Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ - ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 Νο 16


Recommended Posts

soupitsa έγραψε:

Συγχαρητήρια Ρόζη!!!!!! Να σου ζήσει ο μπέμπης! Καλή προσαρμογή σου εύχομαι στο σπίτι σας! Πες μας λεπτομέρειες για τη γέννα. Ήταν εύκολη??Ο μικρός είναι ήσυχος??

Η καραμελίτσα μέχρι εχθές το βράδυ βασάνιζε τη μανούλα της και δεν έβγαινε. Σήμερα η Αναστασία δεν έχει μπει καθόλου άρα ελπίζουμε :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 985
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

vasiliki76 έγραψε:

αχ σας ευχαριστω ολες κοριτσακια μου!!!!

ειμαι πολυ χαρουμενη που μεγαλωσαν τοσο....

αληθεια ενεση κορτιζονης εχει κανει καμμια???

εκανα στα δίδυμα δυο, γιατί ξέραμε ότι θα ήταν πρόωρα. Βοηθάει στην ωρίμανση των πνευμόνων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rozi1 έγραψε:

soupitsa έγραψε:

Συγχαρητήρια Ρόζη!!!!!! Να σου ζήσει ο μπέμπης! Καλή προσαρμογή σου εύχομαι στο σπίτι σας! Πες μας λεπτομέρειες για τη γέννα. Ήταν εύκολη??Ο μικρός είναι ήσυχος??

Η καραμελίτσα μέχρι εχθές το βράδυ βασάνιζε τη μανούλα της και δεν έβγαινε. Σήμερα η Αναστασία δεν έχει μπει καθόλου άρα ελπίζουμε :woohoo:

Emeis kaname kaisariki me episkliridio!den einai tpt!!!-mprosta se ayto poy zw twra!!! :silly: :blink::huh: me pirane 8.30 stio xirurgio kai 9.40 o mpempoylinis moy hr8e!!!!!!mono poy akoysa to klama toy kai ton eida axizei polla!!!den ponusa ka8oloy!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρόζη μου να σου ζήσει ο κανακάρης. :kiss:

Κι εγώ κοιτάζω τη μπέμπα μου και ακόμα δεν μπορώ να συνειδητοποιήσω ότι είναι δική μου. Λες και είναι το πρώτο μου παιδί. Ελπίζω να είναι ήσυχος και να το απολαύσεις όσο περισσότερο γίνεται.

Περιγραφή της γέννας έκανα βρε κορίτσια. Όχι πολύ αναλυτικά γιατί όπως σας είπα τα πράγματα στο νοσοκομείο των Ιωαννίνων είναι πανάθλια και δεν θέλω να σας τρομοκρατήσω. Πάντως ανάρωσα πολύ πιο γρήγορα από την προηγούμενη καισαρική. Φανταστείτε ότι Τρίτη βράδυ γέννησα και την Τετάρτη το απόγευμα είχα βγάλει καθετήρα και ορό. Ξέρετε, μετά την καισαρική σε ρωτάνε καθε τρεις και λίγο, " αεριστήκατε ή ακόμα?"

Και πρέπει εσύ όλο περηφάνια να ομολογήσεις ότι την αμόλυσες για να σου βγάλουνε τον ορό :laugh: :laugh: :laugh:

Εγώ όχι μόνο αερίστηκα αλλά πήρα το γιατρό μου όλο καμάρι και του ανακοίνωσα ότι ενεργήθηκα κιόλας και θέλω να μου τα βγάλουν όλα :laugh: :laugh: Φαντάζομαι θα έπαθε ό άνθρωπος!!

Τα διδυμάκια της παρέας βλέπω είναι θρεφταράκια!! τι ωραία! :):)

η μπουμπού μου κλαψουρίζει ή καλύτερα νιαουρίζει.

Επανέρχομαι σε λίγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rozi1 έγραψε:

GIASAS KORITSIA!!!!!!! :kiss::kiss::kiss:

HR8A!!!!!!!!!!!!!!EIMAI PIO EYTIXOISMENOI MAMA STO KOSMO :woohoo: :silly: :blink: :laugh: OLA PIGANE KALA!!!TO MWRAKI MAS GENI8IKE 3200!!!EINAI PANEMORFOS!!!!EINAI ENAS KOYKLOS!!!!!AKWMA DEN MPWRO NA PISTEPSW OTI AYTO SIMVENI SE MENA!!!!!!

DEN PROLAVA NA SAS DIAVASW TI EGINE I KARAMELITA TO PIRE APO8ASI?

GENISE KAMIA ALI?

na sas zhsei kopela moy na einai gero kai kalotyxo kalh loxeia kai se esena.............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ροζυ μου να σου ζησει ο μπεμπης σου. Να ειναι παντα γερος και καλοτυχος και εσεις να τον καμαρωνετε. Καλη λοχεια να εχεις κοριτσακι μου. Ηδη τεσσερα μωρακια εχει το παρεακι μας και μαλλον μαζι με τη καραμελιτσα που αποφασισε να ερθει στην αγκαλια της μαμας της θα γινουν πεντε. Αντε και στα δικα μας οι υπολοιπες :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

madre έγραψε:

vasiliki76 έγραψε:

εκανα στα δίδυμα δυο, γιατί ξέραμε ότι θα ήταν πρόωρα. Βοηθάει στην ωρίμανση των πνευμόνων.[/quote:2yu6ygqu]

ευχαριστω και την κατερινα και την ελπιδα κι εσενα για τις απαντησεις απλα μου εκανε εντυπωση οτι μου τις εδωσε εφαπαξ και τις δυο σημερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

madre έγραψε:

Τα διδυμάκια της παρέας βλέπω είναι θρεφταράκια!! τι ωραία! :):)

η μπουμπού μου κλαψουρίζει ή καλύτερα νιαουρίζει.

Επανέρχομαι σε λίγο.

εσενα ποσο ειχαν γεννηθει τα διδυμα και σε ποια εβδομαδα????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

απλα μου εκανε εντυπωση οτι μου τις εδωσε εφαπαξ και τις δυο σημερα...

Εγώ έκανα 2 δόσεις/ μπουκαλάκια (σε μία σύριγγα) τη μία μέρα και μετά από 24 ώρες έκανα άλλα 2 μπουκαλάκια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

agapououououleesss..mia mera den katafera na mpw kai sas exasa palii!!!

ααα φτασαμε στο 16!!!Πολλα ευχαριστα θα δουμε εδω..σιγουρα!!

καταρχην να ευχηθω στα κοριτσια μας Χρυσα και Ροζι..να σας ΖΗΗΗΣΟΥΥΝΝ τα μωρακια σας!!ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΣΤΗ ΖΩΟΥΛΑ ΤΟΥΣ και εσεις να τα καμαρωσετε οπως επιθυμειτεε!!!!καλη λοχεια να εχετε κοριτσαρες!!

παω να προσπαθησω να διαβασω τα νεακια μας..με τη συνδεση να σερνεται..

Η Αναστασια μας?εμφανιστηκε?? :dry::dry::dry::dry::dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου!αργησα να μπω γιατι ειχαμε ντραβαλα το βραδυ.ειχα γενικως συσπασεις καθ'ολη τη διαρκεια της μερας αλλα μετα τις 2 η ωρα το βραδυ (δικη μας ωρα) τα πραγματα χειροτερεψαν.οι συσπασεις ερχοντουσαν καθε 1-2 λεπτα.αυτο εγινε μεχρι τις 4+κατι.πηρε ο αντρας μου τηλ στο νοσοκομειο και τους εξηγησε την κατασταση.εκανα ενα ντουζακι και πηγαμε.αα!πριν φυγουμε εκανα τσισακια μου και εβγαλα αιμα.παμε στο νοσοκομειο με βαζουν στον καρδιοτοκογραφο και οι συσπασεις εδειχναν 107.το νορμαλ ειναι 10-15.πονουσα παααρα πολυ!η μπεμπα ηταν μια χαρουλα το μωρο μου.μου εβαλε και δαχτυλο η μαια και ειχα την ιδια διαστολη με την προηγουμενη δευτερα.1,5 εκατοστο δλδ.δεν προβλεπεται για τοκετο.βγαζοντας το χερι της απο εκει μεσα εβγαλα και αλλο αιμα.και μετα και αλλο και αλλο.μας μεταφερε σε αλλο δωματιο και μου εκανε ενεση μορφινης για τον πονο γιατι δεν ηθελε να κουραστω πολυ στην περιπτωση που πηγαιναμε για τοκετο.βλεπετε δεν ειχα κοιμηθει καθολου.η ενεση με ναρκωσε!δεν μπορουσα να συνελθω με τπτ.ενιωθα μουδιασμενη και ουτε να μιλησω δεν μπορουσα.μας αφησαν να κοιμηθουμε και μετα απο 5 ωρες εφυγαν ολα.με εβαλε παλι στο κορδιοτοκογραφο κατα τις 12 το μεσημερι και δεν εκανα ουτε μια συσπαση.η μπεμπα η καημενουλα μου ειχε ζαλιστει και αυτη απο την ενεση.φαινοταν απο τους παλμους της.εν τελει φυγαμε και εγω νιωθω ακομα χαλια.ειπαν οτι θα το ξαναπαθω αυτο και δεν θα αργησει πολυ ο τοκετος.συγχωρεστε με που δεν σχολιαζω τπτ αλλο αλλα και τωρα που μπηκα να σας γραψω νιωθω φοβερη εξαντληση.απλα σας γραφω για να μην ανησυχειτε!ευχαριστω για τον ενδαφερον σας!οταν νιωσω καλυτερα θα ξαναμπω..φιλακια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Αναστασάκι, τι τράβηξες :( . Το καραμελάκι σου είναι πολύ πεισματάρικο τελικά. Σε λίγο θα συνέλθεις, μην ανησυχείς και σίγουρα θα γεννήσεις πολύ σύντομα. Ε...και όταν βγει εννοείται ότι θα της τα ψάλεις ένα χεράκι :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ροζι μου να σου ζησει ο μπεμπαρος, να ειναι παντα γερος και τυχερος στη ζωη του, να τον καμαρωσεις οπως επιθυμεις! Καλη λοχεια να εχεις και θελουμε να μας βαλεις φωτο του να τον δουμε και εμεις!

Αναστασια μου, οσο περισσοτερο λειπεις, τοσο θεωρουμε οτι γεννησες, αλλα εσυ εκει, επιμενεις να ανηκεις ακομα στο κλαμπ των εγκυων και να δηλωνεις καθημερινα παρουσια εδω! Τι επαθες κοριτσακι μου βραδιατικα...ολο πλησιαζεις, με πονους, συσπασεις και αιμα, και ολο σπιτακι σου γυρνας! Αντε βρε καρδουλα μου να γεννησεις με το καλο, να σταματησεις να ταλαιπωρεισαι! Κριμα για ολα αυτα, ελπιζω η επομενη φορα που θα πας στο νοσοκομειο με συσπασεις και πονο να ειναι και η τυχερη σου! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασιαα :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

δε το πιστευω!!!!!και πανω που ελεγα οτι γεννας!!τι τραβας κοριτσακι μου κι εσυ??υπομονη..καπως ετσι ξεκινησαν κι εμενα οι πονοι της Ελενας μου..ηταν Κυριακη βραδυ 20 Αυγουστου,Δευτερα πρωιπηγα στονοσοκομειο..με ρωτησαν αν θελω να μεινω ..ημουν χωρις διαστολη!εφυγα πηγα σπιτι και κατα τις 2030 αρχισαν τα οργανα παλι..τα νερα εσπασαν στις 2200 και τοτε εφυγα ξανα για το νοσοκομειο!τελικα γεννησα μετα απο 17 ωρες στις 1515 το μεσημερι 22 Αυγουστου!λες σημερα να ξανατρεχετε το βραδυ?? ;););););););););););););););););)

οποτε κι αν ειναι παντως,ευχομαι ολα να πανε καλα και με το καλο να την εχεις στην αγκαλιτσα σου!δως της και στο πωπουδακι δαγκιες κι απο μας..που τυραννησε τη μαννουλα της!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Αναστασία μου, και ήμουν τόσο σίγουρη αυτή τη φορά. Μόνο εγώ δηλαδή, όλες μας... Αμάν βρε κοριτσάκι μου, με τόση ταλαιπωρία που τράβηξες δεν μου κάνει καρδιά ούτε να σε πειράξω ;) Πάντως, όπως και η Κατρίνα, πιστεύω ότι είσαι πολύ κοντά στην πηγή. Έβρεξες τα χειλάκια σου. Αντε να συνέλεθεις γρήγορα. Σου στέλνω πολλά πολλά φιλιά :kiss::kiss::kiss::kiss:

Κατρίνα, επιστρέψατε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

oxi ακομα στο χωριοειμαστε!μαλλον για Σαββατο το κοβω να αποφασιζειο αντρας μου!εξαλλου Δευτερα δουλευει! :dry::dry::dry:

το ιντερνετ μου ειναι χαλια ..και ειμαι ολο νευρα!ειναι η μοναδικη μου ασχολια και αυτη δεν ειναι μαζιμου!σνιφ σνιφφ.. :(:(:(

προσπαθω ολο τοαπογευμα να διαβασω τα νεα σας αλλα η μια σελιδα κανει 1 ωρα και μετα με πεταει εξω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΙΛΟΥΜΠΑΚΙΑ ΜΟΥ ΟΜΟΡΦΑ ΚΑΛΩΣ ΤΟ ΚΑΤΡΙΝΙΟ ΜΑΣ ΜΑΣ ΕΛΕΙΨΕΣ ΒΡΕΝΑ ΜΑΣ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΜΑΣ ΝΙΝΑΚΙΑ ΚΑΛΗ ΛΟΧΕΙΑ ΣΤΙΣ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΠΟΥ ΓΙΝΑΝ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑΚΙΑ ΚΑΙ ΦΩΤΟ ΑΠΟ ΤΑ ΜΠΟΜΠΙΡΟΑΓΓΕΛΛΟΥΔΙΑ ΣΑΣ.

ΒΡΕ ΑΝ ΜΟΥ ΤΙ ΖΟΡΙΚΟ ΠΑΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΚΑΛΟΑΡΕΣΤΗΚΕ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΥΠΟΜΟΝΗ ΤΟ ΚΑΛΟ ΠΡΑΓΜΑ ΑΡΓΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ!!!!!!!!!!!ΠΗΓΑ ΤΖΑΜΠΟ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΨΙΛΟΠΡΑΓΜΑΤΟΥΔΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΙΒΑΖΩ ΤΑ ΝΕΑ ΣΑΣ ΤΩΡΑ ΚΙ ΕΧΩ ΛΙΩΣΕΙ ΜΞΕ ΤΟ ΧΡΥΣΑΝΘΕΜΑΚΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΑΝΤΕ ΕΣΕΝΑ ΗΤΑΝ ΑΣΧΗΜΟΣ ΕΜΕΝΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΙ ΝΑ ΠΩ???ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΦΑΝΤΑΣΙΩΣΕΙΣ ΔΕΝ ΘΑ ΧΩ.

ΚΙ ΕΓΩ ΣΕΞ ΚΑΝΩ ΟΧΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΣΤΟ 10ΜΕΡΟ ΚΑΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΤΑ ΚΑΗΜΕΝΑΚΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια μου γλυκια τι πεισματαρικο καραμελακι ειναι αυτο???Κανε κουραγιο κοριτσακι μου και οταν την παρεις αγκαλιτσα να της δωσεις πολλα φιλακια για να την τιμωρησεις :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...