Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Ιουλίου 2010! Νο3


Recommended Posts

argurw mouuu!!!!!!exete ftiaksei kataplhktiko dwmatio sthn neraidoula sas!!!!apla E K P L H K T I K O!!! mpravo kopela mou!!!!me ugeia na gemisei me th filenaditsa ths karamelitsas mou to dwmatiaki!!!!!!megeia olaaaaa!!!!!!!uperoxa!!!!!kai ta xrwmata kataplhktika!polu zwhra kai api8ana!!!!!!!!!mpraaaavooooooooooooooooo re agaph!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αργυρω 27 έγραψε:

Τα ρουχαλακι για την εξοδο μας απο το μαιευτηριο!!!λεμε για το κοκκινακι να βαλουμε !!! 12-20100621.JPG

ta rozoulia papoutsakia ta exoume kai emeis!!!!kai einai ta agaphmena mou!!!!!!!!!!!!ta latreuw kai 8a tis ta valw kai egw sthn eksodo!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστουμε κοπελα μου!!!χαρηκε και ο Τεο με το μηνυματακι σου!!!χαχαχχαχαχα

φιλακια πολλαααααααααα και στην καραμελιτσα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ.ΤΙ ΥΠΕΡΟΧΑ ΝΕΑ Κ ΤΙ ΥΠΕΡΟΧΑ ΔΩΜΑΤΙΑ.ΑΧ ΣΥΓΚΗΝΗΘΗΚΑ....!!!!!!! :(:( ΑΠΟ ΧΑΡΑ ΒΕΒΑΙΑ :):)

ΑΡΓΥΡΩ Κ ΚΙΚΙΤΣΑ ΤΑ ΔΩΜΑΤΙΑΚΙΑ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΤΕΛΕΙΑ...ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΑΓΟΡΙΑ ΣΑΣ ΤΑ ΒΙΑΣΤΙΚΑ.. :laugh: :laugh: ΝΑ ΤΑ ΔΕΙΤΕ ΟΠΩΣ ΕΠΙΘΥΜΕΙΤΕ. :silly: :silly:

ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ Κ ΓΙΑ ΜΑΣ ΚΟΡΙΤΣΟΜΑΝΟΥΛΕΣ..Κ ΕΓΩ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΣΥΣΠΑΣΟΥΛΕΣ Κ ΠΟΝΑΚΙΑ ΕΝΤΟΝΑ ΧΑΜΗΛΑ.... :unsure::unsure:

ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΕΚΑΝΑ ΤΟ 2ο ΜΠΑΝΑΚΙ Κ ΗΤΑΝ ΤΕΛΕΙΑ...ΟΜΩΣ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΥΝΤΟΣ..Κ ΔΡΟΣΕΡΟΣ Κ ΜΆΡΕΣΕΙ!!ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΡΙΧΝΕΙ ΜΙΑ ΒΡΟΧΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!! :silly:

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΑ PAMPERS ΔΕΝ ΤΑ ΗΞΕΡΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ..ΟΜΩΣ ΤΑ ΠΗΡΑ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΕΙΧΕ Κ Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΤΗΣ Κ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ..

ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΖΩ ΤΗΝ ΑΔΕΛΦΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΓΡΑΨΕΙ ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ Κ Η ΩΡΑ ΜΟΥ.. :P ΘΕΛΩ Κ ΕΓΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΦΩΤΟ ΑΠΟ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΑΚΙ ΤΗΣ ΜΠΕΜΠΟΥΛΑΣ!!!

ΑΥΡΙΟ ΠΑΜΕ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ 13.00 ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΜΑΣ.ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ Κ ΕΜΕΙΣ. :unsure: :silly: :silly: ΦΙΛΑΚΙΑ ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

as arxisoume na pairnoume siga siga oi koritsomanoules seira!!opws to eipes natasa mou!!!gia ta pampers me enhmerwse o antras mou logw ths douleias tou.kalws h kakws auta xrhsimopoioun sto nosokomeio alla den exoun akousei kati arnhtiko.

me to kalo na deite th mpempoula sas!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πωπωπω! Τι ωραια πραγματακια βλεπω? Κικιτσα και Αργυρω τελεια δωματια και πραγματακια!

Στις κοπελες που γεννησαν ευχομαι να τους ζησουν τα αγγελουδια τους και σε μας τις υπολοιπες η ωρα η καλη!

Εμεις περασαμε την γεστρεντεριτιδα και τωρα ολα καλα αν εξαιρεσω οτι ο Νικολας δεν θελει να τρωει φαγακι αλλα μονο να πινει γαλα και στο τσακιρ κεφι να τρωει καμια κρεμουλα!

Εγω χθες το πρωι με το που ξυπνησα ειδα αρκετο αιματακι μιας και το Σαββατο το βραδυ ειχα πολυ δυνατες συσπασεις! Η γιατρος μου δεν μπορει να εξηγησει αυτο το πραγμα, δεν μπορει να καταλαβει απο που προερχετε!

Σημερα ειμαι καλυτερα μιας που ηταν εδω η αδερφη μου και ξεκουραστηκα αρκετα! Αυριο θα παω να τελειωσω με καποιες γραφιοκρατικες δουλειες στο Δημο της περιοχης μου και να κλεισω ολες τις εκκρεμοτητες με την δουλεια μου και για τον μηνα Ιουλιο οσο αυτο μπορει να ειναι εφικτο!

Οσο για τις πανες επειδη ειδα οτι καπου αναφερθηκε και γω παμπερς πηρα! Τα βρισκω πιο αποροφητικα και πιο μαλακα σε σχεση με αλλες μαρκες!

Α και τωρα που το θυμηθηκα λεω να αλλαξουμε τιτλο στο ποστ μας και να το ονομαζουμε "Μωρακια Ιουνιοιουλιου" γιατι μας βλεπω ολες πριν βγει ο Ιουνης να εχουμε γεννησει ολες!!! :P:P:P

Κοριτσακια μου φιλακια σε ολες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gewrgia mou ti kala pou anarrwsate!!!mpravo kai prosoxh apo dw k pera..na ksekourazesai oso mporeis.kai gw exw suspasoules arketes mporw na pw to teleutaio diasthma kai den ofeilontai sth kourash.(olo sth ksapla th vgazw :P )egw den 8elw na gennhsw ton iounio.. :D:P;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοιλιτσες!!! B)

η μπεμπα μου και εγω σας ευχαριστουμε πολυυυυυ πολυ!! :woohoo:

βεβαια ειναι λιγο μικρουλη το δωματιακι μας, βεβαια η συρταριερα που ειναι επανω το καθησματακι θα παρει ποδι οποτε θα ανοιξει ο χωρος! ;)

αργυρω μου το δωματιακι σας ειναι τελειοοοοο!! B)

αχ μ'αρεσει που φτιαχνουμε με πολυ αγαπη και μερακι τα δωματια των παιδιων μας οπως μπορει ο καθενας! περιμενουμε φωτο και απο τα υπολοιπα ιουνιο-ιουλιοδωματιακια! :P

αθηνα μου δεν πειραζει καλο θα σου κανει στο τελος το περπατημα, θα σε βοηθησει να γεννησεις ευκολοτερα! ;)

μουριτσα με το καλο να δειτε τη μπεμπουλα σας! περιμενουμε νεα! και εγω πρεπει να του δειξω του αντρα μου να μπει να σας γραψει οταν γεννησω! :P:P

γιωργια μου να σε ρωτησω κατι..μηπως αυτα που βγαζεις ειναι υπολοιματα περιοδου που σου εχουν μεινει..και οταν κανει συσπασεις η μητρα τα "φτυνει"?? (σορρυ δεν ηξερα πως αλλιως να το πω :blush: ) εχω ακουσει απο εδω μεσα οτι εχει συμβει σε αρκετες κοπελες, βεβαια δεν ξερω αν τους εχει τυχη μεχρι το τελος της εγκυμοσυνης..ρωτα τον γυναικολογο σου την επομενη φορα.

κοριτσια αυτο με τις δουλειες με πιανει και εμενα τρελα τελευταια..αφου εχθες εβλεπα την πεθερα που μου καθαριζε την κουνια και ενιωθα οτι δεν μου την εκανε καλα και ηθελα να την κανω εγω! :laugh: δεν με αφηνε ομως μου ελεγε να παω να ξαπλωσω :( αφηστε που την ημερα που τελειωσαμε το βαψιμο το βραδυ απο το μεσα εξω στο μπανιο συνεχεια ειχε γινει χαλια απο τις σκονες και εκατσα και καθαρισα το μπανιο και εβαλα και σουγκαρισα ολο το σπιτι...μου λεει ο τακης, ρε συ κικη εισαι ενταξει?? τι σε επιασε τωρα?? φρικαρισε ο ανθρωπος να βλεπει μια τρελη 12 το βραδυ να σουγγαριζει! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: αλλα δεν ηξερα οτι ειναι "συνδρομος" της εγγυμοσυνης αυτο :P

πλακα ειχε χθες ο αντρας μου που εμπαινε συνεχεια στο δωματιο της μπεμπας και σε καποια φαση πιανει την καλαθουνα και την κουναγε μπρος-πισω...χαζομπαμπααααα του φωναζω..και μου λεει απλα ηθελα να δω αν ειχε καλα κρατηματα η καλαθουνα :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρες μου καλημέρα!!!

Από που να ξεκινήσω???

Αργυρώ, Ρένα, Κικίτσα τα δωμάτια σας ειναι πανέμορφα!!!

Κικίτσα πιάνουν τα χέρια της πεθεράς σου εε? Κι εγω θα ήθελα να ραψω νεο καλυματακι καλαθούνας!

Βαλεντίνη!!! Σε μια εβδομάδα θα κρατας στα χέρια τη μπουμπου σου! :woohoo: :woohoo:

Μάθε στον άντρα σου να μας γράψει! θέλουμε και φωτο απο το νινι!!!

Αθηνά!....keep walking! :laugh: :laugh: (Εσυ και ο Γιαννης ο περπατητης :P ) Σε πειράζω, κι εγω άρχισα περπάτημα!

Κατερίνα! έρχεται και η δικια σου ώρα??? έλα να βαζουμε σειρα!!!

Γιωργία μου...Δε μπορεις να βρεις ησυχια βλέπω :( Τι πράμα ειναι αυτο το ανεξήγητο???

σε καποια φαση πιανει την καλαθουνα και την κουναγε μπρος-πισω...χαζομπαμπααααα του φωναζω..και μου λεει απλα ηθελα να δω αν ειχε καλα κρατηματα η καλαθουνα
Τι ειναι αυτο το πράμα??? και ο δικος μου το κάνει με όλα τα πράγματα της μπέμπας! Καρότσι κουνια κλπ! Θα τους έχει βγάλει τα ματακια μεχρι να ερθει η μπέμπα! :laugh: :laugh: :laugh:
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΤΕΡΙΝΑ79 έγραψε:

Κοριτσάκια μου γεια σας και από μένα!!!!

καταρχήν να ευχηθώ σε Αννα Μαρία,Φωτεινή και Χριστινάκι να τους ζήσουν τα παλικαράκια!!!!

Φωτεινή μου πολύ τρυφερή η περιγραφή σου!!!Συγκηνήθηκα!!!!

Ρένα μου τέλειο το δωματιάκι σας!!Με το καλό και ο μπέμπης σας να το χαρεί!!

Να σας πω και εγώ τα νέα μου!!Σήμερα πήγα στην κλινική για καρδιοτοκογράφημα,όλα πολύ καλά!!Η μπέμπα 1 χαρά.Πάω να το δείξω στον γιατρό,μου λέει πολύ καλά και βλέπω ότι και η μήτρα σου έχει δραστηριότητα :ohmy::ohmy: Τι σημαίνει αυτό;Κάνει λέει συσπάσεις τις οποίες εγώ όμως δεν ένιωθα...Εχω 1 ωρα τώρα που έχω τρελές συσπάσεις και πονάκια χαμηλά..Λέτε;;;;αγχώθηκα!!!!!!!!!!!!!!

Βαλεντίνα λες να σε περάσω; :kiss::kiss:

εε ενταξει εδω που φτασαμε θα κανουμε στοιχημα ποια θα γενναει πρωτη πονταρω κατερινα 79 αντεεεε να τελειωνουμεεε
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kikitsa Πολυ ωραια τα επιπλακια σας και με αγαπη

Αργυρω μου και εσενα πολυ ομορφο υπερπαραγωγη και εσυ το δωματιο με το καλο ολες να υποδεχτουμε τα νινακια μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μανουλες!!!!

Κικίτσα τι ωραια επιπλάκια και πόσο πολύ μου άρεσε το κάλλυμα της καλαθούνας σας!!!! να πεις στην πεθερα σου ότι είναι ΤΕΛΕΙΟ!!!!!!!!!!!! θελω και εγώ ενα τετοιο :)

Αργυρώ μου πολύ ωραίο το δωματιάκι σας!!!

αχ τι ωραια που φτιαχνουμε τα δωματιάκια μας βρε κορίτσια και σε λίγο θα είναι εκει μέσα τα μπεμπάκια μας!!!! πόσο συγκινητικό!!!!

εγώ εχω από χτες πολλες συσπάσεις, και ειμαι τις περισσότερες ώρες ξαπλα, λετε ο μπέμπης να εχει άλλα σχεδια απ τον γιατρό????

την Κυριακή που λέτε ημουν παρεα με πολλές νεες μανούλες με μικρούλια από 40 ημερών μέχρρι και 5,5 μηνών!!! μου έλεγαν διαφορα μυστικούλια και κολπάκια...

μετά τον π΄ρωτο μήνα για να φτιαξει το μωρό ενα προγραμμα υπνου, αντικατεστησαν το τελευταίο γευμα (κατα τις 12 το βραδυ) με ξενο γαλα, και τα μπεμπάκια κοιμούνται έτσι μεχρι τις 6 το πρωι συνεχόμενα... με γαλα εννοειται που τους ειπε ο γιατρος!!!

οι περισσότερες πηραν το μισό σαραντισμό, στις 20 μερες και βγαζουν τα μωρακια εξω με το πορτ μπεμπε το απόγευμα μετα τις 7 τωρα το καλοκαιρί... όλοι οι παιδίατροι τους είπαν τα τα βγαζουν εξω γιατί ο αερας τους κανει καλό!!!!

Μωρομάντηλα μόνο όταν είοναι έξω χρησιμοποιούν, αλλά σεν κανουν μπάνιο τα μικρά μετά από κάθε άλλαγμα, απλά εχουν διπλα τους μια λεκανιτσα με χλιαρό νερακι και μπαμπακάκια και το πλένπυν τοπικα μόνο με νερό ( ο παιδιατρος τους είπε ότι η συχνή χρήση του σαπουνιου δεν κανει καλό στο δερμα)... από πάνες οι περισσότερες είχαν τις LIBERO αλλά και τις ΠΑΜΠΕΡΣ, λεγανε όμως ότι οι πιο καλές ειναι οι LIBERO ειδικά για το βράδυ (ειναι πιο απορροφητικές)!!!

καμμια δεν είχε δωσει πιπιλα, παρά μόνο μια αυτή που το μωρό της είναι 5,5 μηνών!!! αυτό δεν το καταλαβα... δεν κανει καλό η πιπιλα????

όλες θηλάσανε, αλλά θα σταματησουν στον 6ο μηνα για να ξεκινησουν φορμουλα και κρεμες σιγα σιγα!!!!

ααα και επειδή τα μωρα βαζουν συνεχεια τα χερακια τους στο στόμα, απαγορευουν σε όλους να ακουμπουν τα μωρα στα χερακια.... οπουδηποτε αλλου οκ αλλά οχι στα χερια για να αποφυγουν λοιμωξεις!!! επίσης μου είπαν στο μεαυτηριο να παρουμε στο δωματιο μαντηλάκια με οινοπνευμα για όλους τους επισκέπτες αλλά και για ερμας, πριν ακουμπήσουμε τις πρώτες μερςς το μωρό!!!!! και για κρεμα θηλασμού για τις θηλές, μου πρότειναν όλες το λαδακι της WELEDA από το φαρμακειο!!!! ειναι λενε ότι πιο αγνο κυκλοφορεί για την περιοοχη και δεν εχει λανολίνη ένα υλικό που ερχεται από τα πρόβατα και μπορεί να προκαλέσει αλλεργίες δερματιδες στο στόμα του μωρού!!!!!!!!

SORRY για όλο το μακρυναρι αλλά σας ειχα υποσχεθει τα κολπά των μαμαδων!!!!!

φιλάκια στις κοιλίτσες και στα φρεσκα μπεμπάκια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βαλεντινα τελειες οι φωτοοοο!!! μια βδομαδουλα εμεινε απο τη μεγαλη στιγμη!!! :woohoo:

ρενα σ'ευχαριστουμε για τις πληροφοριες!! νομιζω οτι το θεμα με τη πιπιλα ειναι οτι κοβεται δυσκολα μετα..αλλα εγω νομιζω καλυτερα πιπιλα παρα δαχτυλο..το δαχτυλο δε κοβεται με τιποτα..μια ξαδερφη βυζαινε το δαχτυλο μεχρι τα 20 :ohmy::dry: :laugh: και εστριβε και το μαλλι απο τη μια μερια..και απο εκει δεν της μεγαλωνε ποτε το μαλλι..ειχε αδυναμωσει παρα πολυ.. :dry:

η πεθερουλα μου σας ευχαριστει πολυ για τα ωραια σας λογια! :cheer:

εγω ρε γμτ δεν εχω καμια φωτο απο τοτε που ημουν αδυνατη..65 κιλα δηλαδη που για μενα μια χαρα αδυνατουλα ημουνα :P ολες οι φωτο ειναι μετα την πρωτη γεννα που μου εχει μεινει τα κιλα :( θα ψαξω μπας και ξεθαψω καμια :P

ρε κοριτσια να ρωτησω κατι? απο χθες ποναει το αριστερο κοκαλο στο πιπι μου..σχεδον δεν μπορω να κλεισω τα ποδια μου να περπατησω.. :dry: και οταν το πιεζω δεν μπορω να εντοπισω τον πονο..λετε να πιεζει απο μεσα η ζουζουνα και να νιωθω ετσι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια μου ΕΓΙΝΑ ΜΑΝΟΥΛΑ :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

ακόμη δεν το πιστεύω!!!!!!!!!!

είμαι σπίτι και τα δύο μου αγγελούδια κοιμούνται δίπλα μου!

όλα πήγαν τέλεια. η μπεμπούλα μας γεννήθηκε 2220 και ο μπέμπης μας 2760! κανένα δεν χρειαστηκε θερμοκοιτίδα. είναι δύο υγειέστατα και πανέμορφα αγγελούδια. είναι σχετικά ήσυχα, ειδικά ο μπέμπης. η μπέμπα είναι πολύ χαδιάρα και τσαχπίνα, θέλει όλο αγκαλίτσες! αχ,είμαι τόσο ευτυχισμένη!!!!!

ελπίζω να πάνε σε όλες σας το ίδιο καλά τα πράγματα και σύντομα να ανταλλάσουμε νέα για τα μωράκια μας!δεν πρόλαβα να διαβάσω όλα τα νέα σας γιατί ακόμη είμαστε σε κατάσταση πανικού μέσα στο σπίτι αλλά είδα ότι αρκετά μωράκια έκαναν εμφ'ανιση τις τελευταίες μέρες!

ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑΝ ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΟΥΝ, ΝΕ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΥΓΕΙΗ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ ΤΑ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙΑ ΣΑΣ!!!! ΟΣΕς ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΜΕ ΑΓΩΝΙΑ, ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΤΑ ΚΡΑΤΗΣΕΤΕ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σε οοοοολεσ τισ κοιλουμπιτσες...

κοριτσια μπραβο σας πολυ ωραια τα δωματιακια που εχετε φτιαξει....

συγχαρητηρια....

Εγω εχω βγαλει ριζες στο σπιτι...μου ειχε πει ο γιατροσ οτι επειδη εχω καποια προβληματακια να κατσω ,μεσα τουλαχιστον να βγει ο ιουνιος..

δεν αντεχω αλλο.....φοβερη ζεστη,συνεχεια ποναω κ εχω νευρα....αφηστε που ταλαιπωρουμε κ απο ιγμοριτιδα!

κ μεις φτιαξαμε το δωματιακη αλλα το καναμε με θεμα τον γουινι μιας που εκει θα κοιμαται κ ο τασουλης μου κ η κορουλα μου,οποτε επρεπε να βρουμε ενα θεμα unisex.θα σας βαλω κ γω φωτο να δειτε καποια στιγμη.Βεβαια στην αρχη η μικρη θα ειναι στο δικο μου δωματιο για ευνοητους λογους...

Οσον αφορα τα παμπερς εγω δεν τα χρησιμοποιησα ποτε ολες οι φιλες μου ηταν δυσαρεστημενες απο αυτες,μουχλιαζανε κ μυριζανε ασχημα οταν το μωρο εκανε τα τσισακια του...στον γιο μου χρησιμοποιω τα ΝANNYS κ το καλοκαιρι του βαζω τα βρακακια της LIBERO.

Επισης στο νοσοκομειο κ στο σπιτι ειχα ενα μπουκαλακι αντισηπτικο για τα χερια πριν πιασουν το μωρο το PROSEPTIC.(Αν θυμαμαι καλα ετσι λεγεται).

Για τισ ρωγες μου απο την 36 εβδομαδα ειχα ξεκινησει μια προετοιμασια για να σκληρηνουν δηλαδη οταν εκανα μπανιο τισ ετριβα με το αγριο το σφουγγαρι απο φυτικα που ειναι κ μετα εβαζα την αλοιφη τησ purelan.

ευτυχως με τον γιο δεν ειχα αντιμετωπισει προβλημα γιατι οι θηλες μοθ ειναι πολυ μεγαλες κ το επιανε ολο το στηθος.επισης οταν θηλαζουν τα μωρα δεν την θελουν την πιπιλα κ εισαι με ενα βυζι οκσω συνεχεια....

Εμας εδω στη κλινικη που γενναω δεν παιρνεις ουτε μωρομαντηλα ουτε τισ πανες σου ερχοντε απο οοολες τις εταιριες κ σε γεμιζουν με τα μεγαλα

κ εχεις τουλαχιστον για 1 μηνα.σου φερνουν επισης μπιμπερο κ πιπιλες κ γεμιζεις παλι κ απο αυτα...

Να σας πω οτι προσωπικα εμενα στο νοσοκομειο με ειχανε βολεψει τα νυχτικα κ οχι οι πιτζαμες...

κοπελα μου τωρα διαβασα το μυνηματακι σου..

ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΟΥΝΕ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ,ΠΑΝΤΑ ΓΕΡΑ ΥΓΙΗ Κ ΧΑΡΟΥΜΕΝΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ..

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΟΨΥΧΑ ΚΑΛΗ ΛΟΧΕΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ...

ποσο καταλαβαινω το συναισθημα σου αντικριζοντασ κ αγκαλιαζοντας τα μωρακια σου!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλικη μου να σου ευχηθω και απο εδω να σου ζησουν τα ζουζουνια σου!!! :woohoo:

γιωτακι προλαβαινουν και μουχλιαζουν οι πανες μεσα σε ενα βραδυ απο τα τσισακια?? :ohmy::dry: αν ειναι δυνατον!!!

αυτο με τα δωρακια στο νοσοκομειο δεν ακουγεται ασχημο :P :laugh: να δουμε τι να επιλεξουμε μην παμε και δινουμε τοσα λεφτα και τα πεταμε :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κικιτσακι μου ετσι μου ειχαν πει κ η αληθεια ειναι μια φορα που δοκιμασα εβγαζαν μια ασχημη μυρωδια απο τα τσισα...μπορει να ηταν κ η παρτιδα!!

αλλα ναι αυτο που κανουν εδω ειναι πολυ καλο δοκιμαζεις απο ολα κ μετα αποφασιζεις ποιο θα παρεις..

επισης εγω δεν ειχα χρησιμοποιειση καθολου μωρομαντηλα γιατι προκαλουν συγκαμα κ παντα ειχα ενα λεκανακι με νερο κ επλενα το πωπουδακι του μωρου με αυτο κ με μια μαλακη πετσετουλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και υποτιθεται οτι ειναι και η πιο γνωστη και καλα μαρκα..τι να πω :angry:

αυτο με τα μωρομαντηλα το εχω σκεφτει και εγω..η αδερφη μου οταν ηταν μικρουλα ειχε συγκαει τσο πολυ που ειχε κανει πληγες το πιπι της :( τιγκα στη χημεια ολα αυτα :angry:

να ρωτησω κατι..εχω αρχησει και ανησυχω με τον εαυτο μου...εφτιαχνα τα ρουχα της μπεμπουλας μου και ρε κοριτσια δεν ενιωθα χαρα :unsure: ..βασικα δεν ενιωθα τιποτα απλως καθομουν και τα χαζευα ενιωθα λες και εβαζα στα συρταρια ρουχαλακια απο κουκλιτσες :dry: δεν το εχω πιστεψει ακομα οτι σε λιγες μερες θα εχω ενα μωρακι αγκαλιτσα μου...νομιζω ομως οτι μολις την δω θα αλλαξουν ολα και δεν θα ξεκολλαω απο πανω της...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια :) !!!

Και εγώ πάμπερς πήρα κορίτσια! Είχα εμπειρία με τον μικρό μου αδερφό (έχουμε 14 χρόνια διαφορά) και θυμάμαι ότι ήταν τα καλύτερα...όλα τα άλλα ή θα είχαν διαρροές ή θα κοκκίνιζε το δερματάκι του :dry: ...και επίσης η μητέρα μου χρησιμοποιούσε λεκανάκι με νεράκι για να τον πλένει.

Αλίκη μου να σου ζήσουν τα κουκλιά σου!!!! Να τα χαίρεσαι!!!! :woohoo:

Yiotaki μου κουράγιο...σκέψου εμένα που πάω ακόμα στη δουλειά :( ...ευτυχώς όμως σταμάτησα να οδηγώ...δεν χωράω άλλο πίσω απ'το τιμόνι :P χαχαχα!!! Τώρα με πηγαινοφέρνουν άλλοι.

Κικίτσα να πω την αμαρτία μου και εγώ κάπως έτσι αισθάνομαι.... :dry: ...ίσως να συμβαίνει αυτό γιατί μας φαίνεται απίστευτο ότι θα έρθει το μωρό :blush: ...εγώ εκεί το αποδίδω...ή ότι αγχωθήκαμε λίγο για το αν θα τα καταφέρουμε...αλλά ταυτόχρονα είμαι σίγουρη ότι μόλις τα δούμε θα νιώσουμε έτοιμες να προσφέρουμε τα πάντα :)

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...