Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ - ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 Νο 16


Recommended Posts

καλωσόρισες ziz!!!!!φυσικά και θα σε βάλουμε στη λίστα μας!!!τι μωράκι περιμένεις;;το όνομα σου ποιό είναι;;;

κανονική ανάκριση!!!εγώ είμαι η Θέη και περιμένω τον μπεμπη μου μέχρι τις 20 Σεπτέμβρη!!!!

αχ!!!!βρε Κατερινάκι!!!εγώ πάλι δεν είχα καθόλου άγχος και ήμουν και η μοναδική που δεν είχα!!!το καταευχαριστήθηκα!!!

Ελπίδα μου να της το πείτε...δεν είναι ντροπή...για το καλό του μωρού σας το κάνετε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 985
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημέρα Κατερινάκι(Kuo)!!!!μου άρεσε πολύ η περιγραφή σου!!!δεν στο είπα το ξέχασα....

άρχισε τα κλαματάκια το Αλκμηνάκι;;θα περάσουν όλα με τον καιρό...δυστυχώς προσωπικά δεν έχω καθόλου ύπνο να σου στείλω γιατί είμαι επίσης άυπνη...απλά σου στέλνω λίγη θετική ενέργεια για κουράγιο!!!

πάλεψε το με το θηλασό και θα δεις που σε λίγες μέρες θα το βρείτε το πρόγραμμά σας!!!

τρελή σύμπτωση με τον παιδίατρο!!!χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοιλίτσες μου,

είπα να μπω λίγο να σας διαβάσω αλλά εγώ έμεινα στην σελ.60!!! εσείς γεμίσατε άλλες τότε! επειδή δεν μπορώ να κάτσω τόση ώρα,για πείτε μου,είχαμε κι άλλα γεννητούρια εκτός της Κατερίνας και της Βάσως???

εγώ τι να σας πω, εδώ και λίγες μέρες έχω απίστευτους πόνους στην λεκάνη,πηγαίνω σαν βάρκα κι αυτό μερικές φορές μου ΄ρχεται να φωνάξω από τον πόνο :blink::blink: ελπίζω να σταματήσει σύντομα :S

ανήγει η λεκάνη το ξέρω,αλλά κι εσείς τόσο πολύ πονάτε βρε κορίτσια???

θα κάνω λίγες μέρες υπομονή ακόμη κι αν δεν ηρεμήσω θα πάρω τον ντοκτορ!δεν μπορώ να κάνω τίποτα, να πάω πουθενά!!! :blink:

ουφ! αλλάζω και μήνα μάλλον γι΄αυτό όλο αυτό το σκηνικό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ziz, καλωσόρισες!!!! Εγώ είμαι η Κατερίνα από Αθήνα και περιμένω το αγοράκι μου την ίδια μέρα με σένα (αν και τελευταία δείχνει δείγματα ανυπομονησίας να βγει νωρίτερα!!).

kuo, απίστευτη σύμπτωση με τον παιδίατρο!!! Δεν σε ρωτούσα κάτι σημαντικό, μόνο αν έχεις καθόλου βοήθεια από μαμά η πεθερά ή είστε μόνοι σας??

Ελπιδάκι, μας έρχεσαιιιι!!!!!Θα μένεις νότια ή εκεί που έμενες την άλλη φορά???Δεν έχει ηλεκτρικό από Μοναστηράκι έως Αττική αλλά αν είμαστε καλά και έχουμε σκυλοβαρεθεί και δεν έχουμε γεννήσει, μπορούμε να κανονίσουμε κανένα σύντομο καφέ (να γυρίσει και η Κατρίνα να μας συντονίσει!!!). Αλλιώς θα πιούμε το καφέ στο Λητώ :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Καλά πότε ανοιξατε και το 16??? Σαν να είμαστε λίγο φλύαρες μου φαίνεται :P:P

Δεν προλαβαίνω να διαβάσω όλες τις σελίδες ρε γμτο. :angry: Κολλάει κιόλας και συνέχεια μπαινοβγαίνω.

Είστε όλες καλά? Εγώ καλύτερα. Είχα και χτες λίγο πυρετό αλλά το στήθος μου έχει αρχίσει να μαλακώνει και πιστεύω ότι θα πάω καλύτερα. Η μπέμπα μου αστέρι. Όλη μέρα κοιμάται και τρώει, τίποτε άλλο. Ελπίζω να μην τη ματιάσω κι αρχίσει τη γκρίνια! Αυτά απο μένα. Φιλιά σε όλες. :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsia ti kanete?

Synonomati(xrysa)na sou zisei to mwraki kai kali loxeia na exeis..!!! :)

elena yperoxo dwmateio einai teleia organomeno me oles tis leptomereies fantastiko dwmateio kai wraia kounia..

katerinaki mou teleia i fwto me to alkminaki sou eistai polu glykies kai oi dyo!

ntoraki min stenaxwriesai me tin mama sou antimetwpizw ki egw paromoies katastaseis me tin pethera mou omws kai to onoma ,mou anevike i piesi kai sto telos egw tin plhrwsa apo tote mpenakeis vgenakeis o giatros mou mou eipe gine anaisthth mono kai mono gia to mwro sou....

oso gia ta dika mou nea simera exw rantevou me ton giatro moou na poume gia thn hmeromhnia ta blastokytara kai ti tha ginei me tous ponous teleika oi opoioi synexizoun alla se poio xalarous rythmoys...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ziz έγραψε:

καλως σας βρηκα :) Πόπη με λενε κ περιμενω κοριτσάκι :woohoo: :woohoo: :woohoo: Με το καλο σε ολες ευχομαι

Και άλλη κοριστομανούλα!!!!Τι καλά! (είχαμε γεμίσει αγοράκια-στην αρχή ήταν τρελά δυσανάλογα τα πράγματα εδώ μέσα!). Από συσπάσεις πώς πάς? (εδώ κάθε πρωί σαν τις γριές λέμε που πονάμε και τι πρόβλημα έχουμε με πόδια, χέρια, αϋπνίες, κτλ :P )

Θέκλα μου, σε καταλαβαίνω όσο καλείς! Και εγώ με τον προσαγωγό μια μέρα έβαλα τα κλάματα από τον πόνο... Αλλά και η μαία και ο γιατρός που είπαν ότι δεν είναι τίποτα. Ελπίζω να περάσει μετά τη γέννα και να μη μου μείνει κανένα κουσούρι :ohmy:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

madre έγραψε:

Εγώ καλύτερα. Είχα και χτες λίγο πυρετό αλλά το στήθος μου έχει αρχίσει να μαλακώνει και πιστεύω ότι θα πάω καλύτερα. Η μπέμπα μου αστέρι. Όλη μέρα κοιμάται και τρώει, τίποτε άλλο. Ελπίζω να μην τη ματιάσω κι αρχίσει τη γκρίνια! Αυτά απο μένα. Φιλιά σε όλες. :kiss::kiss::kiss:

Τι ωραία που είσαι καλύτερα!!!Φαντάζομαι βέβαια ότι ακόμα θα πονάς!Έχεις ήσυχο κοριτσάκι τυχερούλα!!Μακάρι να είναι έτσι και αργότερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Κατερινα - soupitsa.Κρατησου λιγακι να κανουμε παρεουλα στο μαιευτηριο :P Τεταρτη θα εχω κ νεοτερα σχετικα με το Λητω,θα σου τα γραψω στο αλλο ποστ,μη βγω εκτος εδω :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

soupitsa έγραψε:

Και άλλη κοριστομανούλα!!!!Τι καλά! (είχαμε γεμίσει αγοράκια-στην αρχή ήταν τρελά δυσανάλογα τα πράγματα εδώ μέσα!). Από συσπάσεις πώς πάς? (εδώ κάθε πρωί σαν τις γριές λέμε που πονάμε και τι πρόβλημα έχουμε με πόδια, χέρια, αϋπνίες, κτλ :P )

Απο συσπασεις ειχα αρκετη...κινητικοτητα το ΣΚ σημερα ησυχια ακομη...

Αν δεν σε προλαβε καμια, θα τα κανουμε ζευγαρακι τα παιδακια μας χαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ntora26 έγραψε:

vasiliki76 έγραψε:

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

ξερω κ ενα με τον τοτο να το πω?????????? :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

:P:P:P:P:P:P:P:P:P[/quote:c9j6l5b3]

Καλημέρα Ντοράκι. Βασικά ήθελα να σου απαντήσω σε αυτά που έλεγες για τη μαμά σου αλλά δεν ξέρω πως να πάω στις παλιές σελίδες. ένα θα σου πω. Οι δικοί μου οι γονείς ούτε στο γάμο μου δεν ήρθαν. Και ήμουν και έγκυος στα διδυμάκια μου. Και να σου πω και κάτι?? Αυτοί το μετάνιωσαν και τώρα πια είναι όλο γλύκες. Και στην αγαπημένη μου μανούλα που είναι λίγο τσούχτρα σαν τη δική σου, την έβαλα κάτω μια μέρα και της είπα. Αυτός είναι ο άντρας μου και πατέρας των παιδιών μου. Σου αρέσει δεν σου αρέσει θα το κάνεις γαργάρα. Κι όχι μόνο αυτό, αλλά όποτε θα τον βλέπεις θα τον φιλάς και σταυρωτά (γιατί μένουμε μακριά και βλεπόμαστε μόνο τις γιορτές). Διαφορετικά αποχαιρέτα κι εμένα και τα παιδιά μου. Ούτε ζωγραφιστά δεν θα τα ξαναδεις της είπα. Περιττό να σου πω, ότι τώρα του μαγειρεύει και τα αγαπημένα του φαγητά όταν πάμε επίσκεψη. :P:P:P

Και μπορεί ακόμα να πιστεύει ότι δεν ήταν ο κατάλληλος για μένα, αλλά έμαθε να σέβεται την άποφασή μου, ακόμα κι έτσι, εκβιαστηκά. Μην χαμπαριάζεις λοιπόν, και μην σκας για κανέναν, ούτε για την ίδια σου τη μαμά. Έχεις άλλα πράγματα να σκεφτείς τώρα, το μωράκι σου, την οικογένειά σου και την υγεία σου πάνω από όλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα δεν σου ευχήθηκα...

να σου ζήσει κοπέλα μου1!!πάντα γερή και τυχερή να είναι στη ζωή της!!

είσαι τυχερή που είναι ήσυχη και μακάρι να συνεχίσει έτσι!!!

καλή λοχεία και σε εσένα και μακάρι να μην ταλαιπωρηθείς άλλο με το στήθος σου!!!

Πόπη με το καλό η μικρή σου!!!

Θέκλα μου υπομονή!!!ρώτα και το γιατρό σου να δεις τι γίνεται αν και το πιθανότερο είναι να σου πει και αυτος οτι είναι από την προετοιμασία της λεκάνης για τον επερχόμενο τοκετό...

και εμένα έχει δυο μέρες τώρα που άρχισαν να με πονάνε οι προσαγωγοί μου σε σημείο που αν κάθομαι δεν μπορώ να σηκωθώ η παλιόγρια!!!!χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές. Ευχομαι και για εσάς τα καλύτερα. Πάντως βρε κορίτσια το σύστημα υγείας έχει βαρέσει διάλυση. Το νοσοκομείο των Ιωαννίνων, που ήταν μέσα στα καλύτερα, δεν είχε ούτε χαρτί υγείας. :dry::dry::dry: Για φάρμακα δεν το συζητώ, χρειάστηκα αντιεμετικό και μου είπαν να πάω στο φαρμακείο να πάρω μόνη μου. Άστε που ήμασταν 5 γυναίκες μέσα στο ίδιο δωμάτιο, η μία άρρωστη, με κόλλησε κι εμένα και παρακαλάγαμε 4 μέρες να έρθει παθολόγος να μας δει και τίποτα. Ακόμα έρχεται!! :angry::angry:

Αν ήξερα ότι θα ήταν τόσο χάλια τα πράγματα, πραγματικά θα πήγαινα Αθήνα και θα τα σκαγα τα 5 χιλιάρικα για να γεννήσω σε ιδιωτικό. Ελπίζω όσες γεννήσετε σε κρατικό νοσοκομείο να μην αντιμετωπίσετε ίδιες καταστάσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ziz έγραψε:

Αν δεν σε προλαβε καμια, θα τα κανουμε ζευγαρακι τα παιδακια μας χαχαχαχ

Εννοείται!!Ελπίζω μόνο να τον έχει πασά :P γιατί αλλιώς θα είμαι κακή πεθερά χι χι χι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα πολύ θαυμάζω το πώς αντιμετώπισες την κατάσταση με τους γονείς σου! Χίλια μπράβο!!!

Τόσο χάλια το νοσοκομείο??Κοίτα να δεις...Και το νοσοκομείο Ιωαννίνων υποτίθεται ότι είναι πολύ καλό :( Μην τα σκέφτεσαι τώρα, αφού όλα πήγαν καλά, διώξτα από το μυαλό σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

CrazyMummy έγραψε:

Βρε κορίτσια ποια Χρύσα γέννησε???

Η Madre όχι το χρυσάνθεμο. Το χρυσάνθεμο θα μάθει σήμερα (νομίζω) το πότε θα κάνει καισαρική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα ομορφες!!!!

γυρισαμε κι εμεις απο το γιατρο και ειναι ολα τελεια!!!

2330 η μπεμπα και 2200 ο μπεμπης!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

τι θρεφταρια εχω εγω!!!!!! πλακουντας και αμνιακα οκ!!!

λιγο στριμωγμα πεφτει αλλα τι να κανουμε...

επισης σημερα μου εδειξε αυτος που μου εκανε υπερηχο τα παπα..κια του γιοκα μου και το πιπι της μπουμπους και ενθουσιαστηκα :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:εκανα στα καπακια και μια διπλη δοση κορτιζονης για τα πνευμονακια τους και τωρα αραξα σπιτι γιατι τα επαιξα απο το πρωι...

ετσι εξηγητε γιατι δεν μπορω να παρω τα ποδια μου και πειναω συνεχεια... αφου τα ζουζουνια μου ειναι μεγαλα!!!

κατρινα συμπεθερα ειδες νυφη νταρντανα που σου ετοιμαζω!!

να στεκεται ταιριαστη διπλα στον παιδαρο!

ziz καλως ορισες στην παρεα μας!

ελπιδακι μου εγω χθες μολις ελεγα στον αντρα μου και την πεθερα μου που καπνιζουν, αν θελουν να πιανουν τα παιδια

θα πρεπει να πλενουν δοντια και χερια και να αλλαζουν μπλουζα!!!

μαλιστα η πεθερα μου μου ειπε οτι το ειχχε κατα νου να παρει μαζι της ακομη και στο μαιευτηριο

ελενα υπεροχα ολα τα πραγματακια σας! με το καλο να τα χαρει ο κουκλος σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsakia mou :kiss::kiss::kiss:

katerinaki mou me sygkinises me to endiaferwn, eutixos eimai kala

ta neura mou eixa xtes me ti maia pou telika apofasise oti tha teleiwsei i adeia tis meta tis 15 :ohmy::angry:

kai to mathenw twraaaaaaaaa :angry::angry::angry:

mou leei kai to allo de gennas twra, kala sinenoimenoi me to mwro einai????

telos pantwn, oi ponoi sti mesi sinexizontai, vleni de ksana eida :dry: , simera tha anevw kai athina na dw to giatro, na doume ti tha mas pei

xrysa mou na sou ksana euxithw gia to mwraki sou na sas zisei kai na to kamarwsete opws epithimite :kiss::kiss::kiss:

ax! to dimosio sistima ugeias mpazei apo pantou distixos :angry::angry::angry::angry: egw pantos exw frontisei kai exw ta panta mazi mou kalitera na ta kouvalaw para na mou leipsoun ;)

anastasia mou kai meis tango tha xorepsoume sto gamo mas ;););) twra skeftomaste ti xorografia, o antras mou einai kai ntropalos tromara tou kai xoreuei argentiniko tango sxedon dekaetia, egw pente xronia :P tha imastan kseftila na mi xorepsoume kai meis xaxaxaxa

kuoula mou arxisan ta treksimata??????? :blink: kali dinami elpizw na se voithaei kai o sizigos

filia polla kai sto alkminaki :kiss::kiss::kiss::kiss:

elena ti omorfo dwmatiaki!!!! me to kalo na erthei o mpempis na to xarei :kiss::kiss::kiss:

elpida mou kalo taksidi kai prosektika se auton ton vromodromo

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασιλική, ο δικός μου είναι σχεδόν 2.500 και νοιώθω ότι είμαι στα όριά μου. Εσύ το έχεις αυτό x2 :blink: πω πω πω πω... Απορώ πώς μπορείς και βγαίνεις έξω και πηγαίνεις στο γιατρό! Θρεφταράκια όντως τα γλυκά μου!!! Ο ένας σάκος είναι από δεξιά και ο άλλος από αριστερά? Πώς ξεχωρίζεις αν κλωτσάει ο γιός σου ή η κόρη σου???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια σας αφήνω. Πάω να ταίσω τη μπεμπούτσα μου, που είναι σκέτο υπνοσάκουλο. Αν δεν τη βάλω κάτω από τη βρύση να την πλύνω δεν ξυπνάει με τίποτα :P:P:P:P Καλό μεσημέρι σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

soupitsa έγραψε:

CrazyMummy έγραψε:

Η Madre όχι το χρυσάνθεμο. Το χρυσάνθεμο θα μάθει σήμερα (νομίζω) το πότε θα κάνει καισαρική.[/quote:2u0s5xc2]

αχου τι καλά! να σας ζήσει Χρύσα μου!!!

πότε έγινε γνωρίζουμε? σε ποια σελίδα είναι να το διαβάσω :blush::blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...