Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Ιουλίου 2010! Νο3


Recommended Posts

Σε ευχαριστώ πολύ Αργυρω μου να είσαι καλά και με το καλό η μπουμπού σου. Μουρίτσα να σου ζήσει και να είναι πάντα καλότυχη και ευτυχισμενη. Εγώ μόλις γύρισα από το γιατρό και εάν δεν έχω γεννήσει μέχρι το Σάββατο το πρωί θα πάμε για πρόκληση. Οπότε δύο μερούλες μείναν ακόμα, που θα πάει θα περάσουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

an-n έγραψε:

Friday έγραψε:

επ!!!!!ειμαι και εγω εδωωωωωωωω!!!!![/quote:2zc2clc7]

Κι εγω κι εγω,μη με ξεχνατε :P

Νατασα πανεμορφη η κουκλιτσα σας!Να σας ζησει και να την χαρείτε!

Κι εγω πηγα χθες γιατρό,όλα μια χαρα αλλά ο μπεμπης μας ειναι ακομα σχετικα ψηλα.Μου ειπε να περπαταω 2 ωρες την ημερα :unsure::blink::dry:

Ελενα καλωσόρισες στην παρεα μας,αντε τελειωνεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας,κοριτσάκια!!!Εμείς ακόμα εδώ στην αναμονή,αλλά χθες ανακαλύψαμε ότι έχω συσπασούλες,αλλά η ώρα είναι κοντά πλέον!!!Είμαστε σε επιφυλακή!!

Καλή δύναμη σε όλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου γλυκά χαιρετούμε!!!!(Πλέον είμαστε 2!)

Προσπαθώ να γράψω μέρες αλλά δεν τα καταφέρνω...

Όπως σας ενημέρωσε η Χρύσα είχα 1 πολύ εύκολη γέννα στις 08/07.Πήγα κλινική στις 07/07 το απόγευμα αλλά είχα διάστολη 1,ξαναγύρισα σπίτι για ψυχολογικούς λόγους(ψυχοπλακωνόμουν στην κλινική)

Το βραδάκι οι συσπάσεις αυξήθηκαν και στις 12:30 ξαναπήγαμε κλινική.Διαστολή 3,αγχώθηκα πως πάμε πολύ αργά τελικά γιατί οι πονοι ξεκίνησαν από τις 6 το πρωί :ohmy::ohmy:

Η μαία μου είπε ότι όταν νιώσω ότι δεν αντέχω άλλο να πω να μου κάνουν επισκληρίδιο.Εγώ άντεχα αρκετά και είχα και την περιέργεια να δω τι θα επακολουθήσει.

Μου είπαν αργότερα ότι από το 3 στο 4 διαστολή πονάει πιο πολύ.εγώ έκανα στο 4 αλλά με πίεση από τη μαία,μου είπε αφού θα κάνεις που θα κάνεις γιατί να παιδεύεσαι;Πονούσα ήδη πολύ μπορώ να πω.Μόλις μούδιασα της είπα πόσο δίκιο είχε.

Από εκεί και πέρα τα πράγματα κύλισαν πολύ γρήγορα,κάναμε επισκ/διο στις 3 περίπου,μου βάλανε ορό και κατά τις 4 λέω στον γιατρό έρχεται το μωρό,γελούσε μου λέει "άντε ρε που βιάζεσαι να το βγάλεις",και πράγματι είχα σχεδον τέλεια διαστολή!!Υπολόγιζε ο γιατρός ότι θα γεννούσα κατά τις 6 και αν!!!Τελικά με 3 σπρωξιές και καθόλου πόνο βγήκε το αστεράκι μου στις 4:45, 3390γραμ και 49πόντους:P:P

Οι κοπέλες που ήδη γεννήσαν θα με καταλάβουν,ΔΕΝ ΠΕΡΙΓΡΆΦΕΤΑΙ ΤΟ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΑΥΤΟ!!!!Έλιωσα στο κλάμα...και εγώ και ο αντρούλης μου που ήταν μέσα όλη την ώρα και η μαμά μου λίγο πιο πίσω γιατί φοβόταν :ohmy:

Είναι πολύ ήσυχο μωρό,θηλάζουμε αποκλειστικά τις 3 τελευταίες μέρες.Μόνο εγώ έκανα πυρετό και πάιρνω 2 αντιβιώσεις!!!Είμαι κομμάτια απο το ξενύχτι,τον πυρετό,δεν εχω όρεξη να φάω,αλλά βλέπω τη μπουμπού μου και τα ξεχνάω όλα!!!Είναι λίγο βρικολακάκι,κοιμάται την ημέρα και την νύχτα έχουμε πάρτυ!!

Αυτά είναι τα νέα μας,εύχομαι με το καλό στα κορίτσια που έμειναν,και να ζήσουν τα μωράκια σε αυτές που γέννησαν!!!!

Φιλάκια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινακι τι συγκινητικη περιγραφη!!!!!χαιρομαι που ολα κυλησαν τοσο ομαλα και δεν ταλαιπωρηθηκατε μαμα και κορουλα!να σου ζησει και απο εδω το κοριτσακι σου και να ειναι παντα ευτυχισμενη στη ζωη της!!!και εσεις να ειστε καλα και παντα διπλα της!καλη λοχεια να εχεις και περαστικουλια σου?ποτε προλαβες να αρρωτησεις?

σ'ευχαριστουμε πολυ για τις ευχουλες σου και πιστεψε με τρελαινομαστε να ζησουμε αυτη την εμπειρια και να παρουμε αγκαλιτσα μας το θαυματακι μας!!!!!!!!πλησιαζει και η δικη μας στιγμη!!!!φιλακια πολλα και στις 2 σας!!!!! :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kοριτσακια μου καλησπερα κι απο μενα!ειμαι σκατακια...

Σημερα πηγα στον ιατρο!ειπε παμε πολυ καλα,η μπεμπα ειναι μια χαρα χαμηλα και ετοιμη,και μετα γυρναει και μου λεει''ας περιμενουμε οποτε θελει να βγει΄΄ :blink: αααααααααα...μου ηρθε να ουρλιαξωωωωωω!!!αφου ειπαμε για Σαββατο του λεω...

ααα...ετσι ειπαμε?μου λεει...τοτε παρε με τηλεφωνο 9 το βραδυ να δουμε τι θα κανουμε για να δω πρωτα το προγραμμα μου μου λεει...

θα σκασσσωωωωωωωωω!!!κοιμηθηκα σαν το ζωο για να περασει η ωρα και να παει 9!!!τωρα εμεινε μιαμιση ωριτσα και μπηκα να σας δω κοριτσακια μου!

ελπιζω σε λιγη ωριτσα να μαθω οτι Σαββατο γενναω!εχω γινει σαν αρκουδα!!!τεραστια ποδια ,μεση σκατα και δεν μπορω ουτε να σηκωθω απο το κρεβατι και αυτος μου λεει να περιμενω???δεν μπορωωωωωωωωωωω!!!γαμωτι μου!!!

ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ ΜΟΥ,ΤΙ ΤΕΛΕΙΑ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ!!!χαρηκα που ειχες ευκολη γεννα!!εγω σημερα ειδα καποιες κοπελες που γεννουσαν εκει και πεθαναν στο πονο μεχρι να κανουν επισκληρηδιο και κοντεψα να βαλω τα κλαμματα!!!γιατι ετσι?α..και μια αλλη στο πιπι της ειχε αιματα ενω περιμενε εχοντας κανει επισκληρηδιο...αχ εγω ημουνα :S:dry: ολη την ωρα φοβισμενη...ευτυχως εσυ Κατερινακι ειχες μια ευκολη γεννα και καλα εκανε και η μαια και σου προτεινε να κανεις γρηγορα επισκληρηδιο!πονεσε το τσιμπημα?γιατι ειδα μια κοπελα που πονεσε και στην επισκληρηδιο :ohmy::ohmy::ohmy: επισης πονεσες οταν βγηκε το νινι η δεν αισθανθηκες τιποτα μετα την επισκληρηδιο?

και μετα την ανακριση!!!Σορρυ για τις πολλες ερωτησεις αλλα τρεμω απο φοβο..οσο και να θελω να γεννησω,,χαχαχαχχαχα

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ,ΝΑΝΑΙ ΓΕΡΗ ,ΚΑΛΟΤΥΧΗ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗ ΔΕΙΣ ΟΠΩΣ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ!ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΥΓΕΙΑ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ!!! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρουλα μου μην αγχωνεσαι κοπελα μου..οτι για ολες ετσι και για εμας..ο Θεος δεν θα μας εγκαταλαειψει!δεν εχουμε αλλωστε πολλα περιθωρια..εε..παρδον..δεν εχεις ηθελα να πω..εγω εχω ακομα!γκρρρρ!!!

αγωνια μεχρι τις 9!βλεπω πολλες ερωτησεις..εγω δεν τολμαω να ρωτησω..φοβουμαιιιι!!!αλλωστε η καθε μια το ζει διαφορετικα.. θινκ ποσιτιβ!περιμενω νεα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω Αναστασουλα μου για το κουραγιο που μου δινεις αλλα ειμαι μεσα στα νευρααα...θα παρω τηλεφωνο σε λιγακι και θα σας ενημερωσω!!φιλακιααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου τι κανετε?? βλεπω εισαστε ολες στην αναμονη! εμεις μολις θηλασαμε αλλα ειμαστε ξυπνιες ακομα και κουνιομαστε μεσα στην καλαθουνα μας! :P

κατερινα μου και εγω 8/7 γεννησα, τα μπεμπακια μας θα εχουν την ιδια μερα γεννεθλια! B) :laugh:

αργυρω μου οσο περιμενεις τοσο ανυπομονα τοσο παραταση νομιζω θα σου δεινει ο γιατρος σου :laugh: το πολυ σε 2 μερουλες θα γεννησεις βρε μην στενοχωριεσαι, απολαυσε τις τελευταιες μερουλες με την κοιλιτσα γιατι μετα ερχονται τρελλααααααα ξενυχτιααα :P εγω τα βραδια πλεον κοιμαμαι 2 ωρες, σηκωνομαι και θηλαζω τη μπεμπα και κοιμαμαι ορθια :silly:

χαρα μου να σου ευχηθω και απο εδω να σου ζησει η μπεμπουλα σουυυυυ!!!

κοριτσια μου αν εχω ξεχασει καμια συγνωμη αλλα δεν μπαινω συχνα στο μαμμυ πλεον και δεν προλαβαινω να διαβαζω ολα τα μηνυματακια σας!!

φιλακια πολλα σε ολες απο μενα και τη μπεμπα μουυυ! :kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ Κικιτσα μου!!!να μας φιλησεις και εσυ τη μπεμπουλα σου!!!!τι γλυκο ζουμερο φιλακι ηταν αυτο????χαχαχαχαχα!!!

τι ομορφα που ακουγονται ολα αυτα...αχ αντε να τα ζησουμε αυτα και εμεις!!!!φτου φτου σας!!!μη σας ματιασω.ετσι να ειναι ολη σας η ζωη απο δω και περα κοπελα μου..χαρες μονο και πληροτητα!φιλακια και απο εμας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eμείς κάναμε μπανάκι,θηλάσαμε και κοιμόμαστε σαν αγγελούδια τώρα!!!!Έτσι Αναστασία να σε κάνω να λιώσεις κι άλλο!!!!!!!

Αργυρώ μου μην ακούς καμμία,η γέννα με επισκληρίδιο είναι πολύ εύκολη.Πριν κάνεις εννοείται ότι θα πονέσεις,αλλά να σου πω και κάτι;Παιδί θα κάνεις,θα ταλαιπωρηθείς και λίγο,λογικό δεν είναι;Εγώ είχα θετικότατη σκέψη από την αρχή,πήγαν όλα υπέροχα,Δόξα το Θεό!!!!Ήταν και ατμοσφαιρική γέννα,με βροχή,βροντές και αστραπές!!!!!

Να σας πω και πόσο αφασία είμουν,επειδή είμαι και χιουμορίστρια.....Στην αίθουσα τοκετού είχε τηλεόραση,ξημερώματα φυσικά είχε παλιές σειρές σε επανάληψη,κάποια στιγμή και ενώ μου λέει ο γιατρός,"στην επόμενη εξώθηση θα ακούσεις το κλάμα του μωρού σου" και λέω εγώ από μέσα μου"τι λέει τώρα αυτός έτσι ευκολα βγαίνουν τα μωρά;"Κοιτάω την TV και έπαιζε 1 σειρά με τον Τζώρτζογλου,εκείνη τη στιγμή έπεφτε στο κρεβάτι με μία τύπισσα.Και τι λέω:"το ότι θα γεννούσα και θα έβλεπα ταυτόχρονα τον Τζώρτζογλου να γαμ...,δεν το περίμενα ποτέ!!!"

Φυσικά λιώσανε στο γέλιο όλοι!!!!!Τόση αφασία είχα!!!!

Κικίτσα μου να σου ζήσει και εσένα η μπουμπού σου!!!!Σε μελετούσα και εσένα,θυμομουν ότι γεννούσες 08/07,Μαζί γεννήθηκαν οι κουκλίτσες μας!!!

Φιλάκια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ!ΣΕ ΟΣΕΣ ΓΕΝΝΗΣΑΝ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΑ ΚΑΙ ΤΥΧΕΡΑ ΤΑ ΝΙΝΑΚΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΣΕ ΟΣΕΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΝ ΑΓΧΟΣ.ΑΡΓΗΣΑ ΝΑ ΜΠΩ ΝΑ ΣΑΣ ΓΡΑΨΩ ΓΙΑΤΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΙΧΑΜΕ ΑΣΧΗΜΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΜΕ ΚΑΛΟ ΤΕΛΟΣ.

ΟΠΩΣ ΣΑΣ ΕΙΧΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ Η ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΟΥ Η ΓΛΥΚΕΙΑ ΓΕΝΝΗΣΑ ΜΕ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΣΤΙΣ 5/7 ΣΤΙΣ 21:00 ΣΤΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΚΕΤΗ ΓΛΥΚΑ ΜΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΜΑΛΛΑΚΙΑ ΣΚΟΥΡΑ ΚΑΣΤΑΝΑ,ΕΡΙΞΑ ΠΟΛΥ ΚΛΑΜΑ,Ο ΑΝΤΡΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ.ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΒΡΑΔΥ ΜΟΛΙΣ ΠΕΡΑΣΕ Η ΔΡΑΣΗ ΤΗΣ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟΥ ΠΟΝΟΥΣΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΜΕ ΕΠΙΑΝΑΝ ΤΑ ΠΑΥΣΙΠΟΝΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΝΕΥΡΟΣΠΑΣΤΟ.ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΟΜΩΣ ΗΜΟΥΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΠΕΡΠΑΤΗΣΑ.ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΜΟΥ ΦΕΡΟΥΝ ΤΗ ΜΠΕΜΠΑ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ,ΕΦΕΡΑΝ ΣΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ ΤΗ ΜΠΕΜΠΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΔΕ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΑΝ ΝΑ ΕΡΘΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΚΕΙ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΝ ΣΕ ΕΚΕΙΝΟΝ.Η ΜΠΕΜΠΑ ΜΑΣ ΑΝΕΒΑΣΕ ΞΑΦΝΙΚΑ ΠΥΡΕΤΟ ΚΑΙ ΜΠΗΚΕ ΣΕ ΘΕΡΜΟΚΟΙΤΙΔΑ ΓΙΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ ΚΑΙ ΤΗΣ ΧΟΡΗΓΗΣΑΝ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ,ΤΗΣ ΕΚΑΝΑΝ ΕΝΑ ΣΩΡΟ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΗΚΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΗΤΑΝ ΧΑΛΙΑ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΒΑΛΑ ΚΑΤΩ,ΠΗΓΑΙΝΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΕΒΛΕΠΑ ΤΟ ΝΙΝΙ ΜΟΥ.ΕΥΤΥΧΩΣ Ο ΠΥΡΕΤΟΣ ΚΡΑΤΗΣΕ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΡΑΤΗΣΑΝ ΜΕΧΡΙ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΓΙΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΠΕΙΔΗ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΟΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.Η ΔΙΑΓΝΩΣΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΗΤΑΝ ΠΕΡΙΓΕΝΝΗΤΙΚΟ ΣΤΡΕΣ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΟΤΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΣΤΡΙΜΩΓΜΕΝΟ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΜΟΥ,ΕΡΧΟΤΑΝ ΜΕ ΤΟΝ ΚΩΛΟ ΚΑΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΤΗΣ ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΔΙΑΦΡΑΓΜΑ ΜΟΥ.ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΔΕ ΜΕ ΚΟΥΡΑΖΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ,ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΤΡΩΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ(ΚΑΘΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΩΡΕΣ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ)ΜΕ ΞΕΖΟΥΜΙΖΕΙ :) .ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΗΓΑΜΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΑΙΔΩΝ ΚΑΙ ΒΑΛΑΜΕ ΓΥΨΑΚΙΑ ΣΤΑ ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ ΜΑΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΣΤΡΑΒΑ ΤΑ ΠΑΤΟΥΣΑΚΙΑ ΜΑΣ,ΑΚΟΜΗ 5 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΤΑ ΠΑΤΟΥΣΑΚΙΑ ΜΑΣ.ΠΟΛΥ ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΜΕΝΟ ΜΩΡΟ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΛΟΜΑΘΗΜΕΝΗ-ΚΑΚΟΜΑΘΗΜΕΝΗ ΚΑΙ ΔΕ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ :P ΤΗ ΛΑΤΡΕΥΩ ΤΗ ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΩΡΟ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kατερινούλα μου συγκινήθηκα πάρα πολύ βρε κορίτσι μου.....Πρέπει να έχεις πολύ δύναμη μέσα σου, μπράβο!!!!Ευτυχώς δεν ήταν κάτι σοβαρό τελικά.

Να σας ζήσει η μπεμπούλα σας,να είναι γερή και υγιείς πάντα!!!καλή λοχεία να έχεις!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λεγε μου,λεγε μου Κατερινα μου να τρελαινομαι πιο πολυ!!!απαιχτη παντως η περιγραφη σου!!!δεν παιζεσαι!φοβερη!τυχερουλα που γεννησες τοσο ευκολα και χωρις ταλαιπωρια!να ειστε ευτυχισμενοι οικογενειακως!!!

Κατερινακι μου(θινκπινκ) αν και ηξερα τι περνουσατε απο την αρχη ημουν βεβαιη πως ολα θα κυλησουν ομαλα και στο τελος θα χαιρεστε ο ενας τον αλλο στο επακρο!!!χαιρομαι που φανηκες τοσο δυνατη απο την αρχη!μπραβο σου κοριτσακι μου!!!να ειναι γερη και δυνατη η μπεμπουλα σου οπως και αποδειχθηκε οτι ειναι!ολοι να ειστε γεροι και να τη μεγαλωσετε με πολυ πολυ αγαπη!φιλακια πολλαααααααααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι μου,με συγκίνησες πολύ!!!!!!Εύχομαι να ήταν η τελευταία σας ταλαιπωρία και μόνο χαρές από εδώ και πέρα!!!!!!

Να σας ενημερώσω ότι σήμερα κάνω εισαγωγή για πρόκληση φυσιολογικού τοκετού (λόγω αντιπηκτικών ενέσεων).Ξημερώματα Σαββάτου θα έχω αγκαλιά την μπέμπα μου!!!Θέλω να προσευχηθείτε για την υγεία της!!!!

Σας φιλώ γλυκά και θα τα πούμε όταν γυρίσω σπίτι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!ΑΝ ΣΑΣ ΠΩ ΚΑΙ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΘΑ ΠΑΘΕΤΕ ΣΟΚ ΑΛΛΑ ΑΦΗΣΤΕ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΘΥΜΑΜΑΙ,ΤΑ ΧΕΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ ΤΗΣ ΜΠΕΜΠΟΥΛΑΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΗ ΜΕΛΑΝΙΑΣΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΤΡΥΠΙΕΣ.ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΟΣΦΥΟΝΩΤΙΑΙΑ ΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗ ΤΗΣ ΕΚΑΝΑΝ.ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΛΗ ΛΟΧΕΙΑ.ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και απο μένα. Να ζήσουν τα μωράκια που γεννήθηκαν και με το καλό να έρθουν τα μωράκια που είναι ακόμα στις κοιλίτσες σας!

Γέννησα στις 6/7 το μεσημέρι λοιπόν κι εγώ κι έκανα το κοριτσάκι μας! Μπήκα με ραντεβού και πρόκληση για φυσιολογικό τοκετό. Ξεκίνησαν οι πόνοι, η διαστολή πήγαινε πολύ καλά αλλά η μικρή αντί να πηγαίνει κέντρο και προς λεκάνη πήγαινε τέρμα δεξιά. Οι πόνοι σε κάποιο σημείο μου ήταν αφόρητοι ζήτησα επισκληρίδιο (δεν πονάει) αλλά έναν φόβο να πω την αλήθεια τον είχα. Με την επισκληρίδιο δεν πονάς τόσο αλλά και πάλι κάτι καταλαβαίνεις. Καθώς περνούσε η ώρα η διαστολή μεγάλωνε η συχνότητα των πόνων επίσης αλλά η μικρή δεν κατευθυνόταν εκεί που έπρεπε. Είχε δεθεί ο ομφάλιος λώρος στην μασχαλίτσα της και δεν την άφηνε να κατευθυνθεί προς την έξοδο. Μετά χάνονταν και οι σφυγμοί της οπότε όπως καταλαβαίνεται φύγαμε για χειρουργείο. Γεννήθηκε η μικρούλα υγιέστατη και ομορφούλα.

Όσον αφορά τον θηλασμό εκεί είχα ένα θέμα αλλά δεν είναι του παρόντος κάποια άλλη στιγμή ίσως να αναφερθώ αλλά τώρα όχι γιατι δεν θέλω να σας επηρεάσω αρνητικά. Πάντως μια συμβουλή θα δώσω και ίσως να βοηθήσω κάποια, αν κι εύχομαι να είναι αχρείαστη η συμβουλή μου. Συμβουλευτείτε ένα θήλαστρο για την ποσότητα γάλατος που έχετε και για να ξέρετε πόσο τρώει το μωράκι σας. Αυτό φιλικά απο μένα που τελικά δεν κατάφερα να την θηλάσω.

Ψυχολογικά δεν είμαι πολύ καλά μ αυτό το θέμα αλλά δυστηχώς αποφάσισα οτι αυτό έπρεπε να γίνει και σας παρακαλώ επειδή ξέρω τι μάχη γίνεται για τον μητρικό θηλασμό μην αντιδράσει κάποια μανούλα που θηλάζει να μου πεί πόσο λάθος κάνω γιατί είμαι ήδη πιεσμένη πολύ και θα ήθελα να δώσω χαρά απο δω και πέρα στο μωρό μου κι όχι κλάματα. Σας ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι μου ολα αυτα οπως ειπες ανηκουν στο παρελθον.το γιαβρακι σου ειναι δυνατο οπως και εσυ και εμεις χαιρομαστε πολυ πολυ γι'αυτο!η φωτο ειναι της μπεμπας σου????θα τρελαθωωω!!!!ειναι υπεροχη!!!!!!φτου φτου!!!

ζινα πολυ συγκινητικη η περιγραφη σου!ολα καλα πηγαν και με τον δικο σου τοκετο!!!μπραβο κοπελα μου!!!να σου ζησει το κοριτσακι σου κοπελα μου!να ειναι γερη και ευτυχισμενη παντα!!!εγω ακομα περιμενω να γεννησω αλλα φυσικα και δεν θα σ'εκρινα με τπτ σχετικα με τον θηλασμο που ανεφερες.και νομιζω οως καμια δεν θα σε κρινει.εσυ ξερεις τι αντιμετωπισες.ευχομαι να εισαι καλυτερα και να χαιρεστε τη καθε στιγμη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου!!!

ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΣΤΙς 11 ΚΑΙ ΜΙΣΗ ΓΕΝΝΑΜΕ!!!!!!!!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!!!!!ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΩΡΕς ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΘΑ ΜΠΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΡΟΚΛΗΣΗ!δεν ξερω ποση ωρα διαρκει να σε πιασουν οι πονοι αλλα...θα σας τα πω μολις με το καλο επιστρεψω.... ;)

ειμαι μεσα στο αγχος.. :S τρεμω απο φοβο..ελπιζω ολα να πανε καλα!!!

φιλακια πολλα και θα σας ενημερωσει η φιλεναδουλα μου η Αναστασια!!!

(THINKPINK:Δεν σε ξεχασα καλο μου κοριτσακι,ευχομαι ναναι γερη η μπεμπουλα σου και να τα θυμαστε ολα σαν ενα κακο ονειρο που περασε και παει..ετσι?φιλακια πολλα στα μπουτακια της!!!να σου ζησει και ναστε παντα μια υπεροχη οικογενεια!!!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΟΝΟ!!ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ Ν'ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ!!ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!ΣΚΕΨΟΥ ΜΟΝΟ ΟΤΙ ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΩΡΕΣ ΘΑ ΚΡΑΤΑΣ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρω 27 έγραψε:

Κοριτσακια μου!!!

ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΣΤΙς 11 ΚΑΙ ΜΙΣΗ ΓΕΝΝΑΜΕ!!!!!!!!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!!!!!ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΩΡΕς ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΘΑ ΜΠΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΚΛΙΝΙΚΗ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΡΟΚΛΗΣΗ!δεν ξερω ποση ωρα διαρκει να σε πιασουν οι πονοι αλλα...θα σας τα πω μολις με το καλο επιστρεψω.... ;)

ειμαι μεσα στο αγχος.. :S τρεμω απο φοβο..ελπιζω ολα να πανε καλα!!!

φιλακια πολλα και θα σας ενημερωσει η φιλεναδουλα μου η Αναστασια!!!

(THINKPINK:Δεν σε ξεχασα καλο μου κοριτσακι,ευχομαι ναναι γερη η μπεμπουλα σου και να τα θυμαστε ολα σαν ενα κακο ονειρο που περασε και παει..ετσι?φιλακια πολλα στα μπουτακια της!!!να σου ζησει και ναστε παντα μια υπεροχη οικογενεια!!!)

αγαπουλα μου!!!με το καλο κοπελα μου!!!με το καλοοοοο!!!με κανεναν πονο ευχομαι!!!να παρεις αγκαλιτσα σου το κοριτσακι σου και να "τρελαθεις" απο τη χαρα σου!!!θα ηρεμησεις αυριο..θα εχεις το θαυματακι σου διπλα σου και θα εισαι πιο ηρεμη απο ποτε!θα κανουμε προσευχουλα!!!ολα θα πανε υπεροχα!!!να μου τη φιλησεις ναι??η καραμελιτσα μου ακομα δεν λεει να βγει αλλα στελνει με τον τροπο της τα φιλακια στη φιλεναδα της τη νεραιδουλα!!!με το καλοοο καρδουλα μου!!με το καλοοοοο!!!φιλακια πολλαααααα :kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα μανούλες και μελλουσες μανούλες τί κάνετε; εμένα το μωράκι μου κοιμάται και έτσι βρήκα λίγο χρόνο να μιλήσουμε.Αργυρώ με το καλό κοπέλα μου. όλα καλά θα πάνε μόνο μην αγχωθείς για να είσαι συνεργάσιμη. ποσό αλλάζει τη ζωή μας ένα παιδάκι!!!! Σε γενικές γραμμές μπορώ να πω πως είναι ήσυχο μωράκι όχι πως δεν κλάει αλλά σε φυσιολογικά πλαίσια είναι μέχρι να μάθουμε και να μας μαθει.Με το θυλάσμό όλα καλά μόνο που είναι πολύ λαίμαργος και κανει λες και έχουμε να τον ταίσουμε μέρες. Ευτυχώς δεν πνίγεται και δεν βγάζει γαλατάκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρες μου κλειδώνω το No 3 και ανοίγω το 4!!!

όταν ένα θέμα ξεπερνάει τις 100 σελίδες και δεν το κλειδώνω έγκαιρα, στείλτε μου ένα μηνυματάκι να το τακτοποιήσω. Οκ; Ευχαριστώ :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Πολύ καλά θα κάνετε κορίτσι μου!! Να το παλέψετε και, αν χρειαστεί, ξαναπροσπαθειτε με φυσικό. Και οι βιταμίνες στους άνδρες αποδίδουν πιο πολυ απ ότι σε εμάς. Στον δικό μου, να σκεφτείς, χωρίς να έχει θέμα, του είχε δώσει ο ανδρολογος απλα για ενίσχυση (άλλο θέμα  ποσες πήρε τελικά, χιχι!). Για την εξέταση, να δεις τι θα σου πουν αύριο και πάρε κ δεύτερη γνώμη, αν εχεις αμφιβολιες. Έχω κ εγώ ινοαδενωματα και κυστουλες, που τα παρακολουθώ χρόνια κ έχω καρδιοχτυπησει πολλές φορές μετά από εξετάσεις που εχω κάνει κ μου τα λενε ποτε ετσι ποτε αλλιως...Και, να σκεφτεις, πάω Αθήνα στους καλύτερους. Θέλουν πολλή προσοχή αυτά τα πράγματα και να έχεις καλή εικόνα του στήθους σου, για να ξέρεις να τους κατατοπιζεις κ εσυ. Και καλό μαστολογο να ξέρει τι κάνει!! Δεν θα είναι τίποτα, απλά σου λέω για να είσαι υποψιασμενη. ❤️
    • Σε ευχαριστώ πάρα πολύ Apol μου . Μακάρι να ήταν απλά μια προετοιμασία για το χειρότερο αλλά και εγώ προετοιμάζομαι για αυτό πια γιατί ξέρω πως και ως πτωσή ανταποκρίτρια θα είναι πολύ δύσκολο να βρεθει κατάλληλο για μεταφορά .Ελπίζω και εύχομαι σε όλες μας το καλύτερο γιατί πολέμαμε καθημερινά . Εσύ σε τι στάδιο είσαι ?
    • @Maria98 @anna_30 σας ευχαριστώ κορίτσια 🙏🙏 θα συνεχίσω τα τεστ γιατί έχω ακόμα μερουλες.... Εύχομαι να σκουραίνουν!!! 
    • Εμένα με αφήνει να τα βάφω όλα με φυτική βαφή. Αλλά τώρα που έχω Μπαλαγιάζ και δεν κάνω ρίζα κάνω και με κανονική. Βέβαια όλα αυτά μετά το 1ο τρίμηνο. 
    • Κορίτσι μου ίσως μπορείς να πάρεις κ εσύ βιταμίνες για την ποιότητα των ωαρίων, ρώτησε τον γιατρό σου να σου συστήσει αναλόγως της περίπτωσης σου. Αν κ οι πλειστοι γιατροί δεν πιστεύουμ στις βιταμίνες. Εγώ πήρα πριν τη 2η μου διέγερση κ πήγε πολύ καλύτερα από την 1η, δεν ξέρω αν έπαιξε κ αυτό ρόλο.  Το βιβλίο it starts with the egg έχει πολύ ωραίες πληροφορίες, το βρίσκεις δωρεάν online 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...