Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 Νο 12


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κατερινάκι, γελάω με το post σου! Πόσο δίκιο έχεις. Όλοι λένε πρόσεχε στην κατάστασή σου, μην κουράζεσαι και τέτοια, αλλά κανείς δεν βοηθάει. Ο δικός μου έπαιζε στον υπολογιστή το πρωί, εγώ είχα βάλει ηλεκτρική και κάποια στιγμή ακούω φωνή "μην κουράζεσαι!" :laugh: :laugh:

Άννα, γιατί να μη ζητήσεις βοήθεια; Τις μαμάδες μας δεν θα "χώσουμε" λίγο; Αν μπορούν γιατί να μη βοηθήσουν; Δεν είμαστε πια στο στάδιο που μπορούμε να λειτουργήσουμε σαν... μη έγκυες! Η κουμπάρα σου είναι καλύτερα; Θα πάει τελικά σπίτι της; Περαστικά να είναι και να γεννήσει στην ώρα της η κοπέλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ρε Κατερινα ..χαιρομαι που με πιανετε !!! ;)

Ναι περιμενεις βοηθεια απο δικους σου ανθρωπους οχι απο τους "αλλους"

αλλα με χαλαει που θα βρουν ενα "ετοιμο" μωρακι χωρις να εχουν κανει τιποτα ..με εκνευριζει :angry::angry::evil:

Κατρινα μου μεγαλο μανικι τραβας!! παλι καλα η αδερφη μου με καταλαβαινει απολυτα και οτι θελησω ειναι παντα κοντα μου ..

για την πολυκατοικια δεν εχετε συνεργειο????

Βασουλα μου λογικο να μην μπορεις αλλο..αλλα σκεψου ΛΙΓΟ ΜΑΣ ΕΜΕΙΝΕΕΕΕ( Το λεω για να το ακουω κι εγω η γκρινιαρα) :P:P

σε λιγο θα εχουμε τα μωρακια μας ! ποτε σου ειπε ο γιατρος οτι θα γεννησεις ? λογω διδυμων δεν θα ειναι λογικα νωριτερα? :dry:

ουυυυυυυφ σημερα γιατι εχει τοοοοση ζεστη ?????? ελιωσα παλι :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασούλα, όλες σε πιάσαμε ;) Μία απ'τα ίδια και εδώ.

Βασιλική, εσύ ειδικά, δικαιολογείσαι απόλυτα! Εδώ εμείς με ένα και δεν την παλεύουμε...

Kuo μου, κι εμένα με τα φεγγάρια του είναι.

Αλλά αυτό που λέει η Κατρίνα έχει δίκιο. Όλοι σου κάνουν συστάσεις και κατά τα άλλα :S:S:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuo28 έγραψε:

Κατερινάκι, γελάω με το post σου! Πόσο δίκιο έχεις. Όλοι λένε πρόσεχε στην κατάστασή σου, μην κουράζεσαι και τέτοια, αλλά κανείς δεν βοηθάει. Ο δικός μου έπαιζε στον υπολογιστή το πρωί, εγώ είχα βάλει ηλεκτρική και κάποια στιγμή ακούω φωνή "μην κουράζεσαι!" :laugh: :laugh:

:angry::angry::angry: Πες του αν θελεις να μην κουραζομαι ..ελα να βαλεις εσυ!!!!!!! αντε απο εκει !!!!!!!!!

δεν ξερω πως μπορεις και βαζεις σκουπα ,δεν εχω το κουραγιο ουτε να μαγειρεψω !!!! :blush:

χαρα στο κουραγιο σου !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν μου εχει πει ακομη συγκεκριμμενη ημερομηνια αλλα αν πανε ολα καλα μετα τις 15/8 για να εχω μπει στον 9ο...

προς το παρον λεει θα ηθελε να φτασω 20-25 αυγουστου αλλα ακομη ειναι νωρις για κατι οριστικο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuo28 έγραψε:

Κατερινάκι, γελάω με το post σου! Πόσο δίκιο έχεις. Όλοι λένε πρόσεχε στην κατάστασή σου, μην κουράζεσαι και τέτοια, αλλά κανείς δεν βοηθάει. Ο δικός μου έπαιζε στον υπολογιστή το πρωί, εγώ είχα βάλει ηλεκτρική και κάποια στιγμή ακούω φωνή "μην κουράζεσαι!" :laugh: :laugh:

Άννα, γιατί να μη ζητήσεις βοήθεια; Τις μαμάδες μας δεν θα "χώσουμε" λίγο; Αν μπορούν γιατί να μη βοηθήσουν; Δεν είμαστε πια στο στάδιο που μπορούμε να λειτουργήσουμε σαν... μη έγκυες! Η κουμπάρα σου είναι καλύτερα; Θα πάει τελικά σπίτι της; Περαστικά να είναι και να γεννήσει στην ώρα της η κοπέλα!

Είναι καλύτερα αλλά ακόμα μέσα. Δεν τους εχουν πει για το αν μπορούν να φύγουν και πότε. Αλλά να γεννήσει στην ώρα της, δυστυχώς δεν το βλέπω :unsure::unsure:

Αυτό που λες για τις μαμάδες έχεις δίκιο, απλά η δικιά μου είναι αρκετά κουρασμένος άνθρωπος και δεν θέλω να της φορτώνομαι. Αλλά όταν βλέπω διακρίσεις από παιδί σε παιδί...τα παίρνω :angry::angry::angry::angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anna10019 έγραψε:

Βασούλα, όλες σε πιάσαμε ;) Μία απ'τα ίδια και εδώ.

Ξερεις τι μου τη σπαει περισσοτερο ..αυτοι που εχουν αποψη για ολα!

αυτοι που δεν δινουν τιποτα ..αλλα τα θελουν ολα δικα τους ..ειναι αδικο :angry: :angry: :angry:

το κακο ειναι οτι μιλαω ....... :S

κοριτσια ολοι ειναι με τα φεγγαρια τους ..ασχετα αν δεν θελει να κανω τιποτα θελει το σπιτι να ειναι συμμαζεμενο ...μα πως γινεται αυτο ???? :blink:

περα απο αυτο εχει και επισκεψεις να το κανουν ανω κατω ...τεσπα πολλα ειπα!!!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασιλικούλα, τόσο νωρίτερα πάει με τα διδυμάκια;!

Αααα έβλεπα αυτό τις προάλλες και σε θυμήθηκα! Δε μας είχες βάλει και ένα βιντεάκι με διδυμάκια; Σε κουράζουν από τώρα τα μικρά σου, αλλά θα είναι απίστευτο και μόνο να τα βλέπεις! :kiss::kiss:

Άννα μου, δεν μπορώ να σε καταλάβω απόλυτα γιατί είμαι πρώτο παιδί και θα είναι το πρώτο εγγόνι, αλλά σίγουρα δεν θα της είναι αγγαρεία να βοηθήσει όπου μπορεί. Άσε που σίγουρα θα ξετρελαθεί το ίδιο όταν έρθει το μωράκι, δεν μπορεί! :kiss:

Βασούλα, εντάξει, ήρθε και βοήθησε λίγο με το σφουγγάρισμα μετά...

ΘΕΚΛΑΑΑΑΑ πού είσαι; Έλα να πεις συνταγή κορμού με μερέντα! Το έψαχνα σήμερα, αλλά μόνο με κακάο και κουβερτούρα βρίσκω και δεν ξέρω πόση μερέντα θέλει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

WENDY έγραψε:

anna10019 έγραψε:

[/quote:p2h4eyv7]

Πάλι με πέταξε έξω :angry:

Αυτό που έγραφα λοιπόν, είναι το πόσο δίκιο έχεις. Αλλά αν τα λέμε μας λένε και γκρινιάρες. Θέλει διπλωματία, αλλά αυτό ή το έχεις ή όχι, έτσι δεν είναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuo μου ασε.. οταν βλεπω βιντεακια με διδυμα τρελαινομαι... :silly: :silly: :silly:

μονο που σκεφτομαι οτι θα εχω δυο ζουζουνια... μου περνανε ολα!!!! :P

η αληθεια ειναι οτι νιωθω πολυ τυχερη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anna10019 έγραψε:

Εγώ πάλι δεν περίμενα βοήθεια από τον άντρα μου αλλά από τη μαμά μου. Γενικά δεν είμαι άνθρωπος που θα ζητήσω βοήθεια αλλά αυτή τη φορά θα το κάνω. Όχι για κενέναν λόγο αλλά για να μην έχω τα "καλά" της κουμπάρας μας.

Κατρίνα μου εμείς βάψαμε το μεγαλύτερο μέρος του σπιτιού, με αρκετά μερεμέτια (σπατουλαρίσματα, τριψίματα κοκ). Παράλληλα, επειδή το σπίτι έχει πολλές ελλείψεις, τρέχω για κουρτινόξυλα, κουρτίνες, κάποια φωτιστικά κτλ. Και πάλι όχι για όλο το σπίτι, κυρίως για τα υπνοδωμάτια γιατί ξεπαραδιαστήκαμε. Α, και πήραμε και μία ντουλάπα που επίσης δεν είχαμε. Αυτά εντός του σπιτιού. Το εκτός το έχει αναλάβει ο άντρας μου όποτε βρει χρόνο (κάνει ένα γκαράζ).

Καλησπέρα.

Ίσωςείμαι σε ''ειδική'' κατηγορία,που αν & μοναχοπαίδι,Δεν είχα παρά ελάχιστες μετρημένες στα δάχτυλα του 1χεριού,βοήθεια απο τη μαμά μου.Καλά απο πεθερά ας το αφήσουμε...

Τη μόνη ευτυχώς βοήθεια που έχω ,είναι απο τον αντρούλη μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

JennyBill έγραψε:

anna10019 έγραψε:

Καλησπέρα.

Ίσωςείμαι σε ''ειδική'' κατηγορία,που αν & μοναχοπαίδι,Δεν είχα παρά ελάχιστες μετρημένες στα δάχτυλα του 1χεριού,βοήθεια απο τη μαμά μου.Καλά απο πεθερά ας το αφήσουμε...

Τη μόνη ευτυχώς βοήθεια που έχω ,είναι απο τον αντρούλη μου.[/quote:1k145992]

ΕΥΤΥΧΩς ..Η ΜΟΝΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ..ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΚΡΑΤΑΝΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ..ΟΤΑΝ ΔΟΥΛΕΥΟΥΜΕ!Κανουν υπερανθρωπες...πραξεις γαι να με βοηθανε σε αυτο!Μεχρι εκει ομως..Οικονομικα δεν εχω ουτε ενα ευρω βοηθειας!Παντρευτηκα το 97 στα 21 μου!δεν ειχα τιποτα αλλο απο ενα διαμερισμα το '80(το πατρικο τοτε)φρεσκοβαμμενο και με ενα σαλονι δωρο απο τους γονεις μου!απο τοτε εχω ριξει πανω απο 15 εκατομυρια σε δραχμες..λεω μονοι μας..χωρις ενα ευρω απο γονεις..πεθερικα(αυτο αστο)Τα εχω αλλαξει ΟΟλα σχεδον στο σπιτι,αλουμινια..κουζινες,πατωματα τριψιμο -γυαλισμα,τεντες,βεραντες απο καγκελα σαπια..σε τοιχο..γκρεμισμα τοιχων και μεσοτοιχων.,ντουλαπες και στα δυο δωματια που δεν ειχαν..Πινακες ΔΕΗ,πριζες ,φωτα..,νεο σαλονι,νεα κρεβατοκαμαρα..τι δεν εχω κανει..

Η αδελφη μου ειναι 29 ανυπαντρη κανει τη ζωη της,δε πληρωνει φραγκο,οταν ερχοντε οι γονεις Αθηνα την ενοχλει η υπαρξη τους (στο σπιτι τους),και οταν παντρευτει οολα θα ειναι ετοιμα ..χωρις να πληρωσει τιποτα,

Εγω τωρα που το σπιτι ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ θελει ρεκτιφιε απεξω ,σοφατισματα,στοκαρισματα,βαψιματα,μαντρες υποχρεουμε να πληρωσω το 1/3 των εξοδων!!!!!!!Δεν ειναι αδικια?

Σορρυ για το ποστ γιγας αλλα πλακωθηκα τις προαλλες με το πατερα μου γιαυτο και ειχα τυψεις..αλλα με πνιγει και το αδικο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εχω και τον αντρα μου να γκρινιαζει..οτι "οσα δεν εκαναν οι γονεις το 80..τι φταιμε εμεις να πληρωνουμε τωρα και συνεχεια..τα "σπασμενα"??

Δεν εχει και αδικο.. :(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι βρε Κατρίνα μου, μπορεί και ο άντρας σου να έχει κάποια δίκια αλλά από την άλλη για να κρίνει τους δικούς σου πρέπει πρώτα να κάτσει να σκεφτεί τι κάναν-κάνουν οι δικοί του...Συγνώμη αν γίνομαι αδιακριτη σ'αυτό το θέμα αλλά πιστεύω ότι τουλάχιστον οι δικοί σου σας έδωσαν και ένα σπίτι. Χώρια το ότι κρατάνε την Έλενα.

Το θέμα της αδερφής σου τώρα είναι άλλο καπέλο.

Jenny, ίσως κι εγώ ακούστηκα λίγο πιο παραπονιάρα απ'ότι θα έπρεπε και σας ξεσήκωσα κι εσάς. Γενικά πάντως, θαυμάζω τους ανθρώπους που στηρίζονται στα πόδια τους και τα καταφέρνουν μόνοι τους.

Εγώ, οικονομική συμπαράσταση δεν έπαψα να έχω ως τώρα και από τις δυο πλευρές. Θα ήμουν αχάριστη σ'αυτό το θέμα. Απλά μερικές φορές σου λείπει περισσότερο η συναισθηματική υποστήριξη. Να τον νιώθεις τον άλλον δίπλα σου.

Βαρύ θέμα άνοιξα και σας ξεσήκωσα και εσάς... Συγνώμη κοριτσάκια μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τσου, εγώ φταίω και το παίρνω όλο πάνω μου :blush:

Σόρι ρε κορίτσια :(

Όπως και να 'χουν τα πράγματα, έχουμε να περιμένουμε κάτι υπέροχο. Με βοήθεια, χωρίς βοήθεια, λίγη βοήθεια... νομίζω δεν θα έχει πολλή σημασία όταν θα πρωτοκρατήσουμε τα μωράκια μας αγκαλίτσα :blush: Μετά βλέπουμε για τα υπόλοιπα. Όποιος μπορέσει, μπόρεσε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευγνομωνω για αυτα που εχω..και γιαυτα που εχω κανει μονη μου ειμαι περηφανη!ο πεθερος μου ειναι χηρος..εχει παντρευτει παλι εχει και παιδι 14 ετων και γενικοτερα απεχει!!στα 2 παιδια του εγραψε ενα τεραστιο κτηριο-οικοδομη στα μπετα απο το 91!εμεις πηραμε δανειο το 2005 ..το φτιαξαμε 4 διαμερισματα για ενοικιαζομενα εκει κοντα στο Αστρος..και αλλα τοσα η αδελφη του(που στην αρχη ουτε να το ακουει δεν ηθελε).Πουλησαμε ,φτιαξαμε προχωρησαμε ξαναπουλησαμε κια τωρα μας εμειναν δυο..με λιγα χρηματα ακομα στην ακρη για εκμεταλλευση!(το μισο δανειο το ξεχρεωσα)ποιος στα 30 του ειχε φτιαξει τοσα πραγματα ..μονος του?χωρις οικονομικη βοηθεια?(ενταξει υπηρξαν οι βασεις) δε λεω..αλλα ποτε δε ζητησα χρηματα απο κανεναν!Οφειλω στους γονεις μου το οτι ειχα τη δυνατοτητα να δουλεψω και να μπορω να τα κανω..να ανοιχτω δηλ.

αλλα δεν μπορω με τιποτα να μου λεει ο Πατερας μου το 1/3 το πληρωνεις εσυ!για το σπιτι εδω..Δηλ..η αδελφη μου οταν παντρευτει δεν θα εχει βαλει φραγκο στο σπιτι..και μετα θα εχει τα ιδια δικαιωματα με μενα?σορρυ ρε κοριτσια..αλλα εχω αδικο?Αυτο που μου τη δινει περισσοτερο ειναι το υφος της αδελφης μου.."εγω δηλ.τι περιμενεις να πληρωσω?αφου ισα που δουλευω!!(οτι βγαζει τα τρωει σε ρουχα παπουτσια και βολτες)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνει η παρέα;

Πολύ κούραση διακρίνω στον ορίζοντα! :dry:

Αααχ κορίτσια μην κουραζόμαστε (να το παίξω κι εγώ συμβουλάτορας :laugh: :laugh: ) Θέλει πολύ προσοχή!

Αύριο ξαναέρχεται η αδερφούλα μου να με βοηθήσει για άλλη μια εβδομάδα!Είμαι πολύ χαρούμενη!!!! :woohoo:

Σήμερα έκανα και το πρώτο μου μπανάκι...αλλά κουράστηκα πολύ...Λίγο το "πάνε", λίγο η επιστροφή με το μποτιλιάρισμα, λίγο ο μπεμπης μου που με πιέζει απίστευτα, λίγο τα πονάκια...ουφφφφφ...Αλλά το ευχαριστήθηκα!

δεν με βλέπω να κάνω άλλο, δυστυχώς!Η θάλασσα ήταν Υ Π Ε Ρ Ο Χ Η!!!

Κατρινάκι μου έχεις απόλυτο δίκιο...Ας βάλει μια σειρά στην ζωή της η αδερφή σου!Αλλά αυτο είναι καθαρά θέμα των γονιών σου και της όλης αντιμετώπισης που είχαν και έχουν έως τώρα απέναντί της... :(

Βασούλα το έπιασα κι εγώ το υπονοούμενο :laugh: :laugh: :laugh:

Φιλιά σε όλες!

Πάω να ξαπλώσω γιατί τα πόδια έγιναν τούμπανο... :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera :):);)

simera ksipnisa nwris,perimenw na er8oyne 2 gynekes na ka8arisoyme to spitaki!!!!!!2 meres me ton androuli moy fiaxname 1 dwmatio :( vgalame toylaixton 5 sakoyles me pramata pou den xriezomaste :angry:

ade na teliwnoyme me tis doylies!!! :S:unsure: den mporw na kanw kai pola moni moy,sxedon tpt den mporw na kanw pia :angry::angry:

tin paraskevi 8a mas feroyne ti koynia kai to karotsi!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Με γεια τα πραγματάκια σας Ρόζη. Αφού υπάρχει και βοήθεια, μια χαρά :)

Μην τσαντίζεσαι βρε, λογικό είναι να μην μπορείς να κάνεις και πολλά. Κι εδώ μια από τα ίδια. Σε λίγο καιρό όμως θα... μας φύγει ένα βάρος :lol:

Βασούλα μου :kiss: Τη χάλασε βλέπω την αδερφή σου που βοήθησε την αδερφούλα της :P Σούπερ! Καλά να περάσετε και καλές ετοιμασίες :)

Κορίτσια, ξύπνησα με κάτι δάχτυλα σαν μαξιλαράκια! Πήγα να πιάσω μολύβι να γράψω κάτι και δεν... :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα συν-εγκυουλες μου! Να μαι και εγω, σαν τα χιονιαααα.... :woohoo:

Να σας πω εν ταχει τα νεα μου και μετα θα δω τα δικα σας...

Την Παρασκευη πηγα στο ΙΚΑ και πληρωθηκα.Μεγααααλη ταλαιπωρια,αφηστε τα...Το απογευμα πηγαμε και παραγγειλαμε κουρτινες και μοκετα για το καινουριο δωματιο του Γιωργου. Τελεια! Μολις ολοκληρωθει το δωματιο θα σας βαλω φωτο να δειτε! :)

Σαββατο πρωι ραντεβου για ντοπλερ! :P Ολες οι μετρησεις μια χαρα και καναμε και μια μικρη β επιπεδου. Ο μπεμπουλης 1.748 γρ. αναπτυσσεται και μεγαλωνει φυσιολογικα, και εν αντιθεσει με εμενα που νομιζα οτι ειναι αδυνατος, ο γιατρος λεει οτι ειναι καλος για τις εβδομαδες του. Θα δουμε... Ο πλακουντας ειναι grade 1 προς 2 (εσας ποσο ειναι?)Α, βγαλαμε και μια φωτο 3d, αλλα ο μικρος παλι δεν μας εκανε τη χαρη, ειχε ΠΑΛΙ το χερακι του και καλυπτε το προσωπακι του, ο ντροπαλουλης μου :blush:

Την Κυριακη την περασαμε σχεδον ολη την ημερα στα πεθερικα μου. Φαγαμε εκει, κοιμηθηκαμε εκει και τα πεθερικα μου ανελαβαν σχεδον εξ ολοκληρου τον Γιωργο, τον ταισαν, τον κοιμησαν και επαιξαν μαζι του! Η μανουλα ΞΕΚΟΥΡΑΣΗΗΗΗΗΗΗ...(Καιρος ηταν... :woohoo: )

Τρεχω να διαβασω τα νεακια σας και επανερχομαιιιιι. Ποιες ειστε μεσα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααα!!!ολα καλα ευχομαι κοριτσαρες μου,μην κουραζεστε και μην αγχωνεστε!εμεις τρεχουμε μια απο δω και μια απο κει...ηρθαν οι πρωτοι ,τεταρτη ερχονται και οι υπολοιποι συγγενης,οποτε καταλαβαινετε!σας φιλω γλυκα στις κοιλιτσες!!!παω εξω με την κουνιαδα μου,θελει να αγορασει κατι μπιζου..τσαου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...