Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καμια μανουλα απο Κοζανη?


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 325
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kαλησπεεεερα!Τι κανετε?Η μικρη κοιμαται στην αγκαλια μου και ζοριζομαι να σας γραψω.Περιμενω να την παρει καλα ο υπνος και μετα θα την ακουμπησω.Σημερα περασαμε πολύ ωραια!Την πηγαμε στους παππουδες,τρελαθηκε που ασχολουνταν ολοι μαζι της και μετα σε ένα μαγαζι για ψωνια.Κοιταζε τον κοσμο και τους μιλουσε!!Εχουν πολλη πλακα τωρα που μεγαλωνουν :D:D:D !Γυρισαμε σπιτι και κοιμηθηκε πολύ καλα για μεσημερι.ΜΑΚΑΡΙ να κοιμηθει καλα και τωρα.Εγω νιωθω πολύ κουρασμενη…

Ναντια και εγω τα ιδια λεω…Μια χαρα το παιδι μου και φτου φτου αλλα με τον υπνο εχουμε γερο θεμα…Είναι αδικο παντως να τα τραβαμε όλα εμεις..Εμεις εγκυμονουμε και γενναμε,θα επρεπε ο θηλασμος να ηταν δουλεια των αντρων μας….αχαχαχαχαχαχαχα…Για τα κοσμηματα εχω μεινει αφωνη σου ξαναλεω…Βαλε και εδώ να δουν τα κοριτσια.Τρομερη λεπτοδουλεια και μπραβο σας που τα καταφερνετε.Εγω ασχετη εντελως,δεν πιανουν καθολου τα χερια μου.Αληθεια η ιδεα πως ηρθε???

Μερυκαλ και εμεις μετα την εξεταση ευκαιρια για ψωνια βρηκαμε ;);)

Συμπεθερουλα μου που εισαι??τι κανει ο τρομερος γαμπρος και τα αδερφακια του??

Συμπεθερα και κουμπαρα θυμαστε ποσες φορες θηλαζαν τα μικρα σας όταν ηταν 6 μηνων περιπου??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ζουζουνες

εδω ειμαι συμπεθερα μου,ο τρομερος γαμπρος σου δεν μαζευεται,βγηκαμε χθες εξω και εκανα αμαν να το μαζεψω μετα,με κλαματα και ουρλιαγματα μπαινει μεσα,με εχει τρελανει και οταν ειμαστε μεσα συνεχεια στα ποδια μου δεν μαφηνει να κανω τιποτα,πηγε βολτα η νυφουλα μου εε!!κοιτα δεν πιστευω να ξενοκοιταει :lol::lol: εχεις να δεις πολλα ακομα,εχει να κανει ακομα πολλες ζουζουνιες οσο μεγαλωνει,τωρα για τον θηλασμο δεν θυμαμαι ακριβως γυρω στις 5 με 6 νομιζω,θα στρωσει σιγα σιγα με τον υπνο της μην αγχωνεσαι,μακαρι να βγαζανε οι αντρες βυζι καλα θα ηταν :lol::lol:

merykal βολτιτσα θες ε;παντως κι εμεις οταν παμε Θεσσαλονικη στα τζαμπο πηγαινουμε οπωςδηποτε,αυτο παλι με τους γιατρους εγω νομιζω οτι παιρνουν μιζες τελοσπαντων ομως,να ειναι καλα το σπορακι σου και ολα θα γινουν

κουμπαρουλα θελω κι εγω να τα δω τα κοσμηματα,βαλτα κι εδω ωσπου να γινει η σελιδα σας,ο μικρουλης πως ειναι;

πολλα φιλια κουκλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!Πρωινη σημερα..Εχω να κανω μερικες δουλιτσες και να μαγειρεψω αλλα αργοτερα…Τελικα η μικρη δεν κοιμηθηκε πολύ καλα το βραδυ..Σημερα εχει συννεφια εδώ,αλλα ελπιζω μεχρι το μεσημερι να φτιαξει για να παμε καμια βολτα.Κατερινα και εμενα δεν με αφηνει να κανω τιποτα!!Που και να μεγαλωσει και άλλο δηλαδη…Θελει συνεχεια να την κανεις βολτες στο σπιτι,να βλεπει,να πιανει αντικειμενα κλπ.Και μολις την αφησεις κατω αρχιζει τις τουμπες.Απο μπρουμητα ανασκελα και ξανα μπρουμητα και παλι από την αρχη.Μαλλον γι’αυτό δεν παιρνει βαρος :?:? …Δεν ξενοκοιταζουμε βρε,είναι καλο κοριτσι,ηθικο!!Τωρα που το σκεφτομαι όμως εχει μια ιδιαιτερη προτιμηση σε έναν συναδερφο του αντρα μου…θα τον απομακρυνω όμως,μην ανησυχεις…Ο γαμπρος ελπιζω να εχει ματια μονο για τη μικρη,να ξερεις!!Ρωτησα για το θηλασμο γιατι εμενα τρωει ανα 1-2 ωρες τη μερα.Ειναι φυσιολογικο?Ουτε βρεφος να ηταν.Θελω να παω κομμωτηριο και σκεφτομαι πώς να λειψω τοσες ωρες…Για τους γιατρους πιστευω και εγω ότι στανταρ παιρνουν μιζες!!Τοσες γυναικες στελνουν στα κεντρα που συνεργαζονται,κατι βγαζουν και αυτοι…Εγω νομιζω ειχα δωσει 140 ευρω,ένα ποσοστο σιγουρα θα πηγε στο γιατρο.Ασε που και αδικα με αγχωσαν και η συμπεριφορα τους δεν μου αρεσε πολύ.Τουλαχιστον εμεινε το dvd και η βολτα…

Θα τα πουμε αργοτερα,φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια

συμπεθερα εμεις ειμαστε μια χαρα,αλωνιζουμε και δεν μαζευομαστε με τιποτα,ολη μερα εξω ειμαστε ο μικρος εχει ξεσαλωσει,εκανα και λιγες δουλιτσες χθες και σημερα και ειμαι ενα πτωμα,κατα τα αλλα τιποτα τα ιδια,με τη συναντηση τι θα γινει τελικα;να το κανονισουμε μην το αφησουμε καλυτερα να βρεθουμε πριν τη μεγαλη εβδομαδα γιατι εκεινες τις μερες θα εχουμε δουλειες τσουρεκια,αυγα κτλ. ξερετε περιμενω νεα να το κανονισουμε

κουμπαρουλα που εισαι;;;ειναι καλα ο ζουζουνος;

πολλα φιλια σε ολες και ενα ρουφηχτο στην νυφουλα μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια κοριτσια!! εδω ειμαι και εγω, κωλο δεν βαζουμε κατω, ολο εξω ειμαστε!!!Ε τετοιος καιρος κριμα απο το Θεο να παει χαμενος..Να και τωρα θα πω τον αντρουλη μου να βγουμε καμμια βολτα μολις ξυπνησει ο μικρουλης μου.Μια χαρα ειμαστε και ο μπουμπουκος ζωηρευει πολυ..Η κουνιαδα που ειχε να τον δει μια βδομαδα, ειπε ζουζουνεψε πολυ σε μια βδομαδα.. Και ειμαι σιγουρη δεν ειδα ακομα τπτ! Για την συναντηση καλυτερα και εγω λεω πριν την Μεγαλη βδομαδα, οπως και οπου σας βολευει δεν με ενοχλει καθολου!!Κατερινακι εβαλα και φωτο απο τα μπιζουδακια μας, περιμενω εντυπωσεις!!!!Φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!!!!Αντε βρε μπηκατε επιτελους....Νομιζα οτι κατι παθατε τοσες μερες...Εμπαινα,εβλεπα οτι δεν εχετε γραψει τιποτα οποτε δεν εγραφα και εγω.Βολταρετε ε??Καλα κανετε!!Πρεπει να εκμεταλλευτουμε αυτες τις μερες :D:D:D Και εμεις βγαινουμε επιτελους βολτες με το καροτσι.Η γειτονια μας ειναι πολυ ησυχη και γραφικη οποτε προσφερεται για καροτσαδα...Προχθες το πριγκιπισσακι ξεραθηκε στον υπνο οποτε ηπιαμε και εναν καφε με την ησυχια μας επιτελους!!!!Κατα τα αλλα ειμαστε καλα,εχει μερικες μερες που σηκωνεται 2 φορες μονο το βραδυ για φαητο.Τρωει κιολας πολυ καλα το φαγητο της!Να σας ρωτησω κατι...Αλατι βαζετε στο φαι τους????Εγω νομιζω πως δεν κανει ακομα.Για τη συναντηση δεν μπορω να σας πω σιγουρη ημερομηνια γιατι ο αντρας μου δουλευει βαρδιες (αστυνομικος ειναι) οποτε δεν εχουμε το ΣΚ για παραδειγμα ελευθερο.Πειτε μου εσεις ποτε σας βολευει περισσοτερο και θα το κανονισουμε,θα του πω να το βολεψει.Συγγνωμη :?:?

Συμπεθερα μου τι κανεις??Να μπαινεις να γραφεις,μου ελειψες!!!!Ευχαριστουμε για το ρουφηχτο φιλι και ανταποδιδουμε.

Ναντια πως πανε οι δημιουργιες?Μου αρεσαν πολυ ολα,τα βλεπεις και σου τρεχουν τα σαλια...Η σελιδα ετοιμαστηκε?Ισως θα μπορουσατε να συμφωνησετε με μερικα μαγαζια στην πολη να τους προμηθευετε.Μια ιδεα λεω...Το χειροποιητο νομιζω οτι πιανει...Ο μικρος καλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσουλια!!! Καλη εβδομαδα να εχουμε!! Το πρωι βγηκαμε παλι βολτουλα αν και φυσουσε λιγο, αλλα δεν κρατιοτανε...Αν δεν βγουμε μια βολτουλα την ημερα εχει μια γκρινια...Σουρτουκας!! Ιωαννα χωρις αλατι του τα κανω και εγω, και μου ειπε μετα τον χρονο θα αρχισω να ριχνω. Και το λαδακι δεν το ριχνω στο μαγειρεμα, στο τελος ωμο. Κατερινα ευχαριστω πολυ για το σχολιο για τα μπιζουδακια μας, αντε χαιρομαι που σας αρεσαν, σημαινει κατι καλο κανουμε δεν παει τζαμπα τοσος κοπος!! Η σελιδα μας θελουμε να ελπιζουμε μετα το Πασχα το αργοτερο θα ειναι ετοιμη, που θα εχουμε και καινουργια πραγματακια εκει!!!Για τα μαγαζια τα τοπικα και εμεις το σκεφτηκαμε αλλα ας δουμε πως θα παμε, και μετα βλεπουμε....Κατερινα παρε πρωτοβουλια για να πεις για το που και ποτε για την συναντηση.Φιλακια!!!! :D:D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλεναδες μου απο την Πεμπτη και μετα εγω δεν εχω προβλημα οποτε θελετε,συμπεθερα πες μας εσυ ποια μερα μπορεις και να το κανονισουμε εγω λεω για κανεναν παιδοτοπο πιο πολυ μαρεσει στο νταμπο κατω στην λαικη αγορα,αλλα αν θελετε καπου αλλου δεν εχω προβλημα,ανυπομονω να σας γνωρισω και απο κοντα,

merykal αν δεις αυτα που γραψαμε και μπορεις να ερθεις κι εσυ,και φυσικα κι εσυ lollipop

συμπεθερουλα και εμενα μου λειπετε αλλα καποιες φορες δεν προλαβαινω με τα παιδια,σημερα παλι ολο το απογευμα ημουνα στην κουζινα εφτιαξα παστα φλωρα και πεινιρλακια για τα παιδια,γενικως αυτες τις μερες τρεχω και δεν φτανω,ειδες που κοιμηθηκε φτυστην ομως φτου φτου,θα στρωσει σιγα σιγα μωρε η γλυκουλα μου,αλατι κι εγω δεν του εβαζα μεχρι το χρονο και ακομα και τωρα οταν του μαγειρευω ξεχωριστα απο μας βαζω ελαχιστο,δεν κανει για τα νεφρα τους

περιμενω νεα για τη συναντηση και να στειλουμε και τα τηλεφωνα μας με πμ

σας φιλω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσαρες μου!Τι μου κανετε??Χαλασε ο καιρος και σταματησαμε τις βολτες αλλα συνεχεια εχουμε κοσμο στο σπιτι οποτε δεν προλαβαινω να μπαινω πολυ…Από αυριο ειπε και βροχες,κριμα..Καλα ειμαστε κατά τα αλλα,μεθαυριο εχουμε παιδιατρο και ανυπομονω.

Κουμπαρουλα μου καταρχας να σχολιασω τη φωτο!Πανεμορφη..Ο μικρος σου μοιαζει νομιζω…Σουρτουκας ο μικρος ε???Μπραβο στο παιδι,συμφωνω μαζι του…

Συμπεθερα σε καταλαβαινω…Εγω με ένα και δεν προλαβαινω να μπω στο μαμμυ,ποσο μαλλον εσυ με 3..Χρυσοχερα όμως,αφου προλαβαινεις και κανεις τοσα πραγματα….Μου ανοιξες την ορεξη με την παστα-φλωρα…Ποια συνταγη κανεις??Αλατι και εγω δεν βαζω και το λαδι όπως ειπε η Ναντια..Για τη συναντηση συμφωνω για παιδοτοπο,εσεις ξερετε καλυτερα και τα μερη.Για μετα την Πεμπτη επισης συμφωνω για να τελειωσουμε με παιδιατρο και να μου φυγει το αγχος.Αυριο θα ξερω και τι θα δουλευει ο αντρας μου να δω ποτε μπορει να μας φερει.Σου στελνω και εγω πμ.Εννοειται ότι αν θελουν μπορουν να ερθουν και η λολιποπ με την μερυκαλ.Μακαρι να γνωριστουμε ολες.

Φιλακια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιωαννα μου κανω νηστισιμη παστα φλωρα και γινεται τελεια,αν θες τη συνταγη πες μου,κι εμεις την Πεμπτη τελικα θα παμε παιδιατρο να κανουμε το mantoux και μετα οποτε θελετε μπορω,πες μας τι δουλευει ο αντρας σου και να το κανονισουμε,κι εγω το λαδι ετσι το εβαζα μια κουταλιτσα μετα το μαγειρεμα και λεμονακι

κουμπαρουλα εσυ που χαθηκες,εσενα πια μερα σε βολευει;

φιλια κουκλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!!Τι κανετε??εχω ένα κεφαλι κουδουνι…Η μικρη είναι μες στην γκρινια ολη την ημερα.Δεν μπορω να καταλαβω τι της φταιει… χθες σηκωθηκε 5-6 φορες το βραδυ.Στις 8 το πρωι την αφησα στον μπαμπα της και κοιμηθηκα σαν ανθρωπος ένα διωρο.Από το πρωι είναι ετσι..Ουτε με αγκαλιες ηρεμουσε ουτε με τιποτα.Ολα τα δοκιμασα.Δουλευει και ο αντρας μου σημερα 2-10 οποτε περασα ολη τη μερα μονη με την γκρινια….Τωρα επιτελους κοιμηθηκε,στην αγκαλια εννοειται και μπηκα να σας πω ένα γεια.

Συμπεθερουλα αν εχεις χρονο γραψε μου τη συνταγη!Πρεπει να τη στρωσω τη μικρη να γινει καλη μαγειρισσα γιατι μου τον εχεις καλομαθει τον γαμπρουλη….Μ’αρεσει πολύ η παστα φλωρα.Και νηστισιμη ακομα καλυτερα,χωρις βουτυρα και αβγα.Τα παιδια μας μεχρι και στις μερες που πανε παιδιατρο ταιριαζουν….Το mantoux ποιο εμβολιο είναι?Στις 12 εχουμε ραντεβου,μετα θα μπω να σας πω νεα για υψος και βαρος.Μακαρι να είναι όλα καλα.

Ναντια εσας ποια μερα σας βολευει?Εγω θα τον ρωτησω σημερα μολις επιστρεψει,ελπιζω να εχουν βγαλει προγραμμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμπεθερα μου μαλλον τα δοντια της θα ειναι,οταν εχει γκρινια χωρις κατι αλλο συνηθως στα δοντια το αποδιδω,βαζει τα χερακια της στο στομα συνεχεια;εχει πολλα σαλακια αν ναι,ειναι σιγουρα τα δοντια της,υπομονη θα περασει κι αυτο και θα ακολουθησουν πολλα τετοια ακομα,εχουμε μελλον μπροστα μας,σε ρωτησα αν εχεις σταθερο γιατι εγω συνηθως δεν ενεργοποιω το whats up,πριν σε επερνα απο το κινητο της αδερφης μου αλλα δεν το σηκωνες,δεν εχω μοναδες γιαυτο οποτε μπορεις παρε με,μιλησα το πρωι με την κουμπαρουλα και μου ειπε οτι το Σαββατο εχει να παει σε γιορτη και αν βολευει να το κανονισουμε για την Παρασκευη,εγω δεν εχω προβλημα αλλα αν δεν βολευει λεμε για την Κυριακη ή για την Μ.Δευτερα,το mantoux ειναι φυματικη δοκιμασια το κανουν και μετα κανουν της φυματιωσης το MMR,ειδες συννεοηση ακομα και στον παιδιατρο μαζι παμε,ειδες ειναι καλομαθημενος ο γαμπρουλης σου συνεχεια στην κουζινα με εχει,σημερα εφτιαξα παλμιε παλι,πολλα φιλια στη νυφουλα μου

Ναντια μου χαρηκα πολυ που μιλησαμε σημερα και ελπιζω να τα καταφερουμε να πουμε και τα υπολοιπα απο κοντα,φιλια στον Αργυρακο

και η παστα φλωρα:

6 κουπες αλευρι

1 κουπα αραβοσιτελαιο

3/4 βιταμ

1 κουπα ζαχαρη

1μπεικιν

1 βανιλια

1 ποτηρι χυμο πορτοκαλιου

ξυσμα πορτοκαλιου

1 μαρμελαδα της αρεσκειας σας για τη γεμιση

Εκτελεση

Λιωνουμε το βιταμ,βαζουμε ολα τα υγρα υλικα σε μια λεκανη με τη ζαχαρη και ανακατευουμε ωσπου να λιωσει η ζαχαρη,προσθετουμε και τα στερεα υλικα και ζυμωνουμε με το χερι,λαδωνουμε ελαφρα τοταψι της κουζινας.Χωριζουμε τη ζυμη στα δυο,απλωνουμε τη μιση στο ταψι και ανοιγουμε την αλλη μιση στον παγκο οπου κοβουμε σε λωριδες,βαζουμε την μαρμελαδα στο ταψι και απλωνουμε καλα με ενα κουταλι,βαζουμε απο πανω διαγωνια τις λωριδες και απο τις δυο πλευρες.Αν σας μεινει ζυμη μπορειτε να τα κανετε μικρα ταρτελακια και να βαλετε μαρμελαδα και να τα ψησετε.Ψηνουμε στους 200 βαθμους ωσπου να ροδισει περιπου μιση ωρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!! Εμείς τελικά την Δευτέρα έχουμε παιδιατρο οπότε και την Παρασκευή θα είμαστε χαλαρά! Τώρα οπότε σε βολεύει εσένα Ιωαννα. Κατερινα και εγω χάρηκα που τα είπαμε, άντε τώρα να τα πούμε και απο κοντα!! Θα κάνω την πάστα φλωρα για το Σάββατο να την πάω στην αδερφή μου. το 3/4 βιταμ εννοείς 3/4 του φλυτζανιου ε; Και αλεύρι κανονικό ε όχι που φουσκώνει μόνο του. Άντε περιμένω νέα! Φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!

Συμπεθερα χιλια συγγνωμη για χθες..Νιωθω πολύ γαιδουρα τωρα που δεν το σηκωσα..Οπως εγραψα με ειχε τρελανει η μικρη στην γκρινια,ειδα και αγνωστο νουμερο και το αφησα.Και να φανταστεις το σκεφτηκα ότι μπορει να εισαι εσυ αλλα λεω αποκλειεται αφου μου εδωσε άλλο νουμερο.Συγγνωμη…Θα σε παρω σημερα το βραδακι να μιλησουμε.Το απογευμα θα εχουμε κοσμο,οποτε μολις φυγουν θα τα πουμε.Ναντια σου στελνω και εσενα το κινητο μου.Για αυριο δεν με βολευει κοριτσια,θα παμε να κλεισουμε εκκλησια κλπ για τη βαφτιση γιατι πολύ το εχουμε αφησει και το καλοκαιρι εφτασε.Για Κυριακη όμως μαλλον οκ.Σιγουρα θα ξερει ο αντρας μου το βραδυ.

Κατά τα αλλα παλι στην κουζινα εισαι βρε???μην μου τον καλομαθαινεις τοσο γιατι που να σε φτασει μετα η κορη μου…..Η συνταγη φαινεται πολύ ευκολη.Ειναι για μεγαλο ταψι?Η ζυμη ανοιγει ευκολα?πως πηγε το εμβολιο??Εμεις δοξα στον Θεο όλα καλα.Ευτυχως!!Εφτασε 6800 και 66 ποντους.Σε 20 μερες πηρε 2 εκατοστα και 500 γραμμαρια.Ολα καλα δηλαδη.Βγαινω κοριτσια,λεμε να παμε στους παππουδες αν προλαβουμε.Φιλακια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κουκλες

συμπεθερα μια χαρα ειναι η νυφουλα μου,ειδες που αγχωνοσουνα;μια χαρα θα συνηθισει και με το φαγητο της και θα βαλει κι αλλο βαρος,7 μιση η ωρα εχουμε ραντεβου και δεν ξερω τι ωρα θα γυρισουμε,αν με παρεις και δεν το σηκωνω θα ειμαι στον γιατρο,εχω να παω και οδοντιατρο να με δει,εχω ενα σπασμενο δοντι απο τοτε που ημουν εγκυος και ολο το αναβαλω αλλα δεν παει αλλο,και θα παμε και λιγο σουπερ μαρκετ στα γρηγορα,καλα εισαι σοβαρη;δεν φταις εσυ που δεν το σηκωνες αφου ειδες αλλο νουμερο,δεν πειραζει,οσο για την νυφουλα μου θα τους φτιαχνω εγω γλυκα μην στεναχωριεσαι στα πουπουλα θα την εχουμε :lol::lol:

την παστα φλωρα την κανω στο ταψι της κουζινας και μου μενει λιγο ζυμη και κανω μικρα ταρτακια και βαζω και σαυτα μαρμελαδα και τα ψηνω κανονικα,3/4 του βιταμ κουμπαρουλα οχι του φλυτζανιου,δλδ αφαιρω ενα κομματα απο το καλουπακι του βιταμ και χρησιμοποιω το υπολοιπο,ανοιγει πολυ ευκολα ειναι πολυ μαλακη η ζυμη

εγω μπορω Παρασκευη και Σαββατοκυριακο,μονο μην το αφησουμε ε...θα βρεθουμε οπωςδηποτε με ξεσηκωσατε :lol: κανονιστε.......την Κυριακη Ναντια εσυ μπορεις;

φιλια !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιωαννουλα μου συμπεθερουλα μου χαρηκα πολυ που μιλησαμε εστω και λιγο,να φανταστεις απο εκεινη την ωρα τωρα καθισα,ο χαμος ωσπου να μαζεψω,ηθελα να μιλησουμε περισσοτερο και στεναχωρεθηκα που δεν μπορεσαμε να πουμε κι αλλα,θα τα ξαναπουμε συντομα,σε πειραζει αν σου κανω αναπαντητη και να με παρεις εσυ;τι εγινε τελικα με τη βαρδια του αντρα σου;;θελω πολυ να συναντηθουμε παντως και πιστευω να τα καταφερουμε

κουμπαρουλα που χαθηκες εσυ;;;για μπες να κανονισουμε την συναντηση μας

καλο βραδυ και περιμενω νεα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθερα μου και εγω χαρηκα πολύ που μιλησαμε χθες.Εχουμε σιγουρα πολλα να πουμε ακομα…Ένα περιεργο πραγμα παντως ενιωθα λες και σε ηξερα χρονια και όχι σαν να μιλουσαμε πρωτη φορα.Φυσικα δεν με πειραζει να μου κανεις αναπαντητες και να σε παιρνω,συνηθως εχω καρτα.Για σημερα το πρωι φανταζομαι τρομαξες που με ακουγες να μιλαω σαν νταλικερης αλλα όπως σου ειπα εχω βραχνιασει από το ξενυχτι.Η μικρη τελικα ξυπνησε όταν το κλειναμε αλλα ευτυχως δεν γκρινιαζει.Χθες όμως με πεθανε…Σημεραεκτος από νυσταγμενη ειμαι και πιασμενη σε ολο μου το σωμα.Οσο κοιμηθηκε κοιμηθηκε στην αγκαλια,αλλιως ξυπνουσε συνεχεια.Τουλαχιστον το πρωι κοιμηθηκε 9.30-11 αλλα εγω ειχα σηκωθει.Λες να είναι δοντια ε?Ο παιδιατρος μας εγραψε μια αλοιφη,τη mundisal,.την ξερετε?Της εβαλα λιγο χθες που γκρινιαζε πολύ αλλα δεν νομιζω να της εκανε τιποτα.Ασε που βρωμαει ουζο…Για τη συναντηση δεν θα μπορεσω γμτ..Ειμαι να σκασω από χθες..Να φανταστειτε μεχρι και τα ρουχα που θα φορουσαμε ειχα σκεφτει..χαχαχαχα…Θα το κανονισουμε αλλη φορα όμως.Θελω πολύ να σας γνωρισω και από κοντα.Μεχρι και με λεωφορειο ειπα να ερθω αλλα δεν γινεται..Εσεις να βρεθειτε όμως,να μην νιωθω ότι χαλαω την παρεα.Να θυμηθειτε να βγαλετε και φωτογραφιες!Μετα θα παμε να δουμε τι θα γινει με εκκλησια κλπ γιατι αγχωθηκα λιγο με το θεμα πολιτικος-θρησκευτικος.Θα σας ενημερωσω..Φιλια πολλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμπεθερουλα μου αν δεν ταιριαζαμε δεν θα συμπεθεριαζαμε κι εγω σκεφτηκα τι ρουχα θα φορεσουμε ειδες;; :lol::lol: εγω παλι σκεφτηκα και κατι αλλο αφου την Τριτη δεν δουλευει ο αντρας σου ελατε τοτε και ας μην ειναι οι δικοι μας αντρες μιλησα και με την Ναντια και αυτη μπορει,εγω ετσι κι αλλιως οδηγαω και θα ερθω μονη μου με τα παιδια αν δεν σε πειραζει και μπορεις πες μου μην μου πεις παλι οχι στεναχωρεθηκα που μου ειπες οτι δεν γινεται,κι εγω ετσι ενιωσα και με σενα και με την κουμπαρουλα λες και ειχαμε ξαναμιλησει και δεν ηταν η πρωτη φορα που μιλουσαμε ειδες;;δεν ειναι τοσο απροσωπο τελικα το ιντερντετ,παντως εχουμε να πουμε τοσα πολλα που δεν ξερω απο που να αρχισω και με εσενα και με την Ναντια,ποση ωρα μιλουσαμε παλι ε κουμπαρουλα;;;για την μικρη σου ειπα και στο τηλ σιγουρα τα δοντακια της ειναι η καημενουλα και ταλαπωρειτε και αυτη και κουραζει κι εσενα,υπομονη κοπελα μου,περιμενω απαντηση συντομα εεε!!!κανονισε!!!φιλιακια πολλα και στην νυφουλα μου

κουμπαρουλα δεν μπορεσες ακομα να γραψεις κι εσυ,πολλα φιλια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!!!! Αααααα Ιωαννουλα μην μας το χαλάς.... Ελάτε την Τρίτη!!! Δεν πειράζει που δεν θα είναι οι άντρες μας θα τον μιλάμε τον άντρα σου, λέμε τώρα , αν πάρει σειρά με μας που εμπλεξε. Και εγω κατερινάκι ένα πράγμα σαν απο χρόνια, αφου Ιωαννα να φανταστείς και τις δυο φορές που μιλήσαμε απο 40 λεπτά ήταν.. Άντε να τα πούμε όλες μαζι. Σορρυ που δεν εμπαινα κιόλας αλλα είναι στα τελειωματα και η σελίδα μας και δουλειές με φουντες!! Κατερινα φιλακια στο ζουζουλο, και να μην τρώει χαρτιά πες του... Ιωαννα κουράγιο μάνα... Τα δοντακια μάλλον είναι, αλοιφουλα να βάζεις και ας βρομαει, δεν θυμάσαι παλιότερα που βάζανε τσίπουρο; Κατερινα πάω να πάρω ότι υλικά μου λείπουν να κάνω την πάστα φλωρα για την αδερφή μου.. Μαρμελαδα φράουλα λέω να βάλω, εσυ με τι την κανεις; Φιλακια και Ιωαννα περιμένουμε νέα!!! :):D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!Μπηκα να πω μια καλησπερα και βγαινω γιατι σε μιση ωρα περιμενω κοσμο.Εχουν μαζευτει και δουλειες με φουντες απο το πουθενα.Η μικρη κοριτσια συνεχιζει τα ιδια το βραδυ,ουτε αυτη ξερει τι θελει.Η αλοιφη δεν εκανε τιποτα.

Συμπεθερα ηθελα να την κανω τη μικρη κουκλα,να τη δει ο γιος σου κ να πεσει ξερος :lol::lol::lol::lol: Θα σε παρω το βραδυ να μιλησουμε αν προλαβω αλλιως αυριο.

κουμπαρουλα αν θελεις στειλε μου και εσυ το νουμερο σου να μιλησουμε καποια στιγμη.Η σελιδα πως παει?ο μικρος κουμπαρος ολα καλα?

θα βρεθειτε τελικα αυριο????Εμεις για Τριτη δεν εχουμε θεμα με τη δουλεια αλλα οπως σου ειπα συμπεθερα προεκυψε το θεμα με την εκκλησια.Ελπιζω μεχρι Τριτη να εχει τελειωσει κ να ερθουμε.Θα τον κανετε παρεα τον αντρα μου ε???χαχαχααα..

λοιπον βγαινω και θα ξαναμιλησουμε.ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουκλες γεια σας

συμπεθερα μου υπομονη μαλλον κανενα δοντι θα βγαζει η νυφουλα μου γιαυτο παιδευεστε ολοι σας,η ψυχουλα μου ποναει μωρε η καημενουλα,αφου μπορειτε την Τριτη να βρεθουμε τοτε, απλα δεν θα ειναι οι αντρες μας δεν πειραζει και αργοτερα ξανακανονιζουμε ολοι μαζι,ελα εγω ξεσηκωθηκα μην αρνηθεις κανονισε το,αλοιφη του εβαλα και εγω κανα δυο φορες αλλα δεν του εκανε και τιποτα και την αφησα,παρε οποτε θελεις να μιλησουμε,ελπιζω να τα βολεψεις και να βρεθουμε η Ναντια μπορει την Τριτη

κουμπαρουλα και με φραουλα την εκανα και γινεται πολυ ωραια,και με βυσσινο,κερασι και βερυκοκο και κυδωνι,τοσες φορες που την εχω κανει εχω δοκιμασει πολλες γευσεις,να χαιρεσαι και τον γαμπρο σου πολυχρονος

εντωμεταξυ ο μικρος επαιζε με τα ταψια και τα ταπερ και κοπανισε ενα ταψι στο κεφαλι του και χτυπησε διπλα στο ματακι του αμαν πια αυτο το παιδι ησυχια δεν εχει ευτυχως δεν χτυπησε πολυ

περιμενω νεα πολλα φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!Τι κανετε κοριτσια?Εμεις καλα,η μικρη καπως καλυτερα με το θεμα του υπνου.Η αλοιφη παντως δεν κανει τιποτα απολυτως και δεν της ξαναδινω.Το πρωι εκανα μπολικες δουλειες και τωρα επιτελους τελειωσα και χαλαρωνω.Αργοτερα λεω να κανω μαρμελαδα για να φτιαξω και την παστα φλωρα μεσα στη βδομαδα.Δεν ειμαι βεβαια τοσο προκομμενη σαν την συμπεθερα μου αλλα το προσπαθω…χαχαχαχαχα..Αρχιζει και η Μ.Εβδομαδα αυριο και ουτε εχω καταλαβει ποτε εφτασε.Φετος περναει πολύ γρηγορα ο καιρος νομιζω.

Ναντια να χαιρεσαι τον γαμπρο σου!!Μου ειπε η Κατερινα ότι γιορταζε.Πολυχρονος!Επισης κατι που θελω να σου πω εδώ και καιρο και το ξεχναω είναι ότι η υπογραφη σου μ’αρεσει πολύ!!!Τι κανει ο μικρος?Πως πατε με τον υπνο εσεις?

Συμπεθερα μου εμεις τα ειπαμε και το πρωι…Δεν μου ειπες βρε ότι ο γαμπρουλης μου χτυπησε!!Ειναι ενταξει?Να μου τον φιλησεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...