Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΩΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2010 Νο2


Recommended Posts

gioulaki έγραψε:

γυρίζει ο τροχός και ολα αρχιζουν να γινονται καλύτερα!!!

Δεν λεει εσι η "παροιμια"!!!!Δεν τα ξερεις καλα μου φαινεται!!

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

gioulaki έγραψε:

γυρίζει ο τροχός και ολα αρχιζουν να γινονται καλύτερα!!!

Δεν λεει ετσι η "παροιμια"!!!!Δεν τα ξερεις καλα μου φαινεται!!

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lollipop έγραψε:

gioulaki έγραψε:

Δεν λεει εσι η "παροιμια"!!!!Δεν τα ξερεις καλα μου φαινεται!!

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:[/quote:3iy9smus]

Εγκυες γυναικες είμαστε... το χρησιμοποίησα όπως με βόλεψε

:woohoo: :laugh: :P :laugh: :P:blink: :laugh: :P:blink: :laugh: :blink: :silly: :laugh: :P :silly: :blink: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κάτι για έναν φτωχό θυμαμαι στην παροιμια...αλλα τι θα κάνει δεν θυμαμαι... θα

....λακίσει....θα..βρωμισει..κατι θα ξύσει..θα ξυρίσει.. :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου!μολις γυρισα απο δουλεια,μετα απο 4 μερες.χαλια μαυρα.5 φορες εμετο μεχρι τωρα.μια χαρα παμε ε?και τωρα πονοκεφαλος και ζαλαδα τρελη...

ακουστε τι επαθα τη νυχτα.δεν παει καλα ο δικος μου.εκει που κοιμομασταν,μου ριχνει μια τσιμπια στην κοιλια..με πεθανε!πας καλα του λεω?κοιμοταν.αφου ξεπερασαμε το πρωτο σοκ,βαλαμε κατι γελια...θα ηθελε να βγαλει το παιδι του!χεστηκα πανω μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οπως καταλαβαινετε,ο δικος μου ο φτωχος δεν μπορει να γ..σει(αφου δεν ξερετε εσεις να σας πω εγω που θυμαμαι αμυδρα),το εχει ριξει στις τσιμπιες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχ

ρε σεις- προσεχτε μην κάνει τιποτα αεροπλανικα στον υπνο του!!

---> υπόψιν οτι υπάρχει αυτη η 'πάθηση' -κάποιοι σεξοβατουν στον υπνο τους!!!!

χαχαχα

και ακόμα αρχη ειναι!ε, ρε γλεντια :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koukida τέλεια τα νέα σου :laugh: :laugh:

αφήστε τον φτωχο στην ησυχία του καλε ....

ώρα για την μεσημεριανή ξάπλα μου :cheer:

Ράνια γιατί δεν ξαπλώνεις λίγο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

περιμενω να ερθει ο "πατερας"!ασε που δεν θελω να κοιμαμαι τα μεσημερια για να πεφτω ξερη το βραδυ που εχω πιο εντονους εμετους..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια! Βλεπω καλα ειμαστε, με τις εξετασεις σας ολα θετικα, μπραβο! Ρανια μου υπομονη, κι εγω εμετους και αναγουλες... Τωρα ειμαι πιο καλα και θα παω να αρχισω δουλιτσες του σπιτιου, βαριεμαι και νυσταζω αλλα ειναι ευκαιρια να μην κοιμηθω, να φυλαξω τον υπνο για το βραδυ που υπαρχει προβλημα.... Εγω θα παω αυριο πρωι πρωι στο γιατρο, ελπιζω ολα να ειναι καλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια από κιλά πως πάτε?

Εγώ πριν μείνω έγκυος ήμουν 53 (συνήθως είμαι 51 τα καλοκαίρια μετά από λίγο δίαιτα που φέτος είπα να μην κάνω για να μείνω ευκολότερα έγκυος) και ύψος 1.63.

Τώρα έχω πάρει 1.5 κιλά και δεν μπορώ να φάω και τίποτα...κρατάω την όρεξή μου για μετά τον 3ο μήνα που λένε ότι ανοίγει πολύ και δεν κρατιέσαι με τίποτα...

Πάντως 1 κιλάκι το παίρνω πάντα πριν αδιαθετήσω και το χάνω μετά...

εσείς? πώς τα πάτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα αστα βραστα ημουν 70 κιλα κ ελεγα οτι ημουν χοντρη με 1.77 υψος κ τωρα ειμαι 88 που μαυτα τα κιλα γεννησα την κορη μου.τα βραδια εχω πεινα κ ειναι οντως πεινα αμα δεν φαω εχω αναγουλες.ο γιατρος μου ειπε να μην πρασω τα 100!στο ακουσμα του αριθμου πηδηξα τι λεω?μετα σκεφτηκα 12 κιλα δεν θα τα παρω?ας πανε ολααααααααααααα καλα κ θα τα χασω το τελευταιο που με απααχολει.θα κανω κρατη οσο μπορω γιατι δεν με παιρνει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι δυσκολο πραγμα κ η τουαλετα παναγια μου υποφερω προσπαθω να μην παιρνω σιροπι κ να πηγαινω μονη μου αλλα..... πολυ δυσκολα κ ειμαι πρισμενη σαν 5 μηνων.το ειχα απο μωρο αυτο το πραγμα κ αν δεν εχω παει σε γιατρους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κιλά...μαλιστα..

διαβασα οτι στο 1ο τριμηνο ειναι καλά να παρεις καποια και μετα να αρχισεις να σταθεροποίησε σε μισο κιλο την εβδομαδα-

εγω πρεπει να βάλω γιατι ήμουν παντα ελλιποβαρής- και δεν θα διακινδινευα για κανενα κορμι και καμια κυτταρίτιδα την υγεία του παιδιου μου!!εχουμε χρονο και για αυτα αργοτερα!

Εξαρτάται από το πόσο ζυγίζατε πριν τη σύλληψη και αν είχατε το σωστό βάρος για το ύψος σας. Η σχέση μεταξύ ύψους και βάρους εκφράζεται με έναν αριθμό που ονομάζουμε Δείκτη Μάζας Σώματος ή ΔΜΣ. Σύμφωνα με τις οδηγίες για το επιπλέον βάρος της εγκυμοσύνης που εκδίδονται από το αμερικανικό Ινστιτούτο Ιατρικής, αυτό που συνιστάται είναι: Αν το βάρος σας πριν την εγκυμοσύνη κινούνταν σε μια υγιή κλίμακα ως προς το ύψος σας (είχατε δηλαδή ΔΜΣ από 18,5 ως 24,9), στην εγκυμοσύνη πρέπει να πάρετε από 10 ως 15 κιλά. Το πρώτο τρίμηνο πρέπει να πάρετε 1-2 κιλά και κατά μέσο όρο μισό κιλό την εβδομάδα για το υπόλοιπο της εγκυμοσύνης, με σκοπό την καλύτερη ανάπτυξη του εμβρύου.

Αν ήσασταν ελλιποβαρής τον καιρό της σύλληψης (ΔΜΣ κάτω του 18,5) πρέπει να πάρετε από 13 έως 18 κιλά.

Αν ήσασταν υπέρβαρη (ΔΜΣ από 25 έως 29,9), πρέπει να πάρετε από 7 έως 10 κιλά. Κι αν ήσασταν παχύσαρκη (ΔΜΣ 30 ή υψηλότερος), πρέπει να πάρετε από 5 ως 8 κιλά.

Αν κυοφορείτε δίδυμα πρέπει να πάρετε από 15 ως 25 επιπλέον κιλά αν ξεκινήσατε με φυσιολογικό βάρος, από 12 ως 22 κιλά αν ήσασταν υπέρβαρη και από 11 ως 15 κιλά αν ξεκινήσατε την εγκυμοσύνη ως παχύσαρκη.

http://www.yourbaby.gr/portal/index.php ... 6&Itemid=2

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κουκιδα σε βλεπω ενημερωμενη.ΔΜΣ πως θα τον βρουμε?θα παρουμε μια διαιτολογο να μας προσεχει κ αυτο θα ειναι ολο.για αυτα που ειπες πριν συμφωνω κ επαυξανω απο την στιγμη που αποφασιζεις να γινεις μανα δεν σε ενδιαφερουν κυτταριτιδα κ αλλαγες στο σωμα επιλεγεις.ασε που ειναι κοπελες που γεννανε κ ειναιο πιο αδυνατες απο πριν η επανερχονται γρηγορα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koukida τώρα έχεις πάρει καθόλου στο 1ο τρίμηνο??

georgia αυτό με την δυσκοιλιότητα είναι πάρα πολύ ενοχλητικό...

Εμένα με πιάνει που και που και υποφέρω...Κανονικά για να σου περάσει πρέπει να τρως πολλά φρουτα όπως ακτινίδια. Εγώ θα πάρω δημητριακά σήμερα και θα τα τρώω με γάλα κάθε πρωί...πιστεύω ότι βοηθάνε πολύ και αυτά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεοργια μπες εδω και δωσε τα δεδομενα σου- θα συγκρινεις μετα το αποτελεσμα σου με το πινακακι που θα βγαλει απο κατω κα ιθα ξερεις!

http://www.iatronet.gr/members/bmi/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλά εννοείται ότι για να κάνεις παιδί θα πρέπει να είσαι προετοιμασμένη να αλλάξει το σώμα σου!!! ε δεν γίνεται να είσαι έγκυος και να είσαι και...φέτες στους κοιλιακούς πώς να το κάνουμε...

Άσε που μας έχουν φλομώσει τα περιοδικά με ρετουσαρισμένες φωτογραφίες (δεν τα αγοράζω, τα διαβάζω καμιά φορά στο κομμωτήριο) από τραγουδίστριες, ηθοποιούς, παρουσιάστριες κλπ κλπ που φαίνονται κουκλάρες στις φωτογραφίες και με αψεγάδιαστα σώματα και αν τις δεις από κοντά δεν έχουν καμία σχέση...πραγματικά διεστρεβλώνουν την πραγματικότητα...

πώς να το κάνουμε για να έχεις τέλειο σώμα πρέπει να προσπαθείς καθημερινά και όλη σου την ζωή.

Εγώ πριν μέινω έγκυος ήμουν φανατική του γυμναστηρίου και έκανα και δίαιτες που και που για να είμαι χαμηλά στα κιλά. τώρα σίγουρα θα πάρω και θα μου μείνουν κάποια μετα, αλλά θα κάνω γυμναστική & διατροφή και θα τα χάσω. Να σας πω την αλήθεια ανυπομονώ κιόλας να ...παχύνω ...να φουσκώσει η κοιλιά μου...να πάνε όλα καλά...να γεννήσω με το καλό και μετά να κάνω γυμναστική κλπ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

samantha έγραψε:

Koukida τώρα έχεις πάρει καθόλου στο 1ο τρίμηνο??

georgia αυτό με την δυσκοιλιότητα είναι πάρα πολύ ενοχλητικό...

Εμένα με πιάνει που και που και υποφέρω...Κανονικά για να σου περάσει πρέπει να τρως πολλά φρουτα όπως ακτινίδια. Εγώ θα πάρω δημητριακά σήμερα και θα τα τρώω με γάλα κάθε πρωί...πιστεύω ότι βοηθάνε πολύ και αυτά

πηρα! πηρα! πηρα 2.5/3 κιλάκια και ειμαι ευχαριστημενη.

Samanthaki αμα καταφερεις και τρως καθε μερα δημητριακα και φρουτακια- θα δεις τι ωραια θα ρυθμισεις το εντερακι σου. εγω βαζω και εξτρα σταφιδα- εξτρα αποξηραμενα φρουτα(μουσλι δλδ) και 3-4 αμυγδαλα άψητα (τα σπαω και τα ριχνω).

τα ακτινιδια επισης ειναι εξαιρετικα για..'ενεργεια'!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...