Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 No14


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

vaster έγραψε:

Μαρακι να χαιρεσαι την κορακλα σου!!τελικα εσυ Γαληνο θα γεννησεις;

Ευχαριστώ για τις ευχές :kiss::kiss:

Προς τα εκεί κλίνω αλλά τελική απόφαση δεν πήρα. Θα μου πεις τι περιμένεις αλλά έχουμε θέμα και με το ανύπαρκο parking :unsure:

Θα αποφασίσουμε τελευταία στιγμή μου φαίνεται :blush:

Εσύ που θα γεννήσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggelike. έγραψε:

ntoraki kai foufou mou kalinyxta :kiss::kiss::kiss:

koritsia na rwtisw kati? o giatros sas, sas exei kopsei kai sas to magnisio???? emena mou eipe na to kopsw maxairi giati plewn leei theloume sispaseis

και εμένα την προηγούμενη εβδομάδα μου είπε κομμένο το μαγνήσιο και είναι φυσιολογικό γιατί σιγά σιγά πρέπει να πάρει μπρος η μήτρα :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καληνυχτα Κατερινακι και Ντορα!καλη ξεκουραση!!!! :kiss::kiss::kiss:

Αγγελικη μου εισαι πολυ γλυκεια!!!!ευχαριστω για τα καλα σου λογακια!!!

μεγεια τα πραγματακια σας!!!!λεπω πολλες κοπελες ξεκινησαν τις αγορες..

εμενα η γιατρος μου ειχε πει να το παιρνω ως το τελος της εγκυμοσυνης ωστοσο εγω απο μονη μου σταματησα το μαγνησιο στην 36+6.απο τοτε εχω ξαφνικες κραμπες βεβαια αλλα αυτο που προεχει ειναι να βγει η καραμελιτσα μου οποτε μαγνησιο στοπ!συμφωνω απολυτα με αυτο που σου ειπε ο γιατρος σου. :silly: :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σε όλες ,περιμενω το 2ο μωρο μου τον Αυγουστο κ πηρα κ γω μαγνησιο γιατι λογω κουρασης κ βαρους ειχα αρκετους πονους!Για ποιο λογο πρεπει να το σταματησω?Αν κ δεν το επαιρνα συστηματικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καληνυχτα Μαρια μου!

Σασαναθ με το καλο το μωρακι σου+να σου ζησει το πρωτο!!!τι εβδομαδα εισαι?αν εισαι προχωρημενη οπως εγω πρεπει να το σταματησεις για να αφησεις τη μητρα να κανει τη δουλεια της ανενοχλητη.το μαγνησιο εμποδιζει κατα ενα ποσοστο τη μητρα να συσπαται.εξαρταται τι εβδομαδα εισαι λοιπον και φυσικα πρεπει να ακουσεις και τη συμβουλη του γιατρου σου.

δειτε αυτο..http://networkedblogs.com/62nWQ

καληνυχτα κοριτσαρες!!!τα λεμε πρωτα ο Θεος αυριο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια καλημερα!

Μαλλον μονη μου ειμαι εδω...καμια αλλη συμμετοχη?Μμμμ...μαλλον οχι...

Απο τα αγρια χαραματα σηκωθηκα, θα παμε στο γιατρο σημερα να δουμε τον αντρακο μας, γι αυτο και η ανυπομονησια (λες και αν ξυπναγα 2 ωρες αργοτερα θα χαναμε το ραντεβου... :P )

Τελοσπαντων, θα περιμενω να ξυπνησετε και να πιειτε ενα καφεδακι να ανοιξει το ματακι και σας θελω ολες εδω!

Περιμενωωωωωω.... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια η Βασουλα (Vasomits) που χαθηκε? Εχω μερες να την δω εδω...Λετε να κραταει αυτη τη στιγμη στην αγκαλια της τον μικρουλη Νεκταριο? Μακαρι κοριτσακι μου, στο ευχομαι, περιμενουμε νεα σου! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από εμένα κορίτσια,

ετοιμάζω να βγω στην λαική να ψωνίσω το ψώνιο :P:P:P

σήμερα λέμε να πάμε για μπανάκι με τον άντρα μου,για να δούμε!

έχω κι ένα σίδερο πάλι :S:S ουφ! να δούμε πότε θα τα καταφέρω να σιδερώσω! :blink::blink:

:kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα ΜΑΝΟΥΛΑ και tweety :) τι κάνετε? εγώ ακόμα νυστάζωωωω Θέκλα είσαι και εσύ εδώ ή μας την έκανες για ψώνια και βουτίτσα? Καλά να περάσεις!

Αννούλα αγωνιάς να δεις το μπεμπάκι σου ε? τι ώρα θα πας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου και εσενα Μαρακι! Στις 7 εχουμε ραντεβου (και δεν περνανε οι ωρες με τιποτα, απο το ντοπλερ εχω να τον δω... :( )

Η μικρουλα σου ξυπνησε? Ο Γιωργος ειναι ορθιος απο τις 7.30 (λες να εχει και αυτος αγωνια ?) ηπιε το γαλα του και βλεπει παιδικα τωρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχού ολόκληρη μέρα πρέπει να περιμένεις....κάνε ότι μπορείς για να ξεχαστείς λιγάκι και εγώ αύριο το πρωί έχω ραντεβού.

Έχω αγωνία να δω τι θα μου πεί, δεν θέλω να πάρω όλο τον μήνα πάλι...΄

Και πως το σκέφτομαι που θα κατέβω κέντρο με τόση ζέστη ουφφφφ

Η δικιά μου ευτυχώς ακόμα κοιμάται :) γιατί και εγώ μια νύστα την έχω ακόμα :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουφ!! τωρα καταφερα να διαβασω τα νεα σας.

Ντόρα με γεια τα πραγματα σας!!Και εγω αύριο περιμενω το κρεβάτι και απο Δευτέρα την συρταριέρα καρότσι κλπ...Οπότε θα βάλω φωτογραφία την άλλη εβδομάδα!!

Αννα θα πας σημερα να δεις το μωράκι σου ε?τυχερουλα..και εγω την ημερα που πηγαίνω στον γιατρο σαν μωρο κάνω!όλο το βράδυ δε κοιμάμαι :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι και στην Ελλη σου ολο το μηνα πηρες? Εγω εκλεισα και τον 9ο και γεννησα την 1η μερα του 10ου! Βολευτηκε εκει μεσα ο κυριος! :P Για να δουμε τωρα...Με το καλο να δεις το μωρακι σου!Εσυ τι ωρα εχεις ραντεβου? Ελπιζω οχι μες το μεσημερι! :(

Σταυρουλα καλημερα! Με το καλο να σας ερθουν και εσας τα επιπλακια και το καροτσι σας, τελειωνουμε σιγα σιγα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στην Έλλη μπήκα για πρόκληση δύο μέρες πριν την ΠΗΤ γιατί την προηγούμενη δεν την ένοιωθα και πολύ κινητική. Είχα πάρει τηλ. τον γιατρό το βράδυ να τον ενημερώσω και μου λέει το πρωί ραντεβού στην κλινική για να γεννήσω (ούτως ή άλλως δεν θα με άφηνε να πάρω παραπάνω μέρες). Περιττό να σου πω ότι εκείνο το βράδυ δεν κοιμήθηκε κανείς μας καθόλου και το λέω στην κυριολεξία γιατί από την ώρα που έκλεισα το τηλέφωνο με τον γιατρό η Έλλη στην κοιλιά μου έκανε τρελό πάρτυ, δεν σταμάτησε καθόλου!!! Ξαπλώναμε με τον άντρα μου στο κρεβάτι και λέγαμε ο ένας στον άλλο άντε κοιμήσου αλλά το μάτι γαρίδα :blink:

Με το καλό και εσύ :kiss:

Ραντεβού έχω στις 11 το πρωί αλλά για εμένα είναι ολόκληρο ταξίδι για να πάω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες!

Τώρα σας διάβαζα γιατί χθες δεχθήκαμε αρμένικη βίζιτα... Κάποιοι άνθρωποι απλώς δεν καταλαβαίνουν :angry: Σήμερα έχουμε κι εμείς το τελευταίο μας -μάλλον- ραντεβού με το γιατρό. Θα βάλει χέρι στάνταρ ε; :ohmy: Εν τω μεταξύ πάλι νιώθω σαν να έφαγα κλωτσιά. Ελπίζω να μην κάνει καμια έκπληξη αυτή η μικρούλα και να μείνει λίγο ακόμη μέσα. Anyway, αρκετά με μένα.

Σταυρούλα, από άλλες κοπέλες, τα νυχτικάκια βολεύουν περισσότερο τις πρώτες 1-2 μέρες λόγω καθετήρα (στο φτ βάζουν καθετήρα; ) και ειδικά αν έχεις κάνει καισαρική. Εγώ πήρα και ένα φαρδύ παντελονάκι για πιο μετά :)

Άννα, κι εσείς σήμερα θα δείτε το αγοράκι σας ε; Το πιο όμορφο ραντεβού! Το χέρι μπορεί να το γλιτώσεις - για τώρα :P Την προηγούμενη φορά -34,5 εβδομάδες- δε με είδε από κάτω...

Γελίζ! Καλά όλα καλό μου; Ανταμώσατε με το αντράκι σου; :)

Μαράκι, να τη χαίρεσαι τη μικρούλα σου! Παρά την κούραση πρέπει να ήταν φοβερή "ανταμοιβή" να τη βλέπεις να χαίρεται! Καλά αποτελέσματα να έχετε στις εξετάσεις σας.

Αναστασία, έρχεται η καραμελίτσα! Σε δέκα μερούλες θα την έχεις σίγουρα στην αγκαλίτσα σου- αν ακολουθήσεις τη συμβουλή του γιατρού μπορεί και νωρίτερα :P Χάλια η εξέταση ε; Πω πω... :dry:

Αγγελικούλα, ωραία νέα! Έτοιμη για τη μεγάλη έξοδο; Δηλαδή έχει εμπεδωθεί κιόλας; Σούπερ! Με γεια και το καροτσάκι σας :)

Κατερίνα φουφού, ευχαριστώ για την ευχούλα, αλλά δε γιόρταζε ο καλός μου! Της Κατρίνας γιόρταζε ο Ηλίας! :P Να τον χαίρεσαι κιόλας Κατρινάκι, έστω και λίγο καθυστερημένα :blush: Εύχομαι να περνάτε όμορφα!

Καφεδάκι κι επανέρχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LOY LOY, αν ζητήσεις επισκληρίδιο, γιατί να μη σου κάνουν; Αυτό κι αν είναι δικαίωμά μας! :huh: Αν το συζητήσεις με το γιατρό σου από πριν;

Κατερινοφουφού, μαζί λέγαμε και χθες για τη βαλίτσα ε; Καλύτερα έτοιμη παρά να γίνει καμια "έκπληξη" και να τρέχουμε τελευταία στιγμή, άσε. Κι εγώ θα την κλείσω σήμερα τη βαλιτσούλα γιατί... μπρρρ :blink:

Ντόρα, σούπερ η κούνια! Με γεια σας και με το καλό να την απολαύσει το μπεμπάκι :) Κάθε εμπόδιο για καλό τελικά. Τι βλακεία αυτό στα Λητώ. Μόνο εμένα μου ακούγεται ηλίθιο το σύστημα;

Καλημέρα και καλά ψώνια σε όλες! Εγώ περιμένω να φέρουν κάποια πραγματάκια για το δωμάτιο της μικρής και είμαστε έτοιμοι νομίζω. Πειράζει που ψιλοτρέμω; :unsure:

Άσχετο, αλλά... μανούλες, τι παιδικά βλέπουν τα παιδάκια σας; Τα βλέπω τελευταία με... άλλο μάτι (πριν απλώς άλλαζα κανάλι) και ξενερώνω πραγματικά. Αυτή η Μπεμπέ Λιλή δεν είναι λίγο τρομακτική; Αχχχ πού πήγαν τα Στρουμφάκια; :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον Κατερινακι μου, ο δικος μου ξεκινησε απο 2 ετων να βλεπει παιδικα (πιο πριν απλα τα αγνοουσε) και βλεπει Μικυ Μαους, Γουινι, οι μικροι Αινσταιν, ο Μαστορακος, Μπομπ ο Σφουγγαρακης και Τομας το τρενακι. Αυτα τα λιγα! :woohoo: Καλα, οχι ολα μαζι βεβαια, αλλα υπαρχει ποικιλια (για να μη βαριομαστε!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτά μια χαρά ακούγονται Αννούλα (τους μικρούς Άινσταϊν δεν τους ξέρω, αλλά σε... θετική επιρροή παραπέμπουν!) :woohoo: Πω πω μακάρι να μη βλέπει Μπεμπέ Λιλή μόνο χαχαχ :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuo28 έγραψε:

Αυτά μια χαρά ακούγονται Αννούλα (τους μικρούς Άινσταϊν δεν τους ξέρω, αλλά σε... θετική επιρροή παραπέμπουν!) :woohoo: Πω πω μακάρι να μη βλέπει Μπεμπέ Λιλή μόνο χαχαχ :woohoo:

Οχι, οχι, αυτο δεν το βλεπει...ειχα ακουσει και εγω οτι κρυβει καποια μηνυματα σεξουαλικου (?) περιεχομενου και δεν ξερω...Εχεις ακουσει κατι εσυ? Ισχυει κατι τετοιο?

Α, και κατι αλλο πολυ βασικο! Ο Γιωργος μαθαινει (απο τωρα!) σχηματα, χρωματα, αριθμους και αλλα απο τα επεισοδια του Μικυ Μαους και οι μικροι Αινσταιν! Τελειο??? Πολυ εκπαιδευτικος αυτος ο Μικυ, αρχισε να μου αρεσει πολυ τελικα! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...