Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΩΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2010 Νο2


Recommended Posts

samantha η καλυτερη μερα ειναι γιατι εχουμε μπροστα μας ενα ολοκληρο ΣΚ χωρις δουλεια και θα κανουμε και καμμια βολτουλα την κυριακη...ισως και μπανακι, θα δουμε!!!

και γω οταν εχω ημικρανια το κουμπακι μου το ντεπον το πινω γιατι δεν την παλευω...ειναι φοβερος αυτος ο πονος και δεν μπορω ουτε φως, ουτε φασαρια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια δείτε και αυτό για όποια έχει προβλήματα με τον ύπνο...

Εγώ ειλικρινά δεν ξέρω τι να κάνω!!! Ξυπνάω πολύ εξαντλήμένη και το βράδυ δεν μπορώ να κοιμηθώ!!

http://www.mynewbaby.gr/articles/eisago ... tes_kueses

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

spirtouli τι σου είπε ο γιατρός για τα ντεπόν? Εμένα ο ένας μου είπε να παίρνω και τον άλλο ξέχασα να τον ρωτήσω...Εγώ παίρνω όταν φτάνω πραγματικά στα όριά μου, μετά από 3-4 ώρες προσπάθειας να μου περάσει μόνο με ξάπλα και κομπρέσες.

Επίσης κορίτσια, κοιμάστε μπορούμυτα ή στο πλάι? Τελευταία δεν μπορώ να ξεκουραστώ καθόλου το βράδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τον γιατρο τον πηρα ενα βραδι που δεν μπορουσα ουτε να μιλησω απο την ημικρανια, και μου ειπε ντεπον μπορω να παιρνω αφοβα, αλλα και γω καθε φορα που αναγκαζομαι να το πιω δεν ειναι και η καλυτερη μου.... :S:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax, κορίτσια πόσο χαίρομαι!

μολις έμαθα οτι η φιλεναδα μου- συναδελφος μου- επιτελους και αυτη μετα απο πόσες προσπάθειες είχε πριν λιγη ωρα την 1η θετικη χοριακή!!

αυτα ειναι ωραία νέα!!!!!! :cheer::cheer:

Λοιπον εγω κοιμάμαι στο πλάι περισσοτερο- και το μπρούμυτα δεν ειναι τελειως τέζα- ε΄χω το πιδι μου λυγισμενο και δεν πιεζεται η κοιλια μου στο στρωμα. και ανασκελα κοιμαμαι.

με τη ζεστη πως τα πατε??

χθες γελουσα γιατι εβλεπα το δελτιο σε ενα καναλι και έλεγε- 'η θερμοκρασία δεν θα ξεπεράσει τους 37 C.'χαχα- τι να ξεπεράσει μας δουλευεις- αυτη την έκφραση την χρησιμοποιουμε οταν η θερμοκρασια ειναι χαμηλη- οχι οταν εχει καυσωνα!απαπα..θα μας τρελανουν!

τι εχει το μενου? εγω σαρδελα ψητη- (κανει δεν κανει??) θα κανω και μια πατατοσαλατα βραστη και μια χαρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σαρδελιτσες Κουκιδα??? Κι εμας μας αφηνεις στην απ εξω;;;

Βεβαια και κανει!!!!Μην σου πω ειναι απαραιτητο!! Ο γιατρος μου ειπε 2 φορες την εβδομαδα ψαρια..κανουν καλο στην εξελιξη του μυαλου του μωρου μελλοντικα! ;)

Κι εμεις ψαρακι εχουμε.

Γιουλακι αρχισαν τα οργανα ε? Υπομονη...τι αλλο μπορεις να κανεις εξαλλου? ΥΠΟΜΟΝΗ.

Καλα κ εγω το βραδυ δινω αγωνα για να κοιμηθη,αλλα το πρωι μετακυ 9-10 το ματι γαριδα :blink::blink: .Παντως κοιμαμαι οπως μου ερθει..μπρουμητα,ανασκελα,στο πλαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ωραίες οι σαρδελίτσες :)

Εγώ βρε κορίτσια τι να κάνω που το ψάρι ήταν το αγαπημένο μου φαγητό και τώρα δεν μπορώ να το φάω γιατί μου μυρίζει πάρα πολύ και με ανακατεύει...

Καλά η όσφρησή μου είναι σαν του λύκου!!

Τρώει ο άντρας μου τσίχλα που με ενοχλεί η μυρωδιά της (ναι μέχρι και αυτό με ενοχλεί!!) στο δωμάτιο και το μυρίζω στο σαλόνι και του λέω πέταξέ την σε παρακαλώ! Και μου λέει να σε βάλουμε με τα λαγωνικά της αστυνομίας χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουκιδουλα μου κανει κανει. Εγω γαβρο θα φαω σαγανακι.

Διαβασα οτι οσο πιο μικρα ειναι τα ψαρια τοσο πιο υγιεινα για την εγκυομονουσα. Δεν εχουν προλαβει να μεινω καιρο στη θαλασσα κ αρα δεν εχουν βαρεα μεταλλα....

Και εγω οπως να ναι κοιμαμαι. Πλαϊ, ανασκελα, μπρουμητα με το ποδι οπως η κουκιδα.Αλλα το θεμα ειναι πως με τους εμετους ΔΕΝ κοιμαμαι...αχαχαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

εμενα το μονο που με ενοχλει (ενω πριν μου αρεσε) ειναι το κοτοπουλο :blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink:

Δεν το θελω καθολυ!!!!!!!!!! :S:S:S:S:S:S:S:S:S

Γιουλακι γαβροοοοοο!!!!!!!!!!!!!!! μιαμ μιαμ μιαμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι εχθές που πήγα στον γιατρό μου είπε όχι ζυμαρικά μπαχαρικά παγωτά γλυκά!!! και μου είπε ψητά σαλάτες και κρέας ψητό τι άλλο μπορώ ρε κορίτσια εσείς τρωτέ τα πάντα τι δεν μπορώ να φάω ξερώ μου τα είπε για να μην πάρω βάρος το ψωμί τυρί αυγό???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιτα και εγω ξεκινησα να τρωω με προγραμμα. Πρωτεινες (ψαρι, κρεας , γαλα), φρουτα και λαχανικα... Αλλα οταν ξεκινησαν οι αναγουλες, απλα φαγητο στο στομα μου βαζω

Ζω με φρυγανιες κυριολεκτικα. Δεν μπορ να κανω πολλα πολλα. Θα φαω κ θα το βγαλω μετα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα δεν μου απαγορευσαι τιποτα μονο τα αναψυκτικα. και μου ειπε οτι μπορω να κρινω τι θα ειναι κακο για μενα να το φαω... εσυ εχεισ πολλα κιλα τωρα? μηπως γιαυτο σου το ειπε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

spirtouli έγραψε:

εμενα δεν μου απαγορευσαι τιποτα μονο τα αναψυκτικα. και μου ειπε οτι μπορω να κρινω τι θα ειναι κακο για μενα να το φαω... εσυ εχεισ πολλα κιλα τωρα? μηπως γιαυτο σου το ειπε???

οχι ειμαι 59 με 60 αλλα εχω προβλήμα με την μεση μου και μου ειπε να μην παρω βαρος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου τι κανουν τα κοιλιδακια μας???? τελικα οι μισες το καψαμε χτες!!!! εμεις ειχαμε τον αρραβωνα του κουνιαδου μου κ πολυ το χαρηκα!! απο τις 3 το μεσημερι γυρνουσα κωμμωτηριο κ να φτιαξω νυχια.. μετα απο το σπιτι τους για τα διαδικαστικα κ μετα φαγητοοοο!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: τι φαι ηταν αυτοοοοο!!! εσκασααααα!!!! πηγαμε κ σε ενα beachbar μετα κ ηπιαμε και το χυμοποτακι μας!! :P:P:P λειπαμε απο το σπιτι απο τις 7 το απογευμα κ γυρισαμε στις 3 ταξημερωματα :blush::blush::blush: ποσο το ευχαριστηθηκα δε λεγεται!!!!! σημερα βεβαια δεν ευχαριστηθηκα καθολου τον υπνακο μου μιας κ ξυπνησα απο τις 8 που ηρθε η κοπελα που μας καθαριζει 1 φορα τη βδομαδα! :S:S επισης σημερα το στομαχι μου δεν ειναι και στα καλυτερα του... απο το πρωι τσιμπαω κουλουρακι με τυρακι la vache! εσεις τι μου κανετε?? :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Sofouki που το καψες χθές!!! μπράβο μπραβο- περασες καλά!!

Ε ειπαμε να φαω σαρδελα αλλα η μανα μου το παρακανε!! μου εστειλε ενα ταπερ για 5 ατομα να φανε να σκασουν!!

εφαγα και γω η καημενη οσο μπορουσα- αυτη τη στιγμη μυρίζω ...φυσικά σαν ψαρι -θα πλακωσουν τα γατόνια απο τα κεραμίδια! :laugh: χαχα

αμα θετε να σας στείλω -φτανει και περισσευει- ακόμα- να φατε όλες!

Να σας πω με τις μυρωδιες εχω θεμα- οχι μεγαλο- απλα 'θεματακι'.

καθε- μα κάθε απόγευμα απο τις 5 και μετα- μου μυρίζει ενα κινεζικο μπαχαρικο που εχω στη κουζινα ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ!!!!! μου τρυπάει τη μυτη! μονο απόγευμα όμως!(μαλλον επειδη ο ηλιος βλεπει εκεινη την ωρα την κουζινα μας).

Επισης εχω την αισθηση οτι τα ρουχα δεν καθαρίζονται καλά στο πλυντήριο- δεν μου μυρίζουν φρεσκάδα ρε παιδί μου!!!τις προαλλες ειπα στον χαζμπαντακο να τα ξαναπλύνουμε- όπως βγηκαν απτο πλυντηριο και εβαλε τα γελια :S

εγω όμως ήθελα....να τα ξαναπλύνω... :side:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ αυτές οι μυρωδιές είναι ότι χειρότερο! Εμένα μου μυρίζουν άσχημα τα πάντα και μου έρχεται να κάνω εμετο...μέχρι και οι τσιχλες όπως σας είπα πριν. Εγώ έφτιαξα χθες μοσχαρακι βιολογικο με αρακα και πατατες στην κατσαρολα (κοκκινιστο) και δεν έμεινε τίποτα!!! Πανάκριβα είναι αυτά τα βιολογικά βρε κορίτσια..2-3 μερίδες 15 ευρώ! Και για σήμερα είπα να το ρίξω έξω...Θα φτιάξω τορτίγιας (ελαφριές) με σοσ γιαουρτιού μιαμ μιαμ ... ας ελπίσουμε να μην μου μυρίζουν άσχημα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Samantha ωραίες οι τορτίγιες.

αυτο που με στεναχωρεί ειναι που θα πάει τζάμπα τοσο ψαρι (μπορω να το φαω ξαναζεσταμενο αυριο? ψητη ειναι η σαρδελα)

γιατι ο χαζμπαντ καθε Παρασκευη βράδυ θέλει να κάνει αρκουδιές με junk-οποτε σιγα μη τιμησει το ταπεινο ψαράκι οταν ερθει απτη θαλασσα...

να τα βαλω ψυγειο ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αμαν πια,καθε μεσημερι με τα φαγητα!!!Τρεχουν τα σαλια μας!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Κουκιδατις ψητες σαρδελλες αν τις βαλεις ψυγειο κ μετα τις ζεστανεις δεν θα γινουν μπλιαχ?

Εγω παντως τα μικρα ψαρακια τα ψητα τα τρωω κ κρυα (θερμοκρασια δωματιου)μηπως ομως οι σαρδελλες επειδη εχουν περισσοτερο λιπος απο τα αλλα ψαρακια "πετσιασουν"? :unsure: ...τι να σου πω...βλεπεις κ κανεις! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κρίμα...και ηταν ενα κοπάδι ολόκληρο....

μετα σου λενε οι ψαράδες οι θαλασσες δεν εχουν ψάρια...που να τα βρουν..όλα στο πιατο μας καταλήγουν πριν καν γίνου....μάνες... :dry::(:blink::S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατσε να παω να παρω τον υπερηχο στο χερι γιατι δεν θυμαμαι τις διαστασεις

λοιπον, την Τριτη ημουν 9+5 γραφει σε mm ρε γαμωτο

28.5 mm

επειδη ειμαι διάνυα στα μαθηματικα - τι ειναι αυτό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

όχι όχι, 28.5 mm είναι 2.85 εκατοστά (δηλαδή σχεδόν 3). Απλώς μετακινείς την υποδιαστολή :laugh: :laugh:

Αρα τώρα είσαι πάνω από 3 εκατοστά ίσως και 4!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...