Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 Νο 12


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια.Κ γω θέλω μπανάκι στη θάλασσα!!!!Δεν έχω κάνει κανένα.Πολύ θα θελα να παω αυτό το ΣΚ κ να μην κάνω τπτ άλλο...(σα μικρό παιδί). Για να δούμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Λαμπρινάκι σε καταλαβαίνω, ούτε κι εγώ έχω κάνει μπανάκι ακόμα, παρ΄όλο που είναι στα πόδια μου. Δεν βοηθάει καθόλου ο καιρός μωρέ και να φανταστείς ότι είμαι πολύ της θάλασσας! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι μου,τα νέα σας είναι υπέροχα! Ολα έχουν πάρει το δρόμο τους με τη μπουμπού προετοιμασμένη κατάλληλα!!Μην ανησυχείς για τον λώρο,κάτι παραπάνω θα ξέρει ο γιατρός για να είναι κουλ!Οταν λες με οπίσθια προβολή,εννοείς οτι σας είχε γυρισμένη την πλατούλα?Αυτή είναι η σωστή θέση για να γεννηθούν τα μωράκια??Είμαι άσχετη το ξέρω... :blush::blush: Η μικρή Ελλη είναι υπέροχη....να σου ζήσει!!!

Καλημέρα Θέκλα και Λαμπρινή! Καλά μπανάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

CrazyMummy έγραψε:

Λαμπρινάκι σε καταλαβαίνω, ούτε κι εγώ έχω κάνει μπανάκι ακόμα, παρ΄όλο που είναι στα πόδια μου. Δεν βοηθάει καθόλου ο καιρός μωρέ και να φανταστείς ότι είμαι πολύ της θάλασσας! :(

εγώ να δεις πόσο είμαι της θάλασσας...αλλά για να βρω ας πούμε "καθαρή" θάλασσα εδώ στην Αττική πρέπει να κάνω ολόκληρο ταξίδι γιατί μένω Πειραιά.Με το καλό την άλλη βδομάδα που θα πάω Πάτρα θα παίρνω το γιο μου κατά της 11:00 κ θα φεύγουμε για την παραλία(δέκα λεπτά με τ αμάξι).Θα τα κάνω τα 10 μπανάκια για φέτος.... :):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τέλεια νέα και φοβερές φωτογραφίες Μαράκι! Η Έλλη είναι μια γλύκα! Πω πω στην τελική ευθεία, έτσι; Για να δούμε τι θα μας πει κι εμάς την Τετάρτη :dry:

Ελπιδάκι η μπέμπα κάνει τρέλες κάθε βράδυ. Δεν έχει ησυχία μιλάμε! Κι εσύ αναρωτιέσαι πότε κοιμούνται ε; Χαχαχ βασικά πρέπει να πάω να γράψω μάθημα σε κάμποση ώρα και ξύπνησα 6 για ένα τελευταίο φρεσκάρισμα :S

Καλημέρα και στις υπόλοιπες! Σε τι φάση είμαστε; Λαμπρινή γιατί δεν πάτε προς Πόρτο Γερμενό; Για εσάς από Πειραία είναι και πιο κοντά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως κορίτσια κι εγώ που κάθε καλοκαίρι την έβγαζα στη θάλασσα,φέτος το σκέφτομαι όποτε είναι να πάω για μπάνιο...πολύ ταλαιπωρία τόσο βαριά που νιώθω.Δεν είναι όσο εύκολο ήταν πριν όπως και να 'χει...δε λέω ότι δεν πάω,απλά πέρυσι πχ δεν έχανα μέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ ναι όλα είναι σε καλό δρόμο....λίγο έμεινε!!!! :woohoo:

Για τον λώρο δεν ξέρω μωρέ σίγουρα κάτι παραπάνω ξέρει ο γιατρός....

Σας εύχομαι σύνοτμα να κάνετε όλες τα μπανάκια σας :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι μια καλή ιδέα Kuo μου.Θα δω πως θα μαι...γιατί όντως νιώθω πάρα πολύ βαριά λες και κουβαλάω 100 κιλά επιπλέον!!! χχχ. Και καλή δύναμη για το μάθημα που δίνεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elpidaki83 έγραψε:

Μαράκι μου,τα νέα σας είναι υπέροχα! Ολα έχουν πάρει το δρόμο τους με τη μπουμπού προετοιμασμένη κατάλληλα!!Μην ανησυχείς για τον λώρο,κάτι παραπάνω θα ξέρει ο γιατρός για να είναι κουλ!Οταν λες με οπίσθια προβολή,εννοείς οτι σας είχε γυρισμένη την πλατούλα?Αυτή είναι η σωστή θέση για να γεννηθούν τα μωράκια??Είμαι άσχετη το ξέρω... :blush::blush: Η μικρή Ελλη είναι υπέροχη....να σου ζήσει!!!

Καλημέρα Θέκλα και Λαμπρινή! Καλά μπανάκια!!

Ναι έτσι είναι η καλύτερη θέση λέει ο γιατρός μου :) πλατούλα στο πλάι και το κεφάλι κοιτούσε προς τα πίσω :side:

Ευχαριστώ πολύ, η Έλλη το απόλαυσε το μπανάκι καθώς της αρέσει πάρα πολύ το νερό.

Και με το νινί είναι ξετρελαμένη :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

kuo28 μου καλή επιτυχία με τις εξετάσεις σου :kiss: και όλα καλά για την Τετάρτη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα και Ελπιδα καλημέρα και σε σας :)

Κατερινάκι καλή επιτυχία στο μάθημα, να είσαι συγκεντρωμένη και να μην σκέφτεσαι συνέχεια την μπουμπού :woohoo: :woohoo:

Φεύγω κι εγώ ,κατεβαίνω στην αγορά για ψώνια ...θα τα πούμε αργότερα κοριτσάρες μου.

Καλά να περάσετε και να προσέχετε! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

CrazyMummy έγραψε:

επίσης ο γυναικολόγος είπε πως δεν είναι πρόβλημα,παίζει το μωράκι θέλει να ασχοληθεί με κάτι :silly: :silly: αχου τα μωρέ!

quote]΄

:laugh: :laugh: :silly: :silly: τι να κάνουν και αυτά μωρέ εκεί μέσα μόνα τους και στριμογμέννα!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε συ ναι!!! Δεν υπάρχει πλέον στιγμή της ημέρας που να μην κάνουν ζουζουνιές??? Αχχ τα γλυκούλια μου....Φαντάζομαι όταν θα μας κάνουν χαρούλες πάνω στην αλλαξιέρα και τρελαίνομαι....

Αντε την Τετ θα ξέρεις λογικά και τελική ημερ/νια :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Καλή επιτυχία για σήμερα!! Αμα δεν θυμάσαι κάτι ,ρώτα τη μπουμπού να σου τα πεί!!!

Πάω κι εγώ να κατέβω μήπως βρω τι θα βάλω το βραδάκι...

:kiss::kiss::kiss: Σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φεύγετε όλες..... :kiss::kiss::kiss::kiss: ΄

καλά ψώνια, καλή επιτυχία και πάλι, καλά να περάσετε όλες την μέρα και την νύχτα σας :silly:

εμάς μας έχει καλέσει η μεγάλη μου η κουνιάδα το βράδυ στο καινούργιο τους σπίτι για μπαρμπεκιου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elpidaki83 έγραψε:

Μαράκι έχω ενθουσιαστεί με το τικεράκι σου που πλάτσουρίζει στο νερόοο...χιχιχι!

Μπάιιιι!!

:laugh: :laugh: :laugh: μ'αρέσει που φοράει και σωσίβιο μέσα στην πισινούλα!!!! Στις αρχές όταν το είδα ξετρελάθηκα γιατί έλεγα πάει δεν με βλέπω να κάνω μπάνια στην θάλασσα , σαν αυτό θα την βγάλω στην πισινούλα :P:P:P με σωσίβιο την κοιλιά :blush: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΕΣ!!!!

ΣΗΜΕΡΑ ΜΑΣ ΠΛΑΚΩΣΕ ΤΟ ΣΤΡΩΜΑ..Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΑΚΟΜΗ ΚΟΙΜΑΤΑΙ!!

ΕΠΕΙΔΗ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΤΗ ΚΑΝΑΤΕ ΟΛΕς..ΘΑ ΞΑΝΑΜΠΩ ΠΙΟ ΜΕΤΑ!

μαρια@..τι ωραια νεα?μια χαρα η μπουμπου..πανετοιμη ..και..παιχνιδιαρα..Σαν την Ελλη σου...το κουκλακι μας!

Πολυ ωραιες οι φωτο!!!Μονη σου ησουν στη παραλια?σε ποια πηγες?

Κατερινακι..καλη επιτυχια..ματια μου!σημερα δινεις και τελος?

Ελπιδακι.. εγω πηρα δυο φορεματα strapless και εκανα τη δουλεια μου και πιστευω θα τη βγαλω ολο το καλοκαιρι αν χρειαστει να παω καπου!

Τυχερουλα εκανες και τα μανικιουρ-πεντιιουρ σου!! ;)

Θεκλα μου ..το πηρα το τηλ.σου οκ!..Αντε καλα ψωνια κι εσυ!

Λαμπρινουλα.. βαστα μεχρι next week..να πλατσουρισεις να το ευχαριστηθεις!! ;) Υπομονη..

εμενα με πανε πισω τα μαστορια σε ολες τις δουλειες αφου ξεκινανε απο Δευτερα εδω!οποτε με βλεπω μετα τις 18 να φευγω για εξοχικο! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρινα έγραψε:

μαρια@..τι ωραια νεα?μια χαρα η μπουμπου..πανετοιμη ..και..παιχνιδιαρα..Σαν την Ελλη σου...το κουκλακι μας!

Πολυ ωραιες οι φωτο!!!Μονη σου ησουν στη παραλια?σε ποια πηγες?

quote]

τους υπόλοιπους τους έκοψα στο μοντάζ :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: όντως στην πρώτη φωτο είχε και άλλο κόσμο που πλατσούριζε και τους έβγαλα :P

Πήγαμε την μια μέρα εδώ στο τέλος των Νέων Επιβατών μετά τις καφετέρειες και την επόμενη πήγαμε στον Ποταμό στην Επανωμή.

Καλά ξεμπερδέματα με τα μαστόρια, μου την δίνει να τους έχω σπίτι :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!ομορφα νεα βλεπω μπραβο Μαρακι!!!

στις υπολοιπες καλη επιτυχια Κατερινακι στο μαθημα

καλα ψωνια στην Θεκλα

καλο μπανακι στα κοριτσια μας που ειναι θαλασσιτσα!

Ελπιδακι και γω σημερα εχω εξοδο!!και δεν ξερω τι θα βαλω...η νυφη θα μας βγαλει για φαι και ποτο,μονο για φαι με βλεπω γιατι μεσα στην καπνιλα δεν αντεχω για μετα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα καλοκαιρινες μανουλες :)

τι ομορφα νεα διαβαζω !!

Μαρακι μου το κοριτσακι σου εφτασε 2kg !!!!!!

τελεια ! μου αρεσε πολυ η φωτογραφια με την Ελλη και την μπεμπα στην κοιλια ..σε ποια παραλια ειστε ??? :dry:

Κατερινακι καλη επιτυχια στα μαθηματα που δινεις ..ελπιζω να τα περασεις ολα ..

Κατερινακι soupitsa χαρηκα που εισαι καλα,εσυ και ο μπεμπουλης ..

Μπανιο στην θαλασσα ουτε εγω εχω κανει :(:(

και τωρα τα νεα μας!!!!!! :P

ο μπεμπης μας ειναι 1815 gr !!!!!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Ναι ,ναι μεγαλωσε και ΟΛΑ ειναι τελεια ειπε ο γιατρος μας! :)

επισης εχω παρει 11Kg μεχρι χθες και ο γιατρουλης μας, μου ειπε( για πρωτη φορα :blush: ) οτι ειμαι μια πολυ σικατη εγκυουλα κι εγω χαρηκα σαν την χαζη ! :P

Μιλησα και με την μαια χθες,την ρωτησα αν χρειαζεται να παρω θηλαστρο, μου ειπε οχι ..τον πρωτο καιρο το μωρο πρεπει να το εχουμε οσο το δυνατον περισσοτερη ωρα στο στηθος 1) ηρεμει 2) θηλαζει επισης δεν υπαρχει γυναικα που δεν μπορει να θηλασει ,ο θηλασμος θελει χρονο και υπομονη αλλα ειναι για ολες μας εφικτος :)

της ειπα οτι εχω ακουσει πως οταν χαιδευουμε την κοιλια μας προκαλουμε συσπασεις ..μου ειπε οτι αν χαιδευουμε ολη τη μερα την κοιλια μας ,τοτε ναι ειναι πιθανο να προκληθουν συσπασεις .. :S αλλα δυο τρεις φορες την μερα δεν πειραζει ;)

χμμμμμ τι αλλο :dry: ρωτησα ποσες φορες πρεπει να ακουμε τα μωρακια μας και μου ειπε οτι 10 φορες την μερα ειναι αρκετο ..επισης ( αυτο μαλλον το γνωριζεται ) αν δεν τα ακουμε η να φαμε σοκολατα,η να βηξουμε,η να γελασουμε,η να ταρακουνησουμε λιιιιιγο την κοιλιτσα γιατι ειναι πολυ πιθανο τα μπεμπουλια μας να κοιμουνται ..( αν θυμηθω κατι αλλο θα σας το γραψω ) αυτα προς το παρον τα νεα μας!ουκ ολιγα! :P

:kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

WENDY έγραψε:

Καλημερα καλοκαιρινες μανουλες :)

τι ομορφα νεα διαβαζω !!

Μαρακι μου το κοριτσακι σου εφτασε 2kg !!!!!!

τελεια ! μου αρεσε πολυ η φωτογραφια με την Ελλη και την μπεμπα στην κοιλια ..σε ποια παραλια ειστε ??? :dry:

Κατερινακι καλη επιτυχια στα μαθηματα που δινεις ..ελπιζω να τα περασεις ολα ..

Κατερινακι soupitsa χαρηκα που εισαι καλα,εσυ και ο μπεμπουλης ..

Μπανιο στην θαλασσα ουτε εγω εχω κανει :(:(

και τωρα τα νεα μας!!!!!! :P

ο μπεμπης μας ειναι 1815 gr !!!!!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Ναι ,ναι μεγαλωσε και ΟΛΑ ειναι τελεια ειπε ο γιατρος μας! :)

επισης εχω παρει 11Kg μεχρι χθες και ο γιατρουλης μας, μου ειπε( για πρωτη φορα :blush: ) οτι ειμαι μια πολυ σικατη εγκυουλα κι εγω χαρηκα σαν την χαζη ! :P

Μιλησα και με την μαια χθες,την ρωτησα αν χρειαζεται να παρω θηλαστρο, μου ειπε οχι ..τον πρωτο καιρο το μωρο πρεπει να το εχουμε οσο το δυνατον περισσοτερη ωρα στο στηθος 1) ηρεμει 2) θηλαζει επισης δεν υπαρχει γυναικα που δεν μπορει να θηλασει ,ο θηλασμος θελει χρονο και υπομονη αλλα ειναι για ολες μας εφικτος :)

της ειπα οτι εχω ακουσει πως οταν χαιδευουμε την κοιλια μας προκαλουμε συσπασεις ..μου ειπε οτι αν χαιδευουμε ολη τη μερα την κοιλια μας ,τοτε ναι ειναι πιθανο να προκληθουν συσπασεις .. :S αλλα δυο τρεις φορες την μερα δεν πειραζει ;)

χμμμμμ τι αλλο :dry: ρωτησα ποσες φορες πρεπει να ακουμε τα μωρακια μας και μου ειπε οτι 10 φορες την μερα ειναι αρκετο ..επισης ( αυτο μαλλον το γνωριζεται ) αν δεν τα ακουμε η να φαμε σοκολατα,η να βηξουμε,η να γελασουμε,η να ταρακουνησουμε λιιιιιγο την κοιλιτσα γιατι ειναι πολυ πιθανο τα μπεμπουλια μας να κοιμουνται ..( αν θυμηθω κατι αλλο θα σας το γραψω ) αυτα προς το παρον τα νεα μας!ουκ ολιγα! :P

:kiss::kiss:

:woohoo: :woohoo: :woohoo: και αλλο θρεφταρακι!!!!μονο ο δικος μου ειναι μινιον! :P ,11 κιλακια εβαλες ε;εγω 8 και με μαλωνει :( ,επειδη ηδη ειχα παραπανησια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσαρες καλημερα!!!

που εισασταν καλε ολες χθες?????

μαρια κουκλα η κορη και υπεροχα και τα νεα σου! αντε κοντευεις κι εσυ!!

kuo καλη επιτυχια!! τελειωνεις μετα το σημερινο η θα γραφεις και την ωρα του τοκετου??? :P:P

wendy κι εσενα υπεροχα τα νεα!!! μεγαλος κι εσενα ο μπεμπης :woohoo: :woohoo:

κι αυτα που μας γραφεις χρησιμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...