Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΑΜΕ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ!!! Νο 3


Recommended Posts

Καλημέρα!! Τι κάνετε? Εγώ γύρισα πριν από λίγο από οδοντίατρο, έκανα εγχείρηση και τον τρίτο φρονιμήτη! Ευτυχώς ο τέταρτος δεν έχει πρόβλημα και δεν θα χρειαστεί να βγει! Προς το παρόν είμαι μουδιασμένη και δεν πονάω πολύ.

Πιπίτσα μου μην αγχώνεσαι, όλα καλά θα πάνε! Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι και γρήγορα ένα μωράκι.

Άντρια νου τι είπαμε? Χαλάρωσε και ολα θα πάνε καλά.

Κι εσύ Γιώργο μου΄πλησίασαν οι μέρες..Καλά απότελέσματα σε όλους και γρήγορα να έχουμε ευχάριστες ανακοινώσεις!

Χρύσα μου και εγώ την Παρασκευή έχω ραντεβού με το διαιτολόγο. Σκεφτηκα να πάω να κάνω εξετάσεις θθροειδή γιατί ένα μήνα που έκανα δίαιτα τίποτα δεν έχασα και το φούσκωμα καλά κρατεί!

DIOSA μου πήγες στον αντρούλη σου?

Γωγάκι γλυκό σήμερα ε?? Γιάμι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 925
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα ραμ μου! Εννοείται προχωράμε δυναμικά 🥰 αύριο βρήκα νοσοκομείο που έχει χειρουργικό κ είναι κοντά μου κ θα πάω να το δω! Μακάρι να είναι κάτι απλό όπως λές... Πήγε κ ο άντρας μου για σπερματοδιαγραμμα γιατί έχει να κάνει δύο χρόνια σχεδόν να δούμε που είμαστε κ μετά ανδρολογο να μιλήσει μήπως χρειαστεί βιταμίνες... Οπότε θα το παλέψουμε λίγο μόνοι μας κ ποιος ξέρει μπορεί να τα καταφέρουμε...🙏
    • Όπως αισθάνεσαι πιο ασφαλής, πχ σε φιλικά σπίτια πάρε το σεντονακι μαζί σου και στρώσε το αν είναι να φάτε εκεί. Σε καφετέρια κόψε τα μικρά κομμάτια, ζητα καρεκλάκι για μωρά και άσε τα στα χεράκια της. Τα μισά θα πάνε κάτω,δεν πειράζει. Στο τέλος προσφέρομαι να σκουπίσω πριν φύγουμε, πάντα μου λένε όχι δεν πειράζει. Εσύ με τη μικρή σου θα βάλετε τις βάσεις ανά περίοδο πως θα τρώει. Ακολουθείς το μωρό. Αν τρώει καλά στην πορεία θα μεταβειτε εύκολα και σε φρέσκο γάλα. Εμάς επειδή τρώει λίγα πράγματα της δίνω γάλα σκόνη διότι έχει βιταμίνες, αν την αφήσω μόνο γλυκά και τηγανιτές πατάτες θα τρώει. Κάθε παιδί έχει το tempo του. Ακολουθείς δεν μπορείς να κάνεις πολλά. 
    • Καλημέρα! Σαν να διαβάζω την ιστορία μας! Αυτό που έκανα εγώ, επειδή φοβόμουν άπειρα μην μου πνίγει, έκοβαν σε πολύ πολύ μικρά κομμάτια φαγητό ή φρούτα κ της τα έδινα εγώ. Οπότε έλεγχα πόση ποσότητα μπαίνει στο στόμα κ το μέγεθος της μπουκιας! Έτσι, τάισμα στο τάισμα πλέον τα τρώει σχεδόν όλα τελείως μόνη της! Αν δεν φοβόμουν τον πνιγμό, ίσως είχα κάνει κι εγώ blw, αλλά φοβάμαι 😂😂 κ στην 2η έχω σκοπό το ίδιο σενάριο να κάνω!
    • Έκατσα χτες μέχρι πολύ αργά και διάβαζα για κοπές και τα σχετικά. Κατέβασα και μια εφαρμογή που τα δείχνει αναλυτικά για κάθε ηλικία. Εμένα τώρα είναι 6 μηνών + 1 εβδομάδας,  οπότε έχει φάει σε αλεσμένα λίγα φρουτάκια και πατάτα καρότο κολοκύθι. Αύριο ξεκινάμε το μοσχάρι βάσει της 3ημερης εισαγωγής που πρότεινε η παιδίατρος. Δηλαδή εκ των πραγμάτων έχει δοκιμάσει πολύ λίγα πράγματα, αλλά ήδη φαίνεται να μην της αρέσει ούτε η υφή των αλεσμενων, ούτε να την μπουκωνω εγώ. Θέλει να πιασει μόνη της το κουτάλι, αλλιώς το κοιτάει με σηκωμένο φρύδι και σφραγισμένο στόμα 😂 Ήθελα να σας ρωτήσω τα εξής: Στα λαχανικά είχε πει η παιδίατρος να βάζουμε λαδακι και λεμόνι. Στα κομμάτια φαντάζομαι δεν μπορούμε να το κάνουμε αυτό, σωστά;  Δεν μπαίνετε στον πειρασμό στην αρχή να τα "βοηθήσετε" καθοδηγώντας το φαγητό στο στοματακι τους; 😂 Μπορεί να είναι χαζή ερώτηση, αλλά θα παλεύω με τον εαυτό μου να μην το κάνω 😂😂  Σε φιλικά σπίτια, ή πχ σε μια καφετέρια τι κάνετε αν πρέπει να τα ταισετε; Και εννοώ όταν είναι τόσο μικρά, γιατί φαντάζομαι μετά δεν θα γίνεται ο ίδιος χαμός αφού θα είναι πιο επιδέξια με τα χεράκια τους.  
    • Ναι σωστά κ εγώ ξέχασα να σου πω για το σεντονι κ εγώ του απλώνω κ γενικά δεν πετάει πολλά στο πάτωμα τα πιο πολλά είναι στο κάθισμα. Αν δεν θέλω να λερώσει τα ρούχα του, αγόρασα από σειν αυτες τις σαλιαρες π είναι σαν ρούχο του τη φοράω @Elli13
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...