Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΩΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2010 Νο2


Recommended Posts

κοιλιδακια καλημεραααα!!! τι μου κανετε???? πολυυυυ υπνος ρε παιδια!!!! τι ειναι αυτο??? λιωνω καθε μερα κ περισσοτερο!!!! χτες ξυπνησα το πρωι κατα τις 12 (μετα απο 12ωρο σχεδον υπνο) κ κατα τις 4 μετα το φαγητο ξανακοιμηθηκα μεχρι τις 8 παρα κατι... :blink::blink::blink: βεβαια μετα τις 12μιση το βραδυ ξανανυσταζα!!! :blush::blush::blush:

κατα τα αλλα παιδια εγω ξεκινησα με 7-8 κιλακια επιπλεον κ ηδη παιδια εχω παρει 1,5 κιλο στην εγκυμοσυνη :huh::huh: τι θα κανω???? θελει πολυ προσοχη η κατασταση... η μαλ...ια ειναι οτι κι εγω θελω πολυυυ φαι!!! :S:S:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

439758h831qlcl8s.gif

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑ!

κοριτσακια μου καλά ειστε?

λοιπον μετα απο τόσες δεησεις στον θεο της βροχης λέτε να μας την κανει την χαρη κα ινα ριξει καμια σταγόνα? επιτελους δροσισε λιγο τουλαχιστον!!

Sofouki νυσταζεις? εχεις υπνηλια, απο τις ορμονες θα ειναι - το μπέιμπι σου θελει να εισαι ξεκουραστη!!

εγω χθες κοιμηθηκα μετα τις 2 αλλα ο χαζμπαντακος μου ειπε οτι ροχαλιζα χαχαχ κα ιεγω και ο σκυλος!!

Εντωμεταξυ, αυτος ο ερμος πως ξυπναει το πρωι...παιζει ikariam και τα βραδυα παντα κοιμαται μετα απο μενα- οπυτε και ξερω τι ωρα..

θα του παρω πολυβιταμινες.... :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτελους!!!!!! Μπηκε κοσμος στο μαγαζι!!!!!

Ρε κοριτσια, εγω ουτε πειναω,ουτε νυσταζω ουτε τιποτα :(

ΤΙΠΟΤΑ ΤΙΠΟΤΑ ΤΙΠΟΤΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lollipop έγραψε:

Επιτελους!!!!!! Μπηκε κοσμος στο μαγαζι!!!!!

Ρε κοριτσια, εγω ουτε πειναω,ουτε νυσταζω ουτε τιποτα :(

ΤΙΠΟΤΑ ΤΙΠΟΤΑ ΤΙΠΟΤΑ!

Λολλίτα Πόπι (καλά στο εχω ξετιναξει το ονοματάκι :P )

ουτε εγω εχω τίποτα το ιδιαιτερο..μια χαρα είμαι. ειναι όλα πολυ ήπια θα έλεγα. δεν νομιζω οτι αυτο θα πρεπει να μας ανησυχεί..

εγω το πρωι τρωω βρωμη με μουσλι -εξτρα ξηρους καρπους και σταφιδες- όλα αυτά μεσα σε γαλα χτυπημενο σε αφρόγαλα (δοκιμαστε το...I <3 ΙΤ)

και ενα ποτηρι μεγαλο ΗΕΜΟ (το θυμαστε?) παγωμενο!! μετα χτυπάω σε καμια ωρα μια μπανανα. ε, μετα μεσημεριανο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερες σε όλες,τι κανετε?ζεστη βρε παιδιά,δεν αντεχεται αυτο το πραγμα.

χτες ειδαμε το ζουζούνι μας κ ειναι τελειο,πολυ πολυ ομορφο. οσο για φαγητό καθημερινα χτυπαω καμμια δεκαρια τυροπιτακια,λουκανοπιτακια κλπ...με βλεπω να μην χωραω την πορτα σε λιγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααααααχχχχχχχχχχχ τι καλα !!!!!!!

Εμεις θα τα δουμε την Πεμπτη...θα ειμαι 10εβδομαδων ακριβως.

Tesh,ξεχωρισες κατι πιο "μπεμπε" στον υπερηχο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lolli πρωτα ο θεος την πεμπτη που θα τα δεις θα παθεις πλακα!! ο τελευταιος μου υπερηχος ηταν τη δευτερα που ημουν ηδη 10 εβδομαδων κ 4 ημερων κ ειδαμε καθαρα ενα ολοκληρο μωρακι!! :woohoo: :woohoo: χερακια... ποδαρακια... αυτακια.. κ σπονδυλικη στηλη!!! :silly: :silly: :silly: και κουνιοταν γυρω γυρω σαν τρελο το ζουζουνι!!!! θα ερωτευθεις σου λεωωωω!!! :silly: :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωχ τι θα παθουμε (και ειναι ακομα πολυ αρχη)!!!! Δεν θα ξερω που να κοιταξω την Πεμπτη....την οθονη???? ή την φατσα του αντρα μου???? :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια τι κάνετε?

Εγώ σήμερα πήγα να κάνω εξετάσεις προγεννητικού ( το άργησα λιγάκι, δεν πιστεύω να υπάρχει πρόβλημα τι λέτε?)

Από αυτές τις εξετάσεις τι συμπεράσματα προκύπτουν? Το επόμενο βήμα μετά της εξετάσεις ποιο είναι? Υπέρηχος κάθε 2 εβδομάδες??

Είμαι ξάπλα κατά τα άλλα όλη μέρα γιατί τώρα στο τέλος του 2ου μήνα μου βγήκαν όοολα τα συμπτώματα, κόπωση, καούρες, πονοκέφαλοι...

Αλήθεια στον 3ο μήνα μπαίνουμε την 9η ή την 10η εβδομάδα? Τώρα εγώ διανύω την 8η αλλά την Τρίτη που θα μπώ στην 9η, θα έχω μπει και στον 3ο μήνα???

Πολλά φιλάκια και καλή όρεξη σε όλες όσες δεν έχουν φάει ακόμη :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Samantha o 3oς μηνας ειναι με το που μπεις στον 10 μέχρι -ουσιαστικα τον 13ο (αλλού θα δεις να λενε το 12ο). εγω γενικά εχω δει οτι πάντα ο τελευταιος μηνας του καθε τριμηνου εχει μια βδομαδα παραπάνω.

και εγω κάπου εκει έκανα προγεννητικό.

αντε κορίτσια να βγάλουμε το τρίμηνο!

κατσε να βαλω το table που βρήκα χθες.

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Prena ... _table.svg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μετά απο ενατριωρο υπνακι επανήρθα δριμυτερη...λοιπόν λολι ναι ήταν ενα σχηματισμένο μωρακι με χερακια , ποδαρακια κ μια κεφάλα ναααα..με το συμπαθιο. η καρδούλα του ακουγόταν ντουκου ντουκου ντουκου κ γενικά εδειχνε εναμεγαλο μωρακι. μεγαλωνουν πολυ γρηγορα τα ατιμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tesh μου πολλα συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου.το ειχα δει σε καποιο ποστ αλλα δεν μου δοθηκε η ευκαιρια να σου δωσω τις ευχες μου!χαρηκα για σενα...με το καλο μια υγιη και τελειομηνη εγκυμοσυνη:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χθες εκανα συγκριση στους μεσους όρους ενος εμβρυου απο την αρχη μεχρι την 13η βδομάδα- ε, αυτην την 13η μεγαλώνει απιστευτα ραγδαία σε σχεση με πριν!!! τα πουλάκια μου!!!

πάντως tesh το εμβρυάκι σου δεν εκανε τρελα χορευτικά μεσα στο σακουλάκι του??ο αντρας μου επαθε πλακα- φωναζε 'κουνιέται!χορευει! και εδειχνε με το δάχτυλο λες και εμεις δεν το βλέπαμε! ο γιατρος γελουσε με την εκπληξη του, αχουτο μωρε τα γλυκα μου!!

εγω πήγα για καφεδακι τωρα το μεσημερι- μιας και δροσισε λιγο. ωραια με φυσηξε το αερακι, ήπια και ενα φρέντο που το λιμπίστικα!

τωρα τελειωσαμε με το μαγειρεμα και το φαγητό.

κορίτσια να ρωτησω.η Σουρωτη δεν πειραζει έτσι??? (η σοδα δλδ- το φυσικο ανθρακουχο)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπράβο tesh, τι ωραία που είδες κ ακουσες το ζουζουνάκι!!! ανυπομονώ πολύ πολύ κι εγώ! το είδαμε κ το ακούσαμε 1 φορά στην 6η εβδομάδα κ το επόμενο ραντεβού είναι στις 30, στην 11η εβδομάδα. εκει νομίζω θα δούμε πιο πολλά,ε??? κορίτσια, το φύλο πότε περίπου φαίνεται?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

demie_14 έγραψε:

μπράβο tesh, τι ωραία που είδες κ ακουσες το ζουζουνάκι!!! ανυπομονώ πολύ πολύ κι εγώ! το είδαμε κ το ακούσαμε 1 φορά στην 6η εβδομάδα κ το επόμενο ραντεβού είναι στις 30, στην 11η εβδομάδα. εκει νομίζω θα δούμε πιο πολλά,ε??? κορίτσια, το φύλο πότε περίπου φαίνεται?

Ου!!!! demie το μπαρμπάδι σου πλεον θα μοιάζει πιο πολυ με ανθρωπάκι!! είναι ενα θαυμα!! να μπορουσαμε να το βλέπουμε καθε μερα!! :cheer:

το φυλο αποσο εχω διαβασει- δίνει μια 'υπόνοια' ακόμα και στην αυχενική- εξαρτάται και το πως το πιανει ο υπέρηχος- αλλά στον 4ο και μετα ξέρεις πιο σιγουρα τι ειναι.

εχεις αγωνια για το φύλο? :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rose σευχαριστώ πολυ κ σε σενα ευχομαι τα καλυτερα...

κουκιδιτσα οχι δεν κουνιοταν πολυ,μονο τα χερακια λιγο...ησυχοοοοο(φανταζεσαι οταν ερθει με το καλο να μας ζουρλανει?)χαχα καλα να ειναι μονο...

οσο για σουρωτη τις εχω πεθανει...οποτε τραβαω ζορι ριχνω μια κ ερχομαι στα ισα μου.

demie τωρα για το φυλο νομιζω θελουμε ακομα. στα αγορακια στο λενε πιο γρηγορα γτ φαινεται...στα κοριτσακια αργουν λιγο μεχρι να σιγουρευτουν. στις μικρες μου το εμαθα την 18η βδομαδα,ηταν κ στριμωγμενες κ η μια παντα γυρισμενη με τον ποπο κ δεν φαινοταν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koukida πολύ καλό το link σου ευχαριστώωωωωω....

Εγώ σήμερα δεν μπορώ να σηκωθώ από το κρεβάτι. Πρώτη φορά τόσο κουρασμένη. Εσάς που είστε πιο προχωρημένες σας έχει φύγει η εξάντληση λίγο?

Καλά ανθρακούχο πίνω και εγώ που και που έχω ακούσει ότι βοηθάει και ότι δεν βλάπτει...

demie_14 στις 30 θα τα δεις ΟΛΑ κυριολεκτικά και μεταφορικά :cheer::cheer:

tesh πόσα εκατοστά ήταν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου!!γεια σας,γεια σας!τι μου κανετε?εγω καλουτσικα,απο χτες εχω κανει ελαχιστους εμετους.για την ακριβεια μεγαααλες αναγουλες,δεν εχω βγαλει φαγητο,αλλα ειμαι μονιμως ανακατεμενη...και ζαλισμενη!βγηκα και για ενα καφεδακι το πρωι,καμια ωριτσα,μετα με επιασε ζαλαδα και εμετος και εφυγα αρον αρον!πηρα και 2 φορεματακια,μουρλια!!εμ,τα παντελονια εχουν αρχισει να με στενευουν στην κοιλια,αν και ειμαι στα κιλα μου.αλλα πολυ στηθος ρε κοριτσια.ημουν που ημουν σαν γελαδα,τωρα παραγινα.ειδικα με το ενα φορεμα,θα με κοιτανε οολοι εκει.οπως στο γαμο μου.μεχρι και ο παπας ειχε κολλησει εκει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρανια28 έγραψε:

Oμοιβυζουσα :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

ασε κ το δικο μου στηθος ηταν που ηταν...τωρα απογινε!!!! Θα πρηστει κι αλλο;;; Που θα φτασει Παναγια μου;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...