Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΟΝΑΣΤΗΡΙ ΑΓ.ΕΙΡΗΝΗΣ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ


muriam

Recommended Posts

αναστασια μου,girl84 και muriam ευχομαι με τη βοηθεια ΤΗΣ να παρετε στα χερια σας γερα μωρακια!!!!!με το καλο!!!!!

αληθεια να σας ρωτησω κατι?προσπαθουσατε καιρο????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 174
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

2,5 χρονια εχω στο ιστορικο μου με μια αποτυχημενη εγκυμοσυνη!Δοξα την χαρη της ολα πανε καλα μεχρι στιγμη!Κρατησα νηστεια, μεταλαβα, σταυρωθηκα με το αγιο λαδακι της και ακουσε τις προσευχες μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας και απο εμενα.....

Πιστευω πολυ στην ΑΓΙΑ ΕΙΡΗΝΗ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ μακαρι να με βοηθησει και να ακουσει της προσευχες μου.... σε λιγες μερες γιορταζει 28/07 !!!!!!!!!!μακαρι να μεινω εγκυος....εχω ταξει και το μωρακι μου στην χαρη της!!!φοραω την θαυματουργη ζωνη της και στην κοιλια μου και στο χερι!!!!!δεν θα την βγαλω αν δεν γινω μανουλα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από εμένα. ;)

Εύχομαι και προσεύχομαι η Αγία Ειρήνη να βοηθήσει όλα τα άτεκνα ζευγάρια που επιθυμούν ένα παιδάκι και να γίνουν ευτυχισμένοι, να νιώσουν αυτή την χαρά των παιδιών....

Θέλω αν μπορεί κάποιος να μου στείλει ένα μηλαράκι και ό,τι άλλο δίνουν στην Αγία Ειρήνη...

Προσπαθώ 4 χρόνια χωρίς αποτέλεσμα και εναποθέτω τις ελπίδες μου στην Αγία Ειρήνη και σε όλους τους Αγίους της Εκκλησίας μας και φυσικά χωρίς να παραλείψω Την Γλυκιά μας Μάνα την Παναγίτσα μας και τον Θεό μου.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

niki.g καλησπερα!ευχομαι πολυ συντομα να γινεις μανουλα!αν θελεις εγω εχω μια περισια ζωνουλα,γιατι τυχαια επεσαν 2 στα χερια μου,οπως επισης και μηλαρακι!αν θελεις μπορω να σου τα στειλω!επισης αν θελεις μπορω να σου στειλω λιγο απο το δικο μου λαδακι!

γενικα να ξερεις πως αν τους γραψεις καποιο γραμμα στην μονη σου στελνουν οτι τους ζητησεις,απλα αργουν αρκετα!κανουν περιπου 2 μηνες να σου τα στειλουν!θα περιμενω την απαντηση σου κι ευχομαι πολυ συντομα να ακουσει και τις δικιες σου προσευχες Η ΑΓΙΑ!!!!!!

muriam μου εγω την κορη μου την επιασα στον πρωτο μηνα προσπαθειων και τωρα προσπαθω για το δευτερο εδω και ... σχεδον 3 χρονια!!!!!!πλεον δεν ζηταω απο την αγια να μεινω εγκυος ξανα αλλα να βγει αυτη η ιδεα απο το μυαλο μου γιατι μου εχει γινει εμμονη!!!!!!σταματησα να σταυρωνω την κοιλια μου με λαδακι και πλεον σταυρωνω το κεφαλι μου!γιατι ξερω πως αν δεν το βγαλω απο το μυαλο μου για να ξεαγχωθω δεν προκειται να ερθει ποτε!!!

ευχομαι με το καλο να παρετε στην αγκαλιτσα σας γερα μωρακια!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΤΚ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ...ΜΙΝ ΑΝΧΩΝΕΣΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΒΓΑΛΤΟ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΒΟΛΤΕΣ ΚΛΠ.Κ ΘΑ ΔΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΑΜΕΣΩΣ!!!!!!!!

ΝΙΚΙ ΜΟΥ ΣΤΗΛΕ ΓΡΑΜ,ΜΑ ΣΤΙΝ ΜΟΝΗ ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ....ΚΑΝΑ 2ΜΗΝΟ ΚΑΝΑΝΕ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΑΛΛΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΠΙΣΚΕΦΤΕΙΣ Κ ΤΟ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙ ΣΤΙΝ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ ΑΤΤΙΚΗΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απο το στομα σου και στου θεου το αυτι muriam μου!περιμενω περιοδο την παρασκευη και ειμαι καπως αυτες τις μερες!!!!!!δυστυχως εχω ακραδαντα στοιχεια οτι θα με επισκευτει!!!!!!!!

πολλα φιλια και με το καλο!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε Γιωργο σ'ευχαριστουμε πολυ!!!!!να χαιρεστε τον Χρυσοβαλαντη σας!!!!!!!να ειναι παντα γερος και με την βοηθεια της ΑΓΙΑΣ μας να του χαρισετε κι ενα αδερφακι!!!!!φιλια στο Μαριανακι σου!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΓΙΩΡΓΟ!!!!!!!ΤΙ ΟΜΟΡΦΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ Κ ΓΩ ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΝΑ ΤΟΝ ΦΡΟΝΤΙΖΩ Κ ΕΚΕΙΝΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΧΑΜΟΓΕΛΑΕΙ!!!ΚΑΛΟ Σ\Κ Κ ΣΕ ΣΑΣ!!!!!!ΦΙΛΙΑ ΣΤΟΝΜ ΜΙΚΡΟ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ ΟΛΕΣ ΘΑΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΤΕ ΜΙΝ ΜΟΥ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΤΕ!!!!!!ΠΙΣΤΗ Κ Η ΑΓΙΑ ΕΙΡΗΝΗ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ ΠΟΥ ΓΙΟΡΤΑΖΕΙ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΣΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ!!!!!!!ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΤΟ ΜΗΛΑΡΑΚΙ ΑΠΟ ΤΙΝ ΜΟΝΗ ΤΙΣ Κ ΜΕ ΝΗΣΤΕΙΑ Κ ΠΡΟΣΕΥΧΗ ΟΛΕΣ ΘΑ ΓΙΝΕΤΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!ΕΓΩ ΘΑ ΠΑΩ ΑΥΡΙΟ ΣΤΙΝ ΑΓΙΑ ΕΙΡΗΝΗ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ ΕΔΩ ΘΕΣΝΙΚΗ Κ ΘΑ ΑΝΑΨΩ ΚΕΡΑΚΙ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΣΑΣ!!!!!!ΦΙΛΙΑ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πριν απο καμια ωρα γυρισα απο την αγια ειρηνη εδω στη θεσσαλονικη!!!!αναψα ενα κερακι για ολες μας και ειμαι σιγουρη πως θα μας βοηθησει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιστη να χετε φιλες μου γλυκες,,,μην την χασετε ποτε ..καθε βραδυ που θα πηγαινετε για υπνο να προσευχεστε στην Αγια,να σταυρωνεστε με το λαδακι και θα σας βοηθησει...ποσα θαυματα εχει κανει?παρα πολλα..οποτε ερχετε το βιβλιαρακι στο σπιτι μου και διαβαζω τα θαυματα της(τα περισσοτερα για ατεκνα ζευγαρια)δακρυζω!!Συντομα θα στειλω και εγω γραμμα στην μονη για να βαλουν στα επομενα τευχη και την δικη μου ιστορια,,,να την διαβαζουν και να παιρνουν δυναμη ολοι οσοι προσπαθουν για παιδακι!!

Σας φιλω....ξημερωνει η γιορτη της Αγιας Ειρηνης Χρυσοβαλαντου,,,ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να βοηθησει ολες σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μακαρι να αξιωθητε να πατε γιωργο μου!!!!!!!θα νιωσετε απιστευτη γαληνη!σιγουρια!ειναι μαγικα!!!!!!του χρονου τετοια μερα θα διαβαζεις τις ευχες μας για τον χρυσοβαλαντη σας!!!!!!!!

χρυσοβαλαντου μου,τι κανεις???δεν ξαναμπηκες απο τοτε ξανα!εισαι καλα?το κοριτσακι σου???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Καλημέρα!Αν και διαβάζω συχνά θεματάκια του forum,είναι η πρώτη φορά που γράφω!Διάβασα τις ιστορίες σας και πραγματικά συγκινήθηκα.Ίσως επειδή είμαι ήδη μια ευτυχισμένη μανούλα ενός μπεμπούλη 6 μηνών,τον οποίο απέκτησα χωρις καμια δυσκολία,θέλω όλες οι γυναίκες να νιώσουν όπως νιώθω κ γω..την πλήρη ευτυχία!Τοθέμα είναι μια πολυ καλή μου φίλη η οποία τον Οκτώβρη ξεκινάει εξωσωματική.Θα ήθελα να της δωσω το μηλαράκι,λαδάκι και τη ζώνη.Είχα σκοπό να στείλω γράμμα στην Μονή αλλά διάβασα ότι αργεί και θέλω να τα έχει πριν ξεκινήσει την προσπάθεια.Μένω στον Έβρο οπότε είναι κ δύσκολο να πάω εκεί..Είναι το λιγότερο που μπορώ να κάνω γιαυτήν.Μπορεί κάποα να με βοηθήσει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα κι απο μενα(εμας μαλλον πλεον),με τη βοηθεια της Αγιας Ειρηνης εμεινα κι εγω εγκυος 2 φορες,την πρωτη παλλινδρομησε αλλα και παλι με τη βοηθεια Της βρηκαμε ακριβως το προβλημα κι ετσι τωρα κανω ενεσεις και σε 3μισι μηνες περιμενουμε το κοριτσακι μας!Οταν παλλινδρομησε το πρωτο εμβρυακι στειλαμε το δειγμα στην Αθηνα,βρεθηκε στο δρομο μας ενας πολυ καλος ανθρωπος που μας εβαλε να κανουμε καποιες εξετασεις,2 συγκεριμενα κι οντως η δευτερη αποκαλυψε το προβλημα,ολοι μας λεγανε να μην τις κανουμε γιατι σιγα μην εχω τετοιο πραγμα(θρομβοφιλια)κι ομως κατι μου λεγε καντην και την εκανα..τωρα περιμενουμε την κορη μας,οσοι βλεπουν την εξεταση μας λενε οτι δεν θα το σκεφτοταν κανενας αυτο απο μια αποβολη μονο..το πρωτο μωρακι μαλλον ηταν αγορακι γιατι μετα που εμεινα εγκυος ειδα ενα πολυ ομορφο παιδικο δωματιο το οποιο ομως πανω πανω εγραφε "Αντιο Χρυσοβαλαντη".Το λεω κι ανατριχιαζω..πλεον σταυρωνομαι καθε μερα με το λαδακι,φοραω τη ζωνη(μονο στο μπανιο τη βγαζω)και προσευχομαι με ολη μου την ψυχη να παρουμε τη μικρη μας στην αγκαλια..λεγαμε θα τη βγαζαμε Ειρηνη,αλλα διαβασα οτι το σωστο ειναι Ειρηνη Χρυσοβαλαντου και μαλλον ετσι θα βγει τελικα..το θεμα με τα υποκοριστικα ομως τι γινεται??γιατι ειρηνη χρυσοβαλαντου αποκλειεται να τη φωναζουν,εμεις θα τη φωναζουμε ή Ειρηνη ή Χρυσοβαλαντω,οι αλλοι ομως??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

rose_d με το καλο να παρεις στην αγκαλιτσα σου ενα γερο μωρακι!!!!!εγω εχω μια φιλη που την βαφτισαν ειρηνη χρυσοβαλαντου και την φωναζουν σκετο ειρηνη!μπορειτε κι εσεις ετσι να το κανετε.το ειρηνη δεν χρειαζεται υποκοριστικο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βοηθεια μας η Αγια σε ολους.Κι εγω ετσι εμεινα εγκυος με θαυμα της Αγιας.Φοραω τη ζωνη της και την βγαζω μονο στο μπανιο!Οταν θα γεννησω με το καλο σε 1 μηνα, μετα καποια στιγμη θα γραψω κι εγω στο περιοδικο την ιστορια μου και το θαυμα Της!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ, ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΤΟΝ ΙΟΥΛΙΟ Η ΟΠΟΙΑ ΑΠΕΤΥΧΕ ΔΥΣΤΗΧΩΣ, ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ 2η ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΕΧΕΙ ΜΗΛΑΡΑΚΙ, ΛΑΔΑΚΙ ΚΑΙ ΖΩΝΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΑΡΗ ΤΗΣ ΑΓΙΑΣ ΕΙΡΗΝΗΣ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ. ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΣΕ ΟΛΕΣ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...