Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Ιουλίου 2010! Νο3


Recommended Posts

καλε δεν σας προλαβαινω με τιποτα!!! :blink::blink: :silly:

με γεια οοοοολα σας τα πραγματακια!!!

εγω πηγα σημερα και αγορα δυο νυχτικακια να ετοιμαζω τη βαλιτσουλα γαι το νοσοκομειο..κοριτσια ρωταω συνεχεια διαφορες μανουλες και μου λενε οτι 0-3 ρουχα για τα μωρα να μην εχουμε πολλα γιατι ειναι αχρηστα...μεγαλωνουν τοσο γρηγορα τα μωρακια μας που ουσιαστικα δεν προλαβαινουμε να τους βαλουμε τοσο μικρα ρουχαλακια :P κατευθειαν λεει στα 3-6 πανε. και εμεις εχουμε εγορασει αρκετα 0-3..μαλλον θα τα αλλαξω να παρω 3-6..

εμενα η κουνια και η αλλαξιερα θα μου ερθει την επομενη δευτερα στις 21 και στις 24 εχω ραντεβου για υπερηχο να δω ποτε θα γεννησω! :woohoo:

να κανω μια ερωτηση?? στο προηγουμενο μωρακι που ειχα ρωτησει για τα χαρτια και ειχα παει στο δημαρχειο για την οικογενειακη μεριδα μου ειχαν πει οτι η μεριδα θα ανοιχτει μολις τους παω τα χαρτια του μωρου?? :huh::dry: αλλα εσας σας ειπαν οτι πρεπει να το εχετε απο πριν το χαρτι αυτο...πρεπει να παω να ξαναρωτησω μην μαζευω χαρτια τελευταια στιγμη :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κική μου εμας μας ειπαν οτι την μερίδα την ανοιγουμε μετά το γαμο!!! πας την ληξιαρχική πράξη γαμου στο δημο που υπάγεται ο αντρας σου, μαζί με πιστοποιητικά γεννησεως και των δυο σας, και ανοιγεις οικογενειακή μερίδα... δεν εχει να κανει με το μωρό!!! κανονικά θα επρεπε να ειχατε ήδη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κικη μου οικογενειακη μεριδα ανοιγουμε αμεσως μετα τον γαμο ειτε πολιτικο ειτε θρησκευτικο στο δημο μας! Πας το χαρτι του γαμου στο ληξιαρχειο και σου ανοιγουν οικογενειακη μεριδα, καταλαβες? Σε οτι αφορα την δηλωση του παιδιου στο ληξιαρχειο ειναι απαραιτητη η ληξιαρχικη πραξη του γαμου που πρεπει να εχει εκδοθει το τελευταιο 6μηνο! Αυτα τουλαχιστον γραφει το χαρτι που μας εδωσαν εμας απο το μαιευτηριο οπου θα γεννησω! Επισης για την εισαγωγη μας ζητανε και τις ταυτοτητες!

Οσο για τα φορμακια θα σου πω εγω τι επαθα την πρωτη φορα με τον Νικολα! Μου ελεγαν και μενα "να τα παρεις μεγαλυτερα! σαν κολοκυθι θα μεγαλωσει και δεν θα τον προλαβαινεις!" και γω θεωρησα σωστο να μην παρω για νεογεννητο τα φορμακια αλλα το αμεσως επομενο νουμερο! Μεχρι να σαραντησει επλεε το μωρακι μου μεσα και ηταν πολυ ασχημο! τελικα αφου βγηκαμε απο το μαιευτηριο εστειλα την αδερφη μου και μου πηρε 3 φορμακια για νεογεννητο γιατι ηταν χαλια αυτα που ειχα παρει! Αυτην την φορα πηρα 3 φορμακια 0-1 και τα υπολοιπα 0-3 και ενα μονο 3-6 επειδη ειχε μικρη φορμα! Ετσι και αλλιως απο Σεπτεμβρη οκτωβρη θα πρεπει να παρουμε με μακρυ μανικακι! Και μην φορτωθεις κοπελα μου τοσα ρουχα ετσι κι αλλιως θα σου φερουν και δωρακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις παντρευτηκαμε τον αυγουστο του 2008 και μου ειχαν δωσει πολλα αντιγραφα της ληξιαρχικης πραξεις γαμου και τα εχω ολα...θα πρεπει παλι να παω να βγαλω ομως για να ειναι προσφατα?? ευχομαι πως οχι :unsure::dry: απλα θα παω απο δευτερα εδω στο δημαρχειο γιατι τελικα απο την βαρεμαρα τους να σου κανουν μια σωστη δουλεια σου λενε οτι να'ναι :angry::angry::angry:

και εγω εχω παρει ρουχαλακια για νεογεννητο..καμια 15αρια ζιπουνακια και μερικα απο αυτα ειναι και μακριμανικα...οσο για τα δωρα δεν εχω σοι να μου φερουν δωρα..μονο τον αντρα μου και την πεθερα μου εχω ;) ...

απλα κατι καλες φιλες της πεθερας μου (καλα να ειναι η κοπελες) μου εχουν δωσει αρκετα πραγματακια..και πολλα απο αυτα ειναι και αχρησιμοποιητα :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

wx koritsia vlepw na mperdeuomai me th dhlwsh tou mwrou mas..egw eutuxws den 8a to kanw amesws!edw sth Souhdia molis gennhsoume thn karamelitsa mou,pairnei kateu8eian to epi8eto ths manoulas.asxeta pou eimaste pantremenoi.meta prepei na pame sthn analogh uphresia kai na dhlwsoume tou antroulh mou to epwnumo.enw sthn Ellada automata pairnei tou antra to epwnumo ean exei uparksei gamos fusika.

Kikitsa mou exeis emas!!!!den peirazei!!!!!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου δεν σας προλαβαινω !!!εκατσα και διαβασα 70 μηνυματα..το κεφαλι μου εγινε :blink: κουρκουτι..χχαχχαχαχχαχα

χαλαλι σας!!!

Ρενακι ,με γεια τα πραγματακια σας!!σημερα ελπιζω να βαλω κι εγω φωτογραφιες!!!προσπαθω να πεισω τον αντρα μου που εχει ξεθεωθει στα νυχτερια ο καημενουλης μου.

Μουριτσα,καλοταξιδο το αμαξακι σου!!!εγω θελω δαχτυλιδι η κατι σε κοσμημα τελος παντων!! ;) εχω τρελη αδυναμια στα κοσμηματα

Εγω κοριτσακια μου ,ειμαι μια χαρα!εκανα εξετασεις για την φαγουρα και ολα βγηκαν τελεια!η φαγουρα σταματησε σχεδον και μαλλον ειναι απο τα λουλουδια στο κηπακι μας.. :unsure:

επισης εβγαλα φωτο και ελπιζω αυριο να σας τις δειξωω!!!

φιλακια σε ολες!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

an-n έγραψε:

wx koritsia vlepw na mperdeuomai me th dhlwsh tou mwrou mas..egw eutuxws den 8a to kanw amesws!edw sth Souhdia molis gennhsoume thn karamelitsa mou,pairnei kateu8eian to epi8eto ths manoulas.asxeta pou eimaste pantremenoi.meta prepei na pame sthn analogh uphresia kai na dhlwsoume tou antroulh mou to epwnumo.enw sthn Ellada automata pairnei tou antra to epwnumo ean exei uparksei gamos fusika.

Kikitsa mou exeis emas!!!!den peirazei!!!!!;)

Τελικα οι Σουηδοι εχουν πιο πολυ μυαλο! Ξερετε ποσες φορες εχω πει οτι τα παιδια πρεπει να παιρνουν το επιθετο της μανας? Δειτε το και αλλιως, της μανας ειναι σιγουρα! του πατερα??? Για τον πατερα ποτε δεν ειμαστε σιγουροι!!! ΧΙΧΙΧΙ!

Αργυρω αυπνιες και συ? Εγω κοιμηθηκα λιγο και τωρα κανω το νυχτοπουλι! Ωρες ωρες με πιανουν κατι πονοι χαμηλα που νομιζω πως γενναω! Οπως τωρα καλη ωρα! Με εχουν τσακισει και οι καουρες! Παλι παιδι αρκουδακι με βλεπω να κανω!!!

Αντε να περναν οι μερες! Θελω να γεννησωωωωωωωωωωω! Αρχιζω να μην αντεχω ουτε την κοιλια μου, ουτε τα κιλα μου και γενικως με ενοχλουν ολα! Εσας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Γεωργιτσα μου κι εγω καπως ετσι νιωθω!!!

ειμαι συνεχεια με πονακια και ολο νομιζω πως γενναω...αλλα δεννν...ανυπομονωωωωω...απο την αλλη ειναι μικρουλα ακομη ..ειναι μονο 2277 η δικια μου!οποτε πρεπει να κανω υπομονηηηη!!!δεν θελω να φτασω εως την Πητ μου που ειναι 21/7 θα ΣΚΑΣΩΩΩΩΩ!!!

αυπνιες εχω καθε μερα!!!αυριο εχω και να παω για ψωνια εμεινε να παρω ενα σουτιεν και παντοφλες για την κλινικη!τα υπολοιπα τα πηρα σημερα!!!εσυ?ετοιμη η βαλιτσουλα σου?εγω αυριο θα την ετοιμασω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

oi Souhdoi Gewrgia mou einai makran pio proodeutikoi se polla pragmata alla ti na leme..den tous ftanoume se tpt emeis oi Ellhnes..kala as mh ta paraleme..kai oi Ellhnes uperteroun se alla (pio deuteropklasata vevaia opws h diaskedash klp) a re ELLAS to megaleio sou!!!koritsia edw exei kana 2 wro pou kshmerwse.pleon nuxtwnei mono 1 wra!

shmera koritsia epluna ola ta ths mpempas kai siderwsa ta panta ektos apo ta sentonia,tis kouvertoules kai to mpournouzaki mas..

Gewrgia kai Arguroula mou einia fusiologika ponakia..etoimazontai ta mwrakia sas na er8oun ston kosmoo!!!!!!polu ksekourash!!!!!Gewrgia kai esu nuxtopouli????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρω μου ποτε σου ειπαν τα κιλα της μικρης σου? Εμενα 31/5 ηταν 1815 γρμ! Η γιατρος μου ειπε οτι ειναι μια χαρα αλλα εμενα μικρη μου φανηκε! Μου πε οτι απο δω και περα θα παρει βαρος! Επομενο ραντεβου εχω 17/6! Για να δουμε τι θα δουμε!

Στη βαλιτσα εχω βαλει ολα τα πραγματακια της μπεμπας και απο δικα μου λειπουν εσωρουχακια, παντοφλες και νεσεσερ με τα προσωπικα ειδη! Σουτιεν θηλασμου εχω απο την προηγουμενη εγκυμοσυνη αν και δεν ξερω πως θα παει αυτην την φορα! Το βλεπω πιο δυσκολο! Την πρωτη θηλαζα σχεδον αποκλειστικα 20 μερες αλλα με χιλια βασανα και αλλα τοσα δακρυα απο τους πονους στις θηλες (απο το μαιευτηριο ξεματωσαν και δεν μπρουσαν να επουλωθουν)! 40 μερες συνολο και μετα μονο ξενο! δεν ειχα υπομονη ρε γμτ και ειχα τρελλα νευρα! αυτην την φορα σκεφτομαι να νοικιασω νοσοκομειακο θηλαστρο μπας και μου κανει την ζωη ευκολοτερη αλλα ακομα δεν ξερω... γενικα παιδευτηκα πολυ την πρωτη φορα μου επιδινωσε και ολο αυτο την επιλοχειο καταθλιψη και φοβαμαι αρκετα για να ειμαι ειλικρινης απο την αλλη εστω και το λιγο που ειπιε απο μενα ο Νικολαας πιστευω οτι τον βοηθησε πολυ στο ανοσοποιητικο του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι ανν στην διασκεδαση ειμαστε πρωταθλητες γι αυτο φτασαμε εδω που φτασαμε! καλοπεραση και αγιος ο θεος! σε ολα τα υπολοιπα σκραπες και οπισθοδρομικοι! ασε που την μητροτητα την εχουν χεσμενη (σορι κιολας) στην Ελλαδα! ωρες ωρες τα σκεφτομαι και τα παιρνω αγρια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα ηταν 2277 πριν 3 ημερες.την Τριτη πηγαμε και ημουν 33 και 6 ημερων.

οσο για τον θημασμο,οσο αντεξεις καλο ειναι!!!εμενα τρεχει γαλατακι απο τωρα και γενικα εχω μεγαλη θηλη και πιστευω πως δεν θα συναντησω προβλημα αλλα ειδωμεν,,,,μην λεω μεγαλα λογια!ελπιζω να τα καταφερω για κανα 6μηνο!εσυ ποτε εχεις πητ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

27 ιουλιου αλλα λογω καισαρικης κλεισαμε ημερομηνια γεννας 9/7! Ο νικολας μου γεννηθηκε 4 μερες αφου μπηκα στον 9ο και ηταν 2700, αν επαιρνα ολο τον μηνα πηγαιναμε για 3800 χαλαρα! Οσο για τον θηλασμο και γω αυτην την αποψη εχω οσο μπορεις καλο του κανεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουφ με πεθανε απο τον πονο η κορη μου!!!βαραει με δυναμη απο αριστερα λες και θα μου σκισει την κοιλια μου,την πιεζω κι εγω για να φυγει απο εκει που με πονα και αυτη βαζει παραπανω δυναμη :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: τι τρελοκοριτσο θα βγαλω εγω??? :silly:

παντως μετα το ευχαριστιεμαι που ειναι δυνατη και με σπρωχνει δυνατα... :lol: ειμαι μαζοχα... :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ τι ωραια!!!θα γεννησεις νωριτερα!!!εγω με βλεπω να σκαωωωωωωωω..ολο το καλοκαιρι θα πειξωωωω!!!21/7 γενναω εκτος αν η κορη μου παρει απο μενα και βγει ανυπομονη!!!

Αντε με το καλο Γεωργιτσα μου!!!τελεια φτανει ο καιρος σου!!!με το καλο να υποδεχτεις το νινακι σου!!!

παω για υπνακο!!!ειμαι πτωμα !το ματι γαριδα βεβαια αλλα η κορη μου κλωτσαει αβερτα και με εχει τρελανει στον πονο...παω να ξαπλωσω μπας και ηρεμησει το θηριακι μου!φιλακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

emeis Gewrgia mou mono sth diaskedash uperteroume alla kai auth einai meros ths zwhs mas..asxeta pou kapoioi exoun entelws apomu8opoihsei ton oro douleia kai ta panta ta 8ewroun ena asteio..

mh mou sugxizesai kai den kanei 8a tarakseis to bebe sou!!!!

edw ta hnia sto 8ema ths anatrofhs twn paidiwn to exoun analavei oi antres(to megalutero pososto dld.)kai genika mageireuoun ,ka8arizoun,megalwnoun paidia..kamia sxesh..mia fora eipe o antras mou se enan sunadelfo tou:(o opoios tuxainei na einai arketa emfanisimos enw h gunaika tou asxhmoula) sthn Ellada 8a hsoun perizhthtos gampros kai autos neuriase..a re lew!auta einai!

koritsia oses apomeinate na sas kalhnuxtisw giati me ponaei h plath mou toses wres na siderwnw kai na ka8omai sto pc.. 8a ta poume aurio prwta o Theos!kalhnuxta omorfes koiloumpitses!!!!!!!na exete ena omorfo vradakiii xwris kaka oneira...!!!filakia polla!!!! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα όμορφες κοιλίτσες!!!!!!!!!!

Εύχαριστώ όλες όσες ευχηθήκατε για την επέτειο του γάμου μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Όσο για καθαρίστρια,σίγουρα εκεί θα καταλήξω,αρκεί να βρώ μία!!!!!!!!!!

Αργυρώ μου μπράβο που είνια όλα καλά με τις εξετασούλες σου,υπομονή και όλα καλά θα πάνε!!!!!!!!!!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια Γεννησε η φωτεινη μας σημερα το ξημερωματα ειναι η πρωτη ιουλιομανουλιτσα περιμενω νεα της για να σας πω τα νεοτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!Θα τρελαθώ!!!!!!!!!!!!!!Το είπε και το έκανε η άτιμη, γέννησε νωρίτερα!!!!Να της ζήσει ο μπέμπης της,γερός και καλότυχος να είναι!!!

Βαλεντίνα μου δεν ξέρουμε άλλες λεπτομέρειες μόνο ότι γέννησε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι καλά και αυτή και ο μπέμπης δλδ!!!Μπράβο πολύ χάρηκα!!!!Άντε όταν έχεις νεότερα να μας ενημερώσεις οκ;Να της δώσεις τις ευχές μου και φιλιά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσιαααα!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Νιώθω ΔΕΟΣ!!! Μια δικιά μας κοπέλα γέννησε!

Το λεγε, ειχε προαίσθημα! Συγκινήθηκα πολύ!

Να ναι καλά κι αυτη και το μωρό της!

Βαλεντίνα περιμένουμε νέα!

Για τα χαρτια, στο Λητώ ζητάνε για να δηλώσουν το μωρό :

1. Ταυτότητες γονιών

2. Ληξιαρχική πράξη γάμου

(οικογενιακή μερίδα δε ζητήσανε...αλλά θα την κρατάω μαζί)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΑΑΑΑΑΑ πόσο πολυ χαρηκα οταν εμαθα τα νεα απο την Βαλεντινα!!!!!! η Φωτεινούλα μας γεννησε!!!!!!! η πρώτη από την παρέα μας εφερε στον κοσμο το παιδάκι της!!!! Και το έλεγε η ατιμη πριν λιγες μερες που της μιλούσα στο FB οτι είχε προαίσθημα ότι θα γεννησει νωρίτερα!!!!! ειναι τόσο συγκινητικό!!!!!! Ευχομαι να ναι όλα καλα με το μωράκι της και μεε το καλό και οι υπολοιπες να παρουμε σειρα σιγά σιγα!!!!!!!!! Εμεις περιμένουμε από στιγμη σε στιγμη να μας φερουν την σιφονιερα μας και μετα θα ειμαστε ετοιμοι να φτιαξουμε το δωματιο του μπέμπη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...