Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ας μαζευτούμε. Ποιές (δεν) περιμένουμε? Νο 11


Recommended Posts

μετα απο 15 ωρες ταξιδι που θα κανει...μια σιγουρα θα κανω...αντε και την επομενη...πολυ νωριςε γαμωτο εκανα ωορηξια αυτο τον μηνα...αλλη μια μερα δεν περιμενε? ουφ...παει κι αυτος ο μηνας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 970
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κορίτσια!!

Μου ήρθε η ρουφιάνα σήμερα το πρωϊ και μάλιστα με φοβερούς πόνους, χρειάστηκε να πάρω και παυσίπονο...

Βγάλτε με από τη λίστα γλυκές μου...

Τinkerbel, λογικά προλαβαίνεις...Σε κάθε περίπτωση όμως, ΒΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΡ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλά λέτε...σαμπως μεχρι τωρα που εκανα ειδα και κανενα θετικο??? :laugh: :laugh: οτι ειναι αν γραφτο θα γινει...εγω θα κανω ντοιν ντοιν αυριο και μεθαυριο...αλλωστε το τεστ εγραφε οταν χαμογελασει πρεπει να ερθεις σε επαφη μεσα σε 48 ωρες...ε τις προλαβαινω τις αναθεματισμενες...

κιμονακι αντε να εχουμε απο σενα ευχαριστα γιατι βλεπω οι κουκλιτσες μας μια μια αδιαθετουν μαμωτι :angry::angry::angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΘΑ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ.... ΑΛΩΣΤΕ ΚΑΛΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕ Ο ΜΗΝΑΣ ΕΙΧΑΜΕ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΑΝΤΕ ΤΩΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΙΜΟΝ ΑΛΛΑ Κ Η ΑΕΡΙΝΙ ΑΛΩΣΤΕ ΔΕΝ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΕ ΑΚΟΜΗ ΑΝΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΑΣ !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!

aerini μου δεν το περίμενα το αρνητικό τεστ..ΜΗΝ απογοητεύεσαι ναι?

Άσε να δούμε τι θα σου πει κι ο γιατρός..

Τι πέρασα εχθές κορίτσια μου!! Όλη μέρα είχα πονάκια χαμηλά και σαν κάποιος να μου έχει πιάσει την κοιλιά και να μου την σφίγγει. Μακάρι να μέναμε σ' αυτά τα πονάκια...το βράδυ με έπιασε πόνος περιόδου σε σημείο να μην μπορώ να ξαπλώσω :(:( . Όταν ήμουν ξαπλωμένη σε εμβρυική στάση με τσάκιζε. Μόνο ανάσκελα με ίσια τα πόδια ή καθιστή!

Παίζει να κοιμήθηκα κατά τις 4 το πρωί... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ τα ίδια ρε milina. Εχτές αδιαθέτησα και την έβγαλα στον καναπέ όλη νύχτα με το χαζοκούτι. Πόνοι, ζέστη, άστα. Ούτε το air condition μπορούσα να βάλω γιατί με την περίοδο δεν το αντέχω καθόλου στην αρχή

Τα νεύρα μουυυυυυυυυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

milina έγραψε:

Καλημέρα κορίτσια!!

aerini μου δεν το περίμενα το αρνητικό τεστ..ΜΗΝ απογοητεύεσαι ναι?

Άσε να δούμε τι θα σου πει κι ο γιατρός..

Τι πέρασα εχθές κορίτσια μου!! Όλη μέρα είχα πονάκια χαμηλά και σαν κάποιος να μου έχει πιάσει την κοιλιά και να μου την σφίγγει. Μακάρι να μέναμε σ' αυτά τα πονάκια...το βράδυ με έπιασε πόνος περιόδου σε σημείο να μην μπορώ να ξαπλώσω :(:( . Όταν ήμουν ξαπλωμένη σε εμβρυική στάση με τσάκιζε. Μόνο ανάσκελα με ίσια τα πόδια ή καθιστή!

Παίζει να κοιμήθηκα κατά τις 4 το πρωί... :(

nai alla akoma den adiathetises e? ;)

litsaki ta eipa kai se allo molis erthei oute jetlag oute tipota...just do it.. :laugh:

koritsia pou mas irthe kouragio kai dinami mas euxomai..ehei o theos pou leei kai i kimon..ehei alla de dinei.. :angry::angry: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

cuando μου ευτυχώς ακόμη όχι.. Περιμένω όμως να έρθει μετά από τέτοιο πόνο. Πιστεύω ότι κρύωσα την Κυριακή που πήγα στη θάλασα γιατί ήταν παγωμένη. Ίσως γι' αυτό πονούσα τόσο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αργεντινουλα μυο ναι τον προετοιμασα και λιγο.του λεω να κοιμηθεις να ξεκουραστεις στο ταξιδι γιατι εχω ορεξουλες...και καλα τι να κανω..κι αμα προλαβω προλαβα....αλλιως δεν πειραζει.ρε κοριτσια και με τετοια καυσωνα που να μεινεις εγκυος...αφηστε το καλυτερα για Αυγουστο μερια να γενναμε μαιο...τελεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

cuando έγραψε:

tinky tinky..akoma kai stin ameriki ton kinigas..min ton tromazeis kai den erthei...xaxaxaxa :)

eipame mexri to sptemvri tha to xoume entaxei?simfonoi???????...stoixima?xaxaxaxaxaxa...

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

ασε φιλεναδα ας μην βάλουμε στοιχημα εμεις γιατι ειπαμε..το μενταλιστ δεντ ο εχουμε./καθε μηνα η μια βαζει στοιχημα για την αλλη και τζιφος.ετσι για αλλαγη λεω ενα μηνα να λεμε δεν θα μεινουμε μπας και αλλαξουμε το γουρι :laugh: :laugh: :laugh:

κι οπως ειπαμε εγω λεω να παμε μια στην τουρκαλα πεθερα να μας πει ποτε θα μεινουμε και αν τελειωνουμε με τα αναπαντητα ερωτηματα :laugh: :laugh:

ρεμπεκ ακουυυυυυυυυυυυυυυςςςςςςςςςςςςςςςςς?????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

cuando έγραψε:

kala ego auto to mina to eho xameno sigoura..feugei o antroulis to savato 19 kai ton xanavlepo 8 iouli!!!aaaaaa...den peirazei meta stis diakopoules..:)

leo na to paro to kremasto pou legame..gia kali tixi..na se paro ena? :laugh:

αμα δεν σου κανει κοπο παρτο μου και ειπαμε...

δεν θα το βγαλω απο πανω μου αυτε μια μερα... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KAΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ.ΕΓΩ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 22 ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΙ ΤΟ ΝΣΤΑΘΕΡΟΤΕΡΟ ΚΥΚΛΟ.ΠΟΝΑΩ ΣΗΜΕΡΑ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΑ ΒΛΕΠΩ ΚΑΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ-ΚΑΙ ΠΑΛΙ-..ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΟΜΩΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΕΞΗΣ...Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΑΛΠΙΓΓΟΓΡΑΦΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙΣ ΣΑΛΠΙΓΓΟΥΛΕΣ!ΛΕΩ ΟΜΩΣ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΑΠΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΝΑ ΑΓΝΟΗΣΩ ΤΙΣ ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΣΧΕΤΙΚΟ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ.ΜΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΩ ΛΙΓΟ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΩ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΡΟΣΩΡΙΝΗ ΔΙΑΚΟΠΗ ΩΣ ΛΥΣΗ..ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΤΟ ΒΛΕΠΕΤΕ ΕΣΕΙΣ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!το βραδυ εβλεπα στον υπνο μου πως εκανα το τεστ και ηταν θετικο.1 εβδομαδα ακομα εμεινε για να δουμε..ρενα μου,εγω θα σου ελεγα να κανεις τη σαλπιγγογραφια αυτο το μηνα.ετσι κι αλλιως δεν πρεπει να μεινεις εγκυος για αυτο το μηνα οποτε οι προσπαθειες θα ξαναγινουν απτον επομενο.μην χανεις χρονο αδικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

CUANDO MOY ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΑ ΑΛΛΟ.ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΩΣ ΗΔΗ ΕΧΩ ΗΡΕΜΗΣΕΙ ΛΙΓΟ.ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ 10 ΜΗΝΕΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΕΜΜΟΝΗ.ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΧΑΡΩ ΣΧΕΔΟΝ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟ ΕΚΕΙ.ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΑ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΤΗΝ ΕΜΜΟΝΗ ΜΟΥ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΕ ΣΤΕΝΟΧΩΡΗΣΕΙ..ΕΛΠΙΖΩ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΤΥΧΟΥΜΕ ΤΟΝ ΟΜΟΡΦΟ ΣΤΟΧΟ ΜΑΣ.ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΟΜΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΗΡΕΜΕΣ.ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΙ ΟΡΜΟΝΕΣ ΜΑΣ 'ΤΡΕΛΛΑΙΝΟΝΤΑΙ' ΜΕ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΜΑΣ.ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΟΡΜΟΝΙΚΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΩ ΣΥΝΤΟΜΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ,ΑΛΛΑ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΙΠΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΡΑΝΙΑ28 ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΣΕ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΟ ΕΧΩ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΩ.ΑΝ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΑΛΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΛΙΓΟ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΩ.ΘΑ ΜΙΛΗΣΩ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟ.ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΣΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μα αν την κανεις και ειναι ολα καλα(που θα ειναι),θα σου φυγει και μια εννοια.παντως δεν ποναει.και στο λεω εγω που ουτε το μουστακι μου δεν μπορω να βγαλω απτον πονο!!!αν την κανεις σεπτεμβρη,απο οκτωβρη θα μπορεσεις παλι..δεν επιμενω,εσυ ξερεις καλυτερα.συζητησετο και με τον αντρα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • @marinamanoulitsa 😯😯😯😯😯 ναι μωρή τρελα!!!! Back2back με πιστη και επιμονή!!!! Έτσι θ ναι κ με σένα @Θέτις Κ. μου!!!! Απορώ γτ δν έκανες χοριακη!!!!  Εγώ χθες το βραδύ στον ύπνο μου ένιωσα δυο σφάχτες δυνατούς πολύ πολύ χαμηλα στη κοιλιά , κέντρο! Σήμερα το πρωί ειδα καφέ στο σκούπισμα και έχω ακόμα στο σκούπισμα καφέ! Τη κοιλιά τη νιώθω σαν μουδιασμένη σαν πιασμένη ν πω, και βαριά! Δν έχω κατι άλλο από συμπτώματα! Δν ξέρω καν αν αυτά μπορούν ν θεωρηθούν συμπτώματα ! Είμαι 10η 11η μέρα ΜΤΩ ! Είδωμεν 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🙏🙏🙏🙏
    • Άντε καλέ που θα το βγάλεις έξω το σκύλο!!! Να βγουν αυτοί!
    • Κορίτσια σας παρακολουθώ αλλά δεν γράφω πλέον…μπήκα απλά να πω κι εγώ τη δικη μου εμπειρία π είμαι διαφορετική από των άλλων κοριτσιών.Εγω έχω είδε ουσίες θήκες κ δεν έπιανε το μωρό με τπτ..πως να μπορέσει άλλωστε;οι μαίες στο μαιευτήριο ήταν υπέρ των ψευδοθηλων η δικη μου κατά…χρησιμοποίησα θήλαστρο π με εσωσε…έβγαζα γάλα,ηξερα πόσο πίνει και παραδόξως επειδή με είχαν πιάσει κ τα ψυχολογικά μ τους πρώτους μήνες δεν μ άρεσε καθόλου η άμεση επαφή με το στήθος.Συνεπως συνέχισα έτσι..έκανα μεικτή διατροφή..κ τώρα σταμάτησα..έχω λίγο γάλα κατάψυξη θα πιει μέχρι και 8 μηνών..Προσωπική μου γνώμη είναι ότι υπάρχει μια κάποια ταλαιπωρία με τον αποκλειστικό θηλασμο στον ύπνο στο πρόγραμμα κλπ..εμένα έτρωγε από νεογέννητη κάθε 3,5-4 ώρες και από 34 ημερών κοιμαται όλη νύχτα..η μαία κ έλεγε αμ τρώει καλά κοιμαται και καλά..εμένα ετυχε να με βολέψει πολύ το θήλαστρο κ αν το είχα χειριστεί διαφορετικά τους πρώτους μήνες θα είχα περισσότερο γάλα αλλά δεν την πάλευα γενικότερα.Η καθεμία κάνει αυτό που της ταιριάζει να ξερεις,,,εμένα με ξένιζε πολύ η ερώτηση π μ έκαναν πάντα γτ ήταν το πρώτο πράγμα που ρωτουσαν:θηλάζεις;λες κ αν δεν θηλάζω τι έγινε δλδ;..κάνε ότι σε ευχαριστεί και σε βολεύει…τα φιλιά μου… @Elli13 δεν κατάλαβα εννοείς από 6 μηνών να της δίνω μόνη της το κουτάλι;μπράβο,σε όποιον το πετυχαίνει αλλά εννοείται εγώ τουλάχιστον την ταΐζω..μ φαίνεται αδύνατον να πιάσει το κουτάλι από 6 μηνών..μάλλον θα γίνεται αλλά εγώ δεν.τωρα θέλει να πιάσει το κουτάλι που  είμαστε 7,5 κ επειδή έχουμε τη βάπτιση την άλλη εβδομάδα δεν θελω να της κάνω κάποια αλλαγή..μετά από εκεί θα αρχισω  κομμάτια…
    • Τις βλέπω τις βλέπω!! Μα πόσο νωρίς έδειξε το τεστ απίστευτο. Να κάνεις και άλλα τις επόμενες μέρες και αναμένουμε τα νεότερα ευχάριστα!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...