Μετάβαση σε περιεχόμενο

eksosomatiki


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 56
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kαλημέρα Melisa κ καλως μας ήρθες, πολλά κορίτσια απο εδώ έχουν παιδάκια με εξωσωματική, άλλες είναι έγκυες κ άλλες στην προσπάθεια???

Απλά πες μας , τι θα ήθελες να μάθεις για να μπορέσουμε να σε βοηθήσουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα Melisa κ καλως μας ήρθες, πολλά κορίτσια απο εδώ έχουν παιδάκια με εξωσωματική, άλλες είναι έγκυες κ άλλες στην προσπάθεια???

Απλά πες μας , τι θα ήθελες να μάθεις για να μπορέσουμε να σε βοηθήσουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ego eimai 35 eton kai exo kanei idi dio apotiximenes prospathies. Tin proti fora gonimopoiithikan 11 oaria (katapsixthikan ta 5 kai ti defteri me ta katepsigmena. Apogoiteftika poli giati den exoume idietero provlima (ta akrivi logia tou giatrou: ipogonimotita agnostou aitiologias). Tora tha prepi na mpo pali se diadikasia eneseon, farmakon , k.l.p kai fovame perisotero apo tin proti fora. Efxaristo pou me akousate, eixa anagki na ta po....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ego eimai 35 eton kai exo kanei idi dio apotiximenes prospathies. Tin proti fora gonimopoiithikan 11 oaria (katapsixthikan ta 5 kai ti defteri me ta katepsigmena. Apogoiteftika poli giati den exoume idietero provlima (ta akrivi logia tou giatrou: ipogonimotita agnostou aitiologias). Tora tha prepi na mpo pali se diadikasia eneseon, farmakon , k.l.p kai fovame perisotero apo tin proti fora. Efxaristo pou me akousate, eixa anagki na ta po....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

melissa σου ευχομαι αυτη τη φορα να πανε ολα καλα.

θελει δυναμη αλλα μην απογοητευεσαι ,συνεχισε να προσπαθεις και να εισαι σιγουρη οτι την επομενη φορα θα εχεις το μωρακι σου.

εμεις θα ειμαστε εδω για να σε ακουμε και οσο μπορουμε να σε στηριζουμε...:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

melissa σου ευχομαι αυτη τη φορα να πανε ολα καλα.

θελει δυναμη αλλα μην απογοητευεσαι ,συνεχισε να προσπαθεις και να εισαι σιγουρη οτι την επομενη φορα θα εχεις το μωρακι σου.

εμεις θα ειμαστε εδω για να σε ακουμε και οσο μπορουμε να σε στηριζουμε...:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

melissa ποσο καιρό προσπαθούσες πριν καταλήξεις σε αυτήν την απόφαση; Τελείως ενημερωτικά σε ρωτάω γιατί είμαι κ εγώ στην προσπάθεια για μωρό 10 - 11 μήνες και έχω αρχίσει κ σκέφτομαι σοβαρά και αυτή την προοπτική.

Καλή επιτυχία!!! Κάτι μου λέει ότι σύντομα θα μας πεις τα ευχάριστα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

melissa ποσο καιρό προσπαθούσες πριν καταλήξεις σε αυτήν την απόφαση; Τελείως ενημερωτικά σε ρωτάω γιατί είμαι κ εγώ στην προσπάθεια για μωρό 10 - 11 μήνες και έχω αρχίσει κ σκέφτομαι σοβαρά και αυτή την προοπτική.

Καλή επιτυχία!!! Κάτι μου λέει ότι σύντομα θα μας πεις τα ευχάριστα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Julie έγραψε:

melissa ποσο καιρό προσπαθούσες πριν καταλήξεις σε αυτήν την απόφαση; Τελείως ενημερωτικά σε ρωτάω γιατί είμαι κ εγώ στην προσπάθεια για μωρό 10 - 11 μήνες και έχω αρχίσει κ σκέφτομαι σοβαρά και αυτή την προοπτική.

GIA SOU K APO EMENA MELISSA

K EGO TIN IDIA EROTISI EI8ELA NA SOU KANO K EIMAI STI IDIA FASI ME TI JULIE STIN ILIKIA EIMAI KODA SOU EIMAI 33-34

AN ODOS EXEIS XRONIA POU PROSPA8EIS K O GIATROS SOU SOU TO DINEI SAN TI MONADIKI LISI NA GINEIS MANOULA KALA KANEIS K TO EPIXIREIS OSO GIA TO FOVO POU LES OTI EXEIS PISTEVO AN KRINO K APO MIA FILI MOU PERISOTERO PREPEI NA EINAI ANXOS K AGONIA AN K AFTI TI FORA 8A PETIXI ETSI ENIO8E K I FILI MOU ALLA TA KATAFERE STIN TRITI PROSPA8EIA K TORA EINAI TRISEFTIXISMENI KRATODAS STIN AGALIA TIS TO MORO TIS.

SOU EFXOMAI K SENA SE LIGOUS MHNES META TIN EKSOSOMATIKI NA MAS LES POSO EFTIXISMENI EISAI POU KRATAS TO MORAKI SOU STIN AGGALIA SOU.

KALI EPITIXIA.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Julie έγραψε:

melissa ποσο καιρό προσπαθούσες πριν καταλήξεις σε αυτήν την απόφαση; Τελείως ενημερωτικά σε ρωτάω γιατί είμαι κ εγώ στην προσπάθεια για μωρό 10 - 11 μήνες και έχω αρχίσει κ σκέφτομαι σοβαρά και αυτή την προοπτική.

GIA SOU K APO EMENA MELISSA

K EGO TIN IDIA EROTISI EI8ELA NA SOU KANO K EIMAI STI IDIA FASI ME TI JULIE STIN ILIKIA EIMAI KODA SOU EIMAI 33-34

AN ODOS EXEIS XRONIA POU PROSPA8EIS K O GIATROS SOU SOU TO DINEI SAN TI MONADIKI LISI NA GINEIS MANOULA KALA KANEIS K TO EPIXIREIS OSO GIA TO FOVO POU LES OTI EXEIS PISTEVO AN KRINO K APO MIA FILI MOU PERISOTERO PREPEI NA EINAI ANXOS K AGONIA AN K AFTI TI FORA 8A PETIXI ETSI ENIO8E K I FILI MOU ALLA TA KATAFERE STIN TRITI PROSPA8EIA K TORA EINAI TRISEFTIXISMENI KRATODAS STIN AGALIA TIS TO MORO TIS.

SOU EFXOMAI K SENA SE LIGOUS MHNES META TIN EKSOSOMATIKI NA MAS LES POSO EFTIXISMENI EISAI POU KRATAS TO MORAKI SOU STIN AGGALIA SOU.

KALI EPITIXIA.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μελίσσα καλημέρα. Είμαι και εγώ στην ίδια φάση με σένα. Έχω κάνει 3 αποτυχημένες προσπάθειες αλλά δεν το βάζω κάτω. Συνεχίζω. Δεν πρέπει να απογοητεύεσαι κοριτσάκι μου. Αν θέλεις να μάθεις οτιδήποτε ρώτησέ με ή στείλε μου p.m :) :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μελίσσα καλημέρα. Είμαι και εγώ στην ίδια φάση με σένα. Έχω κάνει 3 αποτυχημένες προσπάθειες αλλά δεν το βάζω κάτω. Συνεχίζω. Δεν πρέπει να απογοητεύεσαι κοριτσάκι μου. Αν θέλεις να μάθεις οτιδήποτε ρώτησέ με ή στείλε μου p.m :) :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eiste oles poli glikes! prospathousame arketa xronia (sinolika eimaste 7 xronia mazi kai ksekinisame IVF ton telefteo peripou xrono). Fisika pirame gnomes apo 3 diaforetikous giatrous prin ksekinisoume prospathies. Apla ego pigena poli aerati kai cool kai efaga ligo ta moutra mou. Alla oti de se skotoni se kani pio dinato!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eiste oles poli glikes! prospathousame arketa xronia (sinolika eimaste 7 xronia mazi kai ksekinisame IVF ton telefteo peripou xrono). Fisika pirame gnomes apo 3 diaforetikous giatrous prin ksekinisoume prospathies. Apla ego pigena poli aerati kai cool kai efaga ligo ta moutra mou. Alla oti de se skotoni se kani pio dinato!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mελισσα μου καλησπερα και καλως μας ηρθες!

Εγω εχω ενα κοριτσακι απο εξωσωματικη!Βεβαια ημουν τυχερη και πετυχε με την πρωτη φορα.

Μη το βαζεις κατω..Θα πετυχει η επομενη και πολυ συντομα θα εισαι μια ευτυχισμενη μανουλα!!!

Φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mελισσα μου καλησπερα και καλως μας ηρθες!

Εγω εχω ενα κοριτσακι απο εξωσωματικη!Βεβαια ημουν τυχερη και πετυχε με την πρωτη φορα.

Μη το βαζεις κατω..Θα πετυχει η επομενη και πολυ συντομα θα εισαι μια ευτυχισμενη μανουλα!!!

Φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera melissa kai kalws hrthes sthn parea mas!

Egw eimai egyos sto koritsaki mou apo exwswmatikh

kai malista apo thn prwth.

Mhn afineis na se parei apo katw tipota!

Thn epomenh fora tha eisai sigoura poio

tyxerh! Filakiaaaa!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera melissa kai kalws hrthes sthn parea mas!

Egw eimai egyos sto koritsaki mou apo exwswmatikh

kai malista apo thn prwth.

Mhn afineis na se parei apo katw tipota!

Thn epomenh fora tha eisai sigoura poio

tyxerh! Filakiaaaa!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μελλίσα μου καλησπέρα.

Εγώ διανύω την 19η εβδομάδα της εγκυμοσύνης μου μετα την πρώτη μου επιτυχιμένη προσπάθεια με εξωσωματική (είχαμε 2 μωρά και ένα επιπλέον σάκο, αλλά δυστυχώς την 9η εβδομαδα το ένα παλλινδρόμησε...)

Ειμαι τυχερή γιατι βρήκα γιατρό με πολλές επιτυχίες απο την πρώτη φορά (και ας μην διαφημίζεται καθόλου) και πάνω από όλα ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ άνθρωπο που ήταν και είναι συνεχεια δίπλα μου σε όλη την διάρκεια της προσπάθειας μας.

Οτι χρειαστείς μπορείς να μου στείλεις Pm .... θα χαρώ να τα πούμε!

:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μελλίσα μου καλησπέρα.

Εγώ διανύω την 19η εβδομάδα της εγκυμοσύνης μου μετα την πρώτη μου επιτυχιμένη προσπάθεια με εξωσωματική (είχαμε 2 μωρά και ένα επιπλέον σάκο, αλλά δυστυχώς την 9η εβδομαδα το ένα παλλινδρόμησε...)

Ειμαι τυχερή γιατι βρήκα γιατρό με πολλές επιτυχίες απο την πρώτη φορά (και ας μην διαφημίζεται καθόλου) και πάνω από όλα ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ άνθρωπο που ήταν και είναι συνεχεια δίπλα μου σε όλη την διάρκεια της προσπάθειας μας.

Οτι χρειαστείς μπορείς να μου στείλεις Pm .... θα χαρώ να τα πούμε!

:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

melisaki,kalws orises sth pareoula mas.

egw de gnwrizw na sou pw gia thn e3wswmatikh k polla..:unsure:

8a sou pw omws na eisai hremh k 8a er8ei syntoma to mwraki sou.

mh gemizeis ton eayto sou me arnhtikh energeia k agxos.na eisai aisiodo3h k 8a deis pws ekei pou de to perimeneis 8a sou er8ei...

euxomai na einai h trith alla k teleytaia fora pou kaneis

e3wswmatikh.ola kala 8a pane 8a to deis...ante na mas anakoinwseis syntoma oti eisai egyooooooossss.:woohoo: ;)

oti xreiasteis..edw eimaste!!

kalh epityxia!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

melisaki,kalws orises sth pareoula mas.

egw de gnwrizw na sou pw gia thn e3wswmatikh k polla..:unsure:

8a sou pw omws na eisai hremh k 8a er8ei syntoma to mwraki sou.

mh gemizeis ton eayto sou me arnhtikh energeia k agxos.na eisai aisiodo3h k 8a deis pws ekei pou de to perimeneis 8a sou er8ei...

euxomai na einai h trith alla k teleytaia fora pou kaneis

e3wswmatikh.ola kala 8a pane 8a to deis...ante na mas anakoinwseis syntoma oti eisai egyooooooossss.:woohoo: ;)

oti xreiasteis..edw eimaste!!

kalh epityxia!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Δεν έχω κάτι στα υπ' όψιν να βοηθήσω. Έχετε απευθυνθεί και για κρατική υιοθεσία ή ψάχνετε αποκλειστικά ιδιωτική για υιοθεσία βρέφους; Για κρατική υιοθεσία αν δεν έχετε πρόβλημα με την ηλικία θα μπορέσετε πιο εύκολα να μεγαλώσετε την οικογένεια σας!  Εμείς με τον σύζυγο είχαμε κάνει όλες τις ενέργειες για κρατική υιοθεσία και είχαμε εγκριθεί.. ήταν σχετικά απλό σαν διαδικασία και μας είχαν ενημερώσει ότι σε 1 το πολύ 1,5 χρόνο θα γινόταν αντιστοιχία με παιδάκι αλλά είχαμε επιλέξει έως 8 ετών , δηλ δε ψάχναμε αποκλειστικά βρέφος γιατί έτσι θα ήταν πολύ δύσκολο.  Ο,τι κι αν αποφασίσετε εύχομαι ολόψυχα να σας έρθουν όλα όπως τα θέλετε και να μεγαλώσει η οικογένεια σας! Θεάρεστη πράξη η υιοθεσία.... Να είστε πάντα καλά! ❤️
    • Διαβασα διάφορα για το vback....είμαι προβληματισμένη σχετικά... Είναι γενικά λίγο risky και ο γιατρός πρέπει να είναι απόλυτα καταρτισμένος σε αυτό. Ο δικός μου δε το υποστηρίζει..  Ο άντρας μου ξυπνάει 4:30 το πρωί και φεύγει στις 5:15 από το σπίτι... Επιστρέφει κάθε μέρα σχεδόν γύρω στις 18:30... Δουλεύει και τα Σάββατα, ευτυχώς όμως λιγότερες ωρες... Οπότε καταλαβαίνετε όλη μέρα σχεδόν μόνη είμαι!  Έχει ξεκινήσει κι εμένα ο "μεθυσμένος" 🤣🤣🤣 να προσπαθεί να σταθεί μόνος του χωρίς να κρατιέται... Από τις πιο δύσκολες φάσεις θεωρώ όλο αυτό, θέλει μεγάλη προσοχή να μη χτυπήσουν.  Κάνει κι εσένα αρκετές αφυπνίσεις.... Ζητάει γάλα κάθε φορά;  Χθες άπλωσε τα χεράκια του και είπε μα-μα.... Δε ξέρω αν ήταν συνειδητο ή τυχαίο.... Εγώ πάντως έλιωσα στο κλαμμα από συγκίνηση... 💙☺️ 
    • Εγω εχτές πήρα τηλ μου είπαν πως θα μου δώσουν αυτοί από το μικροβιολογικό ενώ την προηγούμενη φορά που πήγα σε άλλο μικροβιολογικό το πήρα εγω  αν και την πρώτη φορά έκανα με 75γρ γλυκόζη τώρα ο καινούργιος γιατρός μου έδωσε τα 100 γρ 😕
    • Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου.Ναι είχα παλινδρομη τον Ιανουάριο στην 8η εβδομάδα.Ευχομαι αυτή τη φορά να σταθώ τυχερή.
    • Το ξέρω ότι είναι πάρα πολύ νωρίς.Προσπαθω να απασχολω το μυαλό μου με άλλα πράγματα για να μην αναλύω τόσο αλλά δεν τα καταφέρνω πάντα και σήμερα είναι μια τέτοια μέρα.Σ ευχαριστώ πολύ για την εμψύχωση.❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...