Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυουλες Νοεμβριου-Δεκεμβριου Νο4


Recommended Posts

ευη μου ειληκρινα δεν το πιστευω πως εχει περασει ετσι ο καιρος το ιδιο μου ελεγε και ο γιατρος...ποτε ηρθες ποτε γεννας ειδηση δεν πηρα...πιο ευκολη εγκυμοσυνη απο την δικια σου δεν ειχα και με αφτυνε και με ξαναφτυνε μην με ματιασει... :P:P:P:P

παντως μεταξυ μας αν δεν κρατησω στην αγκαλια μου τον μμπεμπακο μου γερο και δυνατο παντα θα εχω ενα σφιξιμο μπας και...εχω διαβασει πολλα εδω μεσα και οχι μονο και τρεμει το φιλοκαρδι μου... :(:(:(:(

λοιπον σας αφηνω σε λιγο ερχεται ο αλεξης μου και θελω να κατσω τα του τα πω ολα...θα και το dvd να καμαρωσει και αυτος τον γιοκα του...σας φιλω και θα τα πουμε αυριο πρωτα ο θεος... :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 986
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μανουλίτσες μου τι μου κάνετε ?καλό μήνα να έχουμε!

άντε ένας μήνας λιγότερος για να πάρουμε αγκαλίτσα τα μωράκια μας!!

ελπίζω να μην έχουμε πάλι προβλήματα με το φορουμ αρκετά !!!

Κατερινάκι ολα καλά θα πάνε με το β επιπεδου θα το δεις!!!

Να ρωτήσω κάτι ρε κορίτσια με πονάει ώρες ώρες το στομάχι μου είναι φυσιολογικό αυτό??

επίσης αρχίζω και κουράζομαι με την δουλειά :(:( και έχω αρκετό καιρό μέχρι 20 οκτώβρη.... :unsure:

όσο για κιλά που λέγατε έχω πάρει 2κιλά μέχρι στιγμής αλλά λένε ότι απο δω και πέρα θα τα πέρνω χωρίς να το καταλαβαίνω !ισχύει αυτό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια! Μόλις γύρισα από τα ψώνια μας! Κουράστηκα αλλά το ευχαριστήθηκα! Κορίτσια δεν το πιστεύω! Τελείωσα με τα του δωματίου. Κλείσαμε κουνια που γίνεται προεφηβικό κρεβατάκι,στρώμα, προίκα μωρού και αλλαξιέρα. Πόσο λέτε τελική τιμή; 690 όλα μαζί. Καλά δεν είναι; Αφού κάναμε πόσες βόλτες για έρευνα αγοράς Περιστέρι, Αιγάλεω, Κηφισσός καταλήξαμε στην περιοχή μας (Μενίδι) σε ένα μαγαζί που έχει δικό του εργοστάσιο. Δυστυχώς δεν τα έβγαλα φωτογραφία γιατί δεν είχα κουράγιο και ήμουνα συνέχεια καθισμένη όπου έβρισκα σκαμπό και καρέκλα. Θα πάω από βδομάδα να πάρω prospectous γιατί τους είχαν τελειώσει κιόλας κι αν τα έχει μέσα θα σας τα σκανάρω να τα δείτε.

Μόλις γύρισα σπίτι έκανα και την παραγγελία των αυτοκόλλητων που είχα σταμπάρει από καιρό στα cosy corner και τελείωσα! Αυτά θα τα έχω από βδομάδα ενώ τα έπιπλα στις 10 με 15 Οκτωμβρίου. Ά! μου μένει κουρτίνα και χαλί που είπε η μητέρα μου πως θα μου τα πάρει εκείνη (εγώ βέβαια θα τα διαλέξω) από ένα γειτονικό μαγαζί κοντά στο πατρικό μου. Μαξιλαράκι δεν πήρα ρε κορίτσια! Αλήθεια τι παίρνουμε για μαξιλάρι ένα λεπτό; ή δεν χρησιμοποιούμε καθόλου στην αρχή;

Ξέχασα να σας πω ότι αρχικά βέβαια θα το έχω στην κρεβατοκάμαρα μας δίπλα μου στο λίκνο (το οποίο μου έχει δώσει η κουνιάδα μου σε άριστη κατάσταση) εκεί χρησιμοποιούμε μαξιλάρι;

Αυτά με τα δικά μου! Σας ζάλισα ε; Συγνώμη ρε κορίτσια αλλά είμαι πολύ ενθουσιασμένη γιατί πλέον συνηδιτοποιώ ότι σε λίγο καιρό αυτό το δωμάτιο που τόσο καιρό ήταν άδειο θα γεμίσει με όμορφα πραγματάκια, ζωηρά χρώματα και κυρίως με απέραντη χαρά και αγάπη από ένα ακόμα μέλος της οικογένειας μου!!!!

Μαριακρήτη είσαι η πρώτη που θα το ζήσεις αυτό και καταλαβαίνω την αγωνία σου! Όλα καλα θα πάνε μην ανυσηχείς απλά απόλαυσέ το!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τυχερούλα καλο μήνα!

Μήπως το στομάχι σου σε πονάει από φαγητά που μπορεί να μην τα δέχεται; να σου πέφτουν βαριά; Κάτι άλλο δεν μπορεί να είναι.

Όσο για την κούραση δυστυχώς όλες έτσι είμαστε και θα είμαστε από εδώ και στο εξής πολύ περισσότερο. Κάνε όσα λιγότερα μπορείς από δουλειές και να ξεκουράζεσαι αρκετά.

Για τα κιλά είμαι η πλέον ακατάλληλη για να σου μιλήσω γιατί έχω σπάσει ρεκόρ από όλες σας εδώ (15 κιλά μέχρι τώρα...) και το ωραίο είναι οτί το χαίρομαι κιόλας! Αλλά όντως το έχω ακούσει κι εγώ ότι τους τελευταίους μήνες παίρνεις τα περισσότερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anastasia me gia ta epiplakia sas, polu kalh timh gia ola auta...Gia to maksilari mhn anxonese den kanei na valeis tpt mesa sto krevataki tou mwrou giati iparxi kindinos pnigmou oute na to skepazeis me paploma sthn arxh den kanei etsi lene kai oxi pio psila apo tis amasxales otan to skepazoume....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Evi.D έγραψε:

Anastasia me gia ta epiplakia sas, polu kalh timh gia ola auta...Gia to maksilari mhn anxonese den kanei na valeis tpt mesa sto krevataki tou mwrou giati iparxi kindinos pnigmou oute na to skepazeis me paploma sthn arxh den kanei etsi lene kai oxi pio psila apo tis amasxales otan to skepazoume....

Και με τι θα σκεπάζουμε; με λεπτή κουβερτούλα; Είμαι λίγο άσχετη ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mporeis na to skepazeis me kouverta h na to valeis se upnosako,kai egw meta ematha pos den kanei me paploma alla an kai pira upnosako den thn evala pote mesa, isos authn thn fora na ton xrisimopihsw...Genika egw prosexa polu na mhn iprvalw me to ntisimo giati ta mwrakia zestenonte efkola kai opion paidiatro kai na rotisa mou exei pei tha thn ntineis opos esena kai ligo pio elafria akomi...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maraki ti kaneis?esu prepei na exeis thn megalytri kilia e??fale mas kai kamia foto!!!se blepw na ftanei ta 4 o giokas sou!!! :laugh: :laugh: ola ta ypolipa koritsakia mia xara sas akouw me ta psonakia sas....epitelous o gios mou o megalos ksekinaei sxoleio thn triti!!tha erxete na ton pernei kai tha ton fernei to sxoliko leoforeio!!!mou fenete apistefto niotho oti megalwnei to agoraki mou!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα μανουλίτσες :):) !

Συγνώμη για χθες που βγήκα έτσι αλλά με πέταξε έξω και δεν μπορουσα να ξαναμπώ με τίποτα :angry::angry: ....

είμαι στη δουλεια και νυστάζωωωω :S !!!

Crazy μου εγώ μένω αγ.δημήτριο οπότε μπορώ να έρθω σε αυτά τα σεμηνάρια βάλεμε στην λίστα αλλά ξέρεις τι πρόβλημα έχω είμαι στη δουλεια μια εβδομάδα πρωί μία απόγευμα και δεν ξέρω εάν μπορώ με το ωράριο αυτό να τα παρακολουθήσω. Μήπως ήταν καλύτερα να ξεκινάγαμε με το γκρουπ του οκτωβρίου που θα σταματήσουμε τη δουλειά ??

Επίσης κορίτσια έκλεισα την κουνια και το καρότσι απο ανατελλω θα μου τα φερουν τέλος νοεμβρίου. θα πάω και στο cosy corner να πάρω και τα αυτοκόλλητα που μου άρεσαν .θα μπω απο το σπίτι να σας δείξω πια θα πάρω!!

Αναστασία μεγια τα επιπλάκια !!

:wooho :woohoo: o:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοιλίτσες!!

Λοιπόν επειδή δεν βλέπω καμία μας να το οργανώνει, θα το κάνω εγώ.

Καταρχήν που θέλετε να συναντηθούμε - κάτι εύκολο για όλες μας.

Εμπορικό κέντρο (πχ MALL) ή κάπου αλλού?

Το μόνο σίγουρο είναι οτι θα γίνει απόγευμα προς βραδάκι, να έχουμε σχολάσει όλες απο τις δουλειές μας.

Επίσης θα είναι μαζί μας και οι άντρες μας ή μόνες μας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από εμένα!

Χθες όλο κόλαγε πάλι το φόρουμ. Και σήμερα από το πρωί τα ίδια :(:( Εγραψα ένα κατεβατώ και με πέταξε.

Ελπίζω την καλημέρα μου τουλάχιστον να την καταχωρίσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από εμένα!!!

Ολες καλά βλέπω, τέλεια! και τι ωραία νεάκια γράψατε.... πάντα τέτοια!!

Νατασσούλα με γεια τα επιπλάκια σας!! όντως πολύ καλή τιμή! εμείς έχουμε καταλήξει σε κούνια-στρώμα αλλά ακόμα ψάχνομαι για τα χρώματα της προίκας και λίγο για το καροτσάκι. Πάνω που είχαμε αποφασίσει για το καρότσι, έτυχε να μιλήσω με μερικούς γνωστούς με παιδιά και μου είπαν να πάρω καλύτερα το λεγόμενο "καλοκαιρινό" καροτσάκι, που είναι και πιό ελαφρύ, πιάνει λιγότερο χώρο στο αυτοκίνητο και θα το βολευτεί καλύτερα το παιδί μεγαλώνοντας... εσεις τι λέτε; άλλωστε τους πρώτους 2-3 μήνες θα το χρησιμοποιήσω ελάχιστα έως καθόλου.

Ευγενία, σαν πρώτη συνάντηση θα έλεγα να είμαστε μόνες μας, άνευ συζύγων! και ένα μέρος που είναι κοντά σε σταθμο τρένου ή μετρό νομίζω ότι θα βόλευε όλες μας περισσότερο! το mall είναι μια καλή ιδέα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια !!

θελω να περασει αυτος ο μηνας γρηγορα να τακτοποιηθει το δωματιακι μας να καθαρισω το σπιτι να μαζεψω καλοκαιρινα και στρωσω τα χειμωνιατικα μου να ετοιμασω την βαλιτσα μου και μετα να περιμενω.

Δεν μου αρεσει ο Σεπτεμβριος.

και αν γινεται να στολισω και το δεντρο και οταν ερθει η μικρη μου σπιτι να το δει στολισμενο και να της αρεσει.

εγω παλι αντι ενα γλυκο θα ηθελα ενα τσαμπι σταφυλλι κρυο χωρις κουκουτσια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ πιστεύω οτι το Mall είναι μια χαρά - μας βολεύει όλες φαντάζομαι.

Ποιά μέρα να το κανονίσουμε? Την επόμενη εβδομάδα είναι καλά? Μια Τετάρτη?

Νατάσσα πολύ καλή τιμή τα επιπλάκια σου!!!!

Ενινα το καρότσι μπαστούνι από όσο ξέρω είναι για μωράκια 6μηνών και πάνω. Το μόνο που μου έχουν πει ότι κάνει για νεογέννητα είναι της SILVER CROSS, που είναι και ελαφρύ (6,5 kgr) και το κάθισμα του πέφτει τελείως οριζόντια. Στα άλλα δεν θα μπορείς να το βάλεις καθιστό - απαγορεύεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο μενα. :)

Πολυ καλη λυση ειναι το καροτσακι liteway της chicco το οποιο ειναι πολυ ελαφρυ, εχει υπνοσακο-ποδοσακο για το χειμωνα, πεφτει πισω εντελως, πιανει λιγο χωρο κλειστο.

Το μονο μειονεκτημα ειναι οτι δεν γυρναει το τιμονι για να βλεπεις το μωρο. :huh: (και στην αρχη χρειαζεται)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουφ πιά αυτό το mammy! πριν έγραφα έγραφα και χάθηκε, ευτυχώς πρόλαβα να κάνω copy:

b]eugeniafrapa έγραψε:

Καλημέρα INA και kataifaki, (galaktobourekaki, baklabadaki).....μου τρέχουν τα σάλιααααααααα!!!!!!

:laugh: :laugh: :laugh: ! Κι εμένα!!!!

Πάντως πρέπει να σου πω ότι δεν το περιμενα αυτό από εσένα Ευγενία! από ότι έχω καταλάβει είμαστε οι μόνες τόσο γλυκατζούδες εδώ μέσα, και να έχεις πάρει 2 κιλά λιγότερα;;;; με πλήγωσες.... :laugh: :P :laugh:

Ινα μου, και μόνο που διάβασα ολα αυτά κουράστηκα... :cheer: ! Το μόνο που μου άρεσε είναι που είπες να στολίσεις το δέντρο! Τρελαίνομαι για τα Χριστούγεννα, πραγματικά ξαναγίνομαι παιδί! κι εμείς θα στρώσουμε και θα στολίσουμε σχεδόν από αρχές Νοέμβρη, για να είναι όλα έτοιμα όταν έρθει η μπεμπούλα μας! αλλά τα υπόλοιπα.... μαζεμα καλοκαιρινών, γενική καθαριότητα, κουρτίνες κλπ, θα είναι ακόμα πιό κουραστικά φέτος με τις κοιλουμπίτσες μας! :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευγενία και Παναγιώτα ευχαριστώ πολύ για τη γνώμη σας!

Παναγιώτα μου ωραίο ακούγεται αυτό που λες της chicco, αλλά δεν γυρνάει ε; όντως κακό αυτό....

Ευγενία στα περισσότερα "καλοκαιρινά" - που έχω δει εγώ τουλάχιστον - η πλάτη πέφτει εντελώς οπότε μπορείς να βάλεις και νεογέννητο. Την silvercross δεν θυμάμαι αν την έχω δει σαν μάρκα κάπου, ξέρεις αν την έχουν τα Λητώ;

Αρχικά είχα διαλέξει το Μ8 της Carello, που είναι μεγάλο καροτσάκι. Μετά ειδα και το Μ9, που είναι λίγο μικρότερο αλλά όταν κλείνει πιάνει το μισό χώρο και είναι 2 κιλά ελαφρύτερο από το πρώτο, είναι σαν "καλοκαιρινό" αλλά και πιό ακριβό! (αυτό είναι από τυχαίο site, απλά για να το δείτε: http://www.podilatoupoli.gr/podilatoupo ... &Itemid=53

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Enina σε κερνάω γαλακτομπούρεκο!!! Και να δεις τι μου κάνουν στην δουλειά!! Να σταματήσω την δουλειά, να κόψω το φαγητό. Φέρνουν ότι μπορείς να φανταστείς. Επειδή τα γραφεία είναι στην μέση του πουθενά, όποιος έρχεται φέρνει και κάτι να φάμε. Λοιπόν σήμερα απο το πρωί έχουν φέρει: κουλούρια θεσσαλονίκης, τοστάκια με ζαμπόν+τυρί, και για το τέλος 4 μπουγάτσες γλυκές!! Αααα και όλες φέρνουμε φαγητό απο το σπίτι μας και τρώμε...εγώ φαντάσου τρώω λιγότερο από τις άλλες. Πρέπει να έχουμε το μεγαλύτερο ποσοστό υπέρβαρων σε εταιρεία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κουκλες. Ολες καλα βλεπω!!!

Εγω πηρα τις εξετασεις μου. Ολες καλα αλλα μου βρηκε αιμοσφαιρινη τα ουρα. Ο μικροβιολογος μου ειπε θα μου πει ο γυναικολογος. Ξερετε τιποτα? Εχω ψιλοαγχωθει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

enina μάλλον τα Λητώ δεν το έχουν - εγώ το είχα δει σε συνοικιακό κατάστημα της περιοχής μου - δες το στον κατάλογο της εταιρείας:

http://www.dionicgroup.com/files/1/UNIK ... s_2010.pdf. Λέγεται pop και μου το πρότειναν ως πολύ καλό-εγώ βεβαια κατέληξα στο modular P3 PEG PEREGO. Δεν θυμάμαι όμως αν γυρίζει μπροστά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά, μέχρι να ξαναέρθει το mammy είχα ήδη βρει τα καρότσια της silvercross, τελικά έχουν και τα Λητώ. Είναι πανάλαφρα ε;;; δεν με τρελαίνουν που είναι τόσο "μικροκαμωμένα", αλλά το βάρος τους είναι ιδανικό γιατί είμαι και λίγο αδύναμη... τώρα βέβαια αν δεν φύγουν τα τόσα κιλά που έχω πάρει, μπορει να τα καταφέρνω καλύτερα!

Δεν λέει όμως αν γυρίζει το χερούλι ή το κάθισμα, μήπως ξέρεις κάτι για αυτό; είδες το καρότσι που σου λέω; μπορει να είναι πολύ πιό ακριβό από τη silvercross αλλά δεν έχει καμία σχέση, οπτικά τουλάχιστον φαίνεται πιό "δεμένο", τι να πω....

Jada μου δεν θέλω να σε τρομάξω και μην το δέσεις κιόλας γιατί γιατροί δεν είμαστε, αλλά εγώ είχα αιμοσφαιρίνη στα ούρα μου όταν είχα πάθει ουρολοίμωξη. Εχεις τσούξιμο όταν ουρείς; αλλά και ουρολοίμωξη να ειναι δεν ειναι κάτι σοβαρό, από ότι έχω διαβάσει υπάρχουν αντιβιώσεις που μπορείς να πάρεις στην εγκυμοσύνη, μην ανησυχείς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eugeniafrapa έγραψε:

enina μάλλον τα Λητώ δεν το έχουν - εγώ το είχα δει σε συνοικιακό κατάστημα της περιοχής μου - δες το στον κατάλογο της εταιρείας:

http://www.dionicgroup.com/files/1/UNIK ... s_2010.pdf. Λέγεται pop και μου το πρότειναν ως πολύ καλό-εγώ βεβαια κατέληξα στο modular P3 PEG PEREGO. Δεν θυμάμαι όμως αν γυρίζει μπροστά.

Ευχαριστώ πολύ! πάω να το δω και σε αυτό το site. Ταυτόχρονα γράφαμε πριν! :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια,τι μου κανετε?

ΕΕμενα ο μπεμπακος με εχει μουρλανει στις κλωτσιες...

Ενινα τα καλοκαιρινα καροτσακια ειναι για πιο μεγαλα παιδια και η πλατη δεν ξαπλωνει εντελως...μονο λιγο πεφτει.Εσυ ισως λες τα λιγο μεγαλυτερα...Εχω και τα 2 για αυτο σου λεω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...