Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ - ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 Νο 17


Recommended Posts

ΜΑΝΝΟΥΛΑ έγραψε:

Λαμπρινη τις ειδα τις φωτο σου, υπεροχη και η δικη σου κοιλιτσα, μεγαλη μου φαινεται και αυτη!Επισης να κανω καλα σχολια και για την κουνια σας, ολα ετοιμα λοιπον! Να ρωτησω, με καισαρικη δεν γεννησες τον γιο σου, τωρα πας για φτ?

Εγω δεν αγχωνομαι για οταν θα μου σπασουν τα νερα, το εχω ξαναζησει αλλωστε. Απλα περιμενω πως και πως την στιγμη αυτη, επιτελους! :woohoo:

κ γω νομίζω ότι μεγάλωσε απότομα... :blink: Ευχαριστώ (για τα σχόλια της κούνιας μας με θεματάκι τα παπάκια). Με καισαρική γέννησα τον Χρήστο κ τώρα με καισαρική θα κάνω κ τη μπουμπούκα. Αλλά μου πε ο γιατρός αν κ σπάσουν τα νερά να πάω αμέσως. Δεν ξέρω γιατί με άφησε μέχρι 30/8 ? Αύριο που θα πάω θα τον ρωτήσω πάλι. Η καισαρική απ' ότι ξέρω γίνεται 2 βδομάδες νωρίτερα από την πιθανή ημερ.τοκετού. :blink::blink::dry::dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μαρια να σε ρωτησω κατι?

Απο τη στιγμη που εκανες επισκληριδιο δεν ενιωσες τιποτα απο πονους???Γιατι εγω οταν μου εκαναν την ενεση ανακουφιστηκα απιστευτα, μετα ομως οι πονοι ηταν κατι παραπανω απο αισθητοι (δυνατους θα τους χαρακτηριζα), ακομα και οταν η μαια μου μου εβαζε χερι για να δει τη διαστολη, ενιωθα τα παντα! Μηπως δεν με επιασε η αναισθησια? Μηπως η δοση ηταν πολυ μικρη? Τοτε νομιζα οτι ετσι επρεπε να ειναι, τωρα αρχιζω και αμφιβαλλω, πιστευω οτι κατι δεν εγινε σωστα, αφου παρα την επισκληριδιο, εγω ΠΟΝΟΥΣΑ!!! :angry::angry::angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΝΝΟΥΛΑ έγραψε:

Μαρια να σε ρωτησω κατι?

Απο τη στιγμη που εκανες επισκληριδιο δεν ενιωσες τιποτα απο πονους???Γιατι εγω οταν μου εκαναν την ενεση ανακουφιστηκα απιστευτα, μετα ομως οι πονοι ηταν κατι παραπανω απο αισθητοι (δυνατους θα τους χαρακτηριζα), ακομα και οταν η μαια μου μου εβαζε χερι για να δει τη διαστολη, ενιωθα τα παντα! Μηπως δεν με επιασε η αναισθησια? Μηπως η δοση ηταν πολυ μικρη? Τοτε νομιζα οτι ετσι επρεπε να ειναι, τωρα αρχιζω και αμφιβαλλω, πιστευω οτι κατι δεν εγινε σωστα, αφου παρα την επισκληριδιο, εγω ΠΟΝΟΥΣΑ!!! :angry::angry::angry:

Ωχχχχχχχχχχ αυτά φοβάμαι κ τρέμω στην ιδέα για επισκληρίδιο κ όχι για ολική νάρκωση !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω φοβάμαι μηπως δε με πιασει η επισκληρίδιος ή δε θα προλάβει να με πιάσει :ohmy:

Αυριο εχω ραντεβου με τον γιατρό.Λετε να μου βάλει χέρι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LabriniB έγραψε:

ΜΑΝΝΟΥΛΑ έγραψε:

Ωχχχχχχχχχχ αυτά φοβάμαι κ τρέμω στην ιδέα για επισκληρίδιο κ όχι για ολική νάρκωση !!![/quote:2gczk9q6]

Λαμπρινη, απο τη στιγμη που πας για καισαρικη, δεν εχεις να φοβηθεις ΤΙΠΟΤΑ! Εγω γεννησα φυσιολογικα, εχει μεγαλη διαφορα, αλλο η μια περιπτωση και αλλο η αλλη. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΝΝΟΥΛΑ έγραψε:

Μαρια να σε ρωτησω κατι?

Απο τη στιγμη που εκανες επισκληριδιο δεν ενιωσες τιποτα απο πονους???Γιατι εγω οταν μου εκαναν την ενεση ανακουφιστηκα απιστευτα, μετα ομως οι πονοι ηταν κατι παραπανω απο αισθητοι (δυνατους θα τους χαρακτηριζα), ακομα και οταν η μαια μου μου εβαζε χερι για να δει τη διαστολη, ενιωθα τα παντα! Μηπως δεν με επιασε η αναισθησια? Μηπως η δοση ηταν πολυ μικρη? Τοτε νομιζα οτι ετσι επρεπε να ειναι, τωρα αρχιζω και αμφιβαλλω, πιστευω οτι κατι δεν εγινε σωστα, αφου παρα την επισκληριδιο, εγω ΠΟΝΟΥΣΑ!!! :angry::angry::angry:

Ένοιωθα πόνο μόνο όταν περνούσε η επίδραση της και εκεί ζητούσα και άλλη δόση. Όσο διαρκούσε δεν καταλάβαινα τίποτα. Ούτε πόνους ούτε χέρι!Και ρώτησα και πόσο διάρκεια έχει κάθε δόση όταν είναι ολόκληρη και μου είπαν στο 2 ωρο περίπου αρχίζεις σιγά σιγά κάτι να νοιώθεις :S αλλά εγώ πιστεύω ότι είναι και θέμα κάθε οργανισμού (δεν αντιδράμε όλοι το ίδιο) αλλά και θέμα κατά πόσο σωστά στην έχουν τοποθετήσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι δεν διαφωνώ. Αλλά άλλο καισαρική με επισκληρίδιο κ άλλο καισαρική με ολική νάρκωση. Τον Χρήστο τον έκανα με ολική κ δεν κατάλαβα τπτ. Θα δω μέχρι εκείνη την ώρα... κ θ' αποφασίσω τελευταία στιγμή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tweety_ έγραψε:

Και εγω φοβάμαι μηπως δε με πιασει η επισκληρίδιος ή δε θα προλάβει να με πιάσει :ohmy:

Αυριο εχω ραντεβου με τον γιατρό.Λετε να μου βάλει χέρι?

Απο τη στιγμη που θα μπεις στο μηνα σου, ε, ενα χερακι θα το φας, δεν το γλυτωνεις. Εγω δυο φορες εφαγα χερι τωρα προσφατα, αλλα δεν πονεσα καθολου. Το κολπο ειναι να εισαι χαλαρη και να μη σφιγγεσαι καθολου. Αν πας με το φοβο και τη σκεψη οτι θα πονεσεις, αυτο θα γινει σιγουρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε, τοτε επεσα σε μ@#&*κα αναισθησιολογο! Μαρια, την ωρα της εξωθησης πονουσες? Καταλαβαινες τι γινεται? Ποσες ωρες κρατησε η διαδικασια του τοκετου σου? Σορι αν σε ζαλισα... :(

Λαμπρινη εγω καισαρικη δεν εχω κανει, εχω ακουσει ομως απο αφηγησεις οτι δεν νιωθεις καθολου πονο, παρα μονο ενα ταρακουνημα της κοιλιας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΝΝΟΥΛΑ έγραψε:

Ε, τοτε επεσα σε μ@#&*κα αναισθησιολογο! Μαρια, την ωρα της εξωθησης πονουσες? Καταλαβαινες τι γινεται? Ποσες ωρες κρατησε η διαδικασια του τοκετου σου? Σορι αν σε ζαλισα... :(

quote]

Καλέ με πετάει συνέχεια έξω και με δείχνει σαν επισκέπτη :angry::angry: και όλη την ώρα μπαινοβγαίνω :evil:

Αννούλα μου δεν με ζαλίζεις καθόλου μα καθόλου μην το ξαναπείς χαρά μου :)

Να σου πω την αλήθεια δεν καταλάβαινα τίποτα, έκανα ότι μου έλεγαν την ώρα τις σύσπασης διότι ούτε αυτή την καταλάβαινα :lol::lol: (μ'αρέσει που ο γιατρός μου τους είπε να μου κάνουν λιγότερο από μισή δόση στο τέλος για να νοιώθω για να βοηθήσω :lol::lol: ) , βοήθησα βέβαια αλλά δεν έννοιωσα το παραμικρό!!!)

Ο γιατρός μου μετράει τον τοκετό από την ώρα που μου έσπασε τα νερά, δηλαδή στις 12:10 μου τα έσπασε και 3:50 γέννησα! Τώρα η διαδικασία των 2 εξωθήσεων μέχρι να βγει δεν κράτησε περισσότερο από μισό λεπτό :woohoo: :woohoo:

Όλοι έμειναν :blink::blink: αν δεις το βιντεάκι θα μείνεις και εσύ έτσι!

Τώρα για τον αναισθησιολόγο τι να πω, είναι που θα πέσεις αλλά και στην κάθε μια είναι διαφορετικά. Μια κοπέλα που γεννούσαμε μαζί , αυτή με καισαρική ο ίδιος αναισθησιολόγος μισή ώρα την παίδευε για επισκληρίδιο και τελικά δεν μπόρεσε και της έκανε ολική!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρες μου!! Τι μου κάνετε???

Εμείς είμαστε από χθές στο σπιτάκι μας επιτέλους με το Φραουλάκι μας το ζουμερόοο.....Είμαι πολύ ευτυχισμένη με αυτό το θαύμα που ζώ....

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές που έχω προλάβει να δώ αγάπες μου! Με το καλό εύχομαι σε όλες να κρατήσετε τα αγγελούδια σας!

Γέννησα την Τετάρτη 11/8 στις 11 το βράδυ.

Πρέπει να σας γράψω κάποια στιγμή για τον τοκετό ,όταν έχω χρόνο.Ακόμα προσπαθούμε να προσαρμοστούμε όλοι μας και να μπούμε σε ένα πρόγραμμα.

Επειδή δεν ξέρω αν θα προλάβω να διαβάσω τα προηγούμενα(μάλλον όχι,λέει η μπέμπα :P ) ενημερώστε με για νέες γέννες και που θα βρω φώτος.Κάποια στιγμή θα ανεβάσω κι εγώ της Φραουλίτσας μου!

Σας :kiss::kiss::kiss: ΟΛΕΣ γλυκά!

Μου λείψατε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι ομορφιές. Ευτυχώς είναι κάπως καλύτερα τα πράγματα προς το παρόν. Ευχαριστώ που μας σκέφτεστε :kiss: Περαστικά συμπεθερούλα μου και στο μικρούλη σου. Παλιοπονάκια :angry:

Γλυκό Μαράκι, καλώς μας ήρθες και πάλι! Να σου ζήσει η κορούλα! Να τις χαίρεσαι και τις δύο και περαστικούλια στη -μεγάλη πια :P - αδελφούλα... Η ιστορία σου τόσο γλυκιά και το κάνεις να ακούγεται εύκολο σαν... περίπατος :) Να χαίρεσαι και το όνομά σου Μαράκι, να έχετε πάντα την υγεία σας και να είστε ευτυχισμένοι όπως τώρα :kiss: Όσο για γλυκάκι... ας τ' αφήσω για τις εγκυούλες! Εδώ δικαιολογίες κι ελαφρυντικά τέλος :laugh:

Αγγελική μου, just in case, να ευχηθώ από τώρα να πάνε όλα καλά αύριο! Να σε κρατήσουν μιας κι έχεις κουραστεί τόσο (λογικό) και να πάνε όλα τέλεια. Μη σκέφτεσαι το σενάριο που δεν θέλεις βρε. Γιατί να μην πιάσει; Λοιπόν, δεν θα πάρω μην ενοχλήσω, αλλά αν έχουμε γεννητούρια, το έχεις το τηλέφωνό μου- κάνε σήμα! Με το καλό κουκλί μου :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:blink::blink::blink::blink::blink:

αχχχ ωραια κουβεντα πιασατεεεε.....τωρα εσφιξε η κοιλια μου απο το αγχος!!! :S:S:S:S:S:S

μαρια@ μου...παλι εβαλα τα κλαμματα!!τι ωραια το περιεγραψες!!και φανηκαν τοσο απλα ...μακαρι ολες οι κοπελες να εχουν αυτη τη τυχη!

εγω βεβαια θυμαμαι την ιστορια μου με τις 17 ωρες..με τεχνητους !να προσπαθω να γεννησω χωρις επισκληριδιο και η μικρη να μη κατεβαινει!!sorry αλλα ουτε εγω θα παρω!Χαιρομαι για οσες κοπελες ο τοκετος ηταν τοσο ευκολος!!τελικα Η ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΗΤΑΝ Η ΛΥΤΡΩΣΗ ΜΟΥ ΜΕ ΟΛΙΚΗ(καλα δεν ειχα και κυραγιο για τιποτα παραπανω...ολο το Ελενας ειχε περασει απο πανω μου :blink: ,ολοι μου εβαζαν χερι :S ,ολοι ερχονταν και εσπρωχναν τη κοιλια μου με δυναμη :woohoo: μπας και κατεβει η μικρη..αλλα ματαια..)θυμαμαι..οτι το βραδυ..αφου με πηγαν στο δωμτιο..ηρθε ενας γιατρος και με πατησε με ολη τη δυναμη της ωλενης του για να βγουν απο κατω..μου τυχον υπολειμματα...μεσα απο τη κοιλια μου!αυτο ηταν πολυυυ οδυνηρο!!!!αυτο γινεται μονο στη καισαρικη η και το φυ.τοκ??????εσεις που γεννησατε το θυμαστε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελπιδάκι καλώς μας ήρθατε και εσείς, να σου ζήσει και πάλι η γλυκιά φραουλίτσα σου! Καλή προσαρμογή και καλό σαραντισμό :)

Κατερίνα μου :kiss::kiss::kiss: ευχαριστώ πολύ για τις ευχούλες σου! Αχ το κοριτσάκι μου ταλαιπωρείται καλοκαιριάτικα και ψήνετε στον πυρετό και την έχω και μακριά μου, τώρα βρήκε :angry: Πάρε καλέ μια κουταλίτσα από το γλυκάκι, ο οργανισμός ακόμα και σε δίαιτα δεν πρέπει να στερείται :P Όσο για την γέννα δόξα το Θεό και οι δυο μου ήταν πολύ καλές :)

Εύχομαι να φύγουν και τα παλιοπονάκια σας και να μην τυραννιέται το κοριτσάκι σου άλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία, λιώνω με περιγραφές τοκετών... Ευτυχώς δεν ταλαιπωρήθηκες πολύ! Να σου ζησει η μπουμπού σου!

Ελπιδάκι, να σου ζήσει! Καλή προσαρμογή! Ανυπομονώ να μάθω λεπτομέρειες (έσπασαν τα νερά? συνέχισαν οι συσπάσεις?) και φυσικά να δω φωτογραφία!

Αγγελική, έφτασε ο καιρός! Πω πω πω... Δηλαδή, μπορεί και αύριο να γεννήσεις? Μακάρι να πάνε όλα καλά και να γεννήσεις φυσιολογικά γιατί ξέρω πολύ καλά πόσο το θέλεις ;)

Εγώ νέα δεν έχω! Μου πέρασαν οι συσπάσεις και οι αναγούλες (μάλλον θα γίνει αυτό που φοβόμουν: τόσο καιρό έτρεμε την προωρότητα και τώρα θα τον παρακαλάω να βγει και στο τέλος θα πάω με πρόκληση!!!). Ανυπομονώ να δω το γιατρό αυτή την εβδομάδα για να μας πει αν τελικά πήρε θέση ο πεισματάρης μου με την πισίνα του!

Τις τελευταίες μέρες κάνω δουλειές. Έπλυνα τα πράγματα του μικρού, σιγά-σιγά τα σιδερώνω και αύριο-μεθαύριο λέω να φτιάξω και τη βαλίτσα του μαιευτηρίου.

Η Wendy που έχει χαθεί??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελπίδα να σου ζήσει,καλό σαραντισμό να εχεις.

Κυο μου τι κανει η μικρή σου?Χαίρομαι που είναι πιο καλά το Αλκμηνάκι μας.

Αγγελική αν αύριο γεννησεις σου ευχομαι να πάνε όλα καλα και με ένα πόνο!!!

Κοριτσια μου παω να κάνω μπανάκι γιατι εχω λιώσει απο τη ζεστη.Θα τα πουμε μετα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρίνα μου γιατί αγχώθηκες τώρα εσύ? Αφού ξέρεις τώρα πως είναι και θα πας για προγραμματισμένη καισαρική. ;)

Στην Έλενα γιατί δεν έκανες επισκληρίδιο?

Εμένα αφότου γέννησα ερχόταν να με δει ο γιατρός μου και κοιτούσε την μήτρα πιέζοντας λιγάκι χαμηλά στην κοιλιά και κοιτούσε και την ροή του αίματος, δεν ήταν και πολύ επώδυνα. Στην κοπέλα που είμασταν στο ίδιο δωμάτιο και είχε κάνει καισαρική της έφεραν ένα βάρος για να το έχει όλο το βράδυ πάνω στην κοιλιά της και δεν είδα την γιατρό της να της κάνει κάτι άλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηρθααααααααααααααααααααα.....

απο κιλα ο μπεμπης ειναι 1792γρ

πριν 3 μερες ο γιατρος μου τον εβγαζε 1754γρ

βεβαια ο καθε ενας μετραει διαφορετικα μου ειπε ο γιατρος μου καποιοι πεφτου λιγο εξω κ καποιοι ειναι πιο ακριβεις...

θα πρεπει να συσγκρινω την μετρηση του γιατρου μου με την επομενη που θα κανει....τεσπα...

μου ειπε οτι ειναι μικρουλης αλλα δεν ειναι παθολογικο το προβλημα η θεμα αναπτηξης ειναι το καλουπι του κ το δικο μου τον υπολογισε να βγει 2800-3000κ το πολυ κ μου ειπε οσα παιδια κ να κανω τοσο θα βγουμε...θα ειναι μπιμπελο σαν την μαμα τους :blush::blush::blush::blush::blush::blush::blush: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

ειμαι 35+2 κ ο υπερυχος δειχνει 32+3...μικρη η διαφορα...

στις παρατηρησεις γραφει: καλα εξελισσομενη κυηση

μικρο εμβρυο

ελαφρως πιο προχωρημενη ωριμανση πλακουντα χωρις συνοδα ευρηματα

ο ελενχος με το ενχρωμο doppler κ η φασματοαναλυση εδειξε φυσιολογικη αιματικη ροη στην ομφαλικη αρτηρια μεση εγκεφαλικη αρτηρια κ μητριαια αρτηρια

φυσιολογικη αναπνευστικη λειτουργια καρδιακος ρυθμος και κινητικοτητα του εμβρυου....κ εχει βγαλει κ ΠΗΤ 08/10 :ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy:

δεν υπαρχει απλα δεν υπαρχει....δεν θα την παλεψω..... :blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink:

τι εχετε να πειτε??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελπιδακιιι..γυρισες???? :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

πως εισαι???η φραουλιτσα για να σας εχει χαζεψει φανταζομαι θα ειναι κουκλιτσα!!!!!!!εννοειται..οτι περιμενουμε..ιστορια και φωτο!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Αγγελικουλα..τι να σου ευχηθω καλη μου για αυριο?Οτι καλυτερο φυσικαα...και να γινει το σωστο!! :):):):):)

Λαμπρινη..εσυ θα εισαι εκει για τα ντοκουμεντα μιας και θα παραβρισκεσαι στο χωρο!!αν κρατησουν την Αγγελικουλα..θα μεινεις φυσικα για αμεσο ρεπορταζ ε?? ;);););););)

Κατερινακι..αν θες ..πας και εσυ..απο κει που τοχεις και ειδικοτητα!! ;);) χαιρομαι που ειναι καλυτερα τα πραγματαΤελικα για μπυριτσα πηγες???

που ειναι οι υπολοιπες σημερα??Θεκλα,fou fou,χαθηκε και η Γιουλη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ntora26 έγραψε:

ηρθααααααααααααααααααααα.....

απο κιλα ο μπεμπης ειναι 1792γρ

πριν 3 μερες ο γιατρος μου τον εβγαζε 1754γρ

βεβαια ο καθε ενας μετραει διαφορετικα μου ειπε ο γιατρος μου καποιοι πεφτου λιγο εξω κ καποιοι ειναι πιο ακριβεις...

θα πρεπει να συσγκρινω την μετρηση του γιατρου μου με την επομενη που θα κανει....τεσπα...

μου ειπε οτι ειναι μικρουλης αλλα δεν ειναι παθολογικο το προβλημα η θεμα αναπτηξης ειναι το καλουπι του κ το δικο μου τον υπολογισε να βγει 2800-3000κ το πολυ κ μου ειπε οσα παιδια κ να κανω τοσο θα βγουμε...θα ειναι μπιμπελο σαν την μαμα τους :blush::blush::blush::blush::blush::blush::blush: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

ειμαι 35+2 κ ο υπερυχος δειχνει 32+3...μικρη η διαφορα...

στις παρατηρησεις γραφει: καλα εξελισσομενη κυηση

μικρο εμβρυο

ελαφρως πιο προχωρημενη ωριμανση πλακουντα χωρις συνοδα ευρηματα

ο ελενχος με το ενχρωμο doppler κ η φασματοαναλυση εδειξε φυσιολογικη αιματικη ροη στην ομφαλικη αρτηρια μεση εγκεφαλικη αρτηρια κ μητριαια αρτηρια

φυσιολογικη αναπνευστικη λειτουργια καρδιακος ρυθμος και κινητικοτητα του εμβρυου....κ εχει βγαλει κ ΠΗΤ 08/10 :ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy:

δεν υπαρχει απλα δεν υπαρχει....δεν θα την παλεψω..... :blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink:

τι εχετε να πειτε??????

καταρχην ..μπραβο που ολα πανε καλα!!μην αγχωνεσαι με τα νουμερα!οι αριθμοι..ειναι +-300-500 γραμμαρια!για την εβδομαδα που εισαι 34η..ΟΚ μπορει να "φαινεται πιο μικρουλι"αλλα η πραγματικη του ηλικια να ειναι αλλη απο αυτη που θεωρουμε εμεις σωστη συμφωνα με τη ΤΕΡ!δηλ...να εχεις συλλαβει λιγο πιο μετα απο τις"γονιμες"..Αυτο το ενδεχομενο δεν στο ανεφερε ο Κουτσογεωργας??δηλ..να μην υπολογιζεις με ΤΕΡ...αλλα με τη νεα ΠΗΤ που σου δειχνει ο υπερηχος!!εμενα ετσι μου ειχε πει ..για το αντιστροφο βεβαια..επειδη εδειχνε πολυ μεγαλυτερος!ολα ειναι μια χαρα κουκλακι μου..μην αγχωνεσαι..ε και να ειναι λιγο μικρουλης τι εγινε?καλυτερα..θα εχεις πιο ευκολο τοκετο!!που ξερεις..μεχρι να ΦΤΑΣΕΙς στη ΠΗΤ ΣΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΤΑ ΠΑΝΩ ΤΟΥ..ΚΑΙ ΝΑ ΣΑς ΤΡΕΛΑΝΕΙ ΟΛΟΥς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρια@ έγραψε:

Κατρίνα μου γιατί αγχώθηκες τώρα εσύ? Αφού ξέρεις τώρα πως είναι και θα πας για προγραμματισμένη καισαρική. ;)

Στην Έλενα γιατί δεν έκανες επισκληρίδιο?

Εμένα αφότου γέννησα ερχόταν να με δει ο γιατρός μου και κοιτούσε την μήτρα πιέζοντας λιγάκι χαμηλά στην κοιλιά και κοιτούσε και την ροή του αίματος, δεν ήταν και πολύ επώδυνα. Στην κοπέλα που είμασταν στο ίδιο δωμάτιο και είχε κάνει καισαρική της έφεραν ένα βάρος για να το έχει όλο το βράδυ πάνω στην κοιλιά της και δεν είδα την γιατρό της να της κάνει κάτι άλλο.

ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΝ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΜΟΥ(Η ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΑΠΕΞΩ)ΑΥΤΟΟ ΤΟ ΕΜΑΘΑ ..ΦΕΤΟΣ!!!ΠΑΝΤΑ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΑΠΟΡΙΑ..ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑΚΤΙΚΗ ΤΟΥ ΕΛΕΝΑΣ!!ΤΕΣΠΑ..ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ ΠΑΤΗΜΑ ΣΤΗ ΚΟΙΛΙΑ ΤΟ ΘΥΜΑΜΑΙ ΩΣ ΤΟ ΧΕΡΟΤΕΡΟ!!!ΠΟΝΟΥΣΑ ΜΑΛΛΟΝ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΤΙΣ ΤΟΜΕΣ ΣΤΗ ΚΟΙΛΙΑΚΗ ΧΩΡΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...