Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΩΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2010 Νο2


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

και εγώ για να πηγαίνω ευπρεπώς στην δουλειά μου τα βάφω...περιμένω πως και πως να έρθει το φθινόπωρο να φορέσω κλειστό παπούτσι και να κάνω και ένα διάφανο βαψιματάκι στα χέρια και να τελειώνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω λογω δουλειας δεν τα βαφω.ασχολουμαι με κομμωτικη και κυριως αισθητικη,οποτε με τα κερια στις αποτριχωσεις και με τα ασετον στα μανικιουρ-πεντικιουρ,χαλανε συνεχως.οποτε αποφευγω να τα βαφω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια οσες κανατςε εξωσωματικη ποια εβδομαδα θα κοψετε τα φαρμακα?εμενα η εξωσωματικος ειπε την προγεστερονη να την κοψω 15η εβδομαδα και ο γυναικολογος ειπε απο τωρα.11η δηλαδη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πωπω και εγω βαριεμαι...

Δελφινακι μου εγω ειμαι στη διαδικασια που τα κοβω σιγα σιγα, οπως το υπολογιω 12-13η εβδομαδα τα σταματαω τελείως. Και την ασπιρινη που παιρνω. Με το που τα σταματαω παω για αυχενικη διαφανεια.

Κουκιδα μου σε παιδευει το νινι, ναζια κανει να το ξερεις τζαναμπετικο θα βγει !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dolfin έγραψε:

κοριτσακια οσες κανατςε εξωσωματικη ποια εβδομαδα θα κοψετε τα φαρμακα?εμενα η εξωσωματικος ειπε την προγεστερονη να την κοψω 15η εβδομαδα και ο γυναικολογος ειπε απο τωρα.11η δηλαδη.

Mε εχει μπερδεψει κ εμενα αυτο το θεμα....Εγω ξεκινησα με 1 ουτροτζεσταν απο τη μερα της εμβρυομεταφορας μεχρι κ 2-3 εβδομαδες μετα την θετικη χοριακη.

Μετα ο εξωσωματικος μου το εκοψε κ αυτο το 1 που επερνα,αλλα μετα τις 2 μερες χωρις προγεστερονη ειχα μπεζ υγρα,οποτε κ τα ξαναρχισα 3 τη μερα αυτη τη φορα!!! :blink:

Ο γυναικολογος μου ειπε να συνεχισω να παιρνω 3 τη μερα μεχρι το τελος του 1ου τριμηνου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gioulaki μου δεν θα βγεί το τζαναμπέτικο?? θα δει τι θα του κάνω!!

Λοιπόν όσον αφορα το τεραστιο αυτο θεμα με τις απόψεις των εξωσωματικών και των μαιευτήρων- θέλει συννενόηση απ'οτι κατάλαβα.

Ο εξωσωματικός που μου εγραψψε την ΣΩΤΗΡΙΑ θεραπεία μου είπε ότι μεχρι την 12η βδομαδα τον 1ο λόγο εχει ο εξωσωματικός.

Αποκει και μετα ακουμε τον μαιευτηρα- βεβαια εμενα μου είπε- επειδη είναι περιπλοκη η περιπτωση μου- οτι θα ερχεται σε συννενοηση ο ενας με τον άλλο- που πιστευω ειναι το καλύτερο- και βλέπουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκίδα μην ανυσηχείς θα δεις που όλα θα πάνε καλά. Μια φίλη μου είναι κι αυτή έγκυος και πήγε στο γυναικολόγο τη 10η βδομάδα και της είπε οτι βλέπει λίγο αίμα, όπως και στη δική σου περίπτωση. Της είπε ξεκούραση και κατα πάσα πιθανότητα θα το απορροφήσει ο ίδιος της ο οργανισμός και έτσι και έγινε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε ολες τις κοιλίτσες!!

Κοριτσια χθες το βραδυ περασα ενα δραμα. Κοιμομουν και ξυπνησα , ετρεμα απο το κρυο πηγα τουαλετα και μετα σκεπαστηκα. Ξαναξυπνησα μετα καμια ωρα με πεινα και υδρωμενη απο πανω μεχρι κατω, εσταζα. Εκλαιγα και ουρλιαζα χανω το παιδι μου. Με επειασε κριση. Ο αντρας μου τα παιξε.

Με ηρεμησε και κοιμηθηκα. Ξαναξυπνησα και παλι ετρεμα απο το κρυο και εκανε πολυ πεινα σας λεω. Πινω αλλο ενα ποτηρι γαλα , ο αντρας μου να μη ξερεει τι να κανει. Με σκεπαζει και με σκουπίζει γιατι παλι ημουν υδρωμενη. Κουρνιασα διπλα του και κοιμηθηκα για 3 ωρες με το χερι του σφηκτα (το μελανιασα πολυ).

Το εχετε πάθει?

Τωρα ειμαι στη δουλεια, πολυ εξαντλημενη απο τη νυχτα που περασε και με το στομαχι μου να χορευει τσιφτετελι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια, τι κανουμε? Εγραψα μηνυματακι και δε μου το σημοσιευσε, δε ξερω γιατι. Τελος παντων, ξαναγραφω. Για τα νυχια που λεγατε εγω συνεχιζω και τα κανω τζελ, προβληματιζομουν αλλα ρωτησα πρωτα το γιατρο και με διαβεβαιωσε οτι δεν υοπαρχει κανενα προβλημα, ετσι τα κανω ακομη. Προγεστερονη παιρνω κι εγω, δεν εκανα εξωσωματικη αλλα ειχα καποιες μερες αιμα, μου ειπε να τα παιρνω για εναμιση μηνα, αρα γυρω στη 13η βδομαδα θα τα σταματησω, θα μου πει ξανα βεβαια.

Κουκκιδουλα μου μην ανησυχεις, να το παρακολουθησετε το αιματωμα και ολα θα πανε καλα, ειναι για να συμβαινει παντα κατι να μας αγχωνει, να μη μπορουμε να ησυχασουμε, τι να γινει... θετικες σκεψεις μονο. Γαλατακι που λεγατε εγω δεν πινω καθολου, βεβαια τρωω πολυ γιαουρτι και λιγο τυρακι αλλα σημερα εκανα ενα μεγαλο ποτηρι γαλα και εβαλα στη μυτη του κουταλιου λιγο νεσκαφε ντεκαφεινε - ελπιζω να μην εκανα καμια ζημια- απλα για να μπορεσω να πιω λιγο γαλα. Dreamgirl φαε τις φακες σου, εχουν σιδηρο! Θελω κι εγω φακες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gioulaki μου τωρα ειδα τη δημοσιευση σου. Κοριτσακι μου μηπως αγχωνεσαι, κουραστηκες καθολου χτες και δε ξαπλωσες ηρεμη? Εγω ξυπνω συνεχεια μεσα στη νυχτα γιατι εχω αναγουλες και ενα βραδυ ημουν μουσκεμα στον ιδρωτα οπως κι εσυ, δεν κρυωνα βεβαια αλλα μου συμβαινει μια να σκεπαζομαι, να ανοιγω το κλιματιστικο, να το κλεινω, να ξεσκεπαζομαι και αλλα διαφορα. Προσπαθησε να ηρεμησεις καλη μου, ευχομαι να μη ξανασυμβει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!κι εγω ειχα ενα δυσκολο βραδυ,με πολλους εμετους μετα τις 10.ουτε νερο δεν κρατησα.ξυπνησα και κατα τις 2:30 τη νυχτα για εμετο,πρωτη φορα.ποναει και το στομαχι,πειναω,αλλα δεν κραταω τπτ.χειροτερα ταλαιπωριεμαι οταν βγαζω φαγητο.απο την πεμπτη εχω χασει 1,5 κιλο.το απογευμα εχω ραντεβου με το γιατρο.ελπιζω ολα να ειναι καλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσόπουλα!!!Δύσκολο βραδυ για όλες μάλλον το χτεσινό...κι εγώ είχα μια αδιαθεσία γενικότερη,αδυναμία,ούτε το χερι μου δεν ειχα κουραγιο να σηκώσω. Το χειρότερο όμως ήταν ότι επεσα πολυ ψυχολογικά. Τι μεταπτώσεις ειναι αυτες ρε γαμωτο? Σήμερα σερνομαι στην δουλεια.

gioulaki,nutella, ας ελπίσουμε οτι σημερα θα ειμαστε πολύ καλύτερα.

ρανια τα περασα κ τα δικα σου και σε καταλαβαινω απόλυτα. ειναι πολύ δυσκολο να εισαι καθε μερα ετσι. Κουράγιο κ σιγα σιγα θα σταματησουν κ αυτα κ τότεεεεε θα φας οτι γουσταρεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη μας μερα,χωρις στομαχικα θεματακια και ταλαιπωρια!!!!!

Γιουλακι παει,περασε...μην το σκεφτεσαι αλλο και ταραζεσαι!!!Ηταν να γινει κ εγινε! Παντως αν σε ανακουφιζει κ εγω μια παγωνω μια ζεσταινομαι (χωρις να εχω αναλογη εμπειρια).Μπορει να ειναι απλα παιχνιδια ορμονων ;) !

Εγω τα βραδια εχω αλλο θεμα απο την αρχη της εγκυμοσυνης :unsure: ....βουλωνει η μυτη μου κ κανω αγωνα για να παρω μια ανασα της προκοπης :blink:.Διαβασα καπου στο ιντερνετ οτι συμβαινει λογω της μεγαλης αιματωσης των αγγειων της μυτης!

Κουκι μου πως εισαι; :kiss:

Σημερα πρωι πρωι ηρθε η κουνιαδα μου κ πηρε την σκυλιτσα μου για καθαρισμο δοντιων,γιατι μου επαθε ουλιτιδα :blink::blink: .Αχ το καημενο!!!!Θα μου το ναρκωσουν κ θα γυρισει σπιτι σαν πτωμα!!!! :(

Ρε κοριτσια,τα συμπληρωματα (σιδηρο,ασβεστειο κτλ) θα τα περνουμε μεχρι το τελος της εγκυμοσυνης;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραιο βραδυ περάσαμε όλες.

Βρε Ρανια ο γιατρος τι λέει για τοσους εμετούς? Εγω οταν τον ρωτησα για μενα μου ειπε μεχρι 3 την ημερα ειναι φυσιολογικό.

Λολλακι μου εγω ακομα δεν τα ξεκινησα, μου ειπε μετα την αυχενικη θα τα παρω. Μονο φυλλικο παιρνω 3 utrogestan, 2 cyclacur και μια ασπιρινη. Ευτυχως αρχισα να τα μειωνω λίγο.

Επίσης χθες για τα γενεθλια μου ο αντρούλης μου πηγε σε ενα μαγαζι γνωστο με φτηνα ρουχα που εφερε και σειρα mom. Μου αραδιασε 3 σακουλες ρουχα. Επιτελους κορίτσια παντελόνια. Ειναι τοσο ανετα και δεν με πιεζουν στη κοιλιτσα. Κανει να πω το μααγζί ? Γιατι οχι? Απο τα Η&M. Κατενθουσιαστηκα :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ,κι εγω θελω!!με πιεζουν κι εμενα ολα τα παντελονια στην κοιλια.τουρλα εχω γινει!ο γιατρος ειχε καθησυχαστει επειδη δεν τα βγαζω αμεσως μολις τρωω,οποτε κατι κραταω.σημερα ομως..νερο ηπια 2 φορες και το εβγαλα.θα δω πως θα παει.ευτυχως θα παω το απογευμα και θα τα πουμε απο κοντα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα ρε Γιουλακι!!!!!!!!!!!! Ο αντρας σου ειχε γενεθλια ( χιλιες ευχες απο μενα)κ εσυ πηρες το δωρο;;; :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

(κ εγω ετσι κανω....του λεω:"Τι δωρο θα μου παρεις για τα γενεθλια σου;")

Με γεια τα ανετα ρουχα!!!Καλοφορετα!!! :)

Εγω απο την 6η εβδομαδα παιρνω ασβεστειο,σιδηρο,φ.οξυ και 3 ουτροτζεσταν(γι αυτο ρωταω αν θα ειναι μεχρι τελους)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΦΟΥΣΚΩΚΟΙΛΙΤΣΕΣ

από ότι βλέπω πάμε καλά τα μωρακια μας μεγαλώνουν σιγά σιγά και μεις

μονίμως μες το άγχος :):):)

ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΙΝΩ ΜΑΜΑ πολύ στεναχωρήθηκα με τα νέα σου :(:( αλλά πρέπει να είσαι δυνατή και την επόμενη φορά (που θα είναι σύντομα)όλα θα πάνε super....

εγώ την προηγούμενη Πέμπτη που ήμουν ακριβώς 10 εβδομάδων είδα το μωράκι μου στον υπέρηχο και μου κουνούσε συνέχεια τα χεράκια και τα ποδαράκια του.....ήταν τέλειο....σαν να με χαιρετούσε :laugh: :laugh:

Την Δευτέρα 30/8 πάω για αυχενική ....άλλο άγχος και αυτό

σας φιλώ όλες :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gioulaki έγραψε:

Βρε Λολλι και εγω ειχα.. μαζι ειχαμε γενεθλια!!

Μ'αρεσει που μου ευχηθηκες και στο φεις μπουκ...χαχαχα

αντε αντεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

αμα σου λεω εγω οτι πρεπει να τα κοψω τα φαρμακα!!!!!!!!Το ειδες κ μονη σου οτι με χαλανε!!!!!!!

:blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink:

Δικαιο εχεις :blush: !!!!!Ευχηθηκα κιολας τρομαρα μου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...