Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ Ο ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΟΣ ΜΟΥ!!!!!


Recommended Posts

aliky έγραψε:

με ηρέμισε η περιγραφή σου, δε φαίνεται και τόσο δύσκολη η καισαρική τελικά (ελπίζω δηλαδή)!!!

Κι εγώ το περίμενα πιο δύσκολο αλλά τελικά δεν είναι κάτι φοβερό. Πονούσα περισσότερο τη 2-3 μέρα λόγω και της νάρκωσης αλλά δίνουν ισχυρά παυσίπονα οπότε δεν καταλαβαίνεις και πολλά πράγματα. Απ'ότι μου είπαν ο πόνος δεν προέρχεται τόσο από την τομή όσο από τη μήτρα που συσπάται και μαζεύει.

Περισσότερο με ενοχλεί η κοιλιά τώρα που είμαι στο σπίτι (όταν κάνω κινήσεις να σηκωθώ) γιατί δεν παίρνω πλέον δυνατά παυσίπονα και ο γιατρός μου είπε για τον πόνο να παίρνω μόνο depon. Οπότε το νιώθω πιο έντονα.

Αλλά πού θα πάει, θα περάσει!!! :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marygeo έγραψε:

Κικιτσα22 έγραψε:

Πήγα σε δωμάτιο μονόκλινο lux στον 5ο όροφο και δεν χρειάστηκα σχεδόν τίποτα. Παρέχουν τα πάντα και για τα μωρά και για τις μητέρες.

Τα μόνα που χρησιμοποίησα ήταν σερβιέτες δικές μου πιο λεπτές μετά την τρίτη μέρα γιατί οι δικές τους είναι τεράστιες και δεν βολεύουν πολύ.

Βρεφικό υποσέντονο μιας χρήσης (ή και σελτεδάκι) για να ακουμπάω το μωρό στην αλλαξιέρα που έχουν (γιατί τα ακουμπάνε όλα στο ίδιο σεντόνι και δεν είναι ότι καλύτερο).

Μωρομάντηλα για να το καθαρίζω πιο γρήγορα, γιατί σου δίνουν χαρτί κουζίνας και φυσιολογικό ορό. Οπότε τα μωρομάντηλα με βόλεψαν καλύτερα.

Ρούχα εξόδου για εμένα και για το μωρό. Φορμάκια δύο φορές που του φόρεσα δικά μου (γιατί έβγαλε γάλα το βράδυ και λερώθηκε), το πρωί του ξαναφόρεσαν τα δικά τους.

Μπάνιο τα μωρά τα κάνουν οι νοσοκόμες οπότε δεν χρησιμοποιείς τίποτα και κρέμα για το σύγκαμα μας είπαν να βάλουμε μόνο αν παρουσιάσει ερεθισμό. Εμείς δεν χρησιμοποιήσαμε καθόλου.

Εννοείται νυχτικά και εσώρουχα και προσωπικά αντικείμενα.[/quote:31o5sua0]

marygeo σ'ευχαριστω παρα πολυ για τις πληροφοριες!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marygeo μου να σας ζήσει ο μπεμπάκος σας και να είναι καλότυχος στη ζωή του.

Σε θυμάμαι από την αρχή της προσπάθειας σου και ελπίζω σύντομα να βρεθώ στη θέση σου. Βλέπεις αν και ξεκινήσαμε σχεδόν μαζί,το παλεύω ακόμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γερος σαν τα ψηλα βουνα, ευτυχισμενος να ειναι οπως ειστε εσεις οι γονεις του αυτην την στιγμη σε ολη του την ζωη, με αλλο ενα γρηγορα για να εχει παρεα!!!!! φιλια...καλη λοχεια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας ΖΗΣΕΙ!!!!!!!!!!!παντα γερο και καλοτυχο το αντρακι σας..

Εφυγα για και εχασα επεισοδια!!!

Μπραβο κοριτσαρα μου χαιρομαι που ολα πηγαν καλα..!Σου ευχομαι καλη λοχεια και καλη αναρρωση!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Ειδα και ο γιατρουλης μας ...αψογος ε?φυσικα θελω λεπτομερειες..σε pm!! ;););););)

Filakiaa..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...