Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΣ ΜΑΖΕΥΤΟΥΜΕ ΕΔΩ......


Recommended Posts

Mikroulaxristos συγχαρητηρια και παλι συγχαρητηρια που τους εβαλες ολους στη θεση τους και δεν τους αφησες να σε επηρεασουν αρνητικα και να σου χαλασουν τις πιο ομορφες στιγμες της ζωης σου .Εφοσον ο γιατρος σου ειπε οτι ολα καλα και συ προσεχεις δεν εχεις να φοβηθεις τιποτα . :)

Miria καλως ηρθες και με το καλο η ζουζουνιτσα σου.Οσο για τη βοηθεια μην ανησυχεις καθολου οι γυναικες εχουν μια απιστευτη δυνατοτητα να προσαρμοζονται με ευκολια σε οποιεσδηποτε καταστασεις.Την μεγαλη μου τη μεγαλωσα μονη μου και τη δευτερη μεχρι 7 μηνων και τα πηγαινα μια χαρα μετα ηρθε η μητερα μου και αρχισε να με βοηθαει ετσι και εγω συνηθησα αυτη τη βοηθεια και σημερα θα μου ηταν δυσκολο να ξαναμεινω μονη μου αλλα απο την αλλη αν χρειαζοταν δε θα ειχα αλλη επιλογη απο το να ανταπεξελθω στις υποχρεωσεις μου.Το παν ειναι να εχεις ενα προφραμμα και ολα θα πανε καλα και για οτι χρειαστεις εμεις εδω ειμαστε.Αααα και εννοειτε θα στρωσεις και τον αντρα σου να σε βοηθαει.... ;)

Natali.str δενξερω ρε κοπελια αν ησουν 25 κατι θα γινοταν αλλα αυτο το και μισο με προβληματιζει..Λοιπον θα κανουμε μια μινι συσκεψη με τα κοριτσια και θα σε ενημερωσουμε...δεν μπορω να σου υποσχεθω ομως τιποτα :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: καλως μας ηρθες :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 113
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

alexandra mammy βλεπω στα τικερακια σου οτι περιμενεις το τριτο σου παιδακι?????? φτου φτου κοπελα μου,να σου ζησουν και με το καλο το τριτο!!!! εμενα ο αντρας μου εχει αρχισει απο τωρα οτι θελει αδερφακι για την ελενιτσα(ακομη δεν βγηκε απο την κοιλια!!!) !!! και μονο με την ιδεα φρικαρω!!!! βεβαια εχω και ενα δικιο που φρικαρω,γιατι πρεπει να χασω καμια 20αρια κιλα για να μεινω ξανα εγκυος, λογω του οτι ξεκινησα με παραπανω κιλα αυτη την εγκυμοσυνη και δεν θελω να γινω μπαλονι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσι μου μη μου μιλας γαι κιλα γιατι κατι με πιανει....και στις δυο ειχα βαλει 22 κιλα και τωρα εχει κανα μηνα που επανηλθα στα κιλα μου και τωρα παλι θα ξαναφουσκωσω.οπως λεει και η κουμπαρα μου δεν αντεχω να σε βλεπω αλλο γκαστρωμενη ,φτανει...μια χαρη μου ζητησε η κοπελα να μην εγκυος στο γαμο της 11 σεπτεμβριου και παλι εγκυος ειμαι.Δεν της το εχω πει ακομα.Θα ειναι το γαμηλιο δωρο μου γι αυτην...δεν ειναι κακο που θελει ο αντρας σου και αλλο απο τωρα απλα περιμενε αν θα λεει το ιδιο και σε κανα χρονο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεξανδρα εχει πολυ πλακα το τικετακι σου με την εγκυμοσυνη που λεει οτι το μωρο εχει πιο πολλα εγκεφαλικα κυτταρα απο την Παρις Χιλτον!! :woohoo: :woohoo: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ η κουμπαρα σου θ ατρελαθει απο τη χαρα της!!!! θα ξεχασει και τη χαρη που σου ειχε ζητησει και ολα!!! η ωρα η καλη κιολας,να ειναι γεροι και ευτυχισμενοι και με πολλα πολλα παιδακια!!!

απο κιλα εγω ευτυχως εχω προσεξει πολυ και εχω παρει προστοπαρων 2 κιλα, εκ των οποιοων το ενα ειναι το μωρο!!! ελπιζω να συνεχισω ετσι,γιατι εχω βαελι ενα στοιχημα με τον εαυτο μου...του χρονου τετοια εποχη να φορεσω το τζιν της τριτης λυκειου. και θα το κανω!!! θελω η ελενιτσ ανα εχει κουκλα μαμα!!!! αχαχαχχααχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ ευχαριστω πολυ εκ μερους τους αν και αυτη πιστευει οτι βιαστηκα λιγο με το θεμα των μωρων με βλεπει καμια φορα σαλεμμενη και με λυπαται η κουμπαρουλα μου.

Μονο 2 κιλα???Μωρε μπραβο...Πως τα καταφερνεις?Ε τοτε σιγουρα θα το βαλεις το τζιν....Δεν ξερω ενω στα κανονικα μου δεν ειμαι ο ανθρωπος που τρωω μπορει και ολη μερα να φαω μονο το πρωινο μου και να μην πειναω την υπολοιπη μερα αλλα στην εγκυμοσυνη μετα τον 5ο μηνα κατι παθαινω..μπορω να τρωω ασταματητα οτι βρω μπροστα μου.Ευτυχως βεβαια η ορεξη μου μετα τη γεννα επανερχεται στα φυσιολογικα της πλαισια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera mikromanoyles..eimai sta 22 kai perimeno to proto moy mpempe...pros to paron den eimai kai poli kala psixologika den ksero poy ofeilete ayto..kai eno oloys toy blepo enthoysiasmenous ego niotho akoma san mhn eimai egkuos kai genikotera eimai kakodiatheti eno perimema pos kai pos to moro tora den ksero giati eimai etsi..elpizo otan arxiso na niotho to moro na allakso...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax nena mou min niothis etsi siga siga tha katalavis oti einai i megaliteri xara stin zoi sou den 3ero poso evdomadon eisai alla otan tha arxisis na pigenis kai ston giatro sou kai tha sou leei oti to moraki sou einai kala tha petas stous ouranous :silly: :silly: kai argotera otan tha niothis kai to moraki sou tha trelenese kai tha iremas 3erontas pos einai kala... B) apolause auto pou sou symveni tora einai monadikes stigmes kai prospathise na vris ti einai auto pou se rixni psixologika kai dio3to gia na eisai esy kala.....

sou euxome ta kalitera kai zise xalara tis stigmes sou

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ :):) !ΝΕΝΑ ΜΟΥ ΜΗ ΦΟΒΑΣΑΙ ΕΓΩ ΣΤΙΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΕΣ ΜΟΥ ΕΙΧΑ ΑΡΚΕΤΟ ΑΝΧΟΣ!ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ 8 ΜΗΝΩΝ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΣΑΡΑΝΤΗΣΑ ΗΜΟΥΝ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΕΥΑΙΣΘΗΤΗ ΟΛΟ ΕΚΛΑΙΓΑ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ!ΦΑΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ ΠΕΡΝΑΝΕ! :laugh: ;) ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ!!!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

miria se eyxaristo poli gia tin empsixosi eimai 5.5 ebdomadon stis 30 iouliou tha pame na akousoume kardia..den ksero isos na einai agxos gia auta poy erxontai..pantos niotho lti einai kati pano apo tis dinameis moy na to antimetopiso..eimai me kosmo eimai down eimai moni mou stenaxoriemai me rotane gia to moro kai ego apla leo oti einai ola kala tipota parapano..den ksero mporei na einai kai oi ormones pou exoyn skampanebasmata..girls to patheno kai ego auto me to klama xoris logo mporei na klapso..eytyxos se olo auto exo ena iperoxo sizigo pou o kaimenoulis otan me blepei xalia kanei ta panta gia na me anebasei..o kalos mou :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι και γω.που ειστε κοριτσια?εμεις δυστυχως δεν καναμε μπανακι αυτη τη τη βδομαδα ειμαι σε μια περιεργη φαση εχω κατι πονοκεφαλους κατι ζαλαδες..οτι να ναι ειμαι γενικα.εσεις?πως ειστε?τα ζουζουνια σας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Λοιπόν πήγαμε άγιο Δομίνικο 🌴, 20 ώρες στο πήγαινε με 2 ανταποκρισεις και 16 ώρες ή επιστροφή με 1 ανταπόκριση.  Δεν ένιωσα να κουράζομαι παραπάνω απ ότι σε άλλα ταξίδια μου. Δηλαδή φυσιολογικά πράγματα! Λόγω εγκυμοσύνης είχα προτεραιότητα σε όλες τις ουρές οπότε μη σου πω ότι ήταν κ πιο ξεκούραστα 😊 ! Εκει όλα μια χαρά μπάνιο, παραλία κ βόλτες κάθε μέρα. Τελευταία μέρα είχαμε κλείσει μια ημερήσια κρουαζιέρα και ήταν με ταχύπλοο και είχε τεράστια κύματα κ πηγαίναμε γκαπα γκουπα πάνω κάτω.  Εκεί τα είδα όλα, είπα θα γεννησω πάνω στη βάρκα από τα χτυπήματα.... μου λέει ο σύζυγος με κρανιοεγκεφαλικές κακώσεις θα βγει το παιδί!!!! Οποτε εμείς τη ζαβομαρα δεν την γλυτώνουμε! 😝!! Ελπίζω την Παρασκευή που θα πάω στη γιατρο να είναι όλα καλά 🥰!!!!
    • Κορίτσια γύρισα από τον γιατρό. Είδαμε το μικρουλι, είδαμε και την καρδούλα να πάλλεται και την ακούσαμε κιόλας. Ο γιατρός ζήτησε να ξαναπάω σε μια εβδομάδα να την ακούσουμε ξανά, καθώς με έβγαλε 6 εβδομάδων και είπε ότι ακουγόταν λίγο χαμηλά η καρδιά. Είναι φυσιολογικό μου είπε σε αυτήν την εβδομάδα ωστόσο. Εγώ όπως κοίταγμα την οθόνη είδα ότι έγραφε 6w 5d. Τον ρώτησα ξανά αν είναι ανησυχητικο αυτό με την καρδιά και μου είπε να μην αγχώνομαι. Δεν σας κρύβω όμως ότι έχω πέσει πολύ ψυχολογικά. Φοβάμαι μήπως πάω την επόμενη εβδομάδα και η καρδούλα έχει σταματήσει, όπως τότε..... Δεν θυμάμαι στην κόρη μου σε ποια εβδομάδα ακριβώς ακούσαμε την καρδούλα της. Δεν ξέρω πως θα περάσει αυτή η εβδομάδα, μου φαίνεται αιώνας....
    • Α καλά γι' αυτό είμαι σίγουρη!!! Μετά απο τόσες προσευχές μου ήρθε ξαφνικά χωρίς να το περιμένω, άρα σίγουρα μόλις την αντικρύσω δε θα με νοιάζει τίποτα! Σίγουρα θα βρεθεί. Δεν αγχώνομαι καθόλου. Κι όμως όπως σου είπα την έβαλε 26/12 για καισαρική γιατί μετά έφευγε για διακοπές! Αν συντρέχει λόγος δεν το συζητώ! Αλλά θέλω να προσπαθήσω για φυσιολογικό τοκετό όσο περισσότερο γίνεται! Γενικά απ' ότι έχετε καταλάβει... είμαι πολύ ΖΕΝ! Αλλά δε σημαίνει πως έχω και "άγνοια κινδύνου" Απλώς προσπαθώ να σκεφτώ κάποια πράγματα όσο νωρίτερα γίνεται για να μη μου φανούν βουνό μετά! Κι άλλωστε η παρέα εδώ μαζί σας, με βοηθάει πολύ γιατί δεν κρατάω τίποτα μέσα μου!
    • @Apostolia88και γώ έχω τέτοιες ενοχλήσεις και πονάκια. Κυρίως με πιάνουν μετά το μεσημέρι και καταλήγω τα απογεύματα ξάπλα! Ευτυχώς είναι αυτές τις μέρες εδώ ο αντρας μου και βοηθάει με τα παιδιά.    Για κιλά εγώ δεν κάνει να μιλάω…+1 αλλά ξεκίνησα από 69!!!! @Pinacoladaγια πες πέρασες καλά;;;  Το ταξίδι ήταν οκ;;;
    • Όχι δε νιώθω απολύτως τίποτα, γι'αυτό και τρυπιέμαι συνεχώς! Νιώθεις κάτι;Αν ναι μήπως πρέπει να ενημερώσεις!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...