Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Ιουλίου 2010! Νο3


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Φωτεινουλα, χαρηκα παρα πολυ με τα νεα σου!! Η πρωτη μανουλα απο την παρεα μας, περιμενουμε πως και πως νεα. Τι κανει ο μπεμπαρος, πως ενιωσες. Βρε ατιμη τι επικοινωνια ειχες ε? Το ξερες οτι θα σου ερθει νωριτερα.

Αααααχ αντε κι εγω την Παρασκευη γενναω, ποσο περιμενω να νιωσω την ιδια χαρα.

Καλη ξεκουραση τωρα Φωτεινουλα μου και πολλα φιλακια στον μπεμπουλη μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να της ζησει ο παιδαρος και να ειναι και οι δυο καλα! Βαλεντινα να της πεις τις ευχες μας! ετσι? αντε σιγα σιγα να περνουμε σειρα και οι υπολοιπες! χριστινακια εισαι η επομενη? αντε με το καλο γλυκια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φωτεινούλα μου,να σου ζήσει το μπεμπάκι σου!!!!!!!Να το χαίρεστε κι εσύ σιδερένια!! :kiss:

Αχ,βρε κορίτσια,έχω αρχίσει και αγχώνομαι λιγάκι...Εγώ μάλλον θα πάω με προγραμματισμένο γύρω στις 38 εβδομάδες άρα οι μέρες πλησιάζουν...

Παραλάβαμε και το καρότσι μας και το καρεκλάκι αυτοκινήτου περιμένου σε λίγες μέρες και την κούνια.Το δωματιάκι και τα πραγματάκια της είναι έτοιμα!Σαν ψέματα μου φαίνεται ότι σε λίγες μέρες θα την έχω στην αγκαλιά μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλεεεεεεεεε δεν το πιστευω!!! μολις το διαβασα! κολαγε ολο το μεσημερι και παταγα συνδεση και εκανε 9389758475 χρονια και νευριαζα :angry:

φωτεινη μου να σου ζησει ο μπεμπης σου!!! γερος και τυχερος να ειναι!!

καλη λοχεια να εχεις!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

αχ η πρωτη ιουλιομανουλα!! συγχαρητηρια!! :woohoo: :woohoo:

χριστινακι αυτη την παρασκευη εσυ?? αχ αντε με το καλο!!! :woohoo:

θελω κι εγωωωωωωωωωωωωωωωω :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΕ ΤΙ ΩΡΑΙΑ ΝΕΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ?ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ ΦΩΤΕΙΝΟΥΛΑ ΜΟΥ Ο ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΣΟΥ.ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΟΣ Κ ΚΑΛΟΦΩΤΙΣΤΟΣ.ΝΑ ΤΟΝ ΧΑΙΡΕΣΤΕ!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ.ΕΛΑ ΝΑ ΠΕΡΝΟΥΜΕ ΣΕΙΡΑ...................... :silly: :silly:

ΑΧ ΑΓΧΩΘΗΚΑ ΤΩΡΑ.......... :dry: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia kai gw agxw8hka kai mporw na omologhsw xwris na ntrepomai pws fovamai ligooo :unsure:

kikitsa mou mh viazesai kopela mou,ase th mpoumpouka sou na meinei ligo akoma sthn koilitsa sou..

plaka plaka koritsia egw teleutaia 8a gennhsw vash pht.exw na diavasw istoria toketou pou 8a paei sunnefo... :lol::lol::lol::lol::lol: elpizw dld.. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου πλακα πλακα και εγω μολις το διαβασα το απογευμα μου σηκωθηκε η τριχα! ο καιρος εφτασε!! μια μια θα παιρνουμε σειρα τωρα!!

αναστασια μου για πλακα το ειπα καλε η μπεμπουλα πρεπει να μεγαλωσει κι αλλο :P εμεις γυρω στις 3 βδομαδες εχουμε ακομα..και αυριο θα βαψουμε το δωματιακι μας! :woohoo:

μιλησα με την φωτεινουλα μας πριν λιγο και ειναι μια χαρουλα!!!

ξεκινησαν οι συσπασεις ανα 5λεπτο και πηγε νοσοκομειο και γεννησε με καισαρικη! ο μπεμπακος της ειναι 2580γρ!! :woohoo: αχ ηταν τοσο χαρουμενη!! :woohoo:

φωτεινουλα μου και παλι σου ευχομαι οτι καλυτερο για το μπεμπακο σου!!! B):cheer::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kikitsa mou den leitourgw mh me parekshgeis!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

eilikrina alla lene alla katalavainw..egw psofisei stis douleies auto to diasthma..sernomaiiii!!!

euxaristoume kikitsa mou pou mas enhmerwses gia thn fwteinoula!!!!!

poso xairomai!!!!!!!!mpravo fwteinoula mou!!!!!na kanw mia xazh erwthsh?eniwse oti eixe suspaseis kai katalave oti gennouse?etsi sumvainei?mia mera eixa suspaseis sxedon gia 30 min ana 5-10 min alla to afhsa na perasei etsi.den eixa pono.molis mporesei 8a mas pei na mas lu8oun oi apories!!!!xixi!na einai kalofwtistos kopela mou!!!na to xaireste to palikari sas!!!!!!opoia milhsei me th fwteinh as metaferei tis euxes mou!euxaristw polu!!!!!!!!!!!perimenoume thn istoria toketou sou fwteinoula!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια μου η αληθεια ειναι δεν ξερω...και την προηγουμενη φορα με καισαρικη ειχα γεννησει και ετσι δεν ξερω για τις συσπασεις πατως μου ειχε πει ο γιατρος μου οτι αν δω και εχω καθε 15λεπτο να παω στο νοσοκομειο :dry: ...μου ειπε ομως οτι ξεκινησαν καθε μιση ωρα..και μετα τις εφτασαν ανα 5λεπτο και πηγε στο νοσοκομειο..τα νερα παντως δεν της εσπασαν.

κουραγιο με τις δουλιτσες...εμεις αυριο θα βαψουμε και μετα θα ξεκινησει η γενικη καθαριοτητα για υποδεχθουμε την μπουμπου μας! B)

αλικη εσυ καλε ποτε γεννας με το καλο με τα δυδιμακια σου??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

euxaristw kikitsa mou!nomizw pws den 8a katalavw oti hr8e h megalh stigmh ektos an spasoun ta nera+an sfadazw apo tous ponous.ekei tou kakou..

me tis doulitses sxedon teleiwsa..emeine mono na plunw ton upnosako ths kala8ounas kai tou relax to strwmataki.aa shmera sunarmologhsame to relax kai eimaste ksetrelamenoi me ton niko!exei donhsh,mousikoula kai panw sto kefalaki tou mwrou exei ena pragmataki pou proeksexei to opoio exei ka8refth kai gurw gurw exei paixnidakia pou kremontai.an pathseis ena koumpaki gurizei.3se1!:D :D :D

niw8w polu hremh pou teleiwsame tis douleies!alla ta xerakia mou exoun ginei fratzolakia!!!me ponane polu,prhsthkan ta kahmena.h mpempa shmera exei trela8ei..polu klwtsia..

ante kalh arxh kikitsa mou!!!!na ftiaksete ena uperoxo dwmatio,alla me prosoxh!!mh kourazesai polu!!!!siga siga 8a ginoun ola..kalh eukolia!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ και εγώ 1 πτώμα είμαι σήμερα!!!!!

Αύριο πάω στη μαμά μου και θα μείνω μέχρι να γεννήσω!!Ο γιατρός θα με βλέπει πλέον κάθε εβδομάδα και δεν μπορώ να κάνω ταξίδι 5 ώρες πάνε έλα κάθε εβδομάδα μεσ' τη ζέστη και με την κοιλιά τούρλα!!Οπότε θα μείνω 1 και καλή :P:P Σήμερα λοιπόν όλη μέρα βάζω πλυντήρια και συμμαζεύω γιατί θέλω να αφήσω τον αντρούλη μου στην τρίχα!!!!Αφού έκανα μπάνιο τώρα και δεν έχω κουράγιο ούτε τα μαλλιά μου να στεγνώσω!!!

Πολύ χάρηκα που η Φωτεινούλα μας γέννησε και πήγαν όλα καλά!!!'Αντε και στα δικά μας τώρα ;);)

Χριστινάκι με το καλό κοπέλα μου, φτάνει η σειρά σου τώρα!!Αν δεν σε προλάβει κανένα βιαστικό μωράκι σαν της Φωτεινής!!!

Κικίτσα μου καλό κουράγιο με το βάψιμο!!!!

Πάντως εγώ μπορεί να είμαι μακριά από τον αντρούλη μου κάποιες μέρες από αύριο αλλά θα είμαι στη μανούλα και δεν έχω σκοπό να κάνω τίποτα κορίτσια!!!Θα λιώσω στην ξάπλα!!!!!Επιτέλους να πω και εγώ ότι ξεκουράστηκα λίγο γιατί τελικά η εγκυμοσύνη μόνο ξεκούραση δεν είναι που λένε!!!!

Φιλάκια!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια μου μην εχεις αγχος! Σιγουρα θα καταλαβεις ποτε ηρθε η στιγμη! Εγω και στην προηγουμενη εγκυμοσυνη ειχα πολλες συσπασεις και νοσηλευτηκα και 4 μερες! Οταν ηρθε η ωρα ομως του τοκετου εκτος απο τις συσπασεις ενοιωθα πονο χαμηλα οπως την περιοδο! Ο πονος δεν ηταν συνεχομενος ερχοταν και εφευγε στην αρχη ανα μιση ωρα και στο τελος ανα 10 λεπτα! Καμια σχεση με αυτο που μου ειχαν περιγραψει οτι θα πεθαινω απο τον πονο κλπ! Φαντασου φυγαμε απο το σπιτι για την κλινικη και ο Κωστας επειδη με εβλεπε χαλαρη δεν πηρε ουτε την βαλιτσα!!! Ασε που πριν παω στην κλινικη περασα και απο εναν πελατη να του αφησω το ασφαλιστηριο του και ο Κωστας μου λεγε οτι τον κοροιδευω και οτι αποκλειετε να ποναω! Τελικα πηγαμε στην κλινικη (χωρις βαλιτσα) για να κανω καρδιοτοκογραφημα και εκει μου ειπαν πως γενναω! Γεννησα με καισαρικη βεβαια αλλα την ωρα που μου εκαναν την επισκληριδιο εσπασαν και τα νερα οποτε εκει πειστηκα πως ειχε ερθει η ωρα μου γιατι για να σου πω την μαυρη αληθεια καποια στιγμη περασε απο το μυαλο μου οτι αδικα παω για καισαρικη και οτι ισως δεν ειχε ερθει η ωρα μου ακομα! Σε ζαλισα ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gewrgia mou s'euxaristw para polu gia thn analutikh perigrafh twn sunais8hmatwn sou..pragmatika eixa arxisei na agxwnomai!pwpw kai esu trelokomeio..h aderfh mou pe8aine apo tous ponous.8umamai hmoun a8hna kai h aderfh mou thessalonikh.me phre thl na mou pei pws ths espasan ta nera kai ourliaze..ti na ekana apo to thl?anapnoes,kouragio,fusa,ksefusa kai 8a perasei!ax na 'sai kala gewrgitsa mou!kseagxw8hka ligo.ka8olou den me zalises..pasa prosfora dekth :huh::P:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια.

αντε τι ωραια νεα με τη Φωτεινη!!!Πεταει απο τη χαρα της ε?

Ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας κοριτσια μου.

Δεν σας το κρυβω οτι εχω αγχωθει παρα πολυ για την Παρασκευη και την καισαρικη, ως κλασομπανιερα που ειμαι.

Πηγα στο γιατρο προχτες και τον ρωτησα την ηλιθια ερωτηση και τωρα γιατρε πως θα τον βγαλετε τον μπεμπη μου που ειναι με τον πωπο προς τα κατω? Και με επιασε στο δουλεμα:' Ωχ χριστινακι, και τωρα? Δεν ξερω, θα κοιταξω στο ιντερνετ να δω πως γινεται!' χεχε.

Σκεφτομαι ολο κατι σεναρια οτι η επισκληριδιο θα μου ακινητοποιησει τους πνευμονες, οτι θα με πιασει πανικος πανω στο κρεβατι.

Απο την αλλη ομως σκεφτομαι οτι επιτελους θα ακουσω το κλαμα του μπεμπη μου!!

Και ειχαμε πει με τη Φωτεινουλα να κανουμε βολτες με τα σεξυ νυχτικα μας μαζι στο μητερα αλλα με προλαβε!!

Φιλακια πολλα πολλα σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

...Ρε κορίτσια, πραγματικά εχω συγκινηθει...

Χριστίνα με το καλό να έρθει και η δική σου σειρά, με έναν πόνο να γεννησεις!

Γεωργία ευχαριστούμε για την περιγραφη! Κι εγω αγχος έχω μη δε το καταλάβω :dry:

...Παιδια πλησιάζουμε...αγχώνομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα όμορφες εγκυούλες!!!!!!!!!!!!!!

Φωτεινούλα μου,να σας ζήσει ο μπεμπάκος,καλοτύχερος και πάνω απ'όλα υγειέστατος σ'όλη του τη ζωή εύχομαι!!!!!!!!!!!!

Μπράβο κοπέλα μου,περιμένουμε νέα σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Χριστινάκι με το καλό σου εύχομαι την Παρασκευή,όλα καλά θα πάνε,στη μπρίζα είμαι και 'γω αφού μπορεί να γεννάμε μαζί!!!!!!!!!!! Αύριο θα πάω στο γιατρό και θα μας πει πότε γεννάμε τελικά,πάντως πλησιάζω και 'γω,με καισαρική!!!!!!!!!! !!!

Με το καλό σε όλες μας κορίτσια μου να έρθουν τα μωράκια μας και η Παναγία να τα προστατεύει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ρενάκι μου ξέχασα να σου ευχηθώ με το καλό τα επιπλάκια σας κοπέλα μου,να τα χαρεί ο μπεμπούλης σας!!!!!!!!!!!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλημερα ! εχω πολυ καιρο να γραψω αλλα διαβαζω συχνα τα νεα σας.

τι νεα ειναι αυτα απ την φωτεινουλα μας! μπραβο να της ζησει ο μπεμπουκος της! να ειναι γερος και ευτυχησμενος!

αντε να περνουμε σειρα και οι επομενες με γερα μωρα με ενα πονο.

ΧΡΙΣΤΙΝΑΚΙ περνεις σειρα την παρασκευη απο τι ειδα! αντε με το καλο με ενα πονο ενα υγειες μωρακι.

κοριτσια δεν τ πιστευω οτι πλησιαζει ο καιροσ και μια μια θα εχει συντομα αγκαλια το αγγελουδι της.

δεν σας κρυβω βεβαια οτι οσο πλησιαζει ο καιρος φοβαμαι και περισσοτερο!

εχω ανχος αν θα το καταλαβω αν θα πανε ολα καλα και πανω απ λα αν θα ειναι καλα ο μπεμπουκος μου.

εχω και αυτη την ζεστη πυ με εχει τρελανει!!!!!!!!!!!!!!

ευτυχως ο μπεμπης μου κλωτσαει συνεχεια και μου δεινει κουραγιο.....

φιλια σε ολες τις ιουλιομανουλιτσες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κ απο μενα μετα απο παρα πολυ καιρο..

δυστυχως δεν ειχα πολυ χρονο να διαβασω τα μυνηματα σας γιατι πρεπει να

ειμαι ξαπλα συνεχεια.

σας ευχαριστω ολες παρα πολυ για το ενδιαφερον σας κ τις ευχες σας..

Να πω κ γω με την σειρα μου στην Φωτεινουλα να τησ ζησει το μωρακι κ να εχει καλη λοχεια..

ΧΡΙΣΤΙΝΑΚΙ μην αγχωνεσαι καθολου ,μια ιδεα ειναι ολα...θα δεις ολα καλα θα πανε κ θα κρατας το μωρακι σου αγκαλια!!!

εγω περασα αρκετα κ πρεπει να ειμαι συνεχεια ξαπλα μεχρι να βγει τουλαχιστον ο ιουνιος για να μην γεννησω προωρα..

οπως ξερετε ειχα μικρη ρηξη κ τρεχανε υγρακια..ευτυχως εχουν ψιλοσταματησει τωρα...

χαιρομαι που εισαστε ολες καλα κ με το καλο να υποδεχτειτε τα μωρακια σας..

φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anthi pragmati eixes kairo na mpeis alla xairomaste pou mphkes twra..oles enan fovo ton exoume auto vlepw.. ola kala 8a pane gia oles mas,na skeftomaste 8etika giati diaforetika 8a frikaroume.

giotaki xairomai polu pou eisai kala!!meine oso kairo xreiastei ksaplwmenh!!!kalo sou kanei den peirazei!ksekourazesai.upomonh mexri na perasei ligo o kairos kai meta 8a alwnizeis!!! :D :D :D :D :D :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου τι κανετε? Τωρα καταφερα να μπω απο το πρωι! Απο χθες βραδυ ειχα κατι περιεργα πονακια και πηγα σχετικα νωρις για νανα! Σημερα το μεσημερι με ξαναπιασαν και πηγα βουρ για υπνο, πηρα και τον ΝΙκολα μου αγκαλια και λιωσαμε στον υπνο (2:30-6:00) αλλα το βραδυ με βλεπω να κανω το φαντασμα! Κοριτσακια μου μην εχετε αγχος για την μεγαλη στιγμη ειτε αυτος ειναι φυσιολογικος τοκετος ειτε καισαρικη! Ειναι μοναδικη στιγμη και να την ζησετε οσο μπορειτε! Το μονο που εχω να επισημανω σε οσες πανε με καισαρικη ειναι ο καθετηρας να ζητησετε να σας τον βαλουν στο χειρουργειο πριν την ναρκωση και οχι πιο πριν! Το μονο που με ειχε κανει να βαλω τα κλαματα και να πω δεν θελω να γεννησω ηταν ο καθετηρας και ειναι και ο μοναδικος πονος που δεν εχω ξεχασει! Βεβαια εγω επεσα και και βλαμενη νοσοκομα και μου τον εβαλε ατσαλα με αποτελεσμα και μετα την γεννα και αφου μου τον ειχαν βγαλει να ποναω και ο πονος στην ουρηθρα συνεχιστηκε για περιπου 3 μηνες ενω οι φιλες μου που γεννησαν με καισαρικη δεν καταλαβαν τιποτα γιατι απλα τον εβαλαν στο χειρουργειο! Πηγατε σημερα για κανενα μπανακι? Εμεις οχι γιατι ο μπαμπας μας δουλευε (αναθεμα την κριση αναθεμα!!!) αλλα μας εταξε οτι την επομενη Κυριακη θα παμε! Αυτα απο μενα! Φιλακια σε ολες! :kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια πηγα ειδα την Φωτεινη ειναι πολυ καλα και εκεινη και το παιδι της ο μικρος μας βγηκε 2580 πολυ καλοςς και η φωτεινουλα αναρρωνει πολυ καλα.......

Το θεμα ειναι οτι σημερα νιωθω πολλες συσπασεις και εγω............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...