Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΩΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2010 Νο2


Recommended Posts

εμενα ο γιατρος μου ειπε καθολου ανθρακικο αλλα μου εξηγησε πως αυτα που λενε με το ανθρακικο οτι θα κουφανει το μωρο ειναι τελειως χαζο,δεν ισχυει λεει κατι τετοιο!!!!! δεν ξερω αν σε βοηθησα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

merenta μην απογοητεύεσαι...εγώ έμαθα απο την προσωπική μου εμπειρία ότι αν το θέλεις πολύ κάτι και το προσπαθήσεις θα έρθει...απλώς δεν γίνεται να έρθει ακριβώς την στιγμή που θα...το παραγγείλουμε :):)

Ο κύκλος σου είναι σταθερός? Πόσες ημέρες καθηστέρηση μετράς??

κορίτσια έχω να απολαύσω φαγητο 1 εβδομάδα, από όταν δηλαδή άρχισαν οι αναγούλες μου οι οποίες κρατούν όλη την ημέρα...Εμετό δεν κάνω (κάτι είναι και αυτό) αλλά νοιώθω σαν να έχω πιεί την προηγούμενη ημέρα 2 μπουκάλια βότκα :P και σαν να έχω καπνίσει 2 πακέτα τσιγάρα...

το μόνο καλό είναι ότι σχεδόν όλος ο δεύτερος μήνας πέρασε χωρίς αναγούλες...

ελπίζω τέλος του 3ου να μου περάσουν...λέτε καμιά σουπίτσα να κάνει καλό gioulaki? σου 'στρώνει' το στομάχι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα μωρα μας δεν εχουν ακομη αφτια!!!

Λενε οτι τα αναψυκτικά ειναι σαν να σκανε διπλα στα αυτακια του πυροτεχνηματα, αλλα πιο μετά.

Το μεταλλικό νερο δεν εχει ανθρακικό, εχει φυσαλίδες οι οποιες διαλυονται πριν φτασουν στο στομαχι (καπου στον οισοφάγο νομίζω ετσι λεγεται).

Και εγω με τα κουτια τις σουρωτες, ουτε καν σοδα. Δοκιμασε και το ξυνο νερο. Γενικα τα μεταλλικα νερα, ειναι νερα οχι αναψυκτικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγώ σουρωτή και Perrier πίνω. Αν μάθετε ότι κάνει κακό πείτε μου και εμένα σας παρακαλώ!!!

Δεν μπορω να φάω τίποτα :(:(

Εντωμεταξύ μου αρέσει που ανησυχούσα για το πώς θα κόψω το τσιγάρο...Χθες ήρθε ο αδερφός μου στο σπίτι και έκανε 2 τσιγάρα και με το που τα μύρισα μου ήρθε να κάνω εμετό. Επίσης έμειναν τα 2 τσιγάρα στο τασάκι για λίγο μετά αφού έφυγε και μου μυρίζαν μέχρι και στο υπνοδωμάτιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σαμανθα και εγω ετσι ημουν και πιο χαλια. Καθε μερα "σουρωμενη" ημουν και εμετους παντού. Τωρα πριν φαω πινω μεταλλικο νερο ή σουρωτη να αδειασει λιγο το στομαχι. Μια φρυγανιά και μετα ξεκινάω. Ολοκληρη τελετη κανω. Αλλα σωθηκα. Ολο το ΣΚ ετρωγα κανονικα φαγητα. Μεχρι τωρα τρεφομουν με φρυγανιες, γιατι οτι αλλο εμπαινε, εβγαινε.

Και η κοτοσουπα με φρυγανιτσα, οχι με ψωμι και λίγο φετα, στρωενι στομαχι. Καλε τελεια ειναι. Εμενα μ'αρεσει κιολας, βλεπω ολη την εγκυμοσυνη να τη βγάλω με σουπες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ναι δεν το συζητώ!! Αν και καμιά φορά σκέφτομαι τι ωραία θα ήταν να ήταν το στομάχι μου μια χαρά και να ήμουν σε καμιά παραλία και να έπινα μια δροσιστική μαργαρίτα και να κάπνιζα και ένα τσιγαράκι χιχι...Αλλά εννοείται ότι είναι 1000 φορές καλύτερα το ότι έμεινα έγκυος!!! Τα είχα βαρεθεί όλα αυτά, διακοπές, μπαράκια, κλαμπάκια, ποτάκια όλο τα ίδια και τα ίδια!!!

καλά και για το τσιγάρο πιστεύω ΄το πιο πολύ σκλαβιά είναι παρά απόλαυση!!! Δηλαδή αν κάπνιζα 1-2 την ημέρα θα το θεωρούσα απόλαυση...αλλά από εκεί και πάνω (που συνήθως παραπάνω καπνίζουμε) είναι εξάρτηση μεγάλη και βάσανιστήριο που επιβάλλουμε στον εαυτό μας...

επί τη ευκαιρία να μην το ξαναβάλουμε στο στόμα μας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σουρωτη και perrier πινω κι εγω, αφου εκοψα τα φραπε, τα ποτα και τα αναψυκτικα, τι αλλο να πιεις αμα βγεις? Οι χυμοι με ανακατευουν επομενως καταληγω σε ανθρακουχο νερο. Αν μαθετε οτι ενοχλει πειτε το να ξερουμε, δε ρωτησα το γιατρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια επέστρεψα και εγώ!!!!

Είχαμε φύγει μια βδομάδα με τον αντρούλη μου, καλά μην φανταστείτε 3 ώρες μακριά με το αυτοκίνητο έτσι για να ξεφύγουμε λίγο.

Εγώ βέβαια πέρασα μια δύσκολή εβδομάδα με ζαλάδεσ, αναγούλες και εμετούς. Προσπαθούσα να κάνω υπομονή αλλά μερικές φορές το μόνο που ήθελα ήταν να είμαι στο ξενοδοχείο ξάπλα.

Σήμερα πάλι πίσω στο γραφείο, ουφ ρουτίνα. Σήμερα φεύγει και ο αντρούλης μου για επαγγελματικό ταξίδι και επιστρέφει τη Πέμπτη. Δεν ξέρω ρε κορίτσια αλλά όταν λείπει δεν μπορώ να κοιμηθώ δεν ξέρω αν συμβαίνει και σε σας.

Επιπλέον κορίτσια αν με ρωτήσει κάποιος τι θες να φας θα του πω τίποτα γιατί ότι και να σκεφτώ μου φέρνει αηδία. Δεν μπορώ να το πιστέψω εγώ που ήμουν η σουπερ λιγούρα.

Στεναχωρήθηκα με την Άννα-Μαρία, μου θύμισε τα δικά μου μιας και εμένα η πρώτη μου εγκυμοσύνη ήταν παλίνδρομη. Με τη Γεωργία τι έγινε έμαθε καμία?

Μου λειψε βρε η παρέα σας. Είναι ωραία να έχει κάπου να μιλήσεις και να μπορείς να πείς ότι σε απασχολεί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Samantha εγώ πίνω κάθε πρωί. Προσπάθα να το καταναλώσεις με corn flakes κανένα κρακεράκι ώστε να μην σου φέρνει τόσες πολλές αναγούλες.

Κορίτσια πως θα βάλω τικεράκι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπελίτσες μου γειά σας.

Ποια κοπέλα έχει επέτειο? το gioulaki ή η Samantha??

να ζήσετε και με το καλό το νινάκι ή τα νινάκια (αναλογως ποια απ'τις 2 σας γιορταζει!!!) :)

Dreamgirl φαε κοριτσι μου φακές! όσες θες- μονο μη τις συνδυαζεις με φετα- εξουδετερώνει το σιδηρο - ολα τα γαλακτοκομικά μετα απο 2 ωρες.

εγω ηρθα απο τον γιατρο, και ειμαι 50-50...

καταρχην το μωρο ειναι μια χαρα- μεγαλωνει όσο πρεπει και αυτη τη φορα μας φανηκε σαν μωρο σε μικρογραφία!! :)

το μονο κακό ειναι ότι ειδαμε ενα αιματωμα στον πλακουντα- μικρο μεν- αλλά υπάρχει....

μου ειπε οτι την αλλη βδομαδα θα πρεπει να το ξαναδω για να το συγκρινει- δεν θα πρεπει να μεγαλωσει για να μην ανησυχούμε...ΑΜΑΝ ΠΙΑ!!!!ολο κάτι με βρισκει ρε γαμωτο- δεν θα ησυχασω ποτε-??????????????

πραγματικα εχω νευριασει- δεν απογοητευτηκα αλλα εχω νευριασει τοσο πολυ με.. τελωςπαντων...............

αυριο εχω ηδη ραντεβου στον καινουριο γιατρο ευτυχως και ετσι ισως με δει κι αυτος ξανα...

sorry για τα νευρα μου -

θα παω να ξαπλωσω μηπως και ηρεμησω λιγο... :angry:

χαιρετω προς το παρον..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasia78 έγραψε:

Κορίτσια πως θα βάλω τικεράκι?

καλωσηρθες!

θα κανεις αντιγραφη τον κωδικο που θα σου δωσει κατω απο το τικερακι που θα φτιαξεις.

θα πας (εδω στο μαμυ) ----> προφιλ----> επεξεργασια προφιλ--->φορουμ--->υπογραφη(εδω κανεις επικολληση τον κωδικο)

και τελος!

good luck ;):kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου καλα!!!!

:kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Κουκιδακι μη μασας!!!!Ναζακια σας κανει για να σας ταραξει!!!Ολα θα ειναι οκ και θα τα θυμαστε κ θα γελατε!!!

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΣΤΡΑΒΩΣΕΙ ΚΑΤΙ!!!!!

Σημερα βαριεμαι τρελλα!!! Αν υπηρχε βαριομετρο (αυτο που μετραει την βαρεμαρα!!!δεν το ξερετε??? :P :woohoo: :woohoo: )θα ειχε χτυπησει κοκκινο!!!!

Καθομαι στο pc -> βαριεμαι

Ξαπλωνω -> ξανα βαριεμαι

Κανω ζαπινγκ -> ξαναμανα βαριεμαι

Αφηστε που θελω να κανω μπανιο...(μαντεψτεεεεεε -> βαριεμαι)

Λετε να ειναι κατι σοβαρο??? :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χμμμμμμμμμμ

:huh::huh::huh::huh::huh::huh::huh::huh:

μπαινω εγω και την κανετε ολες;;;;(ΚΑΠΟΥ ΠΑΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ)

Οκ,ειπαμε,βαριεμαι να μπω για μπανακι αλλα δεν εχω γινει και ασβος (ΑΚΟΜΑ)!!!!

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zaxarenia έγραψε:

ΒΑΡΙΕΜΑΙ

ατιμηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη!!!!!!!!!!!!!!!!

εσυ με κολλησες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly:

Γεια σου liberty81 :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι βαριεστε ρε κοριτσια?εμ,ειδατε για να μην εχετε αναγουλες και εμετους?εγω δεν προλαβαινω να κατσω και τσουπ,μου ερχεται μια γουλιτσα!!τρεχα τουαλετα...μια χαρα περναω!αλοιμονο σε εσας,ποσο σας λυπαμαι....κλαψ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακουσα παρτυ και ήρθα!

τι παρτυ? αυτα τα καινουρια με τους με φυσικους χυμους χάπια καιτα πολλα κρεβατια να ξαπλώνουμε??

Κοπελιές στελνω τα χαιρετισματα της Μαριας+Φωτης

εκανε σημερα υπερηχο και ειναι ολα τελεια. θα επιστρέψει το ΣΚ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α χαχαχαχα....για ξαπλα ειμαστε με τις συσπασεις κουκιδα...

μαρη ζαχααααααααα που εισαι?παλι τη σκαπουλαρεις?αποφευγεις τα καθηκοντα νονας μαρη? :P:P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...