Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010-Νο10


Recommended Posts

annoula mou kouragio ligo emeine sa tous fantarous :P

siaki mou exeis dikio mpika stosite tis persil kai eida to bebe prwti fora to vlepw to =kids to xw dei sto super market

oson afora to karotsi egw eimai metaxi tou perego pliko p3 kai tou perego skate auto xwraei sto portbagaz kalitera exei diaforetiko klisimo

to allo pou les de to kserw :blink:

me to kalo na erthei to mwraki sou ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

kuo28 έγραψε:

soupitsa μου νομίζω πως όλοι είναι βαλτοί :) Το είδα και φυσικά το μυαλό μου πήγε κατευθείαν σε σένα. Για να μην τρέχεις την επόμενη φορά!

:woohoo: :woohoo: μμμμμμ... ντόνατς :woohoo: :woohoo:

Εννοείται ότι θα τη δοκιμάσω τη συνταγή! Γενικά τα χέρια μου δεν πολυπιάνουν αλλά... μπορεί να μου πετύχει και τότε... ποιός με πιάνει :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε siaki, τι έπαθες βραδιάτικα :(

Αννούλα, πολύ συγκηνητική η ιστορία του τοκετού σου! Πάλι έκλαψα :(

Katrin-kostas, γιατί δε χωρούσε στο πορτ-παγκάζ? Λόγω μήκους ή λόγω πλάτους? Μου κάνει εντύπωση γιατί το συγκεκριμένο είναι μικρό σχετικά με άλλα... Μη στενοχωριέσαι πάντως και πιο μικρά υπάρχουν και θα σε βοηθήσουμε να βρεις κάτι...

Πάμε να κάνουμε δουλίτσες. Θα ξαναμπώ αργότερα να διαβάσω νέα σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου, αν συγκινηθηκατε τοσο με την ιστορια του τοκετου μου, φανταστειτε τι θα παθετε οταν αντικρυσετε τα δικα σας μικρουλια!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Ξαναδιαβασα και εγω την ιστορια μου και συνειδητοποιησα οτι δεν μπορει να προσεγγισει ουτε στο 1/100 την ενταση των συναισθηματων που ενιωσα τοτε...Ειμαι πολυ χαρουμενη που μου δινεται η ευκαιρια να το ξαναζησω ολο αυτο! :P:P:P

Με το καλο να δεχτουμε ολες τα μωρακια μας! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέη, είσαι καλά τώρα, έτσι; Όντως για νευρόπονος ακούγεται, αλλά πολλές φορές μπορεί να γίνει πολύ τρομακτικός! Λέτε να είναι πιο συχνά αυτά στην εγκυμοσύνη;

Άννα μου, οι αναισθησιολόγοι φοβούνται μην πειραχτεί τίποτα γτ το πρόβλημα το έχω σε εκείνη την περιοχή κοντά. Η ορθοπαιδικός λέει ότι δεν υπάρχει θέμα, αλλά τρέχα γύρευε :dry:

Βασιλικούλα, πολύ με εντυπωσιάζει που οι διδυμομανούλες καταλαβαίνετε ποιο μωρό κάνει τι :woohoo:

katrin kostas καλωσόρισες και με το καλό! Με το pliko πολλοί έχουν το ίδιο πρόβλημα. Κι εγώ το γλυκοκοίταζα αλλά το απέρριψα και γι' αυτό το λόγο και πήρα το Inglesina Zippy Free που κλειστό είναι πιο compact. Για τα Bebe Confort έχω ακούσει πολύ καλά λόγια. Δεν υπάρχει τρόπος να δεις αν χωράει στο αυτοκίνητο; Σύγκρινες τις διαστάσεις τους; Δες στο ebaby. ΤοLoola Up και το Pliko P3. Εν τω μεταξύ έχουν και τεράστια διαφορά στην τιμή παρότι είναι της ιδιας κατηγορίας.

Αγγελικούλα, και τα συρτάρια με βρεφικό απορρυπαντικό πρέπει να τα πλύνουμε; Εγώ τα καθάρισα με Dettol. Βλακεία;

Ρε κορίτσια, ψιλοντρέπομαι αλλά πρέπει να ρωτήσω. Στο στάδιο που είμαι -δλδ στον 8ο- είναι πολύ κακό που ... μέσα μου (ναι, ναι, τον κατάφερα, αλλά έγινε βλακεία γιατί νόμιζε ότι το να ... μέσα είναι καλό :blink:); :blush::blush::blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι, αντε, με το καλο, σε 1 μηνα θα κρατας αγκαλιτσα το κοριτσακι σου.

Σχετικα με την ερωτηση σου, καλο θα ηταν στον μηνα που εισαι να μην...μεσα σου, για τον λογο του οτι το σπερμα περιεχει μια ουσια, την προσταγλανδινη, η οποια προκαλει συσπασεις στην μητρα (δηλαδη εναρξη τοκετου με λιγα λογια). Να φανταστεις, οταν ηθελα σαν τρελη να γεννησω γιατι δεν αντεχα αλλο, ο γιατρος μου αυτη τη ''μεθοδο'' μου ειχε συστησει :woohoo:

Απο την αλλη, βεβαια, ο αντρας μου τις 2-3(ολες και ολες)φορες που ... μεσα μου, δεν εγινε τιποτα απολυτως! Βεβαια την μια ημουν στον 4ο και την αλλη στον 6ο, δεν ξερω αν παιζει ρολο αυτο!

Τα συμπερασματα δικα σου, γνωμη μου ειναι παντως να μην το ρισκαρεις!(Για παν ενδεχομενο...)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια τι κάνετε;

Χθες δεν μπήκα καθόλου! :(

Είδα την Βερόνικά μας που μπήκε...Βερονικα μου θα συμφωνήσω με τα κορίτσια...Είμαστε εδώ και για τις καλές αλλά και τις άσχημες στιγμές...Για ότι χρειαστείς είμαστε εδώ... :kiss:

Θέη μου περαστικά σου κοπέλα μου...Νευρόπονος,ε; Φαντάζομαι πόσο θα τρόμαξες...

Αννούλα μου με έκανες και έκλαψα με την περιγραφη σου...

Ανυπομονώ και για την δική μου εμπειρία!!!!

Πάνω σε αυτό που είπες οτι σκίστηκες άσχημα έχω να πω στα κορίτσια μια ασκησούλα που μας έδειξε η μαία στα μαθήματα ανώδυνου...Κατά την ούρηση με το που ξεκινάτε το κόβετε, μετράτε 1,2,3,4 και το αφήνετε.Το ξανακόβετε και μετράτε 1,2,3,4 και ξανα το αφήνετε...Εαν μπορείτε κάντε το 3 φορές.Ετσι δυναμώνουμε το περίνεο και γυμνάζουμε τους μύες της περιοχής ώστε να μην σκιστούμε πολύ!!!Εγώ το κάνω πλέον συνέχεια!!!

Κατερινάκι μου αυτό με το που τελείωσε ο αντρούλης σου μεσα δυστυχώς δεν το γνωρίζω...Αλλά απο ένα σημείο και μετά βοηθάει γιατί μαλακώνει ο τράχηλος...Στην περίπτωσή σου όμως που δεν θέλετε να μαλακώσει καλύτερα ρώτα τον γιατρό σου! Με μια φορά δεν παθαίνεις τίποτα!!!

katrin kostas καλως ήρθες!!!Με το καλό το μωράκι σου!!!

Οσο για το απορρυπαντικό εγώ θα χρησιμοποιήσω αρκάδι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως την Βασουλα, τι κανεις εσυ?

Πολυ χρησιμη η συμβουλη σου, θα την δοκιμασω και εγω. Πως πανε τα μαθηματα, μαθαινεις πολλα και χρησιμα πραγματα φανταζομαι, ε?

Οσον αφορα την Κατερινα, αυτο ακριβως δεν θελουμε, να μαλακωσει ο τραχηλος, αφου θα παει με προγραμματισμενη καισαρικη, μη συμβει τιποτα απροοπτο!!!

Για το απορρυπαντικο, εγω χρησιμοποιουσα προδερμ χωρις μαλακτικο, δεν μου εμφανισε ποτε προβλημα ο μικρος, αλλα λεω να δοκιμασω και εγω το αρκαδι!

Katrin-kostas καλωσηρθες και απο εμενα. Κατερινα και εσυ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ ρε κορίτσια. Ξέρω ότι δεν είναι ό,τι καλύτερο λόγω της πιθανότητας που αναφέρατε. Ελπίζω να μην έγινε καμια ζημιά.

Οι περισσότερες Αρκάδι ψηφίζετε ε. Θα το δοκιμάσουμε λοιπόν :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουο μου μην ανησυχεις καθολου, με μια φορα πιστευω οτι δεν θα εχει γινει τιποτα, τι στο καλο! Απλα καλο ειναι να προσεχεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπουλες μου...φιλεναδιτσες μου σορρυ που χαθηκα αποτομα χτες αλλα επρεπε να παω σε γαμο..και μολις ειδα την ωρα..που ειχε περασει και δεν ειχα ετοιμαστει..φρικαρα!!μεχρι χωρις μακιγιαζ πηγα και τα μαλλια πιασμενα με κλαμμερ!! :S:S:S παντως παρολαυτα η κοιλιτσα εκλεψε τη παρασταση!..Η νυφη και η κουμπαρα κουκλακια ζωγραφιστα!!

και ο μικρουλης μου μεχρι τις 0330..που εφυγα απο εκει..κλωτσουσε..μαλλον του αρεσε το τσαμικο..χοχοχο!!γυρισα σπιτι ..και ο αντρας μου ξυπνησε..τον φιλησα και γυρισε πλευρο..ουτε του εκανε εντυπωση τι ωρα γυρισα!(τα κοριτσια ξενυχτανε..μονα ή 2-2..)

Σημερα εφτιαξα μακαρονια με σαλτσα κοκκινη με ξιδατο χταποδακι και σαλατα..!καναμε το τραπεζι και σενα φιλο μας και απο τη χαρα του πηγε και μου εφερε και παγωτο..(κιντερ μπουενο και παρφαι σοκολατας).

Τωρα εχω σκασει ..τα ποδια τουμπανο..Θα παω να ξαπλωσω λιγο..με τα ποδια ψηλα..και μετα θα διαβασω τα νεακια σας..και να τα πουμε!!

Φιλακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μα βρε κοριτσια μου τι κουβεντα πιασατε για το "μεσα" και τα σχετικα...

λυπηθητε κι εμενα την στερημενη :blush:

kuo μου τα καταλαβαινω γιατι ο μπεμπης ειναι δεξια με το κεφαλακι πανω και η μπουμπου ειναι αριστερα με το κεφαλακι κατω.. οποτε ο καθενας κουνιεται σε διαφορετικο σημειο...

σημερα ηρθε ο γαμπρος μου και ψεκασε τα κλιματιστικα για μυκητες και τα σχετικα και μου βρωμισε τοσο που επαθα πανικο!!!! ειπα της κουνιαδας μου και με πηγε στην πεθερα μου και εκατσα ενα τριωρο να ξεβρωμισουν...

πωπω τι το ηθελα... ακομα ανοιχτα τα εχουμε να ξεμυρισουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννούλα μου!!! :kiss:

Καλη δύναμη στην δουλειά!!! :S

Αντε και έμεινε λίγο!!!

Εγώ πλέον είμαι στην άδεια κυοφορίας και είμαι πολύ χαρούμενη!!!

Εκανα το πρώτο μου μάθημα την Παρασκευή και έμαθα ήδη τόσα πολλά πράγματα!!!

αύριο έχω το δεύτερό μας μάθημα!!!Ανυπομονώ να πάω!!!

Τι ώρα σχολας σήμερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eυχαριστω Βασουλα μου! :kiss:

Στις 8 σχολαω και μου εμεινε ενα σ/κ ακομα και μετα βγαινω και εγω σε αδεια κυοφοριας! :woohoo:

Καλη συνεχεια με τα μαθηματα σου, να μας ενημερωνεις και εμας,ε? Και εγω θα ηθελα να παρακολουθησω, αλλα ειναι προβλημα το που θα αφηνω το παιδι για να πηγαινω. Αλλα να μου πεις, εδω δεν παρακολουθησα μαθηματα στην πρωτη μου εγκυμοσυνη, τωρα που ειμαι και πιο εμειρη...??? Και στον τοκετο, αλλα και στην φροντιδα του μωρου.

Βεβαια, οτι μαθαινεις καλο ειναι, και ποτε δεν μπορεις να πεις οτι τα ξερεις ολα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katrin-kostas έγραψε:

ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ ..... ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ 8ο ΜΗΝΑ.... 15 ΙΟΥΛΙΟΥ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟΝ 9ο.. ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ.... ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ .... ΨΑΧΝΩ ΚΑΡΟΤΣΙ.. ΚΟΙΤΑΞΑ ΤΗΣ PEREGO TO PLIKO P3 ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΧΩΡΑΕΙ ΣΤΟ ΠΟΡΤ ΜΠΑΚΑΖ... ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΤΟ LOOLA UP ΤΗΣ BEBECONFORT???/ ΚΑΜΜΙΑ ΑΛΛΗ ΑΠΟΨΗ - ΒΟΗΘΕΙΑ???

ΓΕΙΑ ΣΟΥ,ΚΑΤΡΙΝ-KOSTAS!!!!ΜΑΖΙ ΕΙΜΑΣΤΕ!!!!ΕΓΩ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟ ΜΗΝΑ ΜΟΥ ΣΤΙΣ 18 ΙΟΥΛΙΟΥ!!!!!ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!!!!!!ΤΙ ΕΧΕΤΕ?ΕΜΕΙΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΑΓΟΡΑΚΙ!!!!!!!

ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΚΑΡΟΤΣΙ ΕΜΕΙΣ ΠΗΡΑΜΕ JUNIORS,ΜΑΣ ΑΡΕΣΕ ΠΟΛΥ..ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΒΑΣΙΚΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ,ΟΤΑΝ ΜΑΖΕΥΕΙ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΤΕΡΑΣΤΙΟ..ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΣΕ ΤΙΜΕΣ ΜΕ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia mou molis girisa apo to tour sto nisi :woohoo: :woohoo: :woohoo: kala epatha plaka me to nauagio kale ti upsos itan auto :ohmy: , ti gkremila :S:blink:

kuo mou des auto sxetika me to lalalala mesa ;)

ena apo ta polla pou vrika

http://www.ask4.gr/index.php?option=com ... 9&Itemid=2

oson afora ta sirtaria kala ekanes kai ta perasres me detol apla ta pragmata tou mwrou kalo einai na ta plenoume kai me eidiko sapouni

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασούλα! Ξεκουράζεσαι κι ετοιμάζεσαι ολοταχώς; Πολύ καλή φάση ακούγονται τα μαθήματα, απ' όσα μας έγραψες και την προηγούμενη φορά! Εσύ άρχισες να κοιτάς για παιδίατρο για τον Νεκτάριο ή έχεις ήδη κάποιον στο μυαλό σου;

Κατερινάκι, τι μακιγιάζ και μαλλί όταν έχεις τέτοιο στολιδάκι να τραβάει τα βλέμματα ;) Πολύ γέλιο έχει το πώς αντιδρούν στη δυνατή μουσική :woohoo:

Βασιλική, σε θαυμάζω με τα διδυμάκια! Σκέψου τι γίνεται εκεί μέσα :laugh: Ο καθαρισμός μάλλον έπρεπε να γίνει. Ταλαιπωρήθηκες λίγο όμως τώρα θα είσαι σίγουρη ότι δεν αναπνέετε ό,τι να 'ναι :)

Αννούλα, κουράγιο. Μιάμιση ώρα ακόμη και σε μια εβδομάδα θα είσαι free as a bird να προετοιμαστείς για τον ερχομό του μπέμπη! Εγώ είμαι σε άδεια γάμου μέχρι Πέμπτη και λέω να κάτσω μέχρι 3 Ιουλίου δουλειά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggelike. έγραψε:

koritsakia mou molis girisa apo to tour sto nisi :woohoo: :woohoo: :woohoo: kala epatha plaka me to nauagio kale ti upsos itan auto :ohmy: , ti gkremila :S:blink:

kuo mou des auto sxetika me to lalalala mesa ;)

ena apo ta polla pou vrika

http://www.ask4.gr/index.php?option=com ... 9&Itemid=2

oson afora ta sirtaria kala ekanes kai ta perasres me detol apla ta pragmata tou mwrou kalo einai na ta plenoume kai me eidiko sapouni

Καλά πέρασες; Βγάλατε καμια φωτογραφία;

Ναι, το άρθρο λέει το ίδιο. Ευτυχώς από συσπάσεις δεν... Κοιτάξτε κι αυτό:

Το μωρό καταλαβαίνει ό,τι συμβαίνει

Μύθος και αλήθεια. Το έμβρυο δεν αντιλαμβάνεται τη σεξουαλική επαφή της υποψήφιας μητέρας μπορεί όμως να αντιληφθεί τις βίαιες μετακινήσεις που μπορεί ν προκληθούν από την πρόσκρουση του πέους στη μήτρα :ohmy::ohmy:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kourastika na sou pw tin alitheia apo ti diadromi tha sas valw foto to nauagio an kai apo konta kamia sxesi polu entipwsiako apo ta entiposiaka pragmata pou exw dei sti zwi mou xwris ipervoles, distixos de mporei na apotipwthei toso ipsos se mia foto :dry:

oson afora ama to katalavainoun xaxaxaxaxa i dikia mas sigoura afou olo klwtsaei, sa na mas leei ei ti kanete eseis ekei pera kai me tarakounate :woohoo: :P

pantos na sou pw me mia fora pou .... de nomizw na ginei kai tpt siga

simasia exei oti to euxaristithikes :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τριτη φορα γραφω :angry::angry::angry::angry:

δεν τα ξαναγραφω ολα! τσαντιστικα!!!

αυριο παω παλι στο ελενα για να μου γραψουν αδεια και να κανω ξανα καρδιοτοκογραφο.

κατερινα kuo στο εφεραν το κλιματιστικο???

αληθεια εσυ που μενεις???

αγγελικη εσυ δεν μενεις ζακυνθο?? διακοπες εχεις παει?????

λοιπον τη συναντηση να την κανουμε αυτη τη βδομαδα που θα δροσισει και που μπορω ακομη και κινουμαι ελαφρως...

σε λιγο δεν θα μπορω ουτε απο το κρεββατι να σηκωθω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασιλική μου, το δωμάτιο των διδύμων βάφετε; Είναι χάλια η μυρωδιά, αλλά παλεύεται αν έχεις ένα μπαλκονάκι να αράξεις και ανοιχτά παράθυρα. Δηλαδή αν τελειώσει σήμερα, λογικά αύριο θα έχει ξεμυρίσει. Κι εσύ δυσκολεύεσαι να κινηθείς ε; Τη μέρα που γνωριστήκαμε χρειάστηκε για πρώτη φορά να σταματήσω κάπου να πάρω ανάσα :unsure: Φαντάζομαι εσύ με τα διδυμάκια!

Το a/c το έβαλαν εκείνη τη μέρα που σας είδα. Αμπελοκήπους μένω. Ήμουν στο ταμείο μας για εξετάσεις εκεί κοντά και στην επιστροφή είπα να πω ένα "γεια" :P

Αγγελικούλα, τώρα είναι που θα πάτε Κρήτη; Χαρά στο κουράγιο σου κοπέλα μου. Τουλάχιστον να ξέρετε πού θα αρχίσετε την οικογένειά σας :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuoula mou asta na pane feugoume apo zakintho kai pame korintho, telos tou mina o antras mou tha katevei kriti na parousiastei emena mallon o giatros de tha me afisei :dry:

apo septemvri prwta o theos o antras mou upoxreotika katw kai gw sto patriko mou mexri na ksepetaxtei ligo i mikri

asta na pane dld opou gis kai patris :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...