Μετάβαση σε περιεχόμενο

poies perimenoume didimakia? Νο3


lena

Recommended Posts

Μπήκα να πω την καλησπέρα μου!!!

Στη Λένα,στη Βασιλική,στη Σούλα,στο Λιονταράκι μας και σε όλα τα κοριτσάκια!!!!!!

ΑΛΙΚΥ & LILALOY , τα συγχαρητήριά μου για τα εξαιρετικά νέα σας!!!!

Καλέ να σας ζήσουν τα μπεμπάκια!!!!

Υγιέστατα και από κιλά τέλεια!!!

Αχ να κυλήσουν όλα όμορφα και παραμυθένια!!!!!

ΜΑΡΑ , μη μου στεναχωριέσαι και πίστεψε στη μικρή σου πολεμίστρια.Ελπίζω να είναι μία παροδική μέτρηση και να αλλάξουν όλα.

Εχε πίστη...

ΖΕΤΟΥΛΑ!!!!!

Δεν πρόλαβα να σε χαιρετήσω , λόγω του οτι μετακόμιζα!!!

Να σου ζήσει η Ζετούλα σου και με το καλό να υποδεχτείς τα μπομπιράκια σου!!!!Ολα να κυλήσουν ήρεμα και ανώδυνα!!!!

Εμεις μετακομίσαμε και τακτοποιηθήκαμε μια χαρούλα!!!!

Σας στέλνω τα φιλια μου και θα σας πω λεπτομέρεις αυριο!!!!Σχολάω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 722
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

γεια σας κοριτσακια μουυυυυυυυυυ τι μου κάνετε βλεπω μια χαρα ολες ε?

η ευη κ η ναταλια που εξαφανιστηκαν?

Λιλαλου να σου ζήσουν τα καμαρια σου τελειο το βαρος τους. Αντε να μας δινεις χρησιμες πληροφοριες. Λιονταρακια μου μια χαρα ειμαι εδω στην Πατρα αφου ξεπερασα τον αποχωρισμό με την κόρη μου κ πηγα κ στο μαιευτηριο σημερα καλα ειμαι.

Μπηκα καρδιοτοκογραφο. Μου ειπαν οτι τα μωρα ειναι οκ αλλα οτι η μητρα εχει κινητικοτητα κ για να μπορεσω να φτασω 36 μου εδωσαν yutopar αλλα δεν ξερω γιατι με ενοχλουν τα μωρακια μου δνε λενε να καθισουν σε μια μερια απο την ωρα που τα πηρα κ μου κανει οντως κ ταχυκαρδιες παρολο που παιρνω κ ενα αλλο που βοηθαει στις ταχυκαρδιες. Λιονταρακι μου ποτε θα πας εσυ? κοριτσια μου ολες καλα? σουλα κ 2002 ολα οκ?

η μαρσουπιλαμι τι εγινε?

Ψωνισα κ ρουχαλακια κ για τα 3 αστερακια μου. Κοριτσακια μου σας αφηνω γιατι δεν αισθανομαι πολυ καλα με τα χαπια κ μολις μπορεσω θα ξαναμπω να σας πω τα νεοτερα κ να δω τι κανετε

Ευη τωρα ειδα οτι εγραψες μπραβο κοριτσακι μου να χαρειτε το νεο σας σπίτιιιιιιιιιιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζετούλα,

μπραβο που τα κατάφερες να μας γράψεις ότι είσαι καλά. Τα yutopar είναι λίγο δύσκολα στην αρχή με τις ταχυπαλμίες, αλλά μετά από λίγο μέρες, στρώνει κάπως η κατάσταση.

Ελπίζω να μπορέσεις σύντομα να μας ξαναγράψεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗ ΣΑΣ ΜΕΡΑ!!!! ΛΙΟΝΤΑΡΑΚΙ ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΑΜΑΞΑΚΙ ΚΑΙ ΚΑΛΕΣ ΒΟΛΤΕΣ!!!!!

ΕΓΩ ΑΠΟ ΕΧΘΕΣ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΑΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΕΝΗ!!!! ΛΟΙΠΟΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ: ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ. 2436 Η ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ ΚΑΙ 2399 Ο ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΑΝΕΚΤΗΣΕ ΕΔΑΦΟΣ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΜΙΚΑ. ΤΡΑΧΥΛΟΣ, ΠΛΑΚΟΥΝΤΑΣ, ΑΜΝΙΑΚΟ ΤΕΛΕΙΑ ΟΠΟΤΕ ΑΝ ΔΕΝ ΒΙΑΣΤΟΥΝ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΜΟΥ, ΠΑΜΕ ΓΙΑ 38η ΕΒΔΟΜΑΔΑ!!!!!!! ΘΑ ΜΕ ΞΑΝΑΔΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ, ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΠΑΜΕ ΓΙΑ 21 ΙΟΥΛΙΟΥ!!!! ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΗΛΙΚΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ ΟΠΟΤΕ ΘΕΡΜΟΚΗΤΙΔΑ ΓΙΟΚ!!!!! ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΡΕΛΗ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗ!!!!! ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ 35 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΠΟΤΕ ΜΟΥ ΜΕΝΟΥΝ ΑΛΛΕΣ 3 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ.ΓΙΟΥΠΙ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!

2002 υπεροχα νεα!!! σουπερ τα μωρακια σου!!! αντε μπηκες στην τελικη ευθεια!

βρε κοριτσια στην εβδομαδα που ειστε τωρα εσεις 34 +

δεν πατε καθε εβδομαδα για καρδιοτοκογραφο??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσακια μουυυυυυυυ. 2002 μπραβο τελεια τα νεα σου πραγματικάαααα. Λιονταρακι μου γλυκια μανουλα καλοριζικο το αυτοκινητο σας κ καλες βολτες με τα ζουζουνακια σας.

Εμενα μου ειπαν χθες οτι δεν χρειαζεται να ξαναμπω καρδιοτοκογραφο. Βρε κοριτσια εγω δεν αντεχω να περιμενω τοσο τωρα εχω αρχισει κ κουραζομαι.

Θα ρθει ο γιατρος μου αυριο απ οτι μου ειπε κ θα παμε στο μαιευτηριο μαζι κ θα με κοιταξει κ ο ιδιος να δουμε πως παμε κ τι γινεται. Μου ειχε πει αρχικα για το ερχομενο Σαββατο αλλα... δεν ξέρω. Βαριεμαι κιολας αν ημουν σπιτι μου θα ημουν αλλιως κ δεν θα μ ενοιαζε τοσο ενω εδω τωρα ειναι αλλιως τα πραγματα. Παντως κουραζομαι πολύυυυυυυυυυ πιο ευκολα. Πηγα χθες jumbo κ κυριολεκτικά τα εφτυσα για τα καλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λιονταρακι εσενα θα σε ξαναδει? ποτε εχετε πει για την γεννα?

Marsoypilami τι εγινε καλέ ολα καλα? Ναταλακι μου γλυκο που χαθηκες εσυ?

κοριτσια οι περισσοτερες ειμαστε στην τελική ευθεια ουσιαστικά ε?

Ανοιξαν οι κοπελες που γεννησαν τελικά θεματακι για να βρισκομαστε κ μετα την γεννα? ολες οι ερωτησεις μαζεμενες ε χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βασιλικη εγω μονο προχτες εκανα καρδιοτοκογραφο στις 35 κ κατι.δεν νομιζω να ξανακανω.

ζετουλα τη δευτερα παω στο γιατρο κ εκει θα δουμε αν θα κανονισουμε τη γεννα εκεινη ή την επομενη βδομαδα.αν κ εγω το εχω το προαισθημα.την αλλη πεμπτη ή παρασκευη θα τα δω τα φρουτακια μου!!!

κοριτσια ενω τις προηγουμενες βδομαδες ημουν μεσα στο αγχος κ την ανυσηχια τις μερες αυτες ειμαι μεσα στην καλη χαρα!δεν φοβαμαι τιποτα πια!μου φαινεται οτι ολα γυρω μου ειναι τελεια!και γελαω ολη την ωρα σαν τη χαζη!!!!!

αχ παναγιτσα μου να πανε ολα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια,

Λιονταράκι, καλοτάξιδο το νέο αυτοκίνητο, να το χαρείτε και εσείς και τα μωράκια σας και να πάτε πολλές βόλτες. Πολύ ωραίο!!!

Μπράβο 2002, τέλεια τα νέα σου. Μπορείς να χαλαρώσεις για μερικές βδομαδούλες ακόμη.

Εμείς πήγαμε χθες στο γιατρό κάναμε καρδιοτοκογράφημα, στο οποίο άκουσε τις καρδιές των μωρών και είπε ότι είναι ΟΚ. Κάτι άλλο δεν ανέφερε.

Στον υπέρηχο μου είπε χονδρικά ότι είναι γύρω στα 2500-2600 γρ. και οι δύο. Τώρα για πλακούντες, αμνιακά υγρά και τέτοια δεν είπε απολύτως τίποτα. Χθές είχα μια κίτρινη βλέννη και με εξέτασε από κάτω μήπως είχα διαστολή, αλλά δεν είχα. Οπότε μου έκλεισε ραντεβού σε 2 εβδομάδες.

Το ωραίο είναι ότι ο γιατρός 1-15 Ιουλίου θα πάει διακοπές και θα μείνει ο αδελφός του ( ο οποίος και αυτός με παρακολουθούσε), αλλά να δούμε τι θα προλάβει να πρωτοκάνει ιατρεία ή γέννες.

Τελοσπάντων, τα πράγματα φαίνονται καλά, αλλά η όλη αντιμετώπιση δεν μου άρεσε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειά σας κοριτσάκια, μου λείψατε!

λιλαλού να σου ζήσουν!!!!!!!1τέλεια τα μπεμπάκια σου!έχουν την ίδια μέρα γεννέθλια τα ζουζούνια μας!

μάρα και ο μπέμπης μου είχε υπερυχογένεια στην καρδούλα αλλά γεννήθηκε υγειέστατος. για το βάρος δεν ξέρω γιατί πάντα ήταν πιό ανεπτυγμένος από τη μπέμπα.

είναι τέλεια να είσαι μανούλα!!!όλη μέρα είμαι με ένα χαζοχαμόγελο!

η μπεμπούλα έχει χρονοδιακόπτη για την ώρα του φαγητού, ενώ ο μπέμπης κοιμάται βαριά και πρέπει να τον ξυπνάμε για να φάει! είναι αρκετη η κούραση αλλά έχουμε βοήθεια και όλα πάνε μια χαρά. δυστυχώς δεν κατάφερα να θηλάσω γιατί οι μαίες στο νασοκομείο δεν βοηθούσαν καθόλου και το γάλα μου αντί να αυξάνει με τις μέρες όλο και λιγοστεύει. ελάχιστο καταφέρνω να βγάλω με το θήλαστρο.

με το καλό σε όλες κοριτσάκια μου, βλέπω ότι τα μωράκια σας μεγάλωσαν πολύ, η μεγάλη στιγμή πλησιάζει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα!!!

Μπράβο βρε Αλικάκι,τα πάτε περίφημα!!!

2002 αψογα τα μωρουδέλια,χάρηκα πολύ με τα νέα σου!!!

Λιονταράκι Καλοτάξιδο,να κάνετε μόνο όμορφες βολτες με τα παιδάκια σας!!!

Ζετούλα,μπράβο που είστε καλα,υπομονή με τις ταχυπαλμίες,θα στρώσουν...

Πολλα φιλάκια σε όλες για καλό ΣΚ , δεν εχουμε ακόμα ιντερνετ στο σπιτι.... :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΗ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ. ΒΟΛΕΥΤΗΚΑΤΕ ΣΤΟ ΣΠΙΤΑΚΙ ΣΑΣ; ΟΛΑ ΚΑΛΑ;;;

ΑΛΙΚΗ ΤΕΛΕΙΑ ΤΑ ΝΕΑ ΣΟΥ. ΠΟΛΥ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΩ ΚΑΙ ΘΑΡΟΣ. ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ ΜΕ ΑΝΗΣΥΧΕΙ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΧΩ ΓΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΜΑΙΕΣ ΓΙΑΤΙ ΘΕΛΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΘΗΛΑΣΩ. ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου το θεμα θηλασμου ειναι θεμα υπομονης κ επιμονής. Ολες οι μαμαδες εχουν γάλα απλα θελει δουλεια. Δεν σας κάνω μαθημα γιατι παρολο που θηλασα την μικρη μου 15 μηνες δεν ξέρω αν θα καταφερω να θηλάσω τα διδυμάκια αλλα θα επιμεινω. Βρε κοριτσια βλεπω οτι ολες πατε για δυο εβδομαδες ακομα. Δεν ξέρω εγω δεν αντεχω απο την μια λεω οκ να κανω οτι μπορώ να μεινουν περισσοτερο στην ασφαλεια της κοιλιας τα μωρουλινια μου αλλα κ απο την αλλη ισως κ επειδη ειμαι σ ενα ξενο μερος θελω να τελειωνω. Βεβαια να πω την αληθεια μου εχω ξεπατωθει στα ψωνιααααααα.

Ναταλακι μου γλυκό συγνωμη αλλα σαπιζα στον υπνο το μεσημέρι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και παλι διδυμομανουλες!!!

Χτες πηγαμε για υπερηχο, τα κοριτσακια μεγαλωσαν, αλλα το ιδιο και η διαφορα τους. Η εξελιξη τους ηταν αντιστοιχη πραγμα καθησυχαστικο, αλλα εχουν διαφορα. Η μια ειναι 570 γρ και η αλλη 710 γρ.

Το θεμα ειναι οτι η μικρη εχει ολες τις ενδειξεις της κατω απο το μεσο ορο πραγμα που δειχνει ενα μικροτερο μωρακι, οκ, αλλα τα χερακια και παλι εκτος οριων, πολυ μικρα.

Δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα τωρα, περιμενουμε τον επομενο υπερηχο σε 3 βδομαδες και για αμνιο 32η βδομαδα δεν το αποφασιζουμε ακομα.

Έχει ο Θεος... Εύχομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MARAgr έγραψε:

vasiliki 76

ευχαριστω Βασιλικη μου!!!!

Και σε σενα ευχομαι ο,τι καλυτερο!

Στη φωτο ειναι η δικη σου κοιλιτσα? ΤΕΛΕΙΑ!

κοιλαρα θες να πεις..... :P:P:P

καλημερα κοριτσαρες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε που χαθηκαμε ολες χτες;;;;

εμεις ειχαμε παει στους γονεις του κωστα που μενουν λιγο πιο εξω απο την πατρα σε παραθαλασσιο μερος κ κατσαμε ολη μερα.μπανιο,φαγητο,υπνος,χαλαρωση κ ενα λιτρο παγωτο!!!!ε μα λεω τελευταιες μερες ειναι θα το ξεπατωσω!!

ηταν κ η αδερφη του κωστα εκει που εχει κ αυτη διδυμα κ την τρελανα στις ερωτησεις!!!ευτυχως ηταν πολυ ενθαρρυντικη κ βοηθητικη.με ξεαγχωσε πολυ!!!

εσεις ολα καλα;

που χαθηκατε;;;αντε ζουμε τις τελευταιες μερες χωρις τα μωρακια μας!

αυριο παω στο γιατρο κ κανονιζουμε για τη γεννα!!!

δεν το πιστευω!!!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα,

Το ΣΚ ο άντρας μου πήγε για δουλειές και εγώ με τους γονείς μου πήγα χθες για φαγητό στη θεία μου.

Πάντως, δεν είμαι που δεν είμαι εύκολος άνθρωπος με έχει πιάσει και το ανάποδο μου και δεν θέλω κανένα. Προτιμώ να είμαι μόνη και να έχω την ησυχία. Είμαι υπερβολική, ε?

Όσο σκέφτομαι ότι στις 10 Ιουλίου, περίπου την περίοδο που γεννήσω θα είμαστε στο σπίτι: οι γονείς μου, τα πεθερικά μου, τα 2 μικρά ανηψάκια μας, ο άντρας μου, εγώ και τα μωρά με πιάνει λίγο τρέλα. Ξέρω όλοι χαίρονται και θέλουν να είναι κοντά μας, όμως δεν την αντέχω την πολυκοσμία. Υπομονή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η Marsoupilami νομίζω καθυστέρησε λίγο να μας γράψει, πάνε 10 μέρες τώρα. Φαντάζομαι θα πήγαν όλα καλά, απλώς δε θα ευκαίρησε ακόμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσαρες!!!

αντε εσεις ειστε στην τελικη ευθεια!!!!

τι καλα! σε λιγο θα εχετε κι εσεις αγκαλιτσα τα ζουζουνια σας :silly: :silly: :silly: :silly:

η αληθεια ειναι οτι εδω στο τοπικ των με τις διδυμομανουλες εχουμε ησυχια! δεν ειμαστε τοσο πολυλογουδες!!!

γεννησαν και πολλες αυτες τις μερες.. :woohoo: :woohoo: :woohoo:

οποτε αραιωσαμε :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...