Μετάβαση σε περιεχόμενο

poies perimenoume didimakia? Νο3


lena

Recommended Posts

βρε φατε οτι θελετε!

κ εγω μολις γυρισα απο τη θαλασσα κ εφαγα υγιεινη χωριατικη σαλατα.αλλα επειδη τα πολυ υγιεινα μου προκαλουν αλεργια μολις τελειωσα εφαγα κ μια κομματαρα γλυκο σαλαμι!!!

σουλα τελειο το δωματιακι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 722
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

καλημέρα κοριτσακια μουυυυυυυ τι κάνετε? εγω αποψε κοιμήθηκα λίγο καλύτερα

με το κλιματιστικό βεβαια. Χθες πριν παω να ξαπλώσω ειχα δυο πολύ εντονες συσπάσεις ειχε πετρωσει ολη η κοιλια κ δεν πιεζόταν με τιποτα.

Σημερα εκτος απο το μπανακι εχω να κάνω κ κατι δουλιτσες μιας κ αυριο θα παω ταξιδι για τον τελευταιο ελενχο κ οσο το σκεφτομαι μες στην ζεστη με πιανει απο τωρα κατι κλαψ κλαψ. Ερχεται ομως ο εμβρυολογος του ΜΗΤΕΡΑ κ ετσι ειναι ευκαιρια να παω σ αυτον κ ας γυρισω το μεσημέρι αργα σπιτι μου. Αρκει να ναι καλα τα μικρα μου κ να χουν παρει βαρος γιατι με τρωει κ αυτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παρεπιπτοντως σκεφτομαι τωρα τι λειπει μιας κ μετρημενες ειναι οι μερες που φανταζομαι οτι θα μ αφησει να καθισω σπιτι μου. Το μόνο που δεν εχω παρει ακομα ειναι κρεμα για τις θηλές κ την ζώνη για μετα την γέννα αλλα δεν ξέρω μηπως ξεχναω κ κατι αλλο.

Ναταλακι τι κανεις που εισαι καλέ?

Ελπιζω τα κοριτσακια μας που ειναι μεσα στο μαιευτηριο να ειναι καλύτερα σημερα με τα μωρουλινια τους αγκαλιτσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!

αχ σημερα ειναι λιγο καλυτερα απο ζεστη...

αντε ζετουλα ερχεται και η σειρα σου ;) πρεπει να παρεις οτι σου λειπει... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ. ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ; ΕΓΩ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΟΝ ΥΠΝΟ. ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΝΤΕΧΩ ΤΗ ΖΕΣΤΗ. ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΘΥΜΗΘΩ ΑΝ ΕΧΩ ΞΕΧΑΣΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΚΟΛΛΗΣΕΙ. ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΚΑΙ ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΝΝΑ, ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ...

ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ, ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΩΝ ΞΕΝΩΝ, ΤΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ, ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΑ ΠΑΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

2002 έγραψε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ. ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ; ΕΓΩ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΟΝ ΥΠΝΟ. ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΝΤΕΧΩ ΤΗ ΖΕΣΤΗ. ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΘΥΜΗΘΩ ΑΝ ΕΧΩ ΞΕΧΑΣΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΚΟΛΛΗΣΕΙ. ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΚΑΙ ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΝΝΑ, ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ...

ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ, ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΩΝ ΞΕΝΩΝ, ΤΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ, ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΑ ΠΑΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ!!!

σιγουρα θα τα πας καλυτερα με τα δικα σου!!!! ;)

ποσων εβδομαδων εισαι εσυ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΖΑ!!!!!

Αχ είμαι στο γραφείο και ευτυχώς κατα διαστήματα φυσάει ένα ωραίο αεράκι!!!!

Κομήθηκα καλα,ξυπνησα πρωι πρωι και ο γιος μου ξύπνησε 7,30 ιδρωμένος γκρινιάζοντας....το μικρό μου πολύ ζεστένεται,τα καημένα υποφέρουν με τη ζέστη....

Χθες μαζέψαμε σχεδό όλα τα πράγματα και σήμερα ο άντρας μου αρχίζει με βοήθεια βέβαια να μεταφέρει τα έπιπλα....

Δευτέρα ΄και Τρίτη πήρα άδεια για να τακτοποιήσω οτι μπορέσω...Για να δούμε...

Δεν ξέρω πότε θα τακτοποιηθούμε οριστικα,πάντως την Πέμπτη έκλεισα αποτρίχωση και πεντικιούρ και το Σάββατο κομμωτήριο

:P :P :P !!!!

ΚΑΛΗΜΈΡΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ

ΚΑΛΗΜΕΡΑ 2002 ( αχ δεν ξέρω το όνομά σου.... :blush: )

Εγώ είμαι στη 17 εβδομάδα,υπάρχει καμία κοντά μου?????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΜΟΥ. ΕΙΜΑΙ 34η ΕΒΔΟΜΑΔΑ.

ΕΥΗ, ΜΕ ΛΕΝΕ ΓΕΩΡΓΙΑ. ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΤΑΚΤΟΠΟΙΗΘΕΙΤΕ ΣΤΟ ΝΕΟ ΣΠΙΤΑΚΙ ΣΑΣ!!!

ΣΙΓΑ-ΣΙΓΑ ΜΕ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΟΜΩΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ, ΓΙ ΑΥΤΟ ΟΤΑΝ ΕΡΧΕΤΑΙ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΔΟΥΛΕΙΕΣ, ΕΓΩ ΠΑΩ ΑΛΛΟΥ ΚΑΙ ΕΧΩ ΣΥΜΒΙΒΑΣΤΕΙ ΜΕ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΟΠΩΣ ΘΕΛΩ ΕΓΩ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ!!!! ΤΕΣΠΑ, ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ!

Για παράδειγμα εγώ είμαι στη δουλεια και ο άντρας μου πήρε άδεια και ήδη μεταφέρει με τον αδερφό του έπιπλα.

Η μαμα μου κρατάει το μωρό και μαζευει....

Δευτερα,τρίτη όμως που θα καθήσω,θα τα τακτοποιήσουμε μαζι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσια μου, το ιδιο θεμα το εχουμε ολες....

κι εγω πλεον δεν κανω τιποτα, ειμαι ολο ξαπλα λογω συσπασεων και μου τη δινει που κρεμομαι απο !!!!!

ωστοσο φετος εχω απιστευτα μυρμηγκια μεσα στο σπιτι , δεν κανει να βαλω φαρμακο και τα νευρα μου ΤΣΑΤΑΛΙΑ!!!!!!!!

τι θα κανω?????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

here i am............!

καλημερα σας!

τι μου κανετε!

καλεε γεννησαμεε? τι καλα!Να σας ζησουν αγαπες μου το μωρακιαα!

ετρεχα χθεςγια αυτοκολητα και αλλα ψιλοπραγματα του σπιτιου και δεν προλαβα να μπω..

εγω μια χαρα ειμαι τα μικρα καλα εναι κοιμουνται καπως καλυτερα τωρα..

αλλα ζεστη ζεστη ζεστη..κανει πολυ ζεστη..

τελωως παντων για μπανακι ακομα δεν εχουμε παει...

θα βγω σε λιγο να παω να δω για μαγιουδακι και θελω να παω και galerie θελω 2 μανο ενα κραγιον στο χρωμα του δερματος και ενα καινουργιο rouz αυτα..

φιλεναδαα τελεια η κοιλιτσααααα :)

τα χαιρετισματα μου σε ολα τα κοριτσουδια..

τα φιλια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα,

μετά από πολύ καιρό ευχαριστήθηκα ύπνο. Θεσσαλονίκη άρχισε να δροσίζει σιγά σιγά, δεν ξέρω τι κάνει προς τα κάτω, από αυτά που γράφετε μάλλον εξακολουθεί η ζέστη.

2002, το κακό με μένα είναι ότι δεν τα πήγαινα καλά με τα παιδιά των άλλων, ελπίζω με τα δικά μου να τα πάω καλύτερα.

Με την αποτρίχωση έχω ένα θέμα, από τότε που έμεινα έγκυος την έκοψα, χθες δοκίμασα να κάνω μόνη μου στο σπίτι, ε κάτι έγινε. Ντρέπομαι πολύ να πάω σαν αρκούδα στο νοσοκομείο.

Όσο για τη βαλίτσα πήρα τα πολύ βασικά, νυχτικιές (μου τη δίνουν αλλά τι να κάνω), παντόφλες, εσώρουχα, σερβιετες, αποσμητικό και λίγα ρούχα για τα μωρά. Δεν φτάνουν αυτά? Υπάρχει κάτι πολύ βασικό που ξεχνάω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Soula,πάρε και τα καλλυντικα σου καλε , να βαφτεις λίγο!!

Πετσέτες παρέχει το μαιευτήριο?

Εγω είχα πάρει και μικρα πετσετακια,σαν χεριων,και σκουπιζόμουν μετα το μπάνιο από κάτω,για να μην λερώνω τις μεγάλες πετσέτες.Τα πετούσα μετα.

Αν θυμηθώ κάτι ακόμα θα σου πω!

Ναταλακι,αν βρεις κανένα καλό κραγιον στο χρωμα που λες,να μας το πεις.

Σέλω και εγώ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύη ξέχασα πετσέτες πήρα, έχεις δίκιο.

Τώρα όσο για καλλυντικά να σου πω ότι ότι έχω βαφτεί τα τελευταία 4 χρόνια 7 φορές, λες να πάω για την 8η.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eννοειται!!!

Για την όγδοη!!!!

Τι μαμαδες - γκ@μεναρες είμαστε καλε?

Εστω λίγο ρουζάκι , μήπως είσαι χλωμη από την όλη διαδικασία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια δεν σας προλαβαινω σημερα!!!

ειχα παει απο το πρωι στο γιατρο.με εξετασε παρα πολυ ωρα.

τα νεα ειναι σχετικα καλα.τα κοριτσια απο τη δευτερα μεχρι σημερα εχουν παρει σχετικα καλο βαρος.η μια απο 1500 ειναι 1780 κ η αλλη απο 1600 ειναι 1850.ειναι καπως ενθαρρυντικο αυτο αλλα κ παλι ειναι ελλιποβαρη τα μωρακια.τι να κανουμε.μου εκανε παλι ντοπλερ.μια χαρα.το αμνιακο καλο!τον πεθαναν (εμενα δηλαδη!!!) στις κλωτσιες τον γιατρο οσο με εξεταζε!

τα ζουζουνακια μου ειναι κ κοινωνικα!!!

μου ειπε πως το πιο πιθανον ειναι πως θα φτασουν τα δυο κιλα.μακαρι.ησυχασα καπως.

α.την αλλη τεταρτη θα παω να κανω καρδιοτοκογραφημα.

αυτα τα νεα μου.

εσεις μια χαρα ειτε ολες βλεπω!παω για μπανακι τωρα!τα λεμε αργοτερα κοριτσια!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λιονταράκι,

κατά τη γνώμη μου τα μωράκια σου τα πάνε παρα πολύ καλά, εμένα σε μια εβδομάδα βάζουν 150 γρ, ενώ το κανονικό είναι λίγο πάνω από 200, εσένα από ότι διαβάζω βάζουν πολύ καλά βάρος. Πολύ καλά!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΕΧΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΑ ΜΥΡΜΗΓΚΙΑ ΚΑΙ Η ΛΥΣΗ ΠΟΥ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΟΤΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ. ΜΕ ΕΝΑ ΒΑΜΒΑΚΑΚΙ ΒΟΥΤΗΓΜΕΝΟ ΣΤΟ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΠΕΡΝΑΩ ΓΘΡΩ-ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΑ ΣΟΒΑΤΕΠΙΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΓΩΝΙΕΣ (ΚΑΠΟΥ ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ) ΑΦΗΝΩ ΤΑ ΒΑΜΒΑΚΑΚΙΑ ΜΕ ΤΟ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ. ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙΣ ΤΙΣ ΠΟΡΤΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΣΤΟΥΡΩΣΕΙΣ, ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΒΕΒΑΙΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΣΦΟΥΓΓΑΡΙΣΜΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΑΝΑΝΕΩΣΗ, ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΩΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΧΗΜΙΚΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λιονταράκι , καλό μπανάκι,θα πλατσουρίζεις τώρα..... ;)

Βασιλικη τα μυρμηγκάκια φευγουν και με το αλατι.

Πέρσι είχα στο εξοχικο , έριξα γύρω γύρω στον πάγκο της κουζίνας μου και δεν ξαναεμφανίστηκαν.

Ετσι τα εξαφάνισα και φέτος από μία γλαστρα οπου ειχαν κόψει δρομολόγια!!!

Αυτα τα λίγα κορίτσια,ζαλίζομαι και μαλλον θα φύγω από τη δουλεια να παω σπίτι...

Επειδη Δευτέρα Τρίτη έχω άδεια για να τακτοποιηθούμε στο νέο σπίτι,δεν θα μπω...

Σας στέλνω πολλά φιλάκια και ευχομαι να έχετε ένα όμορφο ΣΚ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LILALOY, ALIKY, MARSOUPILAMI!!!!!

NA ZΗΣΕΤΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!! ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΜΩΡΑ ΣΑΣ!!!!!

ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΑ ΝΕΑ ΣΑΣ!

Υ.Γ.ΖΕΤΟΥΛΑ η κοιλια σου φανταστικη(φαινονται και τα μαλλια σου! μελαχρινη σε φανταζομουν!μεσα επεσα!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

new mammy τι κανεις καλέεεεεεεεεε εισαστε καλά? τα αγγελουδακια σου?

Οντως ειμαι μελαχρινή κ τωρα με τα μπανια εχω γινει καταμαυρη αφου αν ξεμεινω απο λεφτα στην Πατρα δεν θα εχω προβλημα θα παρω μια τσαντα με cd κ θα βγω μια τσαρκα στις καφετερειες κ θα κονομισω χαχα. Πες μας πως εισαι τωρα?

Λιονταρακι μου τα μωρακια σου ειναι τελεια βαζουν βάρος οποτε αυτο ειναι τελειο κ τωρα στο τελος θα βαζουν κ περισσοτερο. Εγώ το εκανα το μπανακι μου το πρωί μιας κ αυριο το πρωι ειμαι για τον γιατρο.

Αχ εμενα ο αντρας μου σημερα αρχισε την πιεση οτι αν πει ο γιατρος οτι οντως πρεπει να φυγω τελικά την Κυριακή να φύγω. Εγώ δεν αισθανομαι ετοιμη κ πως να ειμαι οταν σκεφτομαι οτι πρεπει να τους αφησω κ να παω να κλειστω ολομοναχη σ ενα διαμερισμα????????

Ευη προσοχη με τις δουλειες κ με το καλο να μπειτε κ εσεις σπιτακι σας.

Ναταλακι καλά ψωνιααααααα αντε ριξ το εξω κ ψωνισε κ για μας.

Πετσετες εχω βάλει κ εγω αλλα απο την αλλη μιας κ ειμαι ιδιοτροπουλα σκεφτομαι να παρω κ αλλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλό μήνα σε όλες!! 🌺🌺🌺 Μωρέ εγώ επειδή φοβάμαι μην κάνω βλακείες από μόνη μου γι αυτό ρωτάω πάντα ότι δεν ξέρω! Αλλά βλέπω ότι και σε τόσο σημαντικά θέματα υπάρχουν διάφορες απόψεις και πολύς κόσμος μπερδεύεται.. Εσύ που το έχεις σπουδάσει το αντικείμενο σγρ ξέρεις καλύτερα!
    • @Kate1992@Θέτις Κ. πολλά πολλά συγχαρητήρια κορίτσια μου με το καλό!!! Καλούς διπλασιασμούς και μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη μ' ένα γερό μωρό στην αγκαλιά! Kate μου εγώ ενημέρωσα την κοπέλα που μου φτιάχνει τα νύχια γιατί υπάρχουν υλικά που δεν μπορεί να χρησιμοποιήσει σε εγκυμονούσες και ΌΛΑ πάνε μια χαρά μέχρι τώρα που είμαι 23+5! Ο γιατρός μου μου είπε ότι απλά θέλει μπαίνοντας στον 7ο να είναι καθαρά χωρίς κανένα υλικό! Θέτις μου πραγματικά προσεύχομαι για σένα αυτόν το μήνα! Ήρθε για να μείνει κορίτσι μου αυτήν τη φορά! Θα περιμένουμε τη χοριακή σου!
    • Έχετε αναφέρει πολλά θέματα και βαριέμαι να κάνω ξεχωριστή παράθεση στο καθένα! 1ον... όσον αφορά το σκυλί, γατί, πουλί και όποιο άλλο κατοικίδιο έχει ο καθένας, επειδή σπούδαζα κτηνιατρική... είναι λάθος να τα απομακρύνεις! Μετά μπορεί να σου βγουν προβλήματα στις συμπεριφορες και του ζώου και του παιδιού! Αν ο παιδίατρος λέει κάτι τέτοιο για ένα ζώο που είναι "καθαρό" και περιποιημένο (εμβόλια, αποπαρασειτώση και καθαρισμό) να αλλάξετε παιδίατρο!!!  2ον... εγώ ακόμα εκτός απο κάτι λίγα φορμάκια που μου έχουν φέρει διαφόρων μεγεθών απο ένα κοριτσάκι που μεγάλωσε πια... δεν έχω αγοράσει τίποτα και όπως έχω ξανά πει... ούτε πρόκειται πριν τον 7ο. Κατά τη γνώμη μου θα χρειαστούμε αρκετά ζιπουνάκια (~15) και καμιά 10αριά φορμάκια. Τουλάχιστον έτσι έχω διαβάσει και μου έχουν πει στα σεμινάρια που έχω παρακολουθήσει μέχρι στιγμής! 3ον... τελικά μάλλον έχω πολλή ευαίσθητη κοιλιακή χώρα που την αισθάνομαι συνέχεια την μπουμπού!!!😂 Βέβαια ακόμα είναι πολύ ακανόνιστες και οι ώρες και οι κινήσεις... Μετά τις 27 εβδομάδες αποκτούν μοτίβο! Καλημέρα και καλό μήνα κορίτσια μου!
    • Μα δε χρειάζεται να τα έχεις σε απόσταση καλή μου! Και να ξέρεις ότι είναι πολύ προστατευτικά με τα παιδιά! Δεν κινδυνεύει το μωράκι σου απο το σκύλο σου!!!
    • Κ εγω νομιζω είναι αρκετά. Αλλα σκέφτομαι τωρα Μηπως το 0-3 είναι μεγάλο για νεογέννητο; Η μαμα μ μου ειπε να τα παρω 0-3 😝
×
×
  • Προσθήκη...