Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010- Νο 18!!!!


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσακια!εγω μια καθομαι στον υπολογιστη και μια παω και ξαπλωνω,τα ποδια μου δεν αντεχουν οταν καθομαι πολυ,και ψιλοκοιμαμαι γιατι το βραδυ παλι δεν κοιμηθηκα,σηκωθηκα και εφαγα γρανιτα!τι μαρτυριο ρε κοριτσια..ειμαι εξαντλημενη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 984
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

kALHMERA KALHMERAA!! :)

EYXOMAI NA EISTE OLES KALA!! :)

EDW..NOMIZW OTI THN EXW KATSEI!O ANTROYLIS MOY OLO TO PRWI ME EMETOYS!!PHRA TO GIATRO ..LEEI KYKLOFOREI IWSH GASTRENTERITIDAS!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: EDW KAI MIA WRA PSAXNW ME TA PODIA PARAKALW..FARMAKEIO STH PERIOXH MOY..OLA KLEISTA!OYFF TI NA KANW?DEN ODHGW..KAI OLOI OI GNWSTOI APOYSIAZOYN!!KI AN KOLLHSW?TOTE SIGOYRA 8A EXOYME PROWRO TOKETO! :dry::dry::dry::dry:

THN PISINOYLA MOY DEN TH TIMHSA ENNOEITAI..AFOY TREXW GIA TON AN8RWPO MOY!TI NA TOY DWSW?MONO FRYGANIA TOY EIPA!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

περαστικά βρε Κατρινάκι μου!!!

φτιάξε του και κανένα χαμομηλάκι και δώσε του μαζί με τη φρυγανιά...

ελπίζω να βρεις φαρμακείο σύντομα, αλλά πρόσεχε κιόλας μην κολλήσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΕΛΛΑ ΜΟΥ..ΤΗ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΝΕΙς..ΕΤΣΙ ΑΝΑΚΟΥΦΙΖΟΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ..ποδια..ψηλα!!

Θεη..παλι σε πειρασμους μας βαζεις?τυροπιτα προχτες..μουσακα σημερα?

Σταυρουλα..τυχερουλα..πντικιουρ ε?

Ελενα μου ..αστο σιδερο για τη μαμα!προχτες σιδερωνα 2 ωρες και ολο το βραδυ δε κοιμηθηκα απο πονους στη μεση..και σφιξιματα στη κοιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοιλίτσες και πλέον μπόλικες μανούλες...

Τι κάνετε?? Έλειψα κοντά 2 εβδομάδες από την παρεούλα και όπως καταλαβαίνετε έχω πολλά να διαβάσω και πολλά να σας πω. Μου λείψατε τρομερά

Πρώτα θέλω να ευχηθώ σε όλες τις μανούλες να τους ζήσουν τα μωράκια τους.... Γεμάτος υγεία και ευτυχία να είναι ο δρόμος της ζωής τους.

Καλά Κύο, Αναστασία και Ελπιδάκι η φωτογραφίες από τις ζουζούνες σας είναι απίστευτες. Κορίτσια κυριολέκτικά κλαίω με τις ιστορίες σας και τις φωτογραφίες σας. Ξέρω ξέρω οι ορμόνες έχουν φτάσει στο ανώτατο σημείο αλλά όλο σκέφτομαι πως θα είναι ο δικός μου τοκετός και πως θα αισθάνομαι όταν θα έχω το παλκαράκι μου αγκαλιά επιτέλους.... :unsure::unsure::unsure:

Πρόλαβα διάβασα μόνο το 18. Σήμερα σιγά σιγά λέω να διαβάσω και το 17 και αν προλάβω και το 16!!!

Κοριτσάρες έχω βαρύνει τις τελευταίες 3-4 μέρες απίστευτα. Δεν βολεύομαι στον ύπνο, έχω καούρες, το παλικαράκι μου είναι υπερ δραστήριο και μου τις χώνει κανονικότατα.

Ο γιατρός μάλλον προβλέπει ότι θα πάρω όλες τις μέρες μου.... :(:(:(:(:(

Δεν αντέχω άλλο........

Σε λίγο επανέρχομαι να σας πω τον προβληματισμό μου.

Σας φιλώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!!!

αγγελικουλα να σου ζησει η μπουμπου!!!

να ειναι παντα καλα και με το καλο να γυρισετε σπιτακι σας!!!!

κατρινα τι επαθε βρε ο αντρας σου??? μηπως ειναι αντιδραση λογω της πισινας?? :P

περαστικα του και κοιτα μην πολυπλησιαζεις γιατι σε βλεπω να μην τη δοκιμαζεις καθολου ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaster έγραψε:

τι προβλημα και αυτο το φαι..ο δικος μου ειναι και δυσκολος δεν τρωει τα παντα,τι να του κανω σημερα δεν ξερω...αμαν

εγω παντως λαπα θα του κανω!! :S:S:S:S:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια. Τι μου κάνετε; Γέννησε τελικά η Αγγελική;; :( Πάω να διαβάσω και επανέρχομαι. Καλέ πότε προλάβατε να γεμίσετε 14 σελίδες από χτες το μεσημέρι. Άρα έχω να διαβάσω πολλά νέα :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εελλααα βρε Γιουυληηη!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

που χαθηκες εσυ βρε??εισαι καλα?ειχες κατι?

τελικα ..οντως οι χτεσινες παρουσιες επιασαν τοπο..Ειπαμε μηπως γεννησατε καλεε!

χαιρομαι ομως που επεστρεψες..και ειστε καλα!!εμεις οπως ειδες ειχαμε αρκετα γεννητουρια..και χτες γεννησε η Αγγελικουλα μας!απο βδομαδα θα εχουμε νεους επισκεπτες!! :silly: :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου.

Ένα θα σας πω... κοιμήθηκα στις 5 το πρωί. Μέχρι εκείνη την ώρα έπαιζα παιχνίδια στο facebook κ έβλεπα τηλεόραση. Αν δεν είχα κοιμηθεί το μεσημέρι από τις 4 μέχρι τις 8, το βράδυ θα κοιμόμουν κανονικότατα.

Κατρίνα μου περαστικά στον καλό σου... Δεν σε βλέπω να δοκιμάζεις την πισίνα :( :(

ΚΑΛΗΜΕΡΑ Κ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε καλώς την Γιούλη!!!

χάθηκες βρε κορίτσι και εχθές σε αναζητούσαμε...

πώς περάσατε;;;

Μπέλλα μου για πες τι φαγητά του αρέσουν του άντρα σου μπας και μπορέσουμε να βοηθήσουμε...

καλημέρα Λαμπρινή!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaster έγραψε:

Θεη μου οτι ανθυγιεινο υπαρχει του αρεσει....τι θα κανω μαζι του δεν ξερω[/qu

Μπέλλα μου κάνε μία ωραία σπιτική πίτσα. Ανυθγιεινό, νόστιμο αλλά σπιτικό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου! Μου λειψατε...(καλε απο χτες εχουμε να μιλησουμε! :silly: )

Θεη μου, καλη επιτυχια με το μουσακα! Μας ξελιγωσες παλι!

Κατρινα μου περαστικα του του αντρουλη σου!Ωχ μωρε τι σας βρηκε μεσα στον καυσωνα. Σε ματιασαμε μαλλον για τις βουτιες και τα πλατσουρισματα στην πισινα σου! Δεν πειραζει, αμα γινει καλα δεν θα σε ξεκολλαμε απο εκει μεσα!

Μπελλα και εγω τα ιδια παθαινω αν καθομαι πολλη ωρα στον υπολογιστη, πονανε και πρηζονται τα ποδια μου...Μηπως εχουμε τον ιδιο αντρα??? Και ο δικος μου ειναι πολυυυυ δυσκολος στο φαγητο! Ασε τι τραβαμε...

Γιουλη που χαθηκες εσυ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελπιδάκι να σου ζήσει και πάλι η "καρπουζίτσα" σου. :):):kiss::kiss: Καλέ τι γλύκα είναι αυτή. :kiss::kiss::kiss: Απαιτώ και άλλες φωτογραφίες από όλα τα μωράκια του κλαμπ :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Χρύσα-madre πολύ χαίρομαι που η μικρή φουσκώνει :laugh: :laugh: Έτσι θα έχεις να δαγκώνεις στρουμπουλά μπουτάκια και να φιλάς μαγουλάκια :P:P:P Το θέμα παιδίατρος εμένα με απασχολεί πάρα πολύ, γιατί δυστυχώς δεν υπάρχουν πολλές επιλογές.Αλλά θα σας ζαλίσω με αυτό όταν έρθει η ώρα. :unsure::unsure:

Χρυσάνθεμο με το καλό να υποδεχτείς την γοργονίτσα σου :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Βλέπω υπάρχει ανυπομονησία να γεννηθούν τα αγγελούδια σας (Μαννούλα και vaster). Εδώ ανυπομονώ εγώ που είμαι για τέλη Σεπτέμβρη :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Αναστασία φτου φτου η κοριτσάρα σου :woohoo: :woohoo: Πως κοιμάται μωρέ έτσι, σαν μεγάλος άνθρωπος :woohoo: Πολλά :kiss::kiss::kiss::kiss:

Πάλι σας απασχολούν οι παλιοραγάδες :angry::angry::angry::angry::angry::angry:

Λαμπρινή μπράβο για τα καλά νέα της μικρής :P:P Και το όνομα τέλειο :kiss::kiss:

... και η ανάγνωση συνεχίζεται....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εχω και μια φαγουρα σε ολο το σωμα...αλλο και αυτο πια,ωωωωωω.με το που κανω μπανιο αρχιζει ,μεχρι και το νερο με πειραζει!!χαχαχαχα!γενικα ειμαι ''ψωριαρα''οπως λεει και η μαμα μου,μικρη δεν με επλενε με νερο γιατι γεμιζα σπυρακια και ξινομουν,εβραζε κριθαρι και με το ζουμι με καθαριζε!αχαχαχα!και πανες μονο υφασματινες γιατι του εμποριου με πειραζαν!αν ο μπομπιρας παρει απο εμενα εχω να τραβηξωωω!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλά είμαι!!

Σας ευχαριστώ για τις σκέψεις σας.

Αγγελίκουλα να σου ζήσει!!!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: Θέλουμε νέα + φωτος.

Εγώ ήμουν Πόρτο κουφό. Πέρσα πολύ ωραία και ξεκουράστηκα. Το ξενοδοχείο παρόλου αλμυρό στην τιμή ήταν μέτριο. Το μόνο τέλειο ήταν ότι ήταν κυριολεκτικά 5 μέτρα από την θάλασσα.

Μετά πήγαμε 3-4 φορές αυθημερόν Χαλκιδικούλα αλλά πλέον δεν τολμώ. Όχι ότι δεν είμαι καλά αλλά δεν βολεύομαι πια. Μετά από 1 ώρα στο αυτοκίνητο δυσανασχετώ. Επίσης μετά από 1 ώρα στην ξαπλώστρα κάνω αχ και βαχ... Δεν πειράζει καλύτερα σπιτάκι μου πλέον.... 2 εβδομάδες μας μείνανε...

Πήγαμε την προηγούμενη Πέμπτη στον γιατρουδάκο. Το παλικαράκι μου πολύ ανήσυχο (όπως πάντα) :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Ήταν 3375γρ άρα σήμερα θα πλησιάζουμε τα 3500....... Την Δευτέρα έχουμε πάλι ραντεβού…

Κορίτσια αν μοιάσω στην μαμά μου θα με τραβήξει και 10 μέρες μετά την ΠΗΤ. Η μάνα μου και τα 2 παιδιά τα γέννησε με «καθυστέρηση».

Ιδού ο προβληματισμός μου. Ο γιατρός μου είπε ότο δεν κάνει πρόκληση πριν συμπληρωθεί και η 40η εβδομάδα. ΟΚ μέχρι εδώ. Είπε ότι αν όλα πάνε καλά και με καθημερινή παρακολούθηση κρατάει το μωράκι άλλες 10 μέρες μέσα στην κοιλίτσα.

Εγώ σκέφτομαι να του ζητήσω αν δεν έχω γεννήσει μέχρι την ΠΗΤ μου (2 Σεπτεμβρίου Πέμπτη) να κάνουμε πρόκληση. Ο λόγος είναι η δουλειά του άντρα μου. Δικαιούται μόνο 5 μέρες ( 2 μέρες άδεια γονική και 3 μέρες που του δίνουν παραπάνω). Θέλω να είναι έστω 5-6 μέρες μαζί μου στο σπίτι στην αρχή μόλις επιστρέψουμε από την κλινική. Άρα το καλύτερο Timing είναι να γεννήσω Παρασκευή ή Σάββατο!!

Είμαι γενικά εναντίων να προκαλούμε την τύχη μας αλλά νοιώθω ότι θα τον χρειαστώ 5-6 μερούλες δίπλα μου για να μην κλατάρω.

Το κακό με την δουλειά του είναι ότι 3 μέρες την εβδομάδα είναι εκτός Θες/νίκης και 1 βράδυ κοιμάται και εκτός.

Καμία γνώμη???? :side::S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Καταρχάς να ευχηθώ κι από εδώ στην Αγγελικούλα

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Η ΚΟΡΑΚΛΑ, ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ! Να είστε πάντοτε καλά να την καμαρώνετε να μεγαλώνει και να σας δίνει χαρές :kiss: Ανυπομονώ να μας πεις πώς πήγε. Το σίγουρο είναι ότι... ξαλάφρωσες απ' όλες τις απόψεις :P

Ελπιδάκι :woohoo: :woohoo: Ψοφάω με τη μικρούλα σου! Τι κουκλάκι είναι αυτό! Καλά ε, η παρέα εκτός από γουρλίδικη κάνει και τα ωραιότερα παιδιά! Τυχαίο; ;)

Κατερινάκι, περαστικά στον Ηλία σου. Τι κακό κι αυτό καλοκαιριάτικα. Συνέχεια για γαστρεντερίτιδα ακούω :ohmy: Δυστυχώς για εκείνον μόνο καμια φρυγανίτσα κάνει να φάει...

Γελίζ, γλυκούλα μου, πόσο χάρηκα που μας έγραψες :kiss::kiss: Breezer ε; Εγώ ήπια mojito προχθές μετά από καιρό και ήταν... αποκάλυψη :woohoo:

Γιουλάκι, πού ήσουν βρε κοπέλα μου; Σε χάσαμε! Όλα καλά ελπίζω. Ξεκουράστηκες καθόλου;

Κορίτσια, σόρι αλλά διαβάζω και γράφω μετ' εμποδίων. Η μπέμπα έχει πάθει μετάλλαξη σε δυο μέρες μέσα! Λοιπόν, πάω να διαβάσω και τα υπόλοιπα κι επανέρχομαι. Πρώτα όμως θα βάλω δύο θέματα για συζήτηση:

1) Πότε λέτε να επιστρέψετε στη δουλειά και τι σκέφτεστε να κάνετε με τα μωράκια σας; Όλο λέω ότι αργεί, αλλά πρέπει να τα προγραμματίσουμε να φύγουν απ' τη μέση :dry:

2) Τρέχει κάτι με τις ορμόνες μετά τη γέννα; Ρε παιδιά, παίζει το μάτι μου ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ λέμε. Βγήκαμε χτες και ξελιγώθηκα με αυτά που έβλεπα :blush: Είναι ορμονικό το θέμα ή εγώ έχω πρόβλημα; :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsia to poio wraio xipnima to ekana shmera....

me phre o giatros mou prwi prwi kai mou eipe na paw shmera na me dei teleia :laugh: poios perimene mexri ayrio...ante na dw ti tha mou pei...enoeite oti tha sas enhmerwsw!!!! :)

katrinaki mou perastika ston antrouli sou ti atixia twra ki ayth alla tha perasei...

aggelikoula na sou zisei kai apo edw i mpoumpou sou kai kalh loxeia na exeis ante na pernoun kai alles seira :cheer

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...