Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ - ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 Νο 17


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΑΓΑΠΕς ΜΟΥ??

ΑΡΓΗΣΑΜΕ ΠΑΛΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΟΥΜΕ..ε?ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΒΑΡΙΑ ΤΑ ΣΕΝΤΟΝΙΑ!ΔΥΟ ΜΕΡΕς ΤΩΡΑ ΚΑΘΟΜΑΙ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΞΥΠΝΑΩ..ΑΠΟ ΤΙΣ 0730 ΠΟΥ ΦΕΥΓΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ!ΑΛΛΑ ΝΟΙΩΘΩ ΑΝΑΚΟΥΦΙΣΗ ΣΤΑ ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ ΜΟΥ!ΜΟΛΙΣ ΣΗΚΩΘΩ..ΤΣΟΥΠ ..ΠΑΛΙ ΠΡΗΖΟΝΤΕ!

Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΕΔΩ ΚΑΙ 5 ΜΕΡΕς(και οχι μονο) ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΚΟΥΤΟΥΛΙΕΣ ΑΛΛΟ ΠΡΑΓΜΑ!ΟΛΟ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΜΕ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΠΟΥ ΣΠΡΩΧΝΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ..ΘΑ ΣΠΑΣΟΥΝ ΤΑ ΝΕΡΑ!χεχεεχε

θελω να βγω απο το σπιτι να κανω καποιεσ δουλειες και εχω το φοβο..μη συμβει κατι τετοιο την ωρα που θα περπαταει αμερημνο το τσουβαλακι στο δρομο(εγω ειμαι αυτο)!!!ειμαι και μονη μου ..ολοι φιλοι -συγγενεις λειπουν απο Γλυφαδα! :S:S:S:S

Κοριτσια το φανταζεστε?να προχωραμε αμεριμνα..και πλααφφφ..να γινει το "μοιραιο?"""ουουουουυπςς soorry!! :blink::blink::blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα μου έχει κολλήσει ότι θα μου σπάσουν τα νερά βράδυ στο σπίτι.

Μου μου βάζετε ιδέες..

Ρε κορίτσια περπάτημα έχετε αρχίσει?και πόσο περπατάτε περίπου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχχχ Μπελλακι μου ..αν ειναι να μου συμβει στο δρομο..και να ειμαι και μονη μου...οχι δεν θελω με τιποτα!!καλα οταν σπασανε τα δικα μου νερα ..τοτε..ειχα ηδη συσπασεις ανα 5 λεπτα..και μολις ειχα βγει απο το ντους ετοιμαζομουν για μαιευτηριοοο ημουν προετοιμασμενη!!!εγινε στο μπανιο μου και μολις ειχα σκουπιστει με τη πετσετα..ωσπου...ακουω πλααφφ..νοιωθω κατι ζεστο να τρεχει αναμεσα στα ποδια μου..και μετα ..ααααααα :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tweety_ έγραψε:

Εμένα μου έχει κολλήσει ότι θα μου σπάσουν τα νερά βράδυ στο σπίτι.

Μου μου βάζετε ιδέες..

Ρε κορίτσια περπάτημα έχετε αρχίσει?και πόσο περπατάτε περίπου?

η αληθεια ειναι..οτι με αυτο το καυσωνα που εχει εξω..δεν περπαταω καθολου!Ποια ..εγω που δεν ειχα καθισιο... ολη μερα επαιρνα τους δρομους!! :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω κοριτσια παω συνεχεια τουαλεττα και περιμενω να δω ροζακι!εχω μια εβδομαδα βλεννα και περιμενω να γινει κατι!αλλα δεν το βλεπω...πω πω λες και κολλησε ο χρονος πια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οσο για περπατημα που να παμε με τετοια ζεστη;;;θα μας μαζευουν!και πρεπει να περπαταμε,και μενα μοπυ πε η γιατρος μου να περπαταω λιγο...προχθες περπατησα μια ωρα και το βραδυ απο τις συσπασεις δεν κοιμηθηκα...αλλα δεν εγινε τιποτα,το πρωι σταματησαν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρωτάω γιατι εγω δεν περπατάω σχεδον καθόλου.Μετα τα 200 μετρα με πιανουν κατι σουβλιες χαμηλά στην κοιλιά.Και εχθες που περπάτησα λιγο, σταματήσαμε να κάτσω λίγο γιατι πονουσα.Και το βράδυ είχα κάτι πονάκια...

θελω να πάρω όλη τη 37 εβδομάδα και μετα να γεννήσω.Μπορώ??? :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!

δεν αντεχω αλλο,εχω βαρυνει ανυπομονω να ξεκινησει η ολη διαδικασια,εχωβ κοψει κ το μαγνησιο κ ειμαιπιασμενη,ασε που εχω νευρα!μαλλον εχω αρχισει να ψιλοαγχωνομαι κατα βαθος,,,, ;)

που λετε,περιμενα πως κ πως τον 9ο για να περπαταω,αλλα με τετοια ζεστη η καρδια μου δεν αντεχει κ κανει κατι μπαΜ,οποτε προτιμω βραδακι κανα περιπατο αλλα κ παλι πρηζομαι στο δεξι ποδι που λεω απτο να σπασουν φλεβιτσες αραξε!τι θα φατε σημερα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ουτε εγω περπαταω...Ποιος ο λογος αλλωστε? :blink: Ειδα και την 1η φορα, μιλαμε για χλμ, οχι αστεια...Το αποτελεσμα? 12 ωρες για να γεννησω και στο τσακ γλυτωσα την καισαρικη! Τελευταια στιγμη! Εξαλλου ρε κοριτσια που να παμε με τετοια 40αρια που βαραει εξω, B) ακομα και το βραδυ ζεστη εχει, ασε που εγω προσωπικα φοβαμαι κιολας γιατι εδω που μενω δεν ειναι και τοσο κεντρικο το μερος...

Δεν ειχαμε κανενα νεο απο την Αγγελικουλα ε? :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιτση μου τωρα μαγειρευω μοσχαρακι με πατατουλες στη χυτρα. μοσχοβολαει η δαφνη που εβαλλα μεσα...

Κατρινα,Μπελλα,Σταυρουλα,Αννουλα :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tweety_ έγραψε:

Ρωτάω γιατι εγω δεν περπατάω σχεδον καθόλου.Μετα τα 200 μετρα με πιανουν κατι σουβλιες χαμηλά στην κοιλιά.Και εχθες που περπάτησα λιγο, σταματήσαμε να κάτσω λίγο γιατι πονουσα.Και το βράδυ είχα κάτι πονάκια...

θελω να πάρω όλη τη 37 εβδομάδα και μετα να γεννήσω.Μπορώ??? :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

ετσι κι εγω μεχρι το σουπερ μαρκετ..και μετα απο λιγο..σφιγγει η κοιλια..και πονος..χαμηλα!το χειροτερο μου ειναι οι σκαλες του σπιτιου μου!!Μενω στον 3ο οροφο..ειναι 54 σκαλια..και δεν εχω ασανσεερρ!! :blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink:

πως σου φανηκεεε?? :side::side::side::side:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια θα βγω για λίγο.θέλω να πάω σε ορθοπεδικό να τον ρωτήσω για ένα πρόβλημα που έχω με την ουρά μου και αν θα έχω πρόβλημα με την γέννα.

Θα τα πουμε το μεσημεράκι.

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρινα έγραψε:

tweety_ έγραψε:

[/quote:3hl8920s]

Ετσι και εγω...μονο σουπερ μαρκετ (ειναι απεναντι ακριβως) και επισκεψη στο γιατρο! Τιποτα αλλο!

3ος οροφος??? :woohoo: Και χωρις ασανσερ??? :woohoo: Ουαουυυυ, πως την παλευεις??? :woohoo: Εγω εδω στον 1ο μενω και παλι αγκομαχαω και ξεφυσαω μεχρι να ανεβω! :blink::S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΡΙΓΚΙΠΙΣΣΑ έγραψε:

Μιτση μου τωρα μαγειρευω μοσχαρακι με πατατουλες στη χυτρα. μοσχοβολαει η δαφνη που εβαλλα μεσα...

Κατρινα,Μπελλα,Σταυρουλα,Αννουλα :kiss::kiss::kiss:

μμμ!δε τολμαω τετοιες αποστολες ακομα,νιοπαντρη κοπελα!μακαρονια με κιμα αν κ το μοσχαρακι τα σπαει....!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣTAYROYLA TI PROBLHMA EXEIΣ ME THN OYRA?XTES ΝΟΜΙΖΩ ΠΗΡΕ ΤΟ ΜΑΤΙ ΜΟΥ ΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΚΥΓΑ!! :huh:

ΑΝΝΟΥΛΑ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΕ ΣΕΝΑ!ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΞΕΠΑΤΩΘΕΙ!!

ΕΛΕΝΑ..ΚΑΙ ..ΜΙΤΣΙΙ!!ΧΤΕΣ ΕΙΧΑ ΑΡΝΑΚΙ ΣΤΗ ΧΥΤΡΑ..ΜΕ ΔΑΦΝΗ..ΚΑΙ ΜΟΣΧΟΜΥΡΙΖΕ ΕΠΙΣΗΣ!ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΜΕ ΡΥΖΙ ΚΑΙ ΒΛΗΤΑ!ΣΗΜΕΡΑ ΜΑΛΛΟΝ ΤΟ ΙΔΙΟ..ΘΑ ΕΧΩ..ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΦΑΓΑ ΧΤΕΣ..ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΣΑΛΑΤΟΥΛΑ ..ΑΓΓΟΥΡΑΚΙ ΝΤΟΜΑΤΟΥΛΑ..ΚΑΠΑΡΗ ΚΑΙ ΑΒΟΚΑΝΤΟ!ΤΙ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΜΕ ΤΟ ΑΒΟΚΑΝΤΟ!!ΤΟΣΟ ΑΒΟΚΑΝΤΟ ΔΕΝ ΕΧΩ ΦΑΕΙ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ!ΛΕΤΕ ΓΙΑΥΤΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΙΝΓΚ SIZE Ο ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΟΣ ΜΟΥ? :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.

Μαράκι κατασυγκινήθηκα με την ιστοριούλα σου. Μπράβο σου που πήγαν όλα τέλεια και με τον τοκετό και τον θηλασμό. Μακάρι όλες οι κοπέλες να είναι τόσο τυχερές εκείνη την ημέρα. Ιδιαίτερα στο σημείο που λες για την Έλλη σου που θέλει να ταίσει το μωρό έλιωσα. :silly: :silly: :silly: Περαστικά της κιόλας και να προσέχετε για το μωρό.

Σταυρούλα βλέπω όλα έτοιμα. Άντε τώρα με το καλό να έρθει η στιγμή που θα έχεις το μωράκι σου αγκαλιά. :P:P:P Και γιατί αγχώνεσαι παρακαλώ;; :angry: Αφού μπήκες στο μήνα σου και αύριο να έρθει (λέμε τώρα) όλα καλά θα πάνε. Όσο για τους πόνους τι να πω, πόνοι είναι κα θα περάσουν. :P:P:P Εδώ πάντως στο νοσοκομείο δεν πολυπαίζει η επισκληρίδιος. Αλλά τι τα συζητάμε τώρα, αφού όπως είπε η Μαρία το σύνθημα είναι "ΕΥΚΟΛΑ-ΓΡΗΓΟΡΑ-ΑΝΩΔΥΝΑ" :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Ελπιδάκι να σου ζήσει η μπέμπα σου και πάντα να είναι ευτυχισμένη. Και σε εσένα εύχομαι καλή λοχεία.Πολλά πολλά φιλάκια και στις δύο :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Ντόρα πολύ καλά τα νέα του μικρού σου βλέπω. :):) Και η νέα ΠΗΤ μη σε χαλάει μωρέ. τίποτα δεν είναι σίγουρο. Εννοείται ούτε το βάρος του μωρού είναι ανησυχητικό αφού ο γιατρός σου λέει ότι όλα είναι καλά.Και η αδελφή μου που γεννήθηκε 2800 τι καταλάβαμε, αν δεις μια ανάπτυξη που πήρε μετά :S:S:S:S:S:blink::blink:

Αννα10019 υπομονή και όλα περαστικά είναι. Δεν ξέρω τι άλλο να πω... κουράγιο κσι είμαστε όλες στο πλευρό σου. :):):):)

Αυτά για τα χτεσινά νέα. :lol::lol:

Πάω τώρα να διαβάσω τα σημερινά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΙΙ ΝΑΙΙ ΧΩΡΙς ΑΣΑΝΣΕΡ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.. :(:(

ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΕΦΙΑΛΤΗΣ Η ΑΝΟΔΟΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ.. :(:(:(

ΥΠΟ ΝΟΡΜΑΛ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΟΝ 7Ο ΜΗΝΑ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΟΙΑΖΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΜΟΛΙΣ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟΝ 8ο τοτε αρχισαν τα δυσκολα..!!τωρα???δεν τη παλευω με τιιιποτααα..Θελω να βγω απο το σπιτι..και σκεφτομαι την επιστροφη..ουφφ.. :dry::dry::dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου!!!!

δεν θα σχολιασω το αν μπορω να περπατησω η οχι.... :blush::blush::blush:

κατρινα εχω μια σκαλα... αν ειχα τρεις μαλλον δεν θα εβγαινα καθολου απο το σπιτι.... :P

αννουλα μου ειναι καλυτερα η μικρουλα σου??? επεσε καθολου ο ικτερος???

και συνεχιζω να αναρωτιεμαι απο χθες.. που ειναι η θεκλα οεο?????

μηπως της εφερε γουρι το 17 τελικα?????

σημερα βλεπω υπαρχει συμμετοχη!!!

φιλακια και στις υπολοιπες :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρίνα καλημέρα. Αυτό που λες για τον 8ο και εγώ το πήρα χαμπάρι. Μιλάμε τεράστια διαφορά. Πριν έκανα αρκετές δουλειές, τώρα όμως σέρνομαι.

Από Αγγελική κανένα νέο;; Η "ρεπόρτερ" Λαμπρινή δεν έκανε ακόμα ζωντανή αναμετάδοση από το νοσοκομείο?? :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τρεεεεχαααα Θεκλα!!!! Ισα που προλαβαινεις να ανοιξεις το 18! :woohoo:

Αν και νομιζω οτι αν τελικα γεννησει η Αγγελικουλα σημερα, ειμαι η τελευταια εγκυουλα που εχει πητ μεσα στον Αυγουστο! Μπεμπουλη, λες να παραχωρησουμε τη σειρα μας σε καποιο αλλο μωρακι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εγω εχω θεμα με τις σκαλες.ειμαισ το 2ο χωρις ασανσερ με διπλες σκαλες.απο νωρις ειχα θεμα με την αναβαση,τωρα εχω θεμα γενικως,ενω εχω πολλη ενεργεια μεσα μου,σωματικα νιωθω αρρωστη.

ασχετο για τα χτεσινα να πω κ εγω στη ντορα οτι μπορει να ξενερωνει μετη νεα πητ αφου ολες μας τρωει η ανυπομονησια...αλλα προεχει η αναπτυξη του μωρου η οποια βαινει καλως κ μοιαζει στη μαμα του.δε χρειαζεται να αναφεςρω περιστατικο του κουμπαρου μας,που το μωρο τους γεννηθηκε προωρα λογω ανεπαρκους σιτισης στα 850γρ κ η παναγια το εκανε κοριτσαρο!ειναι 5 ετων κ τους εχει τρελανει ολους.αλλα κ παλι ασχετο με τα δικα σου,εσενα ειναι 2κιλο !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...