Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Αυγούστου-Σεπτεμβρίου 2010 Νο.19!!!!


Recommended Posts

καλημερα κ απο μας!!!

δεν εχω προλαβει να σας διαβασω λεπτομερειακα αλλα απο το λιγο που διαβασα σημερα γεννανε καποια κοριτσια ε???Χρυσα κ Βασιλικη???ειναι καποια αλλη???με το καλο κοριτσακια μου!!!!!!!!με κανεναν πονο κ να δωσετε φιλακια στα μωρουλινια σας απο μας αλλα στα πατουσακια..(εγω της εδινα παντου κ το προσωπακι της τωρα ειμαστε για αντιβιωτικη κρεμα.την πατησα η 1αρα!γι'αυτο κοριτσια οχι φιλακια στο προσωπακι των μωρων)

εχθες μπηκα εδω για να σας γραψω ..αλλα σημερα δικπεραιωνω το γραψιμο μου :huh: ..παλι κωλοπιπαλα μας πηγε.. :blink:

δεν κοιμοταν παλι απο τις 10-1:30 το βραδυ :unsure: .ο αντρας μου επρεπε να παει σημερα στη δουλεια κ ειχα φρικαρει..ετσι τι καναμε?πηρε ο Νικος το καραμελακι μας πηγε στην κουζινα στον απορροφητηρα(το ειχε ξκανει τουλαχιστον 3 φορες.την πηγαινε στην κουζινα,αποκοιμιοταν κ μολις την αφηνε στο δωματιο μας ξεκινουσε τα ουα ουα!) πηρα εγω την καλαθουνα την ακουμπησα στο τραπεζι κ αφου αποκοιμηθηκε την εβαλε μεσα στην καλαθουνα της κ μετα απο μερικα λεπτα τη μεταφεραμε στο δωματιο μας κ ετσι κοιμηθηκαμε ως τις 3:30.μετα μαμ κ παλι νανι.το πρωι ομως(εξου κ η πρωινη μου επισκεψη εδω) παλι τα ιδια.σημερα δεν θα την αφησω να κοιμηθει ολη την ημερα για να κοιμηθουμε το βραδυ.για να δουμε θα τα καταφερω?

Κατρινακι να χαιρεσαι το Ελενακι σου,καλη προοδο να εχει!να τη δειτε οπως επιθυμειτε!

Κατερινα(κυο)..δεν ξαναμιλω για το Αλκμηνακι.. :blush::blink::lol::lol:

δεν θυμαμαι τπτ αλλο...αα!!σας υπερευχαριστω για τη συμπονοια-συμπαρασταση σας στα βασανιστηρια που μας κανει πλεον η καραμελιτσα..ε ρε πως αντιστραφησαν ετσι οι ρολοι?????? :ohmy:

σας αφηνω τωρα που κοιμηθηκε,παω να ξεραθω κ γω μπας κ καταφερω να βγαλω την ημερα.. :kiss::kiss::kiss::kiss: σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 993
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αναστασια μου, πολυ κουρασμενη μου φαινεσαι...Εχουμε ακριβως το αντιθετο προβλημα! Ο Γιωργακης κοιμαται αργα το βραδυ, μπορει να παει και 12.00 :( και το πρωι παλευω να τον ξυπνησω για να κοιμηθει λιγο το μεσημερι να ξεκουραστω και εγω!Γιατι αν ξυπνησει το πρωι καιτα τις 10, παει μετα μεσανυχτα... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μου καλημέρα.Τι κάνεις?Ετοιμάζεσαι σιγά σιγά?

Αναστασία υπομονή κορίτσι μου.Καλα αυτό με τον απορροφητήρα θεϊκό.Πρώτη φορά το ακούω,Την αποκοιμίζει ο ήχος? :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααα!!

Κατρίνα, ξέχασα να σου ευχηθω για το Ελενάκι :blush::blush: Να τα χιλιάσει!!! Ότι καλύτερο της εύχομαι :)

Αναστασία, υπομονή... Καλά που μας είπες για τα φιλάκια... Είναι δύσκολο να συγκρατηθείς όταν βλέπεις δύο απαλά ροδοκόκκινα μαγουλάκια, αλλά... τι να κάνεις???

Σήμερα είναι η μεγάλη μέρα για τη Βασιλική και τη Χρύσα! Μακάρι να μην ταλαιπωρηθούν καθόλου και γρήγορα να κρατήσουν τα μωράκια τους αγκαλίτσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου. Εκτός από την Αναστασία μας δεν βλέπω παραπονάκια για την χθεσινή νύχτα οπότε υποθέτω ότι μου είστε ορεξάτες!

Αννα μου έχεις καθόλου χρόνο να μου γράψεις τι να κάνω για να βάλω φωτογραφία. Κάπου είχα διαβάσει ότι πρέπει να τις ανεβάσουμε πρώτα σε κάποιο site για φωτογραφίες. Μπορείτε να μου αναφέρετε κάποιο;

Εμείς πάλι παλεύουμε με αυτόν τον παλιολόξυγγα. Άμα πιούμε μπουκάλι συνήθως μας πιάνει και δεν μας αφήνει :(:( Να μην το ματιάσω όμως το γιαβράκι μου, είναι πολύ ήσυχο. Αρκεί βέβαια να είναι τιγκαρισμένο κάθε κυβικό χιλιοστό του στομαχιού μας :P Είναι λίγο παραπάνω φαγανούλα και το γάλα μου προς το παρόν δεν της φτάνει. Πρέπει να της δίνει και 1-2 μπουκάλια μες στη μέρα. Σήμερα που θα είμαι μόνη στο σπίτι και χωρίς τις συζυγικές παρεμβάσεις, θέλω να κάτσω να αντλήσω και να μετρήσω το γάλα μου για να δω που βρισκόμαστε.

Λέτε να έφτασε η ώρα μηδέν για την Βασιλικούλα μας;

Συμπεθερούλα φακή σήμερα; Μα τι σας έπιασε καλοκαιριάτικα με τις φασολάδες και τις φακιές; Θέλω να βάλω φωτογραφία σύντομα να δείτε τι κουκλί ζωγραφιστό σας δίνουμε :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΝΝΟΥΛΑ sia 24 tweety :kiss::kiss::kiss: σας ευχαριστώ πολύ! Τα κουκλάκια μου τρελένομαι να τις βλέπω αγκαλίτσα :side: άντε με το καλό να δούμε και τα μωρουλίνια σας!

Αχ και χάθηκαν κάτι πολύ ωραίες φωτογραφίες από την κλινική που την έχει η Έλλη αγκαλίτσα και μετά που την βάλαμε στο καθισματάκι της το τοσοδούλι μας και πολύ στεναχωρέθηκα....δεν καταλάβαμε πώς έγινε και δεν ξέρω ακόμα αν υπάρχει τρόπος να τις επαναφέρουμε :(

stefania σε ευχαριστώ και εσένα και καλώς μας ήρθες ( :blush: έχω την εντύπωση ότι κάπου σε ξανακαλωσόρισα στα προηγούμενα?)

Αναστασία μου κρίμα για τα μαγουλίνια της καραμελίτσας σου......αχ δεν έλεγα τίποτα άλλο :S σου είπα ότι και η Έλλη έτσι κοιμόταν :laugh: ο απορροφητήρας τα έβγαλε τα λεφτά του από εδώ γιατί από ρούφηγμα ατμών είναι χάλια :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

΄Αννα μου να ξέρεις ότι αυτό που θα αντλήσεις δεν είναι απόλυτο ενδεικτικό της παραγωγής σου......γυναίκες που θηλάζουν κανονικά και πλήρως υπάρχει πιθανότητα να μην βγάλουν ούτε σταγόνα με το θήλαστρο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Σταυρουλα μου, τι κανεις?

Ετοιμασες και εσυ βαλιτσουλες ε? Εγω δεν ετοιμαζομαι, ειμαι ηδη ετοιμη...χαχχαααααχα...ψυχολογικα, σωματικα...απο ολα...μονο ο μπεμπακος δεν λεει να το παρει επιτελους αποφαση. Την Παρασκευη που πηγαμε στον γιατρο ηταν ηδη 3.650 αλλα σημαδια γεννας μηδεν!Οποτε αν μεχρι την Παρασκευη που μας ερχεται (κλεινω και τον 9ο!)δεν γινει τιποτα, θα μπω το Σαββατο με προκληση (που μαλλον ετσι το κοβω να γινεται, και στον 1ο μου γιο εκλεισα τον 9ο για να γεννησω).

Κατηγορια καραμελιτσας και εμεις! Για να μην αισθανεται μοναξιες η Αναστασια μας! :silly:

Α, για τον απορροφητηρα το εχω ακουσει και εγω, λενε οτι θυμιζει τους ηχους στην μητρα και ηρεμει τα μωρακια! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Πρώτο βράδυ μετά από πολύ καιρό που δεν έβαλα A/C για να κοιμηθώ! Είχα διάπλατα ανοιχτές τις μπαλκονόπορτες + ανεμιστήρα και κοιμήθηκα σαν πουλάκι (εκτός αν εξαιρέσεις τις 6 φορές που πήγα για πιπι :huh::huh::huh: )

Άννα μου καιρό είχα να σε πετύχω. Το μόνο που έμαθα είναι ότι η μικρούλα σου ανέβασε ίκτερο. Καημενούλα ταλαιπωρήθηκε! Αλλά διαβάζοντας τα νέα σου βλέπω ότι πάει καλύτερα. Περαστικούλια της καθώς και σε σένα που έγραψες ότι πονάς ακόμα. Αν έχεις χρόνο (δύσκολα :P ) και διάθεση πες μου για τον τοκετό σου καθώς και πως ήταν στο Διαβαλκανικό? Είμαι πολύ περίεργη για την άιθουσα τοκετού, ανάνηψης και μετά το δωμάτιο.

Σουπίτσα εμάς μας βλέπω μαζί!! Ο μπομπιράκος δεν λέει να κάνει την εμφάνιση του! Σήμερα έχουμε ραντεβού στον γιατρό. Να δούμε τι θα μας πει.....

Αννούλα Μαννούλα και εσένα σε παιδεύει ο μικρός?? Καλά όταν θα αποκτήσει το αδερφάκι του μπορεί να είανι πιο υπάκουω.......

Αναστασία μου έχει πολύ πλάκα αυτό με τον απορροφητήρα...! Αν αντιμετωπίσω και εγώ τέτοια προβλήματα θα τον πηγαίνω βοθρ στην κουζίνα πάνω στο μάτι :P

Ελπίζω να μην είναι τίποτα σοβαρό αυτό στα μαγουλάκια της καραμελίτσας.. Αλλά ότι ακόμα και τα μητρικά φιλάκια προκαλούν αλλεργίες το είχα ακούσει αλλά ποιος να το πίστευε....

I ll be back... :silly: :silly: :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΝΝΟΥΛΑ έγραψε:

Γεια σου Σταυρουλα μου, τι κανεις?

Ετοιμασες και εσυ βαλιτσουλες ε? Εγω δεν ετοιμαζομαι, ειμαι ηδη ετοιμη...χαχχαααααχα...ψυχολογικα, σωματικα...απο ολα...μονο ο μπεμπακος δεν λεει να το παρει επιτελους αποφαση. Την Παρασκευη που πηγαμε στον γιατρο ηταν ηδη 3.650 αλλα σημαδια γεννας μηδεν!Οποτε αν μεχρι την Παρασκευη που μας ερχεται (κλεινω και τον 9ο!)δεν γινει τιποτα, θα μπω το Σαββατο με προκληση (που μαλλον ετσι το κοβω να γινεται, και στον 1ο μου γιο εκλεισα τον 9ο για να γεννησω).

Κατηγορια καραμελιτσας και εμεις! Για να μην αισθανεται μοναξιες η Αναστασια μας! :silly:

Α, για τον απορροφητηρα το εχω ακουσει και εγω, λενε οτι θυμιζει τους ηχους στην μητρα και ηρεμει τα μωρακια! :P

Αννούλα στην ίδια κατηγορία και εγώ... Αλλά μου κάνει εντύπωση γιατί λένε ότι στο δεύτερο παιδί συνήθως το γεννάς πριν ολοκληρώσεις και τον ένατο μήνα... Τι να πω κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααα!!!!!!!με το καλο να ευχηθω στην Βασιλικη και στην Χρυσα!!!και γω θελωωωω!το σεξ τελικα βοηθαει ρε κοριτσια;η γιατρος δεν μου χει πει κατι,βεβαια μετα απο τοσους μηνες αποχης...θα ειναι καπως..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaster έγραψε:

Καλημερααα!!!!!!!με το καλο να ευχηθω στην Βασιλικη και στην Χρυσα!!!και γω θελωωωω!το σεξ τελικα βοηθαει ρε κοριτσια;η γιατρος δεν μου χει πει κατι,βεβαια μετα απο τοσους μηνες αποχης...θα ειναι καπως..

Καλημέρα Μπέλλα! Το σεξ όλοι οι γιατροί λένε ότι βοηθάει, το θέμα είναι να ολοκληρώνετε "μέσα" η πράξη και να γίνετε συχνά, όχι μια ή δύο φορές μόνο :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννουλα μου, εγω δεν εχω καποιο σαιτ για τις φωτο, απλα τις κανω copy απο το αρχειο που ειναι αποθυκευμενες paste στο dektop, απο εκει επεξεργασια, σμικρυνση για ιστοσελιδες και αποθηκευση. Μετα στην απαντηση browse για να την επιλεξω και μετα img και βαζω τον κερσορα εκει που θελω να μπει η φωτο. Έλπιζω να βοηθησα καπως και να μη σε μπερδεψα χειροτερα.

Αναστασια τι επαθε το κουκλιστικο προσωπακι της καραμελιτσας σου? Και ο ΓΙωργος οταν ηταν 2-3 εβδομαδων εβγαλε κατι κοκκινιλες αλλα ποτε δεν τον φιλαγαμε εκει. Ημουν καθετη και αυστηρη σε αυτο. Η παιδιατρος μου ειπε οτι ηταν σμηγματορροικη δερματιτιδα και αρκετα μωρακια το παθαινουν αυτο. Ειχα στεναχωρηθει παααααααααρα πολυ... :( Εφυγε ομως απο μονο του. Τα μωρακια δεν κανει να τα φιλανε στο προσωπο, ειναι πολυ ευαισθητα, καλυτερα στα μαλλακια ή στα πατουσακια.

Ρε κοριτσια, εγω που ημουν το αλλο ακρο? Με το θηλαστρο ειχα φτασει να βγαζω και 120 και οταν εβαζα το μωρο στο στηθος, μαλλον δεν εβγαινε και τιποτα. Τι να πω, μαλλον ειμαι η περιπτωση ε? :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ...

δεν ειχα τον χρονο να σας διαβασω :( , γιατι το Σαββατοκυριακο συνηθως βγαινουμε βολτουλα με τον αντρα μου.. να ευχηθω ομως στην Βασουλα μας και στην Χρυσα μας με εναν πονο

να εχουν τα μωρακια τους αγκαλια .. :)

θα ξαναεπανελθω καποια στιγμη να τα πουμε .. :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Giouli30 έγραψε:

Σουπίτσα εμάς μας βλέπω μαζί!! Ο μπομπιράκος δεν λέει να κάνει την εμφάνιση του! Σήμερα έχουμε ραντεβού στον γιατρό. Να δούμε τι θα μας πει.....

Έλεγα ότι επειδή δεν έχεις μπει μερικές μέρες μάλλον θα γέννησες, αλλά μάλλον μας βλέπω και τις δυο μας εδώ για κάποιες (ελπίζω όχι πολλές) μέρες ακόμα :S Έχεις καθόλου συμπτώματα? Εγώ τίποτα το αξιοσημείωτο... Θα πάω την Τετάρτη στο γιατρό...Μου είπε πει ότι είναι στην πολιτική του να μην αφήνει πάνω από 1-2 μέρες παράταση :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!

με περιμενατε??? δεν με περιμενατε....

σας ευχαριστω ολες για τις ευχουλες σας αλλα τελικα ο γιατρος μου με εδιωξε :blush:

στον υπερηχο ολα καλα αφου βεβαια περασε ολο το νοσοκομειο για να καταφερουν να μετρησουν την μπεμπα η οποια κρυβεται πισω απο τον μπεμπη...

κοντευουν τα 3 κιλα!!! μπεμπης 2960γρ και μπεμπα 2840γρ!!! :woohoo:

ο γιατρος μαλλον θελει να τα βγαλω πανω στην εφηβεια :P:P:P:P

ειχε 3 τοκετους σημερα και εφημερια και υποθετω πως γι αυτο με εδιωξε :unsure:

θελει λεει να παρουν οσο γινεται τα παιδια ... και επειδη ειναι διδυμος κυηση να γινουν ολα χαλαρα...

το τελικο αποτελεσμα για να μην σας ζαλιζω εχει ως εξης..

αυριο απογευμα εισαγωγη για εξετασεις και τεταρτη πρωι γενναω!!! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΝΝΟΥΛΑ μήπως ο Γιωργάκης σου δεν είχε την δύναμη να ρουφήξει ικανοποιητικά από το στήθος σου? Γιατί στην περίπτωση της Έλλης μου αυτό συνέβαινε ;) θήλαζα και έβγαζα και για δύο μήνες με το θήλαστρο μέχρι να δυναμώσει και μετά μόνο απευθείας από το στήθος και σύνολο θηλάσαμε 14μήνες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεριζω και τα υπολοιπα κοριτσακια της παρεας! :kiss::kiss::kiss:

Γιουλη μακαρι να ισχυε αυτο για το 2ο! Αλλα για μενα δεν το βλεπω!

Μπελλα το σεξ οντως βοηθαει, και εμενα μου το λεει ο γιτρος μου (σε καθε μας επισκεψη) αλλα ο καλος μου.... δεεεεν... :(:blink::blush: και δεν θελω να τον πιεσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι και Αννουλα λετε ε;;αλλα ρε κοριτσια,ειναι πολυ ευαισθητα εκει κατω και πρησμενο που ποναει...προσπαθω να κανω μασσαζ που λενε για την ελαστικοτητα και ακομα και κεινο με ποναει...πως να κανω σεξ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

καλημερα!!!!

με περιμενατε??? δεν με περιμενατε....

σας ευχαριστω ολες για τις ευχουλες σας αλλα τελικα ο γιατρος μου με εδιωξε :blush:

στον υπερηχο ολα καλα αφου βεβαια περασε ολο το νοσοκομειο για να καταφερουν να μετρησουν την μπεμπα η οποια κρυβεται πισω απο τον μπεμπη...

κοντευουν τα 3 κιλα!!! μπεμπης 2960γρ και μπεμπα 2840γρ!!! :woohoo:

ο γιατρος μαλλον θελει να τα βγαλω πανω στην εφηβεια :P:P:P:P

ειχε 3 τοκετους σημερα και εφημερια και υποθετω πως γι αυτο με εδιωξε :unsure:

θελει λεει να παρουν οσο γινεται τα παιδια ... και επειδη ειναι διδυμος κυηση να γινουν ολα χαλαρα...

το τελικο αποτελεσμα για να μην σας ζαλιζω εχει ως εξης..

αυριο απογευμα εισαγωγη για εξετασεις και τεταρτη πρωι γενναω!!! :woohoo:

Βρε Βασιλική μου τι καψόνια είναι αυτά :woohoo: Ας είναι καλά τα μικρούλια σου να πέρνουν βάρος διότι η αλήθεια είναι ότι το βάρος που παίρνουν στην κοιλιά είναι σημαντικό!

και εμείς από εδώ θα σου ευχόμαστε κάθε μέρα :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Γιούλη μου. Επειδή χρωστάω έτσι κι αλλιώς εκτός από φωτογραφίες και τη δική μας ιστορία τοκετού, δε θα σου γράψω λεπτομέρειες εδώ. Θα σου πω απλά για την αίθουσα τοκετού, ανάνηψης και το δωμάτιο στα οποία δε θα αναφερθώ όταν γράψω την ιστορία μας.

Λοιπόν, οι αίθουσες τοκετού, είναι κάτι μικρά δωματιάκια, πολλά στη σειρά όπου υπάρχει ένας νιπτήρας, ένα τραπέζι με τα εργαλεία, ο καρδιοτοκογράφος, καρέκλα για το σύζυγο και λίγο πριν το τέλος φέρνουν και το κρεβατάκι ανάνηψης του μωρού. ΄Ισα ίσα που χωράνε όλα αυτά. Πριν σε πάνε εκεί ωστόσο, θα σε πάνε σε ένα άλλο δωμάτιο προετοιμασίας όπου θα αλλάξεις, θα σου κάνουν κλύσμα και θα σε ξυρίσουν αν χρειαστεί, και θα κάνεις και ένα ντουζ. Μόλις τελειώσεις με αυτά, σε πάνε στην αίθουσα τοκετού, σε καλωδιώνουν και αρχίζει το πανηγύρι. Θα σε παρακολουθούν 1-2 μαίες συν την προϊσταμένη η οποία θα κάνει και τον έλεγχο της διαστολής εκτός του γιατρού. Όλα τα μόνιτορ από τις αίθουσες τοκετού συνδέονται με ένα κεντρικό μόνιτορ στη γραμματεία των μαιών. Άρα, ότι βλέπεις εσύ ανα πάσα στιγμή το βλέπουν και αυτές. Σ' εμένα η μαίες ήταν κυρίως μαζί μου. Ο γιατρός πηγαινοερχόταν (είχε και άλλη γέννα ταυτόχρονα) και ήρθε για λίγο στο τέλος, έκανα 2-3 εξωθήσεις, βγήκε η μπουμπού και τέλος. Λίγο πριν το τέλος έρχεται και ο νεογνολόγος που θα ελέγξει το μωρό. Αφού έγινε και αυτό και όσο ο γιατρός έπαιρνε βλαστοκύτταρα και με έραβε έβαλα την μικρή στο στήθος και βγήκαμε και φωτογραφίες.

Αφού βγάλουν και δείξουν το μωρό στους συγγενείς το πηγαίνουν για 3-4 ώρες για εγκλιματισμό σε θερμοκοιτίδα. Εσένα θα σε πάνε σε μία αίθουσα ανάνηψης με πολλά κρεβάτια (εγώ είχα και άλλη κοπέλα δίπλα μου αλλά με παραβάν ανάμεσα μας) όπου θα μπουν να σε δουν οι γονείς και μετά θα σε πλύνουν και θα σε ετοιμάσουν για το δωμάτιο.

Όσο για το δωμάτιο, εγώ ήμουν σε μονόκλινο γιατί θέλαμε rooming in. Δεν τρελάθηκα κιόλας αλλά δεν ήταν και άσχημα. Έμενα τη νύχτα με τον άντρα μου που κοιμόταν σε μία πολυθρόνα-κρεβάτι. Η καθαριότητα ήταν πολύ καλή και μπορείς να καλέσεις να σου καθαρίσουν οποιαδήποτε στιγμή της ημέρας πέρα από τις καθορισμένες επισκέψεις τους. Το φαγητό συμπαθητικό αλλά πολύ! Αυτά σε γενικές γραμμές. Ελπίζω να σε κάλυψα. Αν όχι, εδώ είμαι πάλι :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

καλημερα!!!!

με περιμενατε??? δεν με περιμενατε....

σας ευχαριστω ολες για τις ευχουλες σας αλλα τελικα ο γιατρος μου με εδιωξε :blush:

στον υπερηχο ολα καλα αφου βεβαια περασε ολο το νοσοκομειο για να καταφερουν να μετρησουν την μπεμπα η οποια κρυβεται πισω απο τον μπεμπη...

κοντευουν τα 3 κιλα!!! μπεμπης 2960γρ και μπεμπα 2840γρ!!! :woohoo:

ο γιατρος μαλλον θελει να τα βγαλω πανω στην εφηβεια :P:P:P:P

ειχε 3 τοκετους σημερα και εφημερια και υποθετω πως γι αυτο με εδιωξε :unsure:

θελει λεει να παρουν οσο γινεται τα παιδια ... και επειδη ειναι διδυμος κυηση να γινουν ολα χαλαρα...

το τελικο αποτελεσμα για να μην σας ζαλιζω εχει ως εξης..

αυριο απογευμα εισαγωγη για εξετασεις και τεταρτη πρωι γενναω!!! :woohoo:

ενταξει τι σημερα τι την Τεταρτη!!!εφτασε ο καιρος!!μια χαρα τα ζουζουνακια σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaster έγραψε:

Μαρακι και Αννουλα λετε ε;;αλλα ρε κοριτσια,ειναι πολυ ευαισθητα εκει κατω και πρησμενο που ποναει...προσπαθω να κανω μασσαζ που λενε για την ελαστικοτητα και ακομα και κεινο με ποναει...πως να κανω σεξ..

κοίτα με το ζόρι που λέμε δεν γίνετε, αν δεν είσαι λίγο χαλαρή...είναι και η κατάσταση δύσκολη με την κοιλιά και όλα τα συναφή συμπτώματα που καλύτερα να μην κάνεις! Όσο για τις ασκήσεις αυτές δεν ξέρω κατά πόσο βοηθάνε :huh: εγώ δεν έκανα καθόλου και γέννησα πανεύκολα και χωρίς ούτε ένα ράμμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι σε 2κλινο ησουν στην Βιοκλινικη;εγω σκεφτομαι να ζητησω αποκλειστικο θηλασμο,ξερεις τι γινεται σε αυτη την περιπτωση;;αν δλδ ειναι και αλλη κοπελα μαζι σου τα φερνουν μαζι τα μωρακια;το λεω γιατι αν θυλαζω εγω ας πουμε οι συγγενεις της αλλης κοπελας βγαινουν εξω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...