δυστυχως επειδη ο μπέμπης είναι μικρός εκείνος δνε μπορεί να αυτοεξηπερετηθεί μονο του όπως εκείνη που είναι μεγάλη κοπέλα και παρακαλέσε την να σε βοηθησει . Μην την μαλώνεις αλλα μην την παραιχαδετιεις κιολας πες της οτι με το να σου χαραξει το κρεβατι σου η του μπέμπη δνε άλλαζει τιποτα πάλι θα ασχολεισε με το μωρο και μάλιστα πες της οτι την επόμενη φορά που θα σου κανει εσκεμενα μια τετοια ζημια θα εχει ποινη ε΄να δικό της παιχνιδι αν σου κανει οτιδηποτε παρε κατι αγαπημενο της καικανε το κομματια εξηγησετης οτι απο τη στιγμη που δεν προσπαθει να συμμετεχει σε αυτό που πρέπει θα αρχ'ιζει να χλανει πραγματικά δικά της πραγματα . Εγω του Σταυρου του έχω σπασει μέχρι τώρα :2 οπλα 3 αυτοκινητα και άλλα ναι στεναχωρηθηκα αλλα απο τη στιγμη που εκεινος δνε καταλάβαινει αυτο που του λεω υπαρχει και ποινη αλλα πάνβτα με προειδοποιησει , επίσης όταν την μαλώνεις μην της φωναζεις μίλα κανονικα .Παραδειγμα τυο βρισκω λογικοτατο να χάσεις την ψυχραιμια σου μετα απο το χαραγμενο κρεβνατι και εγω θα παθαινα κριση αλλα αν θελεις να μαθει απο αυτο αλλωστε το κακο έγεινε καλο ηταν να το προλαβαινες πες της :χαραξες το κρεβατι μου γιατι ; επειδη τη ήθελες ; εκεινη βεβαια το αρνειτε και πες της εγω ξκερω οτι το έκανες εσυ επειδη δνε το εκανα ουτε εγω ουτε ο μξπαμπας ουτε το μωρο αν εγω κανω μια ζημια τη λεω αν κανες κατι αν εχεις το θαρρος να το παραδεχεσε και επειδη το εκανες σημερα εχεισνα τιμωρια αυτο και επιλεγεις δνε την κοβεις και τη πραγματοποιεις .

Τωρα όσο για τη χριστουγεννιατικη γιορτη εμας θα κανουν οι πρωτες και οι Δευτερες αλλα τι γινετε επειδη εμεις δνε είχαμε δασκάλα δνε τους έβαλε κανεναν ποιημα σε αντιθεση με την αλλη πρωτη που έχουν όλα ποιηματα εας μονο ενμα τραγουδακι το θεωρω πολυ αδικο αυτο και σημερα θα το πω στη δασκάλα δηλαδη για ποιο λογο να γινετε αυτο ; εγω αν ειναι ετσι δνε το παω στη γιορτη θα το κρατησω σπιτι , αν ηταν ας μην ειχε ουτε η άλλη πρωτη δηλαδη τη τα μισα ειναι παιδια και τα άλλα οχι ; αλλωστε και τωρα μπορει να τους βαλει εχουν 20 ημερες να τοπ μαθουν τοσο δευσκολο ειναι να οργανωσουν μια γιορτη ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 295
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα κοριτσαρες

χτες γιορταζε ο Νικολακης μου και επειδη ελειπε η δασκαλα τους δεν ειχαν τιποα για διαβασμα,και ελεγε σημερα ειμαι τυχερος δεν εχω τιποτα να διαβασω και ολη μερα παιχνιδι,δεν τον εβαλα και εγω τιποτα αφου γιορταζε ειπα να τον αφησω χαλαρο

Ευη μου περασα και εγω καταστασεις ζηλιας αλλα για τα δικα σου τι να πω φρικαρησα,κανε υπομονη και προσπαθησε οσο μπορεις βεβαια,το ξερω οτι ειναι δυσκολο,να περνας οσο πιο πολυ χρονο μαζι της γινεται,κατσε και μιλησε της γιατι νιωθει οτι αγαπας το μωρο περισσοτερο απο αυτην αφου σε βλεπει να ασχολεισαι συνεχεια μαζι του,λογικο ειναι,πριν να ερθει το μωρο ηταν αυτη το επικεντρο του ενδιαφερον σας γιαυτο και φαιρεται ετσι προσπαθησε λοιπον οσο μπορεις να περνας χρονο μαζι της και κουραγιο δεν μπορεις να κανεις και διαφορετικα

Βανια μου και βεβαια ειναι αδικο να μην συμμετεχουν στη γιορτη εξαλλου εχουν καιρο ακομα για να μαθουν καποιο διαλογο,ο δικος μου σε τρεις μερες το εμαθε νερακι,μηπως βαριουνται να οργανωσουν καποια γιορτουλα;

Κωνσταντινα μου μας βρηκες επιτελους,να σε βλεπεουμε πιο συχνα απο τα μερη μας

η Αλεκα που χαθηκε παλι;

Μπια φιλιααααα

φιλια και σε ολες τις μανουλες και στα πρωτακια μας φυσικα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα σε όλες σας. Και να χαίρεσε το γιόκα σου ξέρεις γιόρταζε και ο δικός μου είναι Σταύρονικόλας αλλά εμείς είμαστε άρρωστοι και δνε έχουμε πάει 2 μέρες σχολείο .Ειχε ένα βήχα άλλο πράγμα σαν κοκοράκι εν τω μεταξυ πριν 20 μερες είχαμε ξαναρρωστησει τότε είχαμε καικάτι φλέμματα καιμας είχε δωσει ο γιατρος μια αντιβιωση καιαερολιν εγω με το που συνήρθε του σταμάτησα την αντιβίωση με αποτέλεσμα να ξανακυλήσσει , ευτυχώς δεν έκανε πυρετο πηγαμε στο γιατρο ο λαιμος του είναια ύριο θαπαέι σχολείο . και εγω χάλια με φαρυγγολαριγγιτιδα αφήστε πάλι αντιβίωση .Λοιπόν η δασκάλα μας έδωσε ποιήματα έγεινε χαμός βλέπετε η δασκάλα της άλλης πρώτης είχε σβερκώσει τα ποιήματα για πάρτυ της μαζι με της δευτέρας και είχαν εκμευταλευτεί το γεγονός ότι τα παιδια δεν ειχαν δασκάλα αλλα ευτυχως η δασκάλα μας αν και μικρη έχει τσαγανο και πηρε για οσα παιδια έρθουν στη γιορτή .Καλά κάποιοι γονείς έχουν μεγάλο πρόβλημα έχουν κάνει επίθεση στη κοπέλα επειδή να μην τα μαλώνει αν είναι δυνατόν δηλαδή πως θα σεβαστει ένα παιδι τη δασκάλα αν δνε του κανει καιμια σύσταση; το φουκαριάρικο μου έλεγε ότι επεμβαίνουν στη δουλειά της εγω της είπα να κάνει αυτό που εκείνη νομίζει καινα τους κόψει το βήχα . Δηλαδη τι θα γίνει εκείμέσα ο κακός χαμός θα φωνάζουν θα χτυπιουνται και επειδή η άλλοι δνε έγκρινει να κανουν παρατηρηση στο παιδί της θα πρέπει να το κάνει ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΧΑΙΡΟΣΑΣΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΕΙΤΕ ΟΠΩΣ ΕΠΙΘΥΜΕΙΤΑΙ.ΕΥΗ ΜΗΝ ΑΠΕΛΠΙΖΕΣΑΙ !ΥΠΟΜΟΝΗ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΗΡΕΜΗ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΣΕ ΦΤΑΝΕΙ ΣΤΑ ΟΡΙΑ ΣΟΥ!!!ΕΜΕΝΑ ΒΕΒΑΙΑ ΗΣΑΝΤΕ ΠΙΟ ΜΙΚΡΑ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΟ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ (ΕΧΟΥΝ 1 ΧΡΟΝΟΔΙΑΦΟΡΑ ΑΝΑ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ),ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΑΝΤΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΚΑΣΤΑΣΕΙΣ.ΠΑΝΤΩΣ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΠΕΡΝΑΣ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΧΡΟΝΟ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΚΑΙ ΜΗΝ ΔΙΝΕΙΣ ΣΗΜΑΣΙΑ ΣΤΑ ΞΕΣΠΑΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΓΙΑΤΙ ΟΣΟ ΒΛΕΠΕΙ ΟΤΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΣΟΥ ΤΡΑΒΑΕΙ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ!!! ΥΠΟΜΟΝΗ ΔΩΣ ΤΗΣ ΛΙΓΟ ΧΡΟΝΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΘΑ ΣΥΝΙΘΗΣΕΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα σαλτάρω κορίτσια ειλικρινά . Έχουμε μεγάλο πρόβλημα με την ορθογραφία ξεχνάει συνέχεια τα γράμματα και αν ήταν λέξεις νέες δεν θα το έκανα θέμα αλλά βλέπω ότι του λεω για παράδειγμα να γράψει "πάνε " και δεν θυμάται ούτε το πα αλλά ουτε το νε . Πολλά λάθη και πολλές αστοχίες ειλικρινά δνε ξέρω τι άλλο να κάνω . Πριν γράψουμε την ορθογραφία διαβάζουμε τις λεξεις καλά πολλές φορές μετα της γράφουμε αρκετεςς φορές και μετά απο εξω όταν έρχετε η ώρα να τίς γράψει τις ξεχνάει αλλα ακόμα και να τις γράψει την επόμενη μέρα μετά απο κάποιες μέρες κάνει λάθη και μιλάμε για απλές λέξεις μπερδεύετε εγώ χάνω την υπομόνη μου αυτο κλαίει ο αντρας μου μου λέει οτι δεν είανι ο σωστός τρόπος εκμάθησης της ορθογραφίας αυτός και γινόμαστε μπίλιες οικογενιακώς . Στά αλλα μαθήματα δνε έχει κανένα πρόβλημα στις φωτοτυπίες ειναι καλός στα μαθηματικά πολύ καλός στο διάβασμα μπορείκαι καλύτερα . Τι να κάνω είμαι πολυ στεναχωρημένη τώρα είναι μέσα στο δωμάτιο του και κλαίει ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βανια μου μην τον πιεζεις,αν τον ζοριζεις αγχωνεται και γιαυτο κανει λαθη απο το αγχος και την αγωνια του για να τα θυμηθει,ενθαρυνε τον και μην του φωναζεις,δεν βγαζουν πουθενα οι φωνες και τα κλαματα,βαλτου να την γραφει αρκετες φορες μεσα στην μερα και δωστου θαρρος οσο μπορεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό κάνουμε αλλά μια μέρα γράφει μια οχι τη μια τις κάνει σωστά την άλλη λάθος . Δεν ξέρω αύριο θα μιλήσω και με την δασκάλα και τη δασκάλα της ένταξης να δούμε να μου προτείνεικαι αυτη κα΄ποιο τρόπο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βάνια μην τον πιέζεις είναι αρχή ακόμα.Μίλησε με την δάσκαλα του.Μήπως τον πιέζεις πολύ με την ορθογραφία?Εμείς την ορθογραφία την κάνουμε 1 ή 2 φορές το πολύ και αν έχει κάνει λάθος σε κάποια λέξη τον βάζω και την γράφει λίγες φορές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα . Μίλησα με τη δασκάλα και μου είπε ότι στο μόνο που φέρνει αντιδράσεις είναι στην ορθογραφία , δνε προλαβαίνει να γράψει την ημερομηνία γράφει σε όποια σελίδα θέλει αυτός :roll: την άλλη φορά έψαχνε η δασκάλα έψαχνα και εγώ και γενικότερα μου είπε σε όλα είναι καλός και στο διάβασμα και στην αριθμητική ακόμα και στη γραμματική που σιγά σιγά έχουν ξεκινήσει .Βλέπω ότι δεν συγκρατεί ξεχνάει συνέχεια κοιτάω να τον βάλω σιγά σιγα να διαβάζει τις λέξεις για να μπορει να απομνημονεύει τις συλλαβές . Θα μλήσω καιμε την δασκάλα της ένταξης να δούμε μήπως τελικά έχει θέμα με το γραπτό λόγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα απο τη χιονισμενη Κοζανη,σημερα ολα τα σχολεια του νομου θα ειναι κλειστα και ο δικος μου μεσα στην τρελη χαρα που εμεινε σπιτι,αλλα το απογευμα εχει επαναληψη μπας και καταλαβει αυτο το ου το μπερδευει συνεχεια

πολλα φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χιόνι κοπέλα μου αχ τι καλά που είσαστε , λατρεύω το χιόνι μάλιστα το μοναδικό πράγμα που μου αρέσει εδω στο Ολυμπιακό χωριό είναι το χιόνι τίποτα άλλο. Τα νέα μας λοιπόν έχουν ως εξής :ενω στο σπίτι την ορθογραφία την γράφει όλη σωστή στο σχολείο όλο και κάτι θα ξεχνάει τελικά μάλλον έχει αλλούθ το μυαλό του . Σήμερα μου είπε η δασκάλα ότι μέσα στην τάξη ήταν ανήσυχος φώναζε στα παιδιά δνε τα άφηνε να κάνουν μάθημα δνε ξέρω τι έγινε του μίλησα και απλά με άκουγε μου είπε οτι απο αύριο θα είναι καλύτερος .Κέτι τον ενοχλεί αλλά δνε μου λέει αλλά θα μάθω .Κατά τα άλλα αύριο έχουν αντιγραφή το Λλ και ανάγνωση το αντίστοιχο μάθημα και αριθμιτική να γραψουν τα αθρισματα του 10 . Δεν τους έχει βάλει πολλά ευκαιρία να τα μάθει καλά .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βανια μου καλο ειναι το χιονι αλλα να καθεσαι στο σπιτακι σου αν ειναι να βγεις ειναι χαλια,προχτες πηγα για ψωνια και γλιστρουσε παντου και σε αλλα σημεια πλατς πλουτς τα νευρα μου,σημερα πηγανε σχολειο μετα απο τοσες μερες,εσεις πως τα πατε;να δουμε θα κανουνε τιποτα σημερα ή θα κανουνε προβες για την γιορτη και θα τα φωρτοσουν στον κοκορα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια μου τι κάνετε; σήμερα έγινε ενημέρωση γονέων λοιπόν για το Σταύρο μου είπε ότι τα πάει καλά απλά δεν είναι συγκεντρωμένος αν διορθώσει αυτό δεν θα έχει κανένα πρόβλημα .Την ρώτησα τι μπορώ να κάνω εγω καιμου είπε ότι είμαι απο τις λίγες μαμάδες που το παλεύω τόσο πολύ . Τους έχει βάλει πάρα πολλές επαναληπτικές εργασίες και στη γλώσσα αλλά και στα μαθηματικά θα ξεκινήσω απο εβδομάδα σιγά σιγά να τα κάνουμε . Τους έδωσε και δωράκια κάτι σετ με μολύβι και χάρακα και γόμα και ξύστρα και εμείς της πήραμε ένα άρωμα θα της το δώσουμε αύριο που έχουν και τη γιορτή .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βάνια μου μην τον πιέζεις καθόλου! Εγώ με την δική μου για να καταλάβεις υπάρχουν μέρες που δεν γράφουμε καθόλου ορθογραφία στο σπίτι! Απλά παίζουμε διάφορα παιχνίδια αφού τελειώσουμε το διάβασμα ;) Δλδ μόλις τελειώσουμε το διάβασμα αρχίζω να της λέω οτι θα κάνουμε μια "κόντρα" , της διαβάζω κάποιες λέξεις και τις γράφει αν είναι σωστές τις κυκλώνει με έναν μαρκαδόρο που έχει διαλέξει εκείνη το χρώμα αν είναι λάθος τις κυκλώνω εγώ! Στην αρχή ήμουν με τρόπο ελαστική (δλδ αν είχε κάποιο μικρολαθάκι την ρώταγα αν είναι σίγουρη και να το ξανακοιτάξει) αλλά τώρα είμαι πολύ αυστηρή με τους κανόνες του παιχνιδιού και τους ακολουθώ κατά γράμμα ;););););) κι έτσι στο παραμικρό λάθος κάνω δήθεν οτι χαίρομαι και ανοίγω τον μαρκαδόρο μου για να κυκλώσω την λάθος λέξη!!!! Ελπίζω να σε βοήθησα, και αν θέλεις πολύ ευχαρίστως σου δίνω το τηλ. μου να μιλήσουμε και για εναλλακτικούς τρόπους που θα μπορούσες να τον βοηθήσεις!!!

Η δικιά μου στη γιορτή ήταν το λαμπερό αστερι (κι απο οτι φαίνεται είχαμε κι άλλο αστερι στο φόρουμ) εχθές έγινε η γιορτούλα και βρε κορίτσια την καμάρωσα όσο δεν λέγεται! Εκανε τις κινήσεις που της είχε υποδείξει η δασκάλα, μίλησε με καθαρή δυνατή φωνή και με ωραία χροιά!!!! Είχα συγκινηθεί πολύ!!!!

Πάω τώρα να ξεκουραστώ στην κουφάλα μου

Η μαμά κουκουβάγια :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας

και εμεις χτες πηγαμε για ενημερωση και η δασκαλα μου ειπε τα καλυτερα λογια για τον Νικο,μου ειπε οτι ειναι πολυ καλος και οτι προσπαθει παρα πολυ και θελει να ειναι τελειος σε οτι κανει,και στα μαθηματικα ειναι απιαστος,της ειπα να μας δωσει εργασιες για τις γιορτες αλλα ειπε οτι δεν θελει να τα κουρασει,ετσι κι αλλιως εγω θα του κανω επαναληψεις,μην ξεχασουμε και οτι μαθαμε κιολας,αυριο εχουμε γιορτη θα παω να καμαρωσω και εγω το παιδακι μου

maria z ωραιο αυτο που της κανεις θα το δοκιμασω κι εγω,μπραβο στο αστερακι σου!!!

φιλιαααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια χρονια πολλα

η γιορτουλα μας ηταν πολυ ωραια,αν και πονουσε λιγο η κοιλιτσα του,ειπε τελεια το διαλογο του και τον καμαρωσα,καλες διακοπες σε ολα τα παιδακια μας,

Mary z ποσα παιδακια εχεις;;

πολλα φιλια κουκλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eμείς εχθές τελειώσαμε και τα τέσσερα φυλλάδια που είχαμε για τις γιορτές και απο σήμερα ξεκινάμε καμιά ωρίτσα επανάληψη κάθε μέρα! Πάντα σε μορφή παιχνιδιού! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλήμερα κορίτσια πιστεύω να περάσατε καλά τα Χριστούγεννα εμείς οικογενειακά , φέτος μας έλειπε βέβαια πολύ η παρουσία του παππού μας (του μπαμπά μου ) την παραμονή των Χριστουγέννων πήγαμε στο λούνα παρκ που έχει έρθει στη περιοχή μας αφού κάναμε συγκρουόμενα μου ζήτησε να τον βάλω στη ρόδα εγώ φοβόμουν αν και πάει σιγά μην τυχόν και μου φύγει από τα κενά αλλά εκείνος επέμενε έτσι του έκανα το χατήρι , την ώρα που ανέβαινε η ρόδα ψηλά μου λέει :μαμά κοίτα φτάνουμε κοντά στον ουρανό και φτάνουμε στο σπίτι του παππού και φώναζε :παππού έλα να μας δείς ερχόμαστε σπίτι σου .... Στεναχωρήθηκα αλλά δυστυχώς δεν έχω τρόπο να καλύψω την απώλεια . Εμείς χτες ξεκινήσαμε επανάληψη δεν ήθελα τις ημέρες των γιορτών να του στερήσω το παιχνίδι έτσι χτες γράψαμε τις πρώτες 10 λέξεις ορθογραφιας σύνολο έχουμε 65 εμείς το κανάμε σαν παιχνίδι του είπα ότι θα της γράφω και εγω καιμετα εκείνοςμε διόρθωνε και μου έβαζε βαθμό και εγώ το ίδιο . Επίσης τελέιωσαμε το πρώτο φυλλα΄διο στη γραμματική και το πρώτο στα μαθηματικά κάναμε περιπου 45 λεπτα μάθημα δνε θέλω να τον κουράζω για να μην αντιδράσει σήμερα θα συνεχισουμε με ακόμα άλλες 10 λέξεις και θα γράψουμε και τις χτεσινές συγκεκριμενα αο τις 10 λέξεις που τον έβαλα να γράψει μόνο το κόκκινο μου το έγραψε με ένα κ όλα τα άλλα σωστά .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια

κι εμεις οικογενειακα περασαμε,ησυχα,χθες καναμε και το παρτακι για τα πρωτα γενεθλια του μικρου μας και αυτα με λιγο κοσμο και περασαμε ωραια,και εγω υπερ ειμαι για την επαναληψη στις γιορτες κι εγω κατι αρχισα να του κανω λιγο διαβασμα και γραψιμο λεξουλες,απο φωτοτυπιες μονο μια εχουμε να κανουμε,ετσι για να μην ξεχασουνε οτι μαθανε

Βανια μου συγκινηθηκα μαυτα που σου ειπε ο Σταυρος για τον παππου του φανταζομαι εσυ πως θα ενιωσες ε,του ειχε αδυναμια φαινεται το μαναρι μου

Maria z να χαιρεσαι τα παιδακια σου,ειμαστε και στις ιδιες ηλικιες περιπου αλλα εχω και εναν ακομα ενδιαμεσα!!

φιλιαααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

καλή χρονιά σήμερα τα παιδάκια σας δνε σας θυμήσαν λίγο την πρώτη ημέρα που τα πήγαμε για τον αγιασμό ; εμείς σηκωθάκαμε αλλά ο Σταύρος χάζευε αχ αυτό το Nikelodio μας έχει τρελάνειμε τον σφουγγαράκη φτάσαμε στο σχολείο ενω είχε χτυπήσει το κουδούνι ενω είχαν κάνει προσευχή ευτυχώς δηλαδη που το σχολείο είναι 3 λεπτά απο το σπίτι αν είχαν είδοδο απο το πλαί θα έιμασταν δίπλα :roll: και πάλι εμείς με το πάσο μας. Σήμερα δεν τους έβαλε τίποτα η δασκάλα απλά μιλήσανε για το πως περάσανε έκαναν μόνο κάποιες λέξεις ορθογραφία απο την επανάληψη και εκαναν επαναληψη στα προήγούμενα ,άλλωστε ήταν όλα .... Αύριο θα περάσουμε απο επιτροπή ο Σταύρος δηλαδή για να δούμε αν μας εγκρίνουν τις λογοθεραπείες μακάρι γιατί βρισκόμαστε σε οριακό σημείο απλά έχω ένα άγχος επειδή κόβουν τόσα μην κοψουν και αυτό και μετά θα έχω θέμα βλέπετε ο άντρας μου είναι άνεργος οπότε δυσκολο να μπορώ να βγάζω και χρήματα για εκεί . θα δούμε αύριο θα σας γράψω τα νέα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...