Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Απριλίου 2010 (Νο 2)


Recommended Posts

Marvel μου, καλή βάφτιση!

Μαρούλι μου, δεν το ξέρω αυτό που λες αλλά αν βράζεις νερό τότε η ζέστη που βγαίνει ακυρώνει τον κλιματισμό. Κι εκτός αυτού, πόση ώρα να βράσεις; 15 λεπτά; κάνουν για όλη τη νύχτα; Σήμερα λέω να δοκιμάσω ανεμιστήρα αλλά να μη χτυπάει πάνω του. Έχω έναν που είναι box fan κι αυτοί φυσάνε ταυτόχρονα κι από τις 2 μεριές και δεν σε χτυπάει ο αέρας. Αλλιώς σκέφτηκα και να αφήσω λίγο ανοιχτό το παράθυρο. Κι εμένα ξυπνάει Μαρούλι μου κι ελπίζω να είναι η ζέστη. Ξύπνησε στις 3:30 πρώτη φορά και μετά πάλι 5, 6 και από τις 6 και μετά σχεδόν κάθε τέταρτο!!! Τα έπαιξα!!! Αλλά δεν πείναγε γιατί έψαχνε την πιπίλα, αν πεινάει τη διώχνει!! Στο τέλος υποψιάστηκα ότι το έκανε επίτηδες και τον άφησα να γκρινιάζει κανα 10λεπτο και τελικά του έδωσα πιπίλα και δεν ξαναξύπνησε ως τις 8 που τον σήκωσα! Αρχίσαμε τα κόλπα μου φαίνεται και δεν θα τα πάμε καλά!!!!

Μπουνιτάκι καλημέρα! Συλλυπητήρια για τη γιαγιά σου.

Γιατί πήγατε Δεκέμβρη κι όχι Οκτώβρη ή Νοέμβρη; Να μην είναι τόσο αργά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 956
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,

mpounita τα πιο ειλικρινή μου συλληπητήρια για τη γιαγιά σου και σ' ευχαριστώ για τις ευχές σου για το κουνελάκι μου. Είμαστε καλά τώρα, δόξα τω Θεώ!

pepita και marouli, κι εμείς έχουμε πρόβλημα με τη ζέστη, από τη μια δε θέλω να φυσάει ο ανεμιστήρας πάνω στο μωρό, από την άλλη δε ξέρω κατά πόσο είναι καλό που λειώνουμε στον ιδρώτα και όταν το πάιρνω αγκαλιά καίει και στάζει... Σκέπτομαι να βάλω το κλιματιστικό έστω χαμηλά, να βγαίνουμε από το δωμάτιο και να το ξανακλείνω πριν μπουμε πάλι μέσα με το μωρό.

marvel, καλά βαπτίσια εύχομαι, καλά να περάσετε (κοσμικό από κούνια το μπεμπάκι σου)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εμείς πήραμε ένα φορητό κλιματιστικό και το έχουμε στο δωμάτιό μας και ανοιχτή την πόρτα και πηγαίνει η δροσιά μια χαρά στο δωμάτιο δίπλα του παιδιού!

Απλά κάνει θόρυβο σε μας και αναγκάστηκα να βάλω ενδοεπικοινωνία για να ακούω το μωρό....αλλά από το να ψήνεται και να μου πάθει καμιά θερμοπληξία καλύτερα έτσι.

Κοιμάται 10 ώρες συνεχόμενα καθε βράδυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mpounita μου,συλλυπητήρια για τη γιαγιά σου... :(:(

Τώρα για την βάπτιση!Υπομονή!Δεν μπορούν πιο νωρίς? :blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink:

Μαριλού!Χάθηκες! :):) Καλά κάνεις,από το να σκάνε από τη ζέστη.Εμείς έχουμε κλιματιστικό(ευτυχώς!! :lol::lol::lol: )

Κοιμάται 10 ώρες?Μπράβο σας!!! ;););) Εμείς 9 ώρες κοιμόμαστε στάνταρ!10 σπάνια! Πεινάμε!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Πήγαμε και στην βάπτιση,δεν καθήσαμε και πολύ.Άργησε μισή ώρα να ξεκινήσει... :blink::blink::blink::blink: Το μωρό έσκασε,είχε ιδρώσει...οπότε φύγαμε άρον άρον!Αφήσαμε το δώρο και φύγαμε! :):):):):):):):)

Καληνύχτα μανούλες και μωράκια!Πάω να φτιάξω γάλα,να κάνουμε μπανάκι και να κοιμηθούμε σαν...παπάκια! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Φιλάκια! :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια.....μαρούλι η λέρος επίσης πόλύ ωραια..

vivianka εννοείται και εμείς με μπλού σταρ πεταγόμαστε στην ρόδο για βολτούλα αλλά και για τα τζάμπο...εδώ έχει ανοίξει ένα πολύ μικρο τζάμπο.. :( ...

μπουνίτα συλλυπητήρια για την γιαγιά σου...εύχομαι να πάρεις τα χρόνια της..

και σήμερα πολύ ζέστη...αλλά έρχεται μια δροσιά από την θάλασσα και κάτι γίνεται...εμένα η μικρή κοιμάται με ανεμηστήρα στην οροφή και δεν έχει πάθει τίποτα... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!! Ευτυχώς δρόσισε σήμερα αρκετά! Ο ανεμιστήρας οροφής πρέπει να είναι το καλύτερο. Εμάς έχει ο παππούς κι η γιαγιά από κάτω μας και τον πάω εκεί σχεδόν όλη μέρα. Του σκεπάζουμε την κοιλίτσα για να είμαστε σίγουροι και είναι μια χαρά, άρχοντας! Το πρόβλημα είναι σπίτι μας που έχουμε κλιματιστικό αλλά η παιδίατρος ήταν πολύ σκεπτική στο να το έχω στο ίδιο δωμάτιο αναμένο. Οπότε το ανάβουμε λίγη ώρα πριν μπει για να κοιμηθεί και μετά αφήνουμε την πόρτα ανοιχτή και ανάβουμε στο δικό μας δωμάτιο. Όχι ότι δροσίζεται ο μπέμπης βέβαια, αλλά κάπως σπάει η ζέστη.

Χθες πρώτη νύχτα που κοιμήθηκα με τον άντρα μου κι όχι στο δωμάτιο του μπέμπη. Πηγαινοερχόμουν λίγο, αλλά μια χαρά. Άντε γιατί πολύ συνήθισα μόνη μου και θα κοιμόμαστε σαν αδερφάκια σε λίγο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!! :):):)

Πεπίτα,κοιμόσουν στο δωμάτιο του μπέμπη?Εγώ τον έχω στο δικό μας ακόμα,τον Οκτώβρη λέω να τον βγάλω!Μου αρέσει που είναι δίπλα μου,με κοιτάει,χαμογελάει!!!!! ;);););) Αλλά πρέπει κάποια στιγμή να τον βγάλω!χιχιχι! :silly: :silly:

Μαρία μου,καλημέρα!!!!!!!! :):):):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Εγώ υποψιάστηκα χθες ότι επίτηδες γκρίνιαζε το βράδυ εδώ και 2-3 μέρες γιατί όταν σηκωνόμουν να του βάλω πιπίλα μου γέλαγε και έλεγε αγκού! Έτσι μου είσαι του λέω;;; Μόνος σου!! Να γυρίσω κι εγώ στον άντρα μου!!! Και χθες κοιμήθηκε σερί! Μπορεί και να ψιλογκρίνιαζε αλλά είχα το κλιματιστικό και δεν άκουγα!!! Χαχαχα!! Μια χαρά κοιμήθηκα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου.....χαθηκα τελειως εγω......

εμεις ειμαστε καλα, φτασαμε 6650 και 66 ποντους.

καναμε και εμεις 1 εμβολιο (πνευμονιοκοκο και μηνιγγιτιδιοκοκο)γιατι δυστυχως το πρωτο εμβολιο ειχε ελλειψη και η γιατρος δεν το ειχε...

πολυ νευριαζω με τετοια πραματα, να φανταστειτε οτι επρεπε να κανουμε το 1ο εμβολιο 2 μηνων, επειδη δεν το ειχε καναμε το 2ο, 2μιση μηνων και τωρα ολα τα εμβολια θα τα κανω ετσι....

περασαμε μια ιωσουλα με βηχα, πολυυυυυυυυ μυξουλα, ευτυχως πυρετο καναμε 1 φορα και ελπιζω αυτη τη βδομαδα να υπαρχει το εμβολιο να το κανουμε.

κατα τα αλλα εμενα αρχισε να κοιμαται σταθερα περιπου 9 με 10 το βραδυ αλλα ξυπανει γυρω στις 3 ή 4 τρωει και ξανακοιμαται μεχρι τις 8.

θα αρχισω να του δινω τσαι σιγα σιγα το βραδυ μπας και το κοψει...θηλαζω και το κακο ειναι οτι δεν ξερω αν εχει φαει την ποσοτητα που πρεπει και ξυπανει ή αν το κανει απο συνηθεια....

γενικα ευτυχως ειναι ησυχο και καλο μωρακι δεν μ'εχει κουρασει, αφηστε που τον παιρνουμε μαζι μας και βγαινουμε και δεν καταλαβαινει τιποτα απο θορυβο κοιμαται στο καροτσι και ας γινετε χαμος εξω.....

κοριτσακια μου ελπιζω να ειστε ολες καλα εσεις και τα μωρακια σας μου λειψατε τι ωραια που τα λεγαμε συνεχεια οταν ημασταν εγκυουλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες και ζουζούνια!!

Γυρίσαμε από τις ολιγοήμερες διακοπούλες μας!Περάσαμε ΤΕΛΕΙΑΑΑ!!

Επιστρέψαμε την Παρασκευή για να πάμε στην παιδίατρο να κάνουμε το εμβολιάκι μας και ξαναφύγαμε για ΣΚ στην γιαγιά μου.

Το μπισκοτάκι μας είναι 7700 και 63 πόντους!Στα κιλά έχει ξεφύγει λίγο..! :P Τον άλλο μήνα θα μας δώσει οδηγίες για στέρεες τροφές τις οποίες θα ξεκινήσουμε μάλλον λίγο πρίν κλείσουμε τον 6ο μήνα.

Μπουνιτάκι μου, συλλυπητήρια για την γιαγιά σου.. :(:( Να είσαι γερή, να την θυμάσαι..

Χριστουγεννιάτικη η βάφτιση τελικά εε??Δες το θετικά!Ωραία θα είναι πάλι!

Vivianka το κουνελάκι σου είναι μούρλιααα!!Χαίρομαι που είστε καλά!!

Dimit!!Ηρθαμε δεύτερο πόδι, αλλά από την αλλη πλευρά!Πήγαμε για πρώτη φορά Τορώνη.Ωραία ήτανε.Του χρόνου που θα κάνουμε καμπιγκ θα επανέρθουμε στα μέρη τα γνωστά!!

Το βράδυ κι ο δικός μου ξυπνάει.Μία φορά βέβαια, αλλά κάθε βράδυ.Με βολεύει να δίνω στήθος..Βαριέμαι να ετοιμάζω τσάγια..Ασε που δεν το θέλει και καθόλου!

Από χθες στην Θεσσαλονίκη έχει απίστευτη δροσιά!(να κοιμηθούμε σαν άνθρωποι..)

Το Ολγάκι δεν γύρισε ακόμη???

Φιλάκια λοιπόν σε όλες, πολλά είπα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώστα τα κορίτσια τα καλοκαιρινά!!! Γυρίσατεεεε;;; Που λέει κι η Καρέζη!

DIMIT μου, μαύρα μάτια κάναμε να σε διαβάσουμε! Εγώ τον δικό μου τον ξυπνάω και τον ταίζω στις 12 το βράδυ οπότε ξαναξυπνάει 7-8 το πρωί. Γιατί δεν το δοκιμάζεις; Βέβαια δεν θηλάζω. Κι εμένα δεν το πίνει το χαμομήλι και του το βάζω στο γάλα.

Jona, ανανεωμένη μου ακούγεσαι. Χαίρομαι που περάσατε καλά. Ωραία είναι αυτά. Εμείς δεν ξέρω αν θα πάμε διακοπές τελικά γιατί προέκυψαν διάφορα θεματάκια. Αλλά κι εδώ να κάτσουμε καλά θα περάσουμε. Θα φροντίσω να πηγαίνουμε κοντινές εκδρομούλες και στην παραλία οπότε μια χαρά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πεπίτα και γώ στο δωμάτιο της μπέμπας κοιμάμαι ακόμα και αυτό γιατι κοιμάται μπρούμιτα και φοβάμαι...κανένα παιδί δεν έβαλα στο δωματιο μου..χαμομήλι γιατι του δίνεις???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Jona!!!!!!!!!!Μπράβο που περάσατε καλά!Πολύ χαίρομαι!! :):):):):):):):):):):):):) Έβαλες και το μπισκοτάκι στη θάλασσα? :dry::dry::dry::dry::dry:

Μαρία,εγώ πήρα την κούνια την πιο μικρή για να χωράει στο δωμάτιο μας,Πιο πολύ φασαρία μου φαίνεται να κοιμόμουν στο άλλο δωμάτιο!Άσε που δεν μπορώ μακριά από τον άντρα μου!Τον Οκτώβρη θα πάει και το παπάκι στο δωμάτιο του και όλα τέλεια! :) Εμένα μου αρέσει που τον έχω δίπλα μου!Δεν το αλλάζω!Έχω και τους δύο άντρες μου!!!!χιχιχι! :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly:

Εγώ πήγα γυμναστήριο και τώρα ο άντρας μου πήγε να γεμίσει το αυτοκίνητο!Αμάν και οι απεργίες! :blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink:

Πεπίτα,να σε ψηφίσω???Τι θα μου δώσεις??? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Vinianka!Το ίδιο και εσένα!!!!Τι μου δίνεις? :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

DIMIT! Καλώς ήρθες!

Αυτό με το εμβόλιο είναι όντως εκνευριστικό.... Εγώ, έχοντας υπόψη παρόμοια περιστατικά το είχα παραγγείλει στη φαρμακοποιό μία εβδομάδα πριν και όταν ήρθε ο γιατρός να μας το κάνει μου πετάει 'αχ Βιβή μου σε ξέχασα!'. Ευτυχώς το βρήκα τρία τετράγωνα πιο κάτω! :woohoo:

Jona μου, σ' ευχαριστώ μάτια μου, είμαστε καλά τώρα! Χαίρομαι πολύ που περάσατε όμορφα!!!Τί κάνεις στο μπικοτάκι και τρώει; Γιατί το κουνελάκι το δικό μου, ΔΕΝ τρώει... Μία προτίμηση στο στήθος την έχει, αλλά για πιπίλα να κοιμάται. Είναι 6.100 και θα πρέπε να ήταν τουλάχιστον 6.500, όπως λέει ο ντόκτορ.

Αντί να κάνει δίαιτα η μαμά η χοντρή που έχει φτάσει 68 κιλά κάνει ο ...μπέμπης! :blink:

pepitaki, εμένα ούτε χαμομήλι πίνει! Κοιμάται βέβαια σερί, αλλά στον καύσωνα πρέπει να παίρνει λίγα υγράκια... Του δίνεις ειδικό χαμομήλι;

marvelaki, τί θες να σου δώσω καλή μου;(όλα δικά σου μάτια μου που λέει και το πολύ αγαπημένο μου τραγούδι)! Στείλε π.μ να συννεονηθούμε για τις μίζες (τί τόσα χρόνια με αυτούς τους πολιτικούς, τί μάθαμε; :woohoo: ) Την αγάπη μου την έχεις και συ και το γλυκό σου παπάκι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ΄μαι πάλι κι εγώωω!

Ουφ!Βαρέθηκα να κάνω δουλειές κι ακόμα επικρατεί ένα χάος!Αύριο συνεχίζω...Αρκετά για σήμερα.

Καλέ για ποιές ψήφους μιλάτε????Μις μάνα-κουράγιο της χρονιάς??? :laugh: :laugh: :laugh: :silly: :silly: :silly:

Αν δεν σας δω με μαγιώ και βραδυνό, δεν ψηφίζω καμιά, να το ξέρετε!!!! :silly: :silly: :silly: :silly:

Vivianka κι εμένα μου είπε να του δίνω τσαγάκι και νεράκι, τώρα που έχει πολλή ζέστη και όταν τον παίρνουμε μαζί μας στη θάλασσα.Δεν του αρέσει τίποτα από τα δύο!Οπότε ξεδιψάει με μεμέ!!Είναι φαγανό το μπισκοτάκι τελικά!Τελευταία μας κοιτάει στο στόμα όταν τρώμε με τον μπαμπά του και ξερογλύφεται!χαχα!

Μαρβελάκι δεν τον έβαλα στην θάλασσα...φοβήθηκα!Απ την μία είχα την μάνα μου και κάποιες φίλες που μου έλεγαν "βούτα το το παιδί!Είναι ό,τι καλύτερο!" και από την άλλη η γιατρός μας είπε καλύτερα όχι.Του βρέξαμε λοιπόν μόνο τα ποδαράκια και εύχομαι τέλη Αυγούστου να κάνουμε και την πρώτη μας βουτιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

jona έγραψε:

Να ΄μαι πάλι κι εγώωω!

Ουφ!Βαρέθηκα να κάνω δουλειές κι ακόμα επικρατεί ένα χάος!Αύριο συνεχίζω...Αρκετά για σήμερα.

Καλέ για ποιές ψήφους μιλάτε????Μις μάνα-κουράγιο της χρονιάς??? :laugh: :laugh: :laugh: :silly: :silly: :silly:

Αν δεν σας δω με μαγιώ και βραδυνό, δεν ψηφίζω καμιά, να το ξέρετε!!!! :silly: :silly: :silly: :silly:

Vivianka κι εμένα μου είπε να του δίνω τσαγάκι και νεράκι, τώρα που έχει πολλή ζέστη και όταν τον παίρνουμε μαζί μας στη θάλασσα.Δεν του αρέσει τίποτα από τα δύο!Οπότε ξεδιψάει με μεμέ!!Είναι φαγανό το μπισκοτάκι τελικά!Τελευταία μας κοιτάει στο στόμα όταν τρώμε με τον μπαμπά του και ξερογλύφεται!χαχα!

Μαρβελάκι δεν τον έβαλα στην θάλασσα...φοβήθηκα!Απ την μία είχα την μάνα μου και κάποιες φίλες που μου έλεγαν "βούτα το το παιδί!Είναι ό,τι καλύτερο!" και από την άλλη η γιατρός μας είπε καλύτερα όχι.Του βρέξαμε λοιπόν μόνο τα ποδαράκια και εύχομαι τέλη Αυγούστου να κάνουμε και την πρώτη μας βουτιά!

Με μαγιώ θα βγω μόνο αν επιστρέψω στα προηγούμενα κιλά μου. Προς το παρόν μόνο σαν απειλή μπορεί να χρησιμοποιηθεί η θέα μου με το μαγιώ ας πούμε ' ψηφίστε με, γιατί αλλιώς θα βάλω φωτό μου με μαγιώ' !!! :P:P:P

Εμένα πάλι δεν έφαγε.. 90 ml και με το ζόρι. Το μεμέ του αρέσει αλλά το 'χει για να κοιμάται και μόνο! Δεν ξέρω τί να κάνω... Και τη νύχτα που τον ξυπνάω, μόλις πιάσει τη θηλή αποκοιμιέται... ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ.Απ' την άλλη πάλι σκέπτομαι, αν πεινάσει πολύ θα φάει, τί θα κάνει; Δεν έχουν ολα τα παιδάκια την ίδια όρεξη!

Τώρα για τη θάλασσα κι εγώ φοβάμαι να τον βουτήξω!Ο μπαμπάς του όμως θέλει ντε και καλά να τον βάλει μέσα παρά τη διαφωνία του παιδιάτρου. Μάλλον κι εγώ αυτό θα κάνω. Θα του βρέξω τα ποδαράκια μόνο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανουλίτσες!!! Δεν καίγομαι τόσο να με ψηφίσετε για να βγω και με μαγιώ!!! Εδώ δεν ξέρω αν θα βγω στην παραλία φέτος με την κορμάρα που έχω!!! Πάντως στον άντρα μου το λέω πόσο τυχερός είναι που εκτός από παιδί του προσφέρω και 10% περισσότερη Ιωάννα!!! ΧΑΧΑΧΑ!!!

Χαμομήλι δοκίμασα να του δώσω για τα πονάκια που είχε και ζοριζόταν. Είχε και αέρια. Αν και έκανε πολύ συχνά κακάκια, σφιγγόταν και μου ειπε η παιδίατρος να δοκιμάσω το δικό μας χαμομήλι αλλά δεν το έπινε. Και τα παιδικά δεν ήθελα να του τα δώσω για να μη συνηθίσει από τώρα στις γλυκαντικές ουσίες. Οπότε του το βάζω στο γάλα και μια χαρά! Με τη ζέστη μου είπε να του δίνω νερό αλλά δεν το πίνει. Πίνει όμως περισσότερο γάλα οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα πιστεύω. Χθες τον έκανα μπάνιο και μέχρι να κοιμηθεί γκρίνιαζε, αλλά τελευταία πίνει κάθε 4 ώρες κι υπέθεσα ότι δεν πείναγε αφού είχε φάει πριν 3 ώρες, λίγο βέβαια, και του έδωσα νερό. Και το έπινε σαν γάλα!!! Τελικά όμως πείναγε και μόλις κατάλαβε ότι δεν ηταν γάλα αυτό που έπινε άρχισε να γκρινιάζει!!! Το χαζούλι!!!

Βιβιάνκα, θηλάζεις και δίνεις ξένο; Πόσα κιλά γεννήθηκε; Ο δικός μου γεννήθηκε 3.100 και τώρα είναι 5.500 και είναι στο μέσο όρο. Εσένα γιατί ανησυχεί ο γιατρός;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα και από μένα...πεπίτα καλημέρα...σήμερα έχει λίγο συννεφια..χρόνια πολλά σε όσους γιορτάζουν σήμερα...η κόρη μου εχει γενέθλια και κλείνει τα 9...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pepita έγραψε:

Καλημέρα μανουλίτσες!!! Δεν καίγομαι τόσο να με ψηφίσετε για να βγω και με μαγιώ!!! Εδώ δεν ξέρω αν θα βγω στην παραλία φέτος με την κορμάρα που έχω!!! Πάντως στον άντρα μου το λέω πόσο τυχερός είναι που εκτός από παιδί του προσφέρω και 10% περισσότερη Ιωάννα!!! ΧΑΧΑΧΑ!!!

Βιβιάνκα, θηλάζεις και δίνεις ξένο; Πόσα κιλά γεννήθηκε; Ο δικός μου γεννήθηκε 3.100 και τώρα είναι 5.500 και είναι στο μέσο όρο. Εσένα γιατί ανησυχεί ο γιατρός;

Δε κατάλαβες... Εγώ θα βγω με μαγιώ και θα πάω κατευθείαν στην εφορία άμα έρθει το εκκαθαριστικό και είναι σε δυσθεώρητα ύψη. Εκεί δε θα μείνω στα λόγια, θα πραγματοποιήσω την.... απειλή μου! :P

Ναι θηλάζω και δίνω και ξένο. Έχω ωστόσο ξεκινήσει προσπάθεια άντλησης περισσότερου δικού μου. Αρκετή ταλαιπωρία και ξενύχτι, αλλά θέλω να το προσπαθήσω τώρα που μπορώ. Ο δικός μου γεννήθηκε 3.600 και τώρα είναι 6.200 (στο μεσοδιάστημα είχε χάσει πολύ, αλλά το ανάκτησε μόλις πήρε το συμπλήρωμα). Ναι μεν δεν πιάνει την πιο πάνω καμπύλη στην οποία εκτοξεύτηκε με το συμπλήρωμα, μια χαρά όμως πάει σε σχέση με το αρχικό του βάρος ειδικά αν λάβει κανείς υπόψη ότι είχε χάσει στο μεταξύ και είχε κατεβεί από την αρχική του καμπύλη. Δε ξέρω γιατί μου γκρινιάζει ο γιατρός ότι δεν παίρνει 20 gr την ημέρα.

Δε θέλω να το μπουκώνω το παιδάκι μου, εκείνο ξέρει πότε πεινάει... Η ουσία είναι ότι παίρνει βάρος- δε χάνει...:cheer:

Μαρία χιλιόχρονο το κοριτσάκι σου, πάντα γερό και καλότυχο!

ΥΓ Κι εγώ γιόρταζα εχθές, αλλά δεν έκανα τίποτα, στην προσπάθεια ν' αυξήσω την ....παραγωγή βρίσκομαι (Ο άνδρας μου λείπει, θα έρθει με την κουνιάδα μου την 1η Αυγούστου)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α, σωστά!!! Βίβιαν! Χρόνια σου πολλά, να τα εκατοστήσεις και να χαίρεσαι το νινί σου!!! Μπράβο σου που προσπαθείς να αυξήσεις την παραγωγή. Εγώ το εγκατέλειψα τελείως, αφού γκρίνιαζε στο στήθος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...