Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Ιουλίου 2010! Νο4


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 188
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Αναστασουλα μουυυυυ,αγαπη μου γλυκια,τι κανεις?σαποθυμησα!!!

λοιπον διαβασα ολο το μηνυματακι σου και πραγματικα χαρηκα που ενιωσες τοσο ομορφα!!!χαιρομαι που ειστε ευτυχισμενοι και ανυπομονω να ερθουν τα Χριστουγεννα....ξερεις εσυ γιατι!!! ;)

ευχομαι ναναι παντα γερη ,καλοφωτισμενη και τυχερη!να την καμαρωσετε οπως επιθυμειτε κοπελα μου!

για το θηλασμο μην στενοχωριεσαι..κι εμεις ακομη παλευουμε..ευτυχως ειναι φαγανη και τρωει συνεχεια!!!εσενα δεν κανανε λαθη εξ αρχης οπως με μενα που της εδωσαν μπιμπερο και δεν μπορουσε το παιδακι μου στην αρχη ουτε τη θηλη να πιασει...ευτυχως τωρα την πιανει μετα απο πολυ κοπο και ρουφαει με δυναμη..κι εμενα με πληγωσε τις θηλες και βαζω πουριλαν μια λανολινη που ειναι αρκετα καλη και βοηθα πολυ τις θηλες μου.τωρα τη θηλαζω αλλα φυσικα τρωει απιστευτες ποσοστητες ξενου γαλακτος καθοτι ακομη δεν κατεβασα εγω πολυ γαλα.

Σε λιγες μερες θα τα καταφερεις !ειμαι σιγουρη!!!περιμενω να περασουν οι μερες και να μπαινεις πιο συχνα!θα δεις οτι σε περιπου 10 μερες θα εισαι οκ και θα εχετε βρει τους ρυθμους σας! ;)

φιλακια πολλα και καθε ευτυχια ματακια μου στην ομορφη οικογενεια σου!!! :kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

an-n έγραψε:

Χαρα μου ευχαριστω πολυ!! :kiss:

Ζινα μου ευχαριστω κ σενα πολυ!!! :kiss:

η καραμελιτσα μουυ!!!!!!!!!!!!!! 1281347156640-20100809.JPG

ειναι μια γλυκα!!!!ειναι οντως σαν καραμελιτσα!!!θελω και μπουτακια φωτο ε??? ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρω μουυυυ!!!! :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

ευχαριστω για τις ευχουλες και τα καλα σου λογακιααααααααααα!!!!!δεν εχουμε βρει ακομα τον ρυθμο μας..παλευουμε ακομα!!!με τον θηλασμοεχω μια στενοχωρια γιατι σημερα που προσπαθησα παλι να τη θηλασω με πονεσε πολυ και ενω θηλαζε κοιμοταν.καθησε καμια ωρα και μολις την ξυπνουσα να φαει ρουφουσε δυνατα με πονουσε και μολις τελειωσε εκλαιγε σαν να μην της εφτανε το γευμα της.ανα τριωρο βγαζω περιπου με το θηλαστρο 40 μλ γαλατακι.σημερα εβγαλα στις 5 ωρες σε καποια φαση και εβγαλα 70.αν δεν αντεχω τον πονο θα σταματησω τον θηλασμο και θα την βαζω μονο 1-2 φορες στο στηθος μονο για να παραγω γαλα με την κινηση και μετα θα το βγαζω με το θηλαστρο.εχω φρικαρει λιγο με τον θηλασμο και με ριχνει ψυχολογικα.βγηκαμε απο το νοσοκομειο 3270γρ ενω γεννηθηκαμε 3584γρ.και σημερα που ζυγιστηκαμε ειμαστε 3430γρ.πηραμε ευτυχως.σε 3 μερες τα πηραμε!ανυπομονω και γω για τα χριστουγεννα για τον ιδιο λογο!με ρωτησε ο Νικος σημερα γι'αυτο και του ειπα εννοειται πως θα παμε να τους δουμεεεε!!!!θα παιξουν τα κοριτσακια μας!!!!ποσα γευματα της δινεις αγαπη της νεραιδουλας σου??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλεναδουλα μου μην ανησυχεις με τον θηλασμο,εφοσον βγαζεις με το θηλαστρο τοσο πολυ καθε 3 ωρες τοτε θα αυξηθει η παραγωγη σου και ολα θα πανε τελεια και θα θηλασετε σε λιγο αποκλειστικα!εμενα δεν εβγαζε τοσο πολυ και τωρα δεν ξερω ποσο βγαζω ..θα δω αυριο με το θηλαστρο κι εγω.σημερα παντως οταν τη θηλασα και μετα την εδωσα συμπληρωμα δεν ηπιε οσο επινε χωρις θηλασμο.και χαρηκα πολυ,διοτι ειναι φαγανη και ετσι καταλαβα οτι κατι ηπιε κι απο μενα!!! :woohoo:

τα γευματα μας ειναι καθε 3 ωρες αλλα το βραδυ καμια φορα κανει και 4 ωρες να ξυπνησει !!!γιουπι!!!να κοιμαμαι κι εγω λιγακι!!

θηλασμο κανω την ημερα σε ολα σχεδον τα γευματα αλλα το βραδυ δινω μονο ξενο για να κοιμαμαι και λιγακι.αν ομως αυξηθει το γαλατακι μου που ετσι φαινεται τοτε θα θηλαζω και το βραδυ.

επισης εμεις γεννηθηκαμε 3400γρ και βγηκαμε απο την κλινικη 3330γρ ειχαμε χασει δηλαδη μονο 70 γρ και τωρα ειμαστε 4 κιλα!!!σουπερ δηλαδη!!!ειμαστε με κατι μαγουλακια τρελα!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Αναστασία ειναι κουκλα η κοράκλα σου! Να σας ζήσει! :kiss:

Για το θηλασμο μη σε πέρνει απο κάτω, σιγα σιγα...φαντασου εγω ειχα θηλη τόοοσο μικρουλα και τώρα νομιζω έχει μεγαλώσει λιγο! όταν αρχισει και ρουφάει το χταποδάκι μεγαλώνει. Κανε υπομονη και μη στεναχωριεσαι, θέλει ηρεμια (κι εγω ειχα πάθει πανικο κ έκλαιγα, θέλει ηρεμία) Βάζε τη καθε φορά όσο μπορεις κ αντεχεις. Μη στρεσσαρεσαι καθολου. Δε θα πεινασει το μωρο ότι κ να γίνει.

Εγω όπως σας έγραψα χθες πηρα τη παιδιατρο κ έχουμε κολικους, μου ειπε πως βοηθαει πολύ το μητρικο γαλα και απο χθές προσπαθώ πολύ με στηθος, λίγο χαμομηλάκι και μασαζάκι στη κοιλιτσα της. Νομιζω πάμε καλα, κανει και κλανιτσες. Θα προσπαθησω να μειώσω σημαντικα το ξένο, τη θηλάζω και τη νυχτα (περιπου 4-5 ξυπνάει) και μετα ξανα στις 10 το πρωι. Αχ wish me luck! Απο υπομονη καλά πάω πάντως! :P

Φιλιααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάρες!!!!!!!!!

Σας πεθύμησα,έχω καιρό να γράψω και να επικοινωνήσω μαζί σας,ο μπέμπης μου βλέπετε είναι πολύ απετιτικός αντρούλης και είμαι μόνη μου μέχρι να έρθει το απόγευμα ο άντρας μου απο την δουλειά!!!!!!!!!!!!!!

Τον λατρεύω τον μπεμπούλη μου είναι η ζωή μου!!!!!!!!!!!!!!!

Εύχομαι σε όλες μας να είμαστε γερές και δυνατές και τα μωράκια μας υγιέστατα να μας ξετρελένουν με τις ζουζουνιές τους!!!!!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΌΛΕΣ ΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΜΠΕΜΠΕ!!!!!!!!!! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρουλα μου :kiss: χαιρομαι που αυξηθηκε η παραγωγη γαλακτος σου!!!!μπραβο σου κοπελα μου!το παλευες καιρο και δικαιωνεσαι εν καιρω!θελει πραγματικα πολυ υπομονη ο θηλασμος!και εγω ευχομαι να αυξηθει το γαλατακι μου και αλλο!!!εμεις το βραδυ δεν κοιμομαστε πολυ καλα!την πιανει λοξυγγας και την ξυπναει και για να κοιμηθει πρεπει να ειναι αγκαλιτσα μου!εχθες 3 ωρες κοιμηθηκε πανω μου στο στηθος μου και μετα την πηγα στο κρεβατι της αφου την ειχα ποτισει το ναρκωτικο της γαλατακι! :lol::lol::lol::lol:

εγω το βραδυ βγαζω με το θηλαστρο.με τπτ δεν αντεχω να θηλασω.σημερα καναμε θηλασμο και απο τα 2 στηθη και ειδα οτι ρευτηκε αμεσως και δυνατα που σημαινει οτι πηρε κατι απο μενα.βεβαια μετα της εδωσ και συμπληρωμα απο το γαλα που ειχα βγαλει και ειχα αποθηκευσει στο ψυγειο και χορτασε.ρε κοριτσια..αποκοιμιεται στο στηθος!θα με τρελανει!πριν λιγο εβγαλα παλι με το θηλαστρο και εβγαλα σε 5 λεπτα απο το αριστερο στηθος 40 μλ και αλλα 5 λεπτα απο το δεξι 37 μλ.χαρηκα παααρα πολυ!!!ελπιζω να αυξηθει και αλλο!

Χαρα μου Κ Α Λ Η Ε Π Ι Τ Υ Χ Ι Α!!! οσο για τους κολικους κανε αυτα που σου υπεδειξε ο παιδιατρος σου και αν θες να την ανακουφισεις γυρισε την μπρουμυτα στο ποδια σου και λυγισε της τα ποδια οσο πιο ψηλα στην κοιλιτσα της φτανουν.τα ανακουφιζει πολυ αυτη η σταση!ευχομαι να περασει γρηγορα!!!!!ευχαριστω για τα καλα σου λογακια και για την ευχουλα σου!!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

an-n έγραψε:

Χαρα μου ευχαριστω πολυ!! :kiss:

Ζινα μου ευχαριστω κ σενα πολυ!!! :kiss:

η καραμελιτσα μουυ!!!!!!!!!!!!!! 1281347156640-20100809.JPG

Αναστασια μου τι ζουμπουρλουδικο μωρακι ειναι αυτο??????? αχχχ ειναι τελεια!!!! αργησε να ερθει στην παρεα αλλά εκλεψε την παρασταση!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασία να σου ζήσει η μπέμπα σου πολύ όμορφη Χάθηκα κορίτσια γιατί ο μικρός μας τρέχει πολύ. Την Τρίτη φεύγουν και οι γονείς μου για διακοπές και τί θα κάνω μόνη μου θα τα καταφέρω άραγε θα δίξει. Την Κυριακή τον 15Αύγουστο σαραντίζω και μέτά βολτούλες με τον μπέμπη.Αν και με τον καύσωνα ΄τι θα κάνουμε έμένα ΄δείχνει ότι ζεστένετε πολύ τώρα κοιμάτε μόνο με την πάνα και από πάνω γυμνός.Δείχνει να το απολαμβάνει πάντως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anastasia k argyrw na sas zisoyn ta aggeloudia sas.kai se ola ta koritsia fisika alla zitw signwmi den mpainw sixna kai den sigratw onomata kai katastaseis sorry!anastasia koukla i mpoumpou sou exw na sou pw oti sto profil miazei arketa me tin diki mou, afou o antras mou molis eide tin foto nomize oti tin eixa valei egw kai oti itan to diko mas mwro..pola skorda kai matakia ftou ftou ftou min se matiasw karamelitsa glika eisai.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ομορφιες!

Μονο εμεις εχουμε ξεμεινει σπίτια μας Αυγουστιάτικα! Εγω σαραντιζω 22 Αυγουστου (στα γεννεθλια μου) και θα φυγουμε για Ναυπλιο. Λέγαμε να φυγουμε κ αυτη τη βδομαδα για 3 μερες αλλά φοβηθηκαμε με τη ζέστη κλπ (άσε που πρέπει να κουβαλήσουμε όλη τη προικα της κ για 3 μερες φανηκε βουνο η διαδικασία)

euaggelia9 μια χαρα θα τα καταφέρεις μονη σου θα δεις! Καλές βολτες με το αντρακι σου! :kiss:

lina86 δε πειράζει που δε θυμασαι! εδω εμεις μπαινουμε καθε μερα κ μεχρι να γραψουμε ξεχνάμε τα μισά!

Ρε κοριτσάρες! πότε θα κανονισουμε βόλτα? Δε κρατιέμαι να σας δώ κι εσας και τα ζουζουνια! Θα ειναι σουπερ, εκει που τα ιχαμε στη κοιλια να τα έχουμε σε καρότσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι ναι ναι!!!! εγω λέω τον Σεπτεμβρη πρωτα ο θεος να εχουμε γυρισει από τις διακοπουλες και να κανονισουμε για mall!!! εκει που πλακωναμε με τις κοιλιες τωρα θα πλακωσουμε με πολλά καροτσάκια!!!!! Α ρε τι εχει να γινει!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

όπως καταλάβατε τώρα κοιμήθηκε και ηρέμησα για να σας γράψω αλλά και για να διαβάσω τα νέα σας.Κορίτσια η παιδίατρος επειδή της είπα ότι θα πάμε στο εξοχικό της θείας μου πήρα και την ρώτησα για αντιηλιάκό στο μικρό μου είπε ότι υπάρχουν για νεογέννητα αλλά εμείς οι παιδιατροι προτείνουμε μετά τον 5ο μήνα απλά να τον έχω στην σκιά. Καλά εγώ δεν θα τον πάω και για μπάνιο απλά την ρώτησα και για τις βόλτες μας το απόγευμα. Εσάς τί σας είπαν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευαγγελια μου σ'ευχαριστω πολυ κοπελα μου!!!!υπομονη με τη ζεστη μωρε.ξερω ειναι δυσκολα ειδικα για τα μωρακια αλλα ας ελπισουμε να φτιαξει!!!

Λινα μου ευχαριστω πολυ!!!αντε βρε!μοιαζουν τα μωρακια μας??μωλε μου,κουκλακια ειναι!βαλε μας καμια φωτο να την καμαρωσουμε και τη δικια σου κορουλα οποτε μπορεσεις!

Χαρα μου υπομονη!!!σαραντιζεις σε λιγες μερες και μετα θα χαιρεσαι τις βολτιτσες με το παραπανω!ναι ,δεν λεει για λιγες μερες να κουβαλησεις ολοκληρη προικα.αχ τι ειπες τωρα???και γω θελω μωρε..θα κανονισουμε τα χριστουγεννα μια συναντηση ε????να ειμαστε ολες μαζι παλι με τα νινακια μας!ενταξει????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλες!

Αναστασία μου? πως τα πάς? βρισκεις ρυθμο σιγά σιγά?

rena79 θα ειναι σούπερ συνάντηση και θα κάνουμε κ Χριστουγεννα αν ειναι να ειναι και η καραμελίτσα μαζι μας!

Ευαγγελία δε ρώτησα καθολου παιδιατρο για αντηλιακο... έχω στο μυαλό μου πώς δε πρέπει να τη βάζω καθολου στον ήλιο γι 'αυτο. Αλλά σωστά ρωτάς, άν τη βάλω στη σκια? Δε πρέπει πάλι καπως να προφυλαχτει? :dry:

Θα ξαναρθει η γιατρος μας 19-8, σημειώνω την ερώτηση (αργα θα είναι τοτε αλλά θα πάρουμε και άλλη γνώμη) :kiss:

Κοριτσια πως τα πάτε γενικά? Ψυχολογία? κουραση?

Άσχετο τώρα να σας πώ αλλά νομιζω πως το δέρμα μου κι τα ρουχα μου κ εσώρουχα (αυτα που φοράω μέσα στο σπίτι μαλακα και καθαρά) έχουν ποτισει μυρωδια γάλα! Ιδιαιτερα τα σουτιεν θηλασμου σα να μη μυριζουν καθολου απορρυπαντικο! :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι ναι να κανονισουμε συναντησξ τα χριστουγεννα πρωτα ο Θεος!μπραβο βρε Χαρα μου!!ρυθμους ακομα δεν εχουμε βρει..μας τρεχει η καραμελιτσα μας!να δω πως θα τα καταφερω απο εβδομαδα που επιστρεφει στη δουλεια ο αντρας μου..εχω ενα αγχος γι'αυτο..κουραση?πολυ γνωριμη λεξη!ψυχολογια μια χαρα(φτου,φτου).σερνομαι!!!!!!!!!!!!!!!κοιμαμαι συνολο4 ωρες την ημερα..ποσο θα παει αραγε?οσο γοα το αντιηλιακο εδω δεν το συστηνουν.ωστοσο συστηνουν την εκθεση του παιδιου στον ηλιο(οχι ηλιο παραλιας ομως).τα ρουχα κκ μενα μυριζουν γαλα κ μωρο. :ohmy::lol::lol::lol::lol: φυσιολογικο! :silly: :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου. Πωπω εχω να μπω πολυ καιρο στο mammy, μονο κανα facebook ειχα χρονο να μπω και απο εκει μιλαγα με τις φρεσκομανουλες.

Εμεις σε τρεις μερες γινομαστε δυο μηνων και εχει αρχισει και δειχνει σημαδια προγραμματος, για να δουμε. Ο μπεμπουνης μου ομως ηταν ΤΟΣΟ ΦΑΓΑΝΟΣ, μιλαμε μπορει και να θηλαζα 10 ωρες non stop. Κλαματα, απογοητευση και ολα, αλλα τωρα που στρωνει χαιρομαι πολυ.

Τη ζεστη ρε κοριτσια, αυτη τη ζεστη δεν μπορω. Κολωνω πολυ να το βγαλω το μωρο εξω εστω και για μια βολτα. Φοβαμαι. Εσεις το βγαζετε?Και ειμαι μια εσωκλειστη και εχω παει να τρελαθω.

Αχ κι εγω θελω συναντηση τα Χριστουγεννα, το καλοκαιρι 6 μηνες ημαστε στην Κω αλλα το χειμωνα ανεβαινουμε απανω. Αναστασια μου θα κατεβεις κι εσυ?

Φιλακια σε ολες και καλα κουραγια. Τι ωραια που ειναι τα μπεμπουνακια ομως ε? Οσο μεγαλωνουν τοσο για ζουληγμα ειναι!! Ανυπομονω για τα πρωτα σημαδια κυτταριτιδας στον πωπουνι!!(Κυτταριτιδα??Χμμ ια σκεψη μου ηρθε στο μυαλο για ενα πατσοκοιλακι που εχω ακομα αλλα την εδιωξα γρηγορα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας ομορφιες! χρονια πολλά!

Χριστινα μου welcome back!

βόλτα βγαινουμε με τη ζεστη...η αληθεια ειναι πως δε δροσιζεται η μπουμπου, απλά πέρνει φρεσκο αέρα!

αχ να δροσισει λίιγο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...