Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Ιουλίου 2010! Νο3


Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσάκια!Πολλές ευχές σε όλες τις κοπέλες που γέννησαν (σε λιγο θα χασω το λογαριασμο) και με το καλό και εμείς οι υπόλοιπες.

Χαρά όλα θα πάνε καλά,μην ανησυχεις για τίποτα,μόνο θετικες σκεψεις!

Αναστασια μην ανησυχεις,θα εχεις εμενα παρεούλα,αν και δεν είμαι πολύ συνεπής,είναι αλήθεια! :blush:

Εμεις πήγαμε την Τεταρτη στη γιατρό,ο μπέμπης μας 3300,αλλά ακόμη ψηλά,γι'αυτό σου λέω...χαλαρά!Ακούει για κρίση & δε θέλει να βγει :ohmy:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πολλές ευχές στα καινούργια κοριτσάκια μου γέννησαν!!!

Κι εμείς είμαστε ακόμη εδώ και περιμένουμε!!!

Στις 38 εβδομάδες η μπέμπα ήταν 3.100 γραμ και ήταν ακόμη ψηλά...

Τώρα θα την μετρήσουμε πάλι την Πέμπτη και ελπίζω μέχρι το ΣΚ να μας έχει κάνει την έξοδο!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια καλημερα!!!!

κοιμάται ο μπεμπάκος μου και είπα να μπω να σας πω μια καλημέρα και να ευχηθώ να σας ζησουν τα μωρα σε όσες κοπέλες γεννησαν και καλή λοχεία!!!!

εμεις τελικά θηλαζουμε με λίγα προβληματακια καθως δεν έχω όση ποσότητα παιτειται και αναγκαστικά δίνουμε στον μπέμπη μας και λίγο συμπλήρωμα!!! αναγκαζόμασταν να θηλάζουμε για πολλες ώρες μεχρι να πιουμε όσο επρεπε και μετα εξαντλούμασταν και εγω και ο μπέμπης!!! τωρα με την μεικτή διατροφη είμαστε μια χαρούλα, μεγαλώνουμε, πιασαμε και το βαρος της γεννησης και επεσε σημερα και ο αφαλούλης μας!!!!

εχω γράψει την ιστορία του τοκετού μου όποια κοπέλα θέλει να την διαβάσει!!!!! Μακάρι να μπορουσα να ανανεώσω και την λίστα μας με τα γεννητούρια αλλά δεν ξερω πωσ!!!! αν ξερει καμμια ασ το κανει!!!!

σιγα σιγα πρέπει να φτιάξουμε και ενα θεμα για τις μαμαδες μωρων Ιουλίου και να μιλάμε για τα μικράκια μας!!!!!!!

φιλάκια πολλά πολλά σε όλα τα κοιλουμπάκια και σε όλα τα μωρακια!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρα μου περιμενουμε τα νεακια σου μεσω της Ανθης!!!

κατερινακι θα ειμαστε παρεακι ωραια!!!!!ακουει κριση και δισταζει να βγει στον εξω κοσμο ε?εγω που ζω στη Σουηδια και δεν εχει κριση εδω γιατι δεν λεει να βγει?ε?

friday με το καλο κοπελα μου!!!!

Ρενακι υπεροχη η ιστορια σου!!!παλι τα καταφερες και με εκανες να κλαψω!χαχα!να ειστε ευτυχισμενοι κοπελα μου και απο εδω!να σας ζησει το παλικαρακι σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΣΑΣ!

ΛΟΙΠΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΛΑ ΕΠΕΙΔΗ Η ΚΛΕΟΠΑΤΡΙΤΣΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΩΡΗ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΑΝ ΚΕΛΕΙΝΕΙ ΤΙΣ 4 ΩΡΕΣ ΝΑ ΤΗΝ ΞΥΠΝΑΩ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ Κ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΤΙΣ 5 ΩΡΕΣ..ΜΕΤΑ ΟΤΑΝ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΤΗΣ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΞΥΠΝΑΩ ΚΑΘΟΛΟΥ!!!ΕΠΙΣΗΣ ΘΗΛΑΖΟΥΜΕ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ Κ ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΕ ....!ΕΝΤΩΜΕΤΑΞΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΞΕΡΕΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΡΕΥΕΤΑΙ Κ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΘΗΛΑΖΕΙ ΕΝΕΡΓΗΤΑΙ!!

ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΑΝ ΜΕ ΕΧΕΙΣ ΡΩΤΗΣΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ...

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΩ ΣΤΗ ΜΙΚΡΗ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Κ ΣΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ ΔΗΛΑΔΗ ΔΕΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΜΩΡΟΜΑΝΤΗΛΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΛΕΚΑΝΑΚΙ ΜΕ ΝΕΡΑΚΙ ΜΕΓΑΛΕΣ ΓΑΖΟΥΛΕΣ Κ ΤΙΣ ΞΕΠΛΕΝΩ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΤΗΣ ΠΩΠΟΥΔΑΚΙ !!!

ΕΙΜΑΙ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΠΟΛΥ!!

ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΤΕ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΤΙ ΩΡΑΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κανει κακα σκληρα?ή διαρροια? στην διαρροια δεν ειναι φυσιολογικο αν παρατηρησεις πολλες.εκει υποψιαζεσαι καποια αλλεργια στο γαλα.το οτι δεν ρευεται απλα χρειαζεται υπομονη,επιμονη!οσο μπορεις κρατα την αγκαλιτσα μεχρι να ρευτει διαφορετικα αν θες να τη βαλεις για νανι βαλε την στο πλαι..βεβαια το ξερεις αυτο απλα το επισημαινω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

yiotaki!!!! έγραψε:

μα δεν πεινει ξενο μονο δικο μου της δινω..κανει λιγα πρασσινοπα..μηπως ειναι απο το θηλασμο!!!!

δεν κανει μονο το ξενο αλλεργιες..ειδικα το γαλα της μαμας προκαλει αλλεργιες στο μωρο..ξερεις ποσα περιστατικα μου εχει αναφερει ο αντρας μου απο μητερες που αναγκαστικαν να διεκπεραιωσουν τον θηλασμο ή να καταφυγουν σε αλλες μεθοδους για να τον ολοκληρωσουν?

πολλες φορες τα γαλακτοκομικα που τρωει η μαμα πειραζουν το μωρο και αναγκαζεται να τα κοψει η μαμα (παιρνωντας συμπληρωματα ασβεστιου) για να θηλαζει κανονικα το μωρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στη δικη σου περιπτωση δεν φαινεται να ειναι αλλεργικο.δεν ξερω λεπτομερειες βεβαια αλλα δεν φαινεται να ειναι.τα πρασινοπα κακακια ειναι φυσιολογικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ευχαριστω κ ανησυχω πολυ...επισης ρωτησε τον σε παρακαλω να θηλαζω καθε φορα κ απο τα δυο στηθη ετσι???κ αν δω μετα απο 10 λεπτα οτι πειναει να την ξαναβαλω στο στηθος???δεν θελω να της δωσω ξενο...κ αφου κοιμαται αρκετες ωρες σημαινει οτι χορταινει με το δικο μου γαλα???

συγνωμη γιατις τοσες πολλες ερωτησεις..αλλα εχω αγχωθει μην κανω κατι λαθος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε μη μ'ευχαριστεις!αυτο το αγχος ελπιζω να εχω και γω σε μερικες μερες-εβδομαδες..το πρωτο προτιμω βεβαια..χαχαχαχαχαχα!!!ειναι φυσιολογικο αγχος και αυτο σημαινει πως εισαι καλη μανουλα!!!ενδιαφερεσαι για το νεογγενητο κοριτσακι σου πολυ πολυ!!!!

ο αντρας μου στο θεμα του θηλασμου εχει την εξης αποψη:αν εχεις γαλατακι μπολικο να δωσεις απο το ενα στηθος δεν χρειαζεται να δωσεις και απο το αλλο.μην το μοιραζεις..η αλλαγη του στηθους μπορει να αποσυντονισει το μωρο και να κοψει την ορεξη του.αν εχεις λοιπον πολυ γαλα απο το ενα στηθος μη δινεις και το αλλο στο 1γευμα πανω.

αν δεν ξυπναει νωριτερα σημαινει πως την χορταινει το δικο σου γαλατακι οπως σωστα ειπες μονο ομως αν παιρνει βαρος.ετσι καταλαβαινεις οτι της αρκει το γαλατακι σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια σε βρισκω πολυ ενημερωμενη!Εσυ δε θα εχεις κανενα πρόβλημα όταν γεννηθεί το νινι σου!

Γιώτα μην ανησυχεις,θα πάρει τα πάνω της η μπέμπα σου.Αφου καταφερες και τη θηλαζεις παρόλο που είναι μικρούλα,όλα καλά θα πάνε.Το γαλατάκι της μαμας ειναι μοναδικο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου γλυκα!!!εγω εδω ακομη...ειμαι κομματια λες και εσκαβα ολο το βραδυ..δεν ξερω αν ειναι φυσιολογικο παντως ειμαι πολυ εξαντλημενη και δεν θελω να κανω δουλειες..βαζω μονο πληντυρια στεγνωτηρια και σιδερωνω και μαγειρευω..ολα τα αλλα τα εχω φορτωσει στο κοκκορα...ευτυχως ειπε η μαμα μου πως θα ερθει οσο θαμαι στοη κλινικη και θα καθαρισει το σπιτι για να τα βρει φρεσκα η μπεμπα :woohoo: γιουπι!!!την γλιτωσα...

Ανθουλα μου σε ευχαριστω για τα καλα σου λογακια!οντως ειμαι αγχωμενη και τρεμωωω μην δεν ειμαι καλη μανουλα..και να φανταστεις οτι για το ιδιο προβλημα εδινα εγω συμβουλες σε αλλες κοπελες παλαιοτερα :unsure: και τις ελεγα οτι και μονο που ανησυχειτε για το αν θα ειστε καλες...αυτο δειχνει οτι θαστε σουπερ μαμαδες!!!αλλα τωρα αυτα τα λογια δεν πιανουν σε μενα..παραμενω αγχωμενη :(

Υοτακι μου,σε ευχαριστω και σενα για τις συμβουλες σου !ειναι πολυτιμες για μενα που ειμαι ασχετη με το ταισμα των μπεμπουλινιων. :lol: βλεπω κι εσυ αγχωμενη εισαι με τα κακακια της μπεμπουλας σου αλλα κι εγω διαβασα οτι ειναι φυσιολογικο ναναι πρασινοπα και εφοσον κοιμαται τοτε τρεφεται καλα και φυσικα θα το επιβεβαιωσει και η ζυγαρια σας!!!οσο για το ρεψιματακι,κρατα την λιγο παραπανω μηπως και θελει παραπανω χρονο το γιαβρακι σου!!

Friday μου ,τα ιδια μου ειπε κι εμενα ο ιατρος μου!!!Πεμπτη παμε για καρδιοτοκογραφο και αν ειμαι ετοιμη μενω για να γεννησω..αν οχι,που πολυ το φοβαμαι..τοτε παμε Σαββατο για προκληση!!γιουπι!!!αντε μαζι θα γεννησουμε μου φαινεται ;) νομιζω εχουμε μια μερα διαφορα στην πητ μας,αν θυμαμαι καλα...εσενα με προκληση οσυ ειπε?εμενα δεν μου ανεφερε για προκληση αλλα ειπε ''αντε Σ/Κ να τελειωνουμε...''και ξετρελαθηκα το βλημα και δεν ρωτησα κατι παραπανω!παντως Πεμπτη θα τον τρελανω στις ερωτησεις!!

τα ποδια σου πως ειναι?εμενα τουμπανο!!! :blink: και νιωθω συνεχεια εξαντλημενη..εσυ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εννοειται!!!ο,τι θελετε!!!!!!αχρειαστος να ειναι βεβαια..μακαρι να ειναι ολα τα μωρακια καλα..για μικρες ανησυχιες να ανησυχουμε ολες οι μελλουσες και ηδη μανουλες!!μακαρι να τα καταφερουμε με το θηλασμο..εχω και εγω ενα αγχος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

an-n έγραψε:

κατερινα μου να ειναι καλα ο αντρουλης μου!απο αυτον τα μαθαινω και γω.το επαγγελμα βλεπεις!χαχαχαχαχαχαχα!!!

Τυχερουλα μου!!!αχ αυτος ο αντρουλης σου θα τρελαθει με ολες εμας εδω στο μαμμυ!!! :laugh: :laugh: :laugh: αλλα που ξερεις μπορει σε 3 χρονακια ναμαστε οι πρωτες του πελατισσες!!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια ! Δεν είμαι η haraabel αλλά ο harisabel ! Loool

Γεννησαμε σήμερα στις 15.35 το κοριτσάκι μας 3300γρ 50 πόντους ύψος καστανοξανθο και με ανοιχτοχρωμα ματακια ( τίποτα δεν πήρε από εμένα τελικά , χαχα)

Όλα καλά λοιπόν! Μου ζήτησε να σας μεταφέρω τις ευχαριστίες της για όσες κατάφερε και μίλησε στο τηλ βιαστικά μαζί τους και τα καλύτερα σε όσες γέννησαν τα μπεμπακια τους και σε όσες θα γεννήσουν τις προσεχείς ημέρες !

Από Παρασκευή με ησυχία θα είναι ξανά στην ηλεκτρονική σας παρεουλα !

Καλό βράδυ ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σας ζησει πατερα Χαρη!να ειναι παντα γερη και ευτυχισμενη!!!!μια κουκλιτσα ειναι!!ειδα και φωτος στο φεισμπουκ και απλα ειναι ενα αγγελουδι!!!ελπιζουμε να ειναι καλα η Χαρουλα!να δωσεις τις θερμοτερες ευχες μας!!!!καθε ευτυχια για την οικογενεια σας ευχομαι!!!φιλακια σε μαμα-κορουλα!!!!!!!περιμενουμε τα νεα της!

α!ευχαριστουμε πολυ για τις ευχες !!ειμαστε και εμεις στην αναμονη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρουλιταααααααα μουυυυυυ!!!να σου ζησει και παλι η κουκλαρα σου!!!ειναι πανεμορφηηηη!!!να την χαιρεσαιιιι!!!

ναστε παντα μια υπεροχη οικογενεια!!!φιλακια πολλααααααα :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...