Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2010 Νο.19!!!!


Recommended Posts

μαρια@ έγραψε:

κοίτα με το ζόρι που λέμε δεν γίνετε, αν δεν είσαι λίγο χαλαρή...είναι και η κατάσταση δύσκολη με την κοιλιά και όλα τα συναφή συμπτώματα που καλύτερα να μην κάνεις! Όσο για τις ασκήσεις αυτές δεν ξέρω κατά πόσο βοηθάνε :huh: εγώ δεν έκανα καθόλου και γέννησα πανεύκολα και χωρίς ούτε ένα ράμμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 993
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Βασιλική γύρισες?Δεν σε κρατήσαν τελικά?Τι μεγάλα μπεμπάκια που έχεις.Δεν έχω ξανακούσει δίδυμα τόσο μεγάλα...φτου φτου!!!Αντε 2 μερούλες ακόμα.

Να ρωτήσω κάτι?Απο το μαιευτήριο ζήτησαν να έχω και μπουκάλια μαζί μου.Πως θα τα κρατήσω αποστειρωμένα?θα μου τα αποστειρώσουν αυτοί?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

soupitsa έγραψε:

Giouli30 έγραψε:

Έλεγα ότι επειδή δεν έχεις μπει μερικές μέρες μάλλον θα γέννησες, αλλά μάλλον μας βλέπω και τις δυο μας εδώ για κάποιες (ελπίζω όχι πολλές) μέρες ακόμα :S Έχεις καθόλου συμπτώματα? Εγώ τίποτα το αξιοσημείωτο... Θα πάω την Τετάρτη στο γιατρό...Μου είπε πει ότι είναι στην πολιτική του να μην αφήνει πάνω από 1-2 μέρες παράταση :([/quote:162bu4xj]

Σουπίτσα μου εδώ και κάποιες μέρες πλέον είμαι και πάλι ενεργή στο φόρουμ....

Από συμπτώματα τίποτα. Ο μπόμπιρας έχει γίνει πια τεράστιος ( πριν 10 μέρες είμασταν 3400) και απλώς με πονάει όταν τεντώνεται και κλωτσάει. Με πονάει λίγο η λεκάνη ακόμα και που και που νοιώθω πόνους περιόδου αλλά μόνο όταν κουράζομαι πολύ. Αλλά όχι τίποτα δραματικό.

Εμένα ο γιατρουδάκος είναι της υπομονής. Λέει αν όλα πάνε καλά το κρατάει και 8 μέρες μέσα μετά την ΠΗΤ. Βέβαια σήμερα που θα πάω θα του πω να κάνουμε πρόκληση Πέμπτη βράδυ 2 Σεπτεμβρίου ώστε 3 Σεπτεμβρίου να γεννήσω με το καλό αν δεν έχω γεννήσει φυσιολογικά μέχρι τότε. Είναι θέμα αδείας του άντρα μου.

Αχ πόσο κουράστηκα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

καλημερα!!!!

με περιμενατε??? δεν με περιμενατε....

σας ευχαριστω ολες για τις ευχουλες σας αλλα τελικα ο γιατρος μου με εδιωξε :blush:

στον υπερηχο ολα καλα αφου βεβαια περασε ολο το νοσοκομειο για να καταφερουν να μετρησουν την μπεμπα η οποια κρυβεται πισω απο τον μπεμπη...

κοντευουν τα 3 κιλα!!! μπεμπης 2960γρ και μπεμπα 2840γρ!!! :woohoo:

ο γιατρος μαλλον θελει να τα βγαλω πανω στην εφηβεια :P:P:P:P

ειχε 3 τοκετους σημερα και εφημερια και υποθετω πως γι αυτο με εδιωξε :unsure:

θελει λεει να παρουν οσο γινεται τα παιδια ... και επειδη ειναι διδυμος κυηση να γινουν ολα χαλαρα...

το τελικο αποτελεσμα για να μην σας ζαλιζω εχει ως εξης..

αυριο απογευμα εισαγωγη για εξετασεις και τεταρτη πρωι γενναω!!! :woohoo:

Δεν πειράζει Βασιλικούλα!!! Υπομονή 2 μερούλες το πολύ.... Είναι θηρία τα διδυμούλια σου πωπω...Πάντως αν υπήρχε πρόβλημα θα σε έβαζε μέσα σήμερα. Μάλλον είδε ότι πας μία χαρά πλάκωσε και δουλιεά για αυτόν σήμερα και έτσι σε έβαλε σε 2 μέρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρια@ έγραψε:

vaster έγραψε:

Καλημέρα Μπέλλα! Το σεξ όλοι οι γιατροί λένε ότι βοηθάει, το θέμα είναι να ολοκληρώνετε "μέσα" η πράξη και να γίνετε συχνά, όχι μια ή δύο φορές μόνο :laugh:[/quote:gqx4g0c7]

ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΟ ΘΕΜΑΤΑΚΙ ΣΕΞ!!! :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly:

Το θέλω συνέχεια και το ονειρεύομαι συνέχεια αλλά κορίτσια δεν μου βγαίνει στην πρα;γματικότητα και έτσι..... ΑΠΟΧΗ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φιλεναδίτσες μου γλυκές!Τι κάνετε;

Αναστασία και Μαννούλα,πρόβλημα με τον ύπνο των παιδιών ε;Είχα κι εγώ με τη μεγάλη μου σοβαρό πρόβλημα πριν αρκετούς μήνες.Έτσι μου έδωσε η νύφη μου ένα βιβλίο,το οποίο αποδείχτηκε σωτήριο.Βέβαια,όσο το εφαρμόζαμε είχε πέσει πολύ κλάμα,αλλά τελικά είχε αποτέλεσμα.Έγινε κιόλας την πιο κατάλληλη στιγμή,όταν μάθαμε ότι είμαι έγκυος,που δεν υπήρχε δυνατότητα για αγκαλιές όλη τη νύχτα και τέτοια περίεργα.Την πάτησα όμως,γιατί πριν μερικές μέρες τη σήκωσα ενώ έκλαψε στον ύπνο της και κακόμαθε.Ένα λαθάκι και τα τινάζει όλα στον αέρα.Έτσι τώρα το ξανακάνω.Πού θα πάει όμως;Είναι θέμα ημερών.

Για το θηλασμό που λέτε,η νύφη μου έβγαζε αποκλειστικά με θήλαστρο κάθε 2μισι ώρες κι έβγαζε 200 γραμμάρια.Μιλάμε για τρελό γάλα.

Τόινγκ!Βασιλικούλα,τι κάνεις εσύ εδώ;Έλα δεν πειράζει,τωρα τον έφαγες το γάιδαρο.Δυο μερούλες μόνο και τα ζουζούνια θα εμφανιστούν μαγικά στην αγκαλίτσα σου.

Ρε κορίτσια αυτό με το σεξ,εμένα ο γιατρός μου δε μου έχει πει τίποτα,αλλά είναι και θέμα ψυχολογίας.Δεν μπορώ με τίποτα.

Α,σήμερα το απόγευμα έχω καρδιοτοκογράφημα,υπέρηχω και καλλιέργεια κολπικού υγρού!αουτς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaster έγραψε:

Μαρακι σε 2κλινο ησουν στην Βιοκλινικη;εγω σκεφτομαι να ζητησω αποκλειστικο θηλασμο,ξερεις τι γινεται σε αυτη την περιπτωση;;αν δλδ ειναι και αλλη κοπελα μαζι σου τα φερνουν μαζι τα μωρακια;το λεω γιατι αν θυλαζω εγω ας πουμε οι συγγενεις της αλλης κοπελας βγαινουν εξω;

Εγώ είμουν σε 2κλινο. Δυστυχώς δύσκολα θα τηρηθεί ο αποκλειστικός θηλασμός εκεί μέσα(όπως και σε όλες τις κλινικές αν δεν έχεις μονόκλινο). Κάποια από τα ωράρια επισκεπτηρίου και θηλασμού συμπίπτουν. Οι μαίες διώχνουν τον κόσμο από το δωμάτιο όταν σου φέρνουν το παιδί αλλά..... Μάλλον θα πρέπει να συννεοηθείς και με την άλλη κοπέλα για το τι θα κάνετε όταν θα έρχετε κόσμος. Επίσης κάθε φορά τους υπενθίμιζα να μου την φέρνουν νηστική για να πιάσει από εμένα και το βράδυ που την ζήτησα μου την έφεραν μόνο μια φορά στις 12:30 και ξανά μετά το πρωί. Εγώ προσωπικά επειδή είχα και την εμπειρία δεν έκατσα να σκάσω για όλα αυτά δυο μέρες ήταν θα περνούσαν.

Αυτό που θα σου πρότεινα είναι να το βάζεις το μωρούλι σου στο στήθος όποτε στο φέρνουν για όση ώρα θέλει αυτό και στα δύο στήθη να κάνει θηλαστικές κινήσεις και να πάρει όσο πρωτόγαλα μπορεί (και όχι τα δυο - τρια λεπτά που θα σου πουν από εκεί), να βάζεις κρεμούλα στις θηλές από την πρώτη μέρα και να μην αγχώνεσαι για το λίγο ξένο που θα του δώσουν εκεί στο σπίτι θα μπείτε στην γραμμή σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παραβαν τουλαχιστον εχουν;;εγω γενικα σαν ανθρωπος ειμαι πολυ διακριτικη και αυτο θελω και απο τους αλλους...και γω 2 μερες θελω να κατσω μονο μακαρι να πανε ολα καλα και να βγουμε γρηγορα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anna10019 έγραψε:

Καλημέρα Γιούλη μου. Επειδή χρωστάω έτσι κι αλλιώς εκτός από φωτογραφίες και τη δική μας ιστορία τοκετού, δε θα σου γράψω λεπτομέρειες εδώ. Θα σου πω απλά για την αίθουσα τοκετού, ανάνηψης και το δωμάτιο στα οποία δε θα αναφερθώ όταν γράψω την ιστορία μας.

Λοιπόν, οι αίθουσες τοκετού, είναι κάτι μικρά δωματιάκια, πολλά στη σειρά όπου υπάρχει ένας νιπτήρας, ένα τραπέζι με τα εργαλεία, ο καρδιοτοκογράφος, καρέκλα για το σύζυγο και λίγο πριν το τέλος φέρνουν και το κρεβατάκι ανάνηψης του μωρού. ΄Ισα ίσα που χωράνε όλα αυτά. Πριν σε πάνε εκεί ωστόσο, θα σε πάνε σε ένα άλλο δωμάτιο προετοιμασίας όπου θα αλλάξεις, θα σου κάνουν κλύσμα και θα σε ξυρίσουν αν χρειαστεί, και θα κάνεις και ένα ντουζ. Μόλις τελειώσεις με αυτά, σε πάνε στην αίθουσα τοκετού, σε καλωδιώνουν και αρχίζει το πανηγύρι. Θα σε παρακολουθούν 1-2 μαίες συν την προϊσταμένη η οποία θα κάνει και τον έλεγχο της διαστολής εκτός του γιατρού. Όλα τα μόνιτορ από τις αίθουσες τοκετού συνδέονται με ένα κεντρικό μόνιτορ στη γραμματεία των μαιών. Άρα, ότι βλέπεις εσύ ανα πάσα στιγμή το βλέπουν και αυτές. Σ' εμένα η μαίες ήταν κυρίως μαζί μου. Ο γιατρός πηγαινοερχόταν (είχε και άλλη γέννα ταυτόχρονα) και ήρθε για λίγο στο τέλος, έκανα 2-3 εξωθήσεις, βγήκε η μπουμπού και τέλος. Λίγο πριν το τέλος έρχεται και ο νεογνολόγος που θα ελέγξει το μωρό. Αφού έγινε και αυτό και όσο ο γιατρός έπαιρνε βλαστοκύτταρα και με έραβε έβαλα την μικρή στο στήθος και βγήκαμε και φωτογραφίες.

Αφού βγάλουν και δείξουν το μωρό στους συγγενείς το πηγαίνουν για 3-4 ώρες για εγκλιματισμό σε θερμοκοιτίδα. Εσένα θα σε πάνε σε μία αίθουσα ανάνηψης με πολλά κρεβάτια (εγώ είχα και άλλη κοπέλα δίπλα μου αλλά με παραβάν ανάμεσα μας) όπου θα μπουν να σε δουν οι γονείς και μετά θα σε πλύνουν και θα σε ετοιμάσουν για το δωμάτιο.

Όσο για το δωμάτιο, εγώ ήμουν σε μονόκλινο γιατί θέλαμε rooming in. Δεν τρελάθηκα κιόλας αλλά δεν ήταν και άσχημα. Έμενα τη νύχτα με τον άντρα μου που κοιμόταν σε μία πολυθρόνα-κρεβάτι. Η καθαριότητα ήταν πολύ καλή και μπορείς να καλέσεις να σου καθαρίσουν οποιαδήποτε στιγμή της ημέρας πέρα από τις καθορισμένες επισκέψεις τους. Το φαγητό συμπαθητικό αλλά πολύ! Αυτά σε γενικές γραμμές. Ελπίζω να σε κάλυψα. Αν όχι, εδώ είμαι πάλι :kiss:

Αννούλα μου σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Ήσουν πολύ αναλυτική! Δυστυχώς εγώ Τρίκλινο καθαρά για οικονομικούς λόγους. Αλλά φαντάζομαι ότι θα τηρήσουν τον αποκλειστικό θηλασμό....

Να μας πεις την ιστορία σου το συντομότερο.... Θέλω να σε ρωτήσω τόσα πολλά αλλά φαντάζομαι θα τα διαβάσω εκεί...

Φιλάκια πολλά :P:kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου το εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα πολύ καλά! :)

Παραβάν δεν υπήρχε αλλά ακόμα και να υπήρχε το σωστό είναι να μην είναι κόσμος μαζί με τα νεογέννητα στον ίδιο χώρο. Πολλές φορές όταν ερχόταν οι μαίες δεν δίναν τα μωρά αν δεν έβγαιναν όλοι έξω.

Όσο για το ούτε ένα ράμμα αφού ο γιατρός έψαχνε μήπως εσωτερικά χρειάζεται κανένα αλλά δεν βρήκε τίποτα :P ούτε σχίστικα ούτε με έκοψε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι,ούτε ένα ράμμα ε;Μπράβο.Θυμάμαι στην πρώτη μου γέννα ο γιατρός με έραβε ακριβώς μία ώρα.Δεν ήταν η τομή μεγάλη απλά έκανε και....γλυπτική για λόγους αισθητικής.Πράγματι το αποτέλεσμα ήταν καταπληκτικό,δε φαίνεται απολύτως τίποτα.Αχ,αντε βρε Μαράκι να σου ζήσει και πάλι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία μου εμένα η πεθερούλα μου έκανε φρέσκα φασολάκια λαδερά!!! Τρελλένομαι για το φαγητό αυτό με φετούλα και λίγο ψωμάκι. Θα το φέρει ο αντράς μου όταν σχολάσει!!! :lol::lol::lol:

Αύριο θέλω να κάνω μύδια σαγανάκι για τον αντρούλη μου που του αρέσουν πολύ....

Σας αφήνω πάω να την πέσω λιγουλάκι γιατί η μεσούλα μου με ξέκανε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααααααααααααααααααααααααααα......

Βασιλικουλα μου τελεια τα νινακια σου κ πολυ ωραια μερα θα γεννησεις πεμπτη απογευμα θα ειμαι στο ελενα κ θα ερθω να σε δωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly:

θα δω τα μεζεδακια σου.... :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

εγω μιλησα με τον γιατρο μου θα παω πεμπτη να με δει κ θα μου κοψει τα φαρμακα την αλλη πεμπτη που θα τελειωσω τα μαθηματα ετσι κ αλλιως θα μου τα αφηνε μεχρι 36 εβδομαδων γιατι μου λεει θελει να μεινει κ λιγο παραπανω κ αν μου τα κοψει τωρα φοβαται οτι θα βγει ο μπομπιρας αμεσως... :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

μα γιατι το λεει αυτο εχει δειξει το παιδι μου κατι τετοιο?????? :blink::blink::blink::blink::blink: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

εχω φαει κατι κλωτσιες απο το πρωι με εχει ταραξει με ποναει.... :ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy:

οσο για σεξ πονεμενη ιστορια :(:(:(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ντορα μου εκει θα ειμαι την πεμπτη!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

και ισως οχι μονο εγω ;)

εσυ το σεξ να μην το σκεφτεσαι καθολου!!!! θελει που θελει να βγει γρηγορα ο γιος σου, θα τον βοηθησεις κιολας???? :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντορα και μεις φοβομασταν πως με το που σταματησω τα χαπια θα γεννησω,και μενα μου χε πει 36 θα τα κοψει,αλλα απ'οτι βλεπεις...ο μαγκας αλλαξε γνωμη!!το απογευμα στις 8 θα παω για καρδιοτοκογραφο,καλα ατσι και αλλιως συσπασεις δεν εχω!!πιο πολυ για το μωρο θελει να δει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και από εμένα.

Και αφού διάβασα 30 σελίδες (δεν σας προλαβαίνει κανείς) έχω να πω τα εξής:

Επιτέλους και φωτογραφίες των γαμπρών της παρέας. Ρόζυ να σου ζήσει ο παίδαρος. :kiss::kiss::kiss:

Λαμπρινή μου νόμιζα ότι θα είχες γεννήσει μέχρι σήμερα αλλά σας κάνει βασανιστήρια το μικρό?? Δεν πειράζει μωρέ σε μια βδομάδα θα το έχεις σίγουρα στην αγκαλιά σου. :):):)

Ντόρα τους αγωνιστικούς μου χαιρετισμούς. Όσο διαβάζω τι περνάς με την πεθερά τόσο αναρωτιέμαι μήπως έχουμε την ίδια? :woohoo: :woohoo: Εγώ όμως δεν αντέχω να το παίζω και φιλενάδα της, απλά την ανέχομαι κάθε φορά που έρχεται και αν τυχόν πει καμιά μαλ#%^α της απαντώ κάπως απότομα και μονολεκτικά. Επίσης η στάση του άντρα μου είναι ίδια με του δικού σου, γιατί φυσικά αν ήταν διαφορετική δεν θα είμασταν μαζί. ;);) Τι να τον έκανα τον μαμάκια?? :angry: ?΄ Καλά ε, μήπως είσαι το alter ego μου?? :ohmy::ohmy::ohmy::ohmy: Πριν 2 μήνες αγόρασα το Ford Fiesta (όχι Coupe) και είναι γαματο αυτοκίνητο!!!Να το πάρετε, να το πάρετε. Πριν είχα το ίδιο, αλλά παλιότερο μοντέλο και 2πορτο γι'αυτό τώρα πήρα 4πορτο για το μωρό, και ο άντρας μου έχει Honda Civic υβριδικό για να προστατεύσουμε και λίγο το περιβάλον. Ααα βλέπω και η Αναστασία της οικογενείας των Φορντ είναι!! Και εγώ το μαύρο ήθελα αλλά αρνιόταν πεισματικά ο άντρας μου και τελικά πήρα το μπορντοβυσσινί!

Αναστασία βλέπω νυχτοπούλι το καραμελάκι :P:P:P:P Ευτυχώς και ο απορροφητήρας....τι τραβάς και εσύ?? Δεν ξέρω αν συμφωνεί και ο Νίκος σου αλλά κάπου είχα διαβάσει ότι αν θες να εξοικειώσεις το νεογνό με το θέμα μερα-νυχτα τότε πρέπει να παίξεις με το φως-σκοτάδι, δηλαδή την ημέρα αν κοιμάται να μην υπάρχει απόλυτη συσκότιση αλλά να έχεις ανοικτά παράθθυρα, ενώ το βράδυ όσο είναι ξύπνια ο φωτισμός να είναι ελάχιστος. Κάτι τέτοιο είχα καταλάβει.

Έλενα τις καλύτερες ευχές για την επέτειο σας, αν και καθυστερημένα.

Κατρίνα να χαίρεσαι την υπέροχη κοράκλα σου (πωπω καρδιές που θα κάψει σε λίγα χρόνια!!!)

Αννα μια χαρά οι τελευταίες μετρήσεις της μικρής, μπράβο. Και φαγανούλα :P:P:P:P:P:P

Βασιλική και εσήυ εδώ ακόμα??? Ο γιατρός σου θα είδε ότι σου είναι πολύ εύκολο να πηγαινοέρχεσαι από το νοσοκομείο και γι'αυτό σε έδιωξε :woohoo: :P:P:P Δεν πειράζει μωρέ τι έμεινε μέχρι την Τετάρτη; Δυο μέρες μόνο.... ;););):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας πω και τι έπαθα το Σάββατο... έφαγα μια ωραιότατη τούμπα!! Μόλις είχε πλύνει ο μπαμπάς μου την βεράντα και πάω να βγω έξω με τις άθλιες σαγιονάρες που φοράω και μέσα σε δευτερόλεπτα προσγειώθηκα με τον ποπό στο πάτωμα. Κατατρόμαξα μιλάμε ενώ ο μπαμπάς είχε χάσει την μιλιά του. Τελικά σηκώθηκα έκατσα σε μια καρέκλα και προσπαθούσα να ηρεμήσω. Να μην τα πολυλογώ, ευτυχώς όλα καλά. Ο μικρός άμεσα έδωσε σήμα ότι συνεχίζει να περνάει καλά εκεί μέσα που είναι και εγώ μέχρι σήμερα δεν έχω δει σταγόνα αίματος ή άλλου υγρού.

Σήμερα πλένω κάτι τελευταία σεντονάκια του μωρού και λέω σιγά σιγά να φτιάξω βαλίτσα γιατί το Σάββατο μπαίνω στον 9ο. Άλλες γεννάνε και εγώ ακόμα θέλω ένα μήνα!!1 :ohmy::ohmy::ohmy::ohmy:

Μόλις τελιώσω και το παιδικό θα σας βάλω φωτογραφίες να μου πείτε την γνώμη σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααααχ, απο το πρωι τωρα καταφερα και μπηκα λιγο. :S Πολυ με τρεχει αυτο το παιδι... :woohoo: Τον εβαλα για υπνο (ακομα δεν εχει κοιμηθει) και ειπα να καθησω λιγο και εγω...

Μαρια μου, ναι, δεν μπορουσε να πιασει και να τραβηξει ο Γιωργακης...και εγω το εβγαζα και του το εδινα με θηλαστρο για ενα διαστημα, παραλληλα με ξενο, αλλα ρε γμτ εμαθε στο μπουκαλι, δεν ηθελε καθολου στηθος. Απειρη και εγω...καταλαβαινεις! Μετα μου κοπηκε... :(

Βασιλικη, πανω που περιμεναμε τα ευχαριστα! :woohoo: Παντως τα μωρακια σου ειναι μια χαρα!!!Πολυ μεγαλα! Δεν πειραζει μωρε 2 μερες εμειναν, μακαρι να γεννουσα και εγω σε 2 μερες. Μιλαμε, ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!! :blink:

Μιλαμε ολοι εχουν βαλθει να μου σπασουν τα νευρα... :angry: Ειτε παιρνουν τηλ και ρωτανε, ειτε ρωτανε την οικογενεια μου αν γεννησα, και οταν παιρνουν την αρνητικη απαντηση, η αντιδραση τους ''Καλα, ακοοοοοοομα?'' :huh::blink: Ε,ναι, ΑΚΟΜΑ! :angry: Μηπως δεν θελω εγω να γεννησω?? :blush: Κουραστηκα ρε κοριτσια, ειμαι ερειπιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδώ είμαι και πάλι...Φωτεινή μου μπήκα για να σας πω ακριβώς το ίδιο πράγμα...

βγήκα για να πάω στο φούρνο και στο μινι μάρκετ και μπροστά στην πολυκατοικίας μας έχει 10 σκαλιά που πρέπει να κατέβεις..2 σκαλιά πριν κατβω είχε νερά και έφαγα μια τούμπα..ευτυχώς απο αντανακλαστικά πρόλαβα κια έβαλα τα χέρια μου και δεν προσγειώθηκα με πολύ τράνταγμα...

μιλάμε χέστηκα πάνω μου, είμαι και στο μήνα μου...προς το παρόν δεν αισθάνομαι τπτ περίεργο εκτός από τα μικροπονάκια που έχω ούτως ή άλλως τις τελευταίες μέρες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά η Βασιλική μας δεν γέννησε...τώρα το είδα..

μην στεναχωριέσαι κοριτσάκι η Πέμπτη δεν είναι μακριά!!!θα κρατήσεις τα αγγελούδια σου αγκαλιά!!!

Αννούλα μου σε έχουν τρελάνει, ε;;αμάν πια τι τους κόβει πια πότε θα γεννήσεις;;;

και βλέπω σε ταλαιπωρεί και ο Γιωργάκης!!χαρά στο κουράγιο σου!!

Μπέλλα μου μην αγχώνεσαι βρε όλα καλά θα πάνε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε τι παθατε με τις τουμπες?!?!?!?!?!?!?! :blink::blink::blink::blink:

καλα τα μωρα δυσκολα να παθουν κατι αλλα μονο η τρομαρα που πηρατε φτανει :S

αννουλα μου φαινεται οτι ακολουθεις τα χναρια της συμπεθερουλας σου ;)

και γενικα νομιζω πως εχουν μια παραλληλοτητα εδω οι συμπεθερες ;)

εσυ με την αναστασια, η κατερινα με την βασουλα, εγω με την κατρινα :P

τυχαιο???? δεν νομιζω!!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...