Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ????


Recommended Posts

Εγώ είμαι μέσα!!! (εκτός απροόπτου…)

Επειδή η μαμά μου έχει έρθει για λίγες μέρες και δε θέλω να την αποχωρίζομαι … να την φέρω μαζί μου;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 863
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

φερτην ρε συ ειρηνη..τι να σε πω...εχω θα πω 1 ξαδερφη του αντρα μου...χαχα..

καλα καλε για 2 ωρες δε μπορεις να την αποσωριστεις;;χαχα..οτι θελεις..εμεις δεν εχουμε προβλημα..εγω δλδ..αλλα και η σακουλινα...δεν νομιζω!στη καμπουρα μας θα ειναι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μονο λογια ειστε καλε;;;τι αλλο σημα να ριξω ποια;;οι φωτοβολιδες μου εμειναν..

ειρηνη γιατι δεν ηρθες ρε;;δε πιστευυω να παρεξηγηθηκες..

οι υπολοιπες;;εμεις βγηκαμε με σακουλινα...περασαμε 1 χαρα:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΩΣΩ έγραψε:

μονο λογια ειστε καλε;;;τι αλλο σημα να ριξω ποια;;οι φωτοβολιδες μου εμειναν..

ειρηνη γιατι δεν ηρθες ρε;;δε πιστευυω να παρεξηγηθηκες..

οι υπολοιπες;;εμεις βγηκαμε με σακουλινα...περασαμε 1 χαρα:

Ηρθα ρε!!!

Αλλά είχα μόνο το τηλέφωνο της Σακουλίνας το οποίο ήταν στο αθόρυβο.. :(:(

Η σκανταλιάρα η κουκλίτσα η μικρή την έκανε την ζουζουνιά!

Δε λες ευτυχώς που είχα μαζί τη μαμά μου!

Καθήσαμε στο Ενετικό και χτυπήσαμε έναν φυσικό χύμο τίγκα στις βιταμίνες!

Την άλλη φορά θα σας βρω ... δε μου τη γλυτώνετε!!!

Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πλακακ ναεις τωρα;;;ε τωρα στεναχωρεθηκα..ελα ρε συ..μα περιμεναμε ως τισ 7.12 περιπου..

εννοειται οτι θα ξανα βγουμε..και εννοειται στα κοντα γιατι αισθανομαι ασχημα..

λοιπον..σακουλινα οποτε μπορεις απο βδομαδα...συμφωνεις ειρηνη;;και οι υπολοιπες εννοειται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια αυτή τη βδομάδα έχω και τη 4ωρη :woohoo: :woohoo: καμπύλη ζαχάρου και διάφορα άλλα και μάλλον δεν θα μπορέσω. Απο την άλλη βδομάδα όμως που θα έχω πιο χαλαρό πρόγραμμα είμαι μέσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ αυτήν την καμπύλη από τώρα την τρέμω...

Υπομονή κοριτσάκι μου!

Σωσώ μου φυσικά και θα τα κανονίσουμε πάλι!

Και οπωσδήποτε το σαυράκι και το σακουλινάκι μαζι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εϊ κοπελιές!!!!! :laugh:

Τι κάνετε;;;

Πως τα περάσατε στον καφέ; Τα μικρά τα είχατε μαζί;

Δεν μπόρεσα να έρθω στη συνάντηση γιατί εκτός οτι το είδα την Παρασκευή το μεσημέρι, γιόρταζε και ο Σωτηράκης το βαφτιστήρι μου και δεν γινόταν να λείψω από εκει.

Αντε στην επόμενη συνάντηση με το καλό θα έρθω!

Να σας ρωτήσω βρε κορίτσια:

1) Τα πιτσιρίκια σας τρώνε;;;;;

Ο δικός μου τρώει με 8.437 καραγκιοζιλίκια τα φρούτα και την κρέμα από 70 ως 100γρ το καθένα το πολύ. Στο φαγητό που τρωει από 150 ως 190γρ, ανοίγει διάπλατα το στόμα και σε κάθε μπουκιά λέει και "μμμμ" ! Με ανησυχεί που δεν του πολυαρέσουν τα φρούτα :( Εχει τύχει σε κάποια παρόμοια περίπτωση;

2) Θηλάζω ακόμα και έχουμε ένα δυο θεματάκια με αυτό.

Θηλάζει σχεδόν με τους ίδιους ρυθμούς που θήλαζε και πριν μπουν οι στερεες τροφές. Απλά 3 θηλασμοί αντικατασταθηκαν από τα 3 γεύματα. Ετσι είναι το συστημα;;;; :blink: Γιατί βλέπω άλλα παιδάκια στην ίδια ηλικία και κάνουν 3 γεύματα και γάλα πρωι - βράδυ (αντε ίσως και ένα έξτρα ενδιάμεσα). Εμένα κάνει 6-7 θηλασμούς και 3 γεύματα. Δεν θα μπούμε σε πρόγραμμα; :huh:

3) Εκοψε μαχαίρι την πιπίλα εδώ και 3 εβδομάδες (την οποία πιπίλιζε μόνο για να κοιμηθεί και την έφτυνε μετά) και έτσι χωρίς βυζί δεν κοιμάται με τίποτα! :woohoo: Το έχει κάνει πιπίλα! :woohoo: Πως θα το σταματήσω αυτό; Μου αρέσει βέβαια να θηλάζω αλλά όταν θέλω να λείψω είναι πρόβλημα... :S Ακόμα και το βράδυ που ξυπνούσε 1 φορά για γάλα και καμιά φορά ξυπνούσε για πιπίλα, τώρα αναγκαστικά του δίνω στήθος. Του βάζω την πιπίλα και πατάει κάτι τσιρίδες μα κάτι τσιρίδες! Υπάρχει κάποια λύση ή εναλλακτική;

Σορυ αν σας κούρασα :blush:

Φιλιά στα μπεμπάκια σας! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας !

αλλη μια Ηρακλειωτισσα μαμα και γω..

Εχω διδυμα ;);) κοριτσακια που θα γινουν τριων τον Οκτωβρη και μια μπεμπουλα :cheer: εξιμιση μηνων

Να χαιρεστε ολες τα μοσχοζουζουνακια σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maryloo28 έγραψε:

Εϊ κοπελιές!!!!! :laugh:

Τι κάνετε;;;

Πως τα περάσατε στον καφέ; Τα μικρά τα είχατε μαζί;

καλησπέρα μαριλού μην ανησυχείς που ο μικρός σου ακόμα τρώει λίγο, ούτε και που πίνει τόσο συχνά απο το γαλατάκι σου. Είναι πολύ μικρούλης και χρειάζεται χρόνο για να συνηθίσει.

Φρόντισε να κρατάτε ένα πρόγραμμα, κάτι σαν ιεροτελεστία και αυτό θα τον βοηθήσει. Της δικιάς μου της άρεσε να κάθεται στο καρεκλάκι και να λέμε ιστοριούλες. Μην μετράς πάντως τα γραμμάρια, δεν αξίζει το κόπο, εφόσον το παιδί παίρνει βάρος και τρέφεται κανονικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

περασαμε πολυ καλα στο καφε...αντε να μαζευομαστε..

μαζι ενοειται..και ηταν σουπερ..

μαρικου απο τη στιγμη που θηλαζει ξερω εγω οι δυσκολα δεχονται αλλες τροφες..μπορει και να αργησει να σου φαει κανονικα..μην αγχωνεσαι..αμα παιρνει βαρος ολα καλα..εμεις που κανουμε 6 γευματα φουλ με απολα δε παιρνουμε πολλα..100-150 γρ το μηνα..αλλα κινειται συνεχεια..οποτε παιδια συναντιομαστε απο τις15 εως τισ 18 γιατι μετα φευγω θεσ νικη..εννοω δευτ -τρ-τετ..απο τωρα σας ρωταω ποιες μερες και τι ωρες βολευουν;;

ευα να χαιρεσαι τα διδυμαρια σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια την δευτερα 16 του μηνος 7 βολευει στα λιονταρια;;;στις 19 φευγω για θεσ νικη..ενημερωτικα...

αν δε βολευει πειτε αλλες μερες και ωρες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Δεν θα μπορέσω καθόλου μέχρι και τέλος του μήνα, γιατί ο άντρας μου ξεκίνησε τρύγο και έρχεται αργά το απόγευμα σπίτι.

Εκτός και αν βρεθούμε πρωινή ώρα, που μπορώ οποιαδήποτε μέρα (εκτός Κυριακής). Διαφορετικά σε συνάντηση του Σεπτέμβρη θα σας γνωρίζω.

Φιλάκια στα ζουζούνια σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vraia..καλημερα κιολας..απο σεπτεμβρη γιατι εγω ανεβα;ινω θεσ νικη και ερχομαι τελος του μηνα..η σακουλινα δε μπορει μεχρι τελου του μηνα..

οποτε..καλο σεπτεμβρη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια και γω απο ηρακλειο..

περιμενω και γω το πρωτο μου μωρακι και ολα πανε μια χαρα!!!!!

ελπιζω να γυρισετε γρηγορα πισω και να τα λεμε που και που...

φιλια :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?? ΑΧ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΕΡΘΩ ΣΤΗΝ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ---ΕΙΧΑ ΤΗΝ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ ---ΑΠΟ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΕΧΩ ΑΔΕΙΟΥΛΑ ΚΑΜΠΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΩ---ΟΠΟΤΕ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΕΤΕ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΠΕΙΤΕ ΝΑ ΚΑΝΟΝΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΣΩ ---ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mama eva έγραψε:

γεια σας !

αλλη μια Ηρακλειωτισσα μαμα και γω..

Εχω διδυμα ;);) κοριτσακια που θα γινουν τριων τον Οκτωβρη και μια μπεμπουλα :cheer: εξιμιση μηνων

Να χαιρεστε ολες τα μοσχοζουζουνακια σας!

ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΚΛΙΑ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΝΑ ΤΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εντάξει μπορείς να φας λίγο πιστεύω εμένα με αφηνε η Ενδοκρινολογος να φάω μου είχε πει ποσότητα αλλά δεν θυμάμαι ποσο μου είχε πει 🤔  αλλά εγω να πω την αλήθεια το παγωτο λαχταρουσα πιο πολύ το καλοκαίρι  😂
    • Ναι θυμάμαι κορίτσι μου την περίπτωση σου ... πραγματικά λυπάμαι πολύ 😥είμαι σίγουρη όμως ότι θα καταφέρεις σύντομα να πιάσεις στα χέρια σου ένα γερό και δυνατό μωρό όπως εσύ!! 🙏🙏 Στο εύχομαι από την καρδιά μου 🫶🏼🫶🏼 μέσα σε όλο αυτό υπάρχει κ ένα καλό ότι τουλάχιστον με την σπερματεγχυση είχες αποτέλεσμα! Άντε να περάσει ο καιρός να πας να δούμε πως θα κινηθείτε!! ❤️
    • Χαχαχαχα εντάξει δηλαδή αν αντέξεις μέχρι της 5/6 τι να πω μπράβο για την υπομονή σου εγω δεν θα άντεχα με τίποτα κορίτσι μου να περιμένω 😂
    • Έχω ΣΠΩ! Οι εξετάσεις μας γενικα είναι καλές εκτός από την καμπύλη ινσουλίνης λόγω ΣΠΩ και τα ανδρογονα μου που έπεσαν στις τελευταίες εξετάσεις! Δεν εχουμε ανακαλύψει κάτι άλλο και ο γιατρός μας είπε ότι αυτό που μας δυσκολεύει είναι το ΣΠΩ! Μέχρι  τώρα δεν είχα φυσιολογική συλληψη παρά μόνο μόνο με σπερματεγχυνση! Τον Δεκέμβρη του 23 πρώτη συλληψη αλλά ήταν βιοχημικη και τον Φεβρουάριο δεύτερη συλληψη αλλά παλινδρομησε στην 9η εβδομάδα και έκανα απόξεση 3/4 🥲! Με έβαλε να κάνω κάποιες εξετάσεις για αυτοάνοσα και δυο για θρομβοφιλια και ευτυχως βγήκαν καλές και τώρα περιμενω να βγουν οι καρυοτυποι οι δικοί μας και του μωρού που χασαμε! Μετά το πασχα έχω ραντεβού με τον γιατρό για να μου δώσει κάποια αγωγη ( μάλλον για τα ανδρογονα ) θα μας πει στο ραντεβού!
    • Thank you!! Αν το βγάλω μετά τις 24 Οκτώβρη πάντως, θα έχει Αφροδίτη στον τοξότη κ θα βγει ταξιδιάρικο οπότε θα μπορεί να μας ακολουθεί!! 😁 Εμ βέβαια αφού πήραμε εμείς τα αγόρια εσείς θα βγάλετε τα κορίτσια τώρα!!!  Από 18η βδομάδα κ μετα λένε κάποιες το νιωθουν! Αντε να δούμε εμείς!!  Κορίτσια εν τω μεταξύ έχω κάνει μια κοιλια τεράστια!!! Εσείς φουσκωσατε πολύ?
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...