Μετάβαση σε περιεχόμενο

'Εχω αγχωθεί για τον τοκετό..


Recommended Posts

Η καθε κοπελα εχει την αποψη της, ξερει τις αντοχες της και η ουσια ειναι να μπορει να εχει επιλογη. Οπως επιλεξει η καθε μια σημασια εχει να βγει ενα γερο και υγιες μωρακι, τιποτα αλλο!

annitakok μου σ'ευχαριστω πολυ πολυ, ευχομαι και σε σενα το καλυτερο, ολα να πανε καλα για σενα και το μωρακι σου και να μας γραψεις οταν ερθει η ωρα την εμπειρια σου!!! :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ γω που γεννησα πριν 2 βδομαδες φοβομουν παραααααααααααα πολυ παρολο που ειναι η δευτερη γεννα μου!!φοβασαι δεν φοβασαι ενα ειναι το σιγουρο,,,θα γινεις μανουλα κ θα σου δωσει δυναμη η παναγια !!!!!!!ολες τα καταφερνουμε κ ολα θα πανε καλα!!!!!!!!!!!!!καλη γεννα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου ζησει το μωρακι σου ελενα! Σιγουρα, ειτε φοβομαστε ειτε οχι σημασια εχει οτι θα φερουμε στον κοσμο τα μωρακια μας, η σκεψη και μονο δινει δυναμη! Ευχομαι σε ολες τα καλυτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nutella έγραψε:

Η καθε κοπελα εχει την αποψη της, ξερει τις αντοχες της και η ουσια ειναι να μπορει να εχει επιλογη. Οπως επιλεξει η καθε μια σημασια εχει να βγει ενα γερο και υγιες μωρακι, τιποτα αλλο!

annitakok μου σ'ευχαριστω πολυ πολυ, ευχομαι και σε σενα το καλυτερο, ολα να πανε καλα για σενα και το μωρακι σου και να μας γραψεις οταν ερθει η ωρα την εμπειρια σου!!! :silly:

Σ'ευχαριστω παρα πολυ!!Φυσικα κ θα μοιραστω μαζι σας την εμπειρια μου!!Τωρα πια ειμαι ετοιμη 100% κ ανυπομονω!!! :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ με Φ.Τ γέννησα και τα δύο μου παιδιά, στο πρώτο έκανα επισκληρίδιο στο δεύτερο δεν πρόλαβαν να μου κάνουν.Μην έχεις καθόλου άγχος,η φύση έχει προνοήσει η γυναίκα να γεννάει.Λίγος πόνος και μετά θα έχεις το μωράκι σου.Είχα διαβάσει κάπου οτι μετά την γέννα ο οργανισμός εκρύει ορμόνες που σε "κάνουν" να ξεχνάς την διαδικασία του τοκετού για να τη θυμάσαι σα μια "γλυκιά" ανάμνηση. ;) Με το καλό λοιπόν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας κ παλι!!Γυρισα σπιτι μου με τον μπεμπη μου!!Ολα πηγαν καλα!!Τωρα που τα σκεφτομαι ολα τσαμπα αγχωνομουν!Η επισκληριδιος δεν ποναει καθολου,ουτε που την καταλαβα κ η καισαρικη λιγο τις 2 πρωτες μερες.Μετα πονας παλι αλλα ανεκτα!Στον θηλασμο τις πρωτες μερες πονουσε αρκετα το στηθος μου αλλα μετα περασε κ αυτο.Αυτες οι στιγμες ειναι μοναδικες!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...