Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυουλες Νοεμβριου-Δεκεμβριου Νο4


Recommended Posts

Επιτέλους!! Τα κατάφερα!!

Μόλις τελείωσα τις δουλειές μου στο γραφείο και κατάφερα να μπω στο mammyland. Όλη μέρα προσπαθούσα αλλά με πέταγε..

Τι κάνετε?

Βάγια και Μαρία να χαίρεστε τους συζύγους σας για χθες!! Σας εύχομαι τα καλύτερα.

Εγώ δεν είμαι και στα καλυτερά μου - έπεσε ένας στην δουλειά και χτύπησε και μας θύμησε ένα παλίο ατύχημα που είχε γίνει στην δουλεια και έμεινε παράλυτος ένας συνάδελφος.. :( Αυτή την φορά μάλλον είναι καλύτερα τα πράγματα...

Κατα τα άλλα όπως τα ξέρετε - νιώθω ότι δεν περνάει γρήγορα ο καιρός.. θέλω να σταματήσω από την δουλειά, για αυτό μάλλον - κάθε μέρα που ξυπνάω νιώθω ότι περνάω μαρτύριο. :S:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 986
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ??? ΟΛΑ ΚΑΛΑ??? ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΠΙΤΙ ΕΧΩ ΑΔΕΙΟΥΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΩ---ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ--ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΓΙΟΡΤΑΖΑΝ ΧΘΕΣ-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia kai apo mena!!!aisthanome kala otan diabazw ta nea sas toses meres den katafera na mpw kai eixa psilofrikari!!!shmera peiga ston gynekologo mou!!!ti anthrwpos einai aytos...teleios o idanikos gia na mhn se anxwnei....mou eipe oti to mwro fenete mia xara na mhn anxonome kai na afhso ayton na anxothei..(dont get stress let me get stress for u)auta htan ta logia tou kai to parakolouthoume entatika gia na eimaste sigouri kai na exoume ton elenxo...exw hremisei ligo!!!telos tou mhna tha erthei kai h manoula mou apo kw!!!koritsakia mou filakia kai tha ta poume aurio!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; Εγω είμαι καλά.

Μαράκι μου χαίρομαι που αισθάνεσαι καλύτερα! Έτσι να παραμείνεις και όσο το δυνατόν καλύτερα.

Super ο γιατρός σου μου ακούγεται. Μπράβο του!

Κι εγώ την Τρίτη είχα πάει στην γιατρό μου. Είδαμε την μπεμπούλα που μεγαλώνει μια χαρά! Είναι 1.110γρ. Τέλος του μηνός σταματάω κι από την δουλειά (20 Σεπτεμβρίου μπαίνω στον 8ο).

Μόνο που έχω τσιμπημένη τιμή στο σάκχαρο και μου είπε να προσέχω λιγάκι την διατροφή μου και να κόψω εντελώς τα γλυκά (γμτ!). Σε δέκα μέρες θα ξανακάνω την καμπύλη σακχάρου και μάλιστα την μεγάλη αυτή την φορά και βλέπουμε...

Αυτά τα νέα μου! Άντε για μαζευτείτε! Που είστε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια...επιτελους καταφεραμε να μπουμε!!!

Μαρακιμου τελειος ακουγεται ο γιατρος!Χαιρομαι πολυ που εισαι καλυτερα.

Αναστασια μου μια χαρα η μπεμπουλα,ο δικος μου θα μου βγει χοντρουλης απ οτι καταλαβαινω...1060 ηταν την προηγουμενη βδομαδα :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmeroudia koritsia...Egw pou katafera na mpw exthes ti katalava?? 2 fores pou egrapsa sto themataki mas ta eksafanise :angry: Pantos eixa grapsei pos mou lipsate koritsia mou exete ginei aparetites, ths proales pou sizitousa me thn koumpara mou anarotiomoun an epitrepete to laptop sto maieftirio???? :):) Maraki mia xara ton vriskw to giatro sou kala leei ase na anxonete kai kanenas alos ektos apo esena....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!ειχα κι εγω δουλιτσες αυτες τις μερες και δεν ειχα χρονο να μπω αλλα και οταν προσπαθουσα με πεταγε!τι κανετε ολα καλα?εγω σημερα εχω να ξανακανω τη β επιπεδου (για οσες δεν θυμουνται η προηγουμενη ηταν πολυ καλη αλλα ο γιατρος μου δεν εμπιστευοταν το συγκεκριμενο διαγνωστικο).το απιστευτο ειναι οτι εχω την ιδια αγωνια με τη προηγουμενη φορα..αφηστε που το βραδυ εβλεπα εφιαλτες..μετα εχω και ρανεβου με το γυναικολογο παλι και του εχω ετοιμασει μια τεραστια λιστα με ερωτησεις!!τον καημενο που να ηξερε τι τον περιμενει!

με το δωματιο ακομα δεν εχω κανει τιποτα :angry: οταν ερχετε η ωρα να βγουμε για ψωνια ο αντρας μου μου τα μασαει και δεν εχω καμια ορεξη!δουλευει κι εκεινος πολυ κουραζεται δε μπορω να πω..ευελπιστω αυριο που εχει ρεπο να ξεκινησουμε..!

απ'οτι διαβασα ειστε ολες καλα!!!ευγενια υπομονη με τη δουλεια!ποτε παιρνεις αδεια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοιλιτσες!!

Μαράκι στα είπα και στο fb - χαίρομαι πάρα πολύ που όλα πάνε καλά. :silly: :silly:

Εγώ είμαι μια χαρά - αν εξαιρέσεις την απίστευτη κούραση που νιώθω. Αυτή την εβδομάδα δεν έχω ξεκουραστεί καθόλου - και ούτε προβλέπεται..

Κανένας δεν καταλαβαίνει ότι θέλω να πέσω για ύπνο στις 11 (ούτε καν ο άντρας μου, που του λέω είμαι πτώμα και θέλει επισκέψεις στους γείτονες) - και φεύγουν/με στις 1 και το πρωι εγώ δουλεύω.. :S:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalh epitixia Katerina mou, mhn anxonese ola kala tha pane to vradaki na mas peis ta nea sou....Egw proxtes pariggila kai thn alaksiera mpaniero pou ithela kai twra mou menei mono h prika pou thelw na parw.. Piga sta ΛΗΤΟ ths proales na dw gia mena kapia pragmata alla ston orofo me ta rouxa kai ta esorouxa den eixan prosopiko kai o antras mou den esthanotan kala kai efiga xoris na parw tpt... Telika o antroulis mou eixe 38,8 pireto otan girisame spiti alla parola auta den griniaze(polu periergo lete na to exei parei xampari pos se ligo tha gennisw??)Thellw na teliwsw kai me thn valitsa tou maieftiriou kai meta na perilavw na plenw rouxalakia sentonakia genika ta pragmatakia tou mwrou kai ton teleftew mhna apla na perimenw to xarmosino gegonos :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο μενα χαθηκαμε λιγο εως πολυ!!! ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ ΚΑΛΟ ΦΘΙΝΟΠΩΡΟ!! και ας ελπιζουμε να μην ισχυουν αυτα για την αυξηση του πετρελαιου γιατι το μωρακι μου θα το κανω εσκιμωα!!!

μπαινουμε στην τελικη ευθεια επλπιζω μεχρι τελος του μηνα να ειναι ετοιμο το δωματιο μας συγκεντρωνω σιγα σιγα και τα πραγματα για την βαλιτσα μας και τον οκτωμβριο θα καθομαι οχι οτι τωρα μπορω να κανω πολλα πραγματα

Τα βραδια πλεον ειναι βασανιστικα λες και εχω μια κοτρονα μεσα στην κοιλια μου και προσπαθω να την βολεψω την ημερα ομως καθομαι και την χαζευω στον καθρεπτη γιατι ειναι κουκλα η κοιλιτσα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eugenia mou pata podi, kita na ksekourazese giati tha katarefseis sto telos, se ligo kairo outos h alos mavro upno tha kaneis ta vradia...Egw sikonome sxedon kathe wra gia toualeta kai otan paw kapos na voleftw exw kai to katarameno to stomaxi mou pou den mafinei se isixia, kaoures pono kai ante pali sto podi...KIMISOU TWRA POU MPOREIS giati otan erthei to mwro ksexna to upno..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι ωραια εvi!!κι εγω ανυπομονω να παρω τα ρουχαλακια,τα σεντονακια και τα σχετικα και να τα πλυνω!!απο τιμες το λητω πως σου φανηκε?εχει δει καμια στα jumbo αν εχει ποικιλια απο αυτοκολητα τοιχου?οχι τπτ αλλο μη τρεχω αδικα.ο αντρας μου που δουλευει εκει λεει πως εχει πολλα..αλλα θα ηθελα και τη γνωμη σας.εχω δει και μερικα απο το cozy corner που μου αρεσανε και τα εχω υποψην μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι μου έχεις χρόνο ακόμα για τα ψώνια. Λοιπόν εγώ έκανα το εξής: του έλεγα να μου δώσεις 3.000 € να βγω για ψώνια αλλά μην περιμένεις ρέστα. Αν θέλεις να έρθεις μαζί μου να με ελέγχεις έλα....έπιασε το κόλπο!! Καλά μην φανταστείς ότι τα γυρίσαμε όλα - πήγα σε 4 μαγαζιά που είχα τσεκάρει - διάλεξα αυτά που μου άρεσαν και μετά τον πήγα. Για τα ψιλά δεν υπάρχει περίπτωση να τον πάρω μαζί μου - θα μου σπάσει τα νεύρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Katerinaki molis egrapsa ena katevato kai meta me petakse opote ola esvisan :angry: Pame pali apo thn arxh.........Sta JUMPO exei arketa pragmatakia gia ton toixo alla einai kirios auta ta afrodi pou eksexoun apo ton toixo se kales thmes tha elega...Sta ΛΗΤΟ exei ta panta autokolita epipeda kai afrodi,kadrakia kai mpordoures se rolo me ta stickerakia tous mazi kai den nomizw pos einai pio akriva apo alou...Emena ta ΛΗΤΟ mou aresoun giati ta vriskeis ola se ena meros kai den xriazete na trexeis kai twra pou o kozmos pleon psaxnete me tis thmes den nomizw na tous pernei na kanoun m@#$$%es....Sta rouxa eggumoshnhs omos einai fotia kai kati nuxtika pou eida me rompitses htan giro sto 40ari to komati....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από εμένα!! επιτέλους τα λέμε ξανά!! κι εγώ τα ίδια έπαθα Εύη μου, είχα μπει προχθές κάποια στιγμή και έγραφα έγραφα, και μόλις πατάω υποβολή... εξαφανίστηκε! :angry:

Πάντως όλες καλά ειμαστε βλέπω! με τα μόνιμα άγχη μας μεν, αλλά καλά! Κατερίνα καλή επιτυχία σήμερα, μην ανησυχείς βρε δεν μπορεί να ήταν τόσο άσχετοι στο άλλο διαγνωστικό! Δες το σαν ευκαιρία να ξαναχαζέψετε το μωράκι σας! :P ! Στο jumbo μία φορά είχα πάει αλλά για λίγο γιατί με έπιασε δύσπνοια και φυγαμε, από ότι είδα όμως έχει αυτοκολλητάκια.

Ευγενία κι εγώ ανυπομονώ να περάσει ο καιρός για να σταματήσω τη δουλειά, έχω αρχίσει να κουράζομαι πολύ. Δεν ξέρω για σένα, εμένα είναι και μακριά το γραφείο από το σπίτι μου, πρέπει τώρα που ξαναγέμισε η Αθήνα να οδηγώ 1 ώρα για να πάω και 1 για να γυρίσω, πιάνομαι ολόκληρη. Εχω ακόμα αρκετό καιρό όμως... γύρω στα μέσα Οκτώβρη λογικά θα σταματήσω... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Enina μου πάλι καλά η δουλειά μου είναι 5 λεπτά από το σπίτι μου. Σε αυτό είμαι υπερτυχερή!! Ειναι η πρώτη μου δουλειά και παραμένω σε αυτήν αισίως 10 γεμάτα χρόνια..κάποια εποχή μόνο χρειάστηκε να δουλέψω στα βόρεια προάστια για 6 μήνες, σε θυγατρική εταιρεία αλλά με ξαναπήραν πίσω.. B)B)

Και εγώ κουράζομαι πολύ στην δουλειά πλέον - αν και τις τελευταίες μέρες είμαι πολύ καλύτερα με την μέση μου. Το μόνο καλό είναι ότι τώρα που ξεκίνησε και η δουλειά θα περνάει πιο γρήγορα η μέρα μου..και πλησιάζει σιγά σιγά η άδεια μου!!

Κατερινάκι τα αυτοκόλλητα που πήρα απο cosy corner είναι τέλεια - στα jumbo δεν έχω δει, αλλά πιστεύω ότι στα jumbo θα βρεις πιο οικονομικές τιμές από cosy corner. Εμάς μας άρεσαν πάρα πολύ τα συγκεκριμένα και δεν σκεφτήκαμε τα λεφτά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

evi μου σορρυ που δεν απαντησα αλλα μαγειρευα!εφτυχως στα jumbo που πηγαινω εχει διπλα λητω ετσι θα παω και στα 2.κοριτσια υπομονη με τις δουλιες...ο καιρος θα περασει νερακι.

κοριτσια εφτιαξα μια σπρη σαλτσα για μακαρονια και εβαλα μεσα πολυ σκορδο (2 μεγαλες σκελιδες)λετε να με πειραξε??τα εφαγα ολα :S μετα σκεφτικα πως ισως δε κανει,δεν εχω ακουσει κατι ομως γενικα για το σκορδο.η κοιλια μου ψιλοποναει :S θα ρωτησω σημερα παντως το γιατρο οπως και να εχει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα τα πήρα μέσω Internet και μου ήρθαν μέσα σε 2 μέρες. Η διεύθυνση πάντως είναι Δουκίσσης Πλακεντίας & Κέας 2-4, Χαλάνδρι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω Κατερινάκι τα ζήλεψα τα μακαρόνια σου!! :P ! Σκόρδο να φανταστείς ότι δεν έτρωγα καθόλου πριν την εγκυμοσύνη γιατί με πείραζε στο στομάχι και μου έριχνε και την (ήδη χαμηλή) πίεση, αλλά δεν μου έλειπε ειχα συνηθίσει. Από τότε όμως που έμεινα έγκυος το ζητάω σαν τρελή! θέλω τζατζίκια, σκορδόψωμα, σκορδομακάρονα... χα χα χα! Jumbo & Λητώ... στην Πειραιώς θα πας;

Ευγενία δεν φαντάζεσαι πόσο σημαντικό είναι να ειναι κοντά η δουλειά! εγώ το σκέφτομαι σαν μοναδικό λόγο για να αλλάξω!! πριν από αυτή τη δουλειά, και η προηγούμενη ήταν 6 χλμ πιό μακριά! έχω κουραστεί πολύ, 7 χρόνια κάνω ταξίδια για να πάω στο γραφείο! τώρα όμως ειδικά με την εγκυμοσύνη δεν παλεύεται! άσε που δεν βρίσκω πάρκινγκ κοντά και πρέπει να περπατάω ένα 10λεπτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!! Καλό φθινόπωρο!!! :)

Ευτυχώς έπεσε λίγο η θερμοκρασία!! :woohoo:

Μου λείψατε όλες αυτές τις μέρες!! Κι εγώ είχα γράψει και χάθηκαν... τπ.. υπομονή.. που θα πάει, θα στρώσει πάλι!!

Χτες πήγα με την κολλητή μου στο Jumbo στην Πειραιώς... χαμός!!!

Πήρα διάφορα μικροπράγματα, σελτεδάκια, πάνες, ψαλιδάκι για τα νύχια :laugh: , τέτοια πραγματάκια.. Αυτοκόλλητα παιδικά για να'μαι ειλικρινής δεν είδα, αλλά μπορεί να'χε και να μην τα είδα.

Με κούρασε πολύ πάντως η όλη φάση, γιατί το μαγαζί είναι τεράστιο και δεν έχει πουθενά να κάτσεις!! Έλεος δηλαδή!!!

Κάτι άλλο: εχω τις τελευταίες 1-2 μέρες λίγο παραπάνω υγρά από πριν. Λευκά ή διάφανα. Λέτε να πρέπει να πάρω το γιατρό; Έχω ραντεβού τη Δευτέρα μαζί του..

Αααα.. τι άλλο! Με πήραν επιτέλους τηλέφωνο από το κέντρο Φαιναρέτη!!

Μίλησα με τη μαία, έχω ραντεβού μαζί της αύριο το απόγευμα στις 7.

Τελικά ποιες ενδιαφέρεστε;; Αν θέλετε, ξαναπείτε μου pleeeease... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katerina_85 έγραψε:

evi μου σορρυ που δεν απαντησα αλλα μαγειρευα!εφτυχως στα jumbo που πηγαινω εχει διπλα λητω ετσι θα παω και στα 2.κοριτσια υπομονη με τις δουλιες...ο καιρος θα περασει νερακι.

κοριτσια εφτιαξα μια σπρη σαλτσα για μακαρονια και εβαλα μεσα πολυ σκορδο (2 μεγαλες σκελιδες)λετε να με πειραξε??τα εφαγα ολα :S μετα σκεφτικα πως ισως δε κανει,δεν εχω ακουσει κατι ομως γενικα για το σκορδο.η κοιλια μου ψιλοποναει :S θα ρωτησω σημερα παντως το γιατρο οπως και να εχει.

Kατερινάκι δεν κάνει κακό το σκόρδο (στο λέω γιατί έχω ρωτήσει) απλά ρίχνει την πίεση και μπορεί να πέσει βαρύ στο στομάχι και να σου προκαλέσει καούρες.

Σε λίγο σχολάω. Σήμερα είχα αρκετή δουλίτσα και πέρασε η ώρα μπαμ-μπαμ.

Ανυπομωνώ να πάω σπίτι να φάω, να ξεκουραστώ και να πάμε με τον άντρα μου για έπιπλα της μπεμπούλας μας!

Είχαμε πάει και την Τρίτη μετά τον γιατρό και ρίξαμε μια ματιά σ' ένα μαγαζί και τώρα πάμε σ' ένα άλλο.

Αν κλείσουμε κάτι θα σας πω το βραδάκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρούλα εγώ ενδιαφέρομαι! μάθε ώρες, διάρκεια και μέρες για να δω αν μπορώ να έρθω τελικά! έχεις δίκιο για τα μεγάλα καταστήματα, κι εγώ είχα πάει στο jumbo στη Θηβών, και με έπιασε η κλασική μου δύσπνοια και ζαλίστηκα, και δεν είχε πουθενά να καθίσω! αναγκαστικά φύγαμε και κάθισα στο αμάξι... Οσο για τα υγρά θέλω να ελπίζω ότι είναι φυσιολογικά, κι εγώ έχω αρκετά τις τελευταίες μέρες και το ραντεβού με το γιατρό αργεί... πες μου τι θα σου πει ο δικός σου!

Αναστασάκι καλά ψώνια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια.....

ελπιζω εγκυουλες και εμβρυακια να ειμαστε ολοι καλα!!!!

εγω εχθες ειδα τον μπεμπουλι μου,ενα γλυκο αντρακι με χοντρα μπουτακια ειναι!!!!

απο κιλακια ο γιατρος μου ειπε μπραβο...πηρα 4,αντε γιατι στην προηγουμενη εγκυμοσυνη ολο μου φωναζε!!!!

ρουλα και εγω εχω ασπρα υγρα, ειναι φυσιολογικο μετα απο καποιες εβδομαδες!!!!!

κατα τα αλλα προετοιμαζομαστε γιατι παντρευεται ο αδερφος μου,...αγορασα φουστανι και θα ειμαι φουσκιτσα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...