Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010- Νο 18!!!!


Recommended Posts

ΓΡΑΦΩ ΜΙΑ ΩΡΑ...ΓΡΑΦΩ ΓΙΑ ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΛΙΤΣΑ ΚΑΙ ΠΑΦΦΦ ΧΑΛΑΡΑΑ ΜΕ ΠΕΤΑΕΙ ΕΞΩ..ΕΙΝΑΙ Η ΤΡΙΤΗ ΦΟΡΑ ΣΗΜΕΡΑ!..ΜΟΛΙς ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ COPY PASTE./.ΜΕ ΠΕΑΞΕ ΕΞΩ..ΚΑΙ ΟΛΑ ΧΑΘΗΚΑΝ!ΤΑ ΠΗΡΑ ΤΩΡΑ..ΔΕ ΓΡΑΦΩ ΤΙΠΟΤΑ..!ΜΕΤΑ ΠΑΛΙ... :angry::angry::angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΜΟΥ ΝΑ ΜΑΣ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΝΙΝΑΚΙ ΤΗΣ ΑΓΓΕΛΙΚΟΥΛΑΣ.

ΚΑΤΡΙΝΑΚΟ ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΜΕΓΕΙΑ ΤΗΝ ΠΙΣΙΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ.

ΚΙΟΥΑΚΙ ΕΓΩ ΣΕΞ ΚΑΤΙ ΚΑΝΩ ΑΡΑΙΑ ΚΑΙ ΠΟΥ ΩΣ ΤΩΡΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ Η ΓΥΝ/ΓΟΣ ΜΟΥ ΠΕ ΠΕΡΙΠΟΥ 40 ΜΕΡΕΣ ΝΑΙ ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΑ ΑΠΟ ΤΩΡΑ!!!!

ΕΓΩ ΘΑ ΚΑΤΣΩ 9 ΜΗΝΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ ΕΤΣΙ ΔΙΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΕΥΤΥΧΩΣ ΚΟΛΑΩ ΤΟ ΜΕΙΩΜΕΝΟ.

DIOSA ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ ΤΡΥΠΙΟ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΙΚΟ ΕΠΙΑΣΕ ΣΕ ΜΙΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ ΜΟΥ ΠΟΛΥ ΓΕΛΙΟ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπελλα μου εγω θα τον αφηνα νηστικο... ειδικα με τα τωρινα δεδομενα ;)

ας πηγαινε αλλου για φαγητο.... :P

γιουλη μου εγω θα γεννησω σε δημοσιο και σου γραφω τι εβαλα στη βαλιτσα

-νυχτικα

-εσωρουχα

-σερβιετες

-ειδη μπανιου(αφρολουτρο κλπ..)

-ενυδατικη σωματος/προσωπου

-liposan

-φορτιστη κινητου

-ρουχο για εξοδο

-σαγιοναρες (για μπανιο και για το δωματιο)

-οινοπνευμα

-betadine( για κανα πλυσιμο τουαλεττας)

-επιθεματα στηθους

-φωτογραφικη μηχανη

-βουρτσα και κανα λαστιχακι...

-οδοντοβουρτσα/οδοντοκρεμα

-σφουγγαρι

-πετσετες σωματος/προσωπου/χεριων

-dettol σαπουνι χεριων

για τα μωρα μου

-πανες αγκαλιας

-μικρα σεντονακι

-κουβερτα πικε(μαλλον αδικως...)

-εσωρουχακια

-ρουχα εξοδου

-κρεμα συγκαματος

-πετσετουλες μικρες

-λαβετες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Giouli30 έγραψε:

Κοριτσάρες σας αφήνω...

Πάω για πεντικιούρ..... :)

Τα λέμε το απογευματάκι......

Αν κάποια έχει συμβουλή για την βαλίτσα θα ήταν σούπερ

Φιλάκια[/

Καλό πεντικιούρ.

Για βαλίτσα ιδιωτικού δεν ξέρω να σου πω , αλλά φαντάζομαι μην ξεχάσεις κανένα προσωπικό αντικείμενο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρινα, εχει δικιο η Φωτεινη, εσυ μας κολαζεις τελικα! Ε, μα βρε κοριτσι μου, μια με τα σεξι νεγκλιζε, μια με τα σεξι αγορακια με τους κοιλιακους φετες, τι να κανομε και εμεις???? :dry::blink: Ποσο να αντεξουμε πια??? :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΝΝΟΥΛΑ έγραψε:

vasiliki76 έγραψε:

[οποτε μετα με βλεπω να γινομαι .... ο βιαστης της περιοχης :P:P:P

Αντρες κρυφτειτε!Ερχεται ο βιαστης Βασιλικουλα!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουακι ειδες τελικα τι μας εκανες με τις αποριες σου? Θυελλα ξεσηκωσες!!! :woohoo: Πανω που λεω να το βγαλω απο το μυαλο μου, τσουπ!Πεφτει η βομβα! Δεν περιοριζοσουν καλυτερα στην ερωτηηση για το ποτε επιστρεφουμε στη δουλεια?

Η Κατρινα τωρα ηδη θα απολαμβανει μακροβουτια και φρουιτ παντς στη πισινα της! B)B)B):P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτέλους σας διάβασα.

Αγγελική να σου ζήσει το μωράκι, να έχει πάντα υγεία και αγάπη στη ζωή του.

Βρε κορίτσια εκ των πραγμάτων και να θες να κάνεις σεξ νωρίτερα έχεις αιμοραγία. Ο γιατρός μου είπε ότι σίγουρα θα κρατήσει 40 μέρες και αμέσως μετά θα αδιαθετήσω. Οπότε να υπολογίζω καμιά πενηνταριά. Δεν το σκέφτομαι όμως, δεν νιώθω και ιδιαίτερα σεξουαλική αυτή τη περίοδο. Η κοιλιά μου έχει κρεμάσει και στο σημείο της καισαρικής δεν μπορώ ούτε να την αγγίξω. Φανταστείτε ότι ακόμα έχω την κόλα απο τις γάζες, δεν μπορώ να την τρίψω, πονάει. Καλά για το στήθος δεν το συζητάμε, αυτή η τακτική με το δέσιμο είναι ότι χειρότερο. Αφού σκεφτόμουν χτες πως αν θέλω τα δένω και φιόγκο έτσι όπως έχουν γίνει :laugh:

Σας ζηλεύω όσες θα πάρετε άδεια από τη δουλειά. Εγώ έχω φροντιστήρια και σε 10 μέρες ξεκινάω. Και μιλάμε για ένα 10ωρο δουλειάς τη μέρα. Τη μπέμπα θα την κρατάει ο άντρας μου οπότε δεν έχω ιδιαίτερο άγχος. Με τη πεθερά δεν θέλω και πολλά πολλά, γιατί όσο και καλη να είναι, κάπου θα ανακατευτεί.

Κατρίνα ελπίζω να την ευχαριστηθείς την πισίνα σου σύντομα. Και ξέρεις, το έγκλημα κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης έχει αρκετά ελαφρυντικά λόγω ορμονών ;);) Εγώ έτσι απειλούσα τον δικό μου. Του είπα κάποια στιγμή, μην μου κολάς πολύ γιατί σε σφάζω και την βγάζω και καθαρή! :blink::blink:

Τελικά εκείνη τη φωτό δεν μπορώ να τη βάλω. Ενώ την μικραίνω, μόλις την αποθηκεύω παίρνει ξανά το ίδιο μέγεθος :(:( Και είναι τόσο χαριτωμένο το σκατζοχοιράκι μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΝΝΟΥΛΑ έγραψε:

Κουακι ειδες τελικα τι μας εκανες με τις αποριες σου? Θυελλα ξεσηκωσες!!! :woohoo: Πανω που λεω να το βγαλω απο το μυαλο μου, τσουπ!Πεφτει η βομβα! Δεν περιοριζοσουν καλυτερα στην ερωτηηση για το ποτε επιστρεφουμε στη δουλεια?

ωστοσο ειδες πως εξηγηθηκε το καθαρματακι η κατερινα????

εριξε τη φυτιλια και εξαφανιστηκε!!! :P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

μπελλα μου εγω θα τον αφηνα νηστικο... ειδικα με τα τωρινα δεδομενα ;)

ας πηγαινε αλλου για φαγητο.... :P

γιουλη μου εγω θα γεννησω σε δημοσιο και σου γραφω τι εβαλα στη βαλιτσα

-νυχτικα

-εσωρουχα

-σερβιετες

-ειδη μπανιου(αφρολουτρο κλπ..)

-ενυδατικη σωματος/προσωπου

-liposan

-φορτιστη κινητου

-ρουχο για εξοδο

-σαγιοναρες (για μπανιο και για το δωματιο)

-οινοπνευμα

-betadine( για κανα πλυσιμο τουαλεττας)

-επιθεματα στηθους

-φωτογραφικη μηχανη

-βουρτσα και κανα λαστιχακι...

-οδοντοβουρτσα/οδοντοκρεμα

-σφουγγαρι

-πετσετες σωματος/προσωπου/χεριων

-dettol σαπουνι χεριων

για τα μωρα μου

-πανες αγκαλιας

-μικρα σεντονακι

-κουβερτα πικε(μαλλον αδικως...)

-εσωρουχακια

-ρουχα εξοδου

-κρεμα συγκαματος

-πετσετουλες μικρες

-λαβετες

Για τα μωρά δεν θα πάρεις pampers????? Που θα τα κάνουν καλέ :P:):P:P Μπιμπερό σε περίπτωση μη θηλασμού?? Καλλυντικά για τα μωρά: αφρόλουτρο, σαμπουάν, ενυδατική σώματος??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

madre έγραψε:

Καλημερουδια άτακτα κορίτσια. Δεν διάβασα τις προηγούμενες σελίδες, αλλά μιας και το μάτι μου έπεσε στο θέμα σεξ, ας απαντήσω :silly: :silly: Μα τι όρεξη έχετε δεν καταλαβαίνω, μόνο εγώ δεν θέλω ούτε να το σκέφτομαι :blink::blink:

Πάντως για όσες κάνουν καισαρικη, δεν διαφέρει από τον φυσιολογικό τοκετό. Σε σαράντα μέρες μου είπε ο γιατρός μπορώ να κάνω ελεύθερα. (Μεταξύ μας δεν το βλέπω)

Πάω να διαβάσω τα νέα σας.

Και εγώ στην ίδια κατηγορία μάλλον ανήκω. 8 μήνες τώρα μόνο μια φορά μου πέρασε από το μυαλό και φυσικά αφού μου είχε μπει στο μυαλό εννοείται ότι έγινε αν και ο άντρας μου ήταν επιφυλακτικός γιατί ο γιατρός είχε πει αποχή και μόνο στο 2ο τρίμηνο είπε πως μπορούμε με μέτρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιουλη παμπερς εχουν στο νοσοκομειο, οπως και βαμβακια, οινοπνευματα...

στα παρεχουν..

καλλυντικα οχι γιατι δεν το κανεις μπανιο πριν πεσει ο ομφαλος και γιατι θα περιμενω να μου πει ο παιδιατρος τι να παρω...

μπιμπερο επισης σου παρεχουν αν χρειαστεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

ΜΑΝΝΟΥΛΑ έγραψε:

ωστοσο ειδες πως εξηγηθηκε το καθαρματακι η κατερινα????

εριξε τη φυτιλια και εξαφανιστηκε!!! :P:P:P:P[/quote:3okyahdq]

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: οντως ηρθες σημερα πιο δυναμικη! :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

γιουλη παμπερς εχουν στο νοσοκομειο, οπως και βαμβακια, οινοπνευματα...

στα παρεχουν..

καλλυντικα οχι γιατι δεν το κανεις μπανιο πριν πεσει ο ομφαλος και γιατι θα περιμενω να μου πει ο παιδιατρος τι να παρω...

μπιμπερο επισης σου παρεχουν αν χρειαστεις...

Βασιλική μπερδεύτηκες...η Φωτεινή είμαι. Εμάς εδώ δεν παρέχει τίποτα από τα παραπάνω το δημόσιο. Επίσης μπάνιο το κάνουμε εδώ, δηλαδή η μαία στο κάνει για να μάθεις πως γίνεται, αλλά είναι αυτό το μπάνιο που το κρατάνε στο χέρι και δεν φοβούνται μην τους πέσει....μα πως το κάνουν :(:(:(:dry::dry::dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξέχασα να σας πω ότι σήμερα έχω το πρώτο μου μάθημα με τη μαία. Αν τυχόν έχετε καμιά απορία πείτε να την μεταφέρω και τις απαντήσεις θα τις δώσω αύριο γιατί μετά τη μαία θα πάω βολτίτσα. Γιούπι :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: Επιτέλους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανουν τα κοριτσια????

δε σας προλαβαινω,εφαγα ωρες διαβασματος!

αγγελικη να σου ζησει κ ναστε παντα χαρουμενοι με το μωρο σας!

οσες εχετε δυσκολο αντρα στο φαι σας συμπονω,κ εμενα θελει μονο ανθυγιεινα,το καλο ειναι οτι τα φτιαχνει μονος του αλλα αυτο ειναι κ κακο γιατι αν δε συμφωνει με την επιλογη που εχω κανει για μαγειρεμα,μπαινει με τσαμπουκα στη κουζινα κ δινει ρεσιταλ!

εντονη σεξουαλικοτητα διακρινω!δεν ειναι κ παραλογο!ακομα κ εγω που θαμε ελεγες παρθενοπιπιτσα,με τοσους μηνες αποχη το σκεφτομαι!αν κ φοβαμαι μηπως το ξεχασω μεχρι να επανελθω απτη γεννα!αποτι βλεπω ομως οι περισσοτερες ειχαν αποχη κατα την εγκυμοσυνη...

kuo μου οσον αφορα τη δουλεια,παροτι λειπω απτον 3ο μηνα,θα παρω κ το 6μηνο,διοτι τοχουν κανει κ οι προυγουμενες κ διοτι δουλευω σπαστο ωραριο οποτε υαναι βαναυσο να αφησω το μωρο τοσο νωρις.θα το κανω οσο πιο ευγενικα γινεται....!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε παιδιά, σόρι που εξαφανίστηκα ενώ έλεγα άλλα, όμως η μικρή κλαίει σ-υ-ν-έ-χ-ε-ι-α. Την παίρνω αγκαλιά, σταματάει. Την αφήνω, κλαίει... Και γίνεται η ίδια ιστορία από το πρωί. Αφήστε που μονίμως πεινάει και δεν ξέρω αν πρέπει να τρώει τόσο πολύ :blink:

Στο θέμα μας τώρα, αιώνια αξία...

daniel_day_lewis.jpg

Ο επιμένων μεταλλικά...

img5373xa3.jpg

250px-Metalmania_2007_-_Paradise_Lost_-_Nick_Holmes_02.jpg

Και για όσες τους θέλουν σιτεμένους...

sean_connery.jpg

Απαπαπαπαπα... αυτο-κολάστηκα μεσημεριάτικα! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Μα ρε κορίτσια, πάμε βόλτα χτες και μου λέει ο δικός μου "ααα, κοίτα ένα ωραίο μπαλκόνι που έχουν φτιάξει εκεί πάνω" και με το που το λέει εμφανίζεται ΚΟΡΜΑΡΟΣ που φορούσε μόνο σορτσάκι!! Με το ζόρι το συγκράτησα το επιφώνημα θαυμασμού :blush::blush:

Η έλλειψη σεξ φταίει μάλλον, όντως :blush:

Κι ο δικός μας γιατρός 40 μέρες είπε. Νωρίτερα, όπως είπε και η Χρύσα, έτσι κι αλλιώς είναι η αιμορραγία (πολύ σπαστικό αυτό, όλο να νομίζεις ότι σταματάει και όλο να επανέρχεται :angry: ).

Γιούλη μας, καταρχάς κάτσε να δεις πώς θα πάει... Πού ξέρεις, μπορεί να γεννήσεις και πριν την ΠΗΤ σου :) Αν όμως έχεις λόγο που θέλεις να γίνει πρόκληση, γιατί δεν το συζητάς με το γιατρό σου; Θα θέλει ενδεχομένως και κάποιο προγραμματισμό με την κλινική;

Χρύσα, σχετικά με τη φωτογραφία, το πιθανότερο είναι ότι είναι πιο μεγάλη απ' όσο παίρνει το forum. Μίκρυνέ την με κάποιο πρόγραμμα (και με το paint γίνεται), ανέβασέ την πάλι σε κάποιο site και δοκίμασε να την παραθέσεις. Για να αποφύγεις τα κενά posts, μπορείς να κάνεις προεπισκόπηση ώστε να δεις αν την πήρε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuo28 έγραψε:

Ρε παιδιά, σόρι που εξαφανίστηκα ενώ έλεγα άλλα, όμως η μικρή κλαίει σ-υ-ν-έ-χ-ε-ι-α. Την παίρνω αγκαλιά, σταματάει. Την αφήνω, κλαίει... Και γίνεται η ίδια ιστορία από το πρωί. Αφήστε που μονίμως πεινάει και δεν ξέρω αν πρέπει να τρώει τόσο πολύ :blink:

Στο θέμα μας τώρα, αιώνια αξία...

daniel_day_lewis.jpg

Ο επιμένων μεταλλικά...

img5373xa3.jpg

250px-Metalmania_2007_-_Paradise_Lost_-_Nick_Holmes_02.jpg

Νομίζω πως έχουμε τα ίδια γούστα ;);)

Μήπως έχει κολικούς η μπέμπα σου? Το κάνει και η δικιά μου καμιά φορά, αν έχει αέρια ή αν θέλει να ρευτεί. Πάντως σχετικά με το τάισμα εγώ της δίνω και στη μιάμιση ώρα καμιά φορά. Όχι ότι πίνει ποσότητα, αλλά προφανώς θέλει συμπλήρωμα για να κοιμηθεί. Η παιδίατρος μου είπε ότι είναι εντάξει, αρκεί να πίνει την ημέρα 600ml.

Και για όσες τους θέλουν σιτεμένους...

sean_connery.jpg

Απαπαπαπαπα... αυτο-κολάστηκα μεσημεριάτικα! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Μα ρε κορίτσια, πάμε βόλτα χτες και μου λέει ο δικός μου "ααα, κοίτα ένα ωραίο μπαλκόνι που έχουν φτιάξει εκεί πάνω" και με το που το λέει εμφανίζεται ΚΟΡΜΑΡΟΣ που φορούσε μόνο σορτσάκι!! Με το ζόρι το συγκράτησα το επιφώνημα θαυμασμού :blush::blush:

Η έλλειψη σεξ φταίει μάλλον, όντως :blush:

Κι ο δικός μας γιατρός 40 μέρες είπε. Νωρίτερα, όπως είπε και η Χρύσα, έτσι κι αλλιώς είναι η αιμορραγία (πολύ σπαστικό αυτό, όλο να νομίζεις ότι σταματάει και όλο να επανέρχεται :angry: ).

Γιούλη μας, καταρχάς κάτσε να δεις πώς θα πάει... Πού ξέρεις, μπορεί να γεννήσεις και πριν την ΠΗΤ σου :) Αν όμως έχεις λόγο που θέλεις να γίνει πρόκληση, γιατί δεν το συζητάς με το γιατρό σου; Θα θέλει ενδεχομένως και κάποιο προγραμματισμό με την κλινική;

Χρύσα, σχετικά με τη φωτογραφία, το πιθανότερο είναι ότι είναι πιο μεγάλη απ' όσο παίρνει το forum. Μίκρυνέ την με κάποιο πρόγραμμα (και με το paint γίνεται), ανέβασέ την πάλι σε κάποιο site και δοκίμασε να την παραθέσεις. Για να αποφύγεις τα κενά posts, μπορείς να κάνεις προεπισκόπηση ώστε να δεις αν την πήρε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πωπω να μη λείψει κανείς σε αυτό το forum δεκα δεκα γεμίζουν οι σελίδες... :P:P

Κατερινάκι μου περαστικά στον άντρα σου.Πρόσεχε μην κολλήσεις και εσύ...

Καλέ πάλι για sex μιλάτε?Εγω στην αρχή της εγκυμοσύνης μου τον κυνηγούσα όλη μέρα αλλά αυτός ανένδοτος...Για τώρα εχω ηρεμήσει αρκετα αλλά πολλες φορές σκεφτομαι το μετά... :blush::blush:

Οσο για τη δουλειά και εγω μετα από κανα μήνα θα αρχίσω τα ιδιαίτερα γιατί δεν είναι και εποχή για να αφήνεις πελάτες.

Φωτεινή ο γιατρός εχει αφήσει αντικαταστάτη.Δεν ξέρω τι εχω πάθει αλλά δεν αγχώνομαι καθόλου. :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτέλους τα κατάφερα :woohoo: :woohoo:

Το κενό στα μαλλάκια της είναι από το νοσοκομείο. Τα ξυρίσανε για να βρούνε φλέβα :(:(

Πως σας φαίνεται το υπνοσακουλάκι μου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...