Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΩΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΑΤΕ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΑΣ ΟΤΙ ΕΙΣΤΕ ΕΓΚΥΟΣ?


Recommended Posts

Είχα την υποψία και πήρα ένα τεστ από το φαρμακείο, αλλά δεν του είχα πεί τίποτα (το είχε δεί όμως που το είχα στο μπάνιο). Μπαίνω να κάνω το τεστ, βγαίνει θετικό, και πάω στο μπαλκόνι που έπινε το καφεδάκι του και κάπνιζε, και του το λέω: - Κώστα, είμαι έγκυος!

Φυσάει τον καπνό ατάραχος, γυρνάει το κεφάλι,με κοιτάει καλά καλά:

- Είναι σίγουρα αυτά τα τεστ, ή θα κάνω χαρά τσάμπα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 171
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κορίτσια.

Και εγώ είχα μεγαλεπίβολα σχέδια για το πώς θα του το ανακοινώσω, αλλά φαίνεται ότι τελικά και εγώ ξαφνιάστηκα όσο και εκείνος...

Ο άντρας μου φαρμακοποιός, γεγονός που δεν μου πάει η καρδιά να αγοράσω τεστ εγκυμοσύνης από άλλο φαρμακείο. Ζητάω λοιπόν από τη βοηθό του εμπιστευτικά ένα τεστ εγκυμοσύνης (self clear που δείχνει αποτελέσματα 5 μέρες μετά τη σύλληψη) και ένα κανονικό νομίζω το predictor που το κάνεις κατά την καθυστέρηση.

Επειδή πριν ακόμη να έχω καθυστέρηση διαπίστωσα διάφορα περίεργα στο σώμα μου όπως περίεργο πρήξιμο στο στήθος και ασυνήθιστα πονάκια χαμηλά πριν ακόμη έρθει η ημερομηνία που περιμένω να αδιαθετήσω αλλά και ενόχληση από διάφορες μυρωδιές και δει τσιγάρο αλλά και ατελείωτη διάθεση για ύπνο, αποφάσισα να κάνω το πρώτο τεστ πριν την καθυστέρηση...Ημουν σίγουρη ότι δεν θα έδειχνε τίποτα, γιαυτό και όταν είδα την τεράστια κόκκινη γραμμή να σχηματίζεται σκέφτηκα:"χαλασμένο είναι, βλακείες δείχνει".

Με την πρώτη μέρα καθυστέρησής μου (η περίοδός μου μέχρι τότε ήταν ρολόι) έκανα 6.00 πμ την ώρα που σηκώνομαι για το γραφείο το predictor...'Οταν λοιπόν είδα μέσα σε δεύτερα να σχηματίζεται το θετικό σάστισα... ούσα μύωπας και επειδή εκέινη την ώρα φορούσα τα γυαλιά μου και όχι τους φακούς μου το ξανακοίταζα επίμονα για 5 λεπτά...Κάποια στιγμή έπρεπε να το πώ και στον άντρα μου...Πήγα λοιπόν εκέι που κοιμόταν και άρχισα να τον αγκαλιάζω και να τον φιλάω και εκείνος τσαντίστηκε που τον ενοχλώ πρωι πρωι (γιατι αυτός σηκώνεται αργότερα) και μετα πολλά μου λέει "τί θες ρε παιδάκι μου πρωί πρωί και με ξυπνάς;;" και του λέω :"να σου πώ κάτι;;" και μου λεέι αγριεμένος "ε πές μου επιτέλους πρωϊνιάτικα τί έγινε πάλι;;;" και του λέω θριαμβευτικά:"έγινε...Θα γίνεις μπαμπάς,, αυτό έγινε..." Πετάχτηκε όρθιος επάνω στο κρεβάτι και φώναζε :"αλήθεια μου λές, αλήθεια μου λές, πού το ξέρεις, ποιός σου το είπε;;;" " ε ποιός να μου το είπε βρε αγάπη μου , τα δυο τεστ εγκυμοσύνης που έκανα μου το είπανε και η καθυστέρηση που εχω..." Αγκαλιές, δάκρυα χαράς και φιλιά... ΑΠό τότε είναι ο πιο προστατευτικός, ο πιο γλυκός και ο πιο συμπονετικός άντρας του κόσμου όλου....Ασε που μέχρι να κάνουμε τις πρωτες εξετάσεις και τον υπέρηχο κουβαλούσε επάνω του τα δυο τεστ εκγυμοσύνης που είχα κανει και κάθε λίγο και λιγάκι μου τα έδειχνε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΑΡΚΕΤΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΚΑΝΩ ΤΟ ΤΕΣΤ.ΤΕΛΙΚΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΚΗΔΕΙΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΖΑΛΙΖΟΜΟΥΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΙΠΑΜΕ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΕΝΑ ΤΕΣΤ,ΧΩΡΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΑΠΟΣΤΗΜΑ ΚΑΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ.ΟΤΑΝ ΓΥΡΗΣΑΜΕ ΣΠΙΤΙ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΤΕΣΤ,ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΑΠ ΕΞΩ ΚΑΙ ΕΛΕΓΕ "ΑΚΟΜΑ?ΑΚΟΜΑ?"ΤΕΛΙΚΑ ΒΓΗΚΕ ΘΕΤΙΚΟ.ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΠΗΓΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΧΩΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΦΥΓΑΜΕ ΓΙΑ ΕΝΑ ΤΑΞΙΔΑΚΙ(ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ)ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΤΗΛ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΗΤΑΝ 1056.ΤΡΕΛΑΘΗΚΕ!ΕΚΟΨΕ ΑΜΕΣΩΣ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΟΛΟ ΤΟ ΚΟΣΜΟ.ΤΡΕΛΟΣ ΚΑΙ ΠΑΛΑΒΟΣ.ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΤΟΝ ΠΑΙΔΕΨΩ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΙΧΑ 5 ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΠΑΡ' ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ, ΗΜΟΥΝ ΔΗΛΑΔΗ ΣΧΕΔΟΝ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ. ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΑΠΟ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ, ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΒΓΗΚΕ ΘΕΤΙΚΟ. ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΙΔΑ ΠΑΓΩΣΑ ΚΑΙ ΕΒΑΛΑ ΤΑ ΚΛΑΜΑΤΑ ΑΠΟ ΣΥΓΚΙΝΗΣΗ. ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ. Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΛΕΙΠΕ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΤΟΝ ΠΗΡΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ.ΟΤΑΝ ΤΟ ΑΚΟΥΣΕ ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΟΛΕΞΙΑ ΤΟΥ ΕΠΕΣΕ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΑΠΟ ΤΑ ΧΕΡΙΑ!ΑΠΟ ΤΗ ΧΑΡΑ ΤΟΥ ΕΦΥΓΕ ΑΠΟ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΗΡΘΕ ΣΠΙΤΙ ΝΑ ΓΙΟΡΤΑΣΟΥΜΕ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

Είμαι δώδεκα εβδομάδων έγκυος στο πρωτο μου μωράκι και παρακολουθώ το forum εδώ και αρκετό καιρό για να λύνω διάφορες απορίες μου.Σήμερα πήρα την απόφαση να εγγραφώ και εγώ γιατί μου άρεσαν τόσο πολύ οι απαντήσεις στην συγκεκριμένη ερώτηση που δεν άντεξα να μην σας πώ και εγώ την δική μου ιστορία. 15 οκτωμβρίου παντρευτήκαμε με τον άντρα μου και 21 οκτωμβρίου είχα την τελευταία μου περίοδο 21 Νοεμβρίου και μην αντέχοντας άλλο από την αγωνία πήγα στο φαρμακείο πήρα το τεστ γύρισα σπίτι έκανα το τελευταίο μου τσιγάρο (ημουν καπνίστρια)και στο καπάκι έκανα το τεστ. ¨Οταν είδα πως είναι θετικό έβαλα τα κλάμματα απο την χαρά μου. Ο άντρας μου στη δουλειά εγώ μόνη στο σπίτι κόντεψα να τρελαθώ. Λίγο πριν έρθει πήρα ένα χαρτί και έγραψα επάνω Welcome home daddy και το κόλλησα στην εξώπορτα. 'Οταν άκουσα το κλειδί να γυρίζει η καρδιά μου πήγαινε σαν τρελή μόλις είδα το χαμογελαστό του πρόσωπο και τα δακρυσμένα του μάτια έπεσα στην αγκαλιά του ευτυχισμένη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααχ τι ομορφη τρυφερη κ μοναδικη στιγμη!!!!!!!!!!!!

εμεις κοριτσια το τελευταιο εναμιση χρονο δε προσεχαμε!!!

θελαμε παρα πολυ ενα μωρο!!!

εγω οπωσ παντα δεν ειχα ποτε σταθερο κυκλο........ετσι κ αυτο το διαστημα!!!ηταν πολλες οι φορες που ειχα καθυστερηση αλλα τιποτα!!!!!!!!!!!!!απογοητευσηηηηηηηηηηηηηηηηη

εκανα τεστ κ τεστ....

μια μερα ...πεμπτη , ειχα 12 μερεσ καθυστερηση, τιποτα σημαντικό για μενα, σηκώθηκα να παω για δουλεια.ειχα ναυτιες ταση για εμετο δεν ενιωθα καλα!!!

πο πο λεω καμια γαστρεντεριτιδα με τριγυρνα!!!

παίρνω τηλ. τη συναδελφο στη δουλεια

΄΄ειμαι αρρωστη ΄΄ της λεω δε 8ε ερθω

΄΄εισαι εγκυος.........παρε τεστ¨ ειχε φαγωθει ολες τισ μερες η βουλα!

το μεσημερι λεω στον ανδρα μου ΄΄δε πασ να παρεις ενα τεστ, να δουμε για να ξερω αν ειναι να παρω καποιο χαπι για τη ναυτια!΄΄του λεω

΄΄καλα σιγα μην εισαι με με 12 μερεσ καθυστερηση¨λεει

βλεπεις χτυπαγα πανω απο 15!!!

καποια στιγμη αργα το βραδυ μου εφερε

εντομεταξυ του ειχα πει να παρει ενα να μη παρει τα διπλα κ πληρωνουμε παλι.............

να το κανο τωρα η το πρωι......μεσ στην αφασια!!!

μπαινω στο μπανιο ...το κανω το αφήνω στον νιπτήρα κ φευγω για το σαλονι τρέχοντας!!!

μετα απο λιγο επιστεφουμε μαζι .το κοιταμε τι να δουμε.....

θετικοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο το τεστ

αγκαλιαστικαμε και κλαιγαμε

μετα απο λιγο μου λεει λες να μη το εκανες καλα?

φευγει κ παει κ μου φερνει αλλο ενα....που παλι ηταν 8ετικο!!!

κ..αρχισαν τα τηλεφωνααααααααααααααα

αξεχαστες στιγμες ευτυχιαςςςςςςςςς:cheer:

:cheer: :cheer: :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KORITSIA TI ORAIES ISTORIES...

EGO PANTA SKEFTOMOUNA OTI THA PHGAINA NA PARO ENA MPIMPERO TOY PANATHINAIKOU KAI THA TOU TO EDINA..

ALLA TELIKA STHN PROTH MOU EGKUMOSUNH TOY PHRA MIA PIPILA KAI THN AFHSA STO TRAPEZI TOU SALONIOU.......

XAMPARI DEN PHRE DEN THN EBLEPE ME TIPOTA...

MOU EIXE SPASEI TA NEURA KAI TELIKA TOU THN EDOSA GIATI DEN ANTEXA..

META XARA KAI KATEBASE ENA MPOUKALI OUISKI...XIXI

DUSTHXOS OMOS APEBALA META...

KAI STHN MPOUMPOU MOU OTAN TO EMATHA DEN EKANA TIPOTA MONO TOU TO EIPA KAI EIMASTAN SUGKRATHMENOI ALLA POLU XAROUMANOI BEBAIA..:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΟΙΠΟΝ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΙ ΤΥΧΕΡΟΙ ΤΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ,ΚΑΝΑΜΕ ΕΛΕΥΘΕΡΑ 20 ΜΕΡΕΣ ΣΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΤΟΥ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ.ΟΤΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΧΑ 6 ΜΕΡΕΣ ΚΑΥΘΣΤΕΡΗΣΗ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΤΕΣΤ.ΤΟ ΤΕΣΤ ΒΓΗΚΕ ΦΥΣΙΚΑ ΘΕΤΙΚΟ.ΕΠΕΙΔΗ Ο ΣΥΖΗΓΟΣ ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΝ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΤΕΣΤΑΡΩ ΤΟΥ ΕΙΠΕ ΤΕΛΙΚΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΤΕΣΤ ΒΓΗΚΕ ΑΡΝΗΤΙΚΟ.Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥ ΗΤΑΝ:ΓΙΑΤΙ ΑΦΟΥ ΚΑΝΑΜΕ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ

ΟΤΑΝ ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΚΡΑΤΙΟΜΟΥΝ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΒΓΗΚΕ ΘΕΤΙΚΟ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΣΙΓΟΥΡΑ.ΟΤΑΝ ΣΙΓΟΥΡΕΥΤΗΚΑΜΕ ΠΗΡΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΓΝΩΣΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΓΝΩΣΤΟΥΣ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙ.ΧΑΖΟΜΠΑΜΠΑΣ ΦΟΥΛ ΛΕΜΕ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια και εγω επειδη ειχα φαει φρικη επειδη 1 χρονο εκανα ελευθερα και τιποτα,δεν το πιστευα οταν εγινε...ειχα καθυστερηση ,οπως παντα σχεδον....παιρνω τον γιατρο και του λεω εχω καθυστερηση,να παρω τα πριμολουτ,,,οχι μου λεει θα κανεις μια χοριακη,,,,αμαν λεω παλι τα ιδια...εντωμεταξυ δεν ειχα συμπτωματα...παω δινω αιμα...κατα τις 12 θα βγει μου ειπε...παω στην μαμα μου για καφε...παιρνω τηλεφωνο και μου λεει...αρετη εισαι 4 εβδομαδων ειναι ανεβασμενη η χοριακη...........κοκαλο εγω ,με πιανει ενα τρεμουλο στα ποδια κοντεψα να σωριαστω...δεν περιμενα καθολου...πηρα κατευθειαν τον αντρα μου στην δουλεια....κοριτσια αυτος τα παιξε περισσοτερο απο μενα.........φοβερο συναισθημα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΜΕ ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΛΛΑ ΜΕ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ, ΠΗΡΑ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟΥ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΦΥΓΕΙ Η ΙΔΕΑ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΜΟΝΟ ΕΝΑΣ ΜΗΝΑΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑΜΕ Κ ΤΟ ΘΕΩΡΗΣΑ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΔΥΝΑΤΟ....

ΤΟ ΤΕΣΤ ΒΓΗΚΕ ΑΡΝΗΤΙΚΟ. ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΑΝ ΗΜΟΥΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟΥ ΚΑΝΩ ΜΕΓΑΛΗ ΕΚΠΛΗΞΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ Κ ΘΕΩΡΗΣΑ ΤΗΝ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΑΙΤΙΑ ΚΟΥΡΑΣΗΣ ΛΟΓΟ ΤΟΥ ΓΑΜΟΥ ΜΑΣ ΠΟΥ ΜΟΛΙΣ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ!

ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΟΜΩΣ ΞΥΠΝΗΣΑ ΜΕ ΕΝΑ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΚΑΤΙ ΜΕ ΕΤΡΩΓΕ ΠΑΛΙ Κ ΕΝΩ ΤΟ ΣΥΖΗΤΟΥΣΑ ΜΕ ΜΙΑ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΒΑΛΕ ΤΗΝ ΙΔΕΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΧΟΡΙΑΚΗ! ΦΕΥΓΩ ΑΠΟ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ Κ ΠΕΤΑΓΟΜΑΙ ΣΤΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΙΚΟ. Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΠΑΛΙ ΧΑΜΠΑΡΙ! ΣΕ ΜΙΑ ΩΡΑ ΜΑΘΑΙΝΩ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ! ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ. ΜΟΥ ΚΟΠΗΚΑΝΕ ΤΑ ΓΟΝΑΤΑ Κ ΕΡΧΙΣΑ ΝΑ ΤΡΕΜΩ. ΠΑΙΡΝΩ ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΠΟΥ Κ ΑΥΤΟΣ ΗΤΑΝ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ. ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΤΟΥ ΛΕΩ! ΕΜΕΙΝΕ! Η ΑΠΟΛΥΤΗ ΣΙΩΠΗ! ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΤΟΥ ΞΑΝΑΛΕΩ ΕΚΑΝΑ ΕΞΕΤΑΣΗ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ! Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΤΑ ΠΑΙΞΕ, ΕΤΣΙ ΣΤΟ ΞΕΚΑΡΦΩΤΟ ΠΟΥ ΤΟΥ ΤΟ ΕΙΠΑ Κ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΑΙ! ΟΤΑΝ ΣΥΝΗΛΘΕ ΜΟΥ ΛΕΕΙ, ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΜΗ ΜΕ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΙΣ ΠΕΣ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΕΑΝ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΠΛΑΚΑ! ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΣΟΥ ΛΕΩ ΑΛΗΘΕΙΑ! ΟΤΑΝ ΠΗΓΑΜΕ ΣΠΙΤΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΤΑΝ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ! ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΙΑ ΑΜΗΧΑΝΙΑ, ΜΙΑ ΣΙΩΠΗ ΩΣΠΟΥ ΜΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΓΚΑΛΙΑ Κ ΚΑΝΑΜΕ Κ ΟΙ ΔΥΟ ΣΑΝ ΤΑ ΧΑΖΑ! Η ΧΑΡΑ ΜΑΣ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ........

ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΑΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις ειχαμε παει για Χριστουγεννα στην πεθερα μου,

ειμασταν πολλα ατομα,εκτος απο εμας η αδερφη του αντρα μου

με τον αντρα της και τα δυο παιδια της ...

εγω ομως απο την 1η μερα που φτασαμε ημουν γριπωμενη χαλια

και δυστυχως κρεββατωμενη,

την 3η μερα πηγαμε μια βολτα για να μην ειναι και τα παιδια

κλεισμενα και οταν γυρισαμε το βραδυ σφαδαζα στους πονους οι

οποιοι χτυπουσαν στο νεφρο,δεν περιμενα για περιοδο,με τις

γιορτες ειχα ξεχαστει...

την 4η μερα συνεχιζα να ποναω,ολοι θελανε να με πανε σε κλινικη,

βαλε κατι ζεστο,οχι βαλε κατι κρυο,οχι αμα ειναι κολικος δεν κανει.....

και παει λεγοντας...στο τελος μου'ρχεται ουρανοκατεβατο : βρε μπας????

διοτι και στον γιο μου οταν ειχα συλλαβει ειχα τετοιους πονους τρελλους,

τελικα του λεω δεν πας μεχρι το φαρμακειο να παρεις ενα τεστ....?

σιγα καλε μου λεει...λες?

λεω αντε πανε και τι εχουμε να χασουμε?:P

το φερνει,δεν παιρνει κανεις χαμπαρι,

μπαινω για μπανιο,ηταν βραδυ...λεω καλυτερα να το κανω το πρωι

απο μεσα μου,μετα δεν κρατηθηκα:unsure:

το κανω ,βγαινει θετικο,εχω παγωσει,βγαινω σαν ρομποτ του λεω στο αφτι

ειναι θετικο,τελικα ειμαι εγκυος και ξαναμπαινω στο μπανιο...

οταν βγηκα πιο συνειδητοποιημενη τι ειχε συμβει και τι ειχα πει

ηταν ολοι τους εξω δακρυσμενοι και συγκινημενοι,να γελανε και να

με αγκαλιαζουν απο χαρα:) :) :)

ηταν πολυ ομορφη στιγμη και το χαρηκαν ολοι οσο κι εμεις...

εμεις ακομη σαν χαζα ειμαστε βασικα αλλα τελοσπαντων:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στην περίπτωσή μου ή ερώτηση θα έπρεπε να είναι "Πως σας ανακοίνωσε ο άντρας σας την εγκυμοσύνη σας?"

Με σταθερό κύκλο 28 ημερών, η πρώτη μέρα καθυστέρησης χτύπησε καμπανάκι. Είχα και κάτι ενοχλήσεις στο στομάχι, έλεγα χαρακτηριστικά "νιώθω σαν ένα σκουλικάκι να με τρώει το στομάχι!" Καταλαβαίνετε ποια ήταν το σκουλικάκι τελικά! Έτρεξε ο άντρας μου στο φαρμακείο και πήρε διπλό τεστ. Ήμουν τόσο ταραγμένη που δεν άντεχα να δω και το γύρισα με την οθονίτσα κάτω. Ποιες κόκκινες γραμμές? Κοκκίνισε όλη οθόνη. Το επόμενο πρωί κάνω το δεύτερο και το αρπάζει από τα χέρια μου ο άντρας μου. Περιμένει υπομονετικά και μετά με μια ανεξήγητη ψυχραιμία μου λέει "Αγάπη μου είμαστε έγκυοι!!!" "Και οι δυο?" απαντάω.. "Ιφιγένεια σύνελθε, είσαι έγκυος!" Το συνειδητοποιώ, αγκαλιαζόμαστε, κλαίω, τρέχουμε για β'χοριακή. 28-12-2007. Δε θα ξεχάσω ποτέ αυτή τη μέρα!

Με τον άντρα μου τότε δεν ήμασταν παντρεμένοι (παντρευτήκαμε με πολιτικό 02-02-2008). Γνωριζόμαστε 13 χρόνια, αγαπιόμαστε τρελλά από το 1996, όλα αυτά τα χρόνια όμως μας χώριζε η απόσταση (λόγω δουλειάς από το 2001 ζούσαμε σε διαφορετικές πόλεις, σε απόσταση 1000 χλμ) και δεν μπορούσαμε να είμαστε μαζί. Επανασυνδεθήκαμε αρχές Δεκέμβρη 2007 και τέλη Δεκέμβρη 2007 έγινε το θαύμα!

Το σίγουρο είναι ότι τώρα μπορεί και πάλι να μας χωρίζει για λίγο ακόμα η απόσταση, αλλά μας ενώνει κάτι πιο δυνατό! Η κόρη μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

emena kai tora tha gelasete sigoura, mou to eipe o antras mou!!!

eixa kapoia symptomata alla epeidi doulebo oli mera elega oti einai po tin kourasi, o antras mou elege... eisai egyos den iparxei periptosi!!

e, kai to ekana to test kai to pira xabari ki ego!! haha!!

pantos trellathikame!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ....

ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΤΑ ΔΑΚΡΥΑ ΜΟΥ....

ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΕΝΤΟΝΑ ΦΟΡΤΙΣΜΕΝΗ ΜΕ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ Η ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΣ ΚΑΘΕ ΜΙΑΣ

ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΝΙΩΘΩ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΤΙΓΜΕΣ....

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!!

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΙ ΕΓΩ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ.... ΑΧ! ΠΩΣ ΤΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιφιγένεια και εμένα ο άντρας μου, μου το ανακοίνωσε! Από την αρχή μου έλεγε θα κάνουμε παιδάκι! Έτσι ήρθε η καθυστέρηση, εγώ στην αρχή είπα ότι ίσως κρύωσα από τα πολλά μπάνια στη θάλασσα και περίμενα. Ο άντρας μου πήγε στο φαρμακείο και έφερε το τεστ, το πήρε αυτός και έλεγε ορίστε η γραμμή! Και φώναζε! Την άλλη ημέρα πήγαμε για χοριακή και ο ίδιος πήγε για τ'αποτελέσματα. Ήρθε στο σπίτι με λουλούδια και μου έλεγε: θα κάνουμε παιδάκι! Θα γίνουμε γονείς! Είχε διαίσθηση από την αρχή και βγήκε αληθινή. Στο φύλο του μωρού όμως υπερίσχυσε η δική μου. Το ένστικτο της μητέρας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ τι ωραιες εμπειριες ειναι αυτες,δεν μπορειτε να φανταστιτε πως ζω γι'αυτη τη στιγμη που θα μαθω πως ειμαι εκγυος και για το πως θα το ανακοινωσω στον αντρα μου,υπεροχη στιγμη μπραβο κοριτσια αντε και σε εμας να συμβει γρηγορα,,,,φιλικια να χαιρεσται τα μωρακια σας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς προσπαθούσαμε κανένα χρόνο,και έπειτα από μια αποβολή ενδιάμεσα σε κάθε αναμενόμενη περίοδο 4 μέρες πριν την αναμενόμενη καθυστέριση έφτιαχνα τεστ 4-5 μπας και δείξει θετικό.Την συγκεκριμένη φορά που τελικά και ήμουν έγκυος ήταν η μόνη φορά που δεν πίστευα ότι ήμουν,γιατί είχαμε κάνει και τα τεστ ωορυξίας και δεν είχε βγει καμιά μέρα γόνιμη.Σηκώνομαι,που λέτε,το πρωί,ενώ ο άντας μου έπινε καφέ στην κουζίνα και χωρίς να του πω τίποτα κάνω το τεστ.Είχα ένα τεστ στο συρτάρι που είχε περισέψει από την προηγούμενη προσπάθεια από τα πολλά που είχα πάρει.Και έκει που έλεγα πως θα βγεί και αυτό σίγουρα αρνητικό,τελικά βγήκε θετικό.Να πω ότι δεν θα έφτιαχνα τεστ αυτή την φορά,τόσο σίγουρη ήμουν και μάλιστα έιχα και συμπτώματα περιόδου,αλλά είχα κάτι δουλείές σπίτι(μάζεμα χαλιών)και είπα καλού κακού να ξέρω μην κάνω καμιά γκάφα.Μόλις βγήκε θετικό έτρεμαν τα χέρια μου,φωνάζω τον άντρα μου,του το δείχνω,αγκαλιαζόμαστε φιλιόμαστε και πολύ συγκίνηση σας λέω.φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια. Εμείς είχαμε προσπαθήσει μόνο ένα μήνα στο άσχετο και τον δεύτερο πήραμε τεστ ωορρηξίας , οπότε δεν ελπίζαμε και πολύ αφού είμαστε και 33 χρονών και όχι πιτσιρίκια! Είχα όμως 4 μέρες καθυστέρηση και λέμε άντε να κάνω μια χωριακή, έτσι για να μην μας μπαίνουν ιδέες και χαιρόμαστε τζάμπα. Την έκανα το πρωί και το απογευματάκι θα είχαμε τα αποτελέσματα. Εγώ ήμουν στην δουλειά. Είμαι καθηγήτρια αγγλικών σε φροντιστήριο και για πρώτη φορά είχα το κινητό μέσα στην κασετίνα μου, στο αθόρυβο βέβαια για να το βλέπω. Μου είχαν πει κατά τις 6-7 θα με έπαιρναν τηλέφωνο. Το κουδούνι για διάλλειμα χτύπαγε 6 ακριβώς, αλλά 5.57 είδα την κλήση να χτυπάει. Έβγαλα τα μικρά έξω νωρίτερα, άλλο που δεν θέλανε, και κλείστηκα στην τάξη για να απαντήσω. Η κοπελιά ήταν ευγενέστατη και με ρώταγε τι κάνω κλπ, (Εγώ να θέλω να της πω ότι είμαι στα πρόθυρα εγκεφαλικού, αλλά να κρατιέμαι!) Τελικά μου λέει έχετε τόσες μονάδες στο τεστ. Εγώ έχοντας χαζέψει τελείως ρωτάω τι σημαίνει αυτό. Μου απαντάει σημαίνει ότι είστε έγκυος! Δεν έχω ξανακούσει ωραιότερη φράση στην ζωή μου. Αμέσως μετά κατεβαίνω σαν τρελή τις σκάλες και βγαίνω στο δρόμο για να πάρω τηλέφωνο τον άντρα μου. Εκείνος κοιμόταν και αργούσε να το σηκώσει και εγώ ήθελα να χοροπηδάω μέσα στον δρόμο. Τελικά το σηκώνει και του λέω, έλα αγάπη μου, τα σηκώνουμε τα σημαντικά τηλέφωνα! Θα γίνεις μπαμπάς! Εκείνος ενθουσιάστηκε πάρα πολύ και έλεγε αγάπη μου, δεν το πιστεύω. Μέχρι και το πακέτο με τα τσιγάρα του πέταξε από την χαρά του. Το βραδάκι που γύρισα πήγαμε για καφέ και μετά το ανακοινώσαμε στις γιαγιάδες που τρελάθηκαν από την χαρά τους.

as1cEWmFg2B0020MjcyYmR8MDAwODk5NmR8QmViaSBzZSBwZXJpbWVub3ltZSBzZQ.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια.. εγω οταν το ανακοινωσα στον αντρα μου επαθε σοκ

και δε μπορουσε να μιλησει για καμποση ωρα! εκανα το πρωτο τεστ οταν γυρισα απο τη δουλεια και βγηκε αμεσω θετικο.. δε το πιστευα και εκανα και δευτερο μετα απο 1 ωρα και βγηκε και αυτο θετικο. δε ηθελα να του το πω απο το τηλ και ετσι τον περιμενα. αφησα το τεστ πανω στο τραπεζακι της κουζινας και εγραψα σε ενα χαρτακι ΄γεια σου μπαμπα!!!!΄. οταν μπηκε σπιτι ο αντρα μου πηγε κατευθειαν το ματι του εκει και καταλαβαινεται απαθε μεγαλο σοκ. ειμασταν 5 μηνες παντρεμενοι και δε το σχεδιαζαμε αλλα χαρηκαμε παρα παρα πολυ!!! τωρα πρεριμενουμε πως και πως τον μπεμπη μας. την παρασκευη μπαινω για καισαρικη.. ευχομαι σε ολες οσες θελουν να γινουν μανουλες να το πετυχουν και να ξερεται οτι το παν ειναι να μην αγχωνεστε... οταν εισαι ηρεμος καταφερνεις τα παντα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά,το πόσο συγκινήθηκα,δε λέγεται!Κρατήθηκα τρελλά να μη τα μπήξω,γιατί μπαινοβγαίνει και ο άντρας μου στο σπίτι και θα με περάσει για βλαμένη.

Όταν έρθει η δική μου η ώρα,δε νομίζω ότι θα κάνω εκπλήξεις και τέτοια.Μάλλον θα λιώσω στο κλάμα!

Όσο για σένα maria9,εύχομαι καλή λευτεριά,μ'ένα πόνο και να κρατήσεις στην αγκαλιά σου ένα πανέμορφο και υγιέστατο νινί!

line_line_typew3_beg_d_typew11_time_1216008000_text_c5dfece1f3f4e520ef20ddede1f220e3e9e120f4efed20dcebebefed20.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΤΕΣΤ ΗΤΑΝ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ. ΕΤΟΙΜΑΣΑ ΛΟΙΠΟΝ ΕΝΑ ΩΡΑΙΟ ΓΕΥΜΑ ΜΕ ΚΕΡΙΑ ΚΑΙ ΛΟΥΛΟΥΔΙΑ ΣΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ. ΕΝΩ ΤΡΩΓΑΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕ ΑΝ ΓΙΟΡΤΑΖΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΧΑΣΕ. ΤΟΤΕ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΠΩΣ ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΜΕΡΑ ΘΑ ΓΙΟΡΤΑΖΟΥΜΕ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ. ΣΥΓΚΙΝΗΘΗΚΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου βρε Δημητρα στην ιδια φαση ειμαι κι εγω το ποσο εχω συγκινηθει με οσα εχω διαβασει απο ολες τις κοπελες δεν λεγετε....ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ :)

Σκεφτομαι συνεχεια κι εγω τι θα εκανα σε περιπτωση που ημουν!!!!Σαν τρελλη μαλλον,θα κρεμαγα κανενα πανο θα το ζωγραφιζα στο μετωπο....αφου μου λεει ο αντρας μου τι εγκυος να μεινεις αφου θα παρεις τα βουνα χι χι χι χα χα!!:laugh:

Τελος παντων ας ερθει εκεινη η ωρα με το καλο....

Παντως κοριτσια αυτο που σκεφτηκα σιγουρα ειναι οτι θα αφησω τον υπολογιστη ανοιχτο και θα του πω εχεις κατι μηνυματα.....και σιγουρα αυτα θα θελω να ειναι απο εσας που τοσο καιρο μοιραζομαστε πραγματα και συμπαραστεκομαστε η μια στην αλλη....θα εχει πλακα!!!

ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩΩΩΩΩΩΩ

Δημητρα μου δεν περνανε οι μερες ε?αντε να εχουμε ευχαριστα!!!!!!!

Μαρια9 με το καλο να εχεις μια πολυ καλη γεννα!!!!! και εσυ μαρια23 να χαιρεσαι το παιδακι σου να ειναι παντα γερο!!!ειναι κουκλακι!!!

Φιλακια σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...